Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Tul »

Denonavr írta:
2018.10.07., vas. 14:50
Szia!

Ha pár héten belül összeáll az enyém, szívesen magammal viszem Misklocra kipróbálásra (majdnem minden pénteken megyek).
Egy Asus e35m1-m lesz az alapja + az ESI hangkártya (amit majd András rendberak valamikor) egy Antec NSK2400 házban.
Élnék a lehetőséggel!

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Tul »

malac6011 írta:
2018.10.07., vas. 18:11
Nem tudom ez segít e, de van egy OPPO 103 eladó.
...meg egy 205...
Köszönöm az infót.
103-mal van csak tapasztalatom (illetve 105-tel). Ezek multimédia lejátszók, nem audio oldalra vannak kihegyezve. Kategórián belül szuperek, de sem az app, sem a hang nem az a szint, amire vágyom. Volt HA-1 DAC-om is, ismerem jól az Oppot, meg is hajlok előtte, de kifejezetten audio irány lenne a fontos.
A 205 meg iszonyú drága, abból Lumint is vesz az ember.

Avatar
malac6011
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2172
Csatlakozott: 2017.12.15., pén. 18:48
Értékelés: 92

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: malac6011 »

Nem tudom ez segít e, de van egy OPPO 103 eladó.
...meg egy 205...
BRG MK-27

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

Szia!

Ha pár héten belül összeáll az enyém, szívesen magammal viszem Misklocra kipróbálásra (majdnem minden pénteken megyek).
Egy Asus e35m1-m lesz az alapja + az ESI hangkártya (amit majd András rendberak valamikor) egy Antec NSK2400 házban.
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Tul »

Sziasztok!

Hónapok óta küzdök és elég lett. Hajlandó vagyok jól látható összeget is kiadni egy olyan lejátszóért, ami tud streamelni (Tidal) és NAS-ról lejátszani, valamint normálisan kezelhető app van hozzá.

Van egy Pioneer CD futóművem (valójában DVD), amit a Lampizator felismerése alapján Goldmunddá moddoltam :) A lényeg, hogy bitang jó. Olyan jó, hogy az eddig próbált hálózati lejátszók digit kimeneten olyan brutálisan lemaradtak, hogy azt kifejezni nem lehet. Nem is akarok erről világolni, a lényeg, hogy sajnos az 1-200eFt-os lejátszók (Yamaha, Bluesound, Pioneer N, Marantz) és az ettől drágább CD-játszók is kevésnek bizonyultak. (Persze a CD-játszó kiesik amúgy is, mert nem opció.)
Nem tudom, mi a mágia.. De ez a futómű durva.


Keresek hát egy kompromisszummentesnek mondható hálózati lejátszót, amit a jelenlegi tulaja oda tud tenni az eddigi kis bóvli, vicces DVD-m mellé és ha jobb, akkor megveszem - már ha az árban meg tudunk egyezni. A metódus egyszerű: kiírtam CD-re egy albumot, ami a NAS-on is rajta van (onnan írtam). Ha utóbbi jobb hanggal jön ki a lejátszóból, mint a futóművemből, akkor kezet rá és mehet az üzlet. Ha nem akarod hordozni a cuccodat, mert drága, akkor viszem én az enyém, meg egy pendrive-ot, amin az eredeti zene van és arról lejátsszuk nálad.
Ha van megfelelő minőségű beépített DAC-ja, az előny, de nem kitétel. Az viszont, hogy Androidos app is legyen hozzá, az fontos. DAC lehet a tiéd is, de akár az enyém is, mindegy. Nem a DAC-kal van bajom, hanem a forrásjellel. És a különbség pont úgy kijön egy Dacmagicen, mint a NuPrime DAC-10H-n, vagy az Oppo HA-1-en. Szóval annyira kétségbe vagyok esve, hogy tényleg csak arra vágyom, valaki adjon el nekem egy olyan forrást, ami digit kimeneten tud olyat mutatni lejátszóként hálózatról, amit a viccesen olcsó moddolt DVD-m most megad.

Árban rugalmas vagyok, de nyilván nem milliós tételben gondolkodok. Jöhetnek drága ajánlatok is, azonban, mint írtam is, össze szeretném hallgatni. Szóval nem veszek meg egy Lumint azért, mert mások szerint jó ;) Hallani akarom a sajáthoz képest.

Figyeljetek, tudom, hogy ez az egész topic így nevetségesen hangzik. Tudom. Tényleg tudom. Higgyétek el, nem véletlenül nyitottam. Meg lehet mosolyogni, lehet ajánlatokat adni és összehallgatni. Találni és venni akarok valamit, ami kész van.
Ilyenformán akár teljes audió PC is jöhet, de csak úgy, ha kulcsrakész. És tabletről vezérelhető a fotelből, a teljes zenei könyvtáramat illetően, minden buhera nélkül, mint egy külön streamer hifi komponens.

Előre is köszönök minden segítséget! :smile53:
Üdv.: Gergő

Lezárt

Vissza: “Lejátszók, felvevők, tunerek, DAC-ok, konverterek (keres)”