Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Hello ilyen villás dugot tudsz szerezni?
Hello! Igen. Ez is AudioCrast csatlakozó, csak mostanában Viborg néven hozzák forgalomba.

Avatar
fater80
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 363
Csatlakozott: 2009.06.04., csüt. 20:16
Értékelés: 7

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: fater80 »


Hello ilyen villás dugot tudsz szerezni?

Proji: INFOCUS IN3138Hda Vászon elitescenn 120". TV LCD: LG 42LK530 FullHD, BluRay: LG BD 550, Erösitö: Marantz SR 7011  CD1: Technics SL-PG 590,Deck: Technics RS-BX 501, hangfal: Dynavoice Challanger M-85 set  SUB: Proson R12, 7. Taga TAV 806. kábel: A FRONTOKNAK SUPRA RONDO 4*2.5mm ,a háttérnek PROSON 2*2.5mm SAL 2×2.5mm, proson sub,Kácsa hdmi 1.4HAMA HDMI 1.3, profilgold PGD-481,Kácsa KCE-210

Saját készítésű fa hi-fi álvány front hangfal alátét és háttér sugárzó állvány.

Pc: Intel i3 4330 asrock H97 Gskill ripjaws 8GB ddr3 Kingston SSDNow V300, WD Caviar blue ezex 1Tb, Hitachi deskstar 7k1000.b,ASUS Xonar D1 LG W2242T Win7 64bit home edition, Kodi player<p>

Player:Technics SL-P777, Technics SL-PS900 vezeték AUDIOQUEST EVERGREEN, ASUS transformer lapos,hangkárty Creative X-FI sorround 5.1 usb vezeték AUDIOQUEST EVERGREEN,INAKUSTIK PREMIUM BLUETOOTH vezeték INNAKUSTIK PREMIUM rca, Technics SU-V85A, vezeték AUDOQUEST X2, TAGA Platinum S-90SL. Áram: Goldaudio elosztó, Inakustik REFERENZ hálozati.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Szeptemberben kizárólag AVX fórumtagoknak minden hálózati elosztó kedvezményes áron:
 

KEI elosztó (7 kimenet): 12.000   10.500,- Ft
KEKI elosztó (6 kimenet + főkapcsoló): 12.000   10.500,- Ft


KEFI elosztó (5 kimenet + zavarszűrő és villámvédelem): 25.000   22.000,- Ft
 
A Kontasettel közösen gyártott csatlakozósorokat fix bekötőkábel nélkül, IEC bemenettel szereljük, így a tápkábelek szabadon variálhatóak. A belső szerkezetben kontaktusoktól mentes, pólusonként egyetlen folyamatos réz sín szolgálja az áramvezetést. Robusztus acéllemez ház, felsőszintű minőség ellenőrzés, ISO és CE minősítés, egyedi sorszámozás. Választhatóan főkapcsolóval, illetve a hálózati zavarok, villámcsapások és túláram ellen is hatékony elektromos védelmi modullal is kérhetőek.

 


Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4226
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1577
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Attól függ, milyen hosszban kéred. Privátban meg tudjuk beszélni a részleteket.
♧ Nem azért, de lehet, hogy mást is érdek a megoldás. Végülis, ez egy fórum nem?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Nem nagyon értek hozzá sajnos.Mennyi lenne egy ilyen kábel?
Attól függ, milyen hosszban kéred. Privátban meg tudjuk beszélni a részleteket.

Avatar
rolex
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.08.23., kedd 12:15
Értékelés: 0

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: rolex »


Érdekes megoldás... Két lehetőséged van. Építesz a készülékre RCA aljzatokat, vagy készítek olyan kábelt számodra, amit a jelenlegi csatlakozóhoz tudsz használni.
Nem nagyon értek hozzá sajnos.Mennyi lenne egy ilyen kábel?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


ST-A 790
Érdekes megoldás... Két lehetőséged van. Építesz a készülékre RCA aljzatokat, vagy készítek olyan kábelt számodra, amit a jelenlegi csatlakozóhoz tudsz használni.

Avatar
rolex
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.08.23., kedd 12:15
Értékelés: 0

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: rolex »


Pontosan mi a készülék típusa?
ST-A 790

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Sziasztok !
Van egy régi Sony tunerem,aminek pin-es a kimenete.Létezik ehhez valami átalakító kábel ,ami rca-vá alakítja.
Köszi

Pontosan mi a készülék típusa?

Avatar
rolex
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2016.08.23., kedd 12:15
Értékelés: 0

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: rolex »


Sziasztok !
Van egy régi Sony tunerem,aminek pin-es a kimenete.Létezik ehhez valami átalakító kábel ,ami rca-vá alakítja.
Köszi


Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Most már tényleg hazatértem külföldről és maradok is itthon októberig. Közben elkészült az új elosztó szállítmány, a napokban minden megrendelő átveheti a kért példányát, de raktáron is marad néhány darab.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: Fish »


Fapaci kábelei elég gyorsan gazdára szoktak találni. Feltéve, ha felbukkan. 
sztem sincs evvel gond, sőt sokan keresik használtban is!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



Nem zárkózom el a diy kábeltől de nagyon meggondolom a beszerzését, mert utána nagyon nehez mégválni tőle.
Sajnálom de ez a véleményem ...

 
Fapaci kábelei elég gyorsan gazdára szoktak találni. Feltéve, ha felbukkan. 

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Ugyanígy jártam én is egy gyártóval. Miután elmondtam a véleményem, miszerint nem vált be a rendszeremen a tesztelt kábel, hirtelen megszűnt a kedvesség. A termékek visszapostázása sem volt egyszerű, mert az illető alig volt hajlandó  a kommunikációra. 
 
Mielőtt valaki félreértené, nem Fapaciról van szó.
 

 
Sajnos míg potenciális vevő vagy addig szép és jó minden de ha valami nem tetszik esetleg és még
netán véleményed van a kábelről na akkor aztán nincs semmifajta barátság csak a harag. A másfajta kábelről lesújtó vélemény az nagyon megy. Nem zárkózom el a diy kábeltől de nagyon meggondolom a beszerzését, mert utána nagyon nehez mégválni tőle.
Sajnálom de ez a véleményem ...
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »



  Sajnos még nem volt szerencsém Fapaci kábeleihez de más gyártótól elhoztam vásárlási szándékkal a referencia tápkábelét és elmondtam a gyengésgét a kábelnak
na akkor minden voltam csak jó tesztelő stb rossz a rendszerem nem jó a fülem pedig 3 helyen is meghallgattuk és mindenkinek ugyanaz jött le , a kifogás ott 
volt de sajnos nem volt meggyőző a magyarázat.....
 peace 

 
Ugyanígy jártam én is egy gyártóval. Miután elmondtam a véleményem, miszerint nem vált be a rendszeremen a tesztelt kábel, hirtelen megszűnt a kedvesség. A termékek visszapostázása sem volt egyszerű, mert az illető alig volt hajlandó  a kommunikációra. 
 
Mielőtt valaki félreértené, nem Fapaciról van szó.  

Avatar
hm74
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.03.27., kedd 05:57
Értékelés: 73
Tartózkodási hely: Kőszeg

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: hm74 »


Örülök, hogy sok vélemény felszínre tört, ami magyarázatot ad arra, miért ilyen nagy a hallgatás a kábelek minősítésének témakörében.
 
Még nem volt nálam Fapaci kábel, de más terméket már vásároltam tőle és Tul kollégához hasonlóan csak pozitívan tudok nyilatkozni az eladóról, mint emberről.
 
Próbáltam már 1-2 hazai gyártó kábeleit és Fapaci is sorra fog kerülni. Ha mástól nem jön vélemény, akkor majd lesz saját tapasztalatból.

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2870
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 841

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: nemtomm »



Ez nem így van, legalábbis Fapaci topikjaiban. Például amikor visszaadtam neki egy tápkábelt, mivel nem illeszkedett a redszerembe, Fapaci kifejezetten arra kért, hogy írjam le a tapasztalataimat a topikjában.
 
Hogy aztán más kábelgyártó ennek pont az ellenkezőjét teszi, az már legyen az ő problémája.

 
  Sajnos még nem volt szerencsém Fapaci kábeleihez de más gyártótól elhoztam vásárlási szándékkal a referencia tápkábelét és elmondtam a gyengésgét a kábelnak
na akkor minden voltam csak jó tesztelő stb rossz a rendszerem nem jó a fülem pedig 3 helyen is meghallgattuk és mindenkinek ugyanaz jött le , a kifogás ott 
volt de sajnos nem volt meggyőző a magyarázat.....
 peace 
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2464
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: Tul »


Az a nagy szerencse, hogy a hozzászólások magukért beszélnek. "A stílus maga az ember."
Ez azért elég jól segít a tájékozódásban.
 
Összegyűjtöttem az eddigi tapasztalataimat a Luxor Gold kábelekről, amiket privátban küldtem válaszként a hozzám érkezett kérdésekre, gondoltam beírom ide, hogy legyen valami a hiányolt beszámolókból. De igazából ha jóérzésű ember elolvassa a különböző gyártók posztjait, jó képet kap. Részemről azt tudom mondani, hogy:

Vannak jó termékek.
Vannak autentikus szakemberek.
Jó terméke lehet nem autentikus eladónak (ha a sokból akár véletlenül besikerül valami jó), rossz termékekkel azonban nem lehetsz autentikus.
Meg van olyan, hogy együttállás van jó termék és hiteles szakember párosánál. Ennek tényét viszont könnyen kiolvashatjuk a hozzászólások minőségből, a körültekintő odafigyelésből, az eladó hozzáállásából. És ez az, ami falónál elvitathatatlan.
Konkrétabban: ha valaki igényes a hozzászólásaira, az összes tartalomra, ami megjelenik általa, odafigyelve, mást nem bántva csinál magának keresletet, az jellemzően ilyen igényességgel viseltetik a termékei iránt is. Ezért nekem pl. valahogy mindig egyértelmű volt, hogy ez mindenkinek átjön és hogy egy újabb közhellyel éljek, jó bornak nem kell cégér.
Ezeket a gondolatokat a használtpiaci árak is erősen alátámasztják, ami az egyik legjobb mérőszáma a minőségnek (páran emlékezhettek, hogy meg voltam borulva, hogy lassan annyiért adnak egy-egy Luxor Gold terméket használtan, mintha a gyártótól vennéd).
 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Mire gondolsz? Max. a durván személyeskedő hozzászólásoknál alkalmazunk figyelmeztetést. (korábban volt lehetősége a topikgazdának a saját topikjában törölni, legfeljebb ez lehetett, ameddig le nem tiltottuk ezt a lehetőséget, pont amiatt, amit Te is kifogásoltál) 
Több példát is tudnék mondani, mikor a topiktulajdonosok kérésére kigyomláltatok számos negatív visszajelzést, de ezt nyilván nem itt kell megbeszélnünk.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Az meg szerintem nem túl gusztusos, ha egy gyártói topikban egy másik típust ajnároz az ember.
A lojalitásnak sok árnyalata és szintje van. Volt olyan barátnőm (rövid ideig), aki már attól is frászt kapott, hogy felületesen ránéztem az utcán egy másik nőre. És volt olyan párom (hosszú ideig), akivel részletekbe menve együtt elemeztük a csajok alakját. Mindenki magának választ elveket, én is. Ennek szellemében beírom ide, hogy a Kimber Timbre és Hero nagyszerű kábelek és nagyon örülnék, ha ezeknél sokkal jobbat tudnék készíteni a Luxor kábelek árszintjén.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: Dorian »


Szerintem ennek nem kell így lennie és szerencsére nincs is így. Hogy néhány gyártói és kereskedői topikban - a jelenlegi moderátorok hathatós segítségével - rendszeresen kigyomlálják a kevésbé ajnározó hozzászólásokat, szerencsére nem általános szabály.
 
Tudom, hogy te nem várod el az ilyesmit, de attól még nagy többségben működik az öncenzúra úriember módra. Főleg, hogy a kábelt valamelyik másikhoz hasonlítja is az ember, hiszen viszonyítani kell vmihez, a gyakorlatban is így zajlik a dolog. Az meg szerintem nem túl gusztusos, ha egy gyártói topikban egy másik típust ajnároz az ember.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
hm74
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 289
Csatlakozott: 2012.03.27., kedd 05:57
Értékelés: 73
Tartózkodási hely: Kőszeg

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: hm74 »


Igazán nem arra vagyok kíváncsi, hogy fapaci kábelei mennyire jók vagy rosszak. Valószínűleg meggyőzőbb a hangjuk mint egy hipermarketben kapható 2-3000Ft-os madzagé, de vélhetőn jobbat is találunk náluk az 100k+ árkategóriában.
Arra vagyok kíváncsi hogy ki milyen karakterűnek hallja. Ha 10 beszámolóból 8 hasonló benyomásokat említ, akkor az már iránymutató lehet egy kábelt kereső hifistának.
A szélsőséges vélemények oka pedig lehet egy szélsőséges viszonyítási alap vagy szimpla trollkodás.
A "független" webodalak csoportteszjeitől azért ódzkodok, mert gyakran több 100 órát hajtott kábelek vetekszenek tök újakkal, ami nem fair.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Azt gondolom, hogy a valós és széleskörű véleményeket, tapasztalatokat nem a gyártói topikokban kell keresni. Nyilván ezekben csak pozitív dolgokról lehet olvasni, hiszen úriember itt nem ír negatív véleményt. Hogy ez jó / nem jó, lehetne /nem lehetne az más kérdés, de a valóság ez.
Szerintem ennek nem kell így lennie és szerencsére nincs is így. Hogy néhány gyártói és kereskedői topikban - a jelenlegi moderátorok hathatós segítségével - rendszeresen kigyomlálják a kevésbé ajnározó hozzászólásokat, szerencsére nem általános szabály.

Avatar
Gyuri108
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 272
Csatlakozott: 2010.10.30., szomb. 12:59
Értékelés: 56

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: Gyuri108 »


Azt gondolom, hogy a valós és széleskörű véleményeket, tapasztalatokat nem a gyártói topikokban kell keresni. Nyilván ezekben csak pozitív dolgokról lehet olvasni, hiszen úriember itt nem ír negatív véleményt. ...
 
Ez nem így van, legalábbis Fapaci topikjaiban. Például amikor visszaadtam neki egy tápkábelt, mivel nem illeszkedett a redszerembe, Fapaci kifejezetten arra kért, hogy írjam le a tapasztalataimat a topikjában.
 
Hogy aztán más kábelgyártó ennek pont az ellenkezőjét teszi, az már legyen az ő problémája.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kábelek, alkatrészek, csatlakozók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


A részletes beszámolók sokunknak hiányoznak, de attól tartok, ezek ideje elmúlt. Néhány évvel ezelőtt még sokan írták le saját tapasztalataikat berendezésekkel, megoldásokkal, kábelekkel kapcsolatban, de sajnos az AVX-en kinevelődött egy csoport, akik nehezen viselték a sajátjuktól eltérő véleményeket, ezekbe sorozatosan belekötöttek, megkérdőjelezve a szerző szakértelmét, ízlését, elfogulatlanságát. A folyamat vége az lett, ami jelenleg van: a nagy csend.
 
Kimber kollégának igaza van abban, hogy ezek a beszámolók korlátozottan (voltak) hasznosak, pl. nem lehet vásárlási döntések meghozni ezekre támaszkodva. De szerintem a fórumozás, a hobbitársak közötti eszmecsere egyik alapját adták és mások véleményének elfogadására tanítottak minket. Továbbá támpontot adtak ahhoz, hogy eldöntsük, kinek az ízlése áll hozzánk közel, kinek a véleményére mennyire adjunk. Mostanában sokkal tudományosabb, "okoskodóbb" lett a fórum, kevésbé szubjektív és kevésbé emberi. Hirtelen rengeteg "szakértőnk" lett, de nagy részükről nem lehet tudni, milyen ízlés, tudás, tapasztalat áll a szavak mögött.

Válasz küldése

Vissza: “Luxor Audio”