Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyt »

"mert mióta van a Heed, minek?"

Talán ez mutatja meg leginkább, hogy tud valamit a Heed. Egy idő után nekem is feltűnt, hogy már nem vagyok kiváncsi más készülékekre, valahogy minden más érdektelenné vált. És nem bánom!
Heed, Soulines, Power-R

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

"rongyos régi",ez jó. :D Na én is egy "rongyos régit" hallgatok most,ráadásul minimál összeállításban,(dt,si,enigma) és nagyon élvezem ezt is,és így is.Erre nem kell figyelni,nem is kelt figyelmet,de egyszer csak azt veszed észre hogy belevon a zenébe,és élvezed azt.
Szinte érthetetlen ez,mert semmivel sem jobb és szebb a hang,de még is,valami olyat tud,amiért élvezet minden perc vele.
Ennyit arról a kérdésről is,hogy kell e a drága és kihegyezett rendszer ahhoz,hogy maradéktalanul élvezzük a zenét.Nekem tuti nem.Nekem csak egy x2 kéne még,de ha nincs,az sem baj. :D
Mishow írásához annyit,hogy az si3 természetes hangszerhangja az nagyon ott van a topon,ez nekem is feltűnt.Jó az a vas is,meg jó az enyém is,meg jó mindegyik.Egyéni ízlés kérdése hogy melyik jó jön be leginkább,ezért is kell több mindent meghallgatni.Én ebben jól állok,és ahogy nézem mishow sem nagyon akar lemaradni.De jól is teszi. :D

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4390
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2227
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

mishow írta:
2018.10.14., vas. 20:59
Nálam még lemegy az X2 próba az Obelisk III-hoz, döntök vmelyik mellett és ott a vége!
Mostanában úgy felpezsdült az élet a Heed háza táján, hogy ma nem tudott nekem Zsolt X2 teszpéldányt adni, így egyelőre a hétvége kütyüzéséről tudok beszámolni.
Az történt, hogy megejtettem az oda-vissza próbát a pre/ps és Si3 között, ami tulajdonképpen semmi újat nem hozott ahhoz képest, amit az elmúlt napokban valamennyien leírtunk.

Ismét meg kellett állapítsam, hogy az Si3 valóban az utóbbi idők legjobbja az Si sorozatban, és úgy általában önálló produktumként is valami egészen nagyszerűt tud. Szerintem integráltban nem sokan körözik le a ma futó erősítők között, márkától függetlenül. Árkategóriájában mindenképp erős, de megkockáztatom, afelett is, bár a mai modern integrált kínálatot már kevéssé ismerem, mert mióta van a Heed, minek?
Különösen a hangszerhangok természetessége, a megszólalás finomsága, a részletező de a zenét mégsem "szétszedő" aprólékosság olyan erények, amiket ezen a fokon rég hallottam idehaza - és úgy általában keveset hallottam bárhol.
Ülök, hallgatom és gyakran felkapom a fejem egy-egy futamon, zenei motívumon, ami korábban talán fel sem tűnt, vagy ha hallottam is, így biztosan nem.
Most szólok, ezt a kütyüt hallgatni kell, itt nix háttérmuzsikálás (jó persze van, de úgyis folyton kizökkent, bármi mást csinálnál). Muszáj odafigyelni rá, és érdemes is. Nem tudom, ebből a produkcióból mennyi az Enigma érdeme és mennyi az Si3, de gyanítom, a kettő együtt alkotja azt a klasszikus szinergiát, aminek a végeredménye 1+1=3

A pre/ps visszahallgatása sem hozott újat, a régi készülékek hozzák a korai Obelisk hangot, amit korábban többen hasonlóan írtunk körül: kicsit lötyögősebb, kicsit bumfordibb, nem annyira eminens diák, mint az Si3. Picit kevesebb részlet, de több szín, több hangulat - az én fülemnek még mindig erősebb a "szerethetőségi faktor"
Nincs kérdés abban a tekintetben, hogy az Si3 jobb erősítő, frissebb, modernebb hang, kottázható basszussal, artikulált énekesekkel, sosem síró vonósokkal, selymes fuvolával. Jobb, abszolút értékben és minden paraméterében.

