Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Moderátor: nehai

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Hores írta:
2018.11.15., csüt. 09:21
Sziasztok!

Én jó ideje (20+év) nem foglalkoztam a minőségi zenehallgatással...
Nagyon köszönöm a részletes ismertetést, remélem hasznos lesz mások számára is, ennek apropóján had osszak meg pár dolgot az új Hydra 6 Mk4-es elosztóról, teljesen megújult a belső kábelezése (egy teljesen új alapanyagnak köszönhetően, mely visszaköszön több új termékben is) és annak kialakítása. Hangja zeneibb irányba mozdult és kiterjedtebb lett a sávszéleken, ár érték aránya tovább javult. Ára természetesen nem változott.

Avatar
albertka
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.05.08., szomb. 01:35
Értékelés: 28

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: albertka »

Sziasztok,

Az utóbbi hónapokban Józsival volt pár érdekes kalandunk és mivel ezek a standard kínálatában nem feltétlenül előforduló termékek voltak így pár szóban megemlíteném ezeket, hátha más hifistát is érdekelnek vagy táplálékot adnak az állandóan motoszkáló hifibogárnak.

Rövid intro: sokirányú az érdeklődésem, mindig is olyan rendszerben gondolkoztam, amiben házimozizni, játszani, zenét hallgatni is élevezetes az én standardjaim szerint. A fő rendszerem relative gyorsan kiépült, egy CAV A8M erősítővel a közepén és Swans M3 hangfalakkal körülötte, forrásként pedig csak és kizárólag számítógép (még jóval a HTPC és audiopc láz előtt döntöttem így). Az idő múlásával folyamatosan fejlesztettem a rendszert, először kábelek, utána külön nas, gyári DC tápegységek cseréje és ahogy kezdtek terjedni az audio PC komponensek úgy próbáltam minél több mindent beinstallálni a mezei PC-mbe. A végeredménnyel elégedett voltam, de Józsi DC tápjainak a sikerei folyamatosan piszkáltak, hogy ha pl. egy NAS táp csere sokat hozott a konyhára akkor ha a PC tápját is sikerülne valami normálisra kicserélni mennyiben javulna az audiovizuális élmény…

Több audiopc készítőnél érdeklődtem tápok iránt de kevés sikerrel. Audiopc-t én nem akartam venni olyat tápot pedig amit én szerettem volna ők nem akartak csinálni. A közes metszet nem volt meg és nekem sem volt létfontosságú, mert jól elvoltam a rendszeremmel. Idén nyáron teljesen váratlanul elkapott a hév és megkerestem Józsit, hogy egy HDPLEX-hez tudna-e min 400-500 wattos tápot csinálni. Innét pedig nem volt megállás, sok utánaolvasás és levelezés után kialakult mindkettőnkben a kép, hogy részemről pontosan mit szeretnék és Józsi mit tudna elkészítani. Így készült el egy tápegység, amiben 3 különálló tápegység dolgozik. 1 20V-os ág egy 400W-os HDPLEX-re lett rákötve, 1 12V-os ág közvetlenül a CPU-ra van rátéve és még 1 12V-os pedig a VGA kártyára. Azt még hozzátenném, hogy az USB kártyára Józsi által készített külön tápegységem volt eddig is, illetve ugyanez mondható el a NAS-ra és a NAS-hoz csatolt USB-s merevlemezekre.
Nem tudtam mit várjak egy ilyen tápegységtől, de finoman szólva is leesett az állam, amikor az első számot elindítottam. Szerintem kategóriákat ugrott a rendszer minden tekintetben. Eddig egy EVGA tápom volt, amit JonnyGuru is 10/10-re értékelt, de a két tápot egymás után hallgatva kb. megye 3 az EVGA Józsi tápjához képest. Audióban sokkal nagyobb volt az előrelépés (USB -> SPDIF -> Lexicon Proci -> Erősítő), igazi határozott de zenei, szellős és kellemes hangja lett a rendszernek. Kép tekintetében is jócskán tetten érhető volt a javulás, de mivel az teljesen digitálisan megy a TV-be, akkora előrelépés nem volt, mint audio irányában. Viszont ha a kettőt egybe nézem, akkor házimoziban igazi audiovizuális orgia lett a vége 😊

