Minden problémát kérünk ebben a topikban jelezni:
viewtopic.php?f=100&t=119064
HA NEM TUDSZ BEJELENTKEZNI akkor a postmaster@avx.hu címre írjatok egy emailt, az email címetekkel és felhasználónevetekkel!

SENKINEK NE ADD MEG A JELSZAVAD, MÉG AZ ADMINISZTRÁTOROKNAK SE!
AZ IGAZI ADMINISZTRÁTOROKNAK NINCS SZÜKSÉGE A JELSZAVADRA!!!!

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: TMP, dragonweed

revox
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 290
Kapcsolat:

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: revox » 2018.10.08., hétf. 18:47

mint a Csapd Le Csacsiban... "Miért nem vezeti be közvetlen az agyamba?" (sziréna). Szóval Béla elvtárs már feltalálta....
avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1646

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.10.07., vas. 18:10

Akkor végre értelmet nyerne a "bogarat ültet a fülébe" kifejezés..... :smile29:
Egyébként tartok tőle nem fog sok időbe telni, míg valamelyik lángésznek eszébe jut gondolkodik.gif

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.10.07., vas. 18:05

Ja... Meg ideje lenne elgondolkodni a fülbe ültethető bioenergiával táplált butulsz vevőn, meg nano-agyhallgatón, oszt akkor nem kéne ezzel a sok hifi sz.rral kínlódni. :smile53:

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2018.10.07., vas. 17:21

Frogged írta:
2018.10.06., szomb. 22:27
Igazából azért gondolom hogy biztos gagyi lenne mert a hozzá járó gyári onear fej hallgató lehetett a gyenge lánc szem, a kazi és a walkman lehet még ma is elfogadható hangu lenne egy korrekt fejesel.

Tény hogy a kényelem gyakran pofonveri a minőséget mint anno mikor betört az Mp3 és a pc-s zene hallgatás.
Most meg hogy lassan kinöte magát és egyre jobb a hangminőség jöttek bluetooth csodák és be vitték a következő ütést mert kábelekel zenét hallgatni már nem trendi .
De mindig lesz egy kicsi réteg akinek nem lesz elég a komersz minőség és a saját feje/füle után megy nem a divat után, régen talán jobbak voltak az arányok .
Érdekes felvetés. Majd lesz hájend levegőspray,amivel ha befújjukk a hifiszobát,jobban terjed a brutusz... gondolkodik.gif
avantgardeAcoustic, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, Quad CDP, kondo KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt
halfnote.hu

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.10.07., vas. 09:10

Kíbában járja az a mondás, hogy: Amig lósz.r van, veréb is lesz... :D

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 701

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2018.10.06., szomb. 22:56

asebestyen írta:
2018.10.06., szomb. 22:51
-KP- írta:
2018.10.06., szomb. 22:47
szerintem régebb se volt más az arány. régebben voltak ugye a mindent egybe music centerek, meg a mindent egybe műanyag hifik pmpo 2000 Wattal.
Jah, csinálták ezt a sok szar egybe hifit, az elején villogó fényekkel, pörgő-forgó szimbólumokkal a kijelzőn, minél csicsásabb legyen az a lényeg, szigorúan a kelet-európai piacra pl a Sony. Erre volt igény.
Igen, és most ehelyett van az okosteló meg a bluetooth. Szerintem olyan nagyot nem fordult a világ, mindigis megvolt a gagyi.
Anthem MRX500; Goldenear Triton 7 , Supercenter XL, Aon2; Rythmik Audio F12SE szub

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 793

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.10.06., szomb. 22:51

-KP- írta:
2018.10.06., szomb. 22:47
szerintem régebb se volt más az arány. régebben voltak ugye a mindent egybe music centerek, meg a mindent egybe műanyag hifik pmpo 2000 Wattal.
Jah, csinálták ezt a sok szar egybe hifit, az elején villogó fényekkel, pörgő-forgó szimbólumokkal a kijelzőn, minél csicsásabb legyen az a lényeg, szigorúan a kelet-európai piacra pl a Sony. Erre volt igény.
Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | Schmidt Ferenc komplett kábelezés | KR-Acoustic panelek | Vibra-R rezgéscsillapítás

-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 701

Hozzászólás Szerző: -KP- » 2018.10.06., szomb. 22:47

Anthem MRX500; Goldenear Triton 7 , Supercenter XL, Aon2; Rythmik Audio F12SE szub

Frogged
Isten Hozott! :)
Értékelés: 8

Hozzászólás Szerző: Frogged » 2018.10.06., szomb. 22:27

Igazából azért gondolom hogy biztos gagyi lenne mert a hozzá járó gyári onear fej hallgató lehetett a gyenge lánc szem, a kazi és a walkman lehet még ma is elfogadható hangu lenne egy korrekt fejesel.

