Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Csak szimplán jó zenét ezzel a .... , a pont helyére mindenki gondol amit akar, én imádom! :)
https://www.youtube.com/watch?v=MJRF8xGzvj4
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Csatolmányok
tone.jpg
tone.jpg (225.36 KiB) Megtekintve 4154 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

A Graphene X-el ellentétben a védjegyemmé vált, több mint tíz éves múltra visszatekintő ezüst/platina ötvözet ma már a legtöbb hobbista számára elérhető az AgPt-RXF ribbon kábelek személyében. A kábel költsége kevesebb mint a felébe kerül az egykori csúcs AgPt kábeleknek... Ráadásul úgy lett lényegesen olcsóbb, költséghatékonyabb a legyártás, hogy a hangminőség folyamatosan generációról-generációra fejlődött.
Csatolmányok
3.jpg
3.jpg (354.63 KiB) Megtekintve 4188 alkalommal
2.jpg
2.jpg (368.27 KiB) Megtekintve 4188 alkalommal
1.jpg
1.jpg (330.59 KiB) Megtekintve 4188 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Nem grafit, hanem grafén, ami bár a szénből eredeztethető a gyakorlatban mást jelent és máshogyan viselkedik. Soha nem tetszett a VDH és egyéb más szén kábelek megszólalása, mert jelentős saját karaktert tartalmaznak. Elég gyerekcipőben jár még a grafén kutatás és igen költséges, nehézkes a legyár(ta)tás így a Graphene X-ből sem lesz egyhamar népkábel. Jelen kábelnél platina hordozón található egy speciális pár mikronos izolátor és azon a allotróp.
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1479
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 808
Tartózkodási hely: Budapest

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ajkamici »

húú, új fejlesztés , csak nem graphite ? Graphite-Platina szálak ? :rolleyes:

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Graphene X
Csatolmányok
1.jpg
1.jpg (211.18 KiB) Megtekintve 4075 alkalommal
4.jpg
4.jpg (449.97 KiB) Megtekintve 4075 alkalommal
7.jpg
7.jpg (242.79 KiB) Megtekintve 4075 alkalommal
5.jpg
5.jpg (518.82 KiB) Megtekintve 4075 alkalommal
8.jpg
8.jpg (331.19 KiB) Megtekintve 4076 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

Mivel meg lettem szólítva :D "És mindezt eldobni némi fekete löttyé?" - bár abszolút nem társalgás volt a célom
annyit hozzátennék, hogy nem szüntettem meg a hifi vonalat. Egyrészt, mert imádom, másrészt nem is szükséges.
Csak összevontam, egyszerűsítettem és beérem szerényebb kábelezéssel, de pl fejlesztettem is egy PS P10-zel.
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
nickjames
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2016.08.10., szer. 22:27
Értékelés: 52

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: nickjames »

Ezt a kérdést én is feltettem giottonak, de nézd a pozitív oldalát: több fórumtársnak megadatott, hogy kedvezőbb áron jusson Ákos remek kábeleihez. Egy ValhallA kábel fórumtárs rendszerében töltött életének vége egy új élet lehetősége egy másik rendszerben. Nálam is így landolt Ákos számos használt kábele, de szerencsére megadatott új kábelek bejáratásának élménye is. Már "nyersen" is élmény hallgatni, de átélni az "érés" folyamatát nem mindennapi öröm.

És mindezt eldobni némi fekete löttyé?Te tudod,de azért ez durván hangzik.
Na mindegy,kávéval akkor nem kínállak ha esetleg felém vezetne az utad,mert csak egy nyamvadt nespressot tudnék adni. :D

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3620
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1877

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Shimano »

giotto14 írta:
2018.09.21., pén. 11:43
A hifi mellett a kávé készítés a másik nagy hobbim. Mint minden amit komolyan vesz az ember,
ez is igen költséges. Mindkettőt magas szinvonalon képtelen vagyok finanszírozni (vagyunk ezzel
így páran) ezért most újra a kávézásra összpontosítok. Ugyanakkor szeretnék emléket állítani az
eddigi legjobb rendszeremnek és azok lelkének: a ValhallA kábelezésnek.

Tudom, hogy az eszközparknál vannak sokkal jobbak/szebbek/drágábbak, de nem is azokról,
hanem azokat összekötő (sokak számára még ma is hihetetlenül felesleges) vezetékekről beszélnék.
Mint sokan/vagy mindenki, aki ezt a sportot űzi, én is hosszú utat jártam be, mire idáig értem.
Hálás köszönet Ákos segítségéért és feleségem végtelen türelméért, hogy megtapasztalhattam,
mire képes egy gondosan megtervezett, kivitelezett és összehangolt kábelezés.

Számomra egyértelművé vált, hogy megkerülhetetlen alkotóelemekről van szó.
Mindegy milyen szinvonalú a készülék, a benne rejlő tudás maximális kiaknázása megfelelő
tápellátás, kábelezés, rezgéscsillapítás és akusztika nélkül lehetetlen.

