Minden problémát kérünk ebben a topikban jelezni:
viewtopic.php?f=100&t=119064
HA NEM TUDSZ BEJELENTKEZNI akkor a postmaster@avx.hu címre írjatok egy emailt, az email címetekkel és felhasználónevetekkel!

SENKINEK NE ADD MEG A JELSZAVAD, MÉG AZ ADMINISZTRÁTOROKNAK SE!
AZ IGAZI ADMINISZTRÁTOROKNAK NINCS SZÜKSÉGE A JELSZAVADRA!!!!

Csevegő (minden termékkel kapcsolatos kérdés/válasz)

Moderátorok: menyus2, wittao

tibikecsoki
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 40

Re: Csevegő (minden termékkel kapcsolatos kérdés/válasz)

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki » 2018.11.09., pén. 13:50

Pontosan így van,és mivel a fiúk az én kérésemnek megfelelően cserélgették a komponenseket,ezért kezdtünk az erősítő oldalról.Az is tény,hogy minden komponens javított a hangon,de természetesen együtt szóltak a legjobban.Nyilván,ha még a saját dac is ott lett volna,még jobb lett volna a végeredmény.De mindez sajnos idő hiányában elég kapkodós volt,viszont minden számomra lényeges hibára fény derült.Most kezdhetem a kisérletezést,ezek javítására.És nem csak a komponensek cseréje,hanem a hálózat rendbe tétele is szerves része lesz az útnak.
DenonX4000,Lz végfok,OPPO 105 EU,Marantz SA-8005,Hegel HD12,Luxor pc,Gauss harmonizer, ProAc Respone D38, JMlab Electra 906, JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

wittao
Beköltözött
Beköltözött
Értékelés: 899

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.11.09., pén. 12:31

Zolaba,
Csak a tisztánlátás végett néhány dolog:
Tibikecsoki a végfokára gyanakodott első körben, ezzel is keresett meg engem, hogy amikor legutóbb nálam járt kiváló dinamikát hallott és a kis Dyno 1.3 Mkii-ket csoda módon meghajtotta a rendszerem. Otthon pedig hiányolja azt az erőt... mivel erőt hiányolt, ezért volt az első gondolat az erősítő...
Persze úgy voltam vele, ha megyünk, nem telik sokba bedobni még pár cuccot a kocsiba. Így elvittük a PC-nket és a kisebb USB/SPDIF bridge-et.
Szarva közt a tőgyét módszerrel először a végéről indultunk, be a végfok. Jobb lett, de mindannyian éreztük máshol lesz a nagyobb gubanc. Így jutottunk el a PC-hez. Ott jót is nevettünk ezen, hogy azért ez egy kereskedőktől (rosszabb helyeken) megszokott dolog, hogy a lánc végén az utolsó elemet betéve jön a legnagyobb változás és ekkor mindenki annak a láncszemnek tulajdonítja a nagy változást... közben az a láncszem már teret enged az utána következőknek is.
Erre azért hamar ráeszméltünk mi is, és indulás előtt még bekötöttünk a régi végfokot is a PC + USB Bridge után. És hallhatóan más lett az eredmény ezekkel a gépekkel, mint Tibikecsoki rendszerének alapfelállása volt.
Ebből a következő dolog szűrhető le: jó forrás hatással van minden utána következő dologra. Hogy a forrásnak mi a gondja, van-e gondja stb. ez már nem a mi asztalunk, ebben nem is szeretnék állást foglalni. Az tény, hogy egy másik PC + USB Bridge jelentőset ugrasztott a hangminőségen a meglévő végfokkal is. Míg fordítva csak a végfok cseréje az alapfelállásban ugyan hozott sok változást, nem akkora mértékűt (mivel nem tudta a végfok kifutni magát).
Audio PC, Core Audio KARUNA ULTIMATE, DENPO DAC, DECHA monoblokkok, FOCAL 1027 BE
Kábelek: WireWorld USB,Accoustic Zen,Valhalla Aura V2/2,Gryphon Guideline GOLD
PR Akusztika