Tény hogy a kényelem gyakran pofonveri a minőséget mint anno mikor betört az Mp3 és a pc-s zene hallgatás.
Most meg hogy lassan kinöte magát és egyre jobb a hangminőség jöttek bluetooth csodák és be vitték a következő ütést mert kábelekel zenét hallgatni már nem trendi .
De mindig lesz egy kicsi réteg akinek nem lesz elég a komersz minőség és a saját feje/füle után megy nem a divat után, régen talán jobbak voltak az arányok .
Forrás: PC - Software:Audirvana Plus - SMSL X-USB - Dac:MomentDac MKII - Előfok/Amp: Myryad Z40
Hangsugárzók: DIY Satori Aktiv Hangfalpár, Hifiman He 400I FocuspadA párna
KR Acustic panelek

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2018.10.06., szomb. 22:08

Azért azok a walkanok nem szóltak ám rosszul :) nemrég eladtunk egy autót,amiben még egy kazettás fejegység volt. Amit vettünk helyette, cd-s,de tud mp3,stb... Nemrég az asszony, a régi kirándulások emlékére !etöltött pendrivera olyan zenéket,amik kazin volt csak meg. Benyomta,aztán kb perc múlve szólt,hogy ez azért nem kóser. Még kicsit hallgatta a válogatáspendriveját,aztán kiszedte és keresett egy CD-t. Jelzen,ezek a cd fejegységek(a formátum) is gyengébbek,mint az ócska kazettás volt. Mondjuk a kazira lemezekről másoltunk. Analógról analógra.
Persze ez nem zárja ki,amit írtál,de vélhetően ezek a fiatalok már nem biztos,hogy rátalalálnak akár csak a CD-re is. De ez van :) engem nem zavar alapvetően, de mindenképp visszalépés, ez nem elvitatható. Persze lehet addigra lesznek olyan spéci digit rendszerek, berendezések,amik elérik a mai CD technika szinvonalát. Elvileg lehetne,gyakorlatilag egyelőre még messze érzem.
halfnote.hu

Frogged
Értékelés: 8

Hozzászólás Szerző: Frogged » 2018.10.06., szomb. 21:24

Egyet értek hukkle kolegával, én anno 18 éve tiniként , vettem egy Panasonic walkmant ( a legolcsobbat mert arra tellet) meg pár kazit a szülinapi pénzemből.
Esténként lefekvés elöt villany lekapcs és csak hallgatam elmélyedve a zenét és imádtam.
Ezek az emlékek indítotak el kb 4 ével ezelőtt hogy szánjak pénzt komolyabban a zene hallgatásra.

Most ujra hallgatva biztos förtelem minőségnek hallanám , de fiatalként senki nem hiper szuper hifi rendszereken kezdte a zene hallgatást.
Aki élvezi a mostani olcsó ketyeréken a zenét az élmény hatására könyen lehet hogy elöbb utóbb rászánja magát felnőtként hogy tovább lépjen a minőségibb zenehallgatás felé legalább is reménykedek benne.
Forrás: PC - Software:Audirvana Plus - SMSL X-USB - Dac:MomentDac MKII - Előfok/Amp: Myryad Z40
Hangsugárzók: DIY Satori Aktiv Hangfalpár, Hifiman He 400I FocuspadA párna
KR Acustic panelek

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.10.06., szomb. 18:20

Remélem hogy igazad van... :rolleyes:

hukkle
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 115

Hozzászólás Szerző: hukkle » 2018.10.06., szomb. 15:32

Nem csak ilyen a világ....

A lányom a saját sulijában is ezt hallja/hallgatja, itthon meg mást

A suli nem egy valós közeg, ott a gyerekek maszkot viselve be akarnak illeszkedni.

És hát a legkisebb közös töbszörös lesz az alap.

A barátnője brácsázni tanul, és egy jbl flip-et hallgattak minap.

