Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Számítógépek és ami velük kapcsolatos

Online
Avatar
Elmo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1014
Csatlakozott: 2009.09.09., szer. 08:30
Értékelés: 262
Tartózkodási hely: Regöly

Re: Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Elmo »

Hello! Az a gondom, hogy a szg. bekapcsolás után megáll az Asrock feliratnál - ahol be lehet lépni az Uefi-be - és csak vár percekig. Ez normál esetben 2 mp. Restart után minden ok. Mi lehet a gond?
www.chiliout.hu

Hegel-REL-ATC

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: komarfamily »



Igen az ssd borzaszto nagy talalmany. En is most csereltem laptopot es eszmeletlen gyorsak mar ezek a gepek. Vettem harom laptopot is az utobbi par honapban es egy alienware 13r3 tartottam meg mivel sokat utazom es a meret szamit de a teljesitmenybol nem szerettem volna sokat engedni. Bar a masik alienware 15r3 laptopban 1070 videokartya volt azert a 1060 is eleg amire nekem kell a kis alienwareben.



Az ssd miatt meg par masodperc a boot ido bar nem olyan gyors mint a macbook air de azert igy is elegedett vagyok.


Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »


Ha vesz egy SSD-t, és telepít valami csodaliinuxot, akkor lesz egy gépe, ami elég gyorsan betölti a rendszert. Ja, a böngésző stb. is gyorsan el fog indulni valószínűleg.

Szövegszerkesztésre, egyszerű weboldalakra talán elég is lesz.

 

De amint igazán használni akarja, pont olyan lassú lesz, mint korábban volt...

 

Én is végigjátszottam ezt pl. anyu gépével (egy ügyfelet simán elhajt az ember, de a család az más, ott a lehetetlent is meg kell próbálni ;-) , HT-s P4 proci, 1GB memória, sőt, még egy GeForce FX5200 VGA kártya is volt benne. Meg linux (ja, eleve linuxot használok én is vagy 18-20 éve ;-)

 

A végeredmény: egy gyors gép, amíg egyszerű feladatokat kap. De amint szembe jött egy weboldal mindenféle aktív tartalommal, a proci 100%-ra kapcsol, és úgy is marad, miközben 1 sor / mp a görgetési sebessége a weboldalnak, a Youtube-on meg a legkisebb felbontásban is akadoztak a videók...

 

Ha egy adott feladat elvégzéséhez X processzorteljesítmény kell, akkor 1/3 X processzorteljesítmény nem lesz elég, ennyi. Ezen nem segít az SSD, a 16GB memória, meg a linux sem :-(

 

És ennél a laptopnál szerintem ott kezdődik a baj. Aztán a memória valószínűleg csak 512MB-1GB, ami kevés, de még a maximálisan beledugható 2GB is szűk keresztmetszet lesz, mert egy böngésző 1-1,5GB-ot simán megzabál, ha olyanja van. Ráadásnak ott van a gondolom csiga grafikus kártya, meg a szintén csiga merevlemez: ezeket így összeadva az jön ki, hogy nincs mit tenni.

 

Szerintem a használható gép valamilyen legalább 1. generációs i5 / 2. generációs i3 procival és 4GB memóriával kezdődik, az SSD meg erősen ajánlott. Ami ez alatt van, az nem fog sok örömöt okozni: linux alatt még esetleg elmegy merevlemezzel a gép (kevesebb és értelmesebb párhuzamos folyamat, nem zabálja a vírusellenőrző, Windows Update stb. a háttérben) , de Windows mellé kell az SSD is.

Az újak közül sem szabad megvenni a mindenféle Celeron procisokat, mert az táblagépbe való ;-)  Egy olyan kacat processzor, egy kacat merevlemez mellé, aztán mire belakja az új tulajdonos a gépet, ismét kb. használhatatlan... Ha új, akkor pláne i3, SSD, esetleg 8GB memória, és egy ideig nem lesz hiányérzete az embernek.

 

 


Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: stx »



köszi.
mi a könnyü linux pontosan ?  esetleg kiprobalom a meglevö HDD-vel.  mert SSD kapcsan felmerül bennem: megeri-e ?
 
er-e annyit a meglevö körites (lehet ez a billentyüzet, haz, stb.), hogy ebbe menjen X-ert SSD, vagy inkabb ha csakugyan kell a gep, akkor egy uj/ujabb hasznalt vétele.

