Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezek, zenék

Moderátor: cables

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1850
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1015

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: pali923 »

nickjames írta:
2018.10.30., kedd 22:11
Mindennek vannak előnyei, és hátrányai. Az igaz, hogy veszít a "varázsából" valamennyit a zenehallgatás, egész más rákészülni egy Vinyl vagy CD hallgatásra.
Szerintem arra gondol nickjames - és ebben sajnos igaza van, hogy ami könnyen hozzáférhető, aminek nincs ára, azt úgy is kezeljük, és nem értékeljük a helyén. Mint ahogy a vizet, levegőt, az erdőket adottságnak vesszük, és pazaroljuk. Ha a zenékhez könnyen, olcsón, sőt ingyen hozzá lehet férni, addig a zenének, a zenehallgatásnak nem lesz értéke. Már nem kell vigyázni arra az LP-re, cd-re, ami esetleg sokba is került, a fájlok eldobhatók, úgyis megvannak valahol.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
nickjames
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2016.08.10., szer. 22:27
Értékelés: 52

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: nickjames »


Még valami. ... Tidalról kezdtem el hallgatni...

Tudom népszerűtlen lesz a véleményem, de vállalom. A fájlokból való zenehallgatás lesz az audió hobbi halála. Nemcsak a hangminőség miatt, hanem a "minden lemezhez hozzáférek" szemlélet miatt. Talán már sokan rájöttek, hogy a minden az lényegében a semmi.


Szia!

Mindennek vannak előnyei, és hátrányai. Az igaz, hogy veszít a "varázsából" valamennyit a zenehallgatás, egész más rákészülni egy Vinyl vagy CD hallgatásra. Tény, hogy van annak hatása, ha kezedben tartod a lemezt, érzed súlyát, illatát, látod a borítót nagy méretben. És igen, még nagy lemezgyűjtemény esetén is korlátozott a választék. (Nekem akkor sem okozott gondot, amikor csak a CD gyűjteményem állt rendelkezésre, a zenefogyasztási szokásaim is ahhoz igazodtak).

A streaming megnyit lehetőségeket. Azért, mert minden elérhető, még nem kezdek el ész nélkül "mindent" hallgatni. De tény, hogy a kérdéses albumok meghallgatása más módon nehézkes lett volna (annyi energiát meg nem fektettem volna bele). Így sem érhető el az összes lemez, de a legtöbb igen, ráadásul nagy felbontásban.

Számomra a legtöbbet az új/más zenék megismerése terén nyújtja. Az ízlésemet "tanuló" algoritmus zenéket ajánl, el lehet indulni egy szálon, rá lehet találni együttesekre, melyekről amúgy nem hallanék. A Youtube is jó ebből a szempontból, de hangminőség szempontjából az azért más. Elismerem, megváltoztatja a zene fogyasztási szokásokat, aminek vannak árnyoldalai is. Leginkább az "elmélyedés" terén, könnyebben "ugrál" az ember a zenék között, ritkábban marad bent végig egy album. De sok előnye is van, melyeknek csak egy részét említettem. Nem HIFI kategória, de egy kedves vendég ajánlását, az általa kedvelt zenét meghallgatni sokkal nehezebb lenne.

Szerintem a fájl alapú zenehallgatásnak meg van a maga helye az audio világban, és minél több gyártó fejleszt, minél több használói tapasztalat (tuning, "mágia", stb.) gyűlik össze, annál jobb hangminőséget lehet elérni. Emlékszem egy fiatalkori barátom gondolataira, amikor megjelentek az első jobb digitális gépek: már elviselhető képet lehet készíteni velük, de a jótól még nagyon messze vannak. Sosem fogják megközelíteni a hagyományos fényképezők képminőségét. És mi lett? Ma sehol nincsenek a hagyományos gépek, és rendkívüli képeket lehet készíteni velük. A hagyományos gépeknek mindig lesznek híveik (egy kedves ismerősöm még lyukkamerát is használ), lesznek előnyeik, de sok minőségi/profi felhasználó már átállt az új technológiára. Ez lesz (van) a Hifi terén is, a CD háttérbe szorul.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

nickjames írta:
2018.10.29., hétf. 22:06
cables írta:
2018.10.21., vas. 12:08
... és ez valóban igaz? Tényleg ezek a legjobb hangú CD lemezek?