Itt viszont nem állt meg ennyiben a történet, mert Józsival folytatott beszélgetéseink során újabb tápoldani tuning lehetőségek merültek fel, mégpedig:
- Biztosíték tuning a meglévő DC tápjaimban (a PC tápba eleve ezek mentek)
- Tápok DC kábeleinek upgradje
- Minőségi DC tápkábel készítése a HDPLEX és az alaplap ATX csatlakozója közé

Mivel a tuning biztosítékok és a tápok kábeleinek cseréje egyszerre történt így külön-külön nem tudom melyik mennyit hozott a konyhára, de a végeredmény nagyon impozáns lett. Egyszerűen a megszólalása a rendszeremnek nagyon zenei lett és a térábrázolás javult sokat. Illetve mivel a NAS és Router-re menő tápok is részesültek ezekből a tuningokból, olyan szemmel/füllel könnyen észlelhető javulások álltak elő a lakás más helyiségeiben, amit le sem merek írni….

A HDPLEX kábel szintén a nem tudom mit várjak tőle kategóriába esett. Szerencsére ugyanúgy jártam vele, mint a PC táppal, az állam szintén a padlóra csapódott. Itt a mai napig nem értem mi történik, mert kb. a tápegység beiktatásával egyenértékű javulást kaptam egy 30 cm-es kábel cseréjével…

Összességében minden új komponens vagy upgrade egyértelmű javulást erdményezett a legnagyobb megelégedésemre. Árazásban viszont mindezek elég széles skálán mozogtak, ami szerintem absolute best buy az a HDPLEX ATX DC kábel volt – mondjuk a történethez itt is hozzátartozik, hogy valószínű egy normális tápegység is kell a HDPLEX elé, hogy ez a kábel ekkorát tudjon javítani. Akinek hasonló komponens van a rendszerében érdemes lehet egy próbát tenni!

Józsinak pedig köszönöm a munkáját és a türelmet. Ez a pár gondolat kb. három hónap munkáját és 100+ email váltást ölelt fel, de azt kell mondjam a végeredmény nagyon megérte!

Avatar
Hores
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 73
Csatlakozott: 2018.10.18., csüt. 18:38
Értékelés: 62

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: Hores »

Sziasztok!

Én jó ideje (20+év) nem foglalkoztam a minőségi zenehallgatással, de öcsémnél (Sonny) járva kedvet kaptam egy hallgatható rendszer kialakításához. Volt egy régi rádiós erősítőm, amihez először vettem egy új akciós hangfalkábelt (QED Silver Anniversary XT), majd egy jobb jack-RCA-t, mivel számítógépről szólt a zene. Itt teljesen meglepődve tapasztaltam, hogy az addigi kétutas polcsugárzóból milyen hangok törtek elő, számomra váratlanul. Ekkor nekifogtam a "fejlesztésnek". Használt cuccokban gondolkodtam, 15 évesnél, a kondik és egyéb okok miatt nem akartam öregebb erősítőt, hansugárzót (össz. max. 150e). DAC-ból is olcsóbbat (20e+ használtan) néztem ki, ami így nem lett tetemes taulópénz. Sajnos az olcsó forrás nem lesz soha "olyan". Vettem aztán egy Aune S6-ot, ami már élvezetessé tudta(ja) tenni a zenehallgatást. Hogy a kábelekhez kanyarodjak, volt egy régi CD lejátszóm, gondoltam összeszedem a régi lemezeket, aztán nosztalgiázom picit. A fiamtól már 1-2 héttel előtte hallottam, hogy nem mindegy, hogyan dugjuk be az eszközöket a konnektorba (youtube-on nézett valami videót), de mikor öcsém itthon volt, mondta, hogy nézzem meg, hogy lesz jobb hangja a CD-nek, próbáljam fázishelyesen bedugni. Elkezdtem "tesztelgetni", és tényleg .... A helytelen bekötés - fátyolos hangot, pontatlanabb mélyeket, nem olyan tiszta énekhangot eredményez. Itt még a Musiland DAC-om volt, és az áram hangra gyakorolt hatását itt is megtapasztaltam. A sávszélek nem voltak jók, fedett volt a hangja, stb. Mikor a számítógépet, szünetmentest, minden nem HiFi-s eszközt egy hosszabbító segítségével egy másik konnektorra raktam, minden eszközt fázishelyesen kötöttem be, a hang kitisztult, a magas hangok is előkerültek.

