Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Klang2 írta:
2022.01.06., csüt. 14:18
Sziasztok, szeretném kérni tapasztalatotokat MILC témában. Gondolkodom egy gép vásárlásán és a Canon, Nikon mellett szóba került a Fujifilm is. Ha van valakinek tapasztalata a Fujifilm MILC gépeivel kapcsolatban, akkor nagyon megköszönném, ha megosztaná velem. Nem profi célra kellene, de egy erős középkategóriát megcéloznék. A Fuji milyen szinten van a Canon és Nikon gépekhez képest? Nagyon köszönöm előre is!
Mielőtt elmélyülünk a kérdésben, tisztázzuk, számodra mit jelent az "erős középkategória"!

Avatar
Klang2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 53
Csatlakozott: 2013.08.14., szer. 21:00
Értékelés: 18

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Klang2 »

Sziasztok, szeretném kérni tapasztalatotokat MILC témában. Gondolkodom egy gép vásárlásán és a Canon, Nikon mellett szóba került a Fujifilm is. Ha van valakinek tapasztalata a Fujifilm MILC gépeivel kapcsolatban, akkor nagyon megköszönném, ha megosztaná velem. Nem profi célra kellene, de egy erős középkategóriát megcéloznék. A Fuji milyen szinten van a Canon és Nikon gépekhez képest?
Nagyon köszönöm előre is!
Musician - Pass Labs - Ayon Gyrfalcon - Stax

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2021.12.27., hétf. 20:47
... féltem a milc-től mi lehet ott a kiforratlanság buktája, de ahogy látom beragadó tükör lesz ebből :)
Pár évvel ezelőtt az első generációs MILC-ek (Sony A7, A9, Canon R, Nikon Z5, Z6) engem még egyáltalán nem győztek meg, sőt néha kimondottan nevetségesek voltak számomra a Canon 6D2 és 5D4 viszonylatában. Ám az új modellek (Nikon Z9, Canon R5, R6, R3) már bizonyítják, hogy a DSLR felett eljárt az idő, nem lehet tovább fejleszteni, nem szól már mellette semmi, míg a MILC előtt szabad a pálya. Ennek dacára egy jó DSLR még sok évig kellemes eszköz marad... Míg nem veszel kezedbe egy új MILC-et. :D

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

fapaci írta:
2021.12.27., hétf. 20:40
tamagaba írta:
2021.12.27., hétf. 20:34
Régóta nézelődök én is a Dpreview-on. Ott lehet követni a 100%-os nézetet összehasonlítva más vázzal-obival.
Jaj, erről lebeszélnélek. Otthoni morfondírozásra jó, de aki valóban fotózik, annak ezek a steril ábrák nem sokat jelentenek és szerintem nem is szabad komolyan venni őket.
Vágom, azért is maradtam a 780-nál. Kényelmesebb vagyok annál :)
Emlékszem, amikor letöltve néztem a GFX100 képét a Fuji weblapjáról.
Tekerem-tekerem a képet tekerem-tekerem - miez a sz@r feketeség - egyszercsak előjön a nő orrszőre :)
bááá ott ledobtam a láncot, mondtam egy pár ide nem illő szót
Visszatérve Nikon-hoz arra tippeltem a csattogó tükörrel már nagyon nem tud félre nyúlni - féltem a milc-től mi lehet ott a kiforratlanság buktája, de ahogy látom beragadó tükör lesz ebből :)
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2021.12.27., hétf. 20:34
Régóta nézelődök én is a Dpreview-on. Ott lehet követni a 100%-os nézetet összehasonlítva más vázzal-obival.
Jaj, erről lebeszélnélek. Otthoni morfondírozásra jó, de aki valóban fotózik, annak ezek a steril ábrák nem sokat jelentenek és szerintem nem is szabad komolyan venni őket.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

fapaci írta:
2021.12.27., hétf. 19:56
tamagaba írta:
2021.12.27., hétf. 19:12
Én még csattogtatom a tükröt egy D780-nal
Nem mertem milcre váltani. Lehet, hogy bánni fogom
Nekem kb 3 évig tartott, addig gyűjtöttem az infókat, próbálgattam a masinákat és vártam a nekem valót. Tavaly végre megérkezett.

