Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Online
Avatar
geza58
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 104
Csatlakozott: 2009.01.30., pén. 23:15
Értékelés: 8

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: geza58 »


Nagyon bízom benne hogy jó lesz, meglátásom szerint az én ízlésemnek kicsit világosak voltak ezek a kávék. Persze a koromfekete a másik véglet. köszönöm a segítséget! Kellemes hétvégét mindenkinek!
Rendelj innen valamilyen robustát, nálam azt még senki nem találta savanykásnak. Aztán folytasd a malabárral és talán szép lassan ráérzel a kávé ízvilágára.

Avatar
Thein
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2015.10.12., hétf. 17:24
Értékelés: 8

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Thein »

Nagyon bízom benne hogy jó lesz, meglátásom szerint az én ízlésemnek kicsit világosak voltak ezek a kávék. Persze a koromfekete a másik véglet. köszönöm a segítséget! Kellemes hétvégét mindenkinek!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Tudom, türelmes vagyok, csak legutóbb úgy rákészültem a finom kávéra, és ahogy hazaértem egyből kísérleteztem, de nem sikerült és eléggé elcseszte a napomat. Amúgy mindent innen vettem és nagyon szeretném ha az új pörkölővel majd a kávét is innen szerezhetném be.
Addig is fogok pörköltetni nekedvaló brazilt.
Ha még az sem lesz olyan, ami neked ízlik, akkor nem tudom mit tegyünk.
Jövő héten fogok ilyet rendelni.

Avatar
Thein
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2015.10.12., hétf. 17:24
Értékelés: 8

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Thein »

Tudom, türelmes vagyok, csak legutóbb úgy rákészültem a finom kávéra, és ahogy hazaértem egyből kísérleteztem, de nem sikerült és eléggé elcseszte a napomat. Amúgy mindent innen vettem és nagyon szeretném ha az új pörkölővel majd a kávét is innen szerezhetném be.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Köszönöm szépen a segítséget, én úgy gondolom hogy technikailag jól sikerültek a kávék, de valahogy nekem nem ez a világom. Például a PNG kimel egyszer jól sikerült, és a nyitott szűrőtartón gyönyörűen jött le. Látványra az eddigi legjobb kávé, de nekem akkor is savanykás volt.
Küldök majd mintát.
Legyél picit türelemmel.
Októberben készül el a pörkölő üzemünk.
Ezután sokkal rugalmasabbak leszünk ezen a téren.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Mennyi a gép vízhozama alapból? Ill 9 bar környékén mennyi kv jön le 30 mp alatt? Ugyanilyen gépem van, kb föl akartam gyújtani, aztán Simi rendberakta (opv 9,5-re + szükítö) és azóta nincs ilyen gond.
Innen a Malabar-t mondanám hirtelen, ami biztosan nem savanyú.

Vigyázz, mert ha kisebb lesz a nyomás, akkor neki még rosszabb lesz a kávé.
A legtöbb embernél pont lejebb kell vinni a nyomás és nem feljebb.

Avatar
Thein
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2015.10.12., hétf. 17:24
Értékelés: 8

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Thein »

Köszönöm szépen a segítséget, én úgy gondolom hogy technikailag jól sikerültek a kávék, de valahogy nekem nem ez a világom. Például a PNG kimel egyszer jól sikerült, és a nyitott szűrőtartón gyönyörűen jött le. Látványra az eddigi legjobb kávé, de nekem akkor is savanykás volt.

Avatar
Ram
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2017.03.13., hétf. 10:38
Értékelés: 5

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Ram »


Lelit pl41tem...Mennyi a gép vízhozama alapból? Ill 9 bar környékén mennyi kv jön le 30 mp alatt? Ugyanilyen gépem van, kb föl akartam gyújtani, aztán Simi rendberakta (opv 9,5-re + szükítö) és azóta nincs ilyen gond.Innen a Malabar-t mondanám hirtelen, ami biztosan nem savanyú.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Köszönöm szépen!
Rendelek majd francia ++ pörkölésből és küldök mintát. Majd azt nézd meg.
A legtöbben azért reklamáltak, mert túl sötét volt a kávé. A Barbera számomra már ihatatlan kategória.

