Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Tul írta:
2018.10.21., vas. 14:24
Megszületett..

.. a döntés a hálózati lejátszó kérdésben pénteken: http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f ... 2#p2303592

.. és a második kisfiam szombaton :cheers1: (Ezért nem írtam gyorsabban.)
Gratula! :smile32:
Első sorban a második trónörököshöz, másodsorban hogy megtaláltad a megfelelő cuccost.Vélhetően nemsoká kész a ház is...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Tul írta:
2018.10.21., vas. 14:24
Megszületett..

.. a döntés a hálózati lejátszó kérdésben pénteken: http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f ... 2#p2303592

.. és a második kisfiam szombaton :cheers1: (Ezért nem írtam gyorsabban.)
Remélem a sorrend csak a forum miatt igy van irva ! :-) persze értem én. mindegyikkel sok örömöt !!!!! ...és max. a PC-t akard majd hosszabb idö mulva lecserelni ! :-)

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Tul »

Megszületett..

.. a döntés a hálózati lejátszó kérdésben pénteken: http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f ... 2#p2303592

.. és a második kisfiam szombaton :cheers1: (Ezért nem írtam gyorsabban.)

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: BLX »

Tul írta:
2018.10.18., csüt. 20:45
svan írta:
2018.10.18., csüt. 17:03
Lehet, hogy ezért megköveznek, de teoretikusan:
Nem lehet, hogy a CD pörgetőd/forrásod az ami nem "helyes" és a te rendszeredben, ízlésednek jobban megfelel, szerethetőbb, stb ??? gondolkodik.gif (Pl. nekem is van, ami jobban tetszik, de nem teljesen őszinte, hanem kissé idealizált megszólalás)
Teljesen logikus gondolat.
A Lindemann CD-vel nagyon hasonló volt, ezért nem gondolom, illetve ma egy egész jó Thorens lemezjátszóval összehallgatva bebizonyosodott, hogy a Pioneer "színhelyes" :) Sokkal jobban közelítette a lemez hangját, mint a tulaj egyébként rendszerben lévő nívós CD-playere.
Ami mindenből hiányzik nekem, az a levegő, az élet, a fedetlen hang, aljától a tetejéig. Egy jó vinyl ezt hozza. A Pio meg ebben az állapotában közelít hozzá, a streamerek pedig messze elmaradnak.

Nem, nem áll szándékomban analóg/digitális forrás vitát rágni, de azért a jó lemez, az jó hang..
CD-ből nem CD hangot pedig nagyon tud ez a filléres kis masina.

Egyébként tovább megyek.
Többen mondták, hogy szkeptikusak. Dili vagyok. Elfogult vagyok, megszoktam.
Aki szeretné, annak postaköltség ellenében elküldöm meghallgatni, ha megígéri, hogy vigyáz rá. Illetve ha leejti, elrontja, akkor szerez nekem egy másikat :) Nem nagy anyagi rizikó, én 6 vagy 8eFt-ért vettem :) (Csak épp keresni nem lenne megint kedvem nem saját hiba okán.)
Akkor végül lehet, hogy Bodor PC lesz a forrás + Bodor DAC?

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Tul »

svan írta:
2018.10.18., csüt. 17:03
Lehet, hogy ezért megköveznek, de teoretikusan:
Nem lehet, hogy a CD pörgetőd/forrásod az ami nem "helyes" és a te rendszeredben, ízlésednek jobban megfelel, szerethetőbb, stb ??? gondolkodik.gif (Pl. nekem is van, ami jobban tetszik, de nem teljesen őszinte, hanem kissé idealizált megszólalás)
Teljesen logikus gondolat.
A Lindemann CD-vel nagyon hasonló volt, ezért nem gondolom, illetve ma egy egész jó Thorens lemezjátszóval összehallgatva bebizonyosodott, hogy a Pioneer "színhelyes" :) Sokkal jobban közelítette a lemez hangját, mint a tulaj egyébként rendszerben lévő nívós CD-playere.
Ami mindenből hiányzik nekem, az a levegő, az élet, a fedetlen hang, aljától a tetejéig. Egy jó vinyl ezt hozza. A Pio meg ebben az állapotában közelít hozzá, a streamerek pedig messze elmaradnak.

