Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hangsugárzók

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

LuXor X hangsugárzók listaárai (2024 Q2)

LuXor x2 aktív erősítésű, digitális vezérlésű 2 utas monitor hangsugárzópár 150+150 W teljesítménnyel: 1.4 MFt/pár

LuXor x3 aktív erősítésű, digitális vezérlésű 3 utas álló hangsugárzópár 150+150+300 W teljesítménnyel: 1.85 MFt/pár

LuXor x4 aktív erősítésű, digitális vezérlésű 3 utas álló hangsugárzópár 150+150+300 W teljesítménnyel: 2.2 MFt/pár


Bevezető akcióként 2024. augusztus 31-ig minden hangdobozt díjmentesen helyszínre szállítunk, telepítünk és beállítunk, továbbá 10 % árengedménnyel kínálunk hozzájuk LuXor kábeleket. Mindezeken túl az első 10 megrendelő a fenti listaárakból 10 % kedvezményben részesül.

A részletes műszaki leírások, mérési eredmények, használati útmutatókat is hamarosan közzétesszük több nyelven is, de némi kóstolót részletet már most is tudok mutatni (nem végleges adatok):

x4 Specs 03.jpg
x4 Specs 03.jpg (110.09 KiB) Megtekintve 198 alkalommal
x4 Specs 02.jpg
x4 Specs 02.jpg (83.35 KiB) Megtekintve 198 alkalommal
x4 Specs 01.jpg
x4 Specs 01.jpg (167.87 KiB) Megtekintve 198 alkalommal

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

rTom írta:
2024.03.12., kedd 21:13
Szerintem ha a gyártást nem bonyolítja túl, akkor a kétszínű fényezés nagyon elegáns. Különösen a klasszikus színekben. Ezek kombinációja egymással és az antracit szűrkével v. feketével esetleg kevés arannyal v. pirossal örök divat. Jól mutat egy modern, technicista és klasszikus enteriőrben is.
Mély navy blue, vöröses árnyalatú cognac.
Viszont fehérből csak a törtfehér színt választanám, mert a magasfényű már teljesen elcsépelt mint az ezüstmetál amikor rákerült a suzukira...
Egy rugóra jár az agyunk, én is kedvelem az azonos szín különböző árnyalatainak együttesét lakberendezésben és öltözködésben is.

A hangdobozok előlapja minden verziónál szálcsiszolt alumínium lesz antracitszürkéhez közeli árnyalatra nyomva. Még nem láttam, pár napon belül elkészülnek vele, sokat várok tőle. A kabinet színe választható lesz, a sötétszürke előlap szinte mindegyikhez jól fog menni az én ízlésem szerint.

A magasfényű kivitelt kerülném, az nekem is zsibvásáros, de a megrendelő dönt, milyen dobozokat akar nézegetni. A matt és selyemfényű fehér, fekete és világosszürke verziókat próbáljuk most ki az első sorozatnál.

x4 szürke 2-2.png

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rTom »

Luxor Audio írta:
2024.03.12., kedd 09:56

Szerintetek van igény a szokásos fekete/fehér/szürke világon túlmutató hangdobozokra? Én egész életemben sivár, ipari kinézetű készülékeket nézegettem, talán ezért is megbecsülöm, ha valaminek van színe. No de mit gondoltok ti? Korábban mutattam néhány látványtervet, amik közé bátran betettem egy piros dobozt is, hátha valaki megszólja. :rolleyes:
Szerintem ha a gyártást nem bonyolítja túl, akkor a kétszínű fényezés nagyon elegáns. Különösen a klasszikus színekben. Ezek kombinációja egymással és az antracit szűrkével v. feketével esetleg kevés arannyal v. pirossal örök divat. Jól mutat egy modern, technicista és klasszikus enteriőrben is.
Mély navy blue, vöröses árnyalatú cognac.
Viszont fehérből csak a törtfehér színt választanám, mert a magasfényű már teljesen elcsépelt mint az ezüstmetál amikor rákerült a suzukira...
A RAL 7016 MESSZIRE KERÜLENDŐ!
Az összes kerítés pergola és kapu ebben a színben készül
Csatolmányok
Screenshot_20240312_210410_Chrome~2.jpg
Screenshot_20240312_210410_Chrome~2.jpg (70.86 KiB) Megtekintve 484 alkalommal
Screenshot_20240312_204227_Pinterest~2.jpg
Screenshot_20240312_204606_Pinterest~2.jpg
Screenshot_20240312_205004_Pinterest~2.jpg

