Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

TMP erősitők és D/A konverterek

Moderátor: TMP

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »

A kolbri fan klubba már írtam de itt is megemlítem
November közepétől ezeket lehet majd kipróbálni, otthoni körülmények között saját rendszerben:
SOL Kolibri
TMP
Classic
Triton
Ant
Ant MM phono
Ant Dac
Ant Preamp
tápkábel, IC, hangfalkábel

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

Nagyon csend van. Sajnos ez a jóhangú készülékek hátulütője. Megveszik, rátalálnak egy új világra,amiről nehéz a szokásos jelzőkkel beszélni, így inkább csak hallgatják :)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
TMP
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.01.28., szomb. 19:53
Értékelés: 172

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: TMP »

Igen van.
Lesz egy Ant "család":
Ant, Phono, Dac és előfok.
A doboz mérete és a dizájn is ugyanaz mint az Ant
A phono fokozat már készen van. a dac is rövidesen kész lesz (most van folyamatban az alkatrészek beültetése) és előkészületben van az előfok is
Már úgymond működik de még a dobozolás és finomítás hátra van.
Október vége fele lesz meghallgatható (ha minden összejön :D )

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Van tervben TMP előfok készítése?

Avatar
pendre
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2015.10.12., hétf. 20:09
Értékelés: 5
Tartózkodási hely: Csongrád megye

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: pendre »

Üdv!
"Miután csöves, én azt hittem, valami lágy, lassú, extra meleg hang fog belőle kijönni, de ez csak részben igaz."
Kérdésem az, hogy egy olyan szituban, ahol a DAC karaktere hangsúlyosan lágy, meleg, ott vajon mennyire erősítene még rá, a DAC ezen tulajdonságra, vagy esetleg némileg tompítva, átalakítva azt, kissé másabb karakterű hang lenne a végeredmény?
Konkrétan, nekem egy TEAC UD-503-as DAC-om van, és jelenleg csak a DAC saját erősítőjével használom, a Beyer Amiron Home, és az AudioQuest Nightowl fejeseket. Amikor megvetem az UD-503-at, nekem is volt egy Myryad Z40-es erősítőm, de kb. egy hét hallgatózás után, ment is az erősítő az apróra, mert az én tapasztalatom alapján, már nem igazán tudott érdembe hozzátenni annyit, hogy érdemes lett volna megtartani. Egyébként, az UD-503-asnak szerintem jó a fejes erősítő része.
Szóval, ez a TMP erősítő (kifejezetten csak a fejes erősítő részére koncentrálva), mennyire lenne barátságban az UD-503-al, tudna-e annyit hozzátenni pluszba, hogy érdemes legyen rá beruházni ? A zenei ízlésemnek tökéletesen megfelel a DAC lágy, meleg karaktere, de már nem szívesen erősíteném tovább, csak ezt a tulajdonságát.
Amennyiben, ha volt már valakinek, a TMP Ant + UD-503-al valamilyen tapasztalata, megköszönném, ha megosztaná.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

kökény írta:
2018.08.19., vas. 23:47
Mármint arra értettem, h nem a tmp phono, hanem a tiéddel;-) Szívesen ráfülelnék, madzagok?
Igen,saját phono. A madzagokkal játszottam,de a végén az AN-B lett a hálózati. A Komd hangfgaldrótokat lusta voltam kicsavarozni és szereti az AN-B hangfalkanócot. Viszont ha a hangfalak fele az megy,szereti,ha a tápja is B. A lemezjátszó futőműbe a Kondo ksl spc3 táp ment. A phonoba Kondo ksl spc1. Kartól phonoig Kondo ksl LP, de a phonotól inkább az AN-S madzagot használtam. Itt is először az LP-t próbáltam,de sok volt. Kiegyensúlyozottabbnak tűnik az S-el. Persze lehetne még játszani,van itt ezüst tápkábel, de eljutottam oda,hogy " ne piszkáld,mert csak elbaxod" :D
Még a Townshend hangfaldrót lehet érdekes, de az ehhez az elrndezéshez rövid. Kürthy Tomi adott még egy jó tippet, Tiglon. Nagyon régen próbáltam,de eml3keim szerint olyan kicsit angolosan kellemes,de japánosan pontos(jó felbontás) Ez lehet a megoldás, a nem beszerezhető sárga AN-B helyett. Leküldetek vele egy szettet. Olyasmi,mint a Kondo ksl,de picit lágyabb,így feszesebb rendszerekbe jöhet jól.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény »

Mármint arra értettem, h nem a tmp phono, hanem a tiéddel;-) Szívesen ráfülelnék, madzagok?

