Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Csevegő

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Minden elismerés hallatlanban!!De mikor jönnek a visszajelzések?Szivesen olvasgatnék szabad időmben.


 
Vagy rendelj kábelt

Vendég

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Minden elismerés hallatlanban!!De mikor jönnek a visszajelzések?Szivesen olvasgatnék szabad időmben.

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Ezaz! És a kábelt fixre beforrasztod az elosztóba, és jóóóó hosszú kábellel már kész is az ösvény!
 
És még villásdugó se kell a végére


 
.. meg a falba meg a gép hátuljába is..
És tényleg nem kell se IEC, se schukó .. Csak meg kell szokni ,hogy minden a helyén maradjon

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Ezaz! És a kábelt fixre beforrasztod az elosztóba, és jóóóó hosszú kábellel már kész is az ösvény!
 
És még villásdugó se kell a végére


 
Kapisgálod a tervem, de kicsit húzós költségvetést okozna a Belden 83803 kábelből kiépített 15-20 méteres dedikált áramkör, ámbátor sanszos, hogy erős szívdobogást okozna a produkciója. Messze a legjobb tápkábel, amivel találkoztam.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Csevegő

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Ezen én is gondolkoztam, de végül elvetettem. Feleslegesnek érzem a plusz kontaktust, az aljzatot és a dugót, ami sem a hangnak, sem az árnak nem tenne jót. De bármi lehetséges...


 
Ezaz! És a kábelt fixre beforrasztod az elosztóba, és jóóóó hosszú kábellel már kész is az ösvény!
 
És még villásdugó se kell a végére

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Ezen én is gondolkoztam, de végül elvetettem. Feleslegesnek érzem a plusz kontaktust, az aljzatot és a dugót, ami sem a hangnak, sem az árnak nem tenne jót. De bármi lehetséges...


 
Na igen, árnövelő hatású, de kényelmesebb megoldás, illetve nincs úgy megkötve a felhasználó keze,hogy pl most megrendeli,megveszi, de ha át szeretné rendezni a tornyát, már rövid lesz a gyári kábel és csak elosztócserével tudná orvosolni...
Stílszerűen Sonar IEC aljzatot építhetsz be

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Jó az ötlet!! De nem lesz cserélhető bekötőkábeles kivitel belőle? (a hifisták nem szeretik a fix kábelt )


 
Ezen én is gondolkoztam, de végül elvetettem. Feleslegesnek érzem a plusz kontaktust, az aljzatot és a dugót, ami sem a hangnak, sem az árnak nem tenne jót. De bármi lehetséges...

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Remélem, nem kiabálom el, de a jelenlegi tényállás szerint néhány napon belül bejelenthetem a "saját" elosztómat. A Kontasettel folytatott kecsegtető tárgyalások eredményeként a hifisták által kedvelt hagyományos, masszív alumínium házas elosztók Belden kábelezéssel, réz vezetősínekkel, 6 és 7 csatlakozós, kapcsolós és kapcsoló nélküli kivitelben lesznek majd kaphatóak alap esetben 1 méteres bekötő kábellel, de egyedi kábelméret is rendelhető majd.


 
Jó az ötlet!! De nem lesz cserélhető bekötőkábeles kivitel belőle? (a hifisták nem szeretik a fix kábelt )

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Csevegő

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Kíváncsian várom!
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3054
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1597
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Indy »



Remélem, nem kiabálom el, de a jelenlegi tényállás szerint néhány napon belül bejelenthetem a "saját" elosztómat. A Kontasettel folytatott kecsegtető tárgyalások eredményeként a hifisták által kedvelt hagyományos, masszív alumínium házas elosztók Belden kábelezéssel, réz vezetősínekkel, 6 és 7 csatlakozós, kapcsolós és kapcsoló nélküli kivitelben lesznek majd kaphatóak alap esetben 1 méteres bekötő kábellel, de egyedi kábelméret is rendelhető majd.


 
Na, erre lehet biztos benevezek!
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Remélem, nem kiabálom el, de a jelenlegi tényállás szerint néhány napon belül bejelenthetem a "saját" elosztómat. A Kontasettel folytatott kecsegtető tárgyalások eredményeként a hifisták által kedvelt hagyományos, masszív alumínium házas elosztók Belden kábelezéssel, réz vezetősínekkel, 6 és 7 csatlakozós, kapcsolós és kapcsoló nélküli kivitelben lesznek majd kaphatóak alap esetben 1 méteres bekötő kábellel, de egyedi kábelméret is rendelhető majd.

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Csevegő

Hozzászólás Szerző: violin »



Méghozzá igen hatékonyan.
 
Magyar SQ Kupa eredményei:

3 út
1: Király Sándor

országos bajnok 2012: Király Sándor


 
Azért kellett hozzá a többi cuccos is...
Többek között egy másfél millás erősítő is...
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Csevegő

Hozzászólás Szerző: lehoako »



Méghozzá igen hatékonyan.
 
Magyar SQ Kupa eredményei:

3 út
1: Király Sándor

országos bajnok 2012: Király Sándor


 
Akkor, úgy tűnik, ami Király, az király!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Én autóban használom a Belden 5T00UP hangfalkábelt ...


 
Méghozzá igen hatékonyan.
 
Magyar SQ Kupa eredményei:

3 út
1: Király Sándor

országos bajnok 2012: Király Sándor

Avatar
skiraly
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 406
Csatlakozott: 2010.11.11., csüt. 17:58
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Budapest XVI.

Csevegő

Hozzászólás Szerző: skiraly »


Én autóban használom a Belden 5T00UP hangfalkábelt Fapaci ajánlására.
Mivel árkategóriájában( és szerintem afölött is ) igencsak finom hangú, elkezdtem utána olvasni, hogy mik a felhasználói tapasztalatok külföldön.
 
Az alábbi cikkre bukkantam:
 
http://www.audioholi...er-cable-5t00up
 
Mivel, ha teljesen kiépül a rendszerem kb. 30 méterre lesz szükségem, örültem a tesztelő- mondatainak:
"Ez egy rendkívül alacsony ellenállású hangszóró kábel, így ideális hosszú távolságokra is minimális veszteséggel"
De egyéb, ennél fontosabb jellemzőit is dicséret érte a kábelnek.
 

Vendég

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszönöm a választ!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Tehát 100 ezerig nem találtál (számodra) jobb hangút?


Hatalmas a piaci kínálat és persze csak töredékével találkozhattam. Ezek közül a HiDiamond D3 és egy AN kábel volt számomra nagyon szerethető, de ezek már majdnem átlépik az árhatárt. Tehát fogalmazzunk úgy, hogy 50e Ft alatt nem ismerek a Belden 5T00UP-nél jobbat a magam szempontjai szerint.

Vendég

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nálam valahol 100e forintnál van a lélektani határ egy hangfalkábel esetén és Beldent használok.

Tehát 100 ezerig nem találtál (számodra) jobb hangút?

Avatar
Nexus
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 316
Csatlakozott: 2010.11.01., hétf. 09:33
Értékelés: 45

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Nexus »



Az új kivitelű hangfalkábelből is készült néhány példány, már a Pailiccs banándugókkal szerelve. 2 x 2.5 méteres hosszban 16.500,- Ft az ára.
 



 
 
Gyönyörű kábel, az ára meg több mint baráti.

"És az elsőre dögös "látványvadászat" után egyre többeknek jut eszébe, hogy nem olyan rendszert kellene összeállítani, ami szétszedi a zenét, hanem olyat ami egyben tartja."
 
Nexus=ex Specialized001

Avatar
William
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2010.03.12., pén. 18:13
Értékelés: 261

Csevegő

Hozzászólás Szerző: William »

Igenyes kivitelezes
NAD T778

Vendég

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A képekből ítélve sorban állnak a megrendelők

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Sebaj, egy darabig még majdnem érdekes is volt a vita...
 
Közben elkészültek a héten rendelt kábelek, hétfőn postázom őket, illetve lehet jönni értük, aztán indulhat a bejáratás. Az eddigi tapasztalatok szerint 15-20 óra kell a kábelek hangzásának kinyílásához, a basszusok arányának beállásához, utána nagyjából 60-80 óráig folyamatosan nyugszik és finomodik a hangzás, aztán lelassul a folyamat, szóval tessék türelmesnek lenni.
 
A most készült T1 és T2 tápkábelek, hangfalkábelek, analóg és digitális összekötők:
 

 
 



 
 

De szép legelő a szemeinknek! Szép munka!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Az új kivitelű hangfalkábelből is készült néhány példány, már a Pailiccs banándugókkal szerelve. 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



...bocs az off-ért fapaci


 
Sebaj, egy darabig még majdnem érdekes is volt a vita...
 
Közben elkészültek a héten rendelt kábelek, hétfőn postázom őket, illetve lehet jönni értük, aztán indulhat a bejáratás. Az eddigi tapasztalatok szerint 15-20 óra kell a kábelek hangzásának kinyílásához, a basszusok arányának beállásához, utána nagyjából 60-80 óráig folyamatosan nyugszik és finomodik a hangzás, aztán lelassul a folyamat, szóval tessék türelmesnek lenni.
 
A most készült T1 és T2 tápkábelek, hangfalkábelek, analóg és digitális összekötők:
 

 
 

 

Vendég

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Megyek beszerzek egyet :reading:, hátha...

Válasz küldése

Vissza: “Luxor Audio”