Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord »


Szerintem meg maradjon így.
Fokozza a kincskeresési vágyat. Mert ha be van konfekcionálva hosszra, anyagra, átmérőre, stb., akkor kisebb az esély az adott rendszerhez való pontos szinergiára.
Hátrányok is vannak, megbeszéltük. Jóval több próba kell.

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



Én jelenleg nem érdeklődöm,de a jó szándék érdekében javasolnék valamit,ami szerintem megfontolásra érdemes.
Ki kellene jelölni fix pontokat a kínálatban ha ehhez rendelkezésre áll megfelelő mennyiségű alapanyag.
Értem ez alatt hogy végleges formában kellene már kínálni a hangsugárzó-ic-és digit ic kábeleket,csak hogy kevesebb legyen a bizonytalansági és a variálhatósági tényező.Ezek lennének mindig egyformák,és a különböző tápkábelekkel lehetne egyénre szabni,finomítani a rendszert.
Ez csak egy javaslat,és nem kell egyetérteni vele,de ezt a jelenlegi sok ismeretlenes egyenleget valahogyan csak átláthatóbbá kellene tenni.

 
Köszönöm a javaslatot! Ez gyakorlatilag már megtörtént: hangfal és IC kábelek már a fejlesztés során legjobbnak bizonyult anyagból készülnek.
 
Hálózati kábelekből viszont új változatok is készültek. Egy tapasztalat ezzel kapcsolatban, hogy a hossz is befolyásolja a hangzást, de nem igen lehet megjósolni, azt hogy melyik a rövidebb vagy a hosszabb a jobb egy esetben, ez is készülékfüggő.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3651
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Én jelenleg nem érdeklődöm,de a jó szándék érdekében javasolnék valamit,ami szerintem megfontolásra érdemes.
Ki kellene jelölni fix pontokat a kínálatban ha ehhez rendelkezésre áll megfelelő mennyiségű alapanyag.
Értem ez alatt hogy végleges formában kellene már kínálni a hangsugárzó-ic-és digit ic kábeleket,csak hogy kevesebb legyen a bizonytalansági és a variálhatósági tényező.Ezek lennének mindig egyformák,és a különböző tápkábelekkel lehetne egyénre szabni,finomítani a rendszert.
Ez csak egy javaslat,és nem kell egyetérteni vele,de ezt a jelenlegi sok ismeretlenes egyenleget valahogyan csak átláthatóbbá kellene tenni.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »



Nem vagyok cables hívő,és főleg nem az ügyvédje,de kétlem hogy ne tudna két egyforma hangú kábelt készíteni ha akar.
Az hogy a látszólag két egyforma kábel másképp szól,az inkább a különböző alapanyagok miatt lehet,és nem a készítés során a mértani pontosság be nem tartása miatt,szerintem.

 
Tisztelettel köszöntök minden erre járót, aki megtisztel véleményével!
 
Nyilván olyanok írnak be ide, akik érdeklődnek a kábeleim iránt, és az érdeklődés fontosabb, mint a jó szándék.
 
A fenti beírás után éreztem úgy, hogy reagálnom kell rá. Természetes tudok teljesen egyforma kábeleket készíteni, ha arra van szükség. Készítettem is nem egy esetben. De vannak kábel fajták, pl. a hálózati kábelek, vagy az USB kábelek, amelyeknél az én tapasztalatom szerint érdemes különböző változatokat készíteni és azokból az érdeklődő rendszerében kiválasztani az éppen oda illőt. Ez a módszer nagyon bevált és ajánlom mindenkinek, akit érdekelnek a kábeleim, hogy hívjon el, beszélgessünk, tesztelgessünk az ő rendszerében, biztosan meg lesz az eredménye.
 
Kellemes vasárnapi lazítást kívánok, sok jó zenével! 

