Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kávéházi csevegő

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

akvapark írta:
2018.08.10., pén. 10:11
Jó szemed van
[/quote]
Meg jó a KV-juk!
[/quote]
Ez a legfontosabb. Milyen kávét tartanak?

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: akvapark »

AVX írta:
2018.08.09., csüt. 14:25
akvapark írta:
2018.08.08., szer. 12:02
Szarvaskő:
AVX.jpgAVX.1.jpg
Jó szemed van
Meg jó a KV-juk!
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

akvapark írta:
2018.08.08., szer. 12:02
Szarvaskő:
AVX.jpgAVX.1.jpg
Jó szemed van

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Szarvaskő:
AVX.jpg
AVX.jpg (182.88 KiB) Megtekintve 2024 alkalommal
AVX.1.jpg
AVX.1.jpg (148.77 KiB) Megtekintve 2024 alkalommal
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Asgard
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 13:00
Értékelés: 193

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Asgard »


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

BURN28 írta:
2018.07.21., szomb. 21:51
San Benedetto) -
Boygabi írta:
2018.07.15., vas. 07:47
Még ismerkedem a dologgal így egyelőre csapvizet forralok és azt használom. Az örlő egy ipari Aristarco.
Ma ismét próba.
Ezt pont most tíltották be.
http://www.hirextra.hu/2018/03/16/a-san ... -kivontak/

Avatar
BURN28
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2014.11.11., kedd 10:53
Értékelés: 53

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: BURN28 »

Ahogy Asgard is mondta, az őrlő a ludas főként. Túl sok fine-t termel. Gondolom ilyen "mocsaras" is a felszíne a kávénak. Ezek inkább espresso őrlők, nem alkalmasak filterre, maximum szitálás után. De szitálásnál számolni kell a tetemes mennyiségű selejttel.

A csapvíz pedig szintén ludas, ezért nem megy le a víz még az "üres" filterpapíron sem. Túl nagy a víz ásványianyag-tartalma.

Kell egy másik őrlő, ami jó filterre. Ezen felül valamelyik erre alkalmasabb palackozott vizet kell használni (Jana, Norda, Nestlé Vera, San Benedetto) - ha nem használsz sokat. Ha igen, akkor meg venni szűrőkancsót/vízszűrőt.
Boygabi írta:
2018.07.15., vas. 07:47
Még ismerkedem a dologgal így egyelőre csapvizet forralok és azt használom. Az örlő egy ipari Aristarco.
Ma ismét próba.

Avatar
Asgard
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 13:00
Értékelés: 193

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Asgard »

Boygabi írta:
2018.07.15., vas. 07:47
Még ismerkedem a dologgal így egyelőre csapvizet forralok és azt használom. Az örlő egy ipari Aristarco.
Ma ismét próba.
Szerintem az örlő a ludas.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: fodesz »

Katoci írta:
2018.07.05., csüt. 19:16
Saeco, Jura, DeLonghi egyremegy. Az automata csodák kilehelik a lelküket viszonylag rövid idő alatt, javítani meg egy idő után nem éri meg. A karos gépek sokkal de sokkal tovább bírják, és javítani is egyszerű őket. Egy Cremina örök élet, bőven túléli a tulajdonosát, ha így vesszük nem is drága :)
De komolyra fordítva: egy Lelit, Gaggia, Rancilio stb is 10+ évet simán kibír. Cserében nem gombnyomásra jön a kávé.
Végül megjavították a gépemet 1 héten belül. 18500ft volt a szervíz.. Vízpumpa volt a beteg, illetve minden tömítést kicseréltek benne. Egyelőre még első szervíze volt a gépnek. Remek állapotban van még , szóval még darabig biztos muszáj lesz minket kiszolgálni :)

Avatar
Boygabi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 19:43
Értékelés: 14

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Boygabi »

Még ismerkedem a dologgal így egyelőre csapvizet forralok és azt használom. Az örlő egy ipari Aristarco.
Ma ismét próba.

Avatar
BURN28
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2014.11.11., kedd 10:53
Értékelés: 53

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: BURN28 »

Boygabi írta:
2018.07.14., szomb. 19:31
Filterrel kapcsolatban tud nekem segíteni valaki? Adott egy Hario dipper és V60 01-es szűrőpapír.
Kb 15 gr őrölt kávé amit a brikkához használt beállításnál durvábbra darálok. A gond már itt kezdődik mert mikor az üres szűrőpapírt öntözöm már akkor alig folyik át a víz rajta. Ha beleteszem a kávét akkor meg még rosszabb.
Megnéztem jó pár videót és általában végeznek 3 perc alatt az öntésekkel. Ez nekem sose jön össze. Áll a víz az örleményen még 4 perc után is.
Tudtok adni egy tuti receptet, hogyan kellene csinálni?
Szia!
Milyen vizet használsz? Elképzelhető, hogy a vízzel lesz a baj (legalábbis az őrleményfinomságnak körülbelül jónak kellene lennie ennyi őrleménnyel). Amennyiben nem szűrt vizet használsz, a benne lévő anyagok eltömíthetik a papírt.
VAGY: Milyen az őrlő? Ha vársz sokat és lefolyik a víz a kávéról, akkor "mocsaras" a felszíne? Ebben az esetben az őrlő túl sok fine-t produkál és azok állják a víz útját, ami espressonál kívánatos, de itt a legkevésbé sem.
A két eshetőség persze nem zárja ki egymást.
Tibi