Nem, nem áll szándékomban analóg/digitális forrás vitát rágni, de azért a jó lemez, az jó hang..
CD-ből nem CD hangot pedig nagyon tud ez a filléres kis masina.

Egyébként tovább megyek.
Többen mondták, hogy szkeptikusak. Dili vagyok. Elfogult vagyok, megszoktam.
Aki szeretné, annak postaköltség ellenében elküldöm meghallgatni, ha megígéri, hogy vigyáz rá. Illetve ha leejti, elrontja, akkor szerez nekem egy másikat :) Nem nagy anyagi rizikó, én 6 vagy 8eFt-ért vettem :) (Csak épp keresni nem lenne megint kedvem nem saját hiba okán.)

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: svan »

Lehet, hogy ezért megköveznek, de teoretikusan:
Nem lehet, hogy a CD pörgetőd/forrásod az ami nem "helyes" és a te rendszeredben, ízlésednek jobban megfelel, szerethetőbb, stb ??? gondolkodik.gif (Pl. nekem is van, ami jobban tetszik, de nem teljesen őszinte, hanem kissé idealizált megszólalás)
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Tul »

kökény írta:
2018.10.18., csüt. 15:22
Hogy olcsóbb is legyen: Linn Sneaky DS? Csak futóműként(streamerként) elvileg hozza a régi Linn csúcs CD-k hangját, nem tudom, csak olvastam fórumon, egy próbát lehet megérne ;)
Lindemannt hallgattam. CD-ről nagyon jó. (Meg persze, mint előfok és DAC is.) Streamnél nem hozza NAS-ról ugyanazt a minőséget. A többit következtessük ki, nem merem leírni :)
Ha lenne ilyen Linn a környéken, vagy olyan eladó, aki lehetővé teszi a meghallgatást, teljesen nyitott lennék rá. Azonban sajna jelenleg csak e-bayen találtam.

Avatar
kökény
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 693
Csatlakozott: 2006.03.03., pén. 12:23
Értékelés: 66

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: kökény »

Hogy olcsóbb is legyen: Linn Sneaky DS? Csak futóműként(streamerként) elvileg hozza a régi Linn csúcs CD-k hangját, nem tudom, csak olvastam fórumon, egy próbát lehet megérne ;)

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Doky »

Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

punkosdd
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.08.03., pén. 09:32
Értékelés: 3

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: punkosdd »

Természetesen.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Tul »

punkosdd írta:
2018.10.16., kedd 13:51
Auralic Aries G1. Egerben meghallgatható.
Igen, néztem a hirdetést. Vállalod az elfogulatlan összehasonlítást? :)

punkosdd
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2018.08.03., pén. 09:32
Értékelés: 3

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: punkosdd »

Auralic Aries G1. Egerben meghallgatható.

Online
Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: SoundMania »

Nem hiszem , hogy találsz megfelelőt. Szerintem a legjobb cd játszók/futóművek még mindig jobbak mint a pc-k vagy az audiora való médialejátszók. Persze drágák is, de az utóbbiak még drágábbak.

Online
Avatar
robi-k
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 477
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 22:11
Értékelés: 164
Tartózkodási hely: Székesfehérvár

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: robi-k »

Lényegében bármelyik tömegterméknek gyártott lejátszó (CD, DVD, BD vagy UHD BD) profi minőségű futóművé alakítható, megvannak ehhez a szükséges eszközök (pl. StreamLock reclock kártya, minőségi lineáris táp, femtoszekundumos pontosságú oszcillátorok, stb.).
A kérdés, kinek mi éri meg?