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

kökény írta:
2018.08.19., vas. 22:34
Azt a hangfalat megtalálod, csak már a sokadik oldalon lesz, Sonido asszem. Videó nálam elég xar, ez alapján nem csorgatnám a nyálam a FAL után :rolleyes: Most akkor analóg ,ANT és FAL szólt a te phonoddal??
Ja. Minden az enyém. Marmint-hogy a nagy rendszerben amik vannak, phono is.
Nu,akkor leszedem azt a vidijót. Azóta megnéztem tévén is,ott is xar. Érdekes, a telefonommal nem gáz,sőt...
Majd átjössz valamikor :) Bár nem fog látszani,mennyi meló volt vele, de oda kellett beilleszteni egy 150ezres erősítőt,ahova minimum 1,5 millióst kellene, de nem !enne baj a 10 milkással sem... Lotto5-ös esetén,ehhez a kis dobozhoz vennék egy japcsi Ongakut,... aztán lehet ennyi is lenne.... a többit elinnám :D
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény »

Azt a hangfalat megtalálod, csak már a sokadik oldalon lesz, Sonido asszem. Videó nálam elég xar, ez alapján nem csorgatnám a nyálam a FAL után :rolleyes: Most akkor analóg ,ANT és FAL szólt a te phonoddal??

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

Ez kinél milyen? Egy Samsung A3-al vettem fel és ha azzal lejátszom, valami olcső fülbedugós vacakkal, jó. Ugyanez a fülbedugóval tableten borzalmas. Lehet jobb leszuedni,mert ha máshol is ilyen csörömpölősen jön le, nem sok értelme van,hogy fent legyen :)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2018.08.17., pén. 09:54
quote]

Bodnart fórumtársunk árul egy nagyon király szélessávút, ahhoz szerintem szub se kéne.
Ezt viszont kerestem az apróban és sehol nem találom. Mondjuk már nem veszek hangaugárzót,de érdekel,hátha valakinek lehet ajánlani.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

Asszem ennyit még nem bajlódtam installal. A CD esetén nem vészes, de egy ilyen lemezjátszó és hangsugárzó közé beilleszteni az Ant-t,... Lehet a fáradtság,vagy nem tudom, de eltartott 3-4 órát is. Madzagok, izoláció, beforgatás szöge. Persze Kökény inspirált ezzel a szub dologgal. Kiraktam a FAL-akat és még sok is volt a mély,, ráült a hangképre. A végére viszont megelégedéssel nyugtáztam, hogy sikerült. Telefonvideó,ami fülessel elmehy,de nagyon halk és pont,amit hivatott demonstrálni,hogy nem kell ide szub,kevésbe jön le. De amiért m3gis megmutatom, az az, mennyire jól prezentálja, emberünk miért is dugott vadászpuskát a szájába. Kifejezetten nehéz lemez,ha a velejét akarjuk kinyerni.
https://www.youtube.com/watch?v=Lwlzycvjet0
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

Inkább mosolygok :) Mókás az emberek arcán a döbbenet :) kevesen találkoznak olyan dobozzal,ami tényleg leás a pincébe,de talán még kevesebb az ilyen feontEnd :) bár páran azt mondják,sok a basszus. Pedig nem,csak van :) ha sok lenne,az ráülni minden másra, de nem ül :) De egyelőre megint pihen,pedig az a Shamen meghozta a kedvem egy kis tölcsérezéshez :)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény »

[/quote]
:D
Meg volt ott sok minden. Azóta is röhögök minapi hozzászólásodon :) Ja,a hirtelen váltás erős volt,arról nem beszélve, az egyéb készülékek is magasabb kategóriában játszanaka. De megértem. Mikor megvettem ezt a lemezjátszót és a phonot ezüstösítettük, ,engem is sokkol,milyen mélyek léteznek :D nomeg szép lassan minden kiforrott. Jelenleg a rendszer már zavaróan természezes. Lényegében megszünit a konzervhangja teljesen és ez nem jellemző a hifikre, de kb 10-15 éve a Merlinben is kicsit mindennek volt konzerhangja. Az élet nem állt meg,fejlődünk :)
De való igaz,nagy volt a kontraszt, pedig a kis rendszer se panaszkodhat.
[/quote]

