Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Avatar
cat7505
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 336
Csatlakozott: 2015.06.28., vas. 11:57
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Sárvár

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cat7505 »

Na igen, ez így a sztorival együtt már kicsit másként dobja magát.
De nekem akkor nem sikerült poénra venni ezt az önjelölt titulus-osztogatást, és némileg elragadott a hév.
Viszont amit írtam azt vállalom, ettől függetlenül azt is tudom hogy v.szeg jó az a kábel.
(abban a helyzetben vagyok, hogy magam is rendelkezem némi érett alapanyaggal)
És hát igen, a zeneileg fogékony nők hallása sokszor jobb is lehet mint nekünk.
Intuitív és autodidakta alkotó (DIY-er), középsúlyú pákaforgató,
holisztikus szemléletű gondolkodó, spirituális anyag suttogó…
mellesleg nem vagyok százas, sosem voltam olyan gyenge IQ-ra

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A feleség-barát témakörhöz. Valamikor nyáron vittem egy Slim hangfal kábelt egy érdeklődőhöz. Meghallgattuk a rendszerét egy jó lemezzel, aztán kivette a hangfal kábeleket és letette a szoba közepére. Csak pislogtam egy jónevű USA kábelgyártótól voltak nem akármilyen kábelek, mintha öntöző csövek lettek volna, kicsit megemeltem, hát volt súlya is. Aztán odaadtam a Slim-et, akkor meg a tulaj pislogott. Nem fog ez leégni? - valami ilyet kérdezett. mondtam, hogy nem. Bekötötte, aztán hallgattuk a zenét. A teljesen nyers Slim jobban szólt, mint a ő régóta használt, bejáratott kábele. Visszakötötte a régi kábelt és meghallgattuk úgy, hogy már figyelt volna a finom részletekre, amit a Slim-el hallott, de nem akartak jönni. Jó, de ő hallgat ennél űtősebb zenéket is mondta és betett valami nagyon kemény zenét, sok méllyel. Nem szaporítom a szót, bármivel teszteltük a kábeleket neki is jobban tetszett a SLIM hangja. Ott is maradt. Mi ebben a feleség-barát? Egyrészt könyebben kezelhető egy ilyen finom, vékony kábel, másrészt gondolom annak is örült, hogy kábel cserével pénzt "vehettek ki" a rendszerből, harmadrészt ott ült végig a tesztelés alatt és neki is a Slim hangja tetszett jobban.

Pár hét múlva USB kábellel játszódott le náluk a fentihez hasonló teszt, abból beírás is született, annyira meglepte a tulajt az eredmény.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

A "Slim" hangfal kábel osztatlan sikert arat. Kedvező ár, könnyű kezelhetőség és nagyon természetes hang.
Szombaton küldtem le egy Slim-et utánvétellel, ma délután jött a reakció az alábbi üzenet formájában
Slimjó.jpg
Slimjó.jpg (60.5 KiB) Megtekintve 3268 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Még egy fotó az alábbi beíráshoz és még valami. Sajnos eldőlni látszik a vita: a lemezről vagy fájlból hallgassunk zenét kérdésben. A hozzáférés könnyebbsége miatt egyre többen fájlokból hallgatnak zenét. Ennek a szép rendszernek a tulajdonosa is él ezzel, van egy másik rendszere is, de ha a fülét és lelkét akarja kényeztetni, akkor feltesz néhány fekete lemezt a legendára.

GYPrendszer.jpg
GYPrendszer.jpg (128.85 KiB) Megtekintve 3207 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Még pár kép a tegnapi tesztelésről
GyPhangfal700.jpg
GyPhangfal700.jpg (70.71 KiB) Megtekintve 3225 alkalommal
GYPinto-the-silence-lp.jpg
GYPinto-the-silence-lp.jpg (33.03 KiB) Megtekintve 3225 alkalommal
GYPSade.jpg
GYPSade.jpg (37.93 KiB) Megtekintve 3225 alkalommal
Csatolmányok
GYPVF.jpg
GYPVF.jpg (30.98 KiB) Megtekintve 3225 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Nagyon kellemeset teszteltünk ma délután Budán az egyik kedves vevőm dedikált zenehallgató szobájában, egy igazi retró paradicsomban. Hangfal kábeleim már hosszabb ideje a rendszerében voltak, most Live IC és hálózati VF érdekelte, de végül ott maradt a rendszerben egy tápkábelem is.