A zene lényege átjött nekik, örültek neki.

Ebben én semmi elkeserítőt nem látok.

Amikor fiatal voltam ránk is azt mondták, h szörnyű generáció vagyunk...

dragonweed írta:
2018.10.06., szomb. 09:15
Mint "mellékvágány" belecsúszhatnánk ebbe a témába is, de szerintem a legtöbben tudjuk miről van szó.... sad.gif
Részmunkaidőben dolgozom egy középiskolában, ott van szerencsém szünetekben a termekben dübögtetett ipari zajt hallgatnom a hordozható blutusz-os kütyüikről. gondolkodik.gif Ezekből a generációkból nem sok HiFi bogár fog kitermelődni az biztos.
Ez a fajta igénytelenség -ami nagy részükre jellemző- a hangminőség és a "zenék" terén, enyhén szólva is elkeserítő. De tényleg ne menjünk bele mélyebben, mert úgyis felesleges, a világ úgyis arra megy amerre kell neki.

Heed

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.10.06., szomb. 09:15

Mint "mellékvágány" belecsúszhatnánk ebbe a témába is, de szerintem a legtöbben tudjuk miről van szó.... sad.gif
Részmunkaidőben dolgozom egy középiskolában, ott van szerencsém szünetekben a termekben dübögtetett ipari zajt hallgatnom a hordozható blutusz-os kütyüikről. gondolkodik.gif Ezekből a generációkból nem sok HiFi bogár fog kitermelődni az biztos.
Ez a fajta igénytelenség -ami nagy részükre jellemző- a hangminőség és a "zenék" terén, enyhén szólva is elkeserítő. De tényleg ne menjünk bele mélyebben, mert úgyis felesleges, a világ úgyis arra megy amerre kell neki.

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2018.10.05., pén. 22:00

asebestyen írta:
2018.10.05., pén. 21:29

Az a 70dB sokszor alig több, mint 30. :( Nem is csoda, hisz a felvételek java nem HiFin fog megszólalni, hanem valami förmedvényen, ami nem is tud mit kezdeni azzal a 70dB dinamikával, meg legyünk őszinték, legtöbb esetben a hallgatója se. :)
Az fix. Sokan ma már telefonról zenélnek,vagy valami brutisz hangszóróval,vagy f7lbedugókával. A ma , így, vagy úgy, zenét hallgató emberek száma milliós nagyságrendű lehet, addig jó 15 éve egy high end shownak kb 2000 fizetővendége volt. Egy3b úton,mint VIP,vagy valahogy belógott még kb 500 fő és vélhetően a kemény mag csökken,akkor láthatjuk, a biznisz merre megy :) vagy :(
halfnote.hu

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.10.05., pén. 21:29

revox írta:
2018.10.05., pén. 21:13
Kb ezt mondom én is. A normál szobahangerőt telefonnal mértem, alig van meg 70dB. OK, hogy csak telefon, de túl sokat nem téved. Sok esetben a normál zenehallgatás esetén,fontosabb a felbontása a rendszernek, a mikrodinamika, mintsem a valós értelemben vett dinamika. Egyébként 90dB már egész hangos és ha jól emléxem a régi táblázatra, 100dB-t úgy határozták meg, hogy " disco belül".
Aztán a felvételek dinamikája is változó. Sok esetben alig van 70dB. És ez LP. Az LP-hez képst a CD verziók is kompresszáltak. Bár a valós zenei élmény nem feltétlenül a normál értelemben vett dinamika függvénye, mindenkép kell a hangerő, hogy az hasonlítson az eredeti megszólaláshoz, bár mint említettem,nem ez fogja meghatározni a zenei élményt. Mellesleg 100dB hangnyomáshoz oldalanként minim 2db 20 centis,igen jófajta hangszóró kell. Kb totál kihajtva tudnak 100-at.
Érdekes számok ezek,bár sokadjára írom le, szerintem a nirvána nem ettől fog eljönni feltétlenül :)
Az a 70dB sokszor alig több, mint 30. :( Nem is csoda, hisz a felvételek java nem HiFin fog megszólalni, hanem valami förmedvényen, ami nem is tud mit kezdeni azzal a 70dB dinamikával, meg legyünk őszinték, legtöbb esetben a hallgatója se. :)
Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | Schmidt Ferenc komplett kábelezés | KR-Acoustic panelek | Vibra-R rezgéscsillapítás