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: GTomi »



T. VIP, Törzsgárda, Hifi tanácsadó, stb. tagok!
 
Ezekkel a hozzászólásokkal csak reklámot csináltok Cablesnek. Nekem legalábbis ellentétesen sül el a szándékotok...
Ha valami ennyire "rossz", az már gyanús.
Innen biztatok mindenkit, hogy NE vegyen meg Cables kábelt... csak miután kipróbálta ingyenesen a saját rendszerében és elégedett volt vele. Én Fülelek szettet cseréltem le Cables kábelekre és nem bántam meg. A Fülelek kábeleket máig nem sikerült eladni, pedig azért annyira nem rosszak. (Ezt nem szívesen írom le, mert így még nehezebb lesz eladni. Legalábbis itt a fórumon ezek után már nem fogom megpróbálni.)
 
A kábelek hangzásbeli nem-egyformaságának a problémája (még nemzetközileg ismert gyártóknál is) régi dolog, persze minél drágább a kábel, annál ritkább ennek a jelenségnek az előfordulása, valószínűleg azért, mert ezekből kevesebb széria készül. A Cables kábelek viszont nem is szériában, hanem szinte egyedileg készülnek, pl. a hosszuk is általában egyedi, a csatlakozók sem mindig egyformák, a nyersanyagforrás is változhat szükség szerint és az sem mindegy mennyi ideje tart a beégetésük, ha használtak. Éppen ezért nem ajánlatos kipróbálás nélkül megvenni egy kábelt saját rendszerben való kipróbálás nélkül. Viszont ha a kipróbálás során beválik, akkor miért ne lehetne megvenni, ha az a kábel megfizethető árú és esetleg jobban megfelel az előzőnél?
 
Mindenkinek jó zenehallgatást!

 
vagy csak a rendszeredben a cables kábelek jobb választás és ennyi.
 
ellenben ha van egy gyártó, akinek minden terméke egyedi, akkor nehéz ajánlani (mondjuk, mint a terméket használónak) az adott terméket ismerősnek, barátnak, hogy ez és ez jó, ezt vedd, mert adott esetben csalódás lehet a vége, még akkor is, ha elviheted tesztelni saját rendszerben, mert akkor meg a bogár ott lesz, hogy lehet az következő gyártás még jobb a rendszeredben...
 
plusz ha nekem 4 azonos kábel kell, akkor a gyártás "egyedisége" miatt, nem annak a gyártónak a termékét fogom megvenni.
 
szerintem
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3651
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Nem vagyok cables hívő,és főleg nem az ügyvédje,de kétlem hogy ne tudna két egyforma hangú kábelt készíteni ha akar.
Az hogy a látszólag két egyforma kábel másképp szól,az inkább a különböző alapanyagok miatt lehet,és nem a készítés során a mértani pontosság be nem tartása miatt,szerintem.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Nekem csak az a fura (már többször feltűnt, csak nem foglalkoztam vele), hogy amikor lecseng egy valamilyen balhé, akkor mindig megjelenik egy pár hozzászólásos kolléga, aki dicsérni kezdi a mester kábeleit és ecseteli, hogy mit cserélt le erre...
Aztán erre nincs semmi reakció és így többnapos csend veszi kezdetét...
 
Egy szó, mint száz, Rudolf néha érdekesen fogalmaz, ez utóbbin ki is akadtam.
A kábeleiről szerintem trane jól leírta a lényeget, két ugyanolyan kinézetű kábel teljesen más lehet hangban. Ezt sokan nem szeretik...
Két ugyanolyan kinézetű (és elnevezésű, feliratú) pl. Suzuki legyen teljesen egyforma (hogy piros vagy hupikék az üléshuzat, az ebből a szempontból érdektelen), menjen ugyanúgy, ne legyen semmi különbség!
Itt a takaró alatt folyamatosan változnak a dolgok...

