Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
balika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2005.04.28., csüt. 10:24
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: balika »


Hmm. Ahogy olvasom kedvem támadt egy Lupus2 és Canopus pároshoz. AZ sokat ront, ha egy Yamaha 650 lenne az előfok ?? :taps:
Ha gondolod, adok kölcsön 1 pár Canopust, hogy kipróbáld. Nekem a H/K AVR-4000 hangján nagyot dobott, nem lehet olyan rossz a Yamahával sem.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hmm. Ahogy olvasom kedvem támadt egy Lupus2 és Canopus pároshoz. AZ sokat ront, ha egy Yamaha 650 lenne az előfok ?? :taps:

Avatar
HZB
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.12.07., kedd 19:39
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: HZB »


HZB! 
Nem értem a kérdésed. Ha vadi új, akkor hívd fel Huszti Zsoltot és ő rögtön megjavítja, bár szerintem olyen nem nagyon fordulhat elő, hogy rosszat ad el, mindet kipróbálja. Esetleg meg tudja mondani, mit kötöttél el.
Nála többet nem sokat tudnak neked mondani.

Persze, csak HZS szabin volt, és egy hétig én kísérletezgettem a derótokkal...De most már megcsinálták, frankó...

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem, mint canopus tulajnak, ez szinte kötelező.
Igaz!

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: sajti »


Hát még ha odatolnál egy Lupus2-t is a gép és a Luna közé!   
Idővel!
Bírom, hogy Te mindig reagálsz ebben a topicban az irományokra.

Szerintem, mint canopus tulajnak, ez szinte kötelező.
 
Csakhogy hozzá is szóljak: Hétvégén volt szerencsém meghallgatni két Canopus utánépítést. Mindkettő nagyon jól szólt. Ráadásul a két gép eleve eltérő célra épült. Az egyik tisztán Motorola tranyókkal volt megépítve egy 4ohmos doboz hajtására készült böhöm nagy táppal. A másik pedig gyors végtranyókkal épült, mérsékelt negatív visszacsatolással egy többutas rendszerben a magas szekciót hajtja.
Amennyire emlékszem, mindkét változat jobb, volt, mint a gyári. Más kérdés, hogy ezekkel az alkatrészekkel a gyárit nem lehet kihozni annyiból...
 
sajti

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát még ha odatolnál egy Lupus2-t is a gép és a Luna közé!
Idővel!
Bírom, hogy Te mindig reagálsz ebben a topicban az irományokra.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Tegnap bekötöttem a szgép-et a Lunába, míg takarítottam, gondoltam kis háttérzene nem lenne rossz. (a cd-lejátszó most pihen, mert közel jár a baltához )Nem is értem miért nem tettem eddig! Még az mp3-ak is egész élvezhetőek, persze 192 fölött. Egy cérnavékony kábelem volt csak.

Hát még ha odatolnál egy Lupus2-t is a gép és a Luna közé!

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tegnap bekötöttem a szgép-et a Lunába, míg takarítottam, gondoltam kis háttérzene nem lenne rossz. (a cd-lejátszó most pihen, mert közel jár a baltához )
Nem is értem miért nem tettem eddig! Még az mp3-ak is egész élvezhetőek, persze 192 fölött. Egy cérnavékony kábelem volt csak.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


HZB!
 
Nem értem a kérdésed. Ha vadi új, akkor hívd fel Huszti Zsoltot és ő rögtön megjavítja, bár szerintem olyen nem nagyon fordulhat elő, hogy rosszat ad el, mindet kipróbálja. Esetleg meg tudja mondani, mit kötöttél el.
Nála többet nem sokat tudnak neked mondani.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Fiatalok, segítség kéne. Birtokomba került egy vadiúj pár Canopus. Olyan problémám van, hogy az egyik nagyon búg. Ha interconnect nincs bedugva, csak a táphoz csatlakoztatom, akkor is elég erős zaj jön a hozzá csatlakoztatott hangfalból, a másik viszont teljesen jó, tök néma...Mi lehet ez, hogy lehet kiküszöbölni? Amit a földhurokról olvastam eddig az alapján szerintem nem az.
Irány HZS!

