Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Qasyr
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 16
Csatlakozott: 2023.04.30., vas. 07:22
Értékelés: 6

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Qasyr »

Sziasztok, még tavaly vettem Ruditól egy Power-R Reference hangszóró kábelt ami az első komolyabb kábelem volt a rendszerben. Közben minden változott, teljes rendszer csere, kábelek jöttek mentek ( Black Cat, Nordost, Fidelium..) de a Power-R az maradt. És teszt jelleggel megcsináltam a teljes elválasztást mintegy légvezetékként vezettem el és..... Döbbenetes lett a hang.
Most rendeltem Z tápkábelt és Noise killert..
Ns

Andràs
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2021.10.03., vas. 09:24
Értékelés: 16

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Andràs »

Üdv Mindenkinek!

Kb 1hete sikerült Rudibácsival összehozni a 3db Z tábkábel vásárlása után ,hogy rendszeremben kipróbálhassam azt,hogy az egész rendszer az Ő kábelivel legyen kábelezve!
XLR,RCA,hangfal és Jumper!
Elképesztő szinergia és igazán kifinomult zeneiség lett az eredménye!
Egyszerűen bámulatos hatással lett a rendszeremre ez a teljes kábelezés!
Nem kellett sokat gondolkodnom azon,hogy megvegyem ezeket a kábeleket!
Ezek már itt maradnak!🤪
Köszönöm Rudibácsi!🙏

RT65
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.10.06., csüt. 20:52
Értékelés: 8
Tartózkodási hely: Felsőtárkány

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: RT65 »

Kedves Rudi,
Óriási köszönet amiért a legujabb kábeledet tudtad " csak " küldeni.
A rendszerem fejlesztéshez kellet egy ujabb tápkábel !
idáig is teljesen eklégedett voltam a Live és Live 2 tápkebelekkel. Gondoltam mi baj lehet,- hátha már csak ez van ...
Valemennyi összekötő,- USb, hangfal és Ic a Te érdemed !
Nagyon sok szép hangot hallgattam és hallgatok is vele,- a kábelek segitségevel tudtam eljutni számomra és rendszer számára oda illő eszközeim megépitéséhezm- beszerzéséhez.Tehát elégedett voltam.
( csöves RIAA tápjához kötöttem a Z kábelt.)
Ez a kábel azonban megdöbbentett mekkora ugrás a zeneiség a természetes koncert élmény irányába.
Szeretném kihangsulyozni, hogy nem is vágytam ezidáig erre a minőségre,hiszen meg voltam elégedve a rendszeremmel. Széles szép szinpad,-ok egymás mögött,---- .. szép hangok,- huros finom részletes hangszerek,- még a zongora is ugy volt jó- (a legnagyobb teszt hangszer.)
Azonban a Z kábel teste adott a hurokhoz tartozó hangszereknek,- érti aki ,- itt van,----nem tudom jobban szemléltetni, minthogy azt sem tudom igy leirni,- hogy térbe kerültek a hangszerek levegősen elkülönülve,- megfelelő szellős és játékos távolságra.
legyen az Ős Creedence,- vagy kamarazene baszus szekcioja,--
Amit idáig kerestem a Steinway zongora teste a --- lenyűgöző,- és nem a lemezeimmel voltak gondok,- most ismét kedvenceim közé került nem szívesen hallgatott néhány zenemű. ( Pl volt a Ránki dezsőnek egy japo lemez,---hát... csalodás,- Most ,-- előbujt a lényeg !
Szépen szólt a hárfa játék,- ezeket szerettem is,- most azonban a Hárfa mint hangszer néhány finom hanggal testet öltött ( 1969.-es lemez !!!! ?????? ,- tudtak az Öregek,- mert tudták mit akarnak hallani,- ja a szalagzaj?-- kit érdekel )
Köszönöm,az alkotásodat! Igen alkotás,- mert nem hinném, hogy miliokért vásárolgatnál kábeleket,- hogy lekoppintsd azokat...
Jó hogy már "Csak" ez kapható,- iygy tovább , jó egészséget hozzá !
Üdv,
T.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

------
Hátha nem mindenki kattint a lájkokra, az alábbi lájkhoz szöveg is tartozik.

