Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Végül is nem értem mi ez a Fuji ellenes hangulat      másokat senki nem kényszerít, hogy Fujit használjanak, akinek meg van, az örüljön neki (mint én  ) de azért csóválni a fejét valakinek, hogy a másik ennek örül azt nem értem...
Remélem nem az én véleményem miatt van a durci.
Egyébként nem tudom mi a baj, ha nekem személy szerint rossz tapasztalataim vannak az S5000-el. Illetve nem is ez a pontos kifejezés, hanem az, hogy egy elvileg kisebb tudású Sony nekem sokkal jobban kézre áll és szebb képeket tudok vele készíteni mint a Fujimmal zoom ide vagy oda.
De már az elején megírta valaki: olyan ez mint a melyik kocsi a jobb vita...
Mégeccer píííísz...

7000-ets láttál már???
Nem mondom, hogy nincs igazság néhány dologban, pl. a Fujikról mindenütt megemlítik a sötétben fotózásnál zajos képet, meg az AF segédfény hiányát, ami pl. a 7000-esnél már elvárható lenne, sokkal kisebb kategóriájú kompakt gépeken is láttam már, hogy van...
De ha amúgy ezekkel az apró hibákkal ? tisztában van a használója, és figyelembe veszi, akkor nagyon mutatós képeket lehet velük készíteni, namármost hogy ez 2 vagy 5 másodperc alatt, az meg egy másik dolog

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Tami »


.. hanem az, hogy egy elvileg kisebb tudású Sony nekem sokkal jobban kézre áll és szebb képeket tudok vele készíteni mint a Fujimmal zoom ide vagy oda.
- nekem meg eppen a sony-rol van fos velemenyem! akkor mar inkabb Lacy fele Fuji ami 100x kulomb!!
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
LCO
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2005.01.04., kedd 08:19
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: LCO »


Végül is nem értem mi ez a Fuji ellenes hangulat másokat senki nem kényszerít, hogy Fujit használjanak, akinek meg van, az örüljön neki (mint én ) de azért csóválni a fejét valakinek, hogy a másik ennek örül azt nem értem...
Remélem nem az én véleményem miatt van a durci.
Egyébként nem tudom mi a baj, ha nekem személy szerint rossz tapasztalataim vannak az S5000-el. Illetve nem is ez a pontos kifejezés, hanem az, hogy egy elvileg kisebb tudású Sony nekem sokkal jobban kézre áll és szebb képeket tudok vele készíteni mint a Fujimmal zoom ide vagy oda.
De már az elején megírta valaki: olyan ez mint a melyik kocsi a jobb vita...
Mégeccer píííísz...

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Végül is nem értem mi ez a Fuji ellenes hangulat másokat senki nem kényszerít, hogy Fujit használjanak, akinek meg van, az örüljön neki (mint én ) de azért csóválni a fejét valakinek, hogy a másik ennek örül azt nem értem...

Avatar
LCO
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2005.01.04., kedd 08:19
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: LCO »


Egyébkén meg meg kell tanulni fényképezni 10X zoom-al és kész. Nekem a "sokat szidott" Fuji-m van, semmi gond vele, nagyon jó képeket csinál, 4MP-es 10X zoom, erről még nagyon is elfogadható kép nyomtatható akár A4-ben is.


Avatar
tomej
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 62
Csatlakozott: 2005.12.22., csüt. 13:10
Értékelés: 1

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: tomej »


A zoomos vitába szólnék bele: Az optikai zoom szerintem teljesen jól használható, akár a 10x-es is. Mivel kültéren használatos általában a nagy zoom ahol elegendő a fény(azaz jóval több van mint egy szobában) simán lehet vele kézből fotozni. Nem kell még kitámasztani sem. Ha meg nem elegendő a fény pl. este akkor vaku nélkül ugyis sansztalan... De mint irtam normál nappali fényviszonyok között jó képek készíthetők. Igen, vakupapucsos a Minolta bár meggondolandó egy külső vaku azt hiszem komoly pénzekbe kerül.

ez így igaz. Egyébkén meg meg kell tanulni fényképezni 10X zoom-al és kész. Nekem a "sokat szidott" Fuji-m van, semmi gond vele, nagyon jó képeket csinál, 4MP-es 10X zoom, erről még nagyon is elfogadható kép nyomtatható akár A4-ben is. Nem biztos, hogy érdemes ebbe a megapixel-mániába beleesni. Érdemes megnézni, hogy mekkora méretű CCD-re van felpakolva az X megapixel, ugyanis az integráltsággal egyenes arányban nő a zajosodás is, bár mindenkinek megvan a maga szűrő algoritmusa

Avatar
LCO
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2005.01.04., kedd 08:19
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: LCO »


A szerencsét tedd idézőjelbe kirándulni meg vigyél magaddal egy állványt meg egy asztalt. Na erről ennyit. A soxoros zoomnál sokkal többet ér plusz mittudoménmennyi megapixel megfelelő CCd-vel (bár 100ezer alatt minden CCD ugyanazt tudja...) ahol nem olyan zajos a kép, hogy leviszi a fejed.
Na uff megyek haza...