Audio blogom: https://wittaozeneszobaja.blog.hu
Core Audio: http://www.avx.hu/forum/viewforum.php?f=166

tibikecsoki
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki » 2018.11.09., pén. 12:24

tibikecsoki írta:
2018.11.09., pén. 12:20
Igazad van,lehet,hogy ha a pc-vel kezdjük a cserélgetést,akkor már az is jó lett volna,de mivel én az erősítőre gyanakodtam elsőként,így arról az oldalról kezdtünk.Ha lett volna több idő,szívesen kipróbáltam volna akár a pc oldalról kezdve is,de sajnos erre most nem jutott.Viszont hangsúlyozom,hogy a táp oldalon is elég kusza a helyzet nálam,tehát van még a készülékek cseréjén kívül is megoldandó feladat.Az viszont biztos,hogy a 3 core audio komponens együtt,még ezen hiányosságok mellett is fantasztikus volt.
Azt még elfelejtettem hozzá tenni,hogy forrásként azért ott van még a Marantz SA-8005 is,tehát van lehetőség a luxor pc helyett mást használni,de azzal sem tudtam sokkal jobb hangot kapni
DenonX4000,Lz végfok,OPPO 105 EU,Marantz SA-8005,Hegel HD12,Luxor pc,Gauss harmonizer, ProAc Respone D38, JMlab Electra 906, JMlab Electra cc900,JMlab electra sr900,JMlab tantal505,2db Monitor Audio mrw-10 sub.

tibikecsoki
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki » 2018.11.09., pén. 12:20

Igazad van,lehet,hogy ha a pc-vel kezdjük a cserélgetést,akkor már az is jó lett volna,de mivel én az erősítőre gyanakodtam elsőként,így arról az oldalról kezdtünk.Ha lett volna több idő,szívesen kipróbáltam volna akár a pc oldalról kezdve is,de sajnos erre most nem jutott.Viszont hangsúlyozom,hogy a táp oldalon is elég kusza a helyzet nálam,tehát van még a készülékek cseréjén kívül is megoldandó feladat.Az viszont biztos,hogy a 3 core audio komponens együtt,még ezen hiányosságok mellett is fantasztikus volt.

ZolaBA
Fórumlakó
Fórumlakó
Értékelés: 230

Hozzászólás Szerző: ZolaBA » 2018.11.09., pén. 12:08

tibikecsoki írta:
2018.11.09., pén. 10:36
Majd végül bekerült a láncba az audio pc is,és minden a helyére került.
Visszakérdezhetek? :) bocsánat nem kötekedés csak kíváncsiság.
Szóval ha jól értem a core audio pc-vel jött meg a várt dinamika, és a meglévő rendszerben meg az aláírásod szerinti luxor pc van? ami ugye szintén audio pc. Nem próbáltátok csak a pc cserét? mert a leírtak alapján így ebben az egészben valami olyan varázslatnak vagy hibát hangsúlyozó eltérésnek kell lennie ami önmagában is megoldást hozhat. Persze azt értem, hogy minden drága csoda bekerült és természetesen hallani is a hatását, csak ez így nem is ágyúval verébre hanem szőnyegbombázással verébre:) nem lehet, hogy van egy egyszerű nyílvessző is, ami meghozná a veréb végét? (dinamikát) :)
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

tibikecsoki
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki » 2018.11.09., pén. 10:36

Tegnap járt nálam menyus2,és wittao.Hoztak magukkal minden földi jót:( usb/spdif transzport,végfok,audio pc).A rendszerem számomra legnagyobb bajára a dinamikára,és a hang feszességére szerettem volna valamilyen megoldást találni a core audio-s eszközökkel.Kezdtük a transzport cserével,ez lényegében a felbontást,és a hang sűrűségét javította,de dinamika javulást önmagában még nem hozott.Majd jött a végfok csere,ez már jelentős javulást hozott,de még mindig nem volt az igazi.Majd végül bekerült a láncba az audio pc is,és minden a helyére került.Lett tér,dinamika,sávszélek,egyszerűen jó volt hallgatni.Gyorsan megjegyzem,hogy megállapítottuk,hogy táp oldalon valami,még így is vissza fogja a rendszert,és valószínűleg,ha ezt ki tudom javítani,akkor még jobb lesz a kapott hang.A kábelekkel sem sokat vacakoltunk,ami épp kéznél volt,azokat használtuk,úgyhogy ebben is bőven van még potenciál.Sajnos az idő rövidsége miatt,kb 1 órát tudtunk csak tesztelni,de számomra ez is hatalmas élmény volt.Tanulságként mindenképpen leszűrhető,hogy a rendszerben minden egyes elem cseréjével javulás volt hallható,de igazán együtt tudták megmutatni azt,amire valójában képesek.Mégegyszer nagyon köszönöm,hogy eljöttetek,és hallhattam saját környezetben ezeket a lenyűgöző hangzású készülékeket.Kezdhetek spórolni,aztán szépen elemenként levadászni ezeket a csodákat.

bazzs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 198

Hozzászólás Szerző: bazzs » 2018.11.03., szomb. 23:17

Koszi! Megtalaltam.
Muveletlen vagyok, mert nem ismertem ezek jelenteset.

a helyzet analogiajakent:
a viccek kozul is azt szeretem, amit nem kell magyarazni...