Komment:
Használom, szeretem, működik.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

------
A Noise killer CR, a zaj gyilkos mélyhűtött változata kis mérete és kedvező ára ellenére jelentős hatással van a hangzásra.
A működésének lényege, hogy drasztikusan csökkenti a lakásban a hálózat föld vezetékén megjelenő zajt, ami emeleti lakásokban, vagy régi házakban jelentős zavaró tényező. Érdemes kipróbálni saját rendszerben!

dugóCR.png
dugóCR.png (225.41 KiB) Megtekintve 632 alkalommal
-----

Andràs
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2021.10.03., vas. 09:24
Értékelés: 16

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Andràs »

Vasárnap Rudi bácsi noise killer termékét teszteltem a rendszeremben!Őszintén mondom kevés bizalmat szavaztam a termékre,hisz kiépített tápösvényemen nem hittem benne,hogy egy ilyen kis dugócska bármire is képes lenne!
DE!!!
Egyszerűen döbbenetes hatása volt ennek az aprócska,ránézésre semmicske kis kütyünek!
Döbbenetesen tiszta,élthű,zajmentes hangot produkált!
Természetesen bent maradt a rendszetemben a Noise Killer!
Fantasztikus kis kütyü!
Gratulálok Rudi bácsi!
Még sok ilyen kerüljön ki a kezed közül!
Én boldog vagyok,hogy nekem van már egy!
Üdv
András

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

bővült a eszközparkom a korábban használt tápkábel és VFmax kiegészítéseként egy zajgáttal nagy megelégedésemre :)

Andràs
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 39
Csatlakozott: 2021.10.03., vas. 09:24
Értékelés: 16

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Andràs »

Sziasztok!
Kb 1 hete vendégeskedik nálam a Z kábel!
Ezt a kábelt aki csak teheti próbálja ki!
Egyszerűen döbbenetesen jó!
Elmondani nem lehet,ezt tessék meghallgatni!
Üdv
Nagy András

Montego
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 29
Csatlakozott: 2023.02.28., kedd 07:28
Értékelés: 10

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Montego »

Sziasztok!

Egy nagyon kellemes tapasztalatomról szeretnék beszámolni nektek.
Nem vagyok fiatal, régóta hódolok a zenehallgatás örömének. Az évek során sokféle eszközösszeállítást kipróbáltam, de voltak hosszabb "nyugalmi" időszakok is. De a szenvedély már csak olyan dolog, amely újra és újra változtatásra sarkallja az embert, függetlenül attól, mennyire is elégedett valójában a meglévővel, megszokottal. Aztán utólag, mikor az újdonság iránti lelkesedés csökken, kiderül, hogy valójában tényleg jobb-e az újabb, vagy csak más, esetleg drágább, és akár kevésbé jó.

A változtatás szerintem kétféle módon történhet: több pénz ráfordításával, és alternatív dolgok kipróbálásával.
Az én tapasztalataim szerint ebben a világban igenis vannak csodák...
Volt alkalmam sokszor megtapasztalni, hogy léteznek kisebb-nagyobb hazai műhelyek és szakemberek, akik kezéből sokszor autentikus anyagokat használva, az emberi érzékelés valós értékeire törekedve olyan produktumok kerülnek ki, amelyek felhasználási minőségükben messze túlszárnyalják neves gyártók méregdrága termékeit. - Ezúton is köszönet azon Magyar szakembereknek, akik hosszú évek óta következetesen erre törekedve végzik munkájukat. Reméljük, mindig lesznek fiatalok, akik majd átveszik a stafétát.

Egy ilyen változtatási folyamatban egy személyes ajánlás után kerestem fel Radnai Rudolf Urat. Nagyon kedvesen fogadott, majd kaptam is egy hangszóró kábelt otthoni kipróbálásra... Eddig egy neves gyártó, jóval drágább termékét használtam, amely messze jobb volt minden általam korábban használt kábelnél. Az első tapasztalatom mindjárt meglepő volt: egy kifinomultabb, részletesebb hangzást kaptam, de valahogy testességében, tömegében hiányoltam még valamit. Visszavittem Rudolfhoz ezen tapasztalatommal, majd azt mondta, keressem fel egy hét múlva újra, és ad egy olyan kábelt, amely ezen igényemet is kielégíti majd... Megtettem... és akkor került végleg a fiókba a korábbi kábelem.
Nem részletezem, egy feltáróbb, dinamikusabb, a a hangszerek eredeti hangját jobban reprodukáló hangzás lett az eredmény. Mintha kikerült volna egy fojtó tényező az erősítő és a hangdobozok útjából.
Ezután jött a jumper, majd a tápkábelek cseréje. Mondanom sem kell, tovább fokozódott a hatás.