Itt jön a képbe a Hydrasound Audio, mivel a fenti tapasztalatok után elhatároztam, hogy tovább javítanám a tápellátástól kezdve a kábelezést. Kell egy elosztó, ami akkor már legyen zavarszűrt és túláram védelemmel ellátott. Kell tápkábel hozzá, a forráshoz és az erősítőhöz is. Az hamar eldőlt nálam, hogy hazai kisiparostól fogom beszerezni a termékeket, végül Józsi lett a befutó. A Hydra 6 MK4 -es elosztót kaptam már, hozzá a Hydra Power 4 / 1,5m-es kábelt, az erősítőhöz pedig a Hydra Power 2.5-ből szintén 1,5m-t rendeltem. A forráshoz egy jó árú használt kábelt sikerült beszereznem, még picit korábban.

Az erősítő hangja "teresebb", tisztább lett, amin azért meglepődtem, mert én nüanszokra számítottam. Ami picit fura volt, (és később ez be is igazolódott) hogy a hang nagyon "vékony" volt, hiányzott a dinamika, nem tudta megtölteni a létrejött nagyobb teret. Egy olcsó gyári kábel volt még a rendszerben, az Aune USB kábele, aminek a cseréjét ekkor már tervbe vettem, de nem szerettem volna erre sem sokat költeni. Itt is a magyar kábelkészítők termékei kerültek előtérbe, de nekem az 1m picit kevéske volt, amilyeneket általában készítenek, 130-140cm kellett legalább. Szerencsémre Józsi honlapján a "Használt kábelek" menüpont alatt rátaláltam erre - Argo Silver III USB 2.0 1.3m - 50% kedvezménnyel, ami még így is egy picit több volt, mint amit elképzeltem, de ma már nem bánom :)

A maradék fedettség eltűnt, a mélyek teljesen kitisztultak, a basszus gitár húrjai úgy pengenek, ahogy még soha. A tér pedig megtelt zenével, a hang testes lett, élvezetes. Írtam is Józsinak, hogy szerintem nagyon sokan alábecsülik a kábelek jelentőségét, nem is gondolják, hogy egy olcsóbb rendszer is tudna máshogy is "szólni".

Röviden összegezném a történetet, aminek a tanulsága, hogy mindenképpen érdemes áldozni a kábelekre, talán egy kategóriával drágábbakra is, mint amit terveztünk, hosszabb távon biztos hogy megtérül. Venni kell egy fázisceruzát, ez alap, még ha kevés helyen említik is, mint fontos tényezőt. A kábelek beszerzéséhez pedig egy minden igényt kielégítő "hely" a HydraSound - http://hydrasound.hu/kapcsolat.php - weblapja, ahol Józsi segítőkész, rugalmas hozzáállása garantált.

Tisztelettel:
HZ

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Ár leszállítás!!!

Colossus HRC hangfalkábel 2x2.5méter 70.000Ft (eredeti ár 200eFt)

H.R.C Litz Technology 6AWG
Bare/Stranded H.R.C Conductors
Air & Polipropilen Fabric Insulation
Red Copper Z Banana or Carbon/Rhodium Plated Banana Plug
OD: 25mm

-Nagy hangtömeget is megjeleníteni képes nagy keresztmetszetű top hangfalkábel. Kiváló hangszerhangok, levegős, nagy teret rajzoló kábel, igen mélyre megy. Vastagsága (25mm) ellenére nagyon felxibilis. Állapota hibátlan. Igény esetén lehet javítani a hangján (Rhodiumos csatlakozócsere és DRES, együttes ára +10e Ft), amivel egy újszerű állapotú gyönyörű hangfalkábelt kapunk.

http://hydrasound.hu/kepek/Colossus%20HRC%20speaker.png

Avatar
BBalu
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.12.27., csüt. 23:09
Értékelés: 69

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: BBalu »

Sziasztok,

Nálam az utóbbi egy évben a "hifibogár" már nem mozgolódik oly aktívan. Komolyabb csere kb 3 éve nem történt, persze 1-1 kábel próba, kisebb apróságok azért néha előfordulnak.
A rendszeremben sok más egyéb Hydrasound termék mellett két Hydra analóg tápot használok, amikben még 3-4 éve cseréltem az alap biztosítékokat, Furutech-re. Nem mondanám azt, hogy még anno az első biztosíték csere előtt teljesen szkeptikus voltam, de nem számítottam jelentős változásra. Így meglepett, hogy nálam olyan jól hallható, pozitív változást eredményezett, kb. mint egy kábel ápgréd. Vásároltam is még egyet a másik tápba is, aztán itt megállt a sztori mivel a Furutech árát kicsit soknak ítéltem és az erősítőmbe 4 db kell... gondolkodik.gif