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

nagyatt írta:
2024.03.12., kedd 11:06
Nekem van piros színű hangfalam még a Deagonweed TMP féle kolibri dobozokból. Nagyon jól mutatnak. De egy szép natúr furnérozott doboz is gyönyörű tud lenni, ha ilyenre van mód vagy lehetőség.
Egyelőre csak festett, fényezett dobozokat fogunk kínálni, viszont bármilyen színben kérhetők majd. Az első széria nagy része nem rendelésre, hanem bemutató célokra készül, ezért kellett a saját fejünket törni a színek miatt.

Felmerült persze a furnérozás is, de tekintettel a dobozok kialakítására, hangulatára, a gyártóval konzultálva egyelőre ezt a felületi kialakítást elvetettük. Visszatérünk majd rá, főleg ha többen is szóvá teszik.

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 483
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 52
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Nekem van piros színű hangfalam még a Deagonweed TMP féle kolibri dobozokból.
Nagyon jól mutatnak. De egy szép natúr furnérozott doboz is gyönyörű tud lenni, ha ilyenre van mód vagy lehetőség.
Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Én már láttam, amit Ti még nem :D Elkészült a LuXor X hangsugárzók első osztaga! Szépen sorakoznak a festő műhelyben, hamarosan lesznek majd fotók is, most még nem mehettem közel hozzájuk, de távolról egész jól néznek ki.

Még festés előtt volt szerencsém ellenőrizni a dobozok kialakítását, néhány alkatrészt is bepróbáltam és bevallom, lenyűgözött a pontosság, ahogy a mai modern CNC vezérlésű gépekkel dolgoznak. Az aluminiumból gyártott elő- és hátlapok lézervágással készülnek, ez nem meglepően rendkívül pontos, de ma már famegmunkálásnál sincs szükség ráhagyásokra, nem kell aggódni az összeeresztések kinézetén sem, tiszteletre méltóan precíz a folyamat. Mindebből talán sejthető, hogy egy komoly céggel szerződtünk a kabinetek gyártására, eleresztve a DIY világra jellemző házilagos kivitelezést. Mint mindennek, ennek is van persze hátránya: nem mászkálhattam szabadon a műhelyükben, de még alkudozom velük, hátha megengedik, hogy néhány fotó erejéig közel menjek a masinákhoz, ahol megszületnek a tárgyak, amiket pár hete rajzoltam.

És ha már festés, megosztom veletek az egyik kérdést, ami számunkra fejtörést okoz mostanában. Szerintetek van igény a szokásos fekete/fehér/szürke világon túlmutató hangdobozokra? Én egész életemben sivár, ipari kinézetű készülékeket nézegettem, talán ezért is megbecsülöm, ha valaminek van színe. No de mit gondoltok ti? Korábban mutattam néhány látványtervet, amik közé bátran betettem egy piros dobozt is, hátha valaki megszólja. :rolleyes:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