https://www.stuff.tv/features/47-essent ... diophiles
Hát... Szerintem a "legjobb" az mindig problémás. Még csak az elején tartok, Tidalról kezdtem el hallgatni. Hangminőségben tényleg nem rosszak, de azért sok jó hangú album van még a világon. Zenei vonalon meg nem érdemes minősíteni, ízlések és pofonok... Számos stílus vonul fel, nem hinném, hogy túl sok ember lehet, akinek mind tetszik. Vagy akár csak "elviselhető". Már pedig ha zeneileg "szenvedés", akkor a hangminőséget is nehezebb megítélni.Én nagyon hadilábon állok a legjobb kifejezéssel, számomra értelmezhetetlen.
Teljesen igazad van! Pont ezért tettem fel a topikba, mert én sem gondolom, hogy vannak legjobb lemezek és pont ezek lennének azok. A zene élvezete szubjektív élmény, mindenkinek más a legjobb.

Még valami. ... Tidalról kezdtem el hallgatni...

Tudom népszerűtlen lesz a véleményem, de vállalom. A fájlokból való zenehallgatás lesz az audió hobbi halála. Nemcsak a hangminőség miatt, hanem a "minden lemezhez hozzáférek" szemlélet miatt. Talán már sokan rájöttek, hogy a minden az lényegében a semmi.

Idéznék egy összehasonlítást, amelyben egy analóg és egy digitális masterről készült LP hangját lehet összevetni. Érdemes a videó alatti véleményeket is elolvasni.

https://www.youtube.com/watch?v=DK_kjGkQQN8&t=187s

Avatar
nickjames
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 80
Csatlakozott: 2016.08.10., szer. 22:27
Értékelés: 52

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: nickjames »

cables írta:
2018.10.21., vas. 12:08
... és ez valóban igaz? Tényleg ezek a legjobb hangú CD lemezek?

https://www.stuff.tv/features/47-essent ... diophiles
Hát... Szerintem a "legjobb" az mindig problémás. Még csak az elején tartok, Tidalról kezdtem el hallgatni. Hangminőségben tényleg nem rosszak, de azért sok jó hangú album van még a világon. Zenei vonalon meg nem érdemes minősíteni, ízlések és pofonok... Számos stílus vonul fel, nem hinném, hogy túl sok ember lehet, akinek mind tetszik. Vagy akár csak "elviselhető". Már pedig ha zeneileg "szenvedés", akkor a hangminőséget is nehezebb megítélni.Én nagyon hadilábon állok a legjobb kifejezéssel, számomra értelmezhetetlen.

Avatar
vidor2009
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1505
Csatlakozott: 2009.05.14., csüt. 11:52
Értékelés: 374

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: vidor2009 »

cables írta:
2018.10.15., hétf. 09:41
Találtam egy jó képet Szabó Gáborról a Fortepan-on, aztán meglett a hozzá tartozó videó is. Tisztelettel ajánlom az olvasó figyelmébe. Ritkán hallunk magyar beszédet, ha a világ egyik legjobb gitárosa nyilatkozik, mesél.

SzaboGabor.jpg

https://www.youtube.com/watch?v=hZkFpDxX0FM
Hát nagy baj lenne,ha nem lenne nála jobb gitáros a világon!Technikailag közepes,zeneileg sok lemeze katasztrófa!
Üdv.Gyuri :napsut:

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

Jazz lemez újdonságok Seattle városából, az Origin és OA2 lemezkiadók terméséből

originOa2okt.jpg
originOa2okt.jpg (122.54 KiB) Megtekintve 2689 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