 
Szerintem, SSD csak úgy éri meg, ha használtat veszel (vagy kapsz) olcsón... Kis erőforrásigényű linux elég sok van, itt van egy szakajtónyi:
 
1., 
2.,
3.,
4.
Ha ezek között sem találsz szimpatikusat , akkor nézelődhetsz a Distrowatch-on.
 
Régebben az AntiX-ot használtam egy régi notebookon, ami egy könnyített Mepis. Jól működött.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »


HDD helyett SSD + nem tudom, mennyi RAM van benne. Én egy könnyű linuxot tennék rá.
köszi.
mi a könnyü linux pontosan ?  esetleg kiprobalom a meglevö HDD-vel.  mert SSD kapcsan felmerül bennem: megeri-e ?
 
er-e annyit a meglevö körites (lehet ez a billentyüzet, haz, stb.), hogy ebbe menjen X-ert SSD, vagy inkabb ha csakugyan kell a gep, akkor egy uj/ujabb hasznalt vétele.

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: stx »



Szia,
köszi.
 
XP-t korabban probaltam neten talalhato leirasok alapjan gyomlalni, nem allitom, hogy sokkal szuperebb lett, indulni gyorsabban indul(t), de a netes böngeszes hasznalhatatlan, siman tart 1 percig egy internetes oldal betöltese, ami a ceges modern 8GB, Dell Latitude E5470) gepen 2 masodperc.
 
nem tudom erdemes-e es lesz-e ra idöm, hogy azon a gepen probaljak még csürni, ha igen, akkor lehet, megkereslek, köszönöm

 
HDD helyett SSD + nem tudom, mennyi RAM van benne. Én egy könnyű linuxot tennék rá.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »



 
...A probléma az, hogy a hardver hiányosságait nem lehet szoftveresen kompenzálni :-(
 
...Amit lehet vele tenni: XP (kicsit kigyomlálva belőle a felesleges szolgáltatások) , Panda antivírus, Opera böngésző, valamilyen Office, akár LibreOffice: így böngészgetni lehet vele, a Youtube talán 240 vagy 360 soros felbontásban elmegy, sulis munkákat meg lehet írni, stb. De nem lesz vele nagy öröm az élet.
 
...Ha gondolod, akkor távsegítséggel (TeamViewer) szívesen segítek lepucolgatni - rendbe szendi az XP-t, hogy a maximumot nyújtsa ;-) ...

 
Szia,
köszi.
 
XP-t korabban probaltam neten talalhato leirasok alapjan gyomlalni, nem allitom, hogy sokkal szuperebb lett, indulni gyorsabban indul(t), de a netes böngeszes hasznalhatatlan, siman tart 1 percig egy internetes oldal betöltese, ami a ceges modern 8GB, Dell Latitude E5470) gepen 2 masodperc.
 
nem tudom erdemes-e es lesz-e ra idöm, hogy azon a gepen probaljak még csürni, ha igen, akkor lehet, megkereslek, köszönöm

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »


Helló!

 

A probléma az, hogy a hardver hiányosságait nem lehet szoftveresen kompenzálni :-(

 

Ez a gép 12 éves, akkor még - nem is lehet elmondani, nézzél meg egy 10-12 évvel ezelőtti weblapot, programot. Na, ennek a gépnek a processzorteljesítménye azokhoz passzolt.

 

Még nagyobb baj a memória mérete. Eredetileg 512MB memóriával árulták, ami kb. akkor is kevés volt, és 2GB-ra lehet bővíteni, ami most már szintén kevés. Fut a Windows, mellette valami kis víruskergető, ez-az, egy böngésző, benne egy Youtube videó, és már el is fogyott. Éppen a múlt héten volt a szervizben valami újabb, izmosabb gép, de 2GB memóriával, az is kb. átment használhatatlanba, ha az ember használni akarta, a Windows még csak úgy magában el is döcögött rajta, meg egy Panda vírusellenőrző, mert annak van talán a legkisebb erőforrás igénye.

De amint elkezd elfogyni a fizikai memória, a gép a virtuális memóriát használja (ez egy fájl a merevlemezen) , ezekben a gépekben meg a merevlemez is csiga lassú! Ráadásul természetéből adódóan minél intenzívebben használnák (több párhuzamos feladat) , annál jobban belassul, és itt össze is dől a dolog, mert csak darál a merevlemez, és nem történik semmi.