Időről-időre eszembe jutott, hogy vajon milyen lenne ha az erősítőben is cserélném, de ugye ezt nem lehet próbára elhozni a Kácsá-ból, ennyi pénzt egy kis biztosítékért, szóval győzött a józan ész, meg a dollár jelek a szemem előtt... Ezt a gátat törte át Józsi HRC biztosítéka, és annak emészthető árcédulja. :)
Kb. két-három hete használom, egy Plinius integrált erősítőben. Baromi érdekes volt, hogy ennek is van iránya, egyértelműen hallani, hogy melyik irányban "működik a csoda". Nálam tisztább és dinamikusabb megszólalást, jobb térábrázolást hozott. Egyértelmű volt a változás a gyári biztosítékokhoz képest.
Az emlékeimre támaszkodva, amikor az analóg tápokban cseréltem Furu-re a biztosítékokat, a változás hasonló volt: tisztább és dinamikusabb lett egy kis Furutech karakterrel. A térbeli ábrázolásban nem fedeztem fel változást, de ez eléggé almát a körtével, mert különböző készülékekről írok.

Érdemes lehet egy próbát tenni! Nekem megérte. ;) Ha valakinek van tapasztalata, hogy az Oppo 105 biztosítékát mennyire macerás lecserélni és megosztaná velem, azt előre is köszi!

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Köszi Feri,

Nem egyszerű a szinergiát eltalálni az már biztos, sokkal drágább kábelekkel is meggyűlik az ember baja, sok próbálgatást igényel, a lényeg, hogy neked sikerült :)

Online
Avatar
tafferi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2004.05.07., pén. 13:02
Értékelés: 43
Tartózkodási hely: Kazincbarcika

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: tafferi »

Sziasztok!
(egy kis beszámoló)
Június elején került be a rendszerembe az új Next+ hangfalkábel és két szintén Next tápkábel a monoblokkjaimhoz (akkor erről írtam is Nektek). A múlt héten sikerült megvennem a kábeles részen hirdetett Next+ XLR inteconnect kábelt (ezúton is köszönöm giotto14-nek), így sikerült elérnem azt, hogy egységes, kábelezéssel működjön a rendszerem.
Az első este a DAC és az előfok közé tettem be a kábelt (Audio Gd 5.32 ref és Primare Pre30), ott eddig egy Hydrasound Colossus XLR kábel volt. Amit biztosan hallok az a nagyfokú nyugalom, a teljes csend és iszonyatos energia amit közvetít.
Sokkal határozottabb a tér és az egyes hangszerhangok természetessége is sokat javult.

