Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Moderátor: cables

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ez az ábra valamiért nem kerül be az alábbi beírásba, pdig feltöltöttem és beszúrtam és az előnézetben is benne volt
SlimCsaba2.jpg
SlimCsaba2.jpg (51.91 KiB) Megtekintve 3004 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ha lehet, úgy értem, ha időm engedi szívesen lemegyek akár vidékre is a kábelekkel, mert nagyon érdekel, hogy milyen változást okoznak a különböző rendszerekben. Vannak aztán olyan kábelek, amelyeket válogatni érdemes pl. tápkábelek vagy USB kábelek, ezek hatása ugyanis erősen készülék függő. Az ilyen válogatáshoz jópár kábel kell, ezeket nem lehet postán leküldeni, sokkal eredményesebb a személyes látogatás, az együtt válogatás.

Másfél hete viszont nem volt időm lemenni valakihez, aki Slim hangfal kábelt kért. A barátja, aki régi vevőm készült hozzá és megígérte, hogy leviszi a kábelt. Azóta nem hallottam róluk, ma viszont két üzenet is érkezett. A facebookon a tulajtól, a mail meg a baráttól.

A Slim_hangfalkrolCsZ.jpg csatolmány már nem érhető el.
Slim_hangfalkrolCsZ.jpg
Slim_hangfalkrolCsZ.jpg (64.33 KiB) Megtekintve 2968 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Néha rövid leveleknek is lehet örülni. Pár napja megkeresett egy régi vevő azzal, hogy új csöves RIAA korrektort és előerősítőt vett és bármit csinál zajos az LP lejátszás. Tegnap vitt el két IC kábelt és még éjjel írta ezt a rövid levelet.

riaacsendes.jpg
riaacsendes.jpg (23.18 KiB) Megtekintve 3112 alkalommal

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: svedmalac »

"Szó szerint" ...

Ezt inkább ne.
üdv, tonee

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Sikerült végül is egy kis gyakorlás után. Itt az eredmény
teflonUSB2.jpg
teflonUSB2.jpg (231.65 KiB) Megtekintve 3216 alkalommal
Tesztelhető saját rendszerben akár a hétvégén. Érdeklődés cables@freemail.hu

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Létezik teflon szigetelésű kábelhez jól használható csupaszító szerszám, de amire te szeretnéd használni, az annyira vékony, hogy azt sajnos kézzel lehet csak megpucolni.
Én készítettem már ilyen teflonos kábelből usb kanócot, nekem nem vált be...

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Az USB kábel hangja az egész audiózás egyik legvitatottabb területe. Sokan még mindig állítják, hogy minden USB kábel hangja egyforma, de ez azért ma már szinte nevetséges álláspont. A héten, szó szerint hagyatékból, egy kedves ismerőstől hozzá jutottam egy nagy tekercs különleges teflon szigetelésű árnyékolt kábelhez és készítettem belőle egy hosszabb, másfél méteres USB kábelt. Nagyon megkínlódtam vele, mert nem könnyű a teflon szigetelést csupaszítani. Elkészült végül a kábel, zsugorcsöveztem, aztán a tesztnél kiderült, hogy elszakadt az egyik belső ér, szétszedtem, valószínüleg belevágtam a huzalba a csupaszításkor, letört ott ahol a teflon lekerült róla.

Ha van valakinek megbízható módszere ilyen kábelek belső erének csupaszítására és megírná pm.ben megköszönném.
teflon.jpg
teflon.jpg (129.88 KiB) Megtekintve 3162 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ma reggel kaptam
TamasVFSlim.jpg
TamasVFSlim.jpg (79.89 KiB) Megtekintve 3058 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

SlimGergely.jpg
SlimGergely.jpg (21.26 KiB) Megtekintve 3223 alkalommal

Avatar
jazzy0635
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2012.11.27., kedd 09:13
Értékelés: 41

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: jazzy0635 »

Sziasztok!

Néhány gondolat az uj Slim kábellel kapcsolatban.
Már évek óta Magnumot használok nagy megelégedettséggel és mellette sikerült tesztelni az ujabb erős árammal járatott verziót is, amit szintén nagyon megkedveltem.
A hétvégre kaptam meghallgatásra Rudolftól egy pár új Slim hangfalkábelt.
Meglepő volt, hogy még mindig sikerül fejlődést erélni ezekkkel a kábelekkel. Az erős áramu verziónál már végleg azt gondoltam, hogy ennél jobb hang már nem lehet, de tévedtem.
Ezzel az uj Slim kábellel sikerült még több dinamikát, elkülönült mély hangot ugymond hozzáadni az eddig Rudolf által készitett nagyon részletes, szellős és széles szinpadtérrel rendelkező kábelekhez.
Valahogy olyan érzés fogott el mintha korábbi kábelek egy kicsit az elektrosztatikus hangfalak irányába mutatnának, egyfajta széles szellős részletes szinpadtérrel. Ezzel az ujjal viszont a dinamikus hangfalak világát is megkapjuk
Roviden: elkülönült hangszerek, megfogott de kellő mértékű mélyek, csengő magasak és dinamika!