Avatar
Katoci
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 459
Csatlakozott: 2015.09.04., pén. 21:04
Értékelés: 60

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Katoci »


Minimum 30 percet szoktam előmelegíteni. A baj hogy eddig minden kávét sikerült finomra főzni, kivéve ezeket. Lehet hogy másnak ez csokis, de nekem nem. Molinari, Barbera, az csokis volt és egy 16g nem szőkült ki 25ml után. Ha a good morning kávé kicsit is hasonlít ezekre , akkor máris rendelem! Sok dolgom van innen, és sok ajándék kávét kaptam,és azokkal is ez volt a tapasztalatom.
A gépparkod bőven jó ezekhez a kávékhoz, és amit írsz az alapján vsz az előkészítés is ok. Én arra gyanakszom, hogy egyszerűen nem ízlenek neked ezek a kávék. Az említettek kötül amiket próbáltam, az nekem már túlságosan csak csokis volt (mondhatnám nekem ez már aktív szén kategória, te pedig vsz vízkőoldónak éreznéd a világos pörkölésű kenyát  ). Próbáld emelni a hőfokot a most rendelt kávéknál, és legközelebb rendelj olyant ami ízlik.

Avatar
Thein
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2015.10.12., hétf. 17:24
Értékelés: 8

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Thein »

Minimum 30 percet szoktam előmelegíteni. A baj hogy eddig minden kávét sikerült finomra főzni, kivéve ezeket. Lehet hogy másnak ez csokis, de nekem nem. Molinari, Barbera, az csokis volt és egy 16g nem szőkült ki 25ml után. Ha a good morning kávé kicsit is hasonlít ezekre , akkor máris rendelem! Sok dolgom van innen, és sok ajándék kávét kaptam,és azokkal is ez volt a tapasztalatom.

Avatar
Wolfy999
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 116
Csatlakozott: 2015.03.01., vas. 11:08
Értékelés: 8

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Wolfy999 »


Lelit pl41tem, cunill tranquillo, konvex tamper, dupla ims szűrő, teflonos felsőszűrő, mérleg.Csinalj egy videot a teljes elokeszitesrol meg fozesrol. Az elso tippem, hogy nem melegszik be elegge a gep. Legalabb 15-20 perce legyen bekapcsolva. Hany fokra van allitva a PID?

Avatar
Thein
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2015.10.12., hétf. 17:24
Értékelés: 8

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Thein »

Köszönöm szépen!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Szia! Igy van, de akkor sem tudok olyat főzni, ami csak hasonlítana a csokira. Mindig savanyú, és nem kicsit. Tényleg mindent kipróbáltam, de nem megy. A legjobb hogy a png úgy jön le mint a mesében, de mindig van egy ecetes utóíze. Még egyszer fogok próbálkozni, ezért kértem segítséget, hogy ne legyen megint az ami most. Megint megy a kukába egy csomó kávé.
Segíteni fogunk.

Avatar
Thein
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2015.10.12., hétf. 17:24
Értékelés: 8

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Thein »

Lelit pl41tem, cunill tranquillo, konvex tamper, dupla ims szűrő, teflonos felsőszűrő, mérleg.

Avatar
Thein
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2015.10.12., hétf. 17:24
Értékelés: 8

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Thein »

Szia! Igy van, de akkor sem tudok olyat főzni, ami csak hasonlítana a csokira. Mindig savanyú, és nem kicsit. Tényleg mindent kipróbáltam, de nem megy. A legjobb hogy a png úgy jön le mint a mesében, de mindig van egy ecetes utóíze. Még egyszer fogok próbálkozni, ezért kértem segítséget, hogy ne legyen megint az ami most. Megint megy a kukába egy csomó kávé.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Valaki tud olyan kávét ami klasszikus ízű, nem pedig ecet savanyú? Eléggé ki vagyok akadva mert innen még nem tudtam iható kávét venni. Bármit is csinálok olyan savanyú hogy ihatatlan. Nem vagyok kezdő, de ez nem megy.Pid van a gépen, de nem is változtat rajta semmit,a mai nap meguntam,a szar kávét. Valakinek kell a maradék kávé, mert szívesen neki adom!
 
Pár kérdés:
Milyen darálód van?
Ugye nem 1-es szűrőt használsz?
Van tampered?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


Valaki tud olyan kávét ami klasszikus ízű, nem pedig ecet savanyú? Eléggé ki vagyok akadva mert innen még nem tudtam iható kávét venni. Bármit is csinálok olyan savanyú hogy ihatatlan. Nem vagyok kezdő, de ez nem megy.Pid van a gépen, de nem is változtat rajta semmit,a mai nap meguntam,a szar kávét. Valakinek kell a maradék kávé, mert szívesen neki adom!
Úgy látom ilyeneket vettél tőlünk eddig:
Pregiata Pörkölt Szemes Kávé -ez kifejezetten keserű
PNG AA Grade - KIMEL Plantation Pörkölt kávé -Ez is csokis ízvilág. A pörkölése sem volt világos.
Brazil Obata Fazenda da Lagoa Estate Pörkölt kávé- Ez sem világos pörkolésű
 
Szoktunk kifejezetten sötét pörkölést is kérni, ha ez kell.
A Brazil Extrafino ilyen.
 
Úgy látom előtte is Barbera-t vettél:
Pregiata Pörkölt Szemes Kávé -Ez kifejezetten sötét pörkölés.

Avatar
Thein
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 112
Csatlakozott: 2015.10.12., hétf. 17:24
Értékelés: 8

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Thein »

Valaki tud olyan kávét ami klasszikus ízű, nem pedig ecet savanyú? Eléggé ki vagyok akadva mert innen még nem tudtam iható kávét venni. Bármit is csinálok olyan savanyú hogy ihatatlan. Nem vagyok kezdő, de ez nem megy.Pid van a gépen, de nem is változtat rajta semmit,a mai nap meguntam,a szar kávét. Valakinek kell a maradék kávé, mert szívesen neki adom!

Avatar
wreath
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2017.07.04., kedd 10:53
Értékelés: 0

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: wreath »


Sziasztok!
Valaki próbálkozott már a P, I, D paraméterek állításával?

Avatar
bluesfan
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 512
Csatlakozott: 2013.03.18., hétf. 11:30
Értékelés: 61

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: bluesfan »


A Stradivarihoz mekkora hőfokot javasoltok?
Ha Gildával tolod, akkor 93-95 fokot javasolnék hozzá.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »


A Stradivarihoz mekkora hőfokot javasoltok?
Erre a kérdésre baromi nehéz válaszolni.
Milyen géppel?

Avatar
csaktibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 111
Csatlakozott: 2014.03.11., kedd 10:55
Értékelés: 16
Tartózkodási hely: Miskolc

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: csaktibi »

A Stradivarihoz mekkora hőfokot javasoltok?
Auralic Aries G1 - Entreq Konstantin Infinity USB - RME ADI-2 DAC FS - QSSC - DIY full DHT SE 300B-XLS - Audio Note QSSC - Tang Band W8-2145 szélessávú

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: AVX »



Sziasztok!
 
Tudna valaki segíteni, hogy az AVX-es Santos kávéhoz milyen PID hőfok (PL41TEM) passzol legjobban? Nem szeretném végigzongorázni az egész hőfok-skálát ha már van erre tapasztalat.
 
Köszönettel!
Krisz

Szerintem max 92 fok. A daráló állítást sajnos nem úszod meg így sem.

Avatar
Krisz72
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2017.04.07., pén. 09:10
Értékelés: 0

Lelit PID beállitás, különböző kávéknál.

Hozzászólás Szerző: Krisz72 »


Sziasztok!
 
Tudna valaki segíteni, hogy az AVX-es Santos kávéhoz milyen PID hőfok (PL41TEM) passzol legjobban? Nem szeretném végigzongorázni az egész hőfok-skálát ha már van erre tapasztalat.
 
Köszönettel!
Krisz
 

Válasz küldése

Vissza: “Szemes kávék, Kávé tesztek, PID beállítás.”