Másnap megcseréltem a kábeleket az előfok- monoblokkok (Mytekman -RR- ICEPower A250MkIII) közé ment a Next+, és az eddig ott lévő Virgo One került a DAC-előfok közé a hogy lássam melyik helyen kapom a jobb eredményt. Ebben a felállásban valami nem volt kerek, a nyugodtság és a kifinomultság helyett kicsit ideges, száraz megszólalást kaptam, ennél biztosan több van a rendszerben.
Néhány nap múlva, miután több zenén is meghallgattam a rendszert, azon gondolkodtam, hogyan tovább. Józsival többször levelezgettünk arról, hogy nagyon sok esetben nem elegendő a csúcsminőségű berendezés, a legdrágább kábel, ha nincs meg közöttük a kellő összhang (szinergia).
Ezután a meglévő kábeleimet számba véve bekötöttem a DAC és előfok közé a Colossus, a előfok-végfokok közé a Next+ kábelt. Már a bekapcsolás után érezhető volt, hogy ez valami más, valahogy az a minimális alapzaj is másképp szólt.
A zene bekapcsolása után minden teljesen más volt, mint eddig, teres, természetes és nagyon energikus. Valahogy mindkét kábel előnyeit éreztem, bármiféle zavaró hatás nélkül. Na ez a szinergia :smile53:
Hallgattam a zenéket, de nem volt kedvem cserélgetni a lemezeket, amit betettem az végig ment, mert nagyon tetszett. Ez a legjobb jele annak, hogy valami jó irányú változás történt a rendszerben.
Ami nagyon észrevehető, hogy a felbontás megnőtt, eddig nem hallott részletek tisztán kerülnek elő a háttérből. A térbeli pozicionálás sokkal stabilabb, úgy jobb és nagyobb a sztereo tér, hogy közben sokkal stabilabb a hangfalak közötti részek megszólalása, egy csöppet sem fárasztó hallgatni! A hangszerhangok gyorsak, dinamikusak, nagyon nagy energiát közvetítenek. Néha egészen meglepő váltások vannak a jól ismert lemezeimen, egészen csendesen is jön a teljes mélytartomány, nagyon élvezetes az esti zenehallgatás.
A szükséges két kábel különböző párosításában a produkált hangkép:
Colossus – One : Jól hallgatható, kissé fedett, fátyolos de nagyon természetes, a részletekből kevesebb jön át.
Next+ - One : sok részlet, szárazabb, hangosan kicsit keményebb, jó a mély
One – Next+ : Sok részlet, de digitális jelleg, néha túl sok, hangosan nem tetszik, valahogy egy kicsit mindent forszíroz.
Colossus – Next+ : Hatalmas tér – stabil poziciók, sok részlet, finom rezdülések is ott vannak, igazi analógos hang, nagyon energikus dinamikus, mélyre megy és gyors. A csend igazi mély és fekete :D , még soha nem volt ennyire rendben, nagyon tetszik!
Ezúton is köszönöm Józsi támogatását és javaslatait, azt gondolom elértem az általam maximumként valaha csak remélt szintet és a rendszerem mindenben át tudja adni azt ami a készülékekben van.
Azoknak, akik jó kábelt keresnek, javaslom kipróbálni az új NEXT+ szériát, biztosan nem fognak csalódni benne!
Mindenkinek köszönet: Feri

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Köszönöm a visszajelzést mindkettőtöknek :)

Biztosan van benne bizti, de mint ahogyan elég sok tápegységben nem cserélhető foglalatos biztosíték van, főleg helyszűke okán, hanem "lábas" beforrasztott amit sajnos csak annak kiforrasztásával és egy lengő aljzat behelyezésével lehet cserélhetővé tenni. :)

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: vlaca »

Sziasztok!

Rendeltem én is egy biztit, próba szerencse alapon.
Egy DIY erősítőbe raktam, aztán meglepődtem :)
Határozottan változott a hangja, a magasaknál eltünt egy torzítás, a mélyeknél meg plusz energiák jöttek.

Köszönöm!

UI: a MacMini tápját kellene szét kalapálnom, valahol abban is kell lenni biztinek... :)
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5821
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: audioline »

Szia Józsi!

A "legjobb biztosíték, ha nincs biztosíték" elvemen túlgördülve (nem száműztem mindenütt) próbát tettem a FUSE GOLD HRC-vel. Józsi! A 'tuning biztosítékod' nem semmi találmány. Elég szkeptikusan tettem próbát vele, de meg kell mondjam őszintén, valóban működik. Asszony pajtit is bevontam a jóba - ő teljesen elfogulatlan, sőt, esze ágában nincs újabb hifis kiadásba bocsátkozni :smile29: - , és bizony el kellett ismerje, valóban jobb vele, mint nélküle. Pontosabb mélyek, több részlet, több élet... Vicc, "a legkisebb is számít" - mint a teszkóban... :D

Köszönöm a lehetőséget! :smile53:
.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Colossus HRC hangfalkábel 2x2.5méter 80.000Ft (eredeti ár 200eFt)

H.R.C Litz Technology 6AWG
Bare/Stranded H.R.C Conductors
Air & Polipropilen Fabric Insulation
Red Copper Z Banana or Carbon/Rhodium Plated Banana Plug
OD: 25mm

-Nagy hangtömeget is megjeleníteni képes nagy keresztmetszetű top hangfalkábel. Kiváló hangszerhangok, levegős, nagy teret rajzoló kábel, igen mélyre megy. Vastagsága (25mm) ellenére nagyon felxibilis. Állapota hibátlan. Igény esetén lehet javítani a hangján (Rhodiumos csatlakozócsere és DRES, együttes ára +10e Ft), amivel egy újszerű állapotú gyönyörű hangfalkábelt kapunk.