istvan01 írta:
2024.03.09., szomb. 11:33
zoli73 írta:
2024.03.09., szomb. 09:26
... Fapaci elmondta, hogy itt valami nagyon nem stimmel, de egyértelműen nem az akusztika itt a fő probléma. A gyanúját alátámasztandó, végzett néhány közeltéri mérést a hangsugárzókról, és egyértelműen kiderült, hogy mindkét hangsugárzóban forditott polaritással van bekötve a mélysugárzó! Kérte, hozzak egy csavarhúzót és egy forrasztópákát, kiszereltük a hangszórót, megfordítottuk a polaritást, majd újra mért. A görbe már sokkal jobban hasonlított az elvárthoz...
Basszus hangszóró polaritását egyszerű mérni, elég hozzá egy 1,5V-os elem. De, csak akkor, ha a hangváltó nincs agyon bonyolítva és a basszus + polaritással van bekötve hangváltó szerint is.
De mi van a közép és főleg magas sugárzó helyes polaritás ellenőrzésével? Ehhez már szükség lehet a mikrofonos mérésre, a hangváltó kapcsolás ismeretére. Mérni kellene a hangszóró sávokat külön-külön impulzus és SPL görbére. Azután a hangszórókat együtt is impulzusra és SPL-re. De ezekből sem mindig egyértelmű, melyik polaritás változat fog kiegyenlítettebb hangzást adni. Persze, azt tudjuk, helyesebb polaritásban váltás közelében nincs, vagy kevés a púp/gödör. De mi van a váltástól távolabbi frekinél, főleg magas sugárzóval? Ott mennyit számít a polaritás?

fpacitól várok erre véleményt.
Igen, a mélyhangszóró bekötésénél általában elég, ha stimmel a polaritás, tehát ha a megfelelő irányba mozdul ki a membrán. De bármilyen triviális a dolog, a dobozokat összeszerelő - sokszor nem is szakképzett - munkások képesek elrontani.

A közép- és magassugárzóknál nem mindig egyszerű a jó polaritást kiválasztani, mert a kissé trükkösebb keresztváltók és a hangszórók együttes akusztikai fázismenete néha kuszára sikeredik. Gyakori, hogy egyik bekötési mód sem ad megfelelő eredményt, pl. ha a szükséges fázistolás mondjuk 50 fok a magassugárzónál, viszont a polaritás változtatásával csak 0 és 180 fok közül választhatunk, így egyik sem lesz tökéletes. Lehet persze elektronikus szűrőkkel is tologatni fázist a keresztváltókban, de ennek mindig ára van, további problémákat vet fel, tehát cseberből vederbe esünk. Ezért nem érdemes a keresztváltót másik dobozból másolni, vagy készen megvenni, hanem a konkrét hangdobozhoz és hangszóró készlethez kell tervezni.

A fázisproblémát nem csak a mérések mutatják ki, a jelenség nyilván hallható is (különben nem foglalkoznánk vele), a hangzás ilyenkor elveszíti homogenitását, nagyon mást fogunk hallani a tér különböző pontjain, akár néhány cm elmozdulással is. A fülünk érzékeli, de nem mondja meg, mi is a hiba pontosan, egy korrekt mérés viszont hatékony segítséget nyújt.

Hangsúlyozom, nem szeretném puffasztani a gyerekes "mérni, vagy nem mérni" vitát! Mérésnél általában nem a hangminőség megítélése a cél, hanem a műszaki hibakeresés. Mondják sokan, hogy a fülünk érzékenyebb, mint bármelyik mikrofon, de a kijelentés önmagában téves. A hallási folyamatban a fülünk mellett benne van az agyunk komoly teljesítménye is, ezek együtt különösen érzékenyek néhány paraméterre (pl. térhatás, torzítás), de ilyen hibáknál csak egy kellemetlen érzésünk lesz zenehallgatás közben, ami hibafeltáráshoz még kevés. Mivel agyi tevékenységről beszélünk, a hallásunk fejleszthető, képezhető.


Kicsit hazabeszélek, ha már a Luxor Audio topikjában vagyunk...

Az aktív hangsugárzóink fejlesztése éppen abban a fázisban van, hogy megkezdtük a hangdobozok és hangszórók együttes produkcióját elemezni. Mivel izmos és szabadon programozható DSP kerül minden X hangdobozba, szinte minden paraméteren tudunk elektronikusan csiszolni. (Ez persze nem helyettesíti a dobozok megfelelő méretezését és a magas minőségű hangszórókat.) Kiemelten kezeljük az akusztikai fázismenetet, mert nagy hatása van a hangzásra. Többutas hangsugárzóknál a hangszóróknak tökéletes időzítéssel kell egymást erősítve és nem egymás ellen dolgozniuk, ami passzív elektronikával nem, vagy nagyon nehezen oldható meg.

A hangsugárzókról általában mutogatott hangnyomás görbék, frekvenciaválaszok inkább a megszólalás hangszínét mutatják, az avatott szemlélő esetleg néhány hibát (pl. rezonanciákat) is meglát bennük. Fázisgörbét viszont ritkán publikálnak, pedig nagyon fontos paraméter. A hangdobozainkhoz részletes műszaki leírást adunk majd, minden dobozt egyedileg mérünk, korrigálunk és dokumentálunk. Pl. ebben (is) felül tudjuk múlni a nagy gyártókat, akiknél a felpörgetett sorozatgyártás nem enged meg ilyen alapos bánásmódot.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

rTom írta:
2024.03.01., pén. 21:04
Ha nem üzletek ill. kiállítóterek lesznek a fix helyeszínek, akkor lakások v. hangstúdiók amolyan szeánsz jelleggel látogathatóan?
Igen, valahogy így képzelem el. Sokkal hatékonyabb és emberközelibb megoldásnak gondolom ezt, mint sivár bemutatótermekben unatkozó kereskedőkre bízni a történetet. Nem is várható el tőlük, hogy egy ilyen komplex eszközt érdemben be tudjanak mutatni. Elkezdtem írni a használati útmutatókat, de úgy érzem, soha nem fogok a végére érni.

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rTom »

fapaci írta:
2024.03.01., pén. 20:50
zoli73 írta:
2024.03.01., pén. 19:05
Hol, és mikor tervezitek először a közönség elé tárni a hangsugárzokat? Illetve a potenciális vevők hol találkozhatnak velük, hol vásárolhatják meg? Köszönöm!
Bemutatókat áprilistól tartunk majd az ország több pontján. Néhol lesznek fixen telepített helyszínek is, de ha egy környékről, településről több érdeklődő is jelentkezik, ott szívesen tartunk majd egyedi termékbemutatót, ez vélhetően rám hárul majd.

Egyelőre nem szerződünk viszonteladókkal (alsó hangon is 40-50 %-os áremeléssel járna), a hangdobozok kizárólag tőlünk vásárolhatók majd meg. Ezt amúgy sem tudnánk/akarnánk másként csinálni, mivel a helyszíni telepítés és beállítás a technikai koncepciónk fontos része.
Ha nem üzletek ill. kiállítóterek lesznek a fix helyeszínek, akkor lakások v. hangstúdiók amolyan szeánsz jelleggel látogathatóan?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

zoli73 írta:
2024.03.01., pén. 19:05
Hol, és mikor tervezitek először a közönség elé tárni a hangsugárzokat? Illetve a potenciális vevők hol találkozhatnak velük, hol vásárolhatják meg? Köszönöm!
Bemutatókat áprilistól tartunk majd az ország több pontján. Néhol lesznek fixen telepített helyszínek is, de ha egy környékről, településről több érdeklődő is jelentkezik, ott szívesen tartunk majd egyedi termékbemutatót, ez vélhetően rám hárul majd.

Egyelőre nem szerződünk viszonteladókkal (alsó hangon is 40-50 %-os áremeléssel járna), a hangdobozok kizárólag tőlünk vásárolhatók majd meg. Ezt amúgy sem tudnánk/akarnánk másként csinálni, mivel a helyszíni telepítés és beállítás a technikai koncepciónk fontos része.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3748
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2350
Tartózkodási hely: 2465

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Hol, és mikor tervezitek először a közönség elé tárni a hangsugárzokat?
Illetve a potenciális vevők hol találkozhatnak velük, hol vásárolhatják meg?
Köszönöm!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

rTom írta:Köszi. Egy HPF és egy delay talán beleférhetne a monitornál egy szub integrációhoz. A kimenetet már nem is merem forszírozni ugyanezért.
Nyitot kapukon kopogtatsz, technikai koncepciónk része mindkét szolgáltatás és lesz Sub Out is. Ezért is vágtunk bele saját DSP programozásba, hogy ne legyenek merev korlátok előttünk.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

rTom írta:
2024.02.26., hétf. 06:08
Jól értem, hogy a DSP-hez a felhasználó is hozzáférhet majd?
Jó kérdés, magam is rágódom rajta hetek óta. Az elvi hozzáférési lehetőség adott, de meglehetősen bonyolult lesz a DSP felépítése, működése, nem csak a szokványos EQ és crossover lesz benne, az alkalmazott professzionális szoftver is szakembereknek készült, laikus felhasználó könnyen eltévedhet a sok paraméter között, emiatt hajlok rá, hogy a problémák elkerülésére otthoni felhasználásnál letiltjuk a hozzáférés egy részét (miként teszik azt más gyártók is). Aki nagyon akar matatni, az nyilván megtalálja rá a lehetőséget, de ennek kihatása lesz a garanciára.

Ezért is ajánlunk minden hangsugárzóhoz helyszíni telepítést, ahol mi beállítunk mindent, persze nem a mi ízlésünknek, hanem a felhasználó kéréseinek megfelelően. Minden hangdobozunknál lesz néhány preset különböző hangzásokkal, amik között egyszerűen lehet majd váltani, ezzel is próbáljuk elkerülni, hogy valaki matatni akarjon.

Mostanában sokat olvasgatok gyártói fórumokon, csoportokban. Elképesztőnek tartom, hogy a felhasználók egy része még a gondosan elkészített használati utasítást sem képes elolvasni, csak nyomogatnak vakon, aztán reklamálnak, hogy ez/az nem működik. Jó lenne ezt nálunk elkerülni olyan módon, hogy a felhasználó is elégedett legyen és mi se őszüljün bele a support tevékenységbe.

Mikor még foglalkoztam audio PC gyártással (de jó ezt múltidőben írni!), ott nagyon megviselt a sok probléma. Be kellett látnom, hogy amit el lehet állítani, azt el is fogják állítani és hiába adtam át a gépeket általában használatra készen, legjobb tudásom szerint beállítva, némelyik példány pár hét múlva már teljesen más állapotban volt és persze jöttek a kérdések, reklamációk...

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rTom »

Jól értem, hogy a DSP-hez a felhasználó is hozzáférhet majd?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tottyi írta:
2024.02.23., pén. 16:15
Hi, rakhatnal fel kepeket a felkesz dobozokrol, belsejerol stb. Szerintem embereket erdekli hogyan nez ki belulrol persze ha nem szakmai titok. Mondjuk olyannal is talalkoztam akit abszolut nem erdekelt, mibol van egy hangfal de kitudja, lehet jo reklam lesz. gondolkodik.gif
Még nem tartunk ott, de semmi sem lesz titok. A prototípusokat nem mutogatnám, mert kissé viseltesek és karikás a szemük.

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, rakhatnal fel kepeket a felkesz dobozokrol, belsejerol stb. Szerintem embereket erdekli hogyan nez ki belulrol persze ha nem szakmai titok. Mondjuk olyannal is talalkoztam akit abszolut nem erdekelt, mibol van egy hangfal de kitudja, lehet jo reklam lesz. gondolkodik.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tottyi írta:
2024.02.22., csüt. 11:09
Nagyon impozansak a hangfalak es a szinek is jok. Vegre valakik magyarorszagon is gyart aktiv hangfalakat mert ha jol tudom Kalmi mar nem elerheto de ezek nekem jobban tetszenek. :)
Meg annyit, hogy miert ketto kisebb melyhangszoro mint pl egy vagy ketto nagyobb, pl 30-40 centis? Bar igy pl mint nalam a helyszuke miatt jobban elhelyezheto mint egy szelesebb hangfalat. Az alja ha jol sejtem az a sub resz? Vagy majd mindent a maga idejeben. sad.gif
Örülök, hogy tetszik a látvány. Én már annyit nézegettem őket, hogy nem tudom megítélni, meg hát nem is nekem kell, hogy tetszen.

Próbálunk olyan dobozokat összehozni, amik könnyen elhelyezhetők sokféle szituációban és helyszínen. Ezért is választottunk 25 cm-es hangszórókat, amikből 2 db kb azt az akusztikus teljesítményt hozza, mint egy nagyobb membrán, de ezek kevesebb helyet foglalnak és gyorsabbak, precízebbek, erősebbek is.

Az alsó doboz felfogható szubsugárzóként, bár a szokásosnál szélesebb sávot, kb 4 oktávot kezel az a két izmos hangszóró.

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Nagyon impozansak a hangfalak es a szinek is jok. Vegre valakik magyarorszagon is gyart aktiv hangfalakat mert ha jol tudom Kalmi mar nem elerheto de ezek nekem jobban tetszenek. :)
Meg annyit, hogy miert ketto kisebb melyhangszoro mint pl egy vagy ketto nagyobb, pl 30-40 centis? Bar igy pl mint nalam a helyszuke miatt jobban elhelyezheto mint egy szelesebb hangfalat. Az alja ha jol sejtem az a sub resz? Vagy majd mindent a maga idejeben. sad.gif
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Néhány látványtervet még mutatok a LuXor x4 hangsugárzónkról.

3 utas kivitel dupla 25 cm-es Pro Audio mélysugárzóval, külön dobozba épített 15 cm-es közép- és 2,5 cm-es Titánium dómsugárzóval. Beépített elektromos teljesítmény 900 W, maximális hangnyomás 125 dB, többféle analóg és digitális ki- és bemenet, digitális vezérlés, aktív keresztváltás, egyedileg programozott DSP, 4 hangzási mód (preset), amik közül az egyiket a felhasználás helyszínén állítjuk be műszeres mérés, a környezet akusztikai sajátosságai és a megrendelő igényei alapján.

A tervezési szakaszt lezártuk (?), most már a gyártásra koncentrálunk. Hamarosan érkeznek a részletes műszaki adatok és az árakat is fixáljuk, amint sikerült minden beszállítóval megállapodni.


x4 szürke 2-2.png
x4 piros 4-2.png
x4 fekete 2-2.png

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

rTom írta:
2024.02.20., kedd 22:08
Én erre gondoltam, nem az állóra:
"3 UTAS MONITOR
Sok ötlet van, de nem indulhatunk túl nagy kínálattal, mert az garantált bukás. Elsőre 2-3 típus lesz, aztán meglátjuk, mire van igény. Most leginkább az állódobozra van érdeklődés, sőt már rendelés is, de moduláris rendszert építettünk, amiből sokféle verziót lehet készíteni. Tanácsokat szívesen fogadok.

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rTom »

fapaci írta:
2024.02.20., kedd 20:44
rTom írta:
2024.02.20., kedd 20:16
A háromutasról is van látványterved?
Azt látod. Hivatalos nevén: LuXor X4
Én erre gondoltam, nem az állóra:
"3 UTAS MONITOR
25cm mélysugárzó

15 cm Neodymium mágneses középsugárzó

2,5 cm titánium dómsugárzó

1200 W beépített aktív teljesítmény

DSP vezérlés és keresztváltás

125 dB SPL akusztikai teljesítmény

Állványra, asztalra, falba építhető kivitel"

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

rTom írta:
2024.02.20., kedd 20:16
A háromutasról is van látványterved?
Azt látod. Hivatalos nevén: LuXor X4

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: rTom »

fapaci írta:
2024.02.20., kedd 20:11
Néhány pillanatkép az aktuális helyzetről.



x4 látványterv piros.png

x4 látványterv fekete.png

Luxor x4 room.png
A háromutasról is van látványterved?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Néhány pillanatkép az aktuális helyzetről.


x4 látványterv fekete.png
x4 látványterv fekete.png (1.06 MiB) Megtekintve 1366 alkalommal

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Toto77 írta:
2024.02.17., szomb. 14:24
Bíztatóan hangzik! Az árazásról mikor lesz pontos vagy legalább megközelítő infó?
Amint minden beszállítóval megállapodtunk, tudunk árakat kalkulálni. Ennek februárban meg kell történnie.

Válasz küldése

Vissza: “Luxor Audio”