Minden problémát kérünk ebben a topikban jelezni:
viewtopic.php?f=100&t=119064
HA NEM TUDSZ BEJELENTKEZNI akkor a postmaster@avx.hu címre írjatok egy emailt, az email címetekkel és felhasználónevetekkel!

SENKINEK NE ADD MEG A JELSZAVAD, MÉG AZ ADMINISZTRÁTOROKNAK SE!
AZ IGAZI ADMINISZTRÁTOROKNAK NINCS SZÜKSÉGE A JELSZAVADRA!!!!

Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Moderátorok: TMP, dragonweed

Tul
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 613

Re: Dragonweed DIY (Ex Totem Acoustic)

Hozzászólás Szerző: Tul » 2018.07.28., szomb. 07:50

dragonweed írta:
2018.07.27., pén. 23:25
Jó, persze túloztam.... ;) Csak valahogy (nekem is) annyira az az érzésem velük, hogy legalább ez az a szint amin szeretném hallani a zenét. El lettem kényeztetve, ez van... sad.gif .
Próbálkozz meg a G2 utódjával. Aztán hátha :)
A mi dobozaink remélhetőleg pár héten belül elkészülnek. Onnantól megint zenélhetsz :)

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 1646

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.07.27., pén. 23:25

Jó, persze túloztam.... ;) Csak valahogy (nekem is) annyira az az érzésem velük, hogy legalább ez az a szint amin szeretném hallani a zenét. El lettem kényeztetve, ez van... sad.gif .

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 794

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.07.27., pén. 23:18

dragonweed írta:
2018.07.27., pén. 23:06
Úgy látom, már az uborka sem nő ebben a fura nyárban.... :rolleyes:
Jó egy hete nem hallgatok zenét. sad.gif Ez már lehet a vég kezdete, de a Satorik távozása óta valahogy nincs is sok kedvem.
Nehéz lesz, de valamit össze kellene barkácsolni magamnak ami legalább megközelíti, mert nagyon csúf űrt hagyott maga után. Meglátjuk.....
Én hallgatok... Kolibriken. :rolleyes: Jó szívvel ajánlom Neked is, ha még nem ismered... :smile29:
Kezd összeérni a Heed elektronikákkal. Pár dolgon kellett változtatni. Semmiségnek tűnnek, de nagyon kellett. Digit kábel, alátétek...
Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | Schmidt Ferenc komplett kábelezés | KR-Acoustic panelek | Vibra-R rezgéscsillapítás

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.07.27., pén. 23:06

Úgy látom, már az uborka sem nő ebben a fura nyárban.... :rolleyes:
Jó egy hete nem hallgatok zenét. sad.gif Ez már lehet a vég kezdete, de a Satorik távozása óta valahogy nincs is sok kedvem.
Nehéz lesz, de valamit össze kellene barkácsolni magamnak ami legalább megközelíti, mert nagyon csúf űrt hagyott maga után. Meglátjuk.....

Bármely egyszerű probléma megoldhatatlanná fejleszthető, ha eleget töprengünk rajta.

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.07.19., csüt. 13:15

bodnart írta:
2018.07.19., csüt. 12:29
Szerintem jól járt aki még tudott venni a G2-es Aurum Cantusból. Nyugodtan várhatja, hogy elkészüljön a doboza, nagyon meglepődnék ha csalódást okozna nekik.

Határozottan emlékszem, amikor Andrásnak elsoroltam kb. másfél éve, hogy mit szeretnék elérni ezzel a dobozzal.
Bizton állíthatom, hogy sikerült.
Azt tudtam, hogy nagyszerű dobozokat készít, de hogy pont olyat amit én szeretnék, az igazán megörvendeztetett.

Hogy milyen a hangja?

Olyan, amit az erősítőtől kap. Az már tapasztalat, igaz igen rövid.

Egy másik nyomasztó kérdés: milyen a ribbon hang?
Na erre nem sikerült választ kapni, mert nem érzem, hogy más hang lenne, nem kell szoknom, teljesen magátólértetődő vele a zenehallgatás. Persze, hogy van különbség a dómhoz képest, az én zenehallgatási szokásaim mellett nem érzek semmiféle hátrányt.