Kiránduláson is van egy fa vagy fal, aminek nekitámasztom a jobb kezem, miközben 2 kézzel fogom a gépet. Tudom mit beszélek, ugyanis 8 éve kamerázok, ott sokkal nagyobb zoomok vannak és real time-ban minden képkockának élesnek és remegésmentesnek kell lennie, nem lehet menet közben állítgatni, élesítgetni, expozícióval játszani, mert élvezhetetlen lesz a felvétel.
Zajos meg akkor lesz a kép, ha rossz megvilágításban nagy fényérzékenységre kapcsolsz és nem vakuzol.
Azért azt nem állítanám, hogy a 8 MP egyenlő a 3 Mp-lel.

Te vagy a BEST
Részemről a vita lezárva, bár nem mindíg érted mit akarok mondani. Sok sikert az új gépedhez.

Avatar
Fredo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 94
Csatlakozott: 2004.01.03., szomb. 22:34
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Fredo »


A zoomos vitába szólnék bele: Az optikai zoom szerintem teljesen jól használható, akár a 10x-es is. Mivel kültéren használatos általában a nagy zoom ahol elegendő a fény(azaz jóval több van mint egy szobában) simán lehet vele kézből fotozni. Nem kell még kitámasztani sem. Ha meg nem elegendő a fény pl. este akkor vaku nélkül ugyis sansztalan... De mint irtam normál nappali fényviszonyok között jó képek készíthetők.
Igen, vakupapucsos a Minolta bár meggondolandó egy külső vaku azt hiszem komoly pénzekbe kerül.
TV: Panasonic TX-32PS11 Erősítő: Onkyo TX-SR 501E Front: Celestion F30 Center: Celestion F35C Surround: Celestion F10 mélynyomó: MS 907 DVD: Pioneer DV-2750S Kábelek: Jamo

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Erre a kézi távolságállításra majd rájössz,főleg telézésnél,mert a kijelzőből,még 2x nagyításban sem látható,hogy milyen éles.A rajta lévő saru meg csak a minolta rendszerű vakukhoz jó,jobb lenne ha egy szinkron kivezetéssel látták volna el.

Igazad van, nem lehet tökéletesen látni az élességet.
Csak kötekedésképpen: :smile19: a tükörreflexeseknél sem lehet segédeszköz nélkül, csak a kép alapján.
De a sokféle autofókusz program mellett legalább van a kézi fókuszálásra is lehetőség a Dimage Z6-nál, ezt sem tudja mindegyik digi fényképező.
A kompakt gépre nyilván nem érdemes nagy bunkó vakut tenni; ennél is csak azt tudom mondani, hogy ennyi pénzért legalább van lehetőség a külső vakura.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


A szerencsét tedd idézőjelbe kirándulni meg vigyél magaddal egy állványt meg egy asztalt. Na erről ennyit. A soxoros zoomnál sokkal többet ér plusz mittudoménmennyi megapixel megfelelő CCd-vel (bár 100ezer alatt minden CCD ugyanazt tudja...) ahol nem olyan zajos a kép, hogy leviszi a fejed.
Na uff megyek haza...

Kiránduláson is van egy fa vagy fal, aminek nekitámasztom a jobb kezem, miközben 2 kézzel fogom a gépet. Tudom mit beszélek, ugyanis 8 éve kamerázok, ott sokkal nagyobb zoomok vannak és real time-ban minden képkockának élesnek és remegésmentesnek kell lennie, nem lehet menet közben állítgatni, élesítgetni, expozícióval játszani, mert élvezhetetlen lesz a felvétel.
Zajos meg akkor lesz a kép, ha rossz megvilágításban nagy fényérzékenységre kapcsolsz és nem vakuzol.
Azért azt nem állítanám, hogy a 8 MP egyenlő a 3 Mp-lel.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
LCO
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2005.01.04., kedd 08:19
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: LCO »


Én letettem az S5000 után a nagy zoomról, feleslegesnek tartom digitális gépnél a 10x-est. Jól hangzik csak túl sok szerencse kell hozzá, hogy 10x-esnél éles legyen a kép...
Nem szerencse kell hozzá, hanem képstabilizátor, vagy stabil tartó (állvány, asztal v. kitámasztás). De 6-8x zoomnál már nem olyan problémás a dolog és jobb, mint a szokásos 3x.

