Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

ValhallA világa

Moderátor: ValhallA

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Kedves Wittao,

Egyáltalán nem gond, sokkal inkább örömmel tölt el, hogy megosztottad a tapasztalataidat.
Mivel nincsenek visszaellenőrzés nélküli heti, havi "világverő" és "mindentőljobb" kábel újdonságaim, ezért fele részben rátok felhasználókra, olvasókra marad a feladat, hogy megtöltsétek eme helyet minőségi tartalommal. :rolleyes:

Azért nem kell annyira elkeseredni, mert az olcsóbb összekötőimre is jellemző, hogy kiváló felbontás mellett, hosszan hallgatható, zenei, "flow" élményt biztosítanak.
Az AgPt-RXF és CuAu-RXF ribbon kábelek kiváló ár/érték mutatóval rendelkeznek, illetve nem is feltétlenül ajánlanám a referencia kábeleimet, belépő és középkategóriás rendszerekbe.
Az Aura Reference, Draco Reference és még inkább a Graphene 3D kizárólag olyan rendszerekben nyitja meg a mennyek kapuját ahol fellelhető a rendszer szintű szinergia és felbontás is bőségesen rendelkezésre áll.

Üdv,
ValhallA
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
mike-rame
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 192
Csatlakozott: 2016.10.23., vas. 16:01
Értékelés: 598

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: mike-rame »

wittao írta:
2018.08.18., szomb. 00:45
Hozzam kerult egy 1m-es Aura V2/2 XLR paros. Nagyon nem ragoznam a dolgot, mindig a szememre vetik, hogy hosszasan irom le azt amit mas 2 szoval lerendez. En most egy szoval fogom: zsenialis :)
(pedig aki ismer tudja nem vagyok nagy kabel fetisiszta, itt azonnal hallhato pozitiv valtozas jott).
Koszonom!
W
Szerintem nyugodtan böllérre eresztheted a sót. Milyen készülékeket köt össze, mit váltott, mitől zseniális, stb... Ez a kábel már bekerülési költsége miatt is többeknél kiveri a biztosítékot (16A), ezért fontosak ezek a kérdések. Tehát, hogy mi került ezen a fotelon 7.200,- Ft-ba. Szeinted... ;)
"Áldozat nélkül nincs veszteség"

Avatar
bazzs
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 584
Csatlakozott: 2011.06.17., pén. 00:24
Értékelés: 305

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: bazzs »

Már lassan harmadik hónapja hallgatom Ákos 2,5 méteres RxF tápkábeleit az aktív dobozaimba kötve, és nagyon elégedett vagyok vele.
Úgy gondolom, hogy egy kiváló megoldás azok számára, akik szeretik a zenét. Legnagyobb erőssége ez a megfoghatatlan fogalom, a zeneiség. Nem zsizseg az ember feneke, hogy más kábeleket is kipróbáljon, mert szuper, amit művel.
Persze hifis paraméterek is bőven jutottak neki, van mindene bőven: sávszélek, dinamika, felbontás, tér és helyes tónús is. Azonban mikor bekötöttem, nem ezek jutottak eszembe, hanem az, hogy van neki egy HATALMAS BALANSZA minden előző paraméterből, amitől marha jó lett a hang.
Azért is telt el lassan három hónap, mert annyira szuper a kábel, hogy egyszerűen nehéz kiemelni bármit is a fentiekből. Mindenben nagyon jó!

:tutiok:
Finesse !

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Köszi Pisti! :)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: fodesz »

Szia Ákos!

Ne haragudj ,rendesen lekéstem a felköszöntéssel!
Néha azt sem tudom merről kel a nap, szóval.. :smile53:
Boldogat neked és jó egészséget, rengeteg zenével!!

Jó zenét! :smile32:

https://www.youtube.com/watch?v=55OJ17cHeJA

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Szívesen! ;)
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Köszi Gergő! :)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »

Utólag is:
Kép
"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Köszi Gyuri! :)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
gyuszmo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2196
Csatlakozott: 2008.09.20., szomb. 20:42
Értékelés: 852

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: gyuszmo »

Isten éltessen Ákos!

