Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gemini »


tegnap valami ilyesmire gondoltam. jol sejtettem hogy a záridővel kell majd játszadozni, csak tul nagy lépésekben probáltam. de tegnap (pont teliholdkor) sikerult vmennyire.
Gratulálok!!! Ez szép.
 
Pont a Te felvetésedre próbálkoztam tegnap én is, de sajnos csak fehér foltok keletkeztek. Pedig több mint 50 különböző beállíást próbáltam.
 
Leírnád, hogy végülis milyen beállításokkal jutottál erre az eredményre?

elozo nap nekem is mindig fehér volt, aztán probálkoztam még tegnap.
a beállitások:
 
Manuális
Tv: 1/320
Av: 5.5
ISO: 50
Objektiv: 5.8 - 23.2mm
 
 
Először 1/800-al csináltam és akkor vettem észre hogy ebbol még ki lehet hozni vmit, és megprobáltam lépésekben visszafelé. azt hittem hogy a 1/640 már jo lesz, de az 1/320 lett a legjobb. lehet hogy a tobbinál is sikerrel jártam volna csak azok mégjobban bemozdultak és nem volt kedvem kimenni ujra a hidegbe

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Posza »


tegnap valami ilyesmire gondoltam. jol sejtettem hogy a záridővel kell majd játszadozni, csak tul nagy lépésekben probáltam. de tegnap (pont teliholdkor) sikerult vmennyire.
Csillagász szemmel jó próbálkozás. :kiraly: Amúgy kicsit életlen, kézből készítetted?

asztali állványról készítettem, csak nme volt megfelelő a felulet ezért fogni kellett és nagyon hideg volt
a legközelebbi teliholdnál ujra probálkozom

Csak nehogy borúlt legyen...
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gemini »


tegnap valami ilyesmire gondoltam. jol sejtettem hogy a záridővel kell majd játszadozni, csak tul nagy lépésekben probáltam. de tegnap (pont teliholdkor) sikerult vmennyire.
Csillagász szemmel jó próbálkozás. :kiraly: Amúgy kicsit életlen, kézből készítetted?

asztali állványról készítettem, csak nme volt megfelelő a felulet ezért fogni kellett és nagyon hideg volt
a legközelebbi teliholdnál ujra probálkozom

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Posza »


tegnap valami ilyesmire gondoltam. jol sejtettem hogy a záridővel kell majd játszadozni, csak tul nagy lépésekben probáltam. de tegnap (pont teliholdkor) sikerult vmennyire.
Csillagász szemmel jó próbálkozás. :kiraly: Amúgy kicsit életlen, kézből készítetted?
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


tegnap valami ilyesmire gondoltam. jol sejtettem hogy a záridővel kell majd játszadozni, csak tul nagy lépésekben probáltam. de tegnap (pont teliholdkor) sikerult vmennyire.
Gratulálok!!! Ez szép.
 
Pont a Te felvetésedre próbálkoztam tegnap én is, de sajnos csak fehér foltok keletkeztek. Pedig több mint 50 különböző beállíást próbáltam.
 
Leírnád, hogy végülis milyen beállításokkal jutottál erre az eredményre?

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gemini »


tegnap valami ilyesmire gondoltam. jol sejtettem hogy a záridővel kell majd játszadozni, csak tul nagy lépésekben probáltam. de tegnap (pont teliholdkor) sikerult vmennyire.


Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Posza »


Az normális dolog egy tükörreflexes nikon-nál, hogy az LCD kijelzőn nem lehet látni semmit, amikor a képet csinálom, csak a kész képet mutatja meg? 
A múlt héten néztem egyet, a típusára már nem emlékszem, de nagyon komolynak nézett ki elsőre. Lehet, hogy tévedek, de szerintem egy 230 eFt-os gépnél ez már alap lenne, hogy ne csak a keresőjében lehessen látni valamit, hanam az LCD-n is.

A kisfilmes gépeknél sem lehet látni az exponálás pillanatába a keresőn, épp a tükörreflex felcsapódása miatt. De a nagyobb gond a tükör reflexes digit. gépeknél, hogy nem lehet teljesen kiküszöbölni objektív cserénél a porosodást, ill. a sérülést.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: close652 »


mert tükörreflexes, a canon eos 350d-nél is így van.
Az összes információ a keresőben kerül kiírásra, beállításra.
Úgysem lehetne hol egyiket, hol másikat nézegetni.
system

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az normális dolog egy tükörreflexes nikon-nál, hogy az LCD kijelzőn nem lehet látni semmit, amikor a képet csinálom, csak a kész képet mutatja meg? 
A múlt héten néztem egyet, a típusára már nem emlékszem, de nagyon komolynak nézett ki elsőre. Lehet, hogy tévedek, de szerintem egy 230 eFt-os gépnél ez már alap lenne, hogy ne csak a keresőjében lehessen látni valamit, hanam az LCD-n is.