Barátommal a Magnumot egy Linn K20-as teszteltük. ahol a Linn jóval dinamikusabbnak bizonyult, viszont sokkal kevésbé audiophile-nek. A Slim-et már nem érdemes vele összeengedni vele....

Köszönöm Rudolf az uj kábelt
Aki teheti próbálja ki , megéri!

jazzy

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

OK most már kapok pm-eket!

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Cables
Átnéztem a beállításaidat, de semmi hibát nem látok.Mindenesetre újra küldtem a beállításokat ugyanazokkal az értékekkel, próbáld ki.Esetleg próbálj törölni pár felesleges üzenetet (Talán megtelt a tárhelyed, ekkor szokta rendszer automatikusan visszatartani az új üzeneteket) Ha így sem műxik akkor csak csandaz tud segíteni.
Üdv
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »

Off
Szia Tibi!

Akkor úgy tűnik, nem a fülemmel v. a rendszeremmel van a baj a Siltech-el kapcsolatban... :)

On
.

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Kedves Rudolf,
Nagyon hálás vagyok az életnek, hogy találkoztunk. Lassan 30 éve próbálom fejlesztgetni az otthoni hifi rendszeremet.
Sok alkalommal voltam azon a határon, hogy mindent eladok, mivel valahogy nem sikerül igazán természetes, élő hangú rendszert kiépíteni! Elkezdtem kábeleket cserélgetni, tesztelni. Soha véget nem érő folyamat. Minden kábel másképp szólt. Igazándiból egyik sem felelt meg?!
Jó ismerősöm tanácsára hallgatva a hét elején találkoztam Rudolffal. Eddig nem igazán ismertem a kábeleit. A lényeg, hogy kaptam tőle egy pár Power-R Slim hangfalkábelt és egy pár Live rca kábelt meghallgatásra. Jelenleg Siltech kábeleim vannak a rendszerben. Azt gondolom tudjátok, hogy Siltech kábelek tényleg a legjobb hangú kábelek között vannak. Persze árban is nagyon a toppon vannak. :) Nagyon kíváncsi voltam, hogy Rudolf kábelei mennyire közelítik meg a Siltech kábeleimet? Bekötöm a kábeleket. Járatom kb. két órát. Leülök hallgatózni. És csak azt tudtam mondani több alkalommal, hogy nem értem......
Nem, hogy megközelíti a Siltech hangját, hanem jobb!!! A Siltech színezi a hangot! Most hallom először mióta hifizek, hogy a hangszerek tényleg külön szólnak, Élő, természetes hangszínek. Öröm hallgatni! :) Most sem értem, de hoztam egy döntést és el fogom adni a Siltech kábeleim. Mindenkinek ajánlom, hogy tegyen egy próbát. Minden féle előitélet nélkül hallgassátok meg saját rendszeretekben ezeket a kábeleket!!!!
Szép estét!
Tibi

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Tegnap a HiFi > Virtuális föld topikba beírtak egy kérdés, ami valahogy így szólt:

miért volt szükség a Virtuális földre, hiányzott vmi hangzásból, magából a zenéből és elpocsékolt "zenehallgatási" időnek itéled meg most?

Nem nekem írták, de egy ilyen kérdés megér annyit, hogy foglalkozzunk vele. Nem azért foglalkozunk a rendszerünk hangjának javításával, mert "hiányzik valami", hanem azért mert szeretnénk minél jobban megközelíteni a természetes hangzást, azt ahogy a hangszerek és az énekek élőben szólnak.