Megragadva az alkalmat - pláne, hogy ritkábban osztok mostanában meg itt zenéket :) - szeretnék ajánlani egy előadót, klipet. Bár személyes meggyőződésem, hogy ValhallA világa zeneileg meglehetősen színes, azért kb. be tudjuk határolni, hogy milyen stílusok szoktak itt mozogni. Erre cáfolnék most rá, Justin Timberlake új lemezével. (Nem röhögni! :) )
Aki esetleg ismeri az 'N Sync együttest (lehet szeretni, nem szeretni, a fiúcsapatok idejében ők is futottak :)), és esetleg informálódott innen-onnan Timberlake szólókarrierjét illetően, az tudhatja, hogy (hangsúlyozom, hogy stílusában) mindig is igényes anyagot készített. Ezt mos kicsit megfejelte az új, Man of the Woods albumával, tele akusztikus gitár témákkal (ami mostanában a "pop" zenékben is elég gyakori).
És az egyik számot emelném ki róla - Say something -, amit a kiváló amerikai énekes-gitáros Chris Stapleton-nal, és némi kórussal ad elő.
4 akkord a szám alapja, mégis fülbe mászó, és szerintem a klip is remekül passzol a zenéhez, egy hallgatásra feltétlen ajánlom, bár rádióban biztos belefutottatok már.

Én személy szerint örülök neki, hogy attól, hogy valaki manapság "világsztár", még tud jó zenéket is készíteni. :) (És persze gyönyörű a Gibson, amivel játszik!)

https://www.youtube.com/watch?v=8MPbR6Cbwi4
"Az orgona egy könnyű hangszer: a megfelelő billentyűt a megfelelő időben kell lenyomni,és a hangszer magától játszik." /Bach/

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Köszönöm Zoli! :)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
giotto14
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1907
Csatlakozott: 2015.08.27., csüt. 07:28
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: giotto14 »

Isten éltessen sokáig!
"Ma az emberek tudják mindennek az árát, de nem tudják semminek az értékét." /Oscar Wilde - Dorian Gray arcképe/

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Köszi Sanyi! :)
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Shinagawa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 538
Csatlakozott: 2011.12.04., vas. 17:39
Értékelés: 359

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Shinagawa »

Kedves Ákos!

Boldog Születésnapot kívánok!
bravo.gif

Üdv,
S

Avatar
arthur3d
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 56
Csatlakozott: 2017.12.02., szomb. 10:22
Értékelés: 187

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: arthur3d »

Sziasztok,

Újrakezdő zenehallgató vagyok - egész pontosan 15 év után ismét élvezhetem kedvenc zenéimet. Egyik barátom ajánlotta Ákos kábeleit, hogy tegyek velük próbát. Így vásároltam Ákostól egy CuAg-SS 8mk2 "használt" tápkábelt. Csak azért tettem idézőjelbe, mert olyan mintha új lenne :smile29:
A tranzakció gyorsan ment, én előre átutaltam a vételárat és a futár költségét, Ákos pedig azonnal meg is rendelte a futárt, így pár nap alatt már meg is érkezett a kábel. Egy Canor TP-134 csöves erősítőhöz illesztettem. Igazából viszonyítási alapom nem volt - csak PC-s tápkábelem volt otthon. Így gondoltam egyet és rendeltem ebay-ről egy viszonylag olcsó tápkábelt, ami kinézetre ugyanolyan volt mint Ákos kábele - 16mm vastag kábel, dugók szintén egyformák. Szóval, végre megérkezett a kábel, kicseréltem...már az első másodpercekben hallottam, hogy ez a rendszer nem így szólt...a feleségem nem hallott különbséget. Pár perc után visszatettem Ákos kábelét és nem kellett több 5 másodpercnél, már a feleségem is megemlítette, hogy "Már hallom, teljesen más..."
Ákos tápkábelével sokkal nagyobb volt a tér, levegős volt az előadás, különváltak a hangszerek, az előadás középre keült... egyszóval, élvezhető volt a zene.
Így úgy döntöttem, hogy mindenhez Ákos kábeleit fogom használni és szépen apránként lecserélem mindet.

Összegzés képpen, biztosan vannak jobb kábelek is, de nekem nagyon tetszik amit hallok. Szóval, én csak ajánlani tudom Ákos tápkábeleit - később jönnek majd az összekötő kábelek - és magát Ákost is. Végtelenül segítőkész, minden "buta" kérdésemre válaszolt és tanácsokkal látott el.

Köszönöm. :smile53:
It's not enough to have talent, you also have to be Hungarian. Robert Capa (1913-1954)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

Re: ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

http://www.tonepublications.com/MAGPDF/TA_089.pdf
111.JPG
111.JPG (146.89 KiB) Megtekintve 2591 alkalommal
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
Palm
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1864
Csatlakozott: 2018.01.09., kedd 15:46
Értékelés: 605

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: Palm »




2018. 04. 20. at 4:16, Palm írta:




Szerdán megérkeztek a tápkábelek (5db). Köszönöm!



CuAg SS VIII MK II hibrid tápkábeleket kapott az egész hangrendszer (Ethosz Audio és Genelec).







Tuti a csomagolás! Esső és ütés álló!


A kábelek bejáratás alatt vannak.



Első tapasztalat röviden: eddig is tetszett a hangrendszerem hangja, de most máshogy szól a rendszer. A zene részletgazdagabb, tisztább és valósághűbb. 




Bejáratódtak a kábelek és elégedett vagyok. Sokat finomodott a hangzás. Egyik kedvenc lemezemet (Northern Exposure) hatalmas élmény volt hallgatni. Nagyon jól szól.







"Más dolog ismerni az utat, és más dolog járni rajta." - Morpheus

Avatar
prefabrikator
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012.04.02., hétf. 21:13
Értékelés: 35

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: prefabrikator »



sziasztok.....



elore bocsanatot kerek a helyesiras miat...nem tanultam....



- elsore a P 20  nagynak nez ki de nem veszes..



...ket emberes gep...ket embert igenyel a kiemeles az autobol...



elso megfigyelesek a bekapcsolas után.......van egy halozati trafo amit zajtalanul kertem legyartani de hallani.....a P20 nel  ...eltunt a zaj....csondes let....



40 perc bemelegites utan...kinyilt a hang..megszolalt a rencer ...........



nagyobb tisztasag , en ugy hivom az a fekete csond a zene mogot meg nagyobb , hangszereknek szebb a tonalitasa , szeb a hangszinuk...., nagyobb a ter  szelessegben es mejsegben is ....



dinamika folugrott....baszus  gyorsab szarazabb......



tobb apro hangok is kijottek amik eddig nem voltak......most eszlelem oket



az en renceremen kb +20 % a cd en +20 % az lemezjatszo  , + 30 % a dac on  a továblepes....



eddig enyi..



..kerdesekre is valaszolok...ha van...



 



P.



 



 



 



 


Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »




On ‎2018‎.‎06‎.‎03‎. at 9:57 PM, ajkamici said:




Majd mesélj pár szót Péter , mit hallottál a P20 esetén a P10 hez képest , ill a Valhalla kábelekkel ?



 





Bizonyára reagál majd az érdeklődésetekre Peter de addig is elpotyogtatnék némi infómorzsát... Úgy fogalmazott Peter, hogy minden tekintetben jelentősen jobb, mint a P10. Szerinte kb. annyi különbség, "fejlődés" van a P10 és P20 között, mint ami anno a PPP(Power Plant Premier) és a P10 között volt tapasztalható. Akik ismerték az egy, illetve kettővel régebbi generációs PS Audio tápregenerátorokat azok talán így képbe kerülnek némileg a P20 viszonylagos képességeivel. Véleményem szerint az a minimum, hogy világokkal jobb legyen, mint a P10, mert most aztán vastagon fogott az a bizonyos képzeletbeli cerka!

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1481
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 809
Tartózkodási hely: Budapest

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ajkamici »



Majd mesélj pár szót Péter , mit hallottál a P20 esetén a P10 hez képest , ill a Valhalla kábelekkel ?



 


Avatar
prefabrikator
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2012.04.02., hétf. 21:13
Értékelés: 35

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: prefabrikator »



ps audio P20 ...teszt....othon....



VALHALLA kabelekkel....



 



p.



 





Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



R.I.P. Dave Wilson. 





"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »


A hétvége termése: Draco-HC, AgPt-RXF tápkábelek.


"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »



"Ma 92 évvel ezelőtt született a jazztörténet egyik legnagyobb hatású és legkiemelkedőbb alakja Miles Davis." 















 

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12721
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6052

ValhallA világa

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Válasz küldése

Vissza: “ValhallA kábelek”