Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzók

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Kábelezés, hangváltó alkatrészek csere
Egy keresztváltót meg lehet építeni 5e és 150e forintból is. Technikailag ugyanazt fogja csinálni mindkettő, de nyilván más szubjektív produkciót nyújtanak. Ahogy a kábeleknél egy 800 forintos példány is ellátja a feladatát, de egy komolyabb összekötő jobb hangzást produkál. Én azzal szoktam a folyamatot kezdeni, hogy elkérem és alaposan kimérem a hangsugárzót, aztán közlöm, min lehetne javítani, végül a megrendelő eldönti, részéről mi fér bele anyagilag. Ezt a folyamatot butaság lenne egy árajánlattal indítani, hiszen még egyikünk sem tudja, mi a feladat.

Avatar
szalali
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.10.11., pén. 20:04
Értékelés: 14

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szalali »


No de mire? Min szeretnél módosítani és mi a cél? Kábelezés, hangváltó alkatrészek csere

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Voyager »


No de mire? Min szeretnél módosítani és mi a cél?
 
Lehet, hogy erre gondolt...
 
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Kérhetnék egy kb. árat a módosításra?
No de mire? Min szeretnél módosítani és mi a cél?

Avatar
szalali
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.10.11., pén. 20:04
Értékelés: 14

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szalali »


Erre így nem tudok válaszolni, de elvileg minden fokozható. A mérési adatokat elnézve ez a doboz sem kivétel.Kérhetnék egy kb. árat a módosításra?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Helló
 
Van egy  Dali Zensor 1 monitor sugárzóm, érdemes lehet belenyúlni?

Erre így nem tudok válaszolni, de elvileg minden fokozható. A mérési adatokat elnézve ez a doboz sem kivétel.

Avatar
szalali
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 115
Csatlakozott: 2013.10.11., pén. 20:04
Értékelés: 14

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: szalali »


Helló
 
Van egy  Dali Zensor 1 monitor sugárzóm, érdemes lehet belenyúlni?
 

Vendég

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Megérkeztek, azóta csak ZENÉLNEK..
Gyönyörűek, gratula! Biztos kiváló a hangjuk is. Azért az elhelyezésen még érdemes lenne picit dolgozni (tudom, nehéz ügy) és hát ha a nagy doboz amiben zenélnek még nincs kezelve akusztikailag, akkor ezek minden bizonnyal megérdemelnék.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Ez nagyon szép lett!
Azt lehet tudni, hogy pl. ez a projekt árban kb. milyen nagyságrend?
Ha máskor nem, hát félhallású nyugdíjasként, de akarok egy ilyesmit egyszer... 

Közelít az 1 millió forinthoz, ami nem kevés pénz, de gyári kivitelben ezt a minőséget sokkal többért kapnánk meg.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Ez nagyon szép lett!
Azt lehet tudni, hogy pl. ez a projekt árban kb. milyen nagyságrend?
Ha máskor nem, hát félhallású nyugdíjasként, de akarok egy ilyesmit egyszer... 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Megérkeztek, azóta csak ZENÉLNEK..
AC/DC koncert? Bejárató műsornak tökéletes.

Hat Te
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 586
Csatlakozott: 2010.12.23., csüt. 22:20
Értékelés: 455
Tartózkodási hely: Pest megye

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Hat Te »


Megérkeztek, azóta csak ZENÉLNEK..


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


SEAS W18ex001, W15LY001 és T29cf002 Crescendo hangszórókkal szerelt 3 utas hangdoboz tervezése, bemérése, összeszerelése, keresztváltó beépítése. Gyönyörű doboz, nagyszerű hangszórók, nagy öröm volt velük dolgozni. Nem egy olcsó project, de a produkció sem mindennapi.
 


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


3 utas passzív hangdoboz Scan Speak Illuminator magas- és Revelator középsugárzóval, BMS mélysugárzóval: keresztváltó tervezése, gyártása, beállítása.
 


Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »


Csendélet. Vagy talán mégsem az annyira....
 
Résztvevők:
 
Az előadó (a kistesó)
 
a.jpg
 
A hallgatóság
 
b.jpg
 
A tegnapi nap, volt szerencsém hallani ezeket a sugárzókat, qqriq-nál. Meg kell mondjam nagyon tetszett. Mind a hangja, mind a kivitele, első osztályú. Ránézésre azt gondoltam volna, hogy egy ekkora doboznak biztos lassú, mackós, dübörgős hangja van. De egyáltalán nem így van! Feszes, gyors, lendületes, mindenféle dobozhangtól mentes! Nagyon barátságos, részletező, sokáig halgatható. Sokféle zenét halgattunk, de mindegy volt milyen zene, mert mindet gond nélkül lejátsz, valóban műfajfüggetlen. Igazán nagy élmény volt hallani, és ami a legjobban tetszett, az a fúvós hangszerek hangja. A szaxi, a klarinét, a tuba hangját zseniálisan hozza. Minden elismerésem a tervezők/gyártóknak! Qqriq-nak, pedig ezúton is köszönöm a lehetőséget!
 
A mű
 
c.jpg
 
Hatalmas köszönet a segítségért a projektben! 
És elnézést a telefonos képekért.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


2 utas monitor tervezése, átalakítása, elektronikai építése Scan Speak Revelator és VIFA XT25 hangszórókkal, elsőrendű váltással.
 
Frekvencia átvitel 38 Hz - 21 kHz, +- 1,5 dB tűréssel.
 

 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


3 utas aktív hangdoboz Scan Speak Revelator hangszórókkal, Emzeperix elektronikával.
 