:D jóvanna,nem ér kinevetni szerencsétlen hifist, há' elszoktam én az évek alatt ettől.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

kökény írta:
2018.08.18., szomb. 15:15
Köszi srácok, így már stimm a dolog.Igazából az volt a "baj",hogy egymás után hallgattuk a kettőt, pár perc kábeldugdosás volt csak közte, pedig valóban, ha csak önmagában hallgatom a szélessávút nincs nagy hiányérzetem, sőt a FAL-nál semmilyen nem volt, de nyilván az nem 20ezer forint. :smile32:
:D
Meg volt ott sok minden. Azóta is röhögök minapi hozzászólásodon :) Ja,a hirtelen váltás erős volt,arról nem beszélve, az egyéb készülékek is magasabb kategóriában játszanaka. De megértem. Mikor megvettem ezt a lemezjátszót és a phonot ezüstösítettük, ,engem is sokkol,milyen mélyek léteznek :D nomeg szép lassan minden kiforrott. Jelenleg a rendszer már zavaróan természezes. Lényegében megszünit a konzervhangja teljesen és ez nem jellemző a hifikre, de kb 10-15 éve a Merlinben is kicsit mindennek volt konzerhangja. Az élet nem állt meg,fejlődünk :)
De való igaz,nagy volt a kontraszt, pedig a kis rendszer se panaszkodhat.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény »

Köszi srácok, így már stimm a dolog.Igazából az volt a "baj",hogy egymás után hallgattuk a kettőt, pár perc kábeldugdosás volt csak közte, pedig valóban, ha csak önmagában hallgatom a szélessávút nincs nagy hiányérzetem, sőt a FAL-nál semmilyen nem volt, de nyilván az nem 20ezer forint. :smile32:

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

Kb 2003.
Audio Innovations S1000 phono előfok
Audio Innovations The First 2A3 triódás végfok ( ezek az AI felső szériája, AN szinten akkor Level4 )
Konis Audio Essence szélessávú.
Meridian 206B CD(Vikunya gépe). Szuszka haberom vette meg, azóta is nála van.
Audio Note TT1+ Arm2, AN S2 trafó és Goldring Eroica LX, ill. Audio Note IQ2 MM.
Nakamichi passsz, valami régebbi 3fejes.
Kondo KSL SpC madzag mindehol.

Ez a rendszer mai napig bődületesen jó lenne. Kicsit sajnálom is, de amikor Tölcsért vettem, ... Szóval nem annyira passzolt ehhez a rendszerhez és eladtam szinte mindemt. Ide nem kell szub,vagy tweeter , ennyr egyszerű ez 36_1_11.gif
Kép
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

asebestyen írta:
2018.08.17., pén. 22:23
Távol álljon tőlem, hogy megsértsek bárkit, de... Ez úgy szokott lenni, hogy megtetszik a szélessávúakon a középsáv, a szaxofon, a kendőzetlen énekhang. Megvan a szélessávú, 1 hónap múlva, hogy azért a lábdob üthetne nagyobbat, a bőgő megrázhatná a gatyaszárat, mint a múltkor élőben, kéne egy szub. Megvan a szub, üt már rendesen, lobog a kanapén a terítő, de a cintányérokból hiányzik picit az az igazi fémes, hosszú lecsengésű kemény teteje, kéne egy szupermagas. Az is megvan. De nagy szar lett az egész, van minden, csak a zene veszett el, ami a sima szélessávúnál még megvolt. :smile29: :D
Marha nehéz még egy jó szubot is illeszteni. Minden másnak is meg a szubnak is meg a helyiségnek is marha jónak kell lennie, akkor van egy halvány esély... de csak picike. :rolleyes:
Sok igazság van ebben, de az elején leírtad a tipikis,rossz értelembe vett hifistát :) Erről az a béna reklám jut eszemb, amikor a csávó azt magyarázza, bárkinek felszolgál egy pohár Kinley-t, de még nem mindenki érett rá jaj.gif
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

A jó szélessávút meg kell támasztani tiszhtességes rendszerrel és nincs ilyen probléma. A szaxofon meg kit érdekel már ilyen rendsuerrel,amikor végre lehet tolni a Ramones-t is :rolleyes:
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Távol álljon tőlem, hogy megsértsek bárkit, de... Ez úgy szokott lenni, hogy megtetszik a szélessávúakon a középsáv, a szaxofon, a kendőzetlen énekhang. Megvan a szélessávú, 1 hónap múlva, hogy azért a lábdob üthetne nagyobbat, a bőgő megrázhatná a gatyaszárat, mint a múltkor élőben, kéne egy szub. Megvan a szub, üt már rendesen, lobog a kanapén a terítő, de a cintányérokból hiányzik picit az az igazi fémes, hosszú lecsengésű kemény teteje, kéne egy szupermagas. Az is megvan. De nagy szar lett az egész, van minden, csak a zene veszett el, ami a sima szélessávúnál még megvolt. :smile29: :D
Marha nehéz még egy jó szubot is illeszteni. Minden másnak is meg a szubnak is meg a helyiségnek is marha jónak kell lennie, akkor van egy halvány esély... de csak picike. :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