De a fenébe, nekem az a "rongyos régi" valahogy még mindig a szívem csücske. El tud andalítani, hátra tudok mellette dőlni, hamarabb megjön a kedvem kitölteni egy pohár bort és elkortyolni - nem követel magának figyelmet, de jó érzés rajta "csak úgy" zenét hallgatni. Miközben meg mégis ott motoszkál bennem, hogy az Si3 milyen átkozottul jól csinálja ezt a zenelejátszós izét itt a nappaliban, és néha bizony rápirít az "öregre" hogy időnként eltrehánykodja a dolgát.

Most persze magyarázom magamnak, hogy a hatást a vastagabb basszus okozza, ami állítólag az Si3-nál is meg fog jönni az X2-vel (* kieg: mielőtt ezt bárki úgy értené, hogy az Si3 mélyhiányos: nem. Iszonyatosan feszes, pontos, kottázható, és nagyon mélyre is megy. Inkább egy kis melegséget hiányolok a mélyekből) Ezt a párost még meghallgatom, de így egyelőre a szívem visszahúz a régi felé.
A végső döntés nehéz lesz, ez tuti!

Ps: A korábban szólókhoz hasonlóan én is sietek leszögezni, minden imént felsorolt különbség kizárólag a nagy Heed univerzumon belül értendő, nem nagy és végletes különbözőségekről, hanem érzelmi, hangulati árnyalatokról és főleg ízlésről beszélünk - mely utóbbi, rég tudjuk, nem disputa tárgya ...
Na, megyek zenét hallgatni. Most épp az Si3-mal ...

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

huszti-zsolt írta:
2018.10.15., hétf. 13:39

De az biztos, hogy az Obelisk elő/végfok koncepciónak nem sok értelme van a Thesis Lambda/Gamma/Delta érkezése óta. Nem került(t) annyival kevesebbe, hogy vonzó legyen. Tavaly év vége óta a Thesis (nyilván a Diapason d'Or-nak is köszönhetően) nagyon nagyon átvette az Obelisk elő/végfokok szerepét.
Hát igen,most már vonzóbb a Thesis.A Pre,Ps,Px trió akkor volt érdekesebb,mikor ugyan volt már nagy dackártya,viszont még nem volt ezt fogadó integrált,és így a tökéletesebb forráshoz kellett a DA is az si,x2 mellé.Ezek így kb egy ár,de két különböző hang,és aki a DA egyéb szolgáltatásait nem igényelte,az egy nagyon jó hanghoz juthatott így a Pre,Ps,Px trióval.
Ezt tudom elsőkézből,hisz ezt hallgatom. :D Anno próbáltam az si,x2,DA triót,de akkor meg még Enigmám nem volt,úgyhogy egymás után még nem volt szerencsém hozzájuk.De az biztos hogy ez a két rendszer egy DT-vel szuper volt régebben is,és most is az.A DT maradásának is örülhetnek sokan,mert nagyon jó az a futómű.Valahol én is azt olvastam hogy a Thesis cdjátszó miatt megszűnhet,de jó hogy téves volt az infó,és egyelőre marad.
Valami még bennem volt. gondolkodik.gif Ja,igen,meg van.Gratula a Diapason díjhoz ismét. :smile32:

Avatar
klutakistvan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 19:46
Értékelés: 47

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: klutakistvan »

Emlékszem,a PM és a DT szóba került valamikor ez ügyben.A többi info nekem új.vagy csak rossz fórumokat olvasok?igazán sajnálom "őket". Majdnem két éve,egy decemberi szombaton összegyűltünk páran az újjá alakuló AP klub ürügyén.A belső szobában épp a DT-Pre-PS rendszer zenélt,végén a viszonylag friss StandArt Jubilee...Szerintem ez így egy eszméletlen jó összeállítás volt.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