A D780 egy igen jó masina a maga nemében. Ne kapkodj a váltással! A Nikon sem kapkodja el, bár a Z9 igen ütős lett, csak hát az ára...
Régóta nézelődök én is a Dpreview-on. Ott lehet követni a 100%-os nézetet összehasonlítva más vázzal-obival.
Sajnos jobbat a középformátumnál ma sem találok sehol. Se Fuji, se Nikon Leica Canon. A szenzorméret és az objektív dominál
... ja a Fuji, igen ott van a GFX100 és az GFX50. A GFX100 szélsőség, csak látni jó a ma elérhető képminőséget.
A GFX50 már közelíti a tárgytávolságot a végtelentől :) hű de költői vagyok. Brutáljó képük van
Az kellett volna lehet, nem tudom
Hiába minden FX meg más formátum, úgysem csinálnak olyan vonalfelbontásu objektívet, akkor meg minek
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tamagaba írta:
2021.12.27., hétf. 19:12
Én még csattogtatom a tükröt egy D780-nal
Nem mertem milcre váltani. Lehet, hogy bánni fogom
Nekem kb 3 évig tartott, addig gyűjtöttem az infókat, próbálgattam a masinákat és vártam a nekem valót. Tavaly végre megérkezett.

A D780 egy igen jó masina a maga nemében. Ne kapkodj a váltással! A Nikon sem kapkodja el, bár a Z9 igen ütős lett, csak hát az ára...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

fapaci írta:
2021.12.26., vas. 15:24
váltottam Canon R5-re
Érdekes szerzet, megnéztem
Én még csattogtatom a tükröt egy D780-nal
Nem mertem milcre váltani. Lehet, hogy bánni fogom
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2021.12.26., vas. 17:34
Nem a fényképező gépek között kívántam sorrendet állítani.
Csak annyit akartam jelezni, hogy még egy csúcs telefon sem nagy szám fénykép készítés terén. Persze pillanat képekhez, stb. megfelelő.
Adott feladathoz kell a megfelelő eszközt választani. Néhány fotós helyzethez bőségesen elég egy mobiltelefon, más helyzetekben meg ha megfeszülsz, akkor sem tudod lefotózni komoly gép nélkül. Ezért nincs értelme azt mondani egyikről, vagy másikról, hogy jó, vagy rossz, vagy hogy az egyik jelenthet a másiknak. A képet szerencsére még mindig az ember készíti, nem a gép, tehát leginkább a fotóson múlik a végeredmény.

A mai digitális technológiában általános (nyers) képminőségről sincs túl sok értelme beszélni, A komolyabb masinákból nem is kép file jön ki, hanem egy nyers adathalmaz, amiből az utómunka során lesz fotó.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.12.25., szomb. 20:22
De mint mondtam, a mondandód lényegével egyetértek, csak a telefonok fényképező képességének magasztalásával nem.
Mint a múltkor is, ismét árnyékra vetődtél.

Nézd meg jobban, mit írtam. Nem a digitális fényképezőgépekéhez hasonlítottam a telefonok szenzorainak képességeit, hanem a filmes technológiához. (idézem magam: "ma már egy átlagos telefon szenzorja is mind felbontásban, mind érzékenységben, mind színhűségben kenterbe veri a legjobb akkori alapanyagokat")
Ez nem magasztalás, hanem száraz tény, és hol látsz itt utalást arra, hogy jobb az átlagos telefon, mint egy kompakt digitális vagy egy DSLR vagy egy MILC?

A múltkor is ugyanígy félreértelmezted amit írtam: akkor sem azt mondtam, hogy ma jobbak a telefonok, és azt sem hogy holnap jobbak lesznek, mint a DSLR-ek, hanem, hogy SZERINTEM eljön az idő, amikor a DSLR fölöslegessé válik, és ez még a mi életünkben bekövetkezik - a tiédben biztosan :)

Szóval, ismét kérlek, olvasd el figyelmesen amiket írtam, és ne láss bele olyan dolgokat, amit nem írtam.