A HARMÓNIA JAZZMŰHELY szervezésében a Budapest Jazz Clubban

2018. OKTÓBER 26-án, PÉNTEKEN, 20.00 órai KEZDETTEL a

VÖRÖS NIKI QUARTET játszik
Vörös Niki nem egyike a számos jazz tanszakon végzett, jazz klubokban fellépő, de - talán érhető anyagi okokból - könnyedebb műfajokban utazó énekeseknek. Ő virtigli jazz énekesnő, aki bármilyen jó anyagból képes minőségi jazzt alkotni. Enyhén füstös hangja beleillik a hagyományba, ötletesen, de mértéktartóan rögtönöz, érzéssel énekel és nagyszerűösszhangban működik zenészeivel. Bemutatkozó albuma szenzációsan jól sikeredett. Eredetiségéhez kétség nem fér. Ami viszont meglehetősen példátlan, hogy öt évvel ezelőtti – lemezbemutatóval egybekötött – debütálása a BJC-ben telt házat vonzott és tomboló sikert aratott. Niki a legendás londoni 606 klubban, angol kísérettel is elvarázsolta a közönséget, olyannyira, hogy visszahívták újabb fellépésre. A kvartett másik három tagja is egészen kiváló zenész és roppant igényes, feszes, de ugyanakkor emészthető muzsikát produkál. Zongorán VÖRÖS LÁSZLÓ, bőgőn CSUHAJ-BARNA TIBOR és dobon a kiváló JESZENSZKY GYÖRGY kíséri az énekesnőt.

Belépőjegy:1600 forint

- diákigazolvánnyal rendelkezőknek és nyugdíjasoknak: 1200 forint, jazztanszakos hallgatóknak (diákigazolvány felmutatásával) ingyenes

A BJC CÍME: BP.XIII. HOLLÁN ERNŐU. 7.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

fülelek írta:
2018.10.22., hétf. 19:35
... a többi lóf@ß+esti fény.
A mindenkinél okosabb megmondóember stílusosan megnyilatkozott.

Egy kis gitár zene (érdemes beleolvasni a kommentekbe)

https://www.youtube.com/watch?v=miDIBbl7FZI

Online
Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5830
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7167
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

fülelek írta:
2018.10.22., hétf. 19:35
Dehogyis!, Talán 3-4 lemez ami valamikori mérföldkő, a többi lóf@ß+esti fény.

Szabó Gábor jó zenész volt, de messze nem volt "a" legnagyobb gitáros, az interjú amúgy érdekes, a műsorban Kovács Kati által énekelt nóta a legjobb, ha Ő kiment volna Amerikába, sokkal nagyobb karriert csinálhatott volna, mint SzG.
Hát, Zoli... gondolkodik.gif
Milyen értelemben legjobb gitáros? Technikailag biztos volt Nála jobb, de mint alkotó, korszakalkotó zenész nagyon kiemelkedő. Kovács Kati érdemei is vitathatatlanok, de nem gondolnám, hogy bárhol a világon élve többet adott volna a világnak, mint Szabó Gábor.
Szerintem.
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6925
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4656
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Dehogyis!, Talán 3-4 lemez ami valamikori mérföldkő, a többi lóf@ß+esti fény.

Szabó Gábor jó zenész volt, de messze nem volt "a" legnagyobb gitáros, az interjú amúgy érdekes, a műsorban Kovács Kati által énekelt nóta a legjobb, ha Ő kiment volna Amerikába, sokkal nagyobb karriert csinálhatott volna, mint SzG.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

... és ez valóban igaz? Tényleg ezek a legjobb hangú CD lemezek?

https://www.stuff.tv/features/47-essent ... diophiles

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

Találtam egy jó képet Szabó Gáborról a Fortepan-on, aztán meglett a hozzá tartozó videó is. Tisztelettel ajánlom az olvasó figyelmébe. Ritkán hallunk magyar beszédet, ha a világ egyik legjobb gitárosa nyilatkozik, mesél.
SzaboGabor.jpg
SzaboGabor.jpg (72.82 KiB) Megtekintve 2340 alkalommal
https://www.youtube.com/watch?v=hZkFpDxX0FM

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

Jazzünnep lesz a MOMKultban október 15-én

Az 50. születésnapját ünneplő zongorista, ifj. Szakcsi Lakatos Béla meghívására igazi jazzünnep lesz 2018. október 15-én a MOMKult színháztermében. A műfaj hazai élvonala lép színpadra, idősebbek és fiatalabbak, különböző formációk vegyesen.

http://www.travelo.hu/csaladbarat/20181 ... sszel.html

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy 1965-ben készült fantasztikus felvételen játszik Wes Montgomery, akit sokan a valaha élt legnagyobb jazz gitárosnak tartanak. Nagyon fiatalon, 45 évesen halt meg szívroham következtében. Nem ismerte a hangjegyeket és a nagyújjával pengette a húrokat, de a játéka még ma is elvarázsolja a hallgatót.

https://www.youtube.com/watch?v=-iVgONy8kMY

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

Origin2018okober.jpg
Origin2018okober.jpg (45.18 KiB) Megtekintve 2279 alkalommal
Újdonságok az amerikai jazz világából, az ORIGIN / OA2 lemezkiadóktól
http://originarts.com/

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

NewCDs.jpg
NewCDs.jpg (96.57 KiB) Megtekintve 2257 alkalommal
Kellemes,léleknyugtató, igényesen finom zenék hallhatók a lemezeken, kiemelkedően jó hangminőségben. Zongora és elektronikus zenéket kedvelőknek ajánlom!

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

A HARMÓNIA JAZZMŰHELY szervezésében a Budapest Jazz Clubban

2018. SZEPTEMBER 22-én, KIVÉTELESEN SZOMBATON! 20.00 órai KEZDETTEL a

SoLaTi zenekar lép fel!
A magyar jazzvilág egyik legelőremutatóbb és legsokoldalúbb zenésze, a zongorista OLÁH „TZUMO” ÁRPÁD új koncepciót megvalósító együttessel jelentkezik, amelyről a következőket írja:

A "Solati” zenekar egy teljesen új felállás. Szerettem volna olyan igényes stílust játszó formációt összerakni, amiben különböző zenei hatások keverednek, mint pl. R’n’B, jazz, soul. A zenekarral többnyire saját dalokat fogunk játszani.

A fiatal közönséget szeretnénk megszólítani, igaz mi nem fogunk rock fesztiválokon játszani, nem is ez a terv, hanem inkább az, hogy a jazz közönséget tágítani szeretnénk, ami egyre jobban szűkül, és mára már inkább az idősebb generáció jár el jazz koncertekre, holott, a legbefogadóbb és kreatívabb műfajról van szó.

Közreműködik:POCSAI KRISZTA - ének, HEILIG TOMI - basszusgitár, TONI SNÉTBERGER - dob

Belépőjegy:1600 forint, diákigazolvánnyal rendelkezőknek és nyugdíjasoknak: 1200 forint

A BJC CÍME: BP.XIII. HOLLÁN ERNŐ U. 7.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

A HARMÓNIA JAZZMŰHELY a Budapest Jazz Clubban
2018. SZEPTEMBER 14-én, PÉNTEKEN 20.00 órai KEZDETTEL az Angliában befutott és két év után hozzánk közkívánatra visszahívott, szenzációs ausztrál énekesnővel,

Az énekesnő LILY DIOR a mi néhai Orszáczky Jackie-nk felfedezettje, Ausztrália egyik legkitűnőbb jazz vokalistájává nőtte ki magát, majd gondolt egy merészet és átköltözött Londonba, ahol sokkal nagyobb a verseny, de ott is rövidesen az élvonalban találta magát. New Yorkban a legendás Mark Murphynél tanult tovább. Később a kiváló hangszerelő/zongorista, Dave Matthews figyelt fel rá és meghívta, hogy énekeljen együttesével, a Manhattan Jazz Quintettel (a másik négy: Bill Evans, Charnett Moffatt, Victor Lewis, Lew Soloff volt). Az Alternative Media Group jazz kritikusa, Emma Barnett találóan írta róla: „pazar muzikalitással és ragyogó tehetséggel rendelkezik. Carol King, Aretha Franklin és Billie Holiday hatása csendül ki gyönyörű funky hangjából”.

Lilyt a BJC-ben a SZAKCSI LAKATOS RÓBERT TRIÓ kíséri: SZAKCSI LAKATOS RÓBERT zongora, PECEK LAKATOS KRISZTIÁN bőgő, HODEK DÁVID dob.

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

Az 'O Sole Mio, ahogy még sohase hallottad

[youtube][youtube]https://www.youtube.com/watch?v=5a0juQ0aeGI[/youtube][/youtube]

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

Kicsit odébb van, de érdemes előjegyezni! Minden program ingyenes!
IV. ÉRDI JAZZFESZTIVÁL
2018. szeptember 4. kedd – szeptember 9. vasárnap
A fesztivál szeptember 4-én, kedden indul, idén is a Jazz és irodalom programmal, két egymástól is ihletet merítő művészeti ág kapcsolatának kiaknázásával. Két kiemelkedően népszerű művész ad egymásnak randevút a Szepes Gyula Művelődési Központban: a fesztivál visszatérő vendégének számító Liszt Ferenc-díjas gitárművész, László Attila és a vidéki embereket humorosan és egyben fanyarul ábrázoló József Attila-díjas író, költő Grecsó Krisztián, akik prózában és zenében is rögtönözni fognak.

Csütörtökön folytatódik az élőzene, a Czirják Trió kamarajazzét élvezhetjük az érdi zenei könyvtárban. Czirják Csaba gitáros társaival, a keresett bőgőssel, Bögöthy Ádámmal és Czirják Tamás dobossal a közeljövőben lemezen megjelenő eredeti számaikat és jazz standardeket szólaltnak meg.

Péntektől, szeptember 7-től egész hétvégére Érd központjában üti fel tanyáját a fesztivál. A Magyar Földrajzi Múzeum kertjében álló, gyönyörűen felújított, fedett kocsiszín a fesztivál új otthona. A bejáratot, ami közvetlenül a Főtér mellett helyezkedik el, visszatérő vendégeink a tavalyi koncerthelyszínnél találják meg.

Pénteken Hajdu Klára Quartet-jét hallhatjuk, sztárvendégük a Liszt-díjas Fekete-Kovács Kornél trombitaművész. Ezen az estén a Chet Bakernek ajánlott a közös lemezükről is előadnak dalokat, valamint újabb számokat Klára és a zongorista, Oláh Krisztián romantikus duettalbumáról. A ritmusszekcióban Hoff Marcell dobos – aki már saját zenekarával is szerepelt nálunk – és Soós Márton bőgős játszik.

Szeptember 8-án, szombaton a kertben Kiss Attila kvartettje zenél, vendégük a szaxofonos Zolbert, a smooth jazz magyarországi úttörője. A billentyűknél a fantasztikus alapokat adni képes, Amerikában végzett Tzumo foglal helyet, őt a ritmusszekcióban Szőke Péter gitáron és Tiba Sándor dobon erősítik.

Szeptember 9-én vasárnap gálakoncertnek is felfogható zárókoncertet rendezünk, hazánk egyik legkedveltebb jazz-zenekarával, a Balázs Elemér Grouppal tesszük fel a pontot az i-re. A BEG zenéje ritmusos, sokszínű, dallamos, minden generáció számára élvezetes és érthető jazz. Balázs Elemér dobol, Balázs József zongorázik, a két énekes Kiss Flóra és Szakonyi Milán, gitáron Komjáti Áron, bőgőn Lakatos Pecek Krisztián, Czibere József pedig ütőhangszereken működik közre.

A fesztivál hagyományainak megfelelően idén is minden előadás ingyenes.
Érd Budapestről nem csak autóval, hanem vonaton és buszon is 20-30 perc alatt megközelíthető.
További infó, kontakt: http://erdijazzfesztival.hu/
https://www.facebook.com/ErdiJazzFesztival/

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy őrült sláger 1963-ból, rengeteget hallottuk a Szabad Europa rádión Cseke László műsoraiban, a Hullámokon lovagoló madár

https://www.youtube.com/watch?v=aPrtFxd9u9Y

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

Talán mindenki hallott már a Billboard magazinról, de most mégis sokan fognak meglepődni az alábbiakon. Itt olvasható a Billboard 1960 július 25-i száma teljes terjedelemben. A 104 nyomtatott oldal pdf formátumban 40 Mb. Ami engem meglepett az az, hogy ezt a lapot 1894-ben már kiadták. Megpróbálok betenni 2 érdekes ábrát a tartalomból, ha nem sikerül elnézést.

https://www.americanradiohistory.com/Ar ... -07-25.pdf
Csatolmányok
Billboard.jpg
Billboard.jpg (42.07 KiB) Megtekintve 2117 alkalommal

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

Kamarazenei Fesztivál 2018. július 23-29
Fesztiválakadémia Budapest

https://www.programturizmus.hu/ajanlat- ... tival.html

Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »


Online
Avatar
cables
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 5061
Csatlakozott: 2012.07.04., szer. 13:21
Értékelés: 2035

Re: Lemezek, zenék

Hozzászólás Szerző: cables »

Egy elfeledett nagy sláger 1975-ből

https://www.youtube.com/watch?v=U-3o7bYMRbA

Válasz küldése

Vissza: “Power-R kábelek”