Sajnos egy jó darabig most nélkülöznöm kell azt a hatalmas zenei élményt, amit a ValhallA
kábelezéssel sikerült elérnem. A hangszerek hangjának természetessége, finomsága,
a végtelennek tűnő dinamika, a ritmus és folyékonyság, a zene szövetének aprólékos felfejtése,
a szinpad atmoszférája, az emberi hangok csodálatos rezdülése egyetlen hömpölygő boldogság
folyammá olvadt össze. És én csak felfeküdtem erre a lágyan simogató, ringató érzésre és
hálás voltam a sorsomnak. Mindenkinek köszönöm, aki elovasta és jó zenehallgatást kívánok.

Végzetül a rendszer:

Ethosz CDM transport - Aura V2/2 AES/EBU + Aura V2/2 Reference hálózati kábel
Bryston BDP-2 streamer - Aura V2/2 AES/EBU + Aura V2/2 Reference hálózati kábel
Calyx Femto DAC - Draco Reference XLR + Aura V2/2 Reference hálózati kábel
Ayre K-5xe MP Preamp - Aura V2/2 XLR + Aura V2/2 Reference hálózati kábel
Spectron Musician Power amp - Draco HC hálózati kábel
Vienna Acoustic Beethoven CG SE - Aura v2/2 hangsugárzó kábel
És mindezt eldobni némi fekete löttyé?Te tudod,de azért ez durván hangzik.
Na mindegy,kávéval akkor nem kínállak ha esetleg felém vezetne az utad,mert csak egy nyamvadt nespressot tudnék adni. :D

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1905
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

A hifi mellett a kávé készítés a másik nagy hobbim. Mint minden amit komolyan vesz az ember,
ez is igen költséges. Mindkettőt magas szinvonalon képtelen vagyok finanszírozni (vagyunk ezzel
így páran) ezért most újra a kávézásra összpontosítok. Ugyanakkor szeretnék emléket állítani az
eddigi legjobb rendszeremnek és azok lelkének: a ValhallA kábelezésnek.

Tudom, hogy az eszközparknál vannak sokkal jobbak/szebbek/drágábbak, de nem is azokról,
hanem azokat összekötő (sokak számára még ma is hihetetlenül felesleges) vezetékekről beszélnék.
Mint sokan/vagy mindenki, aki ezt a sportot űzi, én is hosszú utat jártam be, mire idáig értem.
Hálás köszönet Ákos segítségéért és feleségem végtelen türelméért, hogy megtapasztalhattam,
mire képes egy gondosan megtervezett, kivitelezett és összehangolt kábelezés.

Számomra egyértelművé vált, hogy megkerülhetetlen alkotóelemekről van szó.
Mindegy milyen szinvonalú a készülék, a benne rejlő tudás maximális kiaknázása megfelelő
tápellátás, kábelezés, rezgéscsillapítás és akusztika nélkül lehetetlen.

Sajnos egy jó darabig most nélkülöznöm kell azt a hatalmas zenei élményt, amit a ValhallA
kábelezéssel sikerült elérnem. A hangszerek hangjának természetessége, finomsága,
a végtelennek tűnő dinamika, a ritmus és folyékonyság, a zene szövetének aprólékos felfejtése,
a szinpad atmoszférája, az emberi hangok csodálatos rezdülése egyetlen hömpölygő boldogság
folyammá olvadt össze. És én csak felfeküdtem erre a lágyan simogató, ringató érzésre és
hálás voltam a sorsomnak. Mindenkinek köszönöm, aki elovasta és jó zenehallgatást kívánok.

Végzetül a rendszer:

Ethosz CDM transport - Aura V2/2 AES/EBU + Aura V2/2 Reference hálózati kábel
Bryston BDP-2 streamer - Aura V2/2 AES/EBU + Aura V2/2 Reference hálózati kábel
Calyx Femto DAC - Draco Reference XLR + Aura V2/2 Reference hálózati kábel
Ayre K-5xe MP Preamp - Aura V2/2 XLR + Aura V2/2 Reference hálózati kábel
Spectron Musician Power amp - Draco HC hálózati kábel
Vienna Acoustic Beethoven CG SE - Aura v2/2 hangsugárzó kábel
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: fodesz »

[quote=ValhallA post_id=2292522 time=1536949513 user_id=12253]

https://www.youtube.com/watch?v=OBgaksTijkQ

A Tears of sahara meseszép szám, nagyon tetszik, imádom az ilyen zenét, azért a csaj sem egy "alultáplált" zenész, nem ismerem egyébként. Remekül egészítik ki egymást Tony MacAlpine-al. Klassz és biztos élmény lesz élőben :smile32:

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: fodesz »

ValhallA írta:
2018.09.14., pén. 20:25
Szia Pisti!

Legközelebb majd Tony MacAlpine koncertre megyek a Dürer-be.
Az hamarabb lesz. Akkor jó zenét neked addig is! :smile32:

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: fodesz »

Ákos, jó zenét! :smile32: Omnium Gatherum, Wolfheart ,Nothgard Butapest ,November 12. Dürer kert. Jössz?? :) Én ott leszek ... :smile32: :guitar:

https://www.youtube.com/watch?v=kyKC3nYFi_k

https://www.youtube.com/watch?v=ALmGVSqr91E

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Egy kis ajánló! :)

Szeptember végén jelenik meg a lengyel Riverside új albuma Wasteland címmel. A prog rajongók nyilván ismerik őket, akik meg ne, azoknak itt az ideje. :)
2016-ban sajnos meghalt a gitárosuk szívrohamban, akinek a "soundja" Mariusz Duda basszer mellett alapban határozta meg a banda stílusát, hangzását. A zenekar tovább működik, elviekben 3-an maradtak, de természetesen stúdióban és koncerteken kísérő zenészekkel dolgoznak.
Egy melankólikus finomság az új albumról, 7/8-ot nem kell várni a számtól! ;)

https://www.youtube.com/watch?v=ZS1crIkpnwc
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

TONE Audio2.0 no.90

http://www.tonepublications.com/MAGPDF/TA_090.pdf
Képkivágás.JPG
Képkivágás.JPG (112.67 KiB) Megtekintve 3638 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Kedves Wittao,

Egyáltalán nem gond, sokkal inkább örömmel tölt el, hogy megosztottad a tapasztalataidat.
Mivel nincsenek visszaellenőrzés nélküli heti, havi "világverő" és "mindentőljobb" kábel újdonságaim, ezért fele részben rátok felhasználókra, olvasókra marad a feladat, hogy megtöltsétek eme helyet minőségi tartalommal. :rolleyes:

Azért nem kell annyira elkeseredni, mert az olcsóbb összekötőimre is jellemző, hogy kiváló felbontás mellett, hosszan hallgatható, zenei, "flow" élményt biztosítanak.
Az AgPt-RXF és CuAu-RXF ribbon kábelek kiváló ár/érték mutatóval rendelkeznek, illetve nem is feltétlenül ajánlanám a referencia kábeleimet, belépő és középkategóriás rendszerekbe.
Az Aura Reference, Draco Reference és még inkább a Graphene 3D kizárólag olyan rendszerekben nyitja meg a mennyek kapuját ahol fellelhető a rendszer szintű szinergia és felbontás is bőségesen rendelkezésre áll.

Üdv,
ValhallA
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

wittao írta:
2018.08.18., szomb. 00:45
Hozzam kerult egy 1m-es Aura V2/2 XLR paros. Nagyon nem ragoznam a dolgot, mindig a szememre vetik, hogy hosszasan irom le azt amit mas 2 szoval lerendez. En most egy szoval fogom: zsenialis :)
(pedig aki ismer tudja nem vagyok nagy kabel fetisiszta, itt azonnal hallhato pozitiv valtozas jott).
Koszonom!
W
Szerintem nyugodtan böllérre eresztheted a sót. Milyen készülékeket köt össze, mit váltott, mitől zseniális, stb... Ez a kábel már bekerülési költsége miatt is többeknél kiveri a biztosítékot (16A), ezért fontosak ezek a kérdések. Tehát, hogy mi került ezen a fotelon 7.200,- Ft-ba. Szeinted... ;)
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: bazzs »

Már lassan harmadik hónapja hallgatom Ákos 2,5 méteres RxF tápkábeleit az aktív dobozaimba kötve, és nagyon elégedett vagyok vele.
Úgy gondolom, hogy egy kiváló megoldás azok számára, akik szeretik a zenét. Legnagyobb erőssége ez a megfoghatatlan fogalom, a zeneiség. Nem zsizseg az ember feneke, hogy más kábeleket is kipróbáljon, mert szuper, amit művel.
Persze hifis paraméterek is bőven jutottak neki, van mindene bőven: sávszélek, dinamika, felbontás, tér és helyes tónús is. Azonban mikor bekötöttem, nem ezek jutottak eszembe, hanem az, hogy van neki egy HATALMAS BALANSZA minden előző paraméterből, amitől marha jó lett a hang.
Azért is telt el lassan három hónap, mert annyira szuper a kábel, hogy egyszerűen nehéz kiemelni bármit is a fentiekből. Mindenben nagyon jó!

:tutiok:
Finesse !

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Köszi Pisti! :)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: fodesz »

Szia Ákos!

Ne haragudj ,rendesen lekéstem a felköszöntéssel!
Néha azt sem tudom merről kel a nap, szóval.. :smile53:
Boldogat neked és jó egészséget, rengeteg zenével!!

Jó zenét! :smile32:

https://www.youtube.com/watch?v=55OJ17cHeJA

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 604

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Szívesen! ;)
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Köszi Gergő! :)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 604

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Utólag is:
Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12712
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6020

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Köszi Gyuri! :)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”