A filmes technológiával való összehasonlítás pedig saját tapasztalaton alapszik. A honlapomon a kevés megosztott kép között azért bőven akad még általam filmre fényképezett, és utólag beszkenneltetett is. Szóval speciel van fogalmam arról, amiről beszélek.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2021.12.26., vas. 15:24
Alex_Aston írta:
2021.12.25., szomb. 20:22
Egyet értek, csak annyi kiegészítést tennék hozzá, nemhogy az átlag, de a csúcs mobilok is csak jelenthetnek egy jobb kompakt fényképezőnek, nemhogy egy bridge, vagy komoly tükör reflexes gépnek.
Mondanám, hogy a DSLR technika is elavult már, a mai MILC-ek mellett egyre kevésbé rúgnak labdába (több éves habozás után tavaly én is váltottam Canon R5-re), de nem ismerem a szempontjaidat, ami alapján sorrendet állítasz fel.
Nem a fényképező gépek között kívántam sorrendet állítani.
Csak annyit akartam jelezni, hogy még egy csúcs telefon sem nagy szám fénykép készítés terén. Persze pillanat képekhez, stb. megfelelő.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2021.12.25., szomb. 20:22
Egyet értek, csak annyi kiegészítést tennék hozzá, nemhogy az átlag, de a csúcs mobilok is csak jelenthetnek egy jobb kompakt fényképezőnek, nemhogy egy bridge, vagy komoly tükör reflexes gépnek.
Mondanám, hogy a DSLR technika is elavult már, a mai MILC-ek mellett egyre kevésbé rúgnak labdába (több éves habozás után tavaly én is váltottam Canon R5-re), de nem ismerem a szempontjaidat, ami alapján sorrendet állítasz fel.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.12.25., szomb. 13:26

Mint aki a celluloidfilmes technika csúcskorában is fotóztam, sőt saját képeimet elő is hívtam, levilágítottam, szárítottam, stb. a véleményem az, hogy ma már egy átlagos telefon szenzorja is mind felbontásban, mind érzékenységben, mind színhűségben kenterbe veri a legjobb akkori alapanyagokat, úgyhogy a szemcsézettségen meg a színmosáson nosztalgiázáson kívül nem is igazán értem, mit ért Süti azon a "természetes árnyaltság"-on. Volt egy időszak a digitális fotózásban, amikor a Bayer-szenzorok dinamika-átfogása jelentősen kisebb volt, mint egy jobbfajta filmé, de tudtommal ennek is vége. Ha a "hardver"-t nézzük: a mai objektívek konkrétan sokkal jobbak, a gépvázak ezekkel együttműködve pedig olyan dolgokat tudnak, amiről akkoriban még nem is álmodtak (ld, rázkódáscsökkentés, fókuszkövetés, iszonyat gyors sorozatlövésre képes zár, élő hisztogram, stb, stb.). Ha a hifiben akkora fejlődés lett volna, mint a fotózásban, akkor tényleg lehetne "ég és föld"-ről beszélni.
Ez persze csak magánvélemény.
Egyet értek, csak annyi kiegészítést tennék hozzá, nemhogy az átlag, de a csúcs mobilok is csak jelenthetnek egy jobb kompakt fényképezőnek, nemhogy egy bridge, vagy komoly tükör reflexes gépnek.

Legalább is én így tapasztaltam ez idáig.

Apukám elég régi módi. Van neki egy kb. 40 éves Ricoh analóg tükör reflexes gépe. Máig családi fotóhoz ezt is használja, hiába kapott már tőlünk (a gyerekekitől) digitális gépet. Leszámítva az öregedésből adódó egyre fakóbb képeket, máig csodás képeket készít kis méretben kinyomtatva. Az én Samsung Galaxy S10-es telefonom nem képes ilyen minőséget. Ezért is használok még mindig egy Canon G1X MarkII bridge gépet fotózáshoz.