Online
Avatar
chopper
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 537
Csatlakozott: 2012.11.12., hétf. 19:58
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Budapest

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chopper »


T. VIP, Törzsgárda, Hifi tanácsadó, stb. tagok!
 
Ezekkel a hozzászólásokkal csak reklámot csináltok Cablesnek. Nekem legalábbis ellentétesen sül el a szándékotok...
Ha valami ennyire "rossz", az már gyanús.
Innen biztatok mindenkit, hogy NE vegyen meg Cables kábelt... csak miután kipróbálta ingyenesen a saját rendszerében és elégedett volt vele. Én Fülelek szettet cseréltem le Cables kábelekre és nem bántam meg. A Fülelek kábeleket máig nem sikerült eladni, pedig azért annyira nem rosszak. (Ezt nem szívesen írom le, mert így még nehezebb lesz eladni. Legalábbis itt a fórumon ezek után már nem fogom megpróbálni.)
 
A kábelek hangzásbeli nem-egyformaságának a problémája (még nemzetközileg ismert gyártóknál is) régi dolog, persze minél drágább a kábel, annál ritkább ennek a jelenségnek az előfordulása, valószínűleg azért, mert ezekből kevesebb széria készül. A Cables kábelek viszont nem is szériában, hanem szinte egyedileg készülnek, pl. a hosszuk is általában egyedi, a csatlakozók sem mindig egyformák, a nyersanyagforrás is változhat szükség szerint és az sem mindegy mennyi ideje tart a beégetésük, ha használtak. Éppen ezért nem ajánlatos kipróbálás nélkül megvenni egy kábelt saját rendszerben való kipróbálás nélkül. Viszont ha a kipróbálás során beválik, akkor miért ne lehetne megvenni, ha az a kábel megfizethető árú és esetleg jobban megfelel az előzőnél?
 
Mindenkinek jó zenehallgatást!
 

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


 A "fürge ujjak sufni gépsor" amúgy is frontérzékeny, 


Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »

Nincs két eforma. Tessék olvasni a sorok között. Azé más mindegyik, me mindenhova más köll/más lesz a jó. "Kábelválogatás". Ez a recept. Csak én értelmez(t)em így a szerző vezetékelés filozófiáját? Persze, hogy nincs két eforma. Nem is lesz. A "fürge ujjak sufni gépsor" amúgy is frontérzékeny, az alapanyag/átmérő/hány szál (vót) a multkori hát nem eccerű. Cserébe még is bír jól szolni. Ahol jó, ott köll hagyni. Nem kell túlmisztifikálni...
.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



tezsvírem, nem erről volt szó - de kiemelem> röviden, és lentebbről magamat idézve: "a nálam-járt Rudolf-kábelek (Air-N) mindegyike pontosan ugyanúgy nézett ki - és ugyanahhoz a készülékhez, ugyanabból az elosztó-helyből használva, máshogy szóltak." 
namost, és a példánál maradva, két AZ Tsunami, hogy az AZ legolcsóbb hálózati kábelét vegyük, ugyanúgy szól adott rendszerben. viszont a Gargantua ugyanott máshogy - de máshogy is néz ki, és más a neve is

A kábel lehet, hogy azonos volt, esetleg a köpeny is. Azonban a csatlakozók is megegyeztek? Aranyozott volt, ezüstözött, forrasztott, vagy préselt? A látszólag ugyanaz, nem feltétlen ugyanaz...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
chord
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2548
Csatlakozott: 2009.04.15., szer. 14:42
Értékelés: 2223

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord »


Jogos az észrevétel, hogy nem bizonyos Cables kábeleinek egyformasága, mármint hangra.
Mint a házi kenyérgyártás, ahol megfelelő manőverek híján minden sütés különbözni fog.
De hát ez az ára, ha nem ízlik a konfekcióruha...amúgy lehet venni a drága kábeleket, senki sem tiltja meg.
 
Még annyi, hogy valóban volt óriásölés, ennek fültanúja voltam, mivel enyém volt a vesztes AZ kábel. Egy másik rendszerben az eredmény fordított volt, tehát az öröm is korai volt.
De fordítsuk meg a dolgot.
Az Acoustic Zen a prémium kategóriában képtelen olyan kábelt gyártani, amely meggyőzően bizonyítja kékvérűségét különböző rendszerekben...? Ezen miért nincs felhördülés? A 30e kábel sz@r, mert hisztérikusan viselkedik eltérő helyeken, a 800e kábelnek meg elnézzük simán?