Kipróbáljuk,csak kell egy szub. Bár pl a FAL-al még sose éreztem,hogy bármi kellene. Régen a Konus Essence dobozhoz próbáltam illeszteni,csak rosszabb lett. Ezzel ellentétesen a guns n roses paradise city,amit egyébként előtte nem sokba néztem,beégett a hallójárataimba (a gitár,ami hiába linkelem be,nem fog lejönni). Persze a szub nélkül. 15 éve volt, de kizárt,hogy most,ha próbát teszünk,jobb lesz :)
https://youtu.be/mN3hH8LG4Yw
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12629
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

revox írta:
2018.08.17., pén. 20:52
Lehet 2(!!!) jófajta szub jó lenne, de annak az árából néha tudok használt uno-t vagy duo-t kompletten. Az Avanatgarde szubok ilyenek. Tudják azt zeneiségben,amit egy szubnak tudnia kell,de kb 12-13 éve volt darabja 1 milla és az apró. És kettő kell belőle. Az mese,hogy a szub mindegy hol van,úgyse hallod. Meg az,hogy elég egy, kb haaonló mese. A zene más, sokkal érzéknyebb műfaj,mint a házimozi. Egy szélessávú annyira természetes hangot produkál,nagyon nehéz mellé úgy szubot tenni,hogy a természetessége nem szenvedjen csorbát. De ha szerzel egyet,kipróbálhatjuk,de én el nem tekergetem a sajátomat :)
Lehet, hogy off, akkor sorry.
Nem, nem mindegy, hogy hol van.
Simán lehet elég 1 sub is, nem feltétlen kell 2.
Szélessávúhoz valóban a legérzékenyebb terület lehet a sub illesztés.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »

Lehet 2(!!!) jófajta szub jó lenne, de annak az árából néha tudok használt uno-t vagy duo-t kompletten. Az Avanatgarde szubok ilyenek. Tudják azt zeneiségben,amit egy szubnak tudnia kell,de kb 12-13 éve volt darabja 1 milla és az apró. És kettő kell belőle. Az mese,hogy a szub mindegy hol van,úgyse hallod. Meg az,hogy elég egy, kb haaonló mese. A zene más, sokkal érzéknyebb műfaj,mint a házimozi. Egy szélessávú annyira természetes hangot produkál,nagyon nehéz mellé úgy szubot tenni,hogy a természetessége nem szenvedjen csorbát. De ha szerzel egyet,kipróbálhatjuk,de én el nem tekergetem a sajátomat :)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: kökény »

Bodnart fórumtársunk árul egy nagyon király szélessávút, ahhoz szerintem szub se kéne.
[/quote]

Akkor már miért nem Kolibrit? :D
Viccet félretéve én nem a "szélessávú hangfalat keres" topikba írtam, hanem van az alább említett dilemmám, amivel kapcsolatban érdekelne más véleménye tapasztalata. Én nem látom akadályát, hogy subot társítsak hozzá, igaz, hogy nem hallottam még ilyen felállásban, ezért kérdezem, hátha valaki megnyugtatna, h jól működik a dolog vagy ép ellenkezőleg.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: TMP erősitők

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

kökény írta:
2018.08.17., pén. 09:39
revox írta:
2018.08.16., csüt. 11:37
ezzel csak egy gond van. én már nem szoktam elemezgetni a hangot,mert az vagy jó,vagy nem. Ha lettünk volna többen,ahogy sajnálatos módon nem sikerült, a fórumlakók jobban értik egymás nyelvét, jobban át tudják adni a lényeget :) nálam nemes egyszerűséggel valami vagy jó, vagy nem érdekel. ami biztos, ez a kis pohono és az erősítő is, bőven a jó kategóriában van :)
Még egy gondolat ehhez: én szeretem a szélessávú hangját, amit csipázok benne, hogy hallgatható, nem bánt, nem zavar, szépen lehozza, azt, amit tud, leköveti a zenét, közvetíti az érzelmeket is stb stb itt jönnének a hifis nyelv buz@ságai de ezekhez én nem értek :) Viszont ezután kicsit sikerült a tölcsérrel még ráhallgatnunk és háát azért köröket vert a kicsire, na szóval megjött és kikerekedett az alja, ami a szélessávú legnagyobb gyengesége. És akkor itt jön a dilemmám, mert a jövőbeni elképzelés nálam egy véregyszerű rendszer, ami áll egy szélessávú hfalból + csöves erősítő, pl.hogy topiknál maradjunk a kis TMP ANT, alját meg megtámogatom subbal, de Revox azt nem ajánlja, kérdezem miért?Miért nem lehetne alulról megtámogatni egy a REL sub működési elvén működő subbal, ami csak kiegészítené az alsó frekit, ennyire ördögtől való lenne?Beleszól a hangképbe rondán? Kíváncsi lennék a véleményetekre :smile53:
Bodnart fórumtársunk árul egy nagyon király szélessávút, ahhoz szerintem szub se kéne.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”