A tükörreflexes gépeknél csak a keresőben lehet látni a képet. Azért tükörreflexes, mivel egy tükrön keresztül jelenik meg a valós kép a keresőben. Ahhoz, hogy képet tudjál csinálni fel kell csapni a tükröt csak úgy jut fény az érzékelőre. Ez teljesen normális. Nekem is tükörreflexes gépem van és nem hiányzik sem az LCD kereső, sem a videófelvétel, sem a hangfelvétel. Viszont tud fényképet csinálni.

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Az normális dolog egy tükörreflexes nikon-nál, hogy az LCD kijelzőn nem lehet látni semmit, amikor a képet csinálom, csak a kész képet mutatja meg?
 
A múlt héten néztem egyet, a típusára már nem emlékszem, de nagyon komolynak nézett ki elsőre. Lehet, hogy tévedek, de szerintem egy 230 eFt-os gépnél ez már alap lenne, hogy ne csak a keresőjében lehessen látni valamit, hanam az LCD-n is.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Van egy-két fényképész bolt meg elektronikai üzlet is van azért egy-kettő...
 
A baj az, hogy szeretem a kezembe fogni az ekkora értékű dolgot mielött megveszem....
Na majd kitalálom, de ma vagy holnap meg kell mondanom, hogy mit vegyen a cég...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gemini »


Nem azt mondtam, hogy az egész országban nem lehet kapni, csak azt, hogy szörnyű, hogy egy ekkora városban ennyire szar a választék...Rendes hangtechnikai és házimozi bolt sincs már egy sem...

értettem, csak ilyenkor jöhet szoba a webshop
nyáron jártam Kaposváron, és ez engem is meglepett. Egyetlen számtech bolton kivul nem találkoztam semmi hasonloval.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Nem azt mondtam, hogy az egész országban nem lehet kapni, csak azt, hogy szörnyű, hogy egy ekkora városban ennyire szar a választék...
Rendes hangtechnikai és házimozi bolt sincs már egy sem...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gemini »


Basszus... megpróbáltam digit gépet venni Kaposváron, 80-85.000Ft-ot ad egy cég rá, összesen két darab gépet találtam ebben az árban, nevetséges....
és melkyik ez a ketto?

Nikon 7600 a másikat nem tudom.... elfelejtettem felírni
Még esetleg szóbajöhetne a Sony DSC S80 de az nincs 80.000...
Nekem meg annyit fizetnek...

Itt nézted már?

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Basszus... megpróbáltam digit gépet venni Kaposváron, 80-85.000Ft-ot ad egy cég rá, összesen két darab gépet találtam ebben az árban, nevetséges....
és melkyik ez a ketto?

Nikon 7600 a másikat nem tudom.... elfelejtettem felírni
Még esetleg szóbajöhetne a Sony DSC S80 de az nincs 80.000...
Nekem meg annyit fizetnek...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gemini »


tegnap probáltam néhány képet csinálni én is a Holdrol. elsőre egész jók lettek. Ugye jól sejtem, hogy egy kompakt géppel lehetetlen olyan felvételt késziteni rola, amin a felülete is kivehető valamennyire hogy ne csak egy fehér kör legyen?
Szerintem itt elsősorban a zoom hiánya a probléma. Ahhoz, hogy a Hold teljes terjedelmében szépen látszódjon távcsövet kell az objektív helyére tenni. Talán egy 3-400 mm-es obi is megteszi.
Erről Posza tudna bővebben értekezni.

gondolom azért az optika is nagyrészt kozrejátszik. Első körben a zársebességgel probáltam meg játszadozni, nem sok sikerrel, csak kérdés, hogy mi az a kategoria ami már megközelíti ezt a tudást. A távcsöves kérdést azért megvitatom Poszával.

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gemini »


Basszus... megpróbáltam digit gépet venni Kaposváron, 80-85.000Ft-ot ad egy cég rá, összesen két darab gépet találtam ebben az árban, nevetséges....
és melkyik ez a ketto?