ML 512 - Heed Nexus - Spendor SP1
blog: Komolyzenei ajánló
                      
 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Én is tudnék totál eltérő karakterű, és pont úgy kinéző kábeleket reszelni, és a többi komolyabb kábelreszelő hazai kolléga is ugyanúgy tudna. De nem tesszük. Pont azért, amit trane fültárs kifejtett.
És nem hívjuk cables fórumtársat emiatt sem fültársnak, sem kollégának.
Uff.
 

Vendég

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Önjelölt szakértők írogatnak be hajmeresztő dolgokat minden Air-N tapasztalat nélkül óriásokról, meg alapkábelekről. Képesek kioktatni még azt is, aki végig csinált egy három napos tesztet. Szánalmas!
 
Nem emlékszem rá de lehet, hogy téged egy szakmai bizottság delegált ide "kábelfejlesztő" munkakörbe. Így nálad biztosan nem áll fent az önjelöltség gyanúja.
 
A szépséges gyári vastag kábelekről meg változatlan a véleményem: minden ami a huzalok körül van ront a hangon. Kérlek légy elnéző velem és viseld el, hogy leírom ezt a Power-R topikban.
 
Kijelentésedet nyílván arra alapozod, miszerint "gyári vastag" kábeleket hetekig, hónapokig hallgattál a saját rendszeredben. Ugyanígy tettél a gyártók referencia kábeleivel is. Megvásároltad mindet és természetesen be is vizsgáltattad őket, ellentétben a saját kohósalakos rézkábeleiddel, amiből képtelen vagy két egyformát előállítani.  Kérlek légy elnéző, hogy ezt leírom.
 
Egyáltalán nem szokásom a lecserélt kábelekkel dicsekedni...
 
Van egy gyanúm, hogy ezt sosem hagynád ki.

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4641
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Rudolf kábelei nagyon jók. A fórumozók  többségének igencsak megfelelő lenne. Nem lenne annyi kábelkereső-cserélgető, pénzt veszítő fórumtárs.
Mindezt a saját rendszeremben történt meghallgatás után mondom.
A DEMAG-ról annyit,hogy szerintem kötelező lenne minden CD játszó tulajdonosnak ezért az árért.

Szektásodunk? akinek van CD játszója annak kötelező? Akinek nincs, az gyaur hitetlen?
Nem semmi tendencia
Csak azt nem értem, miért látok az adok-veszekben annyi AirN rudolfkábelt hirdetni? Akkor nekik mégsem elegendő, vagy inkább tökéletlen?

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 302
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hollohazi »


Rudolf kábelei nagyon jók. A fórumozók  többségének igencsak megfelelő lenne. Nem lenne annyi kábelkereső-cserélgető, pénzt veszítő fórumtárs.
Mindezt a saját rendszeremben történt meghallgatás után mondom.
A DEMAG-ról annyit,hogy szerintem kötelező lenne minden CD játszó tulajdonosnak ezért az árért.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: fülelek »


"két óriást... a természetességével leölt"   
 
Vigyázat, gyilkos kábel!!!   

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


"...de ez előfordul azzal, aki mindenhez hozzá akar szólni..."
 
Mi van?   
Nem azért vagyunk itt véletlenül, hogy mindenhez hozzászóljuk, amihez szeretnénk vagy ami esetleg érdekelhet???
Miért kell ez a folyamatos kioktató, degradáló stílus? Nem hülyék állnak itt egymással szemben, csak más-más karakterű emberek. Ennyi!
Szerintem a kolléga maximálisan korrekten, kulturáltan és párbeszédre törekedve járt el...
Komolyan mondom(!), mire eljutnék addig, hogy rászánjam magam egy valamilyen próbára, mindig jön egy negatív hullám, ami elriaszt...
Tudom, hogy nem a kábel tehet róla, de szerintem a legtöbbünk a kenyeret sem attól veszi, aki ilyen jól időzítve és profin minősít...