Avatar
HZB
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2004.12.07., kedd 19:39
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: HZB »

Fiatalok, segítség kéne. Birtokomba került egy vadiúj pár Canopus. Olyan problémám van, hogy az egyik nagyon búg. Ha interconnect nincs bedugva, csak a táphoz csatlakoztatom, akkor is elég erős zaj jön a hozzá csatlakoztatott hangfalból, a másik viszont teljesen jó, tök néma...Mi lehet ez, hogy lehet kiküszöbölni? Amit a földhurokról olvastam eddig az alapján szerintem nem az.

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


offmért kell váltogatni? a lejátszóból egyszerre a koaxon meg az optikain is jöhet ki egyidejűleg jel nem? végül is egyszerre két úton megy a jel, az egyik a DAC-on át, a másik direktbe, aztán az erősítőn bemenetválasztással választom ki az egyik utat.
 
Canopus ügyben írtam privit.

Így van, mindenkettőn ua a jel megy.
Én a DAC miatt aggódok, ha DVD lemezt teszel be, és DD/DTS jelet kap.
Olvastam vhol, hogy a DAC-nak sok idő kell míg eléri a hangját, szal nem biztos, hogy kéne kapcsolgatni. Ezeket is vedd számításba!
Nagyon eltévedt az a privi!
 
Léva

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


Nem vagytok ám viccesek!
 
Egyszer persze biztos eladom, de az még jó soká lesz a dolgok jelenlegi állása szerint.

Avatar
(ex)Cat
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2089
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 06:36
Értékelés: 3

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: (ex)Cat »


tsc adja el? Nehogy megharagudj tsc, poénnak szántam...

Én el nem adom, az hóttziher..

Fogadjunk!!!!

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: pjotr »

Hallotunk már ilyet...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tsc »


tsc adja el? Nehogy megharagudj tsc, poénnak szántam...

Én el nem adom, az hóttziher..

Avatar
zAcsKO
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2004.06.06., vas. 20:23
Értékelés: 9

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zAcsKO »


Csak egy hátránya lesz a dolognak, hogy elvileg mindig váltogatni kell a kimeneten a jelet, hogy a DAC dolgozni tudjon. Gondolom én!
Azt nem tudom, hogy mit szól a DAC, ha be van kapcsolva, és ő is kapja DD/DTS jelet!
Lesz eladó canopus occsón!
 
Léva

off
mért kell váltogatni? a lejátszóból egyszerre a koaxon meg az optikain is jöhet ki egyidejűleg jel nem? végül is egyszerre két úton megy a jel, az egyik a DAC-on át, a másik direktbe, aztán az erősítőn bemenetválasztással választom ki az egyik utat.
 
Canopus ügyben írtam privit.
TV: Samsung Qled 82" Hangfalrendszer: Martin Logan 60XT 50XT FX Szub: SVS SB-3000 Erősítő: Anthem MRX 540 Végfok: AUDIOPHONICS MPA-M250NC Lejátszó: Nvidia Shield TV

Avatar
topeti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 600
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 06:49
Értékelés: 0

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: topeti »


tsc adja el?
Nehogy megharagudj tsc, poénnak szántam...
Erősítő: Korsun KS99, CD-játszó: Rotel RCD-965BX, Hangfal: saját Vifa építés

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


látom itt foglalkoztatok a kérdéssel ami engem foglalkoztat:Gondolkozom egy külső DAC-on. A futómű egy dvd lejátszó lenne amit szeretnék zenére és filmezésre is használni. A lejátszón van optikai és koax kimenet is. Megoldható e, hogy az egyik digi kimenet közvetlenül házimozi erősítőbe megy, míg a másik kimenet pedig a külső DAC-ba? Így ha zenét játszanék le dvd lejátszón, akkor az a DAC-on keresztül menne bele a házimozierősítőbe amit később végfokkal (Canopus?) is kiegészítenék, viszont ha DVD filmet játszanék akkor az közvetlenül menne házimozi erősitőbe. Így csak az erősítőn kellene váltogatni a bemenetet attol függően, hogy zenélni vagy filmezni akarok.
 