Én nem értek a dolog technikai hátteréhez, sosem érdekeltek a mérések. Ha valami felkeltette az érdeklődésemet, odamentem érte, elkértem és kipróbáltam, függetlenül attól, mit írtak róla olyanok, akik ezt sosem tették meg.

Bátran ajánlom Radnai Úr kábeleit kipróbálásra mindenkinek. Rudolf egy kedves, rugalmas ember, nem probléma őt megtalálni. És ha valakinek nem tetszik, amit hazavitt, visszaviheti hozzá és kész (bár szerintem ezt igen kevesen teszik). És lássuk be, ez ritka dolog az üzletben vásárolt termékeknél.

További kellemes zenehallgatást mindannyiunknak.
Üdv.: Béla

Avatar
paljanika
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2012.12.18., kedd 15:18
Értékelés: 13

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: paljanika »

Sziasztok!

Ez úton is köszönöm Rudolfnak, hogy kipróbálhattam a Noise Killer CR zajcsökkentő eszközét. Egy VF Max+ helyére került be az elosztóba. Nagy örömmel tapasztaltam a közös tesztelés során, hogy ismét sikerült finomítani a rendszer hangzásán.

Az alábbi változásokat emelném ki, amiket tetten értünk az eszköz bekerülését követően:
- jobban kivehető részletek
- érthetőbb beszéd
- rendezettebb térábrázolás
- dinamika növekedés
- definiáltabb lecsengések
- mindezek a tulajdonságok már alacsonyabb hangerő esetén is jól érvényesülnek

Patricia Barber Companion lemezét hallgatva, a The Beat Goes On című dalának első taktusai alatt észrevehető volt a pozitív változás. Ami azonnal feltűnt, hogy a dobok játéka sokkal valósághűbb lett. A rengeteg apró zenei részlet, a gyönyörű énekhang, a ritmus és lüktetés kiváló, hosszan hallgatható zenei produkciót eredményezett.

Köszönöm a tesztelést.

Üdv. János

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Shimano írta:
2024.01.28., vas. 09:56
Miért nehéz forrasztani,és mit hallottál ezek különböző bevonatainál,mindegy,alig hallható,vagy drasztikus hangi különbségek vannak a sima,aranyozott,és az ezüstözött verziók közt?
Egyébként szerintem is ez az egyik legjobb dugó.
Nem drasztikus, de hallható különbség van a sima, aranyozott, és az ezüstözött bevonat hangja között. Én személy szerint az aranyozott bevonat hangját szeretem. Nem azt írtam, hogy nehéz forrasztani, hanem azt, hogy igazán jól nehéz forrasztani.
Lehetőleg minimális ónt kell használni, és hogy ez azért jól rögzítsen, ezt nem árt gyakorolni, mert elsőre nem biztos, hogy sikerülni fog.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Miért nehéz forrasztani,és mit hallottál ezek különböző bevonatainál,mindegy,alig hallható,vagy drasztikus hangi különbségek vannak a sima,aranyozott,és az ezüstözött verziók közt?
Egyébként szerintem is ez az egyik legjobb dugó.

Avatar
Zantman
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 60
Csatlakozott: 2013.02.07., csüt. 17:35
Értékelés: 3

Re: Power-R kábelek

Hozzászólás Szerző: Zantman »

Üdvözlöm!

Szeretnék érdeklődni hogy mik ezek az eszközök amikről alább szó van?
... és mit taksálnak?

Megtisztelő válaszát előre is köszönöm.!