Shimano írta:
2018.10.15., hétf. 13:18
huszti-zsolt írta:
2018.10.15., hétf. 10:30
Ergo ez is egy oka volt a PRE megszűnésének.
És az Obelisk család többi tagjának a jövőjéről az si3-on kívül született már egy racionális,és publikus döntés Zsolt?
Azért is kérdezem,mert ha nem lesz Pre,nem lesz DT,akkor a többi Obelisk készüléknek sem látok hosszú jövőt az egységes arculat hiánya miatt.
Szóval mit mutat a jövőbe látó varázsgömböd? :D
Jövőbe látó varázsgömbje sajnos senkinek nincs, ebben az audio témában meg aztán nem, hogy a jövőbe, de sokszor már a jelenbe is nehéz belelátni! :D
Az Obelisk Si3 és a DT jelenleg stabil darabok és úgy néz ki, hogy még egy darabig azok is maradnak, merthogy más projektek kötik le jelenleg az energiákat. Majd akkor lesz változás, ha komolyan át kell dolgozni az Si3-at - ennek egyébként egyetlen pontja van amiért szükséges lenne, a bemenet választó kapcsoló cseréje távszabályozhatóra.
A PM már rég megszűnt, a PRE, PS is már tavaly decemberben kivezetésre került, de azt még mind mai napig gyártjuk rendelésre. (Jó marketing húzás volt bejelenteni, hogy megszűnik, mert rögtön kezdték rendelni..! :D )
De az biztos, hogy az Obelisk elő/végfok koncepciónak nem sok értelme van a Thesis Lambda/Gamma/Delta érkezése óta. Nem került(t) annyival kevesebbe, hogy vonzó legyen. Tavaly év vége óta a Thesis (nyilván a Diapason d'Or-nak is köszönhetően) nagyon nagyon átvette az Obelisk elő/végfokok szerepét.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

huszti-zsolt írta:
2018.10.15., hétf. 10:30
Ergo ez is egy oka volt a PRE megszűnésének.
És az Obelisk család többi tagjának a jövőjéről az si3-on kívül született már egy racionális,és publikus döntés Zsolt?
Azért is kérdezem,mert ha nem lesz Pre,nem lesz DT,akkor a többi Obelisk készüléknek sem látok hosszú jövőt az egységes arculat hiánya miatt.
Szóval mit mutat a jövőbe látó varázsgömböd? :D

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

gyt írta:
2018.10.14., vas. 23:06
Hát nem,és nincs az az isten hogy én egy thesis vasat kipróbáljak

Az akkori felállás Pre- Px-Pm volt. De akartam egy Px-et a Quasar elé is. Akkor még csak egy kimenetes Px létezett, így felmerült, hogy a két Px árát kicsit megtoldva inkább legyen egy kétkimenetes Pi. Arra nem is számítottam, hogy így több kategóriával jobb hangot kapok.

A hangról: maradt a nagyon barátságos Heed hang. De egy sokkal kimunkáltabb, eszköztelenebb, plasztikusabb formában (már miután bejáródott, addig egy éles, hallgathatatlan borzalom jött a hangfalakból). Nem véletlenül ajánlgatom.
A táp cseréje (javítása) természetesen javulást hoz, ez nem új keletű találmány, nem is Heed ötlet, hiszen a klasszikus időkben a Naim-től az Exposure-ig, a Krelltől az AR-ig mindenki alkalmazta. Csak aztán jött az integráltságra való törekvés és ma már a "mindent-az-egyben" elv érvényesül a legszélesebb körben.
Azonban ha racionalitásról beszélünk, akkor nyilván a kérdést másként kell feltenni. Egy Obelisk PRE + PX még racionális döntés, de akár egy PRE akár egy Quasar3 előtt egy Pi semmiképpen nem racionális, ugyanis egy Lambda (vagy Alpha) külső táp nélkül is jobb előfok. És árban még kevesebb is! Ergo ez is egy oka volt a PRE megszűnésének.

Avatar
klutakistvan
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 137
Csatlakozott: 2012.11.01., csüt. 19:46
Értékelés: 47

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: klutakistvan »

Örömmel látom,hogy felpezsdült itt az élet.Viszont hiányolom,hogy senki nem ír,milyen tapasztalatokat szerzett az Elixir-rel (akár az Abacus-sal párban),vagy a Thesis-családról. (Bár talán az ára miatt ezt keveseknek van itthon,de hátha...).