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Tul »

tonya írta:
2018.10.12., pén. 13:03
Ez volt az átalakítás ?
Pio_mod.jpg
Pontosabban nem pont ez, mert ez egy másik lejátszó (ahogy nézem, a chip sem úgy áll benne, meg a láb sem ugyanott van, amiről leszedtem a jelet), de a lényeg ugyanaz.
No meg, ahogy a szerző a lap alján meg is jegyzi, a végleges verzió kondenzátor nélküli. Az általad csatolt képen még ott van a csatlakozón, de nekem nincs.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Tul »

tonya írta:
2018.10.12., pén. 13:03
Ez volt az átalakítás ?
Pio_mod.jpg
Igen :)
Azóta már rezgéscsillapítottam és zöld ledet is beépítettem :)
http://www.avx.hu/forum/viewtopic.php?f ... d#p1876879

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: tonya »

Ez volt az átalakítás ?
Pio_mod.jpg
Pio_mod.jpg (191.09 KiB) Megtekintve 2305 alkalommal
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Online
Avatar
tonya
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1304
Csatlakozott: 2003.10.22., szer. 16:46
Értékelés: 976

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: tonya »

Hát nem tudom, de én pont az ellenkezőjét tapasztalom a hagyományos CD és hálózati lejátszó fronton a lejátszó javára, ezért is lettem volna kíváncsi a Pio-ra. gondolkodik.gif
Sok régi kacat.(Na jó azért van pár új cucc is.) Kár is velük foglalkozni, de én el vagyok velük.
Nem mindig a drágább cucc a jobb, néha vannak kivételek......

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Tul »

Denonavr írta:
2018.10.12., pén. 10:37
Bodor audio-s vagy Fapaci-s audio PC-ben nem gondolkodsz?
De, írtam is az elején, hogy akár teljes audió PC is jöhet. De ki kell próbáljam, mielőtt megveszem :)
Egyik barátom győzködött, hogy abba az irányba ne menjek, mert egy PC sosem lesz kész. Ha pedig kész van, akkor jön az, hogy két PC kell, mert úgy sokkal jobban szól :) Ettől mondjuk egyszerűbbnek tűnik egy hagyományos minőségi lejátszó komponens, de nem zárkózom el továbbra sem.
Nem kérek sokat, csak azt, hogy legyen legalább olyan jó, mint ami most van.

Avatar
Denonavr
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2012.01.03., kedd 15:31
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Hajdúszoboszló

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Denonavr »

Bodor audio-s vagy Fapaci-s audio PC-ben nem gondolkodsz?
Jamo C803, TMP Classic, Hivox Lupus C MKIII, Allo digione signature

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Tul »

avl2 írta:
2018.10.11., csüt. 11:48
raadasul valtozik is, mert korabban mintha olvastam volna Töled, hogy azert adtal el draga cuccot, mert rajöttel, hogy a kicsivel gyengebb, de joval olcsobb is elég; )
Tökéletesen emlékszel :) Azt hiszem, fejhallgatós topicban írtam - a HD800 és az LCD-XC után váltottam Mezére. Nem bántam meg, bármilyen fura is ezt vállalni.
Ahogy hangsugárzónál is hasonló volt trend, bár ott aztán tényleg nem a tudás árazta be a dobozokat. Most egy pár TMP Kolibrin hallgatok zenét a korábbi Martin Loganek helyett, ami pedig Chario Academy Milleniumot váltott, stb-stb, nem akarok a végtelenségig visszanyúlni.
Az Oppo HA-1 után DAC-10H jött, az utóbbi időben pedig egy CA DacMagic Plus is tökéletesen megfelelt. Mindezt egy gatyába rázott KAF-3030R Kenwood erősítőre dugom. Tehát nem lehet azzal vádolni, hogy elszállt árú rendszernél ülepedtem le :)