Üdv,
Zantman


cables írta:
2023.04.28., pén. 15:48
---
Kedves győri vevőmmel Péterrel olyan rég találkoztam, hogy arra sem emlékeztem miket vett tőlem. Tegnap rákérdeztem és az alábbi levelet küldte két képpel:

Szia Rudolf!

Nekem csak egy hálózati kábelem van tőled, viszont ez most nem a hifibe van bekötve. A zajcsökkentő eszközeid viszont be vannak kötve, nagy megelégedésemre és az lp demagnetizálót is használom.


VF Péternél.jpg

VFX Péternél.jpg

Avatar
olaca
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2009.06.03., szer. 11:13
Értékelés: 32
Tartózkodási hely: Oroszlány

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: olaca »

Csak, hogy a topik témájához is hozzászóljunk. Két hete hallgatom az új cryo kezelt összekötő köpeny nélküli változatát és a cryozott noise killer ref dugót.Hát elsőre csak úgy egyszerűen elképesztőek!! Az összehasonlítási alapot a sima ref dugó és egy korábbi köpeny nélküli kábel szolgáltatta, mely mindkettő kezelés nélkül is a nagybetűs zenét hozza el a szobába. A kezeléssel viszont a hang térbeli pontossága, átláthatósága a finom részletek visszaadása emelkedik egy olyan szintre amire korábban gondolni sem mertem.Mi lenne ha még a "Z" hálózati kábel is cryo kezelt lenne?! Így már érthető, hogy a nagy kábelgyártók termékpalettájában is miért kezd a cryo kezelés egyre inkább általánossá válni.
AVM Evolution SD 3.2 streamer-előfok, AVM Evolution SA 3.2 végfok, Gauder Akustik Arcona 60 hangfal,Audioquest diamond lan, Power-R kábelek.

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

jimmyimi írta:
2024.01.12., pén. 18:52
Szomorúsággal tölt el hogy a társadalom szűk rétegét érintő közös hobbyt gyakorló emberek között nem összetartás van, hanem dúrva mocskolódás.Vidéken élő, a Darvas-féle HI-FI magazinokból ismereteket szerző
zeneszerető ember vagyok.Az előző évszázad 80 - as éveiben egyeres réz légkábelekkel számomra kedvező
hatásokat értem el IC, hangdobozon belüli, hangszóróvezeték, hálózati vezetékeknél.Rudi bácsi kábeleit megismerve és használva tényleg egy új és drámai változáson ment keresztül az otthoni zenehallgatás élménye, pozitív értelemben.
Nem vagyok elektromérnök, elektroakusztikai szakember,számomra a különböző mérések eredményei nem befolyásolják milyen készüléket és kiegészítőket szerezzek be és alkalmazzak.Egyszerűen meghallgatással
tesztelem a szükséges komponenseket és az alapján döntök ! Sajnálatra méltó hogy felnőtt emberek óvodás módjára mérési eredményeken rugózva vonnak kétségbe a gyakorlatban kiválóan teljesítő produktumokat és
savazzák annak konstruktőrét, készítőjét.
A Hi-Fi társadalomnak kívánok minél több élményekben gazdag zenehallgatást.
Nem vagy egyedül véleményeddel! :smile51:
A gondolkodás nem megerőltető...

jimmyimi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2021.03.05., pén. 09:02
Értékelés: 7

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: jimmyimi »

Szomorúsággal tölt el hogy a társadalom szűk rétegét érintő közös hobbyt gyakorló emberek között nem összetartás van, hanem dúrva mocskolódás.Vidéken élő, a Darvas-féle HI-FI magazinokból ismereteket szerző
zeneszerető ember vagyok.Az előző évszázad 80 - as éveiben egyeres réz légkábelekkel számomra kedvező
hatásokat értem el IC, hangdobozon belüli, hangszóróvezeték, hálózati vezetékeknél.Rudi bácsi kábeleit megismerve és használva tényleg egy új és drámai változáson ment keresztül az otthoni zenehallgatás élménye, pozitív értelemben.
Nem vagyok elektromérnök, elektroakusztikai szakember,számomra a különböző mérések eredményei nem befolyásolják milyen készüléket és kiegészítőket szerezzek be és alkalmazzak.Egyszerűen meghallgatással
tesztelem a szükséges komponenseket és az alapján döntök ! Sajnálatra méltó hogy felnőtt emberek óvodás módjára mérési eredményeken rugózva vonnak kétségbe a gyakorlatban kiválóan teljesítő produktumokat és
savazzák annak konstruktőrét, készítőjét.
A Hi-Fi társadalomnak kívánok minél több élményekben gazdag zenehallgatást.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Kábelezzünk