Tegnap délután egy nagyon profi DiY CD játszós, csöves erősítős, AN kábeles rendszerbe próbáltunk hálózati és hangszóró VF-eket. A tulaj aki akusztikával foglalkozó szakember nagy meglepetéssel hallotta, hogy milyen egyértelmű javulást okozott a VF-M hálózati, majd a hangfal VF. Vissza se kellett hallgatni a zenéket, annyira egyértelmű volt a javulás.
Csatolmányok
PowerRVF-M.jpg
PowerRVF-M.jpg (59.81 KiB) Megtekintve 3163 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Még valami a Slim hangfal kábelekkel kapcsolatban

Ha tagadjuk is, az ár mindig fontos szempont, ha fejleszteni kivánjuk az audió rendszert. A megszokott séma ezzel kapcsolatban az, hogy a jobb hangért bizony többet kell fizetni. Sokszor nem is kevéssel többet.
A Power-R Slim hangal kábelek esetében ez nem így van. Az eddigi tesztelések során jóval drágább, volt, hogy tízszeres szorzóval drágább hangfal kábelnél bizonyult egyértelműen jobbnak ez a könnyen kezelhető, könnyen elhelyezhető kábel.
Érdemes tehát tesztelni. Érdeklődés cables@freemail.hu

Az alábbi képen egy házimozi center sugárzóhoz készített 1,2 m-es, saját jumperes Slim kábel látható
Csatolmányok
sajat.jpg
sajat.jpg (214.36 KiB) Megtekintve 3226 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Miért érdemes kipróbálni a Power-R Slim hangfal kábelt?

Az elmúlt hetekben több rendszerben teszteltük az új, vékony jelzővel illetett hangfal kábelt és minden alkalommal az bizonyosodott be, hogy részletetőbb, zeneibb, természetesebb a hangja, az általában használt, testesebb hangfal kábeleknél.

Legutóbb az egyik ügyfél miután elképedve hallotta, hogy mennyivel jobban szól jazz zenén ez a kábel, még kicsit kétkedve megjegyezte, hogy kiváncsi, hogy miként teljesít zúzós rock zenén. meghallgattuk olyan zenéve is, azon is jobban szólt, nagyon zúzott. Vajon mit csinál elektronikus zenével? Azzal is jobban szólt. Mellesleg ez nem csoda, ha jobb állapotban kerül a hangjel a hangszórókhoz, akkor jobban fog szólni a zene.
Csatolmányok
PowerRSlim800px.jpg
PowerRSlim800px.jpg (97.04 KiB) Megtekintve 3159 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

[quote=JPS post_id=2274286 time=1530773646 user_id=28840]
Rudolf új hangszórókábelét még nem próbáltam, de nagyon kíváncsi voltam milyen hatása van ezeknek a VF eszközöknek.
Két különböző kivitelű VF hálózati dugót is kaptam Rudolftól kipróbálásra és - noha alapvetően skeptikus voltam ezekkel - be kell látnom, hogy tényleg van hatásuk! Én is próbáltam őket közvetlenül a készülékeim tápellátása mellé az elosztóba bedugva, illetve a szobán belül másik (a készülékeimtől teljesen független) másik konnektorban is és bár nem "mellbevágó" a hatásuk, de ugyan azt a számot vele és nélküle meghallgatva egyértelműen érzékelhető. Az egyiknél a tér és hangszerek tisztasága, kontúrossága nőtt a másik pedig inkább a zene teltségét növelte meg, mint ha nagyobb energiával szólalnának meg a hangszerek. Nálam az előbbi maradt (a külön konnektorba bedugva) és nagyon élvezem azt a tiszta hangzást amit hozott. Kértem is Rudolfot, hogy ilyet készítsen nekem még egyet. Nálam ez vált be, másnak lehet, hogy a másik tetszene jobban, de egy biztos: Érdemes kipróbálni és ha beválik ugyan "kis" változást hoz, de hasonlóan "kis" javuláshoz általában sokkal többet kell költenünk rendszerünkre, mint egy ilyen dugó ára!

----------------------
Péternél a fenti véleménye alapján a hálózati virtuális föld VF-S, másnál az újabb VF-M változat a nyerő. A virtuális föld ezközök hatása ugyanis erősen rendszerüggő. Ez vonatkozik a fali hálózati csatlakozóba dugható eszközökre éppen úgy, mint a készülékek nem használt csatlakozóiba dugható készülék VF-ekre. Valamennyi eszköz közös jellemzője, hogy csak a föld érintkezőkhöz csatlakozik, ott fejti ki a hatását. A héten szinte döbbenetes javulást értünk el egy komoly hangfal virtuális földelésével és az erősítő nem használt RCA csatlakozóira dugott RCA VF-ekkel.

Érdemes kipróbálni ezeket az eszközöket, ez a rendszer tuning legegyszerűbb és legolcsóbb módszere!
016a800.jpg
016a800.jpg (211.74 KiB) Megtekintve 3207 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Hétfőn kaptam az alábbi kedves meghívást:
----------------------------
Szervusz Rudolf!
Írtam a Zsoltnak, hogy elvileg csütörtökön dél környékén már otthon vagyok. Amennyiben van kedved, szívesen látlak egy Castle Avon zászlóshajó hangfal meghallgatásra, és akkor kipróbálhatnánk a hangfal VF-edet is.
Üdv.: Csaba
---------------------------
Természetesen elmentem mert nagyon kiváncsi voltam, hogy a Csaba kis szobájában mit produkál a fent megnevezett hangfal páros és arra is, hogy mit tud hozzátenni egy ilyen komoly hangfal hangjához egy pár virtuális föld (VF). Én valamivel később értem a tetthelyre és az első benyomásom az volt, hogy ezek az új hangfalak nagyon szépen szólnak, de van egy határozott nyersesség a hangban, pedig Ella Fitzgerald és Louis Armstrong Summertime című lemezéről hallgattunk számokat.

Nem szeretném nagyon bőre fogni a beszámolót, a lényeget mondanám. Kétféle hangfal VF-et teszteltünk, elsőként egy Z-banán dugós változatot, amely nem jó irányba vitte el a hangzást, aztán egy villa csatlakozós változatot, amely viszont már az első hangoknál is jól hallhatóan sokkal szebbé, határozottabbá tette a fantasztikus ének hangokat, valamint a zongora és a trombita hangját.

Ez a hangfal VF már bent is maradt a rendszerben és rátértünk az RCA VF-ek tesztelésére. Három különböző változatot próbáltunk. Mindhárom jól hallhatóan változtatott a hangzáson. Mindhárman úgy itéltük meg, hogy az egyik élesebbé tette a hangot, a másik kettő egyértelmüen javított azon, a kettő közül a jobbik maradt a rendszerben. A teszt végén szinte döbbenten hallgattuk a csodálatos számokat, a hangban nyoma sem volt a kezdetben hallott nyersességnek. Ilyen eszközöket használtunk a tesztelésnél.

http://www.muszeroldal.hu/pic_news2/keszulekVFek.jpg

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Bennem is felmerült a kérdés, mivel imádom a jó állapotú régi cuccokat. De ezeknek csak akkor van jó ára, ha venni akarsz. Eladni szinte lehetelen. :)

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5070
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2050

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: cables »

Ma reggel kaptam ezt a mail. Évekkel ezelőtt készítettem kábelt az úrnak, azóta nem hallottam felőle.
--------------------------------------------------
Tisztelt Rudolf!
Régen jelentkeztem. Ha van egy kis időm esténként, olvasgatok a facebook oldalon az új fejlesztésekről.
Be kell, hogy valljam, hogy az általad készített ic illetve a hangfalkábel már egy nagyon jó barátom rendszerében teljesít nagyon jó szolgálatot.
A barátom hozzájutott egy régebbi amerikai elektrosztatikus Magneplanar hangsugárzóhoz. Amikor elmentem meghallgatni, nagyon tetszett, de éreztem több van abban a hangfalban.
Mondtam neki, hogy próbálja ki az általad készített kábeleket, szívesen kölcsönadom.
Annyira jó lett, hogy nem akarja visszaadni, fantasztikusan szólnak velük a hagsugárzók, betölti a szobát a valódi zene.
Így nála maradtak a kábelek.
Közben én is kipróbálok többféle kábelt, barátoktól kölcsönkérek ilyet-olyat. Tápkábeleket is szoktam próbálgatni, általában a CD játszóba teszem ,ott hallom a legjobban a különbséget.
Nemrég egy Kimber PK-10-es hálózati kábel vendégeskedett nálam. Több, mint 5 mm2-es réz érvastagságú locsolócső méretű kábel, hatalmas csatlakozókkal, 350 dolláros árral. A CD játszóm egy Musical Fidelity Elektra E60-as lejátszó, az eredeti gyári tápkábelével, használom, eddig ezzel szól a legkiegyenlítettebben.
A vastag kábel nagyon elrontja a hangját, szétesik a hangja.
Nemrég egy idős hölgy az utcában, megkért, hogy nézzem meg a tv- jét, mert valamit elállított rajta. Átmentem és beszélgetés közben, az egyik vitrinben megláttam egy dobozt, megkérdeztem, mi van benne.
Egy nagyon régi hajszárító volt, még ki sem volt bontva, a férje hozta valamikor a 60-as években az NDK-ból.
Mondta, soha sem használta, ha gondolom elvihetem. Itthon kibontottam, egy Komet márkájú 1966-ban gyártott igen masszív hajszárító. Gondoltam szétszedem,megnézem. Belül minden alkatrésze nagyon masszív- az örökké valóságnak készült. Gondoltam, kipróbálom a hálózati kábelét, hogy szólhat egy ilyen régi rézkábel.
Van itthon néhány Mennekes dugvillám és egy jó pár Schurter készülék dugóm, ezeket tettem rá.
Körülbelül 1mm2 vstag rézdrót lehet, így több, mint 50 év elteltével is elég rugalmas hajlékony szigetelésben.
Bekötöttem a CD lejátszóba és ez az első tápkábel, amit nem akarok azóta sem kihúzni. Már az első pillanatban feltűnt a hangján valami nyugodtság, kiegyenlítettség, amit eddig egyetlen szuper kábelnél sem hallottam. Tovább hallgatva, nagyon természetesen szóltak a hangszerek, az énekhangok, nőtt a felbontás, jobbak lettek a mélyek. Már több, mint egy hete hallgatom és nagyon tetszik.
Eszembe jutott, amit a régi rézdrótokról mondott és, hogy nem a vastagságtól lesz jó hangú egy kábel. Ez itt is beigazolódott.
Mostanság elég sok kiadásom volt, most lett meg a hivatalos használatbavételi engedély az házhoz és az autóra is költeni kellett, de majd fogom keresni egy Ic és egy hangfalkábel ügyében a régiek helyett.
Sokat olvastam a virtuális földről is, nem tudom nálam, ahol külön van választva a hi-fi, itt is okozna-e változást?
További kitartást kívánok e fejlesztésekhez, ha összeáll minden, majd fogom keresni!
Üdvözlettel, H R Jászberényből

