Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Heed Audio termékek

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Vinkler írta:
2018.09.22., szomb. 16:42


Szóval a heed-del is lehet kábelezni? :rolleyes:
Lehet és kell is,csak éppen lehet nem azt az eredményt fogod kapni,mint amit az addigi tapasztalatok alapján várnál.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Ha valaki azt állítja, hogy a Heed érzéketlen a kábelezésre, azzal nagyon nem értek egyet. Ezt csak azért írom, mert régen olvastam ezt, mikor nekem még nagyon más rendszerem volt.
Kell-e feltétlen kábelekkel variálni, kell-e feltétlen elcsatolással játszani, stb? Nem kell, de lehet. Leteszed a komplett Heed rendszert egy komódra, asztalra, bármire csak úgy pőrén, összekötöd az alap drótokkal és zenél. Ez már elég ritka azért. :rolleyes: Na most ezt valami nagyon valamilyen hangú drótozással nagyon csúnyán meg lehet ölni, ki lehet irtani a zenét belőle és jól esik visszatenni a számítógép tápkábeleket, műanyag drótokat. Viszont én azt tapasztalom, az SF kábelezéssel, hogy azon kívül hogy sokkal-sokkal tisztábban szól, mint az alap drótokkal, a karaktere, zeneisége megmarad. Rengeteg dolgot tekintve máshogy reagál a Heed rendszerem, mint bármely előző. Pl A Vibra bronz korongtól szinte minden rendszeremnek felkeményedett a hangja és a SoundGraph grafitkorongos alátétei sokkal jobbak voltak alájuk, a Heed alatt a Vibra sokkal jobban működik. De pl az Alces is ilyen, a Heedből kiöli a zenét, megfojtja a hangját. Másik, sose használtam egyetlen arra alkalmas dobozomnál se a biwire-t, itt az is nagyon működik, igaz ennek kellett 1 hét, vagy picit több folyamatos, napszaknak megfelelő hangerőn használat, mire lett mély is. Nem, nem megszoktam. Szóval sok eddig jól bevált gyakorlati tapasztalást küldött a levesbe ez a kis Heed rendszer. Még az Enigma hátra van, összekuszálhatja a szálakat. Picit félek tőle, több szempontból is, de a puding próbája az evés, majd kiderül... :rolleyes:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: hukkle »

A Heed Obelisk Si + Enigma 5 érkezés után kicsivel több, mint 100eFt értékű kábel került ki nálam a rendszerből. Ez számomra, családom és ismerőseim számára érzékelhető hiányérzet nélkül történt.

Ez nem hitvallás vagy Enciklopédista materializmus. Inkább empirikus tapasztalás. Tessék jól érteni... avagy mindenki abban hisz, amiben akar; úgy és azzal élvez, amivel tud vagy mifene :-)

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12629
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Shimano írta:
2018.09.22., szomb. 16:11

kiválasztottam a hozzá való drótokat,

Nem mindenkinek jön be ez a hang egyébként.Beszélgettem egy pár fórumtársal akiknek nem jött be,és olyanokat írtak amiket én nem tapasztalok,pl az egyiknél sok volt a magas,a másiknál meg kevés,aztán mondtak olyat hogy kevés a mély,meg olyat is hogy fura a tere.
Szóval a heed-del is lehet kábelezni? :rolleyes:

Ez jól mutatja, hogy mennyire érdemes mások véleményére hagyatkozni. (Semennyire, kivéve, ha nem ismered a véleményt mondó ízlését és a helyén tudod kezelni azt.)
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Ear írta:
2018.09.22., szomb. 15:06
mishow írta:
2018.09.21., pén. 07:56
Azt viszont megtanultam, hogy ami elsőre biztosan nem tetszik, azt utána hiába reszelem, talán javul, de végül úgyis mennie kell.
Pontosan. Ez alól egy kivételt tudok, az én esetemben, az Enigmát. :D
Reszelni,vagy szokni kellett? Nálam kb úgy történt hogy hazahoztam,bekötöttem,akkor a full nagy obelisk rendszer volt nálam,és elsőre semmi különös,szóval semmi hűha,de az sem hogy nem jó,szóval csak szólt.Némi tilitoli után csak járattam,járattam és szinte napról napra másképp is szólt.Aztán kiválasztottam a hozzá való drótokat,na itt volt egy kis értetlen fejvakarás,és az addigi bevált tapasztalok is mentek a levesbe,szóval egy újratervezés után kezdtem az alapoktól.Aztán már csak hagytam magamat a hatása alá vonni,és ez a mai napig így van,és lesz is még sokáig,mert egyszerűen jó. :D
Nem mindenkinek jön be ez a hang egyébként.Beszélgettem egy pár fórumtársal akiknek nem jött be,és olyanokat írtak amiket én nem tapasztalok,pl az egyiknél sok volt a magas,a másiknál meg kevés,aztán mondtak olyat hogy kevés a mély,meg olyat is hogy fura a tere.Szóval nem egyszerű az élete az Enigmának,pedig ő mindent megtesz. :D Nekem az jött le ebből hogy egyszerűen rosszul lehettek installálva a rendszerek,és megszokott is már a direkt hangzás.Az Enigma hangzása elsőre valóban furának tűnhet,de ez van közelebb a való világ hangjához.Vannak szép számmal más jó hangú direktsugárzású dobozok is,szóval kinek ez,kinek meg a papné,de én pl szerintem nehezen tudnék már átállni egy direkt hangra ez után.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Na ez a terminálváltás egy újabb vakvágányra tévedt kísérlet lett a részemről,de ezen már meg sem lepődök. Elsőre határozottan más,de egy kis aklimatizálás után már szinte észrevehetetlen lett a másság,szóval a járatás,de hát ez így is van jól.Na mindegy,ez is kipipálva. :D

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Ear írta:
2018.09.21., pén. 06:42
A Bi-Amp igazi ultimate megoldás az Enigmához
Igen, ezt Te is mondtad már, és Zsolt is említette korábban.
Sajnos a hetem teljesen gatya lett (illetve nem sajnos, mert valamikor meg is kell keresni a hifire valót :D ) de hamarosan összehozzuk a találkozót.
Viszont nekem még nem sikerült soha igazán jól keverni az egyeres és sodrott kábeleket. Vagy végig ez, vagy végig az. Talán a tápellátásnál lehet még mixelni, de utána bármennyire is jó volt elsőre a hang, később valahogy zavaróvá vált
Arra feltétlenül jó volt a kísérletezés, hogy lássam az irányokat, és azt is tudom, a hangfalzsinór most az a láncszem, amin lehet/kell javítani. A próbák és ellenpróbák során magam is arra jöttem rá, hogy ami elsőre tetszett, az hosszabb hallgatózás után néha mégis kikerült a rendszerből. Azt viszont megtanultam, hogy ami elsőre biztosan nem tetszik, azt utána hiába reszelem, talán javul, de végül úgyis mennie kell.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Shimano írta:
2018.09.20., csüt. 13:54
mishow írta:
2018.09.19., szer. 19:46
kimber írta:
2018.09.19., szer. 18:27
Mishow: miért ragaszkodsz az egyeres hangfalkábelekhez? Nem próbálsz meg egy Linn K20-ast, vagy egy AQ X2-t? Mindkettő olcsó, és jó kábel. Előzőt korábban használtam, utóbbit most használom, mindkettővel meg vagyok (voltam) elégedve.
Nem ragaszkodom hozzájuk, csak egyszerűen beváltak, és szeretem a single core hangot.
Jó tippeket persze mindig szívesen fogadok, de kütyüzni már csak módjával szeretek :ohnoohnoohno:
A linn k20 jó tipp,nálam pl konkrétan kirobbanthatatlan a rendszerből már régóta.De nem is ez miatt reagáltam,ha nem kedvet kapva Tőled némi óvatos kütyüzéshez,kipróbáltam a lenti terminálba dugva is a hangfalkábelemet.Faragtam belőle jumpereket,beraktam,aztán alulra az eddig jóformán csak a felső terminálban járt drótokat.Elsőre kevésbé tiszta és transzparens a hang,és mintha távolabbi is lenne,viszont cserébe olyannyira egységes és koherens,hogy a kevésbé tiszta hang ellenére is akaratlanul azonnal mozgásra készteti a kezet lábat. :D Olyan mintha a zenészek újra gondolták volna a hangszereik hangolását.Nekem egyelőre tetszik így is úgy is,de majd meglátom hosszabb távon.
A biwire helyett én viszont a biampban nagyobb fantáziát látok,egyszer ha lesz rá lehetőségem tuti kipróbálom,de így is jó,szóval tényleg csak a kíváncsiság miatt. :D
Én most váltottam biwire-re, amiben én se nagyon hittem, de sokkal tisztább így a hang. Ha viszont sima drót, akkor nálam alap, hogy a pirosat a felső, feketét az alsóba dugom.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

mishow írta:
2018.09.19., szer. 19:46
kimber írta:
2018.09.19., szer. 18:27
Mishow: miért ragaszkodsz az egyeres hangfalkábelekhez? Nem próbálsz meg egy Linn K20-ast, vagy egy AQ X2-t? Mindkettő olcsó, és jó kábel. Előzőt korábban használtam, utóbbit most használom, mindkettővel meg vagyok (voltam) elégedve.
Nem ragaszkodom hozzájuk, csak egyszerűen beváltak, és szeretem a single core hangot.
Jó tippeket persze mindig szívesen fogadok, de kütyüzni már csak módjával szeretek :ohnoohnoohno:
A linn k20 jó tipp,nálam pl konkrétan kirobbanthatatlan a rendszerből már régóta.De nem is ez miatt reagáltam,ha nem kedvet kapva Tőled némi óvatos kütyüzéshez,kipróbáltam a lenti terminálba dugva is a hangfalkábelemet.Faragtam belőle jumpereket,beraktam,aztán alulra az eddig jóformán csak a felső terminálban járt drótokat.Elsőre kevésbé tiszta és transzparens a hang,és mintha távolabbi is lenne,viszont cserébe olyannyira egységes és koherens,hogy a kevésbé tiszta hang ellenére is akaratlanul azonnal mozgásra készteti a kezet lábat. :D Olyan mintha a zenészek újra gondolták volna a hangszereik hangolását.Nekem egyelőre tetszik így is úgy is,de majd meglátom hosszabb távon.
A biwire helyett én viszont a biampban nagyobb fantáziát látok,egyszer ha lesz rá lehetőségem tuti kipróbálom,de így is jó,szóval tényleg csak a kíváncsiság miatt. :D

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5856
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7189
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Minden kábelem Schmidt Ferenctől van, most volt olyan szíves és csinált nekem DC kábelt is az X2 és az Obelisk közé.
Csatolmányok
Heed DC.jpg
Heed DC.jpg (558.33 KiB) Megtekintve 1733 alkalommal
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

kimber írta:
2018.09.19., szer. 18:27
Mishow: miért ragaszkodsz az egyeres hangfalkábelekhez? Nem próbálsz meg egy Linn K20-ast, vagy egy AQ X2-t? Mindkettő olcsó, és jó kábel. Előzőt korábban használtam, utóbbit most használom, mindkettővel meg vagyok (voltam) elégedve.
Nem ragaszkodom hozzájuk, csak egyszerűen beváltak, és szeretem a single core hangot.
Jó tippeket persze mindig szívesen fogadok, de kütyüzni már csak módjával szeretek :ohnoohnoohno:

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Régen jelentkeztem az Enigma-sztorival, de most eljött az ideje a folytatásnak a második, egyben befejező résszel. Még egy epilógus talán jön valamikor, de most úgy érzem körbe értem, és a végére kicsit meg is untam.
Ami a lényeg, hogy kipróbáltam, amit terveztem, sőt még az ellenpróbákra is maradt a lendületből, ami sok esetben bizonyult tanulságosnak, sőt volt ami az ellenpróba után visszakerült eredeti állapotába.
Egyik kedvenc Hofi poénomat idézve: Elindultam, megérkeztem, nem ott voltam … :D

Ott hagytam abba, hogy a túlfeszvédős Belden elosztót kicseréltem két mezei, egymásba dugott T-elosztóra. Mivel a látvány még a szekrény mögött „virtuálisan” is bántotta a szememet, ezért már akkor elhatároztam, hogy kicserélem egy sokkal tetszetősebb, praktikusabb és minőségibb megoldásra, erre: http://www.allocacoc.com/Home/Home/Prod ... duct_id/62

Ez eredetileg dizájn termék, ami két fő célból nőtt ki. Az egyik, hogy a kábelkígyók rendezettebb látványt nyújtsanak, a másik (fontosabb) hogy a különféle töltők és egyéb kütyük ne akadjanak össze. A kocka oldallapjain az aljzatokat ügyes rend szerint elforgatva a mellettük lévőhöz képest elérték, hogy a testesebb töltők házai is jól megférnek egymással. Aki próbált már hosszúkás elosztó egymás utáni aljzataiba bedugni két bumszli töltőt, az tudja mekkora okosság ez!
Naszóval örültem, hogy ez szép is lesz meg jó is, lévén láthatóan (sőt tapinthatóan) igencsak minőségi anyagból van az egész – meglepetésemre sajnos nem vált be!
Nem szedtem szét, és a leírásban sem találtam rá utalást, de arra tippelek, mégis van benne valamilyen védelmi áramkör, mert a hangra gyakorolt hatása erre enged következtetni. Pontosan olyan irányba vitte el a hangzást, mint a divatos hifi tápszűrők: „audiofilesen” sima lett hang, nyugodtnak és kiegyensúlyozottnak tűnt, kivasalta a magasakat, amitől többnek éreztem a mélyeket – de az egész hangkép édeskésen színezetté vált. Tudom, ezt a hangot rengetegen szeretik, sokan biztosan benne is hagyták volna a rendszerben, de nálam azonnal diszkvalifikálta magát. Az még hagyján, hogy a dinamikát és vele kicsit a zene lendületét összenyomta – izgágább zenéken még akár jól is jöhet néha. Csakhogy az egész hangzás annyira hazug lett tőle, amit nem lehet tolerálni. A hangszerek egyszerűen nem ÍGY szólnak, sőt volt olyan énekes (Zorán) akinek elsőre nem ismertem meg a hangját.
Nem ragozom, maradtak a T-elosztók, csúnyának csúnya, de „sosem lódít, az igazat mondja, nem csak a valódit…”

Ha már a szekrény mögött bujkáltam, az egyeres tápkábel helyére visszatettem a közönséges (de jól bejáratott) komputerzsinórt. A különbség végig jól hallható maradt, a hangzásbeli különbség a tipikus egyeres vs. sodrott karakter mentén mozgott. Hol ez tetszett jobban, hol az ... Hosszas tanakodás után maradt az egyeres, az előfok fenekébe dugva, de be kell valljam, a pc kábel is remekül hallgatható. Azaz ismét megerősítettem a korábbi tapasztalatomat, a Heed ugyan kábelezhető, de sok energiát (pláne pénzt) nem érdemes beleölni!

A következő lépés a biwire bekötés kipróbálása. Mivel még nem jutottam el Ear kollégához (aki ígért nekem kábelt a füleléshez), így egyelőre a meglévő AQ Type2 négy eréből csináltam kettős bekötést. Meglepetten tapasztaltam, hogy a négy belső ér nem egyforma vastagságú, két vastagabb ér fut a mélyhez és két (még) vékonyabb a magasakhoz.
A biwire bekötés is egyből hallható eredményt hozott, nyíltabb, szellősebb hang, pontosabb mélyek, még kevesebb döngés (ez amúgy is folyamatosan javul, de erről majd később) transzparensebb lett az egész. Igen ám, de egy dologgal nem számoltam: az eddig összesodort ereket szétválasztva szétosztottam a kábelvastagságot is. Sajnos így egyértelműen kevés lett az átmérő, a basszus azért nem döng, mert egy része elfogyott, a hangzás balansza így felfelé billent. A hatás tehát jó, de ehhez az Type2 túl vékony. Talán egy Type4 vagy az utolsó szériás, négy vezetős DNM Reson jó lehet, de az nincs a kezem ügyében. A legjobb volna egy Siren Evidence II, de azt rég eladtam. Anno még a Creek Destiny és az előző Jungson LS3/5 közé kötve rengeteget játszottam vele, lévén az 6 eres kábel. Ha jól emlékszem, legjobban úgy szólt biwire bekötésben, ha a magas és mély port (-) pontjaihoz kötöttem a dupla szálat, és a (+) portokhoz a szimplát. Rég volt, egy másik fórum másik szerverén talán fellelhető az egész anyag, megismételni már biztosan nem fogom, öreg vagyok már hozzá és lusta :D
Végül visszakötöttem eredeti állapotába a kábelt, bedugtam az alsó portba, a felsőbe visszakerültek a DNM jumperek – ezzel visszabillent a hangzás, most így hallgatom, tetszik.
Ezzel együtt jó iránynak tartom a biwire bekötést, Enigma tulajoknak azt tudom mondani, tessék bátran kísérletezni!

A végére hagytam a sluszpoént (ja, az pont oda való :smile29: ) mi az a trükk, ami a legtöbbet hozta hangban, amióta nálam vannak az Enigmák?

Egyszerű a válasz és még trükk sincs: a járatás.
Ez az a dolog, amit nem szabad elspórolni, és nem lehet megúszni!

Tehát kedves Enigma tulajdonosok, türelem rózsát terem, és a végén már csak egy dolgot tehetek hozzá:

FORGET HIFI, REMEMBER MUSIC!

Gilberto

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gilberto »

Közben rájöttem. Figyelmetlen voltam. :D

Gilberto

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gilberto »

Kis segítséget szeretnék kérni.
Tudja esetleg valaki, hogy az Enigma H alakú állványában mekkora a menetmérete a tüskének?

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

KopaszKutya írta:
2018.09.14., pén. 16:27
A mai nap új tulajdonoshoz került az Enigma 5. Felvetődött, hogy gyárilag jár hozzá hangszóró kábel. Én erről nem tudok ...
Én sem ....

Avatar
TurboSteve
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2015.05.15., pén. 12:21
Értékelés: 88

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: TurboSteve »

Gilberto írta:
2018.09.14., pén. 09:08
Ear írta:
2018.09.13., csüt. 09:02
mishow írta:
2018.09.12., szer. 18:41


Most pár napig így fogom járatni a rendszert, de eddigieken felbuzdulva a következőkön töröm a fejem:
- más kábelek kipróbálása + biwire bekötés
- alátét lap a tüskék és a parketta közé ... öööö, ez nem egészen saját ötlet, miután a párom kiszúrta, hogy kiszúrta ... tapasztalat híján nem tudom gránit, márvány, homokkő legyen? Mindenki mást mond, ötleteket szívesen fogadok
Fémpénz a tüskék alá. Ami akad, ha burzsuj vagy 200-as, ha nem, az ötforintos is jó.

Én kipróbálnák még a helyedben egy Daruma + üveglap kombót is a készülékek alá.
Annyira beletaláltál ebbe Ear, hogy csak na.
Megjöttek a Jantzen Audio · Hangfal tüskealátétek a héten. Mondom milyen szép lesz a tüskék alatt. Főleg, hogy eddig 10-20 forintosok voltak.......
Éjjel is azon gondolkoztam most a melóba, hogy mi a fene történt... Eltűnt a testesség. Napok óta nem jó valami. Hazajöttem reggel és első dolgom volt, hogy visszaraktam a fémpénzeket. Visszatért minden a régibe. Szóval marad a fémpénz. :)
Azóta is Bob Marley pörög. :smile25:
Esetleg az acél tüskéket cseréld rézre ! Nálam bejött . Nem túl drága kísérlet , egy próbát megér.

Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Sziasztok!

A mai nap új tulajdonoshoz került az Enigma 5.
Felvetődött, hogy gyárilag jár hozzá hangszóró kábel.
Én erről nem tudok, hogy járna hozzá, esetleg valaki?

Köszönöm!
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Gilberto

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Gilberto »

Ear írta:
2018.09.13., csüt. 09:02
mishow írta:
2018.09.12., szer. 18:41


Most pár napig így fogom járatni a rendszert, de eddigieken felbuzdulva a következőkön töröm a fejem:
- más kábelek kipróbálása + biwire bekötés
- alátét lap a tüskék és a parketta közé ... öööö, ez nem egészen saját ötlet, miután a párom kiszúrta, hogy kiszúrta ... tapasztalat híján nem tudom gránit, márvány, homokkő legyen? Mindenki mást mond, ötleteket szívesen fogadok
Fémpénz a tüskék alá. Ami akad, ha burzsuj vagy 200-as, ha nem, az ötforintos is jó.

Én kipróbálnák még a helyedben egy Daruma + üveglap kombót is a készülékek alá.
Annyira beletaláltál ebbe Ear, hogy csak na.
Megjöttek a Jantzen Audio · Hangfal tüskealátétek a héten. Mondom milyen szép lesz a tüskék alatt. Főleg, hogy eddig 10-20 forintosok voltak.......
Éjjel is azon gondolkoztam most a melóba, hogy mi a fene történt... Eltűnt a testesség. Napok óta nem jó valami. Hazajöttem reggel és első dolgom volt, hogy visszaraktam a fémpénzeket. Visszatért minden a régibe. Szóval marad a fémpénz. :)
Azóta is Bob Marley pörög. :smile25:

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Shimano írta:
2018.09.13., csüt. 18:02
mishow írta:
2018.09.13., csüt. 15:46

Igen, most a járatás jön, addig nix ugribugri :D
Az én PRE-m valójában egy ős előszériás modell. Teljesen más a tápja, nem igényli (igazából nem is szereti) a px-et. Nagykártyát sem fogad, ezért az sem opció, cserébe zseniális a hangja. Eddig bármit hoztam haza kipróbálni, mindig maradt :smile32:
Vadul drótozni, kütyüzni nem fogok, kinőttem, meguntam. Annyit megteszek, ami ahhoz kell, hogy a rendszer újra egyensúlyba kerüljön, de utána gyorsan vissza a zenéhez!
31_1_21.gif
Eddigi tapasztalat ide vagy oda,azért csak ki kéne újra próbálni most hogy az enigma van a lánc végén azt a px-et a pre mellett.
Csak azért kardoskodom mellette mert hiszem hogy jobb lesz,de ha még sem,akkor a pre-d tényleg valami egyedi darab lehet.
Végül is igazad van, ha már egyszer hozzáfogtam .... :tutiok:

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

mishow írta:
2018.09.13., csüt. 15:46

Igen, most a járatás jön, addig nix ugribugri :D
Az én PRE-m valójában egy ős előszériás modell. Teljesen más a tápja, nem igényli (igazából nem is szereti) a px-et. Nagykártyát sem fogad, ezért az sem opció, cserébe zseniális a hangja. Eddig bármit hoztam haza kipróbálni, mindig maradt :smile32:
Vadul drótozni, kütyüzni nem fogok, kinőttem, meguntam. Annyit megteszek, ami ahhoz kell, hogy a rendszer újra egyensúlyba kerüljön, de utána gyorsan vissza a zenéhez!
31_1_21.gif
Eddigi tapasztalat ide vagy oda,azért csak ki kéne újra próbálni most hogy az enigma van a lánc végén azt a px-et a pre mellett.
Csak azért kardoskodom mellette mert hiszem hogy jobb lesz,de ha még sem,akkor a pre-d tényleg valami egyedi darab lehet.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Shimano írta:
2018.09.13., csüt. 15:24
Én a helyedben először hagynám bejáródni rendesen a dobozokat.A hangfalkábelt a felső terminálba kösd,ez fontos.A pre mellé meg tedd oda a px-et ha már van.Azzal biztosan előrébb leszel mint egy spécibb tápdróttal a pre fenekében. :D
Igen, most a járatás jön, addig nix ugribugri :D
Az én PRE-m valójában egy ős előszériás modell. Teljesen más a tápja, nem igényli (igazából nem is szereti) a px-et. Nagykártyát sem fogad, ezért az sem opció, cserébe zseniális a hangja. Eddig bármit hoztam haza kipróbálni, mindig maradt :smile32:
Vadul drótozni, kütyüzni nem fogok, kinőttem, meguntam. Annyit megteszek, ami ahhoz kell, hogy a rendszer újra egyensúlyba kerüljön, de utána gyorsan vissza a zenéhez!
31_1_21.gif

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Shimano »

mishow írta:
2018.09.13., csüt. 12:22
Köszönöm az ötleteket, de közben eszembe jutott valami, amit régebben még padlószőnyeges szobában használtam.
Filléres dolog: közönséges greslap á’ 160,- Ft.
Előástam a garázsból, kapott az aljára 4-4 db öntapadós csúszásgátló pöttyöt (a laptophoz vettem, amikor sorban elveszett minden gumitappancsa) és azt tettem az állvány alá.
Ez is működik! A basszus tovább tisztult, ami kiemelés még maradt, az már szobaakusztika lesz. Kis tologatás jön, sajnos szűk mozgástérrel. Azt hiszem, ezzel most így kiegyezek egyelőre.
Max annyi, hogy ez nem túl szép, valamilyen csiszolt kő elegánsabb lenne, csak arról nem tudom, a hangon mennyit változtatna és melyik fajta milyen irányban?
Én a helyedben először hagynám bejáródni rendesen a dobozokat.A hangfalkábelt a felső terminálba kösd,ez fontos.A pre mellé meg tedd oda a px-et ha már van.Azzal biztosan előrébb leszel mint egy spécibb tápdróttal a pre fenekében. :D

Avatar
Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2011.02.03., csüt. 09:31
Értékelés: 366
Tartózkodási hely: Csömör

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 »

Ha a kedves feleséged ki akarna vágni a gres lap végett, fordulj Krisokhoz itt a fórumon.
Több helyen érdeklődtem, de ő adta a legbarátibb árat. Én gránit lapot kértem, de nem hiszem, hogy ez a legjobb,
viszont szép,( FTF magas).
A doboz és a gránit közé parafa tappancsokat tettem.

Na kütyüzz.... gondolkodik.gif

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: mishow »

Köszönöm az ötleteket, de közben eszembe jutott valami, amit régebben még padlószőnyeges szobában használtam.
Filléres dolog: közönséges greslap á’ 160,- Ft.
Előástam a garázsból, kapott az aljára 4-4 db öntapadós csúszásgátló pöttyöt (a laptophoz vettem, amikor sorban elveszett minden gumitappancsa) és azt tettem az állvány alá.
Ez is működik! A basszus tovább tisztult, ami kiemelés még maradt, az már szobaakusztika lesz. Kis tologatás jön, sajnos szűk mozgástérrel. Azt hiszem, ezzel most így kiegyezek egyelőre.
Max annyi, hogy ez nem túl szép, valamilyen csiszolt kő elegánsabb lenne, csak arról nem tudom, a hangon mennyit változtatna és melyik fajta milyen irányban?

Avatar
Giorgio12
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 789
Csatlakozott: 2011.02.03., csüt. 09:31
Értékelés: 366
Tartózkodási hely: Csömör

Re: Heed Audio termékek

Hozzászólás Szerző: Giorgio12 »

A fémpénz helyett azért én mást mondanék.
A gyurma (blutac) helyett áttértem a parafára, próbáld ki!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi gyártók”