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2018.10.05., pén. 21:13

Kb ezt mondom én is. A normál szobahangerőt telefonnal mértem, alig van meg 70dB. OK, hogy csak telefon, de túl sokat nem téved. Sok esetben a normál zenehallgatás esetén,fontosabb a felbontása a rendszernek, a mikrodinamika, mintsem a valós értelemben vett dinamika. Egyébként 90dB már egész hangos és ha jól emléxem a régi táblázatra, 100dB-t úgy határozták meg, hogy " disco belül".
Aztán a felvételek dinamikája is változó. Sok esetben alig van 70dB. És ez LP. Az LP-hez képst a CD verziók is kompresszáltak. Bár a valós zenei élmény nem feltétlenül a normál értelemben vett dinamika függvénye, mindenkép kell a hangerő, hogy az hasonlítson az eredeti megszólaláshoz, bár mint említettem,nem ez fogja meghatározni a zenei élményt. Mellesleg 100dB hangnyomáshoz oldalanként minim 2db 20 centis,igen jófajta hangszóró kell. Kb totál kihajtva tudnak 100-at.
Érdekes számok ezek,bár sokadjára írom le, szerintem a nirvána nem ettől fog eljönni feltétlenül :)
halfnote.hu

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.10.05., pén. 20:03

A felkavart víz esete.... Tegnap este kíváncsiságból bekötöttem a 12W-os tiszta A osztályú együtemű FET-es végfokomat (fűtésnek sem rossz :rolleyes: ), mert kíváncsi voltam az A és AB osztály közötti kis hangerős dinamikai különbségre én is.
Amihez hasonlítottam, az a korábban megénekelt 140W-os KM-X1000-es Kenwood végfok. Egészen kicsi hangerőn hallgattam jó pár műfajú zenével kb. egy órán keresztül. Hogy őszinte legyek, nem nagyon hallottam különbséget, talán csak a szokásos "kicsit tisztább, zeneibb, melegebb az A osztály"-t. Dinamikában szerintem jóformán megkülönbözhetetlenek voltak.
Feljebb tekerve mind a kettő kb. ugyanannál a hangerőnél "kelt életre", tehát mégiscsak lehet valami ebben a hangnyomásszint teóriában. Azaz, 70-75 dB hangerő alatt ne várjunk valós dinamikát semmilyen rendszertől, egyszerűen azért mert nem is lehet ott....

revox
V.I.P.
V.I.P.
Kapcsolat:

Hozzászólás Szerző: revox » 2018.10.05., pén. 19:15

Nem lehet,hogy az a probléma áll fenn,hogy az erősítők teljesítményük 60%-a után kezdenek el élni? A tiszta A osztály nem ilyen. Ott a végfok mindig fullon megy.
Ezt a "felvételt" egyszer este csináltam,iszanyatosan halkan. Annyira,így is totál fel kell tekerni a hangerőt,hogy egyáltalán hallható legyen. Már a videót nézve. De ilyen mocskos halkan is elég nagy energiák mozognak a zenében és veri a tamtamot rendesen. Ki gonsolná,hogy ez Audio Note? Az. Az AN ilyen,csak páran félreértik. De a lényeg -szerintem- az A osztály lehet. Mondjuk a hangfal se rossz, annak se okoz gondot,ha halkan,vagy ha hangosan kell szólnia. De ott dragonweednek nagy igazsága lehet,amikor a felvétel dinamikájával operál. Magasabb hangerőn valósabb dinamikát kapunk vissza, mint halkan,hisz 70dB hangeróbe nem fér be 90dB dinamika.
Nu, itt az A osztály addig...
https://www.youtube.com/watch?feature=y ... 4xjIKt8MyE
halfnote.hu