---------------------------------------------------------
Amit hozzátennék a fenti levélhez: A "huzal legyen minél régebben gyártott" nem ELÉGSÉGES feltétel, hanem SZÜKSÉGES. Még nagyon sok minden kell ahhoz, hogy csodát tegyen a rendszerünkben.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »

Aszpirin írta:
2018.07.12., csüt. 23:13
wittao írta:
2018.07.12., csüt. 23:10
Bele se merek gondolni milyen durva kovetkezmenyei lehetnek ha valaki 1-gyel elszamolja a vezetekek szamat :fekverohog:

A pólusonként egyeres alternatívákról nem is beszélve...
.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2018.07.12., csüt. 23:10
Bele se merek gondolni milyen durva kovetkezmenyei lehetnek ha valaki 1-gyel elszamolja a vezetekek szamat :fekverohog:
Ez a megjegyzés mindent visz... :D :D :D :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7195
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

hosszu írta:
2018.07.12., csüt. 12:49
?? Merthogy???
Miért éppen prímszám? Miért nem mondjuk fibonacci-szám? stb. Kell ennek legyen valami magyarázata is, gondolom... Főleg, ha gondolati úton jutott el idáig, nem kísérletezéssel.
[/quote]

Jó helyen kutakodsz! A válaszom mindkét kérdésedre: "is".
Szerintem a fórum nem alkalmas ennek megvitatására, az erről való beszélgetésre, így maradjunk abban, elhangzott egy javaslat és mindenféle kommentár nélkül legyen a végén pont. :)
[/quote]

Pedig tényleg erre való pont a fórum, hogy megtudjuk miért épp prím szám. A javaslat kommentár nélkül és pont, az meg blog. Ha úgysem lehet erről itt beszélgetni, akkor minek ide írni az egészet? Vagy ez már csak nettó "pógárpukkasztás" ? gondolkodik.gif
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Vélemények, kérdések Cables fejlesztésekkel kapcsolatban

Hozzászólás Szerző: audioline »

cables írta:
2018.07.12., csüt. 21:39
Visszatérve a kábelek huzalszámához és az aranymetszés elmélethez megemlíteném George Cardas kísérleteit ezen a területen. Neki jobb zeneszobája van, mint a legtöbbünknek és hatalmas gyakorlata lehet kábel fejlesztésben. http://www.cardas.com/room_setup_video.php

Ezzel együtt pár éve egy kedves topiktárs kérésére csináltam egy XLR kábelt, amely az egyik legkomolyabb Cardas XLR összekötő helyére került be. Azt írta, hogy ő nagyon hasonlónak találta a két kábel hangzását, de a neje az enyémet természetesebbnek hallotta. A két kábel ára persze köszőnő viszonyban sem volt egymással... és nem az enyém volt a drágább : )

Mi ebből a tanulság:
Az, hogy minden kábelt érdemes az asszonyokkal is megfülelteni. Tudományosan is vizsgálták a két nem hallása közötti különbséget és bizony a nők jobban hallanak.
https://arlenetaylor.org/sensory-prefer ... ifferences

A tanulság nem az, hogy jobb a Power R kábel...? :)
.

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”