 


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A concert centert egyszer hallottam es nem voltam lenyugozve tole mert mas hangszorokeszlettel rendelkezik mint a 11 vagy a 8. Ezert gondoltam, hogy a 8 hangszoroit ha belerakjuk egy valtoval akkor mukodhet a dolog...de ha nem akkor maradok annal, hogy a 8 lesz a center. Azert koszi a velemenyeket
Anyagilag talán jobban kijössz, ha gyártatsz egy dobozt a Neked tetsző gyári típus mintájára, beszerezzük hozzá a hangszórókat és összeszerelem Neked.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

A concert centert egyszer hallottam es nem voltam lenyugozve tole mert mas hangszorokeszlettel rendelkezik mint a 11 vagy a 8. Ezert gondoltam, hogy a 8 hangszoroit ha belerakjuk egy valtoval akkor mukodhet a dolog...de ha nem akkor maradok annal, hogy a 8 lesz a center. Azert koszi a velemenyeket

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Voyager »


számomra kicsit furcsa, hogy miért veszel front dobozokat, ha centerre van szükséged.
 
Nekem is ez jutott eszembe. Ráadásul a feltöltött képen a Concert center látható, ami pontosan illik a 11-hez. Nem?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



 
Egyenlore ezek a dobozok nincsenek a birtokomban. A terv az, hogy vagy veszek egy par concert 8 es beteszem az egyiket centernek elore a masikat hatra vagy veszek egy eredeti centert (ami esztetikailag jobban illik a kepbe) es annak a hangszoroit kicserelem a conert 8 hanszoroira mert ugy tudom, hogy azok jobbak de gondolom nem ilyen egyszeru a tortenet.

Valószínű, hogy az eltérő hangszórók más dodoztérfogatot kívának, illetve a membránméretek közötti különbséget is le kell majd küzdened. Egyik sem lehetetlen, bár számomra kicsit furcsa, hogy miért veszel front dobozokat, ha centerre van szükséged.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »


Nem tudok olyan kezdetű kérdésekre válaszolni, hogy "érdemes-e", hiszen ez teljesen szubjektív. Mi célod a cserével? Hogy műszakilag helyes lépés-e, ahhoz ismernem kellene a hangszórók és a dobozok adatait.
 
Egyenlore ezek a dobozok nincsenek a birtokomban. A terv az, hogy vagy veszek egy par concert 8 es beteszem az egyiket centernek elore a masikat hatra vagy veszek egy eredeti centert (ami esztetikailag jobban illik a kepbe) es annak a hangszoroit kicserelem a conert 8 hanszoroira mert ugy tudom, hogy azok jobbak de gondolom nem ilyen egyszeru a tortenet.
 
mivel jelenleg van 4db concert 11 allo hangsugarzom ezert nem lenne rossz ha a center hangszorokeszlete is megegyezne ezekkel.
 
 
concert 8:
* 2-way bass reflex,
* 25mm Sonotex Dome tweeter
* Bass driver 6.5 " SEAS excel
* Sensitivity 90 dB.
* Freq range 38 Hz to 22Khz
* Impedance 4 ohm
* Power handling 170w
* Dim H x W x D 380 x 245 x 310mm
* Weight 12 kg each
 
concert center:
  System Type    3 Way Aperiodic Chamber Impedance    4 Weight (Kg/lb)    10,8/23,81 Tweeter (mm/in)    25 / 1 Woofer (mm/in)    2 x 165 / 6½ Inputs    Goldplated bi-wiring screw terminals Power Handling (Watts Long/Short Term)    110 / 150 Sensitivity (dB, 2.8V/1m)    91 Overall Dimensions (mm/in, HxWxD)    217x555x285/8,54x21,85x11,22 Midrange (mm/in)    38 / 1½ Finish    Cherry

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


erdemes-e ezzel foglalkozni?
Nem tudok olyan kezdetű kérdésekre válaszolni, hogy "érdemes-e", hiszen ez teljesen szubjektív. Mi célod a cserével? Hogy műszakilag helyes lépés-e, ahhoz ismernem kellene a hangszórók és a dobozok adatait.

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: komarfamily »


szia Fapaci
 
erdeklodnek, hogy lehetsegesnek latod-e a kovetkezo projektet:
adott egy jamo concert center:

 
ebbe szeretnem berakni a jamo concert 8 hangszoroit:

 
 
gondolom problema lehet a hangszorok meretbeli kulonbsegebol valamint uj hangvalto is kellene gondolom illetve nem tudom, hogy a doboz merete megfelelo-e a hangszoroknak.
erdemes-e ezzel foglalkozni?
 
udv
Laci

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Visszatérő kérdés, így ide is behozom a témát, hogy miként is megy nálam a hangsugárzók felújítása, keresztváltó elektronikák tervezése. Nem dolgozom gyári adatlapok alapján, ezek csak egy elnagyolt infócsomagot jelentenek. Minden esetben a valóságra építem a tervezést, tehát szükség van hozzá a végleges dobozba épített hangszórókra, amiket alaposan kimérek és az így kapott adatok alapján méretezem a váltót. A szoftveres szimuláció után egyszerűbb alkatrészekből összeállítva a valóságban ellenőrzöm a működést és ha megfelelő, akkor minőségi alkatrészekből megépítem ugyanazt. Szoktam némi szabályzási lehetőséget is hagyni a pakliban, leginkább a középső és a felső sávban, mert ezek megfelelő szintje függ az akusztikai környezettől és a hallgató ízlésétől is.

Válasz küldése

Vissza: “Luxor Audio”