Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Dynaudio hangsugárzók

Moderátor: audience

moleszka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2024.01.19., pén. 22:05
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Délegyháza

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: moleszka »

Alex_Aston írta:
2024.02.25., vas. 09:57
moleszka írta:
2024.02.24., szomb. 00:15
Kellene még egy dac, meg egy nagyobb hegel. Mondjuk egy H390. Hozzá pedig egy Contour 20-as. után meg H600 Confi 20-al....Úgy is meglesz
És sosem fogsz megállni, de legalább sokba fog kerülni.
Nálam C20 van, Heed Thesis végfok, és Lindemann Musicbook társaságában. Ez kijön kb. H390 árából (fóleg, ha a DAC-ot is vesszük), és egy így egy kész egész szett. Hangban meg látatlanban is mondom, hogy jobb lesz az általad vágyott rendszerénél. Érdemes más irányba is körül nézni, nem csak egy megszokott márka egyre drágább cuccait hajszolni. Érhetnek pozitív meglepetések, ha mersz más irányba is elindulni.
Hát a következő lépésként be szeretnék illeszteni egy dacot még. Van is már egy jelöltem. Lindemannból csak a Limetree-t hallottam az egy nagyon jó ár érték arányú streamer volt mint a wattson. Ha legközelebb nagyobbat variálok tudom hogy zsebbe nyúlós lesz. Meg szeretnén hallgatni még az evoke-t csöves erősítővel is. Mikor a hegelt vettem több erősítőt is probáltam(bár akkor még csak emittel). Néztem JBLSynthet, Lingdorfból 2 modellt is, de nem tetszett a kapott eredmény dynával. Valószínű egyébként ha lesz már dacom utána könnyebb elengedni az all in one vonalat. A C20 conti vagy conf20?
Hegel H95 - Wattson Emerson Digital + Project Accubox S2 - Metrum Acoustics Onyx with DAC2 modules + MQA - Dynaudio Evoke 20 wenge

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4377
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2347

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

moleszka írta:
2024.02.24., szomb. 00:15
Kellene még egy dac, meg egy nagyobb hegel. Mondjuk egy H390. Hozzá pedig egy Contour 20-as. után meg H600 Confi 20-al....Úgy is meglesz
És sosem fogsz megállni, de legalább sokba fog kerülni.
Nálam C20 van, Heed Thesis végfok, és Lindemann Musicbook társaságában. Ez kijön kb. H390 árából (fóleg, ha a DAC-ot is vesszük), és egy így egy kész egész szett. Hangban meg látatlanban is mondom, hogy jobb lesz az általad vágyott rendszerénél. Érdemes más irányba is körül nézni, nem csak egy megszokott márka egyre drágább cuccait hajszolni. Érhetnek pozitív meglepetések, ha mersz más irányba is elindulni.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

audioline írta:
2024.02.24., szomb. 18:57
lelesziistvan írta:
2024.02.24., szomb. 10:00
Sziaszok, Van egy Dynaudio Audience 52 SE hangszóróm. Nem mai darab, és hosszabb ideig állt. Amikor elővettem először azt hallottam, hogy recseg és furcsa a hangja. Most azt vettem észre hogy a mélysugárzó egyik fele le van tapadva. Kiszedtem a dobozból, próbáltam átmozgatni, de sikertelenül. Úgy tűnik nem lehet károsodás nélkül egyszerűen helyrehozni. Van valakinek ötlete, honnan szerezzek ilyen mélysugárzót? Vagy hogy mit tegyek a helyére?
Furcsa. Pusztán az állás sztem nem okoz ilyet. gondolkodik.gif