Avatar
Boygabi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 19:43
Értékelés: 14

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Boygabi »

Filterrel kapcsolatban tud nekem segíteni valaki? Adott egy Hario dipper és V60 01-es szűrőpapír.
Kb 15 gr őrölt kávé amit a brikkához használt beállításnál durvábbra darálok. A gond már itt kezdődik mert mikor az üres szűrőpapírt öntözöm már akkor alig folyik át a víz rajta. Ha beleteszem a kávét akkor meg még rosszabb.
Megnéztem jó pár videót és általában végeznek 3 perc alatt az öntésekkel. Ez nekem sose jön össze. Áll a víz az örleményen még 4 perc után is.
Tudtok adni egy tuti receptet, hogyan kellene csinálni?

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: fodesz »

Katoci írta:
2018.07.05., csüt. 19:16
Saeco, Jura, DeLonghi egyremegy. Az automata csodák kilehelik a lelküket viszonylag rövid idő alatt, javítani meg egy idő után nem éri meg. A karos gépek sokkal de sokkal tovább bírják, és javítani is egyszerű őket. Egy Cremina örök élet, bőven túléli a tulajdonosát, ha így vesszük nem is drága :)
De komolyra fordítva: egy Lelit, Gaggia, Rancilio stb is 10+ évet simán kibír. Cserében nem gombnyomásra jön a kávé.
Köszi a véleményed! Még nem öreg masináról van szó, ezért szeretnénk még használni egy ideig. Szervizet sem látott még, első gazdája vagyok.
Teljesen igazad van, tisztában vagyok azzal, hogy az automaták nem örök életűek.
De most dobjam ki? :) Eladni meg csak apróért lehet őket.
Mivel sok év alatt elhasználtunk pár automata gépet szerintem a következő már nem ilyen gép lesz nekünk sem...

Avatar
Katoci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 21:04
Értékelés: 60

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Katoci »

Saeco, Jura, DeLonghi egyremegy. Az automata csodák kilehelik a lelküket viszonylag rövid idő alatt, javítani meg egy idő után nem éri meg. A karos gépek sokkal de sokkal tovább bírják, és javítani is egyszerű őket. Egy Cremina örök élet, bőven túléli a tulajdonosát, ha így vesszük nem is drága :)
De komolyra fordítva: egy Lelit, Gaggia, Rancilio stb is 10+ évet simán kibír. Cserében nem gombnyomásra jön a kávé.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: fodesz »

Asgard írta:
2018.07.04., szer. 22:07
Nekem nincs ilyesmi gépem, de egyszer Saeco ugyanezt írta ki egyik ismerősnél, ott a gőzcsövön légtelenítettem a gépet, és utána gond nélkül működött.
Köszi!
Már felvettem a kapcsolatot a szervízzel.
pumpagond vagy dugulás lehet. 5-ös hibakódot ír ki.De az is lehet hogy a szivattyú kuka.
A légtelenítést megcsináltuk, de ott sem jön semmi csak nyöszörög.
Saeco volt már vagy 4 gépünk eddig kb 10 év alatt ,Odea, Intelia, Royal, Incanto de luxe, stb.. mindíg tönkrementek. Az Incanto ráadásul úgy, hogy "agybaja" lett ,javítása annyi lett volna ,hogy már nem érte volna meg.

Avatar
Asgard
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 550
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 13:00
Értékelés: 193

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Asgard »

Nekem nincs ilyesmi gépem, de egyszer Saeco ugyanezt írta ki egyik ismerősnél, ott a gőzcsövön légtelenítettem a gépet, és utána gond nélkül működött.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: fodesz »

Sziasztok!

Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést, kellene egy kis útbaigazítás, segítség..
Történt tegnap egy olyan probléma a kávégépünkkel,(Gaggia platinum swing) hogy darálja a kávét, de vizet nem ad,érezhetően erőlködik. Majd halk búgás közben azt írja ki hogy PRIMING CIRCUIT PLEASE WAIT.
Majd néhány próbálkozás után azt ,hogy CALL FOR ASSIST.
Lehetséges, hogy szivattyú gond lehet?
Szervíz van a környéken, sval el tudom vinni hétvégén.

A gép nagyon patent állapotban van, Mindíg vízkőtelenítjük, takarítjuk rendesen, sosem volt szervízelve még, nagyjából 1200 adagot készített mióta megvan.

Ha valaki járt már ilyen géppel így, ennek mekkora költsége lehet nagyjából?
Persze a pontos baját még nem tudom, szivattyúra gyanakszom, csak hétvégén fogom elvinni szervízben.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

Ezt a képet most találtam. Ilyen szett volt kb 4 éve
Csatolmányok
kávédaráló 008.JPG
kávédaráló 008.JPG (233.55 KiB) Megtekintve 2200 alkalommal

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Re: Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »

Bécike fiam élete első munkanapja az ATC pörkölő üzemben.
Csatolmányok
Első munkanap.jpg
Első munkanap.jpg (1.36 MiB) Megtekintve 2149 alkalommal

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »




18 perce, vkz írta:




Ha nem veszed le, akkor is el tud mászni, mert a rezonanciától kicsit “kilazul”, visszanyomod a helyére, és már odébb is került. Én a darálón a fekete állító tárcsán jelöltem. Vannak rajta a lyukak, azokba kis gyurmadarabot nyomtam, és meg is van a látható skála.





Ez jó őtlet


Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: vkz »


Íme fotón.


Avatar
vkz
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 562
Csatlakozott: 2016.05.19., csüt. 19:17
Értékelés: 237
Tartózkodási hely: Budapest

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: vkz »




6/20/2018 at 22:04, AVX írta:




Azért írtam a beosztásról, hogy mindegy, mert ha leveszed a babtartályt, oda rakod, ahová akarod.





Ha nem veszed le, akkor is el tud mászni, mert a rezonanciától kicsit “kilazul”, visszanyomod a helyére, és már odébb is került. Én a darálón a fekete állító tárcsán jelöltem. Vannak rajta a lyukak, azokba kis gyurmadarabot nyomtam, és meg is van a látható skála.


Online
Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: violin »



Ma voltam a 42 Coffee pörkölő műhelyben..... érdekes volt. La Marzocco Vulcano.....Modbar meg ilyen vackokkal volt tele a hely.... ;-)



Kaptam egy kis ízelítőt filterből. Nem az én világom,de érdekes volt.....

Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: AVX »




1 perce, Henshaw írta:




Köszönöm! Most neki estem rendesen és kitakarítottam, beállítottam a számozást is, a legfinomabbnál 1-nél van a végállás majd onnan vissza tekertem a legdurvábbra. Természetesen kikapcsolt állásban és kávé nélkül. Kiráztam belőle előtte az össze kávét. Most darál már 4 adagot lefőztem hogy beállítsam a finomságot jelenleg 5-nél tartok. Tudom hogy a számozás nem mérvadó de nekem fontos. Jelenleg működik. Már több kávét nincs energiám meginni így is fel vagyok pörögve. Reggel le ellenőrzöm. Ha megint produkálja akkor szólok és élek a lehetősséggel, hogy elszaladok vele, de remélem most már működin fog . Eddig csak darálás közben állítottam finomítást, szóval nem tudom mi akaszthatta meg.





OK, akkor nem hozom haza a fogaskereket. Max ez lehet a baja és könnyen cserélhető. Ami még fontos, hogy mindig a durvábbról indulj és úgy finomíts.



Azért írtam a beosztásról, hogy mindegy, mert ha leveszed a babtartályt, oda rakod, ahová akarod.


Avatar
Henshaw
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2018.06.14., csüt. 21:51
Értékelés: 0

Kávéházi csevegő

Hozzászólás Szerző: Henshaw »




20 perce, AVX írta:




Ilyet akkor csinál, ha megszorul a kés.



Ez szokott szétmenni:



MC221 Lelit PL043MMI daráló fogaskerék



Ha nem darál, akkor tuti ez lesz a gond.



Hozd el hozzánk, majd megnézem.  Holnap hozok haza egy ilyen fogaskereket. 99%, hogy ez ment tönkre.



Nagyon vigyázni kell, hogy ne akadjon meg a késpár. Minden hasonló darálóban pont ilyen alkatrész van. Elvileg sosem menne tönkre.



Ezért szoktuk pirossal odaírni, hogy csak menet közben szabad állítani, de akkor sem annyira, hogy megakadjon a kés.



Nyugi, mert ez előfordulhat, egyébként más baja nincs sosem.





Köszönöm! Most neki estem rendesen és kitakarítottam, beállítottam a számozást is, a legfinomabbnál 1-nél van a végállás majd onnan vissza tekertem a legdurvábbra. Természetesen kikapcsolt állásban és kávé nélkül. Kiráztam belőle előtte az össze kávét. Most darál már 4 adagot lefőztem hogy beállítsam a finomságot jelenleg 5-nél tartok. Tudom hogy a számozás nem mérvadó de nekem fontos. Jelenleg működik. Már több kávét nincs energiám meginni így is fel vagyok pörögve. Reggel le ellenőrzöm. Ha megint produkálja akkor szólok és élek a lehetősséggel, hogy elszaladok vele, de remélem most már működin fog . Eddig csak darálás közben állítottam finomítást, szóval nem tudom mi akaszthatta meg.


Válasz küldése

Vissza: “Kávés csevegő”