A kellemes jelző annak szól, hogy végre nem fájlokkal teszteltünk, hanem LP lemezekkel, nem is akármilyenekkel egy csodás hang ECM jazz lemezt (Avishai Cohen Into The Silence) és Sade Diamond Life lemezét hallgattuk nem akármilyen LP játszóról. A nagy gonddal restaurált Thorens TD124 hangja engem egyszerűen lenyűgözött, Pointe csöves phonoval és erősítővel, Martin Logan hangfalakkal úgy szólt a rendszer, hogy egyetlen bekerült komponens esetében sem kellett visszapróbálni a régit, mert egyértelmű volt a javulás minden esetben. Külön kiemelném a VF-et, az egyik legnagyobb feljebb lépést az hozta, pedig nem próbálgattuk különböző helyekre egy álló lámpa fali dugaszba került és ott is maradt.

A GYPThorens.jpg csatolmány már nem érhető el.
GYPThorens.jpg
GYPThorens.jpg (66.39 KiB) Megtekintve 3138 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Nemrég érkezett egy nagyon kedves régi vevőmtől

LiveesSlim.jpg
LiveesSlim.jpg (84.67 KiB) Megtekintve 3131 alkalommal

Avatar
hollohazi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 982
Csatlakozott: 2014.02.07., pén. 09:19
Értékelés: 303
Tartózkodási hely: Balatonfüred

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: hollohazi »

Egy tapasztalat Rudolf vf eszközeivel kapcsolatban.
A vf RCA dugó hatása megsokszorozható a ráerősített 1-2 cm-es ásványdarabbal az arra érzékeny rendszerben. Fekete turmalint ajánlanék első körben, 1500 Ft-ból kijön.
47 Lab Midnight Blue Cd játszó, 47 Lab Midnight Blue elő-és végerősítő, 47 Lab Lens Alnico széles sávú hangsugárzó , Funk Vector III lemezjátszó, Funk FX 3 kar, Hana SL MC hangszedő,  47 Lab Shigaraki MC phono, Tiglon, Shun Mook, Schallwand, Schnerzinger

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Még valami. Másfél éve készítettem valakinek egy "Live" XLR kábelt. Nem tudtam elvinni hozzá vidékre, postáztam. Azt írta, hogy nem rossz, de az én régi XLR kábelem, amit használ jobb hangú, visszaküldte. Elhittem, betettem a fiókba és azóta mindenkinek azt mondtam, hogy a Live szerkezet nem jó XLR kábelnek. Most elő kellett vennem, mert két XLRt kellett vinnem és egy csúcs rendszerben teszteltük, hihetetlenül jól szólt. Na ezért kell eljárni a kábelekkel.

LiveXLR_600.jpg
LiveXLR_600.jpg (138.98 KiB) Megtekintve 2968 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Elképesztő héten vagyok túl életem két legérdekesebb helyszíni tesztelésén, talán a magyar viszonyok között a két szélsőséget volt szerencsém hallani. Azt nem tudom elmondani, hogy mennyit lehet tanulni ezekből. Kell pár nap, hogy megemésszem a hallott hangokat. Egyetlen tanulságot adnék közre: kábelek hatását egymáshoz képest csak közvetlen egymás után való meghallgatás mutatja meg. A fülünk (vagy talán inkább agyunk) elég gyorsan felejt.

Kellemes hétvégét kívánok mindenkinek, sok jó zenével!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ez az ábra valamiért nem kerül be az alábbi beírásba, pdig feltöltöttem és beszúrtam és az előnézetben is benne volt
SlimCsaba2.jpg
SlimCsaba2.jpg (51.91 KiB) Megtekintve 3045 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ha lehet, úgy értem, ha időm engedi szívesen lemegyek akár vidékre is a kábelekkel, mert nagyon érdekel, hogy milyen változást okoznak a különböző rendszerekben. Vannak aztán olyan kábelek, amelyeket válogatni érdemes pl. tápkábelek vagy USB kábelek, ezek hatása ugyanis erősen készülék függő. Az ilyen válogatáshoz jópár kábel kell, ezeket nem lehet postán leküldeni, sokkal eredményesebb a személyes látogatás, az együtt válogatás.