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyt »

Hát nem,és nincs az az isten hogy én egy thesis vasat kipróbáljak

Az akkori felállás Pre- Px-Pm volt. De akartam egy Px-et a Quasar elé is. Akkor még csak egy kimenetes Px létezett, így felmerült, hogy a két Px árát kicsit megtoldva inkább legyen egy kétkimenetes Pi. Arra nem is számítottam, hogy így több kategóriával jobb hangot kapok.

A hangról: maradt a nagyon barátságos Heed hang. De egy sokkal kimunkáltabb, eszköztelenebb, plasztikusabb formában (már miután bejáródott, addig egy éles, hallgathatatlan borzalom jött a hangfalakból). Nem véletlenül ajánlgatom.
Heed, Soulines, Power-R

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

gyt írta:
2018.10.14., vas. 20:39

Egyszer próbáld ki a Pre-t a Pi táppal. Nincsenek rá szavak! Mondjuk nem egy józan párosítás.
Hát nem,és nincs az az isten hogy én egy thesis vasat kipróbáljak,mert ahogy ismerem magamat az úgy is alakulhatna,hogy először csak próba eggyel,aztán tegyünk hozzá még egyet csak az ízéért,és a végén már itt nézne velem szembe az összes. :D Ezt én lehet még el is tudnám viselni,de a pénztárcám ami bár nagyon toleránsan áll hozzá a dolgaimhoz,valszeg ne díjazná,és joggal is tenné ahogy ismerem a tartalmát. :D
Nem,ez nekem kívül esne már a komfortzónám határán,és ha őszinte akarok lenni,akkor azt mondom hogy nem is ácsingózom rá,mert nagyon sok olyan jó hang van ez alatt is,ami legalább akkora zeneélvezetet tud nyújtani nekem.Ezt meg úgy értheti félre mindenki,ahogyan akarja. :D
Viszont ha már meglebegtetted,írd már le légyszi hogy mire számíthatnék.Elég ütősnek érzem én a Px-et is,mit tud erre még tolni a Pi?

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4390
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2227
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Shimano írta:
2018.10.14., vas. 14:36
Mishowtól elkapva a hifi influenzát tegnap kütyüztem egy kicsit.
Azonnnnnal abbahagyniiiii ..... !!!!! :ohnoohnoohno:

Nálam még lemegy az X2 próba az Obelisk III-hoz, döntök vmelyik mellett és ott a vége!
Rendes heedász nem kütyüz! Zenét hallgat!!! Értveeee???? bocs.gif




Ps: Ezek szerint akkor én már influenzer lettem? :kapdelm:

Avatar
gyt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 266
Csatlakozott: 2016.02.05., pén. 13:15
Értékelés: 219
Tartózkodási hely: Pomáz

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: gyt »

Shimano írta:
2018.10.14., vas. 14:36
Mishowtól elkapva a hifiinfluenzát tegnap kütyüztem egy kicsit.Na nem merültem bele nagyon,mert nincs is mivel,csak lekötöttem a Pre előfokról a Px tápot egy vajon milyen hangot kapok így elgondolás mentén.
Hát jó így is,és egyből már az első hangok után visszaköszönt az előző si-x2 szettem finom,mindenben jó,de azért erősen az érzelmekre is ható hangja.Nagyon hasonlít rá.Kicsit kigyúrtabb ugyan,és a nagy dackártya miatt jobban beleláttat a zenei történésekbe is,de az érzés a hallgatása közben szinte ugyanaz.Nehéz megfogalmazni a kettő közti különbözőséget,és mivel mindkettőt jó hallgatni,így sem nem jobb,sem nem rosszabb az egyik a másiknál.Px nélkül (nem ugrik be most jobb hasonlat) olyan kedves és emocionális a hangzás,tehát az érzelmekre hat erősen,még a Px-el a realizmus érzete erősödik,tehát igazibb lesz vele a hang.Mondhatnám azt is hogy hifisebb,de ez a kifejezés erősen kérdőjeles egy Heed rendszer esetében.
Szóval két rendszerem van,és még csak nem is tudtam róla eddig. :D
Egyszer próbáld ki a Pre-t a Pi táppal. Nincsenek rá szavak! Mondjuk nem egy józan párosítás.
Heed, Soulines, Power-R