Még két kérdés:
Szerintetek melyik javíthat jobban a sztereo hangzáson házimozierősítő esetén, egy külső DAC beszerzése, vagy mondjuk egy Canopus végfok beállítása a rendszerbe. (előbb utobb persze mindkettő sorra kerül).
A sztereo hangzáshoz egy pár Canopus elég vagy két pár kell? (biztos hülye kérdés, de még kezdő vagyok a  téren)
 
köszi,

Természetesen a kettő együtt.
Csak egy hátránya lesz a dolognak, hogy elvileg mindig váltogatni kell a kimeneten a jelet, hogy a DAC dolgozni tudjon. Gondolom én!
Azt nem tudom, hogy mit szól a DAC, ha be van kapcsolva, és ő is kapja DD/DTS jelet!
Lesz eladó canopus occsón!
 
Léva

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Szerintem a legelső lépés egy cd lejátszó beszerzése legyen, majd jöhet egy pár canpous meg előfok, majd a dac.
De ez nem ennek a topicnak a témája.
 
Ami idevág, az, hogy a canpos monoblokk vagyis a szeteróhoz kettő darab kell.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
zAcsKO
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 246
Csatlakozott: 2004.06.06., vas. 20:23
Értékelés: 9

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: zAcsKO »


Tsc:Dvdről vitt digitális jelet rendesen lekezeli a DAC?
Gondolom nem fog nekem DD, DTS hangot lekeverni! Hogyan működik ez a gyakorlatban?


A DVD-n beállítod hogy a digitális kimeneten ne bitstream hanem PCM jel jöjjön ki.
 
Magyarul az 5.1-et lekeveri valamilyen 2.0-ás surround jellé, és azt kidobja a kimeneten, amit a DAC szimplán átalakít.
 
Hátrányok:
- ugyebár no 5.1 csak sztereó mozi, de ahogy ez most nálam szól filmekkel, hát baromira nem hiányzik a több csatorna. hihetetlen térérzet van, párbeszédek is fantasztikusan jól kijönnek, a filmzenék meg... huh..
 


látom itt foglalkoztatok a kérdéssel ami engem foglalkoztat:
Gondolkozom egy külső DAC-on. A futómű egy dvd lejátszó lenne amit szeretnék zenére és filmezésre is használni. A lejátszón van optikai és koax kimenet is. Megoldható e, hogy az egyik digi kimenet közvetlenül házimozi erősítőbe megy, míg a másik kimenet pedig a külső DAC-ba? Így ha zenét játszanék le dvd lejátszón, akkor az a DAC-on keresztül menne bele a házimozierősítőbe amit később végfokkal (Canopus?) is kiegészítenék, viszont ha DVD filmet játszanék akkor az közvetlenül menne házimozi erősitőbe. Így csak az erősítőn kellene váltogatni a bemenetet attol függően, hogy zenélni vagy filmezni akarok.
 
Még két kérdés:
Szerintetek melyik javíthat jobban a sztereo hangzáson házimozierősítő esetén, egy külső DAC beszerzése, vagy mondjuk egy Canopus végfok beállítása a rendszerbe. (előbb utobb persze mindkettő sorra kerül).
A sztereo hangzáshoz egy pár Canopus elég vagy két pár kell? (biztos hülye kérdés, de még kezdő vagyok a téren)
 
köszi,
TV: Samsung Qled 82" Hangfalrendszer: Martin Logan 60XT 50XT FX Szub: SVS SB-3000 Erősítő: Anthem MRX 540 Végfok: AUDIOPHONICS MPA-M250NC Lejátszó: Nvidia Shield TV

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Hferi nem kapok beszámolót????

