Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Két vagy több komponens együtt, mini és mikrohifik, all-in-one készülékek
Lezárt
Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 645
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Re: Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Hozzászólás Szerző: d.janos »

Guiii írta:
2018.08.20., hétf. 22:06
... A zenei műfaj amit szeretek elég vegyes de igazán nagyon szeretem a 80as 90es évek pop zenéit, azokat a zenéket amik valóban igazi hangszerek által születtek. Genesis(Phil Collins), Sting, Sade hírtelen ennyi. De a mai zenék közül is vannak amelyek tetszenek. Rock zenék közül inkább a lightosabbak. ...
Ezekre a zenékre, a hirdetett komponensek közül az Arcam Alpha One + CAV DP288 páros jó megoldás, nekem tetszett a hangsugárzó hangja (jazzre, kifinomult zenékre nem ezt ajánlom, én hirdetésem a CAV, de egy volt kollégámé, Ő nem fórumozik).
A fenti zenékre optimális páros szvsz., de nyilván van másalternatíva is, mindenesetre ezzel a szettel, meglenne a popzenékhez kellő enegrgia és basszus, kis és közepes hangerőn is.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
Rapsic88
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2013.08.15., csüt. 15:24
Értékelés: 81

Re: Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Hozzászólás Szerző: Rapsic88 »

Szép és jó a HB1, de zárt dobozként nem a '90-es évekbeli pop-ra való, mint ahogy ép, nem cserélt membránszéllel sem igen van már belőle példány(ha pedig most még jó is...). Nem lehet rossz a kínált rendszer és az árát is megérheti, ám nagyjából korban is és hangzásban is a NAD3020i kategória, aminél én azért feljebb tenném a lécet.

Avatar
Josselin Beaumont
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 18:29
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Budapest IV.

Re: Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Hozzászólás Szerző: Josselin Beaumont »

Ja, még annyi, hogy a HB1-nek is van állványa. Szóval minden megvan, minden működik.
Nincs semmi letörve, nincs tuning.
Primaluna Prologue 8+3+2*7, AVID DIVA II SP, EAR 834P, Triangle Quartet, Siltech 550i, Siltech 550L, 2 * Isotek MiniSub, 6 * Isotek Elite

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Doky írta:
2018.09.05., szer. 08:10
Ha minden rendben a készülékekkel akkor ez korrekt szerintem!
Ez tényleg nagyon korrekt, hiszen csak a HB1-eket szokták 25-30e körül hirdetni.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6942
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Hozzászólás Szerző: Doky »

Ha minden rendben a készülékekkel akkor ez korrekt szerintem!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Josselin Beaumont
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 230
Csatlakozott: 2012.11.05., hétf. 18:29
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Budapest IV.

Re: Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Hozzászólás Szerző: Josselin Beaumont »

Marantz CD 53 + Denon PMA 350 + Heybrook HB 1 + Cambridge Audio Pacific IC + Chord Carnival hangfalkábel + Készülékállvány = 60.000
Ha gondolod, küldj privit, megbeszélhetjük a többit.
Primaluna Prologue 8+3+2*7, AVID DIVA II SP, EAR 834P, Triangle Quartet, Siltech 550i, Siltech 550L, 2 * Isotek MiniSub, 6 * Isotek Elite

Avatar
Rapsic88
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2013.08.15., csüt. 15:24
Értékelés: 81

Re: Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Hozzászólás Szerző: Rapsic88 »

Guiii írta:
2018.08.20., hétf. 22:06
Köszönöm a hozzászólásokat megfontolom az arcamot mindenképpen.Jelen állás szerint ismerőstől szerezhetnék egy NAD 3020i-t.Esetleg ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalatot szivesen fogadok.A zenei műfaj amit szeretek elég vegyes de igazán nagyon szeretem a 80as 90es évek pop zenéit, azokat a zenéket amik valóban igazi hangszerek által születtek. Genesis(Phil Collins), Sting, Sade hírtelen ennyi. De a mai zenék közül is vannak amelyek tetszenek. Rock zenék közül inkább a lightosabbak. Szeretnék idővel cd lejátszót és bakelit lejátszót is beszerezni, de ezek előtt flac és ogg kiterjesztésű fájlokat hallgatnék medialejátszóról esetleg laptopról...
Egy korabeli NAD 3020i-nek már minden működőképes nap ajándék. Az akkoriban a NAD-nál alkalmazott szerelés és alkatrésztechnika finoman szólva sem az igényes irányba mutatott. A hangja a mai mércével mérve messze nem az a best buy hang, mint egykoron. Ha nekem kellene egy olcsó de jó hangú erősítő, akkor egy Denon PMA-480R-et választanék ~20e Ft-ért, amiben ráadásul kitűnő phono van és nem mellesleg egy ma is korszerű távirányítós készülék. Hangsugárzónak a Tannoy mellett a Wharfedale Diamond 8.3-ast, vagy inkább 8.4-es is felvenném a listámra. Árban így kb. 60e Ft-nál vagyok. A fennmaradó összegből kihozható egy olcsóbb, de hallgatható 24/96-os DAC az Aliexpress-ről olyan 20e körül. CD pörgetőnek pedig egy régebbi CDM-4/19-es lézeregységgel és MN6474-es MASH DAC-al szerelt pl. Technics SL-PG 520, vagy SL-PS 620, SL-PG 540A...stb. vennék. Ezek sok mai zsáner lejátszót leiskoláznak hangban is és megbízhatóságban is. Árban 10-en pár ezerért megvehetők. Ez így együtt 100-ba kényelmesen belefér. A felsorolt cuccok kicsit körülnézve jelenleg is elérhetők a megadott árakon, a felsorolt zenékhez pedig szerintem több mint jó rendszert lehet belőlük összehozni.

Avatar
szl63
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1628
Csatlakozott: 2017.09.21., csüt. 20:55
Értékelés: 30

Re: Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Hozzászólás Szerző: szl63 »

Szerintem ha jeleztem hogy lehet hogy tudok alternatívát akkor lehetne beszélni róla. Ígérem visszahívom.

Avatar
rozoga62
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 686
Csatlakozott: 2008.04.29., kedd 13:07
Értékelés: 95
Tartózkodási hely: Verpelét

Re: Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Hozzászólás Szerző: rozoga62 »

Guiii írta:
2018.08.20., hétf. 22:06
Köszönöm a hozzászólásokat megfontolom az arcamot mindenképpen.Jelen állás szerint ismerőstől szerezhetnék egy NAD 3020i-t.Esetleg ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalatot szivesen fogadok.A zenei műfaj amit szeretek elég vegyes de igazán nagyon szeretem a 80as 90es évek pop zenéit, azokat a zenéket amik valóban igazi hangszerek által születtek. Genesis(Phil Collins), Sting, Sade hírtelen ennyi. De a mai zenék közül is vannak amelyek tetszenek. Rock zenék közül inkább a lightosabbak. Szeretnék idővel cd lejátszót és bakelit lejátszót is beszerezni, de ezek előtt flac és ogg kiterjesztésű fájlokat hallgatnék medialejátszóról esetleg laptopról...
A NAD - Tannoy vonal valóban jó lehet, de ezt a 3020i-t én nem erőltetném.

Avatar
Guiii
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 10:10
Értékelés: 0

Re: Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Hozzászólás Szerző: Guiii »

Köszönöm a hozzászólásokat megfontolom az arcamot mindenképpen.Jelen állás szerint ismerőstől szerezhetnék egy NAD 3020i-t.Esetleg ezzel kapcsolatban bármilyen tapasztalatot szivesen fogadok.A zenei műfaj amit szeretek elég vegyes de igazán nagyon szeretem a 80as 90es évek pop zenéit, azokat a zenéket amik valóban igazi hangszerek által születtek. Genesis(Phil Collins), Sting, Sade hírtelen ennyi. De a mai zenék közül is vannak amelyek tetszenek. Rock zenék közül inkább a lightosabbak. Szeretnék idővel cd lejátszót és bakelit lejátszót is beszerezni, de ezek előtt flac és ogg kiterjesztésű fájlokat hallgatnék medialejátszóról esetleg laptopról...

Avatar
szl63
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1628
Csatlakozott: 2017.09.21., csüt. 20:55
Értékelés: 30

Re: Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Hozzászólás Szerző: szl63 »

Bocsi ha lehet telefonon 06309297833 visszahívom. Van egy-két elemből készülék.

Avatar
szl63
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1628
Csatlakozott: 2017.09.21., csüt. 20:55
Értékelés: 30

Re: Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Hozzászólás Szerző: szl63 »

Talán tudnék segíteni, de azért tegyük hozzá az ár amit megelőzése kicsit távol van az elképzeléstől.