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Lemaradt a rendszer többi tagja,de miért nem lehet szerkeszteni? gondolkodik.gif
Na mindegy,szóval a DT,a Pre,a Px,a Ps,és az Enigma alkotja.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Mishowtól elkapva a hifiinfluenzát tegnap kütyüztem egy kicsit.Na nem merültem bele nagyon,mert nincs is mivel,csak lekötöttem a Pre előfokról a Px tápot egy vajon milyen hangot kapok így elgondolás mentén.
Hát jó így is,és egyből már az első hangok után visszaköszönt az előző si-x2 szettem finom,mindenben jó,de azért erősen az érzelmekre is ható hangja.Nagyon hasonlít rá.Kicsit kigyúrtabb ugyan,és a nagy dackártya miatt jobban beleláttat a zenei történésekbe is,de az érzés a hallgatása közben szinte ugyanaz.Nehéz megfogalmazni a kettő közti különbözőséget,és mivel mindkettőt jó hallgatni,így sem nem jobb,sem nem rosszabb az egyik a másiknál.Px nélkül (nem ugrik be most jobb hasonlat) olyan kedves és emocionális a hangzás,tehát az érzelmekre hat erősen,még a Px-el a realizmus érzete erősödik,tehát igazibb lesz vele a hang.Mondhatnám azt is hogy hifisebb,de ez a kifejezés erősen kérdőjeles egy Heed rendszer esetében.
Szóval két rendszerem van,és még csak nem is tudtam róla eddig. :D

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12035
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5701
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

asebestyen írta:
2018.10.13., szomb. 19:03
tonee73 írta:
2018.10.13., szomb. 18:54
Így legalább a nejed is örülhet a nappaliban történt rendszercserének!
Egyébként az elektronika a Kolibris rendszer elől kikerült cucc, vagy befektettél még egy "adagba"?
Ez a Kolibri előtti elektronika. Kolibri a hálóban ugyanezzel az elektronikával nagyon ott volt, ide a nappaliba sajnos kicsi (mint ahogy ez oda nagy lenne), pedig nagyon akartam. Nálunk a komplett család Heed rajongó lett, ennek a hangja így nagyon tetszik mindőjüknek, pedig őket aztán nem érdekli a hifi.
Akkor madárka most alszik.Az lesz a vége, hogy a hálóba is kell venned valami Heed elektronikát. ;)
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7186
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

tonee73 írta:
2018.10.13., szomb. 18:54
Így legalább a nejed is örülhet a nappaliban történt rendszercserének!
Egyébként az elektronika a Kolibris rendszer elől kikerült cucc, vagy befektettél még egy "adagba"?
Ez a Kolibri előtti elektronika. Kolibri a hálóban ugyanezzel az elektronikával nagyon ott volt, ide a nappaliba sajnos kicsi (mint ahogy ez oda nagy lenne), pedig nagyon akartam. Nálunk a komplett család Heed rajongó lett, ennek a hangja így nagyon tetszik mindőjüknek, pedig őket aztán nem érdekli a hifi.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12035
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5701
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

asebestyen írta:
2018.10.13., szomb. 18:51
Nagyobb szőnyeget igényelt az Enigma, pont úgy utálja a járólapot, mint én. :) ( Hát igen, a kábelek... nem szépek, de nagyon jók. )

Szőnyeg_k.jpg
Így legalább a nejed is örülhet a nappaliban történt rendszercserének!
Egyébként az elektronika a Kolibris rendszer elől kikerült cucc, vagy befektettél még egy "adagba"?
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7186
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Nagyobb szőnyeget igényelt az Enigma, pont úgy utálja a járólapot, mint én. :) ( Hát igen, a kábelek... nem szépek, de nagyon jók. )
Szőnyeg_k.jpg
Szőnyeg_k.jpg (94.15 KiB) Megtekintve 2112 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4390
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2227
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Attilag001 írta:
2018.10.13., szomb. 13:11
Szivesen segitek, ket jo kozul jobb valasztani, mint ket rossz kozul.
Hívjál fel és gyere át szia.gif

Avatar
Attilag001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 307
Csatlakozott: 2016.11.21., hétf. 12:06
Értékelés: 55