Hozzászólás Szerző: cables »

cables írta:
2024.01.08., hétf. 16:35

A szomorú tény, hogy az elektronok nem számolgatnak. Úgy haladnak az árnyékolt vezetőkben, ahogy a megbolygatott elektromágneses tér engedi. A jóval nagyobb kapacitás miatt megbomlik a hangjel integritása a gyors jelváltozások, élek letompulnak, ezért élőbb sokkal az árnyékolatlan kábelek (pl. IC kábelek) hangja. A tapasztalat ezt világosan visszaigazolja.
A fenti posztomra érkezett egy "személyeskedő értékelés" az alábbi szöveggel:

robi20064: A szomoru teny az hogy vagy szandekosan csinalod ezt vagy a diplomadat is vetted.

Ez egy súlyos személyeskedés, sőt rágalom, amit bárki olvashat, tehát nyilvános vád.

Villamosmérnök vagyok, aranydiplomás villamosmérnök:
RadnaiRdiplomaa.jpg
RadnaiRdiplomaa.jpg (170.76 KiB) Megtekintve 2398 alkalommal
arany diploma_900.jpg
arany diploma_900.jpg (126.26 KiB) Megtekintve 2398 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

-----
Nekem minden kedves vélemény fontos, az is, amit karácsonyi üdvözletbe csomagolnak. Azt viszont akkor kell betennem ide, amikor küldték.
Egyébként Antal ez év április 17-én írt hosszabb véleményt a Power-R kábelek topikba. Többek között ezt írta:

"Amióta a kábeleid beálltak,- a zene hallgatása más értelmezést nyert számomra.
Régen félredobott lemezeket élvezettel hallgatok.
Gyönyörködöm a hangokban amik előkerültek,--- a térbeli játékban..elkezdtem nagyon jó minőségű német holland komolyzenei és jazz akusztik lemezeket gyűjteni.... letölteni.
Köszönettel tartozom !
"

Ennél nagyobb elismerést nem kaphat, aki kábelekkel foglalkozik!

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 540

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord_ »

Ez a Z kábel, ez módfelett érdekes dolog.

Eleve érdekes az, amit a linkelt 'szakértői' eszmefuttatás azért csak felvetett bennem is, hogy a hifis dolgaink alapvetően DC-ről mennek, vagyis, szép dolog ez a nagyfrekvenciás viselkedés, meg az AC szinuszhullám legteteje, ha nem olyan az íve, akkor az milyen, stb..., de az egyenáram esetén, ott mi a helyzet?, az oszcilloszkópjaitokon mi látszana? Hová lesznek ezek a zavarjelek? Vagy az egyenáram emlékszik, hogy még a pufferelés, meg egyenirányítás előtt, váltóáram korában, mi volt a helyzet?
De ez nyilván a hozzáértők dolga, ezeken agyalni, ill. úgy tervezni a dolgokat, hogy jó legyen, ők nyilván tudják a választ ezekre a kérdésekre. (a linkelt szösszenetekben ez volt az egyik támadó-érv a hálózati kábelek hangzás-különbözősége ellen.)