Avatar
Rapsic88
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 335
Csatlakozott: 2013.08.15., csüt. 15:24
Értékelés: 81

Re: Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Hozzászólás Szerző: Rapsic88 »

Guiii írta:
2018.08.18., szomb. 23:22
Sziasztok.Sztereo rendszert szeretnék otthoni használatra.Idő szűkében nem nagyon tudtam még utána járni mi is lenne nekem az ideális.Rengeteg márkáról olvas az ember ilyet is olyat is.Ami számomra fontos lenne, minőségi zenehallgatás elérhető áron.Ez esetemben 100.000 forint.Persze tudom létezik audiophile, high end kategória ezek esetemben jelen pillanatban nem elérhetőek. Tudnátok-e nekem ebben az árkategóriában javasolni akár komplett rendszert ami megfelelő lenne számomra. Jó állapotú rendszer érdekel, ne legyen ütött kopott, azonban a hang ami a legfontosabb.A NAD illetve a Tannoy ami csábít kizárólag olvasás alapján.Hallgatásra nem volt lehetőségem.Támpontként esetleg ha segítség autohifiben jobban otthon vagyok "még", az én installom nakamichi fej, rockford fosgate erősítők, crunch mélynyomók, impact hangszórók.Köszönöm a válaszokat az esetleges ajánlatokat szivesen fogadom.
Itt a fórumban kínálnak NAD rendszert is és Tannoy MX3-as dobozokat is kb. a megjelölt ársávban. Ez a két márka közismerten jól működik együtt, szinte minden zenei műfajon. Audiofil starter kitként szerintem megfontolásra érdemes. Egyiket sem én árulom és az eladókat sem ismerem, csak voltak ilyen/hasonló rendszereim és a tapasztalat azt mondatja velem, hogy ha műszakilag rendben vannak, akkor nem lehet velük mellényúlni. Egy százasé' meg pláne... Ha nem sürgős a rendszer összeállítása, akkor egy szinttel feljebb még mindig maradnék a Tannoyoknál és vadásznék egy Arcam Alpha 8R-es erőlködőre és hozzá egy 7-es, de még inkább egy Alpha 8se pörgetőre. Ez utóbbi már tényleg audiofil vonal és akár hosszabb távon is megoldást jelenthet, habár a 100-ba már nem férne bele.

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Guiii írta:
2018.08.18., szomb. 23:22
Sziasztok.Sztereo rendszert szeretnék otthoni használatra.Idő szűkében nem nagyon tudtam még utána járni mi is lenne nekem az ideális.Rengeteg márkáról olvas az ember ilyet is olyat is.Ami számomra fontos lenne, minőségi zenehallgatás elérhető áron.Ez esetemben 100.000 forint.Persze tudom létezik audiophile, high end kategória ezek esetemben jelen pillanatban nem elérhetőek. Tudnátok-e nekem ebben az árkategóriában javasolni akár komplett rendszert ami megfelelő lenne számomra. Jó állapotú rendszer érdekel, ne legyen ütött kopott, azonban a hang ami a legfontosabb.A NAD illetve a Tannoy ami csábít kizárólag olvasás alapján.Hallgatásra nem volt lehetőségem.Támpontként esetleg ha segítség autohifiben jobban otthon vagyok "még", az én installom nakamichi fej, rockford fosgate erősítők, crunch mélynyomók, impact hangszórók.Köszönöm a válaszokat az esetleges ajánlatokat szivesen fogadom.
Milyen zenét hallgatsz?

Avatar
Guiii
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 8
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 10:10
Értékelés: 0

Sztereo rendszert keresek 100.000 forintig

Hozzászólás Szerző: Guiii »

Sziasztok.Sztereo rendszert szeretnék otthoni használatra.Idő szűkében nem nagyon tudtam még utána járni mi is lenne nekem az ideális.Rengeteg márkáról olvas az ember ilyet is olyat is.Ami számomra fontos lenne, minőségi zenehallgatás elérhető áron.Ez esetemben 100.000 forint.Persze tudom létezik audiophile, high end kategória ezek esetemben jelen pillanatban nem elérhetőek. Tudnátok-e nekem ebben az árkategóriában javasolni akár komplett rendszert ami megfelelő lenne számomra. Jó állapotú rendszer érdekel, ne legyen ütött kopott, azonban a hang ami a legfontosabb.A NAD illetve a Tannoy ami csábít kizárólag olvasás alapján.Hallgatásra nem volt lehetőségem.Támpontként esetleg ha segítség autohifiben jobban otthon vagyok "még", az én installom nakamichi fej, rockford fosgate erősítők, crunch mélynyomók, impact hangszórók.Köszönöm a válaszokat az esetleges ajánlatokat szivesen fogadom.

Lezárt

Vissza: “Komplett rendszerek és több komponens együtt”