Kép

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Nagyon örülök, hogy bevált nálad is. :) Köszi a véleményezést...

Avatar
hunhun
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 658
Csatlakozott: 2007.12.04., kedd 13:59
Értékelés: 46
Tartózkodási hely: Sopron

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: hunhun »

Egy Iris Silver II lan kábelnek adtam egy esélyt puszta kíváncsiságból...
Bevallom szeptikus voltam a lan kábel jelentőségét illetően is, de ez a kábel abszolút és teljes mértékben lenyűgözött.
Egy Supra kábellel tudtam összevetni, de a különbség a készülék fejlesztések hatását idézi. Nem tudom részletekbe menően kifejteni a változásokat, csak annyit hogy új élet költözött a két membrán közé/köré ;) Lenyűgöző. Gratula!

(Linksys RE6500 ranger extender és Auralic Aries LE között szolgáltat a kábel)

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Olaca, KopaszKutya, köszönöm szépen. :)

Online
Avatar
KopaszKutya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1501
Csatlakozott: 2015.02.18., szer. 13:49
Értékelés: 177

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: KopaszKutya »

Végre sikerült egységesítenem a kábeleimet. A múltkori Next tápkábel, Next+ hangfalkábel és Iris One koax kábel után bekerült a rendszerembe egy Iris Eye optikai, egy Iris HDMI és egy HRC jumber kábel szett.

Talán nem árulok el vele nagy titkot, hogy a rendszerem hangja tovább javult. :napsut:
Marantz CD74 - Fidelity Pyrit - Vandersteen 2CE Signature - Schmidt Ferenc kábelezés

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »


Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Hydra Fuse Gold H.R.C Audiphile olvadó biztosíték. Speciális nanokezelés, cryogen -175C. Versenyben a 100EUR-os high-end biztosítékokkal, garantáltan a legkiválóbb ár/érték arányú fejlesztési lehetőség.

- H.R.C*
- Deep Cryogen Treatment
- 5x20mm

- 315mA-16A -ig

Az átlagos biztosítékok elveszik a mélydinamikát, éles karcos magastartományt, kaparós középtartományt hoznak a hangképbe. Ezzel a termékkel, megmaradnak a részletek, nő a felbontás, mélytartoány mélyebbre megy és erőteljesebb energikusabb is lesz, az énekhangok emberibb és selymes hangszínt kapnak, magastartomány is testet kap, a cinneknek lesz teste, vége a sziszegő magastartományak, levegős színpadkép, nagy és széles színpad. Érdemes próbát tenni. :)

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Sziasztok

Már itt vagyok. 2 napig nem volt interneten nyaralás közben azért nem tudtam válaszolni. Meg volt akinek a céges emailre jött a levele és a spam mappába került, onnan nem került tovább küldésre. Az AVX meg nem küldi megint csak az értesítőket, majd megnézem, elnézést aki nem ért el :)

Avatar
olaca
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2009.06.03., szer. 11:13
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: olaca »