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »


Dehogy haragszok, csak megint mellé lőttél, de ez előfordul azzal, aki mindenhez hozzá akar szólni. Egyáltalán nem szokásom a lecserélt kábelekkel dicsekedni...
 
A 'marketing filozófiádból' én kihallottam ilyesmit..., de ha félre értettem, elnézést kérek!
 
"Megint mellé lőttél" - Mosolygom!
Reagáltam Háthizsák beírására, válaszoltam Ajakamici majd a Te NEKEM CÍMZETT kommentjére. Hát ha ez 'mindenhez hozzá szólni akarás' akkor..., de sebaj! Egyébként pedig van Air N tápkábelem, igaz nem tőled..., tehát jogosult vagyok (lennék sztem) jártatni itt a szám , de nem teszem inkább. Veszem a lapot! Fórumozzanak itt a barátok. Úgy vélem, lassan zártkörűvé kéne tenni ezt a részleget, hiszen a 'külsősök' hozzászólásai, a bizonyos területeken másképp gondolkodók beírásai érzésem szerint itt nem kívánatosak.
 
További sikeres kábelezést és jó egészséget kívánok!
 
Over
.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Dehogy haragszok, csak megint mellé lőttél, de ez előfordul azzal, aki mindenhez hozzá akar szólni. Egyáltalán nem szokásom a lecserélt kábelekkel dicsekedni, de ha már a tulaj írt róluk itt a topikban, akkor gondolom nem probléma megemlíteni azokat.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »


A szépséges gyári vastag kábelekről meg változatlan a véleményem: minden ami a huzalok körül van ront a hangon. Kérlek légy elnéző velem és viseld el, hogy leírom ezt a Power-R topikban.
 
Semmi gond! Beszélgetünk.
Szerintem is sok minden huzal körüli dolog ront (fed,torzít,nyel...) a hangon. Ill. nem mindegy, hogy mi az az 'anyag'. A teflon pl. sokkal jobb mint a PVC. "Köpeny" a Power kábeleken is van, nyilván valami okos megoldás..., ezt szerintem senki nem vitatja. Sztem a kábeleid legjobb reklámja, ha jól szólnak többféle környezetben is. Ennek híre gyorsabban terjed, mint az influenza, tehát felesleges más "valahova/valakinek jó" kábeleket - még ha többe is kerülnek - úgymond 'lehúzni', ez a partnerek lecserélt kábeleinek az eladásait is visszavetheti. Remélem nem haragszol eme őszinte véleményért.
 
Jó éjszakát kívánok!
.

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


Szóval akkor az "óriásölő" csak néhány helyen "hős", nem mindenütt! Bizony így van ez. Ezért vall bölcsességre és szerénységre, ha nem kiáltunk ki 'világverő' abszolut favoritnak egyetlen kábelcsodát sem. Tulajdonképpen ezért nem tartom helyénvalónak leminősíteni azokat a komolyan vehető szépséges gyári, csillivilli vezetékeket sem - melyek némelyek szerint a HiFi világ tévútjai - mivel valahol, valakinek azok lesznek a befutók.
Furcsa is lenne, ha egy 30 e forintos hangfal kábel mindenütt jobb lenne mint a 900 e forintos "óriások". Még így is szép hogy ajkamicinél két óriást (Harmonic Technology magic woofer és Acoustic Zen absolute) a természetességével leölt, bár ahogy emlékszem volt ott előzőleg egy harmadik, talán a Vertere valamelyik csúcs hangfal kábele, ami szintén leszerepelt. Tulajdonképpen nem fordulhatna elő, hogy ilyen hihetetlen árú kábeleknél jobban szóljon egy kifejezetten olcsó DIY madzag.
 