Remelem tudtam segiteni!
😉

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.11.03., szomb. 23:09

Szia,
koszonjuk az eszreveteleidet. A honlapunkon (www.coreaudio.eu) minden termekkategorianal ott van a magyarazat a nevvalasztasra egyenkent.
Persze gondolkodtunk a vegfok Bivaly elnevezesen, a dac-ot Dákónak az audioPC-t pedig Dildonak is gondoltuk atnevezni, de vegul inkabb maradtunk a meglevo kifejezeseknel :D
Udv,
wittao
Szerk.: celpiackent termeszetesen Magyarorszag is ott van, de nem titkolt celunk egy kicsit tavolabb is mereszkedni. Meglatjuk mit hoz a jovo, mindenesetre sokat dolgozunk az ugyon.
Audio PC, Core Audio KARUNA ULTIMATE, DENPO DAC, DECHA monoblokkok, FOCAL 1027 BE
PR Akusztika

bazzs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 198

Hozzászólás Szerző: bazzs » 2018.11.03., szomb. 22:43

Ezek a csuda termek elnevezesek honnan erednek vagy netan mar a celpiaci igenyeknek keresztelodtek el?

...gyakorlatilag megjegyezhetetlen egy videki egyszeru magyarnak (=nekem). De ez lehet csak a muveletlensegem miatt merult fel bennem.
(Pedig felsofokon beszelek mas nyelvet is, de nekem nem mond semmit egyik termeknev sem.)
Hazai vasarloi szemmel nezve borzalmas.

Nem kotekedni szeretnek, sokkal inkabb visszajelzest adni, amin elgondolkodtok.

Mi a celpiac a Core audional?

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.11.02., pén. 22:17

Sziasztok,

hosszasan beszeltunk errol a Core Audioban, hogy a korabban Menyus altal szivesen alkalmazott “vandor PC” dolgot ujra bevezessuk-e. A tapasztalat azt mutatja, hogy mindenki a sajat rendszereben szereti kiprobalni, hallani az egyes audio eszkozoket, addig mindenki tart egy picit a “mi van ha otthon nem ugy fog szolni” dologtol. Emiatt ugy dontottunk, bevezetunk ket termekbol 1-1 vandor darabot:
- DAIDO Audio PC (master clock-kal)
- Karuna Reference USB/SPDIF atalakito

A PC-t kizarolag az USB Bridge-dzsel egyutt tudjuk kiadni (igy digit coax-on azonnal a DAC-ra kotheto es nem kell a PC-t dac-ok telepitoivel farasztani). A Karuna USB Bridge az egymagaban is kiadhato. A PC-t elsosorban Pest-megye es vonzaskorzetbe tudjuk eljuttatni meghallgatas erejeig 3-4 orara, a Karuna USB Bridge az atvetelt kovetoen akar 1 hetre is maradhat (sot egymasnak is atadhatjatok, de a mi jovahagyasunkkal, minden egyes atvevo a mi tudtunkkal adhatja tovabb a kovetkezo forumtarsnak).

A meghallgatassal kapcsolatban ha van tovabbi kerdesetek nalam tudtok tajekozodni, kerem aki szeretne elni a lehetoseggel keressen PM-ben.

Udv,
wittao
PR Akusztika

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.10.17., szer. 23:25

tibikecsoki írta:
2018.10.16., kedd 19:38
Mikor lesz,egy konkrét termék lista,képekkel,árakkal,specifikációkkal?
Szia, Jovoheten a kiallitas elott frissulni fog sokminden. Azert addig eleg jo iranymutatast adhat a www.coreaudio.eu honlap. Ha esetleg valami nem ok ott, akkor nyugodtan lehet Menyust vagy engem keresni PM-ben. Koszonom, wittao
PR Akusztika

tibikecsoki
Fórumlakó
Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: tibikecsoki » 2018.10.16., kedd 19:38

Mikor lesz,egy konkrét termék lista,képekkel,árakkal,specifikációkkal?