Egy ötlet, hogy hívd fel őket és mond el a tüneteket.
https://www.hangszorobolt.hu/hangszoro-javitas
Neked vagy másnak van valamilyen tapasztalata www.hangszorobolt.hu szervizével?
Én vegyes tapasztalatokról olvastam, illetve vegyes élményekről hallottam. Viszont ha pár AVX-es kolléga írna pozitív tapasztalatról az lehet sokaknak hasznos lenne. Nem sok megbízható hely van Budapesten, amióta Marosi István már nem vállal hangszóró javítást.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5821
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »

lelesziistvan írta:
2024.02.24., szomb. 10:00
Sziaszok, Van egy Dynaudio Audience 52 SE hangszóróm. Nem mai darab, és hosszabb ideig állt. Amikor elővettem először azt hallottam, hogy recseg és furcsa a hangja. Most azt vettem észre hogy a mélysugárzó egyik fele le van tapadva. Kiszedtem a dobozból, próbáltam átmozgatni, de sikertelenül. Úgy tűnik nem lehet károsodás nélkül egyszerűen helyrehozni. Van valakinek ötlete, honnan szerezzek ilyen mélysugárzót? Vagy hogy mit tegyek a helyére?
Furcsa. Pusztán az állás sztem nem okoz ilyet. gondolkodik.gif

Egy ötlet, hogy hívd fel őket és mond el a tüneteket.
https://www.hangszorobolt.hu/hangszoro-javitas
.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: BLX »

lelesziistvan írta:
2024.02.24., szomb. 10:00
Sziaszok, Van egy Dynaudio Audience 52 SE hangszóróm. Nem mai darab, és hosszabb ideig állt. Amikor elővettem először azt hallottam, hogy recseg és furcsa a hangja. Most azt vettem észre hogy a mélysugárzó egyik fele le van tapadva. Kiszedtem a dobozból, próbáltam átmozgatni, de sikertelenül. Úgy tűnik nem lehet károsodás nélkül egyszerűen helyrehozni. Van valakinek ötlete, honnan szerezzek ilyen mélysugárzót? Vagy hogy mit tegyek a helyére?
Miskolci vagy, ha jól látom? Én megkérdezném Dragonweed ex fórum társat, aki ha jól tudom szintén arról a környékről való és ért a hangsugárzókhoz, hogy mit javasolna: https://dragonweed.hu
Illetve Trane fórum társat is megkérdezném, aki talán ismerhet szakembereket még azon a környéken.
Remélem sikerül mielőbb rendbe rakatnod a Dynokat. :drum:

lelesziistvan
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2024.02.24., szomb. 09:54
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Miskolc

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lelesziistvan »

Sziaszok, Van egy Dynaudio Audience 52 SE hangszóróm. Nem mai darab, és hosszabb ideig állt. Amikor elővettem először azt hallottam, hogy recseg és furcsa a hangja. Most azt vettem észre hogy a mélysugárzó egyik fele le van tapadva. Kiszedtem a dobozból, próbáltam átmozgatni, de sikertelenül. Úgy tűnik nem lehet károsodás nélkül egyszerűen helyrehozni. Van valakinek ötlete, honnan szerezzek ilyen mélysugárzót? Vagy hogy mit tegyek a helyére?

moleszka
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2024.01.19., pén. 22:05
Értékelés: 3
Tartózkodási hely: Délegyháza

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: moleszka »

Sziasztok,

Én tavaly vettem az első dynomat. Egy Emit 20-as volt. Egy egyszerű bluesound power edge-el kezdtem. Azonal beleszerettem. Persze tudtam, hogy a forrás nem az igazi. Akkor ennyi jött ki. Lecseréltem egy hegel h95-re. Újjászületés. Viszont nem jött be a hegel software támogatása (konkrétan nulla). Vettem futóműnek egy bluesound n130-at. Ismét újjszületés. Hopp jött egy lehetőség emit ment evoke 20 jött. Emberek más szinház! Nem kicsit... De ugye vakaróztam mégiscsak egy bluesound a forrás na. Bluesound ment. Emerson Digital jött. Hát mit is mondjak nem találok szavakat sehogy sem. Nagyobb a változás mint amikor a kicsi "d"-s erősítőt elengedtem a hegel-ért. Kellene még egy dac, meg egy nagyobb hegel. Mondjuk egy H390. Hozzá pedig egy Contour 20-as. után meg H600 Confi 20-al....Úgy is meglesz
Hegel H95 - Wattson Emerson Digital + Project Accubox S2 - Metrum Acoustics Onyx with DAC2 modules + MQA - Dynaudio Evoke 20 wenge