A szépséges gyári vastag kábelekről meg változatlan a véleményem: minden ami a huzalok körül van ront a hangon. Kérlek légy elnéző velem és viseld el, hogy leírom ezt a Power-R topikban.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »



(Ha ezek "óriások", a maguk 2-3000 € árkategóriájukkal, akkor az Air igenis legalább a partnerük vagy mondjuk "óriásölő" )
De hogy ne legyen egyszerű a hifis élet, ugyanezt a hangfalkábelt megpróbáltuk nemrég finom transzisztoros monoblokkokkal azonos forrás mellett ,és itt már nem szerepelt egyértelműen jól a kábel.
 
Sok vesződség, próba , pénztemető és persze szórakozás

 
Szóval akkor az "óriásölő" csak néhány helyen "hős", nem mindenütt! Bizony így van ez. Ezért vall bölcsességre és szerénységre, ha nem kiáltunk ki 'világverő' abszolut favoritnak egyetlen kábelcsodát sem. Tulajdonképpen ezért nem tartom helyénvalónak leminősíteni azokat a komolyan vehető szépséges gyári, csillivilli vezetékeket sem - melyek némelyek szerint a HiFi világ tévútjai - mivel valahol, valakinek azok lesznek a befutók. Azt sem feledve, hogy a "jó" kábeltől mindig akad majd még jobb... Aki pedig egy idő után már nem keresi..., hanem átállítja az elméjét "boldog zenehallgató" üzemmódba, az jár a legjobban.
 
A záró gondolataiddal maximálisan egyetértek, annyival kiegészítve, hogy arányait tekintve azért legyen egy kicsit több a szórakozásból...
.

Avatar
ajkamici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1486
Csatlakozott: 2010.04.07., szer. 16:01
Értékelés: 811
Tartózkodási hely: Budapest

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: ajkamici »


A 300B push pull csövesem és SF extrema közé betéve a korábbi Harmonic Technology magic woofer hez képest illetve 33H Mark Levinson monoblokkokhoz Acoustic Zen absolute helyett megpróbálva,  Rudi bácsi hangfalkábele nekem - és sokat tapasztalt barátomnak is - sokkal jobban tetszett.
Mondjuk ki, jobb volt, talán mindenben jobb volt.
Leginkább a sokat emlegetett  "zeneiség" és a valós hangszerhangok ill lecsengések voltak nagyon "igaziak".
(Ha ezek "óriások", a maguk 2-3000 € árkategóriájukkal, akkor az Air igenis legalább a partnerük vagy mondjuk "óriásölő"    )
 
De hogy ne legyen egyszerű a hifis élet, ugyanezt a hangfalkábelt megpróbáltuk nemrég finom transzisztoros monoblokkokkal azonos forrás mellett ,és itt már nem szerepelt egyértelműen jól a kábel.
 
Tanulság sztem többek között  ismét csak, hogy valóban erősen rendszerfüggőek a kábelek. 
Nincsenek egzakt igazságok és minden rendszerben kitűnően működő kábelek.
Sok vesződség, próba , pénztemető és persze szórakozás     
 
 
Ez a 'szlogen' tök jó, hiszen bármilyen sikerrel zárult kábelcsere project után el lehet sütni... , és hát innentől kezdve az "óriásölő" csak egy legenda marad. ..
 
Mark Levinson No.512 - LEBEN CS600 - Harbeth M40.2-Shunyata Sigma kábelek-Entreq Olympus

Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5084
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »


És, hogy bonyolítsam a dolgot: volt olyan Power-R kábel, amit inkább kivettünk, nem szerette a rendszer (illetve én nem szerettem úgy a rendszert). Rudolf sokfélét készít, javasolja is a próbálgatást. Szóval, aki van oly bátor, és meg meri határozni, mihez milyen kábel való...
Köszönöm Tibor ezt a beírást!
 
Önjelölt szakértők írogatnak be hajmeresztő dolgokat minden Air-N tapasztalat nélkül óriásokról, meg alapkábelekről. Képesek kioktatni még azt is, aki végig csinált egy három napos tesztet. Szánalmas!

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”