De sokkal érdekesebb a 'Z' szerepe a reprodukcióban. Hogy teljesen úgy tűnik, hogy bizonyos, nem tisztázott okokból jelen lévő 'fedéseket' megszüntet, ill. enyhít. Valamiféle transzparencia létesül, olyan módon, hogy a tónus alapvetően érintetlen marad. Ez utóbbi nagyon nehéz dolog, énszerintem az egyik legnehezebb mutatvány a kábeleknél, nevezetesen, ha bekerül egy nagyon jó minőségű kábel, akkor ne legyen 'elhangolódás'. Aki sok felhangérzékeny hangszeres zenét hallgat, az tudja, miről beszélek. Tudja, és vélhetőleg rengeteg baja volt már a kábelekkel pont emiatt a színeződés-veszély miatt. És igen, innen jön az, hogy pl. hogy a kisimító, picit 'analógos' (nyilván most a rossz értelemben) kábelmegoldás az, hogy ezeket a balhés, túlérzékeny zónákat inkább finoman lefedi, vagyis nem lesz mű-színezés, nem lesz 'rossz húr', cserében egyértelmű az információvesztés. Ez utóbbi furcsa módon nem akkora dráma, mint sokan gondolják, mert sokkal kellemesebb, zeneibb, mint a helytelen, 'elhangolt' tónus.
Ez a 'Z' kábel valahogyan pont a fordítottját teszi.
Legalábbis, eleddig, úgy tűnik.:)

P.S.
Valószínűleg, a tényleg jó hangú és drága gyári kábeleknél is errefelé gyúrnak, vagy legalább felmerül ez a problematika, ill. a megoldásuk.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »

cables írta:
2023.12.22., pén. 11:03
---
Nagyon szeretném, ha ez a topik a jövőben Power-R kábelekről szólna és nem a vitákról. Gondolom az jogos kérés, hogy azt kérem azok írjanak ide, akiket érdekelnek a kábeleim.
A topik címe: vélemények és kérdések... Nem azért lett létrehozva, hogy mások véleményt írjanak vagy kérdezzenek? Ha ez megtörténik, akkor a házigazda válaszol. Vagy ez egy reklám topik? Mert akkor át kéne nevezni.
.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Nagyon szeretném, ha ez a topik a jövőben Power-R kábelekről szólna és nem a vitákról. Gondolom az jogos kérés, hogy azt kérem azok írjanak ide, akiket érdekelnek a kábeleim.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

cables írta:
2023.12.21., csüt. 19:42
---
Nálam jobban senki sincs meggyőződve arról, hogy audió rendszerek minősítésekor egyetlen műszer rúg labdába, az emberi fül, és ha konkrétan egy adott rendszerről beszélünk, akkor a tulajdonos füle.

Még egyszer elmondanám, amit már egyszer leírtam, azért méregettünk és méregetünk hálózati kábel viselkedést nagyfrekvenciás jelekre, mert a Z hálózati kábel olyan mértékű hangzás javulást hozott rendszerekbe, hogy felmerült bennem, hogy ennek okát - hogy miért ennyire jó ez a kábel - talán ki lehet mérni. Jelenleg is ezen dolgozunk.

Viszont elmondanék valamit. A mérés és annak eredménye rám tartozik és legfeljebb a vevőimmel fogom megosztani.
Semmiképp sem más kábel készítőkkel, ők a saját termékeikkel foglalkozzanak a saját topikjaikban.
Már ne is haragudj Rudi bácsi de valami zavart érzek az erőben. :yingyang:
-a legjobb műszer a fül, erre bedobsz egy műszeres mérést a topikba, hogy ezzel is igazold a kábel jóságát (nyilván némi hype a cél - o.k.)
-valaki aki érti is, hogy mit lát a műszer kijelzőjén szóvá teszi, hogy valami nem kóser
-elismered, hogy tényleg nem kalács a mérés
-erre besértődsz, hogy kellemetlenkednek veled és most már csak rád meg a vevőidre tartozik
-tulajdonképp mindenki másnak pofa súlyba (már aki nem dícsérni jön) , okoskodjanak a saját topikjukban (amit ugyan te nem nagyon tudtál abszolválni mikor hurcolásztad faló kábelét méricskélni és véres kardként lengetted az eredményt)


:quetionmark:
Értem én, hogy gerillamarketing van de ez azért kicsit erős lesz ebben a formában, nem gondolod? gondolkodik.gif

szerk.:
"Itt valami nincs rendben, tekintetes uram! ─ szól a rendőrlegény."

A köpönyegforgató
szerző: Anton Pavlovics Csehov, fordító: Sárváry Elek
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tonee73 2023.12.22., pén. 08:39-kor.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

cables írta:
2023.12.21., csüt. 19:42
---
Nálam jobban senki sincs meggyőződve arról, hogy audió rendszerek minősítésekor egyetlen műszer rúg labdába, az emberi fül, és ha konkrétan egy adott rendszerről beszélünk, akkor a tulajdonos füle.