Avatar
ktamas
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 662
Csatlakozott: 2014.03.12., szer. 15:53
Értékelés: 16

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: ktamas »

Egy Pliniust tudok eladót. Irtam pm-et.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

bodnart írta:
2022.09.07., szer. 20:38
Próbálj ki egy heed integráltat külső táppal.
Jókat lehet vele zenélni.
Ha nem hallgatod túl hangosan, még elég is lehet.
Jó zenét, Márkatárs Úr, Önnek is!

Cincognak még a Cék? :-)

Igen, csak azt felejtettük el megkérdezni, hogy mekkora a szoba...

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

trane írta:
2022.09.07., szer. 16:26
lehoako írta:
2022.09.07., szer. 09:40
Hali!...
jééééééééééééééééééééééééééééééééé, hát ittvana 'zÁkos :napsut: :kiss:
Szasz Trane, remélem, rendesen ityeg :D :smile32:

Avatar
bodnart
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 389
Csatlakozott: 2003.08.05., kedd 09:17
Értékelés: 196

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: bodnart »

Próbálj ki egy heed integráltat külső táppal.
Jókat lehet vele zenélni.
Ha nem hallgatod túl hangosan, még elég is lehet.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: lehoako »

SWild írta:
2022.09.06., kedd 20:32
Sziasztok,

SP40-hez vadászok integrált erősítőt ~1M magasságában. Egy Hegel H190-et adtam el, mert valahogy nem éreztem a csít a középtartományban (nekem vékony volt). Hallottam a sugárzókat egy Norma Revo Ipa 140-nel, az valami lélegzetelállító volt, de sajnos nem 1M az ára. Picit tartok tőle hogy a 70b nem lenne elég hozzá :(
Van más tippetek?
Ui: szimmetrikus bemenet előny.
Ui2: Audia Flight fl3s vagy Flow Three-vel van valakinek tapasztalata sp40 mellett?
Hali!

Nem tudom, hogy az SP 40 mennyire hasonszőrű a régi sima 1.4-gyel, de nekem 2 verzió szaladgáltatta a libákat a bőrömön:

Csúcshang: Utánépített Kondo M7 előfok és Bodor Feri-féle "D"-erősítő, köztük régi Audio Note Vx IC kábel, a végfokból tripla Ocos a ládikókba.

Attila tökjó írása az előfokról, érdemes végigbrózolni a blog többi posztját is. :smile32:

https://audiolife.blog.hu/2011/10/25/im ... m7_replika

Csúcshang 2: Vérbő full "A" osztályú vas (Magnum "A" (de sztem bármilyen Colin Wonfor vas megteszi) illetve Violin fórumtárs által épített Hiraga 20 W DIY vas.

Sajnos sztem az integráltak a sima A/B osztályban nem erre vannak kitalálva. Van persze a Bladelius Thor kategória, az akkorát üt, mint egy hegy, de inkább sörrel élvezhető, mint gyertyafénnyel. :D

Avatar
SWild
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 301
Csatlakozott: 2021.07.06., kedd 17:19
Értékelés: 68
Tartózkodási hely: Budapest, XIX.

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: SWild »

Sziasztok,

SP40-hez vadászok integrált erősítőt ~1M magasságában. Egy Hegel H190-et adtam el, mert valahogy nem éreztem a csít a középtartományban (nekem vékony volt). Hallottam a sugárzókat egy Norma Revo Ipa 140-nel, az valami lélegzetelállító volt, de sajnos nem 1M az ára. Picit tartok tőle hogy a 70b nem lenne elég hozzá :(
Van más tippetek?
Ui: szimmetrikus bemenet előny.
Ui2: Audia Flight fl3s vagy Flow Three-vel van valakinek tapasztalata sp40 mellett?
Budapest, XIX. kerület
+36309834442
KÉRLEK NÉZD MEG A HIRDETÉS STÁTUSZÁT! Csak akkor zárom le, ha már elkelt a hirdetett termék.

