Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Csevegő

Moderátor: Luxor Audio

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Lehet, hogy elvesz, sőt biztosan beleszól a hangba, de egy túláram még inkább. Én úgy vagyok vele ,hogy inkább szóljon tompábban, de szóljon!


 
Érthető az álláspontod. Ha sokan osztják, tartani fogok raktáron védelemmel ellátott példányokat is. Segítsetek ennek eldöntésében a véleményetekkel, ha kérhetek ilyent.

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Az alap verzió a komolyabb Belden 83803 bekötő kábellel, AudioCrast csatlakozóval várhatóan 25e Ft környékén lesz.
 
Zavarszűrés, túlfeszültség elleni védelem opcionális lesz, mivel ezek nem feltétlenül fokozzák a hallható élményt, alap esetben nem is javaslom, de kérésre beletesszük.


 
Lehet, hogy elvesz, sőt biztosan beleszól a hangba, de egy túláram még inkább. Én úgy vagyok vele ,hogy inkább szóljon tompábban, de szóljon!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


... és egy megkésett szolgálati közlemény:
 
Megérkezett a csatlakozó szállítmány, benne Audiocrast, Sonar Quest schuko és IEC dugók, Pailiccs banándugók és villák.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

A minap olvastam egy kijelentést, amivel már többször is találkoztam, de most a körítés miatt megakadt a szemem rajta. A kinyilatkoztatás szerint a jó kábelek titka a vezetőnél használt alapanyag öregedése, miáltal a belső szerkezetben valamilyen békesség köszönt be idővel. Felmerül a kérdés bennem, hogy egy közönséges kábel kötelező módon jó kábel lesz-e néhány évtized elteltével. Nem kétlem, hogy az idő használ neki és ennek bizonyára sok köze van az általunk bejáratásnak nevezett folyamathoz is, melynek hatása az idő teltével exponenciálisan csökken és konvergál a nullához. Aztán hogy ez mennyire múlik az anyag belső szerkezetében nyugalmi állapotban is törvényszerűen végbemenő változásoktól és mennyire van szó befolyásolható járatódásról, más kérdés.

Tovább bonyolítja és teszi érdekesebbé a helyzetet, hogy bejáratásból is több verziót tapasztalok. A szokványos folyamat - zenével, vagy valamilyen zajjal, szobai hangerőn történő járatás - mellett van néhány másik is. Gyakran figyelem meg, hogy már akkor is történik változás, ha csak összedugjuk a rendszert és kikapcsolt állapotban állva hagyjuk egy időre. Gyorsul a folyamat, ha közben áram alatt vannak a készülékek. Ezek közül a leggyorsabb persze az elsőként említett aktív járatás, de léteznek agresszívebb módszerek is, mikor valamilyen extrém stressz alá helyezzük az eszközt. Pl. nagy áramerősséget járatunk a kábelen, vagy hangszóróknál nagy szintű konstans jelet küldünk a tekercsbe nagy - a meghibásodási határt megközelítő - kitérésre kényszerítve a membránt. Ezen lépésekkel erősen gyorsítható a bejáródási folyamat, de számomra legalábbis nem egyértelmű, hogy hatásuk megegyezik-e a hagyományos járatási módszerekével. Ez részben bizonyára filozófiai kérdés is.

A bejáratás hossza és intenzitása nagyon eltérő lehet és nem is fogalmazható meg konkrét idő egységben, mivel soha nem ér véget, csak lassul a folyamat, hatása egy idő után elhanyagolható, érzékelhetetlen lesz. Ráadásul nem is egyetlen lefolyásról van szó, hiszen egy összeszokott rendszerbe helyezett, valahol már bejáratott eszköz beiktatása általában nyers megszólalást importál a láncba. Nem értek hozzá, így nem is szeretném megmagyarázni a történés tudományos hátterét, de bizonyára olyan elektromos, mágneses és mechanikus stressz éri az eszközt a telepítés során, ami befolyással van a hangzására is. Ez viszont nem magyarázza azon jelenséget, mikor a hosszú állási idő után bekapcsolt rendszert szinte újra be kell járatni, no és ott vannak még a speciális bejárató műsoranyagok is, amikkel a már bejáratott rendszer is képes néha meglepetést okozni. Tehát a stressz mellett léteznie kell valamilyen dinamikus edzettségi fokozatnak is. E jellemző definiálásától még messze vagyunk, de annyit addig is megtehetünk, hogy türelemmel viseltetünk eszközeink, így kábeleink iránt is, időt adva nekik az összeszokásra.

A HiFi-ben kevésbé lepődünk meg mindezen, de a Pro világban is tetten érhető a jelenség. Az előző napon telepített hangosító rendszer szinte mindig jobban szól másnap. Törekszünk is erre, csak hát az anyagiak sokszor megálljt parancsolnak igyekezetünknek.

Mindeközben egy Carlos Santana vezette egyszeri supergroup koncert terelgeti a hangulatomat, a gitárzseni megszokott kísérői mellé olyan tagokkal kiegészülve, mint Wayne Shorter, Chick Corea, Herbie Hancock, John McLaughlin, Airto Moreira. A lebilincselő hangélmény mellé full HD kép is társul, ami ismét kimondatja velem, hogy az otthoni koncertélmény egyáltalán nem naiv ábránd. Persze hiányzik a tömegpszichózis, a csoportérzés, a szomszéd izzadtságának illata és a kezünkben felmelegedett sör íze, de ezeket pótolja a sok közeli kép, ami minden zenésznek vizuális csemege. Szóval valahogy mégis ott van az egészben az a Valami...

http://www.youtube.com/watch?v=mlucegG2elY

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »



Az alap verzió a komolyabb Belden 83803 bekötő kábellel, AudioCrast csatlakozóval várhatóan 25e Ft környékén lesz.
 
Zavarszűrés, túlfeszültség elleni védelem opcionális lesz, mivel ezek nem feltétlenül fokozzák a hallható élményt, alap esetben nem is javaslom, de kérésre beletesszük.


Köszönjük!
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


 
 


Azért valami sacc/kb árat mégis jó lenne tudni.
Üdv, Speedy



Az alap verzió a komolyabb Belden 83803 bekötő kábellel, AudioCrast csatlakozóval 

Zavarszűrés, túlfeszültség elleni védelem opcionális lesz, mivel ezek nem feltétlenül fokozzák a hallható élményt, alap esetben nem is javaslom, de kérésre beletesszük.

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »



Nincs előre fizetési kötelezettség, elég egy üzenet az előrendeléshez. Nekem is segítség, ha tisztában vagyok a szükséges mennyiséggel.


Azért valami sacc/kb árat mégis jó lenne tudni.
Üdv, Speedy
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
gbaba
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 18
Csatlakozott: 2012.06.04., hétf. 15:17
Értékelés: 3

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gbaba »


Alapvetoen en is gondoltam tulfesz vedelemre, de azota hallottam tobb helyrol, hogy az hallhatoan "elvesz" a minosegbol.....
 
Mit gondoltok errol?
 
Amugy egy 6-osra en is beneveznek...

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Rontod az üzletet?
 
Jó lesz nekem a fapaci féle is.


 
Az övé volt az is, nem mindegy melyik alakul át készpénzzé?
Jól járt, aki elvitte, jó elosztó!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Ott a Bada 5600-s


 
A Bada elosztó elfogyott, rendelésre tudok hozni belőle, de alapvetően a sajátom lesz AZ elosztó a kirakatban.

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Indy »



Ott a Bada 5600-s


 
Rontod az üzletet?
 
Jó lesz nekem a fapaci féle is.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Hát legyen, 1 db hatos, túlfeszvédelemmel.


 
Ott a Bada 5600-s

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Indy »



Nincs előre fizetési kötelezettség, elég egy üzenet az előrendeléshez. Nekem is segítség, ha tisztában vagyok a szükséges mennyiséggel.


 
Hát legyen, 1 db hatos, túlfeszvédelemmel.
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Az előrendelés feltétele (nálam) az ár. Mennyi az annyi?


 
Nincs előre fizetési kötelezettség, elég egy üzenet az előrendeléshez. Nekem is segítség, ha tisztában vagyok a szükséges mennyiséggel.

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Az előrendelés feltétele (nálam) az ár. Mennyi az annyi?


 
Hát pontosan annyi amennyi..

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Indy »



Kevésbé fontos infó: Jövő héten indul az elosztóm gyártása a Kontaset üzemében, remélhetően október elején tudom szállítani az előrendelt példányokat.


 
Az előrendelés feltétele (nálam) az ár. Mennyi az annyi?
Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Igen, valóban mindent a helyén kell kezelni. Fapaci kábelei sztem nagyon is a helyükön vannak.
 
Hogy óriási klasszikust idézzek:
 
"És annál is van jobb, és aztán annál is, és még annál is, és aztán még annál is, és azt meg úgy hívják, hogy p**ci." 31_1_21.gif
 
És köszönöm, hogy a Hely Szelleme megengedi ezt a fajta tréfálkozást, ami közelebb visz talán az élet összefüggéseinek és prioritásainak megismeréséhez.


 
Szóval a titok, hogy vki Punczy név alatt kezdjen kábelt gyártani(ill. hálózati DUGaljzatot,stb).. Tuti nyerő lesz..

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Kicsit OFF:
Valószerű én vagyok a balfék, vagy a telefonom programja, de az avatart nem tudom leolvasni
Gondolom, hogy nem a köv. heti lottó számokat rejtetted el bennük, legfeljebb azt, ami te fogsz megjátszani, csak kíváncsi vagyok


 
Jó reggelt! Nem tudom, mi lehet a gond, sokunknál működik. Sajnálom, hogy kimaradsz a lottóötöst nyerők klubjából, bár már olyan sokan játsszuk meg a számokat, hogy alig fog fizetni valamit.
 
Kevésbé fontos infó: Jövő héten indul az elosztóm gyártása a Kontaset üzemében, remélhetően október elején tudom szállítani az előrendelt példányokat.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5309
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Csevegő

Hozzászólás Szerző: lehoako »



... ugyanis mint mindennél, náluk is van jobb. ...


 
Igen, valóban mindent a helyén kell kezelni. Fapaci kábelei sztem nagyon is a helyükön vannak.
 
Hogy óriási klasszikust idézzek:
 
"És annál is van jobb, és aztán annál is, és még annál is, és aztán még annál is, és azt meg úgy hívják, hogy p**ci." 31_1_21.gif
 
És köszönöm, hogy a Hely Szelleme megengedi ezt a fajta tréfálkozást, ami közelebb visz talán az élet összefüggéseinek és prioritásainak megismeréséhez.

Avatar
gabigo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 370
Csatlakozott: 2008.07.08., kedd 21:53
Értékelés: 36

Csevegő

Hozzászólás Szerző: gabigo »



Köszönöm a részletes beszámolót! Nem is tudok mit hozzátenni, hacsak annyit nem, hogy öröm felfedezni a saját logikámat mások sorai között.


 
Kicsit OFF:
Valószerű én vagyok a balfék, vagy a telefonom programja, de az avatart nem tudom leolvasni
Gondolom, hogy nem a köv. heti lottó számokat rejtetted el bennük, legfeljebb azt, ami te fogsz megjátszani, csak kíváncsi vagyok

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Megosztanám tapasztalatomat én is, a Fapacitól kapott kábelekkel kapcsolatban...


 
Köszönöm a részletes beszámolót! Nem is tudok mit hozzátenni, hacsak annyit nem, hogy öröm felfedezni a saját logikámat mások sorai között.

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Szalon »


Megosztanám tapasztalatomat én is, a Fapacitól kapott kábelekkel kapcsolatban.
 
Rendszerem, amiben hallgattam: Triangle Genes Quartet, Ayon Spirit, Bladelius USB dac.
Kaptam hangfalkábelt, IC-t és tápkábeleket is. Véleményem 50-60 óra járatódás után a következő:
 
Igazából nagyon sok mindent nem tudok hozzátenni, mint amiket Fapaci is leírt róluk, úgy érzem minden tekintetben ugyanazok a tapasztalataim, mint amiket ő is leírt már.
 
De azért megpróbálom, bár nem vagyok a szavak embere.
Küllemre minden rendben, tetszetős, minőségi kivitelezés.
Megérkezvén a kábeleket bekötöttem, és két napig folyamatosan járódtak. Bejáratás során igazából csak finomodást figyeltem meg a kábeleken, karakterben nem változott semmi. Ami számomra elsőre feltűnt, hogy mennyire kiegyenlítettek, műfajfüggetlenek a kábelek. Nem éreztem, hogy eltolódott volna a hang mély, vagy magas irányba, nincsenek kiemelések. Semleges, naturális hangzású. Térérzet rendben van, színpadkép pontos. Viszont kicsit keménynek, ridegnek éreztem a kábelt, valamint kis levegősséget is hiányoltam. Felvételek hibáit kíméletlenül megmutatja.
 
A T1-es kábel nagyon jól sikerült, lendületes, dinamikus, ugyanakkor nem megy a térérzet, illetve a magas tartomány hátrányára. Szintén kiegyenlített, nyitott kábel. Viszont ezen is érződik kis keménység, feszesség.
 
Azonban összeállítva a Fapaci kábeleivel a rendszerem, egyáltalán nem éreztem semmiféle hátrányt, hiányt. Élvezettel hallgattam, addig amíg be nem raktam egy több nagyságrenddel drágább kábelcsaládot. (sajnos beraktam)
 
És akkor itt jött el számomra az a része a dolognak, hogy mi mennyit is ér meg nekem.
 
Összeszámoltam, a rendszerem hangfal+erősítő+dac listaára összesen 7500 euro, ehhez képest a Fapaci kábelei összesen 150 euro, azaz a rendszer értékének 2%-a.
 
Ha a berakott gyári kábelek új, lista árait vesszük, akkor ez ~5x -ös árszorzót jelent, Fapaci kábeleihez mérten.
Ez még számomra az az összeg amit megengedhetek magamnak. (az persze más kérdés, hogy ez az árkülönbség nyilván exponenciális arányban van a kapott hang minőségének javulásával)
 
Véleményem szerint ár/érték arányban kiemelkedőek a kábelek. Valamint szeretném tetszésemet nyilvánítani a marketing felé is, tetszik, hogy nem misztikus/titkos összetevőkből készült dolgot árul, szerintem korrekt és őszinte!
 
Úgy érzem Fapaci maximálisan helyén kezeli a termékét, remélem a későbbi felhasználók, nem fogják elvinni az "órásölő, 20x, 50x drágább kábeleket alázó" irányba, hanem megmarad annak a kábelnek mint aminek készítője is szánta!
 
Végeredmény tekintetében rendszeremben nagyon jól szerepeltek Fapaci kábelei, ennek ellenére nem maradtak nálam, ugyanis mint mindennél, náluk is van jobb. Helyüket sajnos - nem sajnos, jóval drágább kábelek fogják betölteni.
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
TCr
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2011.08.23., kedd 09:25
Értékelés: 26

Csevegő

Hozzászólás Szerző: TCr »

Én pedig köszönöm a lehetőséget.
- Sony 55XE8505
- Onkyo TX-SR805, Proson Stadium 6 + Proson Stadium center (KCE-BI40 + BP-6201G), Yamaha YST-SW 315 (Inakustik Premium Y)
- Mini M8S II (LibreELEC), Popcorn Hour A-210
- Volumio (Allo) BOSS Player (Roland Black)
- Playstation 4 1TB

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15215
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Csevegő

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Remélem a későbbiekben is elkap majd a kábel-láz és lesz még szerencsém fapaci valamelyik termékéhez.


 
Reméljük a legjobbakat! Köszönöm a visszajelzést!

Avatar
TCr
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 61
Csatlakozott: 2011.08.23., kedd 09:25
Értékelés: 26

Csevegő

Hozzászólás Szerző: TCr »


1 hét tesztelés után arra jutottam, hogy marad nálam a digitális összekötő kábel.
Ugyan túl sok különbséget nem hallok, de a mélyek kisimultak és emelett kissé dinamikusabbak is lettek.
Maga a kábel külsőre első osztályú, nagyon igényes darab.
Előtte 3000 Ft-os Hama toslinket használtam.
 
A rendszer: Popcorn A-210 + Denon AVR 1908 + Proson Libra 653 5.0
 
Remélem a későbbiekben is elkap majd a kábel-láz és lesz még szerencsém fapaci valamelyik termékéhez.
- Sony 55XE8505
- Onkyo TX-SR805, Proson Stadium 6 + Proson Stadium center (KCE-BI40 + BP-6201G), Yamaha YST-SW 315 (Inakustik Premium Y)
- Mini M8S II (LibreELEC), Popcorn Hour A-210
- Volumio (Allo) BOSS Player (Roland Black)
- Playstation 4 1TB

Válasz küldése

Vissza: “Luxor Audio”