Sziasztok!
Tudom, hogy ebben a melegben a legtöbben éppen a szabadságukat töltik valamilyen kellemes vízparton, de ha valaki mégis a hőség elől a hűvösebb zeneszobába menekülne- mint ahogyan azt én is tettem- és esetleg a fórumot is olvasgatja, azzal szeretnék megosztani egy tapasztalatot.
2017 nyarán Józsitól úgy váltam el a kábelek vásárlását követően, hogy ha kész lesz a NEXT tápkábel végleges verziója akkor én is szívesen kipróbálom. Ez a lehetőség az elmúlt hónap során adódott részemre, így Mielőtt Józsi elment szabadságra küldött nekem egy NEXT tápkábelt a véglegesnek mondható külsővel. Maga a kábel egy nehezen hajlítható, de ugyanakkor rugalmas és viszonylag vékony ( kb.10mmm) szerkezetű kábel, melynek a végein high-end minőségű alumínium házas csatlakozók vannak. Az aláírásomban szereplő, szintén Józsi műhelyéből származó darabok helyére került beillesztésre. Elöljáróban annyit hozzá tennék, hogy a jelenlegi kábel összeállításom abszolút nem késztet semmiféle upgrade-re, pláne hogy ebbe a környezetbe szépen beleillik pl. egy Audioquest Diamond ethernet kábel is.
A NEXT-et kipróbáltam a streamer-előfokban valamint a végfokban is, de nálam a végfokban egy hajszálnyival jobbnak bizonyult.Az első bedugást követően rögtön feltűnt a kábel egységessége a teljes hangspektrumban. Nem akart semmit sem kiemelni vagy hozzá tenni, viszont a felső és alsó szekciója mindkét nálam lévő hálózati kábeltől tovább megy. Mélyben nagyon pontos és részletező, ugyanakkor a magasai is simák és realisztikusak. Ez például kedvenc szaxofonosom ,James Carter After All című lemezén nagyon hallható volt. Itt időnként a szaxofon hangjától szinte kirázott a hideg annyira valóságosnak hatott, elképesztő jelenlét érzettel. Mindemellett pl. Szalóki Ági hangja is gyönyörűen és fülbemászóan szólalt meg köszönhetően az egységes középtartományának.
A kábel másik nagyon fontos és a régebbi kábelektől jobb paramétere az a dinamikája. A zene mondanivalója és hullámzása sokkal pontosabban érezhető, ezáltal egy olyan élvezeti faktort biztosít ami folyamatos zenehallgatásra készteti az embert műfajtól függetlenül.
A kábel bejáródási ideje nálam kb. két hét volt ami után már úgy éreztem, hogy nem változott a hangja számottevően. Mint ahogyan az elején írtam az egységes hangja miatt készülék hangolásra nem alkalmas. Viszont ha a készülékpark már egy kialakult összehangolt képet mutat, akkor mindenképpen érdemes vele próbát tenni hogy kiaknázzuk vele készülékeink tudásának legjavát és egyébként pedig alternatívái árban nagyon messze felette találhatók mint ahogyan ez Józsi kábeleire eddig is igaz volt.
AVM Evolution SD 3.2 streamer-előfok, AVM Evolution SA 3.2 végfok, Gauder Akustik Arcona 60 hangfal,Audioquest diamond lan, Power-R kábelek.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 710
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

olaca írta:
2018.07.17., kedd 13:52
tottyi írta:
2018.07.16., hétf. 16:21
Hi, nemtudja valaki mivan Jozsival, esetleg nem-e ment kirandulni? Mert irtam neki ket helyre is mailt de nem valaszol pedig rogton szokott. gondolkodik.gif
Jul 20-ig nyaral.
Koszi, igen mar kapcsoltaba leptunk es 23-tol all munkaba. :)
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
olaca
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2009.06.03., szer. 11:13
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: olaca »

tottyi írta:
2018.07.16., hétf. 16:21
Hi, nemtudja valaki mivan Jozsival, esetleg nem-e ment kirandulni? Mert irtam neki ket helyre is mailt de nem valaszol pedig rogton szokott. gondolkodik.gif
Jul 20-ig nyaral.
AVM Evolution SD 3.2 streamer-előfok, AVM Evolution SA 3.2 végfok, Gauder Akustik Arcona 60 hangfal,Audioquest diamond lan, Power-R kábelek.

Online
Avatar
KisMarci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1604
Csatlakozott: 2005.01.24., hétf. 22:02
Értékelés: 435

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: KisMarci »

Tudtommal nyaralni van, lassan hazajön.
Usher - Valhalla - Emotiva

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3280
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 710
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, nemtudja valaki mivan Jozsival, esetleg nem-e ment kirandulni? Mert irtam neki ket helyre is mailt de nem valaszol pedig rogton szokott. gondolkodik.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

KopaszKutya írta:
2018.06.28., csüt. 18:44
Kedves HydraSound kábel tulajdonosok és leendő tulajdonosok!...
Örülök, hogy sikerült kicsit a rendszert följebb tornászni, használd őket sokáig. :) és köszi a bizalmat.

Avatar
nehai
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.02.17., kedd 13:23
Értékelés: 208
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hydrasound Audio (Néhai kábelek)

Hozzászólás Szerző: nehai »

Szia

Folyamatban van, csak az erre a célra szánt időt mindig elvitte valami fontosabb, sajnos mivel egyszemélyes a vállalkozás :) súlyozni kell mi a fontosabb, ősszel már elérhető lesz megígérem :) Köszönöm a türelmet.

Válasz küldése

Vissza: “Néhai kábelek”