 

Amit lehet vele tenni: XP (kicsit kigyomlálva belőle a felesleges szolgáltatások) , Panda antivírus, Opera böngésző, valamilyen Office, akár LibreOffice: így böngészgetni lehet vele, a Youtube talán 240 vagy 360 soros felbontásban elmegy, sulis munkákat meg lehet írni, stb. De nem lesz vele nagy öröm az élet.

 

Esetleg lehet valami mini linuxot keresni, de az meg nagyon furcsa lesz a gyereknek (a kimondottan régi gépekre optimalizált linuxok nem annyira felhasználóbarátak szerintem) , egy kigyomlált XP-nél nem lesz a hardverigénye sem sokkal kisebb (100MB memóriában egy XP is elfut, ha le van pucolva) , MS Office-t biztosan nem fog rajta használni, ami a suli miatt fontos lehet.

 

Ha gondolod, akkor távsegítséggel (TeamViewer) szívesen segítek lepucolgatni - rendbe szendi az XP-t, hogy a maximumot nyújtsa ;-) Keress meg magánban. Amikor utoljára sok éve sulis rendszergazda voltam, volt egy teremnyi 1 magos Celeron gépünk 512MB memóriával, meg valami csiga 80GB-os vinyóval, XP+Office2003 / Win7+Office2007 dual boot volt rajtuk, VirusBuster vírusirtó, és egészen használhatóak voltak oktatásra :-)

 


Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



majdnem. 
ez az: http://www.toshiba.at/discontinued-prod ... -a110-289/  
 SATELLITE A110-289 MODELL NR.: PSAB0E-00500UGR
Windows® XP Home Edition (OEM Recovery)
Intel® Centrino® Duo Prozessortechnologie mit Intel® Core™ Duo Prozessor T2050, Intel® PRO/Wireless 3945ABG Netzwerkunterstützung und Intel® 945GM Express Chipsatz
15.4 ", Toshiba TruBrite® WXGA TFT Bildschirm
Festplatte 100 GB

jo megoldas erdekel, nem tudom van-e a teljesitökepessegehz megfelelö windows, vagy inkabb linux, melyik böngeszö ajanlott ra stb.
sosem volt sajat gepem, igy ennek megfelelöen sosem foglalkoztam velük (cegesen a ceg IT-ja intezi a dolgokat)

 
Biztos lehet ezen még húzni, csak az a kérdés, hogy mennyit szeretnél költeni rá.Egy SSD mindenképp gyorsít a dolgon, de majd jönnek a szakik és megmondják, hogy megéri-e rádobni, és mennyit...én csak ugatom a témát egy nagyon kicsit.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »



Ez lenne az?
http://www.toshiba.eu/discontinued-prod ... -a110-110/

majdnem. 
ez az: http://www.toshiba.at/discontinued-prod ... -a110-289/  
  SATELLITE A110-289 MODELL NR.: PSAB0E-00500UGRWindows® XP Home Edition (OEM Recovery)
Intel® Centrino® Duo Prozessortechnologie mit Intel® Core™ Duo Prozessor T2050, Intel® PRO/Wireless 3945ABG Netzwerkunterstützung und Intel® 945GM Express Chipsatz
15.4 ", Toshiba TruBrite® WXGA TFT Bildschirm
Festplatte 100 GB
jo megoldas erdekel, nem tudom van-e a teljesitökepessegehz megfelelö windows, vagy inkabb linux, melyik böngeszö ajanlott ra stb.
sosem volt sajat gepem, igy ennek megfelelöen sosem foglalkoztam velük (cegesen a ceg IT-ja intezi a dolgokat)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



kb. 2006-tol van egy Toshiba Satellite A110-es (kb ez a tipus, emlekezetböl gepeltem be) gepünk, amit lanyomnak ujra beüzemelnék, XP van rajta.
 
felhasznalas leginkabb net-en böngeszes lenne, esetleg office programok.
 
hogyan lehetne ezt legjobban elerni ?  ahogy most megy, az meglehetösen gyalazatos, rendkivül lassu a netes oldalakra jutas, azok frissitese is

 
Ez lenne az?
http://www.toshiba.eu/discontinued-prod ... -a110-110/
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: avl2 »


kb. 2006-tol van egy Toshiba Satellite A110-es (kb ez a tipus, emlekezetböl gepeltem be) gepünk, amit lanyomnak ujra beüzemelnék, XP van rajta.
 
felhasznalas leginkabb net-en böngeszes lenne, esetleg office programok.
 
