Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

huszti-zsolt írta:
2018.11.01., csüt. 20:25
cables írta:
2018.10.27., szomb. 22:43
Én egy valamivel közelebbi éttermet ajánlanék. Nótafa vendéglő Kispest. A nagy adag és a baromi finom étel ritkán fordul elő együtt, itt viszont igen. Kiszolgálás ugyancsak 5*. Viszont érdemes helyet foglalni.
Nagy kedvenc... volt. Már tavaly a liba-napokon nagyon lenyúlás szagú volt a dolog, de idén nyáron már "viccessé" váltak az árak! :/ És a "számlázási" szokásaik is "érdekesek". (Nem véletlen a sok idézőjel.) Szóval csak óvatosan mostanában a Nótafával.

Érdekes jó pár évvel ezelőtt jártunk ott többször is és semmifajta gondom nem volt se a kajával ( minden kaja tökéletesen volt elkészítve) se a felszolgálással, sőt az egyik pincér már ott van a nyitás óta ami igencsak meglepő volt számomra.
Majd ha mégis beülök oda leíróm a tapasztalatomat de idáig :D :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: cables »

huszti-zsolt írta:
2018.11.01., csüt. 20:25

idén nyáron már "viccessé" váltak az árak! :/ És a "számlázási" szokásaik is "érdekesek". (Nem véletlen a sok idézőjel.) Szóval csak óvatosan mostanában a Nótafával.
Én megalkuvó lettem, ha jó a kaja - és mi nagyon jót ettünk - akkor nemigen nézem nagyítóval az összeget. Egyébként neves éttermekben jóval drágábban ettünk sokkal rosszabb kajákat. 8 e két főre nem sok manapság.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára cables 2018.11.04., vas. 09:40-kor.

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »

cables írta:
2018.10.27., szomb. 22:43
Én egy valamivel közelebbi éttermet ajánlanék. Nótafa vendéglő Kispest. A nagy adag és a baromi finom étel ritkán fordul elő együtt, itt viszont igen. Kiszolgálás ugyancsak 5*. Viszont érdemes helyet foglalni.
Nagy kedvenc... volt. Már tavaly a liba-napokon nagyon lenyúlás szagú volt a dolog, de idén nyáron már "viccessé" váltak az árak! :/ És a "számlázási" szokásaik is "érdekesek". (Nem véletlen a sok idézőjel.) Szóval csak óvatosan mostanában a Nótafával.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: cables »

Én egy valamivel közelebbi éttermet ajánlanék. Nótafa vendéglő Kispest. A nagy adag és a baromi finom étel ritkán fordul elő együtt, itt viszont igen. Kiszolgálás ugyancsak 5*. Viszont érdemes helyet foglalni.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Krakkó, Smakolyki Étterem. Nem csak nekem, Al Di Meolának is bejött.
Egyszerű, de nagyon ízletes kaják, szinte menü áron. A menü is remek, pedig semmi különös: répás karfiolleves petrezselyemmel, gombás göngyölt csirkemell kapros főtt burgonyával és vegyesvágottal. Az almáslepény meg milyen legyen már, Lengyelországban? :tutiok:
Krakow.jpg
Krakow.jpg (141.4 KiB) Megtekintve 4066 alkalommal
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Kedden újra benézek :D

Avatar
kasumi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 944
Csatlakozott: 2012.11.09., pén. 19:01
Értékelés: 367
Tartózkodási hely: Esztergom

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: kasumi »

AAttila írta:
2018.10.02., kedd 20:38

Tehát ha valaki Budapesten jár (Buda), akkor a 11. főút és a Csillaghegyi HÉV megálló között félúton a Mátyás király út közepén keresse a PITYPANG nevű helyet. Klassz ételek, finom kávé, bio bolt, mindehhez kedves kiszolgálás!