De mint mondtam, a mondandód lényegével egyetértek, csak a telefonok fényképező képességének magasztalásával nem.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Aki diázott Nikon ES-2-t ne vegyen !
A dia adapterbe még a szervizkeretes kocka sem fér be
Valami vékony papir tokozáshoz van kitalálva
Levelezem még a továbbiakat a Nikon-nal :(
a nega adaptere jó, ha nincs keretezve a dia (nekem is van egy pár) akkor oké
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.12.04., szomb. 18:04
tamagaba írta:
2021.12.04., szomb. 17:56
(szégyenlem mondani, de a mobil is)
Én akkor adtam fel a 6-18 képből allványról, spéci fejjel készített stich-panorámázást, amikor megláttam, milyen panorámát készít egy iPhone teljesen "fájdalommentesen"...

Az újak meg már olyan távolságfüggő háttérhomályosítást tudnak szoftveresen, hogy csak nézek ki a fejemből...
Eljön az idő, amikor a dslr-nek sem lesz már értelme (még nincs itt, de közel van...
(na ézért a kijelentésért tui megköveznek a profi fortósok...)
Azért én azt tapasztalom, hogy egy Samsung Galaxy S10 fotó minősége egy nála 4-5 évvel idősebb kompakt Canon G1X Mark II készülékhez képest fasorban sincs. Pedig mindkettő a maga idejében csúcs volt. És akkor egy 10-15 éves DSLR bármilyen mai telefont is kenterbe ver.
Szerintem a fizikát nem lehet megb@szni, ahogy mondani szokták. A jó képhez kell az optika és fényérzekelő fizikai mérete. Az meg telefon esetében sosem lesz, bármilyen szoftveres hókusz pókusz ellenére sem.
Ahogy egy mai Golf sincs fasorban sem egy 25 éves S Mercédesz képest, hiába van benne több kijelző.

Ha szép napos idő van, lehet vele megfelelő képeket készíteni, ha nincs a kéznél más eszköz. Szerintem többet nem érdemes bele gondolni.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tamagaba írta:
2021.12.04., szomb. 17:56
(szégyenlem mondani, de a mobil is)
Én akkor adtam fel a 6-18 képből allványról, spéci fejjel készített stich-panorámázást, amikor megláttam, milyen panorámát készít egy iPhone teljesen "fájdalommentesen"...

Az újak meg már olyan távolságfüggő háttérhomályosítást tudnak szoftveresen, hogy csak nézek ki a fejemből...
Eljön az idő, amikor a dslr-nek sem lesz már értelme (még nincs itt, de közel van...
(na ézért a kijelentésért tui megköveznek a profi fortósok...)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Aszpirin írta:
2021.12.04., szomb. 17:39
tamagaba írta:
2021.12.04., szomb. 16:20
Nikon ES-2
Tök jó, újra élhetem a régi negáimat-diákat
Nagy ötlet! :smile32:

Milyen a vele "szkennelt" kép?
200-as Kodak-ot reprózok épp
szemcsés szar
de amúgy nagyon jó :) mert személyes és nekem fontos ...
nincs értelme ajnározni a régi analóg technikát
a jelenkor dslr digije nagyon jó
(szégyenlem mondani, de a mobil is)
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tamagaba írta:
2021.12.04., szomb. 16:20
Nikon ES-2
Tök jó, újra élhetem a régi negáimat-diákat
Nagy ötlet! :smile32:

