Minden problémát kérünk ebben a topikban jelezni:
viewtopic.php?f=100&t=119064
HA NEM TUDSZ BEJELENTKEZNI akkor a postmaster@avx.hu címre írjatok egy emailt, az email címetekkel és felhasználónevetekkel!

SENKINEK NE ADD MEG A JELSZAVAD, MÉG AZ ADMINISZTRÁTOROKNAK SE!
AZ IGAZI ADMINISZTRÁTOROKNAK NINCS SZÜKSÉGE A JELSZAVADRA!!!!

Tüű Károly - hangsugárzók

Moderátor: hangfaltunning

hangfaltunning
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Értékelés: 75

Re: Tüű Károly - hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: hangfaltunning » 2018.08.12., vas. 06:31

mosodás írta:
2018.08.04., szomb. 21:46
Ma alkalmam volt GTS250, Knight 4-es Tüű úr által moddolt dobozait összevetni ...

Csókóllak GTS 250 lehetőségért és áldozatodért.
...
Carlito: Az isten áldjon meg. Érkezem.
Köszönöm a beszámolót, szeretettel várom dobozaid egy kis átdolgozásra.
A nagyérdemű publikum figyelmébe ajánlom a meghallgatási lehetőséget Érden, akár saját dobozzal is.
A modifikált dobozok ára 80 ezer Ft / pártól indul - de készülékek, kábelek közül is lehet válogatni.

Továbbra is a telefonos érdeklődés preferált: +36702813249

" Ha a hifi a szeretett hobbid, ne verd át magad: csak Rajtad áll, milyen hangot hallgatsz otthon... "

A gyári dobozokénál lényegesen jobb hang (nagyobb dinamika, részletesebb felbontás és térleképzés) érhető el minden dobozból, ill. hangszóróból.

• Meglévő hangfalad és azok hangszóróinak modifikációja, javítása (peremezés is!)

• Egyedi hangdobozok készítése, tervezése

• Hangváltó finomítása, ill. új készítése

Érdemes megfülelni a hifit, hogy tudjuk, mihez adjuk véleményünket!

A telefonos érdeklődés preferált: +36702813249

LÁTOGASS EL OLDALAMRA, ahonnan közvetlenül eléred topikjaim!

mosodás
Isten Hozott! :)
Értékelés: 3

Hozzászólás Szerző: mosodás » 2018.08.04., szomb. 21:46

Hello.

Ma alkalmam volt GTS250, Knight 4-es Tüű úr által moddolt dobozait összevetni az én gyári Kinght 5-ömmel.
A hallgatózás sajna, csak két és fél óra volt, így ami most jön azok csak benyomások.(Még egy kis adalék elöljáróban. A hangfalaimat klasszikus zenéhez vettem, de pont azt sosem tudtam hallgatni rajta, olyan gyengének vélem. Az elérhető maximuma, a szinte bántóan magas hangerőn kis kamaradarabok, rövid időre. Egyszóval alkalmatlan volt klasszikra, igaz addig nem hallgatott zenékkel kárpótólt.)

Nagylétszámú hangszeres mű.
Tüű Castle Kinght 4 vs Castle Kinght 5

Összkép: pipa Doboz, hasonló se
Jelenlét érzet: pipa Nulla
Energia : pipa Doboz

Kis és közepes létszám. Csak hangszer.

TCK 4 vs CK 5

Összkép: pipa Nagy hangerőn, valami
Energia: pipa Ha nagyon akarom oda hallani.
Jelenlét: pipa Néha, ritka.

Énekes darabok és beszéd, itt a K5-öt sokszor már jónak vélem, de ilyeneket hallgatni a TCK 4-en már nem volt idő. Ami még nekem nagy kritérium az a hosszanhallgathatóság, de erre sem derülhetett fény. (Gábor!!!) Továbbá, minden zenei reprodukció csak makett, úgy a doboz, mint a fejhallgatós rendszer. Ez a makett azonban meglehetősen nőtt, sőt élvezeti szintre jutott a módosított dobozban. Ilyen „alacsony” áru dobozoktól, sosem hittem volna.

Csókóllak GTS 250 lehetőségért és áldozatodért.

Carlito: Az isten áldjon meg. Érkezem.

Üdv: gyj

Ps: A K5 védelmében, ha 0-24-ben rotyog a funky, az folyamatos mámor.

tanczi
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 743

Hozzászólás Szerző: tanczi » 2018.07.13., pén. 06:00

Azt hiszem, az átállás miatt eltűnt 1-2 beszámoló, hozzászólás.

Nem baj, Károly nem tűnt el, telefonon elérhető (+36702813249), és a nyaralás alatt simán kikupálja bárki hangfalát.
Csak akarni kell :D
"- Nappali, garázs, iroda, 'apa szobája', hálószoba... Minek ennyi hificucc mindenhová?
- Mert jó és kell..."

2 db sztereó rendszer + 2 db 5.2 rendszer. Nem átlagosak, nem divatosak: hangra gyúrok.

Már majdnem elég :-W

tanczi
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: tanczi » 2018.05.27., vas. 17:12

54 minutes ago, BLX said:

Milyen erosito van a kepen?

A feher doboz egy atalakitott Piega?

Egy régebbi japán sztereó elő-végfok páros. Persze modifikálva van az is :D

És igen, a doboz átalakított Piega, lényegesen jobb hangja van, mint előtte ...

"- Nappali, garázs, iroda, 'apa szobája', hálószoba... Minek ennyi hificucc mindenhová?
- Mert jó és kell..."

2 db sztereó rendszer + 2 db 5.2 rendszer. Nem átlagosak, nem divatosak: hangra gyúrok.

BLX
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 14

Hozzászólás Szerző: BLX » 2018.05.27., vas. 16:16

Milyen erosito van a kepen?

A feher doboz egy atalakitott Piega?

tanczi
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: tanczi » 2018.05.27., vas. 15:14

Jól szólt minden, kb 3 párba füleltünk bele.

Én azoknak, akik jó hangot keresnek, javaslok egy kiruccanást Érdre. Akár csak két füllel, akár meglévő dobozzal.

Érdemes összehallgatni dolgokat ...

IMG 7301 k.jpg

- Mert jó és kell..."

tanczi
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: tanczi » 2018.05.27., vas. 15:07

Múlt héten Károlynál jártam egy haverommal.

Volt nagy hüledezés és hallgatózás 31_1_21.gif

IMG_7302.JPG

- Mert jó és kell..."

b-andras
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Értékelés: 4

Hozzászólás Szerző: b-andras » 2018.05.16., szer. 13:43

Volt szerencsém  Károly gondjaira bízni egy pár Phonar Volume 2-őt. Javításnak indult, de több lett annál.  A dobozok által nyújtott élmény a harmadik dimenzióba lépett,  a mélyek és magasak egyensúlya helyreállt (ezt hiányoltam korábban).

Nagyon köszönöm, szép munka !

GTS250
Értékelés: 10

Hozzászólás Szerző: GTS250 » 2018.03.26., hétf. 23:24

Károlyt ismét megbíztam egy munkával.

Nagyon furdalt a kíváncsiság, hogy mit lehetne kihozni a Castle Knight 4-esemből.

Szerintem sikerült a maximumot. Külsőleg a reflex nyílás meg lett növelve, réz távtartókkal, ami a márka jellel összhangban van. Belső változtatásokról csak sejtésem van. A gyári hang és a kapott között nagyon pozítív a változás.

Hétvégén lehetőségem volt egy komoly rendszerben, kb kétszer drágább neves hangfallal összehasonlítani. (Szándékosan nem írok gyártót, nem szeretnék vitát indítani)

A mély hangokban erősebb volt a másik (talán a nagyobb méretű doboz és nagyobb hangszórók), de a Knight ott is helyt állt és precízebbnek tünt. A részletek megmutatásában, térképzésben viszont sokkal jobbat mutatott.

Vendéglátom is meglepődött a tuningolt dobozokon.

Köszönöm a mesteri munkád Károly!

tanczi
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: tanczi » 2018.03.22., csüt. 21:15

Próbából felvittem Károlyhoz a saját hangfal kábeleimet, és az erősítőmet. Bekötöttük a drótokat és egyértelművé vált ,hogy itt a hiba.  A magasak cincogtak , nem volt húsa, sem kiterjedése Karcsiéhoz képest. Az erősítőt nem is próbáltuk, annyira egyértelmű volt a különbség.

Gratulálok, ez az igazi hifizés (alapja).

Itt sokan csak ködöt boxolnak, cserélgetnek össze-vissza dolgokat, hátha ...

(Még véletlenül sem hallgatnak össze dolgokat, inkább olvasnak valami önjelölt megmondóembertől valami nagyon okosat... :-)

- Mert jó és kell..."

Cso
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 27

Hozzászólás Szerző: Cso » 2018.03.22., csüt. 21:04

Próbából felvittem Károlyhoz a saját hangfal kábeleimet, és az erősítőmet. Bekötöttük a drótokat és egyértelművé vált ,hogy itt a hiba.  A magasak cincogtak , nem volt húsa, sem kiterjedése Karcsiéhoz képest. Az erősítőt nem is próbáltuk, annyira egyértelmű volt a különbség.

Cso
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: Cso » 2018.03.04., vas. 10:01

Üdv ! 

Tegnap hazahoztam a dobozokat. Sok minden változott,a tuninggal,de ami a legmeghatározóbb az a tér. Eddig elég kétoldalas volt,néha gombócos,most pedig széles színpad jelenik meg, előre és hátra is nyitott, aminek van magassága is. A mélye több lett, de megfogottabb, kottázhatóbb.Az énekhangok nyitottabbak, érthetöbbek,a magasak tisztábbak ,artikuláltak. Teljesen egységes a hangkép, mégis ,mindenből több van.Hozzáteszem ,hogy itthon a magasak kicsit mintha vágva lennének,( Károlynál hallottakhoz képest )Valószínű az erősítő ,vagy a kábelek belerondítanak kicsit .

A kapott hanggal abszolút elégedett vagyok, szerintem hangfal cserével jóval magasabb összegért kaptam volna hasonlót.

post-19860-0-28780100-1520154030_thumb.jpg

Cso
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: Cso » 2018.02.19., hétf. 19:38

Ma végre fel tudtam vinni a dobozaimat a Mesterhez. ( Isophon Avalon ). Eddig sem volt rossz, de hallva  több általa készült ,tuningolt hangfalat szerintem jogosan vagyok optimista az eredménnyel kapcsolatban.

Később, beszámolok a kapott hangról.

Üdv Mindenkinek !

tanczi
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: tanczi » 2018.01.27., szomb. 15:19

Szia.

B&w 602 s2 magassugárzójában szeretném a ferrofluidot kicserélni vagy pótolni. Lenne véletlen eladód esetleg vagy ismersz megbízható helyet ahonnan beszerezhetek valami minőségibb adagot? 

Köszönettel. 

Hívd fel inkább, gyorsabb lesz: +36702813249

- Mert jó és kell..."

medekedem
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Értékelés: 5

Hozzászólás Szerző: medekedem » 2018.01.27., szomb. 15:12

Szia.

B&w 602 s2 magassugárzójában szeretném a ferrofluidot kicserélni vagy pótolni. Lenne véletlen eladód esetleg vagy ismersz megbízható helyet ahonnan beszerezhetek valami minőségibb adagot? 

Köszönettel. 

hangfaltunning
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: hangfaltunning » 2018.01.16., kedd 21:55

Köszönöm a beszámolókat. A bemutatótermem fotóin látható dobozok természetesen mindenféle kötöttség nélkül Budapest mellett Érden

- meg és össze hallgathatók (saját dobozod is hozhatod ha igazán kiváncsi vagy a különbségre), valamint

- megvásárolhatók.

Csak az érdekesség végett mostanában több szubláda javításával és tuningjával is megtaláltak a fórumról, érdemes ez ügyben is érdeklődni.

A telefonos bejelentkezés preferált: +36702813249

" Ha a hifi a szeretett hobbid, ne verd át magad: csak Rajtad áll, milyen hangot hallgatsz otthon... "

A gyári dobozokénál lényegesen jobb hang (nagyobb dinamika, részletesebb felbontás és térleképzés) érhető el minden dobozból, ill. hangszóróból.

• Meglévő hangfalad és azok hangszóróinak modifikációja, javítása (peremezés is!)

GTS250
Értékelés: 10

Hozzászólás Szerző: GTS250 » 2017.12.18., hétf. 09:42

Köszönet nyílvánítás

Az volt a tervem, hogy B rendszerem fejlesztem. Sikerült beszereznem meghallgatás nélkül a polc sugárzókat. Wharfedale Pacific Evo 10

Kicsit tesztelgettem, az egyik oldal magasa nem tetszett. A forumos vélemények alapján felhívtam Károlyt, aki másnap fogadott is.

Bekõtötte rendszerébe, és hamar rávilágított, hogy azért fura kicsit, mert nem szól a magassugárzó, viszont a mélyközépből szól egy kis magas. Átkötötte saját állványosát, ámulat, hogy szól és teljes kudarc hogy ehhez a hanghoz képest mit vettem.

Megnyugtatott, hogy biztos javítható, de érdemes lenne tuningolni, mert hall benne potenciát. Két nap mulva hívott, hogy szól a magas megálljon, vagy mehet a tuning az kb még három nap. Természetesen kértem.

Amikor készen lett, jó pár számot meghalgattunk különböző stílusokban, nem akartam hinni a fülemnek, hogy ilyen jól sikerült. A hangok helyükre kerültek, nagyon energikus és élethűen közvetít. Gratulálok, nagyon szép munka!

Következő kérdés csak az volt, otthon saját rendszeremben milyen lesz. Erről annyit, hogy két napig csak az A rendszer álló hangfalával hasónlítgattam, és maradt a nappaliban a kis Evo.

Károly, engem meggyőztél. Biztos vagyok benne, hogy ismét bejelentkezek, egy kábel tesztre vagy átviszem az álló hangfalakat.

Köszönöm még egyszer! Kellemes ünnepeket kívánok!

tanczi
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: tanczi » 2017.10.17., kedd 21:42

Kicsit közelebbről: a Mester és alkotásai  :D

(és igen, az ott a földön jobbra egy DBX BX-3, csak úgy...)

post-32397-0-12446700-1508269156_thumb.jpg

post-32397-0-63433000-1508269191_thumb.jpg

post-32397-0-38302100-1508269208_thumb.jpg

- Mert jó és kell..."

tanczi
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: tanczi » 2017.10.14., szomb. 12:02

Nemrég jártam Károlynál baráti látogatásin, és csak a bemutatótermében 15 pár hangfalat számoltam meg.

Kb.  :rolleyes:

Érdemes kiugrani hozzá jó hangot hallani (vagy hazavinni...)

post-32397-0-53012400-1507975266_thumb.jpg

(És telefonon érdemes Őt keresni.)

- Mert jó és kell..."

tanczi
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: tanczi » 2017.08.08., kedd 19:27

...

Írhatnék az eredményről sokat, DE így a legegyszerűbb:

Aznap vitték el az ELAC 58.2 hangfalaimat amikor hazahoztam a Cantonokat.

Este bekötöttem leültem és a 4. szám döbbenete után kénytelen voltam belátni hogy MAGASAN lezenéli az Elac-ot.

Mindezt sokkal kevesebből mint azok eladási árának fele...

...

Hihetetlen, de vannak még olyan egyének, akiknek a zenehallgatásban a hang az elsődleges szempont.

Nem a márka, nem az ár, nem a kinézet, vagy például megy-e színben a nappali függönyéhez, stb.

És még vállalják is ...  :D

- Mert jó és kell..."

leonel
V.I.P.
V.I.P.
Értékelés: 73

Hozzászólás Szerző: leonel » 2017.08.03., csüt. 19:28

Sziasztok.

Röviden beszámolnék aktuális tapasztalataimról.

Ismét kis munkával bíztam meg Károlyt.

Előzmény: építkezés miatt eladtam mindent és csak nagyon-nagyon budget kategóriában gondolkodtam, hogy maradjon azért valami zene.

Hangfalból csak fémrácsos jöhetett szóba mert immár 2 cica van a lakásban. A nagy soha nem bántotta de a 9 hetestől azért még bármi kitelik. :D

Szóval, vettem vidéken gombokért egy Canton Ergo 70Dc hangfalpárt. Még mielőtt kifizettem hívtam Károlyt: a csillapító anyag össze-vissza volt bennük, több helyen nem a gyári csavar stb.

Mivel a hangszórók és a dobozok szép állapotban voltak valamint nem zörgött és nem recsegett Károly biztatására elhoztam. (Idézem: " ennyiért még az üres fadobozát sem kapnád meg")

Valóban, furnérozott doboz - keményfa sarkokkal...

Már hazafelé bevittem Karcsihoz (útba esett) és kértem nézze át valamint alap szinten rázza gatyába.

Egy hét után mehettem érte:

- Rendezve- hangolva a csillapító anyagok

- Újra kábelezve

- Esetleg egyéb trükkök a boszorkány konyhájából - de ezt nem kötötte az orromra. :D :D

Írhatnék az eredményről sokat, DE így a legegyszerűbb:

Aznap vitték el az ELAC 58.2 hangfalaimat amikor hazahoztam a Cantonokat.

Este bekötöttem leültem és a 4. szám döbbenete után kénytelen voltam belátni hogy MAGASAN lezenéli az Elac-ot.

Mindezt sokkal kevesebből mint azok eladási árának fele...

Ennyi.

Ui.:  Jahh és Karcsi még megjegyezte: "váltóban és a magasakban még van benne bőven Potenciál, de mélyben olyat mutatott hogy majdnem.... "

Köszi Mester!  Visszatérek!!

Cso
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: Cso » 2017.07.01., szomb. 10:47

Oké !

tanczi
V.I.P.
V.I.P.

Hozzászólás Szerző: tanczi » 2017.06.27., kedd 23:12

Üdv ! Egyelőre csak érdeklődés szintjén: adott egy Isophon Avalon hangfal, Mit lenne érdemes cserélni, tuningolni rajta, hogy jobb legyen. Maga a hangzásvilága tetszik ( bandpass dodboz )csak azért lehetne kicsit részletezőbb,kicsit szárazabb basszus,picit jobb tér,nyitottabb közép stb. Persze mindezt úgy, hogy ne kelljen hitelt felvennem. 

Köszönettel   Cso

A hatékonyság jegyében javaslom, hívd fel Károlyt telefonon. (Elég ritkán szokott netezni, mint látszik.)

- Mert jó és kell..."

Cso
Nincs visszaút
Nincs visszaút

Hozzászólás Szerző: Cso » 2017.06.27., kedd 19:59

Üdv ! Egyelőre csak érdeklődés szintjén: adott egy Isophon Avalon hangfal, Mit lenne érdemes cserélni, tuningolni rajta, hogy jobb legyen. Maga a hangzásvilága tetszik ( bandpass dodboz )csak azért lehetne kicsit részletezőbb,kicsit szárazabb basszus,picit jobb tér,nyitottabb közép stb. Persze mindezt úgy, hogy ne kelljen hitelt felvennem. 

Köszönettel   Cso

post-19860-0-12105700-1498586332_thumb.jpg

hangfaltunning
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó

Hozzászólás Szerző: hangfaltunning » 2017.06.22., csüt. 22:16

Vannak, akik szabadságuk alatt fejlesztenek hifi terén  ;)

Azok telefonos érdeklődését is várom, akik hangfaljukat szeretnék egy kis tuninggal, modifikációval lényegesen jobb hangúvá tenni - míg ők nyaralnak, Voltoznak, netán Szigetelnek stb. ...

A nyár nem uborkaszezon, sőt igazán akkor érik  :D

Válasz küldése

Vissza: “Tüű Károly - Carlos' Sound”