Avatar
Kovács Emil
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1503
Csatlakozott: 2008.09.16., kedd 21:24
Értékelés: 30

Re: Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Kovács Emil »

Azóta van vmi újdonság? gondolkodik.gif ;)

Avatar
audience
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1177
Csatlakozott: 2010.01.03., vas. 13:00
Értékelés: 64

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audience »


Dynaudio Contour 20 hangfal Megérkezett!
Várunk mindenkit szeretettel !

Avatar
audience
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1177
Csatlakozott: 2010.01.03., vas. 13:00
Értékelés: 64

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audience »


...


Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4881
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Szerinted még mindig keres 2014 nyara óta? Ki tudja! 
 
 
Sose lehet tudni...

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5821
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audioline »


http://www.hificity.hu/mailto.php?t=apro&aid=362415
 
Szerinted még mindig keres 2014 nyara óta? Ki tudja! 
.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4881
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Most lettem boldog tulajdonosa egy Dynaudio BM15-nek. Szeretnek tanacsot kerni a hozza valo erosito megvalasztasaban. Jelenleg egy Alesis RA500-ra van kotve, de ennel azert komolyabbak az igenyeim. Csak vegfokra lenne szuksegem, kb 200ezer Ft-ig bezarolag.Mit javasoltok?
http://www.hificity.hu/mailto.php?t=apro&aid=362415

Avatar
audience
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1177
Csatlakozott: 2010.01.03., vas. 13:00
Értékelés: 64

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audience »


Xeo 2
Hétfőtöl megtekinthető!

Avatar
Póki
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 49
Csatlakozott: 2010.01.14., csüt. 00:10
Értékelés: 8
Tartózkodási hely: Győr

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: Póki »


Most lettem boldog tulajdonosa egy Dynaudio BM15-nek. Szeretnek tanacsot kerni a hozza valo erosito megvalasztasaban. Jelenleg egy Alesis RA500-ra van kotve, de ennel azert komolyabbak az igenyeim. Csak vegfokra lenne szuksegem, kb 200ezer Ft-ig bezarolag.Mit javasoltok?
Szia!
 
Van egy Audio Research D52B végfokom, amit ajánlanék hozzá, 4 ohmon 80w csatornánként (8 ohmon 50w) Nagyon jó, kiegyenlített hangzás.
185.000 Ft. Nem hirdetem, de eladó.
Emanation kábelek

Avatar
axon.dust
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 71
Csatlakozott: 2013.05.26., vas. 10:45
Értékelés: 5

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: axon.dust »

Most lettem boldog tulajdonosa egy Dynaudio BM15-nek. Szeretnek tanacsot kerni a hozza valo erosito megvalasztasaban. Jelenleg egy Alesis RA500-ra van kotve, de ennel azert komolyabbak az igenyeim. Csak vegfokra lenne szuksegem, kb 200ezer Ft-ig bezarolag.Mit javasoltok?

Avatar
audience
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1177
Csatlakozott: 2010.01.03., vas. 13:00
Értékelés: 64

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audience »


Új xeo 4 és 6
Hamarosan meghallgatható!!!

Avatar
audience
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1177
Csatlakozott: 2010.01.03., vas. 13:00
Értékelés: 64

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: audience »


Szio
Ok!!!

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Dynaudio hangsugárzók

Hozzászólás Szerző: AVX »

A jövőben a céges hírdetések, kereskedelmi topikok havonta 1000 Ft+Áfa összegbe kerülnek. A fórumon aktívan tevékenykedő,segítő cégektől, magán tagoktól nem kérünk egy vasat sem, de akik csak hírdetői felületnek használják az oldalt, azoknak ennyit fogunk kiszámlázni.
Minimum 6 hónapot számlázunk ki előre. Havi 2 kg kávé vásárlással is meg lehet váltani az összeget.

Válasz küldése

Vissza: “Hangtér Galéria”