Vendég

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

R.M.H. féle kapcsolás biampben.Kváziomni hangsugárzóval

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Engedtessék meg egy - inkább technikai, mint szubjektív hangzásbeli - észrevétel, ha már ide lett citálva Paul Messenger cikke a Canopusokról.
 
"Le voltam nyűgözve milyen tisztán és megfogottan szólaltak meg a mélyhangok, még a DC csatolás elkerülése mellett is, melynek oly sok tervező a szószólója. [A Canopusok DC csatoltak. Valószínűleg a korábbi Hay féle Ion Systems erősítőket keveri a képbe Paul. Csak nem azt hiszi a Canopus is egy Obelisk újracsomagolva?]"
 
Valóban, a Canopus nem a Richard M. Hay féle "kvázi-csöves-nem DC csatolt " kapcsolás. Anno a H&T-ben ezt a dolgot is alaposan körüljártuk. A Canopus DC csatolt (kimenet), nem az Obelisk "újracsomagolva", de azért nem is egy "közönséges" DC csatolt kapcsolás. A bemeneti fokazata, és az arra érkező visszacsatolás a komplementer-darlington kimenetről együttesen egy olyan kimenő impedancia/csoportfutás együttest mutat, ami egy picit azért inkább hasonlít a nem-DC csatolt technikára. (Persze nem olyan jól, mint az eredeti R.M.H. féle kapcsolás... ) Többen ismerik az "eredeti" koreai DIY magazinban megjelent kapcsolást. Bizony, azért is tértünk el attól, mert az általunk preferált "nem-DC csatolt" elvhez így közelebb kerültünk.
 
Egyébként a "DC vs. nem-DC" csatolás (hangszóró-kimenet) engem erősen emlékeztet a "direkt vs. nem direkt" hangsugárzás problémakörére. Mindenki a konvencionális elvek használata mellett keresi - kötve az ebet a karóhoz - azt a hangzásképet, amelyet a nem-DC és nem-direkt technika tálcán kínál. Valahogy szeretjük elfogadni a konvencionálist, függetlenül attól, hogy mennyi érv szól ellene. Ráadásul sokan imádnak a fizikára és az elektrotechnikára hivatkozni a konvencionális megoldások védelme érdekében, holott sem a fizika, sem az elektrotechnika nem preferálta ezeket egyedülálló módon.
 
Pusztán szeretjük az általánosat elfogadni, mert a hatalom-lojalitásunk ezt mondatja velünk. Kvázi ha mindenki úgy használja, akkor így van jól...

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Vadász itt van még? Bi-amp vs. single-amp összehasonlítást ígért.Aki beszél vele emlékeztesse.

Valóban ritkán járok errefelé, bocs. Egy ideig nézegettem, de nagyon "leült" ez a topic (is), meg más irányba is kanyarodott. Látom azonban, hogy mostanság megint van egy kis élet, igaz nem annyira Canopus ügyben. Dehát nem lehet mindig ugyan arról irogatni.
Az alábbi teszt egyébként a HiFi+ című magazinban jelent meg a "fekete dobozokról". A fordításért és a beszúrásokért köszönet "bt"-nek.
 
Igen, kedves vendég-Mátyás, adós vagyok a "single-amp vs. bi-amp" írással. Ígérem, záros határidőn belül pótolom. Azért nem most azonnal, mert szeretnék néhány rajzot is mellékelni. Ez ugyanis egy olyan "woodoo", aminek kristálytiszta fizikai magyarázata van, közérthető (de azért szeretném, ha a szakmai oldalát is értők elégedettek lennének) és világos. A bi-amp nemcsak kiváló "upgrade", de sokkal közelebb áll az aktív rendszerekhez, mint az sokan gondolnák. Bizonyos esetekben pedig a lehető legjobb megoldás nemcsak szubjektíve, de elektrotechnikailag is!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”