Az egyedüli fejfájást a forrás okozza, mert ott sajnos üvölt a különbség. Szóval nem jól észrevehető, hanem fájdalmas. Mondjuk talán jól szemlélteti a bajt, hogy a fenti komponensekhez hajlandó lennék többszázezer Ft-os frontendet is venni. Azon is gondolkodtam, hogy ördögűzőt hívok, esetleg elmegyek pszichiáterhez. De a zene és annak reprodukálása iránt egyáltalán nem érdeklődő emberek is akkora különbséget hallanak, ami már nem leplezhető. A kábelek, a fordított fázis, az elcsatolás nélküli hangsugárzó a polcra téve, egy régi Videoton erősítő és egy kiadós fejfájás együtt sem változtat annyit a hangon, mint amikor a forrást a Pioneer futóműről a hálózati lejátszásra váltom. (Vagy akár másik, hagyományos CD-re, saját kimenetről.) És itt hangsúlyoznám, hogy minden eddig próbált lejátszóval, olyanokkal, amiket én is szerettem, meg mások elismernek. Gondoltam rá, hogy a LAN hálózat gyötrelmes. Emiatt átmásoltam egy pendrive-ra a fájlokat (flac és wav formátumban is, biztos, ami biztos) és kihúzott LAN kábellel próbáltam a lejátszást USB-ről. Az eredmény ugyanaz. Már-már a megőrülés határán állok néha emiatt, amikor aztán eszembe jutnak esetek, amik azt hangsúlyozták korábban, hogy a forrás mindennek az alfája és egy jó CD futómű valamiért jobb, mint bármilyen más digitális kiolvasás. Ugyan nem CD-re vetítve, de ha jól emlékszem, a Linn filozófiája is forrásközpontú. Elavult dogma a CD futómű és a digit coax felsőbbrendűsége, pedig régen ugye sokat mondogatták.. Egyik fórumtársunknál is a Teac VRDS futómű toronymagasan nyert minden mással szemben. Ez kicsit néha megnyugtat.
De halál komolyan megértem, hogy adhatták el 10000GPB-ért a Goldmund futóművet.

Ha valakit nem zavar, hogy anyósoméknál vagyunk egy rendetlen szobácskába az építkezésünk miatt, azt szívesen látom a környékről egy meghallgatásra, eszme- és tapasztalatcserére, gonosz szellemek elűzésére :) Ha már ketten írnánk, hogy ordít a különbség, talán kevésbé tűnnék bogarasnak. Hozhatod is a saját lejátszód!

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Tul írta:
2018.10.11., csüt. 10:54
avl2 írta:
2018.10.11., csüt. 09:44
Lumin-t, Linn-t nem probaltal még ? akár ujonnan probara forgalmazo(k)tol
Épp fogalmazom a mailt Altonak :)
Mondjuk ijesztőek az árak. 700e pénz a legolcsóbb Lumin.
Mondjuk tényleg ott tartok, hogy ha jó, akkor még akár el is tudnék csábulni.
Látom magam előtt a kétkedő tekinteteket, mikor beállítok a leütött ezer éves DVD-mmel a Lumin ellen :D
nna, akkor van együttgondolkodás (forum lenyege is lehetne)

engem biztosan elijeszt egy ilyen ár (talan atvettem munkabol [is] az optimum kereseset: mennyi sokat kell még rádobni, hogy kicsivel jobb legyen; elég az elegendöen jó; nekem tetszik ez angolul: Like anything, there's junk, then decent, then best bang for buck, then really nice but pricey, then just plain silly expensive. - persze mindenkinek más a "decent" is, meg a "pricey" is ...raadasul valtozik is, mert korabban mintha olvastam volna Töled, hogy azert adtal el draga cuccot, mert rajöttel, hogy a kicsivel gyengebb, de joval olcsobb is elég; )

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Tul »

avl2 írta:
2018.10.11., csüt. 09:44
Lumin-t, Linn-t nem probaltal még ? akár ujonnan probara forgalmazo(k)tol
Épp fogalmazom a mailt Altonak :)
Mondjuk ijesztőek az árak. 700e pénz a legolcsóbb Lumin.
Mondjuk tényleg ott tartok, hogy ha jó, akkor még akár el is tudnék csábulni.
Látom magam előtt a kétkedő tekinteteket, mikor beállítok a leütött ezer éves DVD-mmel a Lumin ellen :D

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Lumin-t, Linn-t nem probaltal még ? akár ujonnan probara forgalmazo(k)tol

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Re: Hálózati audió lejátszót keresek (vagy akár audió PC-t..)

Hozzászólás Szerző: Tul »

Elég szomorú vagyok, hogy nem záporoznak az ajánlatok :(
Ma egy NT-503 szállt ringbe, de a helyzet változatlan. Nagyon jó DAC, de mint streamer, nem veszi fel a versenyt a futóművemmel.

Van pénzem, venni szeretnék valamit, ami üti a régi szintjét ;)

Lezárt

Vissza: “Lejátszók, felvevők, tunerek, DAC-ok, konverterek (keres)”