Milyen a vele "szkennelt" kép?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Nikon ES-2
Tök jó, újra élhetem a régi negáimat-diákat
Csatolmányok
IMG_20211204_160812.jpg
IMG_20211204_160812.jpg (3.88 MiB) Megtekintve 2095 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Aszpirin írta:
2021.03.10., szer. 15:44
Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 15:34
Nekem most egy Canon GX1 MARK II modellem van, egy éve vettem. Előd egy Canon G11 volt, azt 2010-ben (ezt szüleimnek adtam tovább, tehát nem ment a kukába).
Szempontom, hogy oldalzsebes nadrágba elférjen, utálok bármit is cipelni. :D
Azért elég szar lehetett a G11-gyel az oldalzsebben közlekedni... vagy az már nem fémvázas?
Nekem a mai napig van egy G10-esem, az sem mai darab, de vigyázni nem tudtam rá eléggé, mert az (volt) a hegymászó gépem... funkcionálisan semmi baja, de nagyon ütött-kopott. És a vele készült kép nem ver kenterbe semmit :)
De a koncepcióját nagyon bírtam... "szappanosdoboz"-gép profiknak és fényképezéshez értő amatőröknek, manuális állíthatósággal, vaku-papuccsal, full fém vázban. A "mindent vivő" feature-je nálam az élő hisztogram meg a beépített valódi szürkeszűrő... és a RAW... azért ilyenek egy szappanosdoboz kategóriájú gépen 2008-ban... :smile32: :smile32: :smile32:

Cserébe nem volt épp "szappanosdobozos" az ára...
De, az, fémvázas. Nem zavart a zsebben, és a picivel nagyobb GX1-et is ott hordom. Mondjuk ez már egy kicsit nagy és nehéz oda, de nem érdekel, az elveket tartjuk, mint a fingot, amíg lehet :D

Igen, emlékszem, hogy 135e Ft-ért vettem 2010-ben a G11-et. Bár úgy nézve, hogy 10 évig volt meg, nem volt drága, sőt!
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 15:34
Nekem most egy Canon GX1 MARK II modellem van, egy éve vettem. Előd egy Canon G11 volt, azt 2010-ben (ezt szüleimnek adtam tovább, tehát nem ment a kukába).
Szempontom, hogy oldalzsebes nadrágba elférjen, utálok bármit is cipelni. :D
Azért elég szar lehetett a G11-gyel az oldalzsebben közlekedni... vagy az már nem fémvázas?
Nekem a mai napig van egy G10-esem, az sem mai darab, de vigyázni nem tudtam rá eléggé, mert az (volt) a hegymászó gépem... funkcionálisan semmi baja, de nagyon ütött-kopott. És a vele készült kép nem ver kenterbe semmit :)
De a koncepcióját nagyon bírtam... "szappanosdoboz"-gép profiknak és fényképezéshez értő amatőröknek, manuális állíthatósággal, vaku-papuccsal, full fém vázban. A "mindent vivő" feature-je nálam az élő hisztogram meg a beépített valódi szürkeszűrő... és a RAW... azért ilyenek egy szappanosdoboz kategóriájú gépen 2008-ban... :smile32: :smile32: :smile32:

Cserébe nem volt épp "szappanosdobozos" az ára...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4395
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2382

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2021.03.10., szer. 15:28
Aszpirin írta:
2021.03.10., szer. 14:34
fapaci írta:
2021.03.10., szer. 14:26

Óóóó, dehogynem. Én az elmúlt 6 évben négyet is vettem, meg tucatnyi objektívet hozzájuk. Persze megnyugtatom magam azzal, hogy munkaeszköz.
Én pedig az elmúlt 12 évben egyet sem. Még mindig Nikon D90 a váz, azt újan vettem a megjelenésekor, de két objektív kivételével mindegyiket használtan. Azzal nyugtatom magam, hogy amatőr vagyok :D Szerintem lehetne vele profi képet is készíteni, főleg ha online megjelenésről van szó, de ez csak az én véleményem, ofkóz...
De ma már a legtöbb ember semmiféle fényképezőgépet nem vesz. Okostelefont, azt igen. 2-3 évente :)
Soha nem a kép a profi, hanem az alkotója. :napsut:

A fényképezőgépek piaca továbbra is szűkül, de azért a Canon tavaly is eladott másfél millió darabot, a járvány ellenére is tartják a szintet, miközben mindenki más zuhan. Néhány évek óta várt fejlesztés most ért be, az aktuális modellek nagyon kelendők, pl. az egy évvel ezelőtt megjelent R5 továbbra is hiánycikk, nem győzik gyártani. Én is alig tudtam hozzájutni a sajátomhoz. :D De most legalább sok évig nem kell másikat vennem.
Nekem most egy Canon GX1 MARK II modellem van, egy éve vettem. Előd egy Canon G11 volt, azt 2010-ben (ezt szüleimnek adtam tovább, tehát nem ment a kukába).
Szempontom, hogy oldalzsebes nadrágba elférjen, utálok bármit is cipelni. :D

Ebből próbálom mindig a legjobbat kihozni. Nekem elég, amit tud, bár kicsit jobb fényérzékenység persze nem lenne rossz, de így is bármelyik csúcs mobilt kenterbe veri az 1"-os lapkájával.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2021.03.10., szer. 14:34
fapaci írta:
2021.03.10., szer. 14:26
Alex_Aston írta:
2021.03.10., szer. 14:22
Vagy egy normális fényképező gépet sem 2 évente vesz az ember (elvileg).
Óóóó, dehogynem. Én az elmúlt 6 évben négyet is vettem, meg tucatnyi objektívet hozzájuk. Persze megnyugtatom magam azzal, hogy munkaeszköz.
Én pedig az elmúlt 12 évben egyet sem. Még mindig Nikon D90 a váz, azt újan vettem a megjelenésekor, de két objektív kivételével mindegyiket használtan. Azzal nyugtatom magam, hogy amatőr vagyok :D Szerintem lehetne vele profi képet is készíteni, főleg ha online megjelenésről van szó, de ez csak az én véleményem, ofkóz...
De ma már a legtöbb ember semmiféle fényképezőgépet nem vesz. Okostelefont, azt igen. 2-3 évente :)
Soha nem a kép a profi, hanem az alkotója. :napsut:

A fényképezőgépek piaca továbbra is szűkül, de azért a Canon tavaly is eladott másfél millió darabot, a járvány ellenére is tartják a szintet, miközben mindenki más zuhan. Néhány évek óta várt fejlesztés most ért be, az aktuális modellek nagyon kelendők, pl. az egy évvel ezelőtt megjelent R5 továbbra is hiánycikk, nem győzik gyártani. Én is alig tudtam hozzájutni a sajátomhoz. :D De most legalább sok évig nem kell másikat vennem.

Avatar
Deadpool
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1450
Csatlakozott: 2012.02.01., szer. 15:58
Értékelés: 453
Tartózkodási hely: Csorvás
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Deadpool »

fapaci írta:
2021.03.01., hétf. 11:36
Nikonból a D750 szerintem ütős opció ma is annak dacára, hogy kifutó típus, sok fotós barátom használja elégedetten. Ennél régebb gépet én nem vennék ma már. Vagy ha van pénz lóvéra, akkor az utódja, a D780. Vagy ha van hozzá bátorság is, akkor az új Z milcek (Z5, Z6, Z7). Ami ezeknél jobb, az már bőven millió Ft feletti tétel.
Igen, a d750 tényleg ütős darab. Ha lenne pénz lóvéra (vagy csak hozna pénzt is a fényképezés), jobban megvennék mindent.
Így viszont a d750 árán vettem egy 20 ezer expós gépet + egy 80-200 2.8-at ami borotvaéles. Nem használom sokat, arra talán még ez is nagyon sok, de élvezem nagyon. Kicsit gyakorlok még és majd frissítek valami okosabbra :smile29:
▪︎Projectiondesign/Projecta/Zappiti/Anthem/Emotiva/Martin Logan/Behringer/JBL/Synology ▪︎
▪︎Breeze audio/Dragonweed Kolibri▪︎
Bose Soundlink mini

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Nikonból a D750 szerintem ütős opció ma is annak dacára, hogy kifutó típus, sok fotós barátom használja elégedetten. Ennél régebb gépet én nem vennék ma már. Vagy ha van pénz lóvéra, akkor az utódja, a D780. Vagy ha van hozzá bátorság is, akkor az új Z milcek (Z5, Z6, Z7). Ami ezeknél jobb, az már bőven millió Ft feletti tétel.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”