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.10.15., hétf. 09:26

bitrograde írta:
2018.10.15., hétf. 09:05
wittao írta:
2018.10.14., vas. 20:37
Szia,

tortentek valtozasok, vannak amik maradtak, van ami valtozott. Szinte az osszes termek total uj alapokat kapott, valtozik az architektura is.
Mire vagy kivancsi? Esetleg konkret termek?
Udv,
wittao
Csak a Daido tűnt fel, hogy milyen szemérmesen rejti a lényeget, és hogy a szégyenlős külcsínből ítélve megváltozott volna a tápkörök felépítése (korábban más volt az elhelyezés, stb.). Meg azon is meglepődtem, hogy feltűntél itt ebben a témának az egyik gazdájaként, míg korábban "függetlenül" tesztelgettél, s adtad-vetted a cuccaidat (amikről minden információ és bőséges képanyag áll/állt rendelkezésre).
Szóval mit lehet tudni a házról és tápellátásáról? Valamint érdekelne az ára is, akár privátban is.
A jovoben minden egyes termek a Core Audio kinalataban “szemermesen” rejteni fogja a lenyeget. Azt gondolom, hogy amikor egy gyarto a DIY kategoriabol szeretne latvanyosan kilepni es “dobozos” termekeket eloallitani, akkor meg kell ugrani bizonyos lepeseket. Ez neha egyutt jar az erdeklodok, vasarlok de akar a gyarto szamara is a megszokottol eltero megoldasokkal. Ilyen megoldasok lehetnek, amik az egyes alkatreszek fizikai behatasok es/vagy kivancsi szemektol torteno megvedeset szolgaljak, nem beszelve arrol, hogy a termek vasarloja azonnal tudja mit hova kell ranyomnia a megfelelo csatlakozo-kiosztassal. A Daido Entry tapellatasanal az ES a kulcsszo. Funkcioja is van a tap takarasanak, illetve a technikai megoldasoknak a megovasa.
Velem kapcsolatban: van az AV/Hazimozi forumreszen egy topikom, amit mar egy ideje tartalmakkal probalok feltolteni, itt a legutobbi 1 het termeset atmazsolazva valaszt kaphatsz a kerdesedre (a feltunesemmel, foleg a fuggetlensegemmel, talan kevesbe az adas-veteleimmel kapcsolatban is, amibol velemenyem szerint legalabb ketto barmelyik forumtarsunkra alapbol igaz :) ). Egyebkent ez az egyuttmukodes egy olyan dolog, amit nem eleg csak az egyik felnek akarni, remelem ezzel is segitettem egy picit.
A Daido Entry es a megujult termekskala arstrukturaja a 2018.10.27-28 kozott megrendezesre kerulo Hifi-Show-ig hivatalos elerheto formaban meg fog jelenni. Jelenleg az alkatreszbeszallito partnerekkel folynak egyeztetesek, ezert nem szeretnek a hivatalos arlista megjeleneseig szamokat kozolni. Ezzel kapcsolatos megertesedet elore is koszonom.
PR Akusztika

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 522

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2018.10.15., hétf. 09:05

wittao írta:
2018.10.14., vas. 20:37
Szia,

tortentek valtozasok, vannak amik maradtak, van ami valtozott. Szinte az osszes termek total uj alapokat kapott, valtozik az architektura is.
Udv,
wittao
Csak a Daido tűnt fel, hogy milyen szemérmesen rejti a lényeget, és hogy a szégyenlős külcsínből ítélve megváltozott volna a tápkörök felépítése (korábban más volt az elhelyezés, stb.). Meg azon is meglepődtem, hogy feltűntél itt ebben a témának az egyik gazdájaként, míg korábban "függetlenül" tesztelgettél, s adtad-vetted a cuccaidat (amikről minden információ és bőséges képanyag áll/állt rendelkezésre).
Szóval mit lehet tudni a házról és tápellátásáról? Valamint érdekelne az ára is, akár privátban is.
Audio PC by zozoweb - Breeze Audio ES9028Pro - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature ||| Lenovo Ideapad 510 - Centrance Mini-M8 - Hifiman HE-400i ||| Triton Audio - Wyred4Sound - freeba

wittao
Beköltözött
Beköltözött

Hozzászólás Szerző: wittao » 2018.10.14., vas. 20:37

Szia,

Udv,
wittao
PR Akusztika

bitrograde
Törzsvendég
Törzsvendég
Értékelés: 522

Hozzászólás Szerző: bitrograde » 2018.10.14., vas. 17:50

Érdekesek ezek az új fejlesztések. Tervezőt, kivitelezőt váltottatok?
Audio PC by zozoweb - Breeze Audio ES9028Pro - Promitheus Audio TVC - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature ||| Lenovo Ideapad 510 - Centrance Mini-M8 - Hifiman HE-400i ||| Triton Audio - Wyred4Sound - freeba

Vinkler
Site Admin
Site Admin
Értékelés: 2394

Csevegő (minden termékkel kapcsolatos kérdés/válasz)

Hozzászólás Szerző: Vinkler » 2018.10.11., csüt. 21:41

Csevegjetek...
Mac mini / Parasound / Bladelius / Pro-Ject / Diy ATC SCM100 ASL
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy folyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Core Audio”