Végül legyen itt egy ma reggeli kép:

20180719_071306.jpg
Gratulálok mindkettőtöknek, legyen benne sok örömöd! :smile53:
És üdv a Klubban! ;)
Heed Obelisk DT | Heed Obelisk DA | Heed Obelisk + X2 | Heed Enigma 5 | SOL Kolibri Tribalstorm állványokon | Schmidt Ferenc komplett kábelezés | KR-Acoustic panelek | Vibra-R rezgéscsillapítás

bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 138

Hozzászólás Szerző: bodnart » 2018.07.19., csüt. 12:29

Szerintem jól járt aki még tudott venni a G2-es Aurum Cantusból. Nyugodtan várhatja, hogy elkészüljön a doboza, nagyon meglepődnék ha csalódást okozna nekik.

Határozottan emlékszem, amikor Andrásnak elsoroltam kb. másfél éve, hogy mit szeretnék elérni ezzel a dobozzal.
Bizton állíthatom, hogy sikerült.
Azt tudtam, hogy nagyszerű dobozokat készít, de hogy pont olyat amit én szeretnék, az igazán megörvendeztetett.

Hogy milyen a hangja?

Olyan, amit az erősítőtől kap. Az már tapasztalat, igaz igen rövid.

Egy másik nyomasztó kérdés: milyen a ribbon hang?
Na erre nem sikerült választ kapni, mert nem érzem, hogy más hang lenne, nem kell szoknom, teljesen magátólértetődő vele a zenehallgatás. Persze, hogy van különbség a dómhoz képest, az én zenehallgatási szokásaim mellett nem érzek semmiféle hátrányt.

Végül legyen itt egy ma reggeli kép:
20180719_071306.jpg
20180719_071306.jpg (887.21 KiB) Megtekintve 1183 alkalommal

gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 389

Hozzászólás Szerző: gianni321 » 2018.07.19., csüt. 10:13

lacee írta:
2018.07.18., szer. 18:53
Kedves Bodnart szaktárs,
Követelünk képeket+ valami szösszenetet :D
Ha jól emlékszem a tied a Satori.
Biztos, hogy az övé...? :D
IMG_20180714_144052f.jpg
IMG_20180714_144052f.jpg (100.01 KiB) Megtekintve 1131 alkalommal
Viccet félre téve: 1,5 nap erejéig nálam volt vendégségben a hangfal. Igyekeztem alaposan installálni, vízszintet, függőlegességet beállítani, hátsó és oldalsó faltól milliméterre egyforma távolságra elhúzni, talpat alászerelni, bár ezt Tomi végezte. Aztán próbáltam megtalálni a helyét a szobában, amiben nem vagyok biztos, hogy tökéletesen sikerült, de nagy anomáliákat nem hallottam végül. Ezek után meghallgattam kb. 3 jól ismert számot, de nagyon nem volt önmaga a hangfal. Előtte ugye utazott, forgattuk jobbra-balra, ezt egyik hangfal sem szereti. Azán megnéztünk vele egy 2 órás filmet és olyan 3-4 óra járatás után, mindenféle mozgatás nélkül, nyugalomban letöltött idő után kezdett magára találni. Andrásnál nekem a basszusa nem annyira tetszett - nekem gombócos, picit egyhangjegyű volt -, de itt, egy 33 nm-es légtérben, megfelelő erősítővel és cd játszóval kiszolgálva, kifejezetten tetszett. Ha ki kellene emelnem valamit, akkor a középtartomány tisztaságára mondanám azt, hogy "elképesztő". András az átvételkor a tranziensek kapcsán említette illetve el is magyarázta -pontosan idézni biztos nem fogom tudni - hogy mitől is olyan jók ezek a hangszórók, amik benne vannak. Hallgatva egyből megértettem. Agnes Obel - Tokka c. track-jét hallgatva éreztem, hogy mennyire jól kidolgozott, felrakódásoktól mentes a középtratomány. Az egész hangkép kifejezetten koherens, semmikor nem éreztem időzítési problémát, vagy hogy rosszul lennének "összevarva" a hangszórók. És hát a mélyek...Én egy Jm Lab Mezzo Utopia-t hallgatok, mostanában viszonylag elégedetten. Ebbe a hangfalban van egy 27cm-es lavór, ami igen nagy hangtömeget eredményez. Gondoltam majd a Satori ettől azért jóval véknyabb lesz, olyannyira, hogy zavarni fog a "vékonysága" és nem fogok tudni ettől elvonatkoztatni. Erről szó sincs. Olyannnyira, hogy néha csak pislogtam micsoda tömegeket és levegőt képes mozgatni ez a hangsugárzó. Itt már elég színesnek, transzparensnek éreztem a mélytartományt, nagyon jó kidolgozottsággal. A magastartományról azért nem írnék, mert ahogy elvitte Tomi a hangfalat, 2 nap múlva beszéltünk és akkor mondta, hogy most már kezd az is kinyílni, szóval az én véleményem ebben a témában nem releváns.
Fentieket úgy tessenek értelmezni, hogy a hangfalakban maximum 120 óra lehet, - valószínűleg messze van még a végleges hangjától - sőt csak az egyik darabban, illetve 1,5 napot töltött nálam, ami a megismeréséhez édes kevés, ezek maximum pillanatnyi impressziók.
Hálózati elosztó: Vibex Generalife
Fő komponensek: Naim CDS2 + Naim XPS + Audio Research LS26 + Cary Audio SA200.2 + JM Lab Mezzo Utopia 
Kábelek: Wireworld Platinum Electra 7 és Silver Electra 7 hálózati kábelek, Wireworld Gold Eclipse 7 ic kábelek, Wireworld Silver Eclipse 8 hangfalkábel