Még egyszer elmondanám, amit már egyszer leírtam, azért méregettünk és méregetünk hálózati kábel viselkedést nagyfrekvenciás jelekre, mert a Z hálózati kábel olyan mértékű hangzás javulást hozott rendszerekbe, hogy felmerült bennem, hogy ennek okát - hogy miért ennyire jó ez a kábel - talán ki lehet mérni. Jelenleg is ezen dolgozunk.

Viszont elmondanék valamit. A mérés és annak eredménye rám tartozik és legfeljebb a vevőimmel fogom megosztani.
Semmiképp sem más kábel készítőkkel, ők a saját termékeikkel foglalkozzanak a saját topikjaikban.
Értem, ezért tettél fel képet és táblázatot a mérési eredményekről a nyilvános Fórumra, mert max a vevőiddel osztod meg. gondolkodik.gif
Aztán kérdezni se szabad a kérdések topicban? Mindegy... megszoktuk.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

---
Nálam jobban senki sincs meggyőződve arról, hogy audió rendszerek minősítésekor egyetlen műszer rúg labdába, az emberi fül, és ha konkrétan egy adott rendszerről beszélünk, akkor a tulajdonos füle.

Még egyszer elmondanám, amit már egyszer leírtam, azért méregettünk és méregetünk hálózati kábel viselkedést nagyfrekvenciás jelekre, mert a Z hálózati kábel olyan mértékű hangzás javulást hozott rendszerekbe, hogy felmerült bennem, hogy ennek okát - hogy miért ennyire jó ez a kábel - talán ki lehet mérni. Jelenleg is ezen dolgozunk.

Viszont elmondanék valamit. A mérés és annak eredménye rám tartozik és legfeljebb a vevőimmel fogom megosztani.
Semmiképp sem más kábel készítőkkel, ők a saját termékeikkel foglalkozzanak a saját topikjaikban.

Avatar
chord_
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 387
Csatlakozott: 2020.05.28., csüt. 17:29
Értékelés: 540

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: chord_ »

fülelek írta:
2023.12.21., csüt. 09:25
Nem várom el tőled, hogy fölfogjad, miért írtam a mérésről. Ugyanis ebben a frekvenciatartományban semmilyen zavaró jelet nem lehet mérni a hálózatban.
Ajánlom az alábbi szösszeneteket morzsányi tájékozódásra https://www.audiosciencereview.com/foru ... ent.25501/
https://sound-au.com/articles/mains-quality.htm
Hát, kicsit beleolvastam ezekbe a morzsányi tájékozódást szolgáló szösszenetekbe.
Úgy tűnik, hogy alapvetően tagadják az összefüggést az észlelhető hangminőség, és a jelen lévő / mérhető különféle zajok és torzítások, valamint a különféle AC szűrők / vezetékek között. Vagyis, a szokásos akadémiai szemlélet, miszerint, egy porszívó bekapcsolása, igen, ott lehet egy kattanás, és erre van technológiai megoldás, de hogy a beterhelő zavarok a hallott hegedűszó tónusában változást okoznának, az technikailag erősen kétséges.
Vagyis, ha formálislogikázunk, akkor olyasmi van, hogy amikor 'lebilincselő' változást hoz a rendszeremben konkrétan a 'Z' hálózati kábel, a hegedű tónusában, akkor pszichés illúzió áldozata vagyok, vagy pedig, az említett cikkek nem érték el az észlelt jelenség eseményhorizontját, vagyis, jóindulatúan akár, de rossz helyen keresgélnek.

Amúgy, szerintem, ez a vitát kiváltó nagyfrekvenciás méréssorozat, még ha korrekten is van előadva, nem valószínű, hogy megtalálja a lényegi paramétert, amire itt áhítoznánk. Mármint, a 'jódrót vs. rosszdrót' méréssel eldönthetőségi kérdésében. Csak egy kocka egy bonyolult mátrixból.
Blog: Komoly Zenei Ajánló
Mark Levinson №512 - Heed Nexus - Spendor SP1 - Radnai kábelek

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”