A szerencsét tedd idézőjelbe kirándulni meg vigyél magaddal egy állványt meg egy asztalt.
Na erről ennyit. A soxoros zoomnál sokkal többet ér plusz mittudoménmennyi megapixel megfelelő CCd-vel (bár 100ezer alatt minden CCD ugyanazt tudja...) ahol nem olyan zajos a kép, hogy leviszi a fejed.
Na uff megyek haza...

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Dimage Z6-nak van saruja külső vakuhoz. (A felülnézeti fényképen 4 érintkező látszik a sínek között.)
A távolságot kézzel is be lehet állítani. Van külön nézőkéje meg elég nagy LCD-je és kinagyítható a kép 2,5x-re, hogy jobban látható legyen, mikor éles a kép.

Erre a kézi távolságállításra majd rájössz,főleg telézésnél,mert a kijelzőből,még 2x
nagyításban sem látható,hogy milyen éles.A rajta lévő saru meg csak a minolta rendszerű vakukhoz jó,jobb lenne ha egy szinkron kivezetéssel látták volna el.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


És itt jön a Fuji supermacro-ja, 1 cm-ről...     
Szuper!
A Minoltán is van 1 cm-es szupermakro, csak vegye már meg valaki az erősítőmet!
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Meg nem kell mindent távolról fényképezni, közelebb is lehet menni hozzá. De hátránynak semmiképpen nem nevezném.
És itt jön a Fuji supermacro-ja, 1 cm-ről...


Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Szerintem baromi jó a 6x optikai zoom sokkal többet ér mint a digitális, még úgy is ha a felbontáson nem jelentkezik jelentősen.Nálam még van 3x digit zoomra is lehetőség, így a felbontás természetesen csökken (bár a 6,3Mpx-ből marad azért) de látszik 

Szerintem is hasznos a minél nagyobb zoom lehetősége, csak ügyesen kell bánni vele. Azért nem csak a max. zoomot lehet használni, van sok közbenső állás. Meg nem kell mindent távolról fényképezni, közelebb is lehet menni hozzá. De hátránynak semmiképpen nem nevezném.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem baromi jó a 6x optikai zoom sokkal többet ér mint a digitális, még úgy is ha a felbontáson nem jelentkezik jelentősen.
Nálam még van 3x digit zoomra is lehetőség, így a felbontás természetesen csökken (bár a 6,3Mpx-ből marad azért) de látszik

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Én letettem az S5000 után a nagy zoomról, feleslegesnek tartom digitális gépnél a 10x-est. Jól hangzik csak túl sok szerencse kell hozzá, hogy 10x-esnél éles legyen a kép...
Nem szerencse kell hozzá, hanem képstabilizátor, vagy stabil tartó (állvány, asztal v. kitámasztás). De 6-8x zoomnál már nem olyan problémás a dolog és jobb, mint a szokásos 3x.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
LCO
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2005.01.04., kedd 08:19
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: LCO »


Új sonyt hasonlítottam, új fujihoz az MM-ben. Mindkettővel jól eljátszottam és innen a nagy okosság, hogy gyorsabb.
Mindenesetre nem az a téma csak megemlítettem, felesleges vitatkozni , hiszen nem is sonyt akarsz venni. Amiben megegyezünk: egyikünknek sem lesz fuji-ja
Én letettem az S5000 után a nagy zoomról, feleslegesnek tartom digitális gépnél a 10x-est. Jól hangzik csak túl sok szerencse kell hozzá, hogy 10x-esnél éles legyen a kép...
A bazi nagy optika megmarad a tükörreflekszesek kiváltsága (de szépen mondtam).
 
Ja, nem ide tartozik. Valaki meg tudja mondani mi is az a sony smart zoom??? Nem digitáli zoom, hanem... hogyanis nagyít? Valamit interpolál, de hogyan?