lacee
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 243

Hozzászólás Szerző: lacee » 2018.07.18., szer. 18:53

Kedves Bodnart szaktárs,
Követelünk képeket+ valami szösszenetet :D
Ha jól emlékszem a tied a Satori.

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.07.17., kedd 12:02

Nem ez az egyetlen ilyen történet... ott volt pl. a -zseniális- Linaeum magassugárzok esete. Valószínűleg az egyik legjobb hangú magassugárzó típus ami valaha készült (hajlítómembrános üzemmódú dipólsugárzó), soha nem terjedt el, a végén a Radio Schack ezeket is 10 dollárért árulta. gondolkodik.gif
Csatolmányok
j58lsl.jpg
j58lsl.jpg (19.05 KiB) Megtekintve 1324 alkalommal

Balage78
Isten Hozott! :)
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: Balage78 » 2018.07.17., kedd 11:19

Micsoda kotya-vetye vége lett akkor a történet nek. Szépet bukhattak vele a japánok. 36_1_10.gif

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.07.16., hétf. 08:45

Balage78 írta:
2018.07.15., vas. 22:34
Sziasztok!

Hamár új irányok, új ötletek. András mi a véleményed a Sawafuji planár mélyközepekről (DP-12G) illetve Sawafuji magasakról? Hallottál ilyet? Mi a véleményed róluk?
A 90.es évek közepén kísérleteztünk velük egy darabig. Tudtunk volna venni egy kisebb konténerre valót az USA-ból (valamelyik nagyágyú hangfalas cég felvásárolta a készleteket Japánból, -a Radio Shack-ban raklapszám álltak, kb. 10 dollárért- de valószínűleg nekik sem vált be arra amire tervezték)
Igen rossz hatásfokúak, valójában csak OB középnek alkalmasak (jó nagy a mozgó tömegük), de ezzel együtt nagyon tiszta és természetes hangzásúak, plusz a lapos membrán felületük miatt nagyon irányított a sugárzási karakterisztikájuk.
Nem fértek bele a cég akkori fejlesztési irányvonalába, így aztán mi is elvetettük az ötletet. A végén ha jól emlékszem 2-3 dodóért meg lehetett őket venni.

avl2
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 469

Hozzászólás Szerző: avl2 » 2018.07.16., hétf. 07:57

dragonweed írta:
2018.07.15., vas. 15:06
Én meg bármilyen mákosgubánál finomabb vargányás halászlevet tudok csinálni. Meg is nyertem vele egykor az egyszemélyes főzőversenyemet.... :smile29:

Kaja téma kilőve.
bocs, hogy kajara visszaterek: mikor szemeimmel futtatva varganyas makosgubat olvastam, nagyot neztem.

es ez jutott eszembe, nekem nagyon tetszik: https://www.youtube.com/watch?v=fC2m0IVc1Xg

Balage78
Értékelés: 1

Hozzászólás Szerző: Balage78 » 2018.07.15., vas. 22:34

Sziasztok!

Kimera jól hangzik. Nekem a Mission Impossible III-ból a biológiai fegyver ugrott be, az is elég nagyot szólt volna, ha kiszabadul.

Hamár új irányok, új ötletek. András mi a véleményed a Sawafuji planár mélyközepekről (DP-12G) illetve Sawafuji magasakról? Hallottál ilyet? Mi a véleményed róluk?

Ezt a nemrég leírt "körbeölel a hangszínpad" élményt ilyen mélyközepekkel tapasztaltam először. Leesett az állam, úgy szólt, pedig anno csak beforrasztottam egy régi átépített Kef K-1 hangfal közepe helyére és rátettem, nyitottan egy 5 kg-os fekete gránitra.

/Kb. 20 éve vettem 2 pár hangszórót, haverom meg talált 10 éve hozzátartozó Sawafuji magasakat. Dipól, így az asztalos munkával nincs olyan sok gond ;). /

//OFF slambuc: itt is nagyon fontos, hogy mivel és hogyan. Apai nagyapám, aki Debrecen melletti Bánkról származott, mindig mondta mikor a Vekeri-tónál gyerekkoromban borgácsoztunk, hogy avas szalonnával kell készíteni és soha nem szabad fakanállal keverni, csak a bográcsot "rázni". ON//

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2340

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2018.07.15., vas. 21:32

dragonweed írta:
2018.07.15., vas. 21:22
"Mitől, vagy miért pont Kimera?"

Nem is tudom, talán csak tetszik ez a név, meg valahogy olyan öszvér "hibrid" teremtmény ez is, de szerencsére nem olyan csúnya mint a névadója.... :D
Ha van jobb ötlet, várom.
Nekem tetszik! :tutiok:
A Bond filmben is jó volt a név...
(Ja nem a MI-ben volt🙃)
Mac mini / Parasound / Bladelius / Pro-Ject / Diy ATC SCM100 ASL
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy folyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.07.15., vas. 21:26

Tul írta:
2018.07.15., vas. 21:05
dragonweed írta:
2018.07.15., vas. 21:03
Tudok szerezni ha úgy könnyebb, csak akkor meg el kell küldeni, stb. Szerintem ha valakinek van ilyen berendezése, akkor csak kallódik néhány vasdarab a műhelyében..... :D
Ok. Holnap megnézem és jelzek. Cserébe várnék egy választ a 2 napja küldött PM-re :D
(Hangsugárzó plakett téma.)
Jaj, tényleg..... gondolkodik.gif
Pü-ben elküldöm az eredeti képet, lehet rajta szerkeszteni ha gondolod...

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.07.15., vas. 21:22

"Mitől, vagy miért pont Kimera?"

Nem is tudom, talán csak tetszik ez a név, meg valahogy olyan öszvér "hibrid" teremtmény ez is, de szerencsére nem olyan csúnya mint a névadója.... :D
Ha van jobb ötlet, várom.

Tul
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Tul » 2018.07.15., vas. 21:21

gianni321 írta:
2018.07.15., vas. 21:15
Mitől, vagy miért pont Kimera?
Gondolom a hibridség miatt. A ribbon és a hagyományos dinamikus elegye.

gianni321
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 389

Hozzászólás Szerző: gianni321 » 2018.07.15., vas. 21:15

A Satori projekt nevén is agyaltam keveset, nekem valahogy mindig a Kimera jön be. Ez- gondolom sokan tudjátok-, egy görög mitológiában szereplő hibrid (bár elég csúf) lény, oroszlán, kos és sárkány [vagy kígyó] bájos elegye. (így kicsit a dragonweed is benne van....) Ha valakinek van épkézlábabb és komoly ajánlata, tegye meg.
[/quote]

Mitől, vagy miért pont Kimera?
Hálózati elosztó: Vibex Generalife
Fő komponensek: Naim CDS2 + Naim XPS + Audio Research LS26 + Cary Audio SA200.2 + JM Lab Mezzo Utopia 
Kábelek: Wireworld Platinum Electra 7 és Silver Electra 7 hálózati kábelek, Wireworld Gold Eclipse 7 ic kábelek, Wireworld Silver Eclipse 8 hangfalkábel