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.10.05., pén. 10:45

dragonweed írta:
2018.10.05., pén. 09:19
Több oka van, de alapvetően a hallásmechanizmusunk működésén múlik. A fül-agy komplexumnak van egy érzékelési tartománya, ami részben tanult, részben genetikusan kódolt. "Tudja", hogy egy akusztikai történésnek -zenének, környezeti zajnak- mekkora a természetes hangerő ill. dinamikatartománya. Ennél kisebb hangerőkön hallgatva a zenét, egyfajta dinamikakompresszió történik, a leghalkabb részek elvesznek a fül (tinnitus) , és a lehallgatókörnyezet alapzajában. Ez kb. a rögzített zeneanyag alsó 20-30 dB-jére onatkozik, tehát ha egy (optimálisan) kb. 90 dB-s dinamikatartományú zenét hallgatunk 40dB környezeti zajban (általános, ds sokszor ennél is magasabb) látható, hogy a finom részletek egyszerűen eltűnnek, pedig ezek felelősek nagyrészt pl. az irány és tér érzékelésért, az "életszerűségért". Ehhez hozzájön még a fül frekvenciafüggő érzékenysége (igen, az a bizonyos Fletcher-Munson görbe) amely szerint a mély ill. legmagasabb hangokra kevésbé érzékeny mint a köztük levő tartományra.
Így itt kis hangerőknél szintén hiányérzet alakulhat ki a mélyeket, és ezért a dinamikát illetően.
Röviden ennyi, de ennél jóval több oka is van,amiért már a lejátszórendszer komponensei felelősek.
Köszönöm ismét a választ, de nem teljesen erre gondoltam. Hanem amikor van az a pont, amikor úgy kinyílik a zene, nem tudom sajnos értelmesebben megfogalmazni. Szinte átbillen a hifiből szól hangból, az itt énekel élőben előttem hangba, picit visszaveszem a hengerőt és ismét hifi. gondolkodik.gif

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.10.05., pén. 10:06

Amit elfelejtettem az előső bejegyzésben leírni:
Tehát mondjuk van egy 90 dB dinamikatartományú felvételünk, amit egy viszonylag csendes szobában hallgatunk (30 dB háttérzaj) és az átlag hallgatási átlaghangerőnk is 90 dB, akkor effektíve 60 dB "használható" tartomány marad, ami a legtöbb esetben teljesen kielégítő zenei élményt ad.
Esti csendes hallgatáskor a max. hangerőt 70 dB-re visszavéve látható, hogy az effektív dinamika 40 dB-re csökken, ami már nem elég a "valóságérzet" fenntartásához, ahhoz 0 dB-s lehallgatókörnyezet kellene, ami ugye -süketszobán kívül- nem könnyen realizálható....

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.10.05., pén. 09:56

MGMART írta:
2018.10.05., pén. 09:55
András írtam pü. e-mailt, megkaptad?
Nem... gondolkodik.gif

MGMART
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 228

Hozzászólás Szerző: MGMART » 2018.10.05., pén. 09:55

András írtam pü. e-mailt, megkaptad?

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.10.05., pén. 09:19

Több oka van, de alapvetően a hallásmechanizmusunk működésén múlik. A fül-agy komplexumnak van egy érzékelési tartománya, ami részben tanult, részben genetikusan kódolt. "Tudja", hogy egy akusztikai történésnek -zenének, környezeti zajnak- mekkora a természetes hangerő ill. dinamikatartománya. Ennél kisebb hangerőkön hallgatva a zenét, egyfajta dinamikakompresszió történik, a leghalkabb részek elvesznek a fül (tinnitus) , és a lehallgatókörnyezet alapzajában. Ez kb. a rögzített zeneanyag alsó 20-30 dB-jére onatkozik, tehát ha egy (optimálisan) kb. 90 dB-s dinamikatartományú zenét hallgatunk 40dB környezeti zajban (általános, ds sokszor ennél is magasabb) látható, hogy a finom részletek egyszerűen eltűnnek, pedig ezek felelősek nagyrészt pl. az irány és tér érzékelésért, az "életszerűségért". Ehhez hozzájön még a fül frekvenciafüggő érzékenysége (igen, az a bizonyos Fletcher-Munson görbe) amely szerint a mély ill. legmagasabb hangokra kevésbé érzékeny mint a köztük levő tartományra.
Így itt kis hangerőknél szintén hiányérzet alakulhat ki a mélyeket, és ezért a dinamikát illetően.
Röviden ennyi, de ennél jóval több oka is van,amiért már a lejátszórendszer komponensei felelősek.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.10.05., pén. 08:09

András, én már régen kérdeztem. :D
Az a jelenség, amikor tekered fel a hangerőt és egyszercsak kinyílik a hang, megtelik élettel, stb, az mitől van, vagy épp mitől nincs?

Köszönöm,
ákos

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”