Másfél hete viszont nem volt időm lemenni valakihez, aki Slim hangfal kábelt kért. A barátja, aki régi vevőm készült hozzá és megígérte, hogy leviszi a kábelt. Azóta nem hallottam róluk, ma viszont két üzenet is érkezett. A facebookon a tulajtól, a mail meg a baráttól.

A Slim_hangfalkrolCsZ.jpg csatolmány már nem érhető el.
Slim_hangfalkrolCsZ.jpg
Slim_hangfalkrolCsZ.jpg (64.33 KiB) Megtekintve 3009 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Néha rövid leveleknek is lehet örülni. Pár napja megkeresett egy régi vevő azzal, hogy új csöves RIAA korrektort és előerősítőt vett és bármit csinál zajos az LP lejátszás. Tegnap vitt el két IC kábelt és még éjjel írta ezt a rövid levelet.

riaacsendes.jpg
riaacsendes.jpg (23.18 KiB) Megtekintve 3153 alkalommal

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: svedmalac »

"Szó szerint" ...

Ezt inkább ne.
üdv, tonee

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Sikerült végül is egy kis gyakorlás után. Itt az eredmény
teflonUSB2.jpg
teflonUSB2.jpg (231.65 KiB) Megtekintve 3257 alkalommal
Tesztelhető saját rendszerben akár a hétvégén. Érdeklődés cables@freemail.hu

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6944
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Létezik teflon szigetelésű kábelhez jól használható csupaszító szerszám, de amire te szeretnéd használni, az annyira vékony, hogy azt sajnos kézzel lehet csak megpucolni.
Én készítettem már ilyen teflonos kábelből usb kanócot, nekem nem vált be...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Az USB kábel hangja az egész audiózás egyik legvitatottabb területe. Sokan még mindig állítják, hogy minden USB kábel hangja egyforma, de ez azért ma már szinte nevetséges álláspont. A héten, szó szerint hagyatékból, egy kedves ismerőstől hozzá jutottam egy nagy tekercs különleges teflon szigetelésű árnyékolt kábelhez és készítettem belőle egy hosszabb, másfél méteres USB kábelt. Nagyon megkínlódtam vele, mert nem könnyű a teflon szigetelést csupaszítani. Elkészült végül a kábel, zsugorcsöveztem, aztán a tesztnél kiderült, hogy elszakadt az egyik belső ér, szétszedtem, valószínüleg belevágtam a huzalba a csupaszításkor, letört ott ahol a teflon lekerült róla.

Ha van valakinek megbízható módszere ilyen kábelek belső erének csupaszítására és megírná pm.ben megköszönném.
teflon.jpg
teflon.jpg (129.88 KiB) Megtekintve 3203 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ma reggel kaptam
TamasVFSlim.jpg
TamasVFSlim.jpg (79.89 KiB) Megtekintve 3099 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

SlimGergely.jpg
SlimGergely.jpg (21.26 KiB) Megtekintve 3264 alkalommal

Avatar
jazzy0635
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2012.11.27., kedd 09:13
Értékelés: 41

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: jazzy0635 »

Sziasztok!

Néhány gondolat az uj Slim kábellel kapcsolatban.
Már évek óta Magnumot használok nagy megelégedettséggel és mellette sikerült tesztelni az ujabb erős árammal járatott verziót is, amit szintén nagyon megkedveltem.
A hétvégre kaptam meghallgatásra Rudolftól egy pár új Slim hangfalkábelt.
Meglepő volt, hogy még mindig sikerül fejlődést erélni ezekkkel a kábelekkel. Az erős áramu verziónál már végleg azt gondoltam, hogy ennél jobb hang már nem lehet, de tévedtem.
Ezzel az uj Slim kábellel sikerült még több dinamikát, elkülönült mély hangot ugymond hozzáadni az eddig Rudolf által készitett nagyon részletes, szellős és széles szinpadtérrel rendelkező kábelekhez.
Valahogy olyan érzés fogott el mintha korábbi kábelek egy kicsit az elektrosztatikus hangfalak irányába mutatnának, egyfajta széles szellős részletes szinpadtérrel. Ezzel az ujjal viszont a dinamikus hangfalak világát is megkapjuk
Roviden: elkülönült hangszerek, megfogott de kellő mértékű mélyek, csengő magasak és dinamika!

Barátommal a Magnumot egy Linn K20-as teszteltük. ahol a Linn jóval dinamikusabbnak bizonyult, viszont sokkal kevésbé audiophile-nek. A Slim-et már nem érdemes vele összeengedni vele....

Köszönöm Rudolf az uj kábelt
Aki teheti próbálja ki , megéri!

jazzy

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

OK most már kapok pm-eket!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12089
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5728
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Cables
Átnéztem a beállításaidat, de semmi hibát nem látok.Mindenesetre újra küldtem a beállításokat ugyanazokkal az értékekkel, próbáld ki.Esetleg próbálj törölni pár felesleges üzenetet (Talán megtelt a tárhelyed, ekkor szokta rendszer automatikusan visszatartani az új üzeneteket) Ha így sem műxik akkor csak csandaz tud segíteni.
Üdv
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »

Off
Szia Tibi!

Akkor úgy tűnik, nem a fülemmel v. a rendszeremmel van a baj a Siltech-el kapcsolatban... :)

On
.

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Kedves Rudolf,
Nagyon hálás vagyok az életnek, hogy találkoztunk. Lassan 30 éve próbálom fejlesztgetni az otthoni hifi rendszeremet.
Sok alkalommal voltam azon a határon, hogy mindent eladok, mivel valahogy nem sikerül igazán természetes, élő hangú rendszert kiépíteni! Elkezdtem kábeleket cserélgetni, tesztelni. Soha véget nem érő folyamat. Minden kábel másképp szólt. Igazándiból egyik sem felelt meg?!
Jó ismerősöm tanácsára hallgatva a hét elején találkoztam Rudolffal. Eddig nem igazán ismertem a kábeleit. A lényeg, hogy kaptam tőle egy pár Power-R Slim hangfalkábelt és egy pár Live rca kábelt meghallgatásra. Jelenleg Siltech kábeleim vannak a rendszerben. Azt gondolom tudjátok, hogy Siltech kábelek tényleg a legjobb hangú kábelek között vannak. Persze árban is nagyon a toppon vannak. :) Nagyon kíváncsi voltam, hogy Rudolf kábelei mennyire közelítik meg a Siltech kábeleimet? Bekötöm a kábeleket. Járatom kb. két órát. Leülök hallgatózni. És csak azt tudtam mondani több alkalommal, hogy nem értem......
Nem, hogy megközelíti a Siltech hangját, hanem jobb!!! A Siltech színezi a hangot! Most hallom először mióta hifizek, hogy a hangszerek tényleg külön szólnak, Élő, természetes hangszínek. Öröm hallgatni! :) Most sem értem, de hoztam egy döntést és el fogom adni a Siltech kábeleim. Mindenkinek ajánlom, hogy tegyen egy próbát. Minden féle előitélet nélkül hallgassátok meg saját rendszeretekben ezeket a kábeleket!!!!
Szép estét!
Tibi

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5085
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2057

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Tegnap a HiFi > Virtuális föld topikba beírtak egy kérdés, ami valahogy így szólt:

miért volt szükség a Virtuális földre, hiányzott vmi hangzásból, magából a zenéből és elpocsékolt "zenehallgatási" időnek itéled meg most?

Nem nekem írták, de egy ilyen kérdés megér annyit, hogy foglalkozzunk vele. Nem azért foglalkozunk a rendszerünk hangjának javításával, mert "hiányzik valami", hanem azért mert szeretnénk minél jobban megközelíteni a természetes hangzást, azt ahogy a hangszerek és az énekek élőben szólnak.

Tegnap délután egy nagyon profi DiY CD játszós, csöves erősítős, AN kábeles rendszerbe próbáltunk hálózati és hangszóró VF-eket. A tulaj aki akusztikával foglalkozó szakember nagy meglepetéssel hallotta, hogy milyen egyértelmű javulást okozott a VF-M hálózati, majd a hangfal VF. Vissza se kellett hallgatni a zenéket, annyira egyértelmű volt a javulás.
Csatolmányok
PowerRVF-M.jpg
PowerRVF-M.jpg (59.81 KiB) Megtekintve 3204 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”