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Attilag001 »

Szivesen segitek, ket jo kozul jobb valasztani, mint ket rossz kozul.
FocalSm9,Electra1027Be, CC1000,DaliIkon7.2.4, JBL4341

AudiaFlightPre, Phono, McIntoshMA9000, AudiomatArpege

RegaRP10/P10APHETA2/3, VincentPho701,Dac7

LessLoss, AQSky,Wild Blue
Y.HidiamondD5, D7Kondo KSL-VzII

BodorPc+PP4

Oppo105D, L.Bridge

StaxSRM-007tII,SR-009

SonyHw65 ,LGOled77",

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4390
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2227
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Ear írta:
2018.10.13., szomb. 10:29
Győzködés is van?
Hogyne!
ÉN győzködöm magam hol egyik, hol a másik készülék mellett, tudván hogy a végén választanom kell közülük :rolleyes:
A régi emócionálisabb megközelítést ad a zenéhez, az újabb inkább gondolatit
Pontos megfogalmazás, magam is ezt feszegetem immáron jónéhány korábbi kommentben folyamatosan, többek között ezt próbáltam éreztetni a "kisherceges" hasonlattal is, és ez az ami a fenti döntésemet jelenleg nem könnyíti meg ;)

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

asebestyen írta:
2018.10.13., szomb. 10:36


Nagy DA spec: Output level: 1.2 V (direct) / 2.5 V (buffered)

Nekem is jobban bejön az erősített kimenet, azon jóval Heedebb a hang, ami nem véletlen persze. Enyémben egyébként 2.1-es kártya van.
Ezt érthető mivel egy obelisk-x2 van mögötte.Egy pre-ps,vagy egy pre-pm szettnél már nem lenne ilyen egyértelmű a helyzet.Nálam anno pl már sok volt a jóból a DA erősített kimenetelével egy pre-pm szettel.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7186
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2018.10.13., szomb. 10:17
A DA- t az erősített kimenettel én is kipróbáltam,de végül is nálam a direkt kimenet lett a szerethetőbb.Mondjuk ez függhet attól is hogy mi van utána,de tisztábbnak éreztem a direkt kimenetet.
A nagykártya nekem egyértelműen jobbnak tűnik,ez persze nem azt jelenti hogy a kicsi nem lenne eléggé élvezetes,de ha már adott a lehetőség,akkor a nagy kártya kifinomultabb és igazibb hangjával előrébb lehetünk.
A kártyák kimeneti szintje nem készülékfüggő ha már pontosítunk,ha nem kártyafüggő.
Ha jól emlékszem a kicsinek 2.3,a nagynak meg 1.7 a szintje,de erre mérget nem vennék,mert lehet nem pontosak az értékek.
Azért mishow tegyél egy próbát a DA fix kimenetén is újra,mert a pre-ps-nek elég lehet az is.Kicsit hallkabb,de cserébe kifinomultabb az abból jövő hang,szerintem.
Nagy DA spec: Output level: 1.2 V (direct) / 2.5 V (buffered)

Nekem is jobban bejön az erősített kimenet, azon jóval Heedebb a hang, ami nem véletlen persze. Enyémben egyébként 2.1-es kártya van.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5852
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7186
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2018.10.13., szomb. 09:40
Az si3-al kapcsolatban Zsolt valami olyasmit említett,hogy ugyan az elképzelés az volt hogy upgradelhető legyen a külső táppal úgy mint az elődök esetében,de olyan jól sikerült végül is az si3 tápellátása,hogy ez a lehetséges opció szinte elvesztette a jelentőségét.Más egy kicsit a hang vele,de nem olyan mértékben és irányban mint az elődök esetében.
Szóval tömören a megvalósítás felülmúlta az eredeti elképzelést. :smile32:
Nekem azt mondta Zsolt, hogy az Si3-ban már eleve külön szeparált tápegysége van az előfoknak és a végfoknak, a régiekben meg a külső táppal válik csak szét a tápellátásuk. A régebbiek hangja tisztább is lesz a külső táppal, az Si3 pedig egy kis plusz kakaót kap, ami főleg a basszus vastagságán érződik.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”