Tul
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Tul » 2018.07.15., vas. 21:05

dragonweed írta:
2018.07.15., vas. 21:03
Tudok szerezni ha úgy könnyebb, csak akkor meg el kell küldeni, stb. Szerintem ha valakinek van ilyen berendezése, akkor csak kallódik néhány vasdarab a műhelyében..... :D
Ok. Holnap megnézem és jelzek. Cserébe várnék egy választ a 2 napja küldött PM-re :D
(Hangsugárzó plakett téma.)

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.07.15., vas. 21:03

Tul
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Tul » 2018.07.15., vas. 21:00

dragonweed írta:
2018.07.15., vas. 18:04
Ha valakinek van épkézlábabb és komoly ajánlata, tegye meg.
Az enyémet Pearl MOS-nak fogják hívni :)
A márka a készítő nyomán, a mozaik szó pedig a Master Of Silence-ből. Nekem mindig a gyorsaságából fakadó csend jut eszembe, ha visszagondolok a hangjára ;)

Tul
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: Tul » 2018.07.15., vas. 20:54

dragonweed írta:
2018.07.15., vas. 20:26
Ez azt jelenti, hogy valami jobb minőségű lágyvasból (nem acélból!) kellene pár (4db) alkatrész amit egy jobbfajta esztergán is el lehet készíteni. A maximális méretek: kb. 55 mm átérőjű, 40-45mm magas forgástestek melyekről pontos, szabványos műhelyrajzot tudok adni. Semmilyen extra kívánság, hengeres, kúpos felületek. Ezen kívül szintén 2 pár 3mm vastag keményebb fajta alu lemezből készült körgyűrű, néhány süllyesztett furattal.
Ezeknek a legnagyobb átmérője 155 mm lenne.
Alapanyagod esetleg van hozzá, vagy az is kell?

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.07.15., vas. 20:26

Hogy azért legyen valami a "pörgős" oldalból.... :rolleyes: Kérnék (ismét) egy kis segítséget. Szeretnék végre magamnak egy pár hangdobozt készíteni, amihez a magassugárzóim már megvannak, viszont (emberi áron) nem találok olyan mélyközepet amilyet szeretnék hozzá. Sajnos az emberem aki eddig vállalt ilyen dolgokat profilt váltott, felszámolta a műhelyét.... gondolkodik.gif
Ezért azokat magam készíteném el, a membrán a peremmel megvan, a mágneskör lágyvas elemeit kellene valakinek megcsinálni. Ez azt jelenti, hogy valami jobb minőségű lágyvasból (nem acélból!) kellene pár (4db) alkatrész amit egy jobbfajta esztergán is el lehet készíteni. A maximális méretek: kb. 55 mm átérőjű, 40-45mm magas forgástestek melyekről pontos, szabványos műhelyrajzot tudok adni. Semmilyen extra kívánság, hengeres, kúpos felületek. Ezen kívül szintén 2 pár 3mm vastag keményebb fajta alu lemezből készült körgyűrű, néhány süllyesztett furattal.
Ezeknek a legnagyobb átmérője 155 mm lenne. A többi alkatrész megvan, ill. be tudom szerezni. Ha van köztetek olyan aki ilyennel foglalkozik (vagy ismer ilyen szakembert) örömmel venném a jelentkezését. Természetesen becsületes munkadíj ellenében. :smile53:

dragonweed
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: dragonweed » 2018.07.15., vas. 19:55

Ez most személyesen publikus.... :D
Köszönöm Kedves Ákos, amiket leírtál, ha én akartam volna ennél jobban indokolni a dolgokat, sem tudtam volna.
Nagyon jól látod a lényeget. Így van, egy részem még mindig a Totem-ből örökölt tempóval pörög, de sajnos közben elmúlt majd' 20 év, és az idő vasfoga rajtam is kezdi a nyomait otthagyni. Az a részem pedig már inkább egy kis nyugalomra vágyik -nem lazsálásra!- hanem arra, hogy a magam kedve, tempója szerint éljen, dolgozzon, és élvezze azt ami még hátravan.

Nem mintha megszakadtam volna a Sol-os projektek közben (bár tavaly ősszel volt pár hónap ahol közel jártam hozzá),
de az a stressz is sok most már ami a "kötelező", határidőre elkészítendő feladatok megoldásával jár, a hozzá tartozó "mi lesz, hogy lesz" agyalással.
Aki ennyiből megérti az értse, másnak meg úgyis hiába magyaráznám... :smile53:

asebestyen
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: asebestyen » 2018.07.15., vas. 18:31

dragonweed írta:
2018.07.15., vas. 18:04
pärt írta:
2018.07.15., vas. 17:17

Ámen.
Kedves András, pár hete új logo ügyben ígértél közleményt. Az új dobozokhoz már ez dukál? No meg egy névadás is aktuális, egy dobozt csak nem lehet a mélyközép után keresztelni.
Igaz, ezzel adós vagyok, a logo változás oka összetettebb. Röviden erről (amennyi publikus). Hezitálok a hangdobozgyártás jövőjét illetően, illetve, hogy mennyire maradjak benne a Sol "márkában". A történet jó részét ismeritek - előttetek zajlott -
zajos érdeklődés és sűrű vállveregetések után eladtunk kb. 10 pár Kolibrit, és egy pár Kobrát, január óta pedig gyakorlatilag (hangdobozt) semmit, néhány halvány érdeklődésen kívül.
A folytatáshoz és esetleges sikeres további működéshez forrás kellene, ami eladásokból lenne, amik akkor növekedhetnének, ha a márka "bevezetettebb" lenne, ami viszont a használt szerény marketing technikák mellett nem könnyű. Mert ahhoz is pénz kellene, elég sok...
Gondolom látjátok a lényeget. Most tényleg nem tudom, hogyan tovább -legalábbis e téren.
A Satori projekt nevén is agyaltam keveset, nekem valahogy mindig a Kimera jön be. Ez- gondolom sokan tudjátok-, egy görög mitológiában szereplő hibrid (bár elég csúf) lény, oroszlán, kos és sárkány [vagy kígyó] bájos elegye. (így kicsit a dragonweed is benne van....) Ha valakinek van épkézlábabb és komoly ajánlata, tegye meg.
Remélem nem lesz semmi sértő abban, amit írok...
Annó én is azok közt voltam, akik azt javasolták Neked, hogy készíts dobozt sorozatgyártásra, mert akkor 1x kell beleölni azt a rengeteg munkát. De... Szóval be kell lássam, nem igazán volt jó ötlet. gondolkodik.gif Egyrészt szerintem nem való Neked. Itt arra gondolok, Te sokkal nagyobb fordulaton pörögsz, mint ami ehhez kéne. Ha van 2-3 SOL doboz, de Te folyamatosan új dobozokat építesz, senki nem fog Dragonweed - féle sorozat dobozt venni, ha vehet minimális kis plusszért egyedi, az Ő igényeire szabottat. Még ha drágán dolgoznál, akkor lehet nem érné meg mindenkinek az egyedi, de ilyen olcsón... A másik, ami ezzel persze összefügg, hogy a piac is inkább az egyedi dobozokat várja el Tőled.
És van még az is, hogy a demókon TMP erősítőkkel mutattátok be a dobozokat, pedig szerintem - és több barátom szerint is - nem igazán illenek össze. Szerintem kissé széthúznak a fogat lovai, nem egy irányba mennének, másik úton járnak. Ez nem jelenti, hogy egyik vagy másik rosszabb, hanem hogy más felfogás, ízlés? , koncepció, valami...
Az élet úgyis mutatja az utat, ami a Tiéd. :) Ne állj ellen szerintem, hagyd had vigyen a saját "véred", csináld ahogy Neked jó, és akkor az továbbra is zseniális marad és nem lesz az a "kényszer", hogy fogyni kell a dobozoknak, meg hogy mit kéne máshogy, nem veszi el az energiád, figyelmed attól amit szeretsz csinálni és szerintem kivételesen és (itthon mindenképpen, de amúgy is) páratlanul jó vagy benne. Bárhogy is lesz, jó egészséget, kitartást, erőt hozzá! :smile53:

Válasz küldése

Vissza: “TMP Audio”