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: pjotr »

Basszus... megpróbáltam digit gépet venni Kaposváron, 80-85.000Ft-ot ad egy cég rá, összesen két darab gépet találtam ebben az árban, nevetséges....

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


tegnap probáltam néhány képet csinálni én is a Holdrol. elsőre egész jók lettek. Ugye jól sejtem, hogy egy kompakt géppel lehetetlen olyan felvételt késziteni rola, amin a felülete is kivehető valamennyire hogy ne csak egy fehér kör legyen?
Szerintem itt elsősorban a zoom hiánya a probléma. Ahhoz, hogy a Hold teljes terjedelmében szépen látszódjon távcsövet kell az objektív helyére tenni. Talán egy 3-400 mm-es obi is megteszi.
Erről Posza tudna bővebben értekezni.

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gemini »

tegnap probáltam néhány képet csinálni én is a Holdrol. elsőre egész jók lettek. Ugye jól sejtem, hogy egy kompakt géppel lehetetlen olyan felvételt késziteni rola, amin a felülete is kivehető valamennyire hogy ne csak egy fehér kör legyen?

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


ezt most nem egészen értem. Enrico azt írta, hogy ki/be kapcsolás után sem állt vissza, ha manuálon volt, de más programautomatikánál viszont igen. Ezekszerint M módnál a legutóbbi zoom értéket is megtartja?
Kipróbáltam és nem tartja meg! Viszont ennek ellenére sem ment 4,8 alá az F érték. Amikor átváltottam automata üzemmódba és úgy kapcsoltam ki-be, akkor utána már tudtam mindent állítani az M módban is.
 
Nem igazán értem.

Avatar
b.org
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 55
Csatlakozott: 2005.02.24., csüt. 01:20
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: b.org »


én alapbol nem néztem kodakot amikor gépet kerestem ezért nem is tudom milyenek. szerintem az a legjobb megoldás ha megnézel a neten néhány oldalt ahol tesztfotok is vannak fent, illetve találtam vhol egy olyat, ahol sima amatőrök tettek fel szinte minden géptipussal készült képeket. Elég jól fel lehet így mérni a terepet. De én inkább a Canont ajánlanám, vagy ebben az árkategoriában a Pana FZ5 is elég jo.
Azt hiszem, szinte mindent megnéztem, ami a neten található a Kodak P850-ről. A dpreview.com "általában" jó sok infót közöl, de ezt a gépet még nem tesztelte a szakértőjük. A userek által feltett képek kicsik, a vélemények elfogultak, nem szakszerűek.
 
Igen, a Canonok jó gépek, de ennek a Kodaknak stimmel a legtöbb fícsöre az elképzeléseimmel. Nincs mit tenni, várok. Drágább nem lesz... talán...
TV Hitachi 42PD4200 * CD Marantz CD 6000 OSE * AMP Marantz PM350 * AVR Marantz SR7300 * SP'S Dynaudio Audience 52, 62

Avatar
gemini
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1765
Csatlakozott: 2004.01.13., kedd 10:05
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: gemini »

ezt most nem egészen értem. Enrico azt írta, hogy ki/be kapcsolás után sem állt vissza, ha manuálon volt, de más programautomatikánál viszont igen. Ezekszerint M módnál a legutóbbi zoom értéket is megtartja?

Avatar
Enrico Benetti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 886
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 19:24
Értékelés: -1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Enrico Benetti »


Miért nem mindegy neki, hogy mekkora a rekesz amikor zoomolok?
Egyáltalán nem mindegy. Sőt az objektívek fényértékét is a két végállásra adják meg. A két végállás között változik az objektív fényáteresztő képessége. Minél nagyobb a látószög annál több fény jut át. Ebből adódóan változik a minimum F érték is.

Simon, ezt én értem, de ez alapján csak annyira szabadna változnia az F-nek, hogy a kép ne legyen sokkal sötétebb. Viszont a gyakorlat pont az ellenkezőjét mutatja, vagyis zoomoláskor sokkal sötétebbek lesznek a képek. Tehát, szerintem, nem kellene változnia az F-nek, vagy csak kisebb mértékben, hogy ugyanolyan világos képet kapjak, mint zoom nélkül.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Miért nem mindegy neki, hogy mekkora a rekesz amikor zoomolok?
Egyáltalán nem mindegy. Sőt az objektívek fényértékét is a két végállásra adják meg. A két végállás között változik az objektív fényáteresztő képessége. Minél nagyobb a látószög annál több fény jut át. Ebből adódóan változik a minimum F érték is.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”