Köszi a mai ebédet :smile32:
A Pitypang tényleg jó! Tegnap ott ettem.
Ráadásul a kiszolgáló srác még a hifis témákban is otthon van. 😀
Újratervezés

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: greenbio »

nekem legutoljára a Hangár Bistro tetszett HHH-en.

https://hangarbistro.hu/

kint ültünk a teraszon, szép idő volt, a kiszolgálás gyors és figyelmes, még a kutyának is hoztak vizet egy tálba :)
óriási negatívum számomra, hogy nem lehet kártyával fizetni, ezt nem értem, a forgalom biztosan kiadná...

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Ja és ha azt gondolná valaki, hogy Buda és Bio, akkor biztosan drága, akkor téved. Teljesen baráti az ár, az adag pedig bőséges. Még egyszer köszi :smile32:

Avatar
AAttila
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5162
Csatlakozott: 2008.09.08., hétf. 11:47
Értékelés: 3135

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: AAttila »

Ma megint úgy jártam, hogy nem volt időm ebédelni, ellenben rohadt sokat kellett vezetnem. Beugrottam egy helyre, ahonnan a kávét szoktam venni, de még sosem ettem ott semmit. Hatalmas feliratok hirdetik az egészséges táplálkozást, gondoltam kérek egy salit, majd menet közben kieszem a dobozból.

Az az igazság, hogy félre kellett álljak, mert annyira jó volt, hogy nem akartam elkapkodni az evést, élvezni szerettem volna minden darabját. Nekem kellett az összetevőket megmondani, hogy miből szeretném, de ez nem garancia arra, hogy ízleni is fog.Olyan friss és zamatos volt minden külön-külön is és az összhatás is, hogy ne haragudjatok, de ezt meg kellett osztanom Veletek, hátha más is kedveli a jóféle ételt, még ha az nem is pörkölt vagy dagadó.(bár azokkal sincs bajom :D )

Tehát ha valaki Budapesten jár (Buda), akkor a 11. főút és a Csillaghegyi HÉV megálló között félúton a Mátyás király út közepén keresse a PITYPANG nevű helyet. Klassz ételek, finom kávé, bio bolt, mindehhez kedves kiszolgálás!

Köszi a mai ebédet :smile32:

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Nyáron nem annyira tűnik logikus döntésnek Szarvaskőn nyaralni, pedig de.
Az Ökopark Panzio-Campingben csodás a vendéglátás; a Sziklakert étteremből hozzák a vacsorát.
Nagyon jó, mindenkinek ajánlom. És jókat túráztunk. :tutiok:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Vinkler írta:
2018.07.21., szomb. 09:31
Legközelebb próbáljátok ki Tihanyban a malac krumpli-t. 👌
B***us, nemrég voltunk Tihanyban... De jövőre biztosan megyünk újra.

Az étlap tetszik, egyszerű, de érdekes. Nem szeretem azt sem, amikor 300 étel van az étlapon, meg az sem túl csábító, amikor 10, de mind olyan, amit én is megcsinálok itthon.

Az a rántott csirke gondolom nem TESCO-s... ;-) Na az finom lehet. A weboldalon rögtön ott sózza a mester a resztelt májnak látszó akármit - azt viszont nem láttam az étlapon, pedig de ugranék rá :-)
Biztosan meg fogjuk látogatni őket, köszönöm a tippet!

A resztelt májról jutott eszembe: Grazban a Schlossberplatzon van egy jó étterem, ha háttal állunk a buckának ;-) , akkor jobb kéz felől. Szép hosszan ki vannak pakolva. Egyszer véletlenül ettünk ott, hú de jó volt... Pont resztelt májat ettem, hát eltalálták. A feleségem meg valami stájer hústálat evett, mert vállalkozó kedvűbb: leveshús (pontosabban főtt császárszalonna) , főtt burgonya, leveszöldség, nyakon öntve levessel, megszórva friss reszelt tormával, az is szuper volt.
Utána meséltem az élményt ;-) grazi (osztrák) ismerősnek: azt mondta már csak pár olyan étterem van a városban, ahol még hagyományos ételeket készítenek, és az az egyik, ráadásul talán a legjobb.

Hát, ilyen az élet: néha véletlenül jó étterembe ül be az ember, néha meg tervezget, utánaolvas, és csalódik.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Vasti írta:
2018.07.21., szomb. 09:09
Sziasztok!

Pár hete voltunk kirándulni Szigligeten, és mivel jókat írtak róla, a Kikötő Étteremben vacsoráztunk.
Háááát... Csak azért írom le a dolgot, hogy olyan nagyon ne rohanjon senki egy finom vacsoráért :-(
Öten voltunk, mindenki mást rendelt, és hirtelenjében nem is tudom: talán anyu mondta azt, hogy nem volt rossz. Az ételek ízetlenek, és nem jó minőségűek voltak, és ez a nagyobbik baj. Én nem várok semmi extrát, azt is tudom, hogy kint ülni azon a szép helyen megdobja az árat. Nem is sokalltam volna 2600 forintot egy tök egyszerű paradicsomos olaszos tésztaételért csirkemell kockákkal, ha jó lett volna, de a csirkemell az valami nyesedék volt: mindenféle méretű és alakú mócsingok, nagyrészt inakkal, szóval ehetetlen. Én konfitált tarját ettem erdei gombamártással: két húst kaptam, az egyik szétesett, annyira puha volt, a másikat meg alig bírtam leküzdeni, olyan kemény volt. A gombamártás tökéletesen ízetlen volt. A másik három étel nem volt ennyire elrontva, de alig ütötték meg egy rendes menza szintjét :-(

De vacsora után kisétáltunk a móló végére, és a panoráma feledtette velünk a dolgot: na az tényleg szép :-)
Legközelebb próbáljátok ki Tihanyban a malac krumpli-t. 👌
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Sziasztok!

Pár hete voltunk kirándulni Szigligeten, és mivel jókat írtak róla, a Kikötő Étteremben vacsoráztunk.
Háááát... Csak azért írom le a dolgot, hogy olyan nagyon ne rohanjon senki egy finom vacsoráért :-(
Öten voltunk, mindenki mást rendelt, és hirtelenjében nem is tudom: talán anyu mondta azt, hogy nem volt rossz. Az ételek ízetlenek, és nem jó minőségűek voltak, és ez a nagyobbik baj. Én nem várok semmi extrát, azt is tudom, hogy kint ülni azon a szép helyen megdobja az árat. Nem is sokalltam volna 2600 forintot egy tök egyszerű paradicsomos olaszos tésztaételért csirkemell kockákkal, ha jó lett volna, de a csirkemell az valami nyesedék volt: mindenféle méretű és alakú mócsingok, nagyrészt inakkal, szóval ehetetlen. Én konfitált tarját ettem erdei gombamártással: két húst kaptam, az egyik szétesett, annyira puha volt, a másikat meg alig bírtam leküzdeni, olyan kemény volt. A gombamártás tökéletesen ízetlen volt. A másik három étel nem volt ennyire elrontva, de alig ütötték meg egy rendes menza szintjét :-(

De vacsora után kisétáltunk a móló végére, és a panoráma feledtette velünk a dolgot: na az tényleg szép :-)

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: cables »

Üdv

Nem étterem, de legalább olyan jó! Van a Lőrinci-piacon egy hús sütő, vagány hentes fiúk ott a piacon olvasztanak/sütnek nagy kondérokban friss húsból töpörtyűt, szalonna féléket, csülköt. Oltári finom minden.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: svedmalac »



Kollégám javasolta Vas megye Rum községében a Horgásztanya Vendéglőt.



Soha nem voltam náluk, de a neten olvasgatva szenzációs kaják vannak.



Amint részesültem a mannában, jelentkezem! 


Harcsa halászlét és valami csuszás dolgot tervezek első körben. Nyammm...



ui: szerintem Rudolf piros rucis menyecskéje imádnivaló!



 


Avatar
GMV
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 205
Csatlakozott: 2013.10.01., kedd 11:43
Értékelés: 19

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: GMV »



Ajánlom nektek a Balatonfői Yacht Club éttermét, aki ebédelni, vacsorázni szeretne azt a recepciós beengedi (nem csak hajótulajdonosnak léphetnek be).



Egyszerű áttekinthető étlap, normál árak, közvetlenül a vízparton. A császármorzsa, és a bécsi szelet kicsit újragondolva egészen jól sikerült.



http://www.bfyc.hu/


Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: BLX »



http://padron.hu



Kicsi, családias, kedves, jó tapas-ok


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: cables »



Szentendrei Sörmajális



Szentendrét nem lehet nem szeretni! Óbudán születtem és fiatal koromban gyakran bicikliztünk ki a haverokkal Szentendrére. Ott ettünk egy jó lángost, lementünk a Duna-partra, nézelődtünk, aztán vissza. Hétfőn a Sörmajálist látogattuk meg. Az idén nem kaptam javaslatott Vinklertől melyik sört nem érdemes kihagyni... így mentem a saját fejem után.



Rám ez a főzde tette a legnagyobb benyomást.






Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Vasti »


Az a helyzet, hogy mi készítjük és szeretjük is mindkét félét (liszt, búzadara) A búzadarás is piszok finom, csak az nem császármorzsa ;-)

 

Igaz, a neten is sokszor klasszikusként a darás változat receptjét írják le, de az eredetire rákeresve pont nem a darás receptek jönnek. Szerintem az eredeti a Kaiserschmarrn, és az étteremben azt adtak!

 

Van ennek egy harmadik, régi és népies változata, a Sterc(gánica), amit a nagyanyám piszok jól csinált! Az csak pirított liszt, zsír és víz, meg egy kis só, és mehet rá a porcukor, meg a házi baracklekvár. Na, nekem meg az volt a legfinomabb, de mivel általában a legegyszerűbb ételeket a legnehezebb JÓL elkészíteni, így egy ideje felhagytam a próbálkozással ;-)

 

Üdv: Vasti

 


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: cables »

Nagyjából erről van szó, búzadara vaj és jobb lekvár, ezért jobb sokkal a házi császármorzsa. Imádom

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 380

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: nor »

Több helyen találkoztam már azzal, hogy a császármorzsát lisztből készítették. Nekem a búzadarás jön be jobban, főként, ha nem olajjal csinálják, hanem vajjal!
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5069
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: cables »


Gondolkoztam, hogy hova tegyem ezt a beírást, mert étterem is meg sütés is...
 
Császármorzsa egy elegáns és nem olcsó budapesti étteremben
 

 
és otthon
 

 
ha a különbséget zongorázni tudnám....

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: stx »


Ahova nem fogok visszamenni és senkinek nem ajánlom: Kőkapu. Sokan mentünk - vacsorára, nagyon sokára hozták az ennivalót. Senkinek nem ízlett. Nekem pl. egy sima vad sültet hoztak(volna), két hússzelet volt rajta, az egyik átsütve, a másik véres steak..
A szállóról és egyéb szolgáltatásról nem tudok nyilatkozni.

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Étteremajánló, avagy hová fogok visszamenni ?

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Voltunk. Elöljáróban annyit, hogy a kaja szuper, minden ok vele.
De. A fedett teraszra ültünk, a fűtés épp rossz volt, kifogyott a gáz.
Ez a divatos, szemétből tákolt, széthullós raklapbútor az agyamra megy máshol is. Itt kimondottan recsegős, mozgós, szétesős.
A másik ami zavar egy étteremben, ha nagy az asztal. Ha szembe akarsz ülni a pároddal, kb 1 méterre van tőled, nulla intimitás, kiabálás.
Ha mellé ülsz nem férsz el.
A kaja jó, de a kényelem szar.

 
Igen, sajnos a terasz nagyon gyengére sikerült. A kényelem bent sem sokkal jobb, de én nem vagyok sznob, ha jó a kaja azt bárhol megeszem.

Válasz küldése

Vissza: “Gasztro”