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Az előbb kimaradt a felülnézeti kép, látható a vakupapucs:

TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Szerintem 0,3-0,4mp akart lenni.
Én meg egy régi Sonyt hasonlítottam egy új és drágább Fujihoz, ott meg a Fuji nyert. Érdekes, nem? :smile19:
A haver hozta haza a céges Sonyt és szidta, mint a bokrot. Már ugyanabban az árban (kb. 50 eFt) is sokkal gyorsabb volt a Fuji.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Nem tudom te melyik gombot nyomkodtad, én ilyet nem tapasztaltam. A nagyrabecsült fujit 2 évig nyúztam, de két perc összehasonlítás után rájttem ég és föld a két gép. A sony javára.
Akkor egy elég régi és kis Fujit hasonlíthattál az új és drága Sonyhoz.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Szeritem nem a képstabilizátor a gyenge pontjuk ezeknek az ultrazoomos masináknak.Én sosem hiányoltam ilyesmit a kisfilmes gépemen,pedig teléztem.Ami probléma lehet,hogy a kompakt nagy gyujtótávolságú objektívvel szerelt gépek minegyike lassú nagy fókuszon távolság mérésben,illetve amit hiányolok az az alább is emlegetett vakuszinkron kivezetés(mert a beépített vaku bolhafingre sem jó,főleg ha zoommolsz),vagy saru,meg hogy a távolság beállítása nem megy kézzel(szó szerint).Sajna az a helyzet,hogy tükrös gép az,ami megoldja ezeket a gondokat.

A Dimage Z6-nak van saruja külső vakuhoz. (A felülnézeti fényképen 4 érintkező látszik a sínek között.)
A távolságot kézzel is be lehet állítani. Van külön nézőkéje meg elég nagy LCD-je és kinagyítható a kép 2,5x-re, hogy jobban látható legyen, mikor éles a kép.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Posza
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4869
Csatlakozott: 2004.09.23., csüt. 17:44
Értékelés: 265

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Posza »


Sajnos mióta kipróbáltam egy Sony H1-et és egy W15-öt lomha az összes gép mellettük. Eszméletlen gyors és a képek is gyönyörűek. Itt jegyzem meg eddig utáltam a Sonyt és a Zeisst. Dehát mindíg változik az ember véleménye...
Lehet, hogy gyors a Sony fókusza, de az exponáló gomb lenyomása után 3-4 másodperccel fényképez. Próbáld ki mozgó célpont esetén is! Pl. a leszidott Fuji reakcióideje 0,01 s!

Nem tudom te melyik gombot nyomkodtad, én ilyet nem tapasztaltam. A nagyrabecsült fujit 2 évig nyúztam, de két perc összehasonlítás után rájttem ég és föld a két gép. A sony javára.

Szerintem 0,3-0,4mp akart lenni.
Sony KD-65ZD9 4K HDR/3D smart tv, Sony UBP-X800M2 4K HDR/3D BD-játszó, Sony STR-DA 3400ES HD erősítő, Sony SCD-XB790QS SACD-játszó. Frontok: JBL TLX-8, center és hátterek: JBL TLX-2, a sub. pedig JBL DIGITAL 10.

Ha valamid nincs meg az életben, az csak azt jelenti, hogy nem vágytál rá elég erősen.

Avatar
LCO
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 472
Csatlakozott: 2005.01.04., kedd 08:19
Értékelés: 0

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: LCO »


Sajnos mióta kipróbáltam egy Sony H1-et és egy W15-öt lomha az összes gép mellettük. Eszméletlen gyors és a képek is gyönyörűek. Itt jegyzem meg eddig utáltam a Sonyt és a Zeisst. Dehát mindíg változik az ember véleménye...
Lehet, hogy gyors a Sony fókusza, de az exponáló gomb lenyomása után 3-4 másodperccel fényképez. Próbáld ki mozgó célpont esetén is! Pl. a leszidott Fuji reakcióideje 0,01 s!

Nem tudom te melyik gombot nyomkodtad, én ilyet nem tapasztaltam. A nagyrabecsült fujit 2 évig nyúztam, de két perc összehasonlítás után rájttem ég és föld a két gép. A sony javára.

Vendég

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szeritem nem a képstabilizátor a gyenge pontjuk ezeknek az ultrazoomos masináknak.Én sosem hiányoltam ilyesmit a kisfilmes gépemen,pedig teléztem.Ami probléma lehet,hogy a kompakt nagy gyujtótávolságú objektívvel szerelt gépek minegyike lassú nagy fókuszon távolság mérésben,illetve amit hiányolok az az alább is emlegetett vakuszinkron kivezetés(mert a beépített vaku bolhafingre sem jó,főleg ha zoommolsz),vagy saru,meg hogy a távolság beállítása nem megy kézzel(szó szerint).
Sajna az a helyzet,hogy tükrös gép az,ami megoldja ezeket a gondokat.

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”