hogyan lehetne ezt legjobban elerni ?  ahogy most megy, az meglehetösen gyalazatos, rendkivül lassu a netes oldalakra jutas, azok frissitese is

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »

Akkor: öröm, bódoccág :-)

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Várom a fejleményeket :-) Szerintem jó lesz vele.
 
https://www.youtube.com/watch?v=EZkyilvXrWQ
 
Magyarán:megjött a táp, és pörög a gép akku nélkül is!
Köszönet a segítségedért, jövök egyel!    
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tottyi »


Ha tudnám, hogy hogyan kell, már rég meg csináltam volna, hidd el...
Az alaplap oldalon a letolteseknel ott kell lenni a BIOS frissitesnek is es manapsag mar csak azt a programot lehuzod hozza es updatel. 
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



 
De a BIOS frissítést akkor is érdemes megejteni, nem kell tőle félni: csak akku legyen a gépben (nem a sebesség, hanem egye esetleges áramszünet miatt ;-)

 
Ha tudnám, hogy hogyan kell, már rég meg csináltam volna, hidd el...
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »


Várom a fejleményeket :-) Szerintem jó lesz vele.
 
De a BIOS frissítést akkor is érdemes megejteni, nem kell tőle félni: csak akku legyen a gépben (nem a sebesség, hanem egye esetleges áramszünet miatt ;-)
 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Na azért rákerestem gyorsan, ráér a pogácsa ;-)
 
Második vagy harmadik találta:
 
https://ntuan16.wordpress.com/2011/12/2 ... t-battery/
 
Szóval megoldás lehet egy nagyobb tápegység beszerzése! eBay-en nem egy nagy összeg, a csatlakozó passzoljon, szerintem annyi a lényeg...

 
Hali, istenkirály vagy!     
Már vettem is egy 90W-ost hozzá, kőkemény Ł7.98-ért.
Szerda-csütörtökön érkezik, majd beszámolok a próba eredményéről!
Még egyszer ezer köszönet!
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »


Na azért rákerestem gyorsan, ráér a pogácsa ;-)
 
Második vagy harmadik találta:
 
https://ntuan16.wordpress.com/2011/12/2 ... t-battery/
 
Szóval megoldás lehet egy nagyobb tápegység beszerzése! eBay-en nem egy nagy összeg, a csatlakozó passzoljon, szerintem annyi a lényeg...
 
 
 

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »


Megnéztem az órajelet: akksival 2,5-3,6 Ghz között mocorog, akksi nélkül pedig nem megy 0,78 fölé.
 
Háááááát, akkor az nagyon takarékon megy akku nélkül! Teljesen leveszi az órajelét a procinak, nem csoda, hogy lassúnak érzed... Az is ;-)
 
Utánaolvasok majd, csak most főzőcske kezdődik ;-) Hirtelenjében annyi jutott eszembe, hogy 65W-os, vagy 90W-os tápod van hozzá? Mert ezeknek a közepén van egy harmadik kis csatlakozó (tüske) , azon keresztül be tudja azonosítani a gép, hogy milyen tápról működik. LEHET, hogy ha 65W-os, akkor ilyet művel?
 
Olyat csinálnak pl. Dell és HP gépek, amik szintén be tudják azonosítani a táp típusát, hogy ha nem a nekik tetszőt dugják rájuk, akkor működnek róla, de pl. csak kikapcsolt állapotban töltik az akkut.
 
Ha tudnál szerezni valakitől egy izmosabb Lenovo tápot próbára, hamar kiderülne a dolog...
 
De amit még előtte megpróbálnék, az egy BIOS frissítés, ha nem a legújabb van a gépen. Ezeket azért adják ki általában, mert az előző verzióban valami nem pont úgy működött, ahogy kellett volna ;-)
 
Üdv: Vasti

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



 
Na feltelepítettem. Az első induláskor letöltött még vagy 220MB-ot a Lenovo-tól, azt feltelepítettem, újraindította a gépet, és már volt is Vantage.
 
Hát, olyan beállítások, amikre számítottam, pont nincsenek benne :-( Bár most jön az, hogy géptől is függ, mert az én gépemhez Win8-hoz sincsenek olyan programok, amik a tiédhez meg vannak. Úgyhogy még az is lehet, hogy a te gépeden meg lesznek a teljesítményre vonatkozó beállítások ;-)
 
Egy dologra jó volt: a kijelző színhőmérsékletét lehet állítgatni, eddig (számomra) zavaróan hideