Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Moderátor: nehai

Avatar
podeeg
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008.12.08., hétf. 14:35
Értékelés: 2

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: podeeg »


Sok "neves" kábel megirigyelhetné ezt a minőséget! Örülök,hogy töretlenül fejlesztessz! Gratula!


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Megújultak az USB kábeleim is, sajnos képek még nem készültek idő hiányában, sok a munkám manapság emiatt is nem nagyon írtam ide, de folyamatban van. Az Argo I-es megszűnt. Már elérhető az Argo Silver, mely négyeres OCC 7N ezüstből készül, 2x árnyékolással, sajnos az USB csatlakozók méretei behatárolják a lehetőségeket, de így is a lehető legvastagabb anyag kerül bele amivel még szerelhető.
 
Mivel magam is használok Hiface USB-S/PDIF átalakítót, készítettem hozzá passzoló toldókat is mely két RCA papából áll, a gyatra toldók kiváltására, bármilyen rendszerhez, kábelhez hangolható, én is ilyet használok 7N OCC ezüsttel szerelve, nagyon jót tesz a hiface nyílt dinamikus hangjának, pont kiegészíti a dús-levegős közepeivel és pincébe lemerészkedő szubtartományával.
 
Hangfalkábelből is készült egy másik alap változat Titan Rope néven, mely az I-est váltotta le, ugyanis sok rendszerben az alap I-es változat túl steril volt a vastag tömör vezetői miatt. Az olcsóbb rendszerekbe jobban illeszkedik az új Rope, mivel ez sodrott 5N HPOFC Pe szigeteléssel 2x 4mm2 vastagsággal, dús-meleg hangjával hosszú távon is hallgatható, mely nem megy a részletezettség rovására.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


3.





Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Készül egy új Hydra II 6-os elosztó is. Vastag tömör alumínium házas, szálrahúzott, polírozott. Furutech ajlzatokkal szerelve, belülről OCC ezüst kábellel a csúcs változat, ez opció ki mivel szeretné.


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Sziasztok,
 
Készült pár új fejlesztésű kábel, már ugyan nem éppen tegnap de most értek meg a fotózásra, a repertoár még nem teljes.
 
Az alap tápkábelek a Hádész STD és a Hádész Rope, fekete Bals dugót kapott polírozott vörösréz érintkezőkkel, melyek az eredetihez hasonlóan csavaros és forrasztásos kontaktálással vannak szerelve. Kicsit följebb lépve a jelenlegi csúcs tápkábel a Hádész Silver, Rhodium bevonatos érintkezőkkel szerelt aluházas dugók, a drót 7N OCC ezüst mely erenként külön-külön 2x-esen árnyékolt. Hangfalkábelből a Titan III csavaros Rhodium bevonatos banándugókkal szerelt, vezetők OCC 7N réz sodrott többféle átmérőjű drótból+teflon+PE szigeteléssel, rezonancia csillapítással, komoly 2x 8mm2 vastag vezetőkkel. Új Virgo Silver IC, rhodium plated/carbon házas dugókkal, 7N OCC ezüst vezetőkkel, a csúcs kábelekhez hazánkban nem ismert amerikai ** Silver Signature ónt használok az egyik legjobb amit idáig hallottam. A Hádész Pro és Pro II is megújult kinézetben. Bővebb információkért emailben válaszolok. jfilkor@gmail.com

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Köszönöm!

Avatar
vm69
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 579
Csatlakozott: 2009.04.24., pén. 17:33
Értékelés: 112
Tartózkodási hely: Budapest

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: vm69 »

Neked is BUÉK!! Józsi
A zene szubjektív. Nem vagy köteles szeretni mindent, amit hallasz, de ha szeretsz valamit és megmozgat, nyertél. Tehát ne engedd senkinek, hogy megmondja, mi a menő vagy a gáz, vagy mit hallgass. (...) A zene a tiéd.

Daniel Nathan Leone

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Boldog Új Évet Mindenkinek és sok jó kábelt is mellé!

Avatar
tukacsin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 921
Csatlakozott: 2009.01.13., kedd 16:55
Értékelés: 29

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: tukacsin »



Békés, Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek! Meg persze sok jó zenét, zenehallgatással, családdal töltött időt.


Boldog karácsonyt!

"A zene egyfajta mantra, amely megnyugtatja a lelket. Ugyanúgy szükségünk van rá, mint az ételre."
/Michael Jackson/

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Békés, Boldog Karácsonyt Kívánok Mindenkinek! Meg persze sok jó zenét, zenehallgatással, családdal töltött időt.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Köszönöm.

Avatar
podeeg
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 51
Csatlakozott: 2008.12.08., hétf. 14:35
Értékelés: 2

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: podeeg »


Néhány hete felvettem a kapcsolatot Néhai fórumtárssal, az általa készített tápkábel kipróbálásával kapcsolatban. Készséges volt, másnapra meg is kaptam a kábelt.
Az erősítőhöz kötöttem be. Első hallásra nem találtam különbséget egy párszázas kábelhez képest. Később, ahogy egymást követték a számomra már jól ismert zenék, észrevettem egy olyasfajta nyugodt és kiegyensúlyozott hangképet amit eddig nem tapasztaltam. Ez egy valóban hosszan hallgatható, nyugodt hangzású drót kiváltképp a szintén Néhai készítésű IC-vel egyszerre. Most már érthetővé váltak számomra azok, akik lecserélték a kategóriákkal drágább kábelezésüket teljes Néhai "arzenálra".
 
Ismételten csak gratulálni tudok!

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Köszönöm szépen jól esik, sajnos a Show-ra nagyon kevés időm volt készülni, több dolog elkészülte nem is rajtam múlott elsősorban. Így az IC nem a végleges állapotban került oda, legalább a hangfalkábel és a tápok azok már nagyjából a végleges felállást tükrözték.

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »


A napokban megérkezett hozzám a néhai termékek 2. generációja. Ezek azok, amik a kiállításon is láthatóak/hallhatóak voltak. A új design már akkor megtetszett, így a hangjukra még inkább kíváncsi lettem. Jelenleg a rendszerben (IBM noti - Hiface - EMMLabs DCC2 - Parasound HCA-3500 - ScanSpeak Revelator hangfal) hiányérzet nélkül teljesítenek szolgálatot. Az ezüst digit IC, az szintén ezüst analóg IC és a réz tápkábelek egy olyan egységet és szinergiát hoztak a rendszerbe, amit eddig nem tapasztaltam, úgy egészítik ki egymást, hogy közben a másik jó tulajdonságait hangsúlyozzák.
 
Ezek igaz felső kategóriás termékek: mind hangban, mind kinézetben.
 
Aki túl tud a neveken és a marketingen lépni, azoknak mindenképpen ajánlom a kipróbálásukat, mert én ezt az hallgatási élményt - természetesen a maga másságával - a Transparent Ultra MM2 családtól kaptam meg
 
A kép saját készítés, a Shown készítettem, elnézést a gyatra minőségért.

AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Akció vége, köszönöm az érdeklődést.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

A Irisz Silver I digit IC- is talon.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Még három tápkábel kilőve. A többi még megvan.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


8db 1m tápkábel STD, SOFT, Rope vegyesen (3db lefoglalva)
1db 3-as elosztó 1m
1db 6-os elosztó 3m
1db Virgo Copper IC 1m
1db Virgo Silver 1m (ez csak ezüstözött réz!)
1db Irisz Silver digit IC 1m
1db Argo I-es USB 2méteres (lefoglalva)
1db Argo II-es USB 2méteres(lefoglalva)
1db Titan I-es hangfalkábel 2x2,5m

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »



Küldtem emailt. (tápkábel érdekelne)


 
 
Köszönöm, válaszoltam is.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »



a DIY szobában lesz mód a meghallgatásokra?


 
 
Nem csereberélek drótokat, a készülékek kölcsön darabok és épségben szeretném visszadni őket. Mindenki kipróbálhatja saját rendszerében ha érdekli, ennek látom értelmét, a kinti egy összelőtt rendszer amennyire tőlem tellett és a lehetőségek engedték.

Avatar
ruczak
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 356
Csatlakozott: 2009.12.18., pén. 21:52
Értékelés: 39

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: ruczak »



A drótok a Show-n megtekinthetőek ha valaki kíváncsi rájuk. Mivel alapvetően ezeket a Show-ra raktam félre, az áruk is csak a Show ideje alatt ennyi!!! Ha bárki ott a helyszínen próba nélkül viszi akkor övé az elsőbbség, előzetes otthoni füleléssel az itteni és a shown leadott sorrend alapján küldöm őket, ha valamire több jelentkező is volna és az elsőnek nem kell, akkor megy tovább a másodiknak és így tovább, emiatt biztosan lesz olyan ami lassan fog keringeni a postázás miatt, ezért előre türelmet kérek. A postaköltséget nem tudom vállalni, ha valaki a visszapostánál nem nekem, hanem egy esetleges következő jelentkezőnek küldi, akkor nem kell fizetnie semmit felém, így a postázást is le tudjuk rövidíteni.
 
Minden este frissítem a felállást. Ma 10.00-18.00ig lehet jelentkezni, de email-t is kérnék mindenképen.


Küldtem emailt. (tápkábel érdekelne)

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: earforce »

a DIY szobában lesz mód a meghallgatásokra?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Kiegészítés az előbbihez nehogy félre érthető legyen, ha bárki ott a helyszínen próba nélkül viszi akkor övé az elsőbbség, ill. mivel netem nem lesz, próbára is a személyesen jelentkezők lesznek kedvezményezett helyzetben, ha valamire több jelentkező van előzetes otthoni fülelésre, az itteni és a shown leadott időrendi sorrend alapján küldöm őket... Telefonon nem lehet jelentkezni

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


A drótok a Show-n megtekinthetőek ha valaki kíváncsi rájuk. Mivel alapvetően ezeket a Show-ra raktam félre, az áruk is csak a Show ideje alatt ennyi!!! Ha bárki ott a helyszínen próba nélkül viszi akkor övé az elsőbbség, előzetes otthoni füleléssel az itteni és a shown leadott sorrend alapján küldöm őket, ha valamire több jelentkező is volna és az elsőnek nem kell, akkor megy tovább a másodiknak és így tovább, emiatt biztosan lesz olyan ami lassan fog keringeni a postázás miatt, ezért előre türelmet kérek. A postaköltséget nem tudom vállalni, ha valaki a visszapostánál nem nekem, hanem egy esetleges következő jelentkezőnek küldi, akkor nem kell fizetnie semmit felém, így a postázást is le tudjuk rövidíteni.
 
Minden este frissítem a felállást. Ma 10.00-18.00ig lehet jelentkezni, de email-t is kérnék mindenképen.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Aki bármit szeretne kiróbálni legyen kedves írjon mailt a jfilkor@gmail.com-ra, mert a további részleteket ott tudom folytatni. Köszönöm.
 
Itt található egy lista a jelenlegi választékról. (doc* fájl.)
http://www.freeweb.hu/dj-kenedy/downloa ... 78b2a38c6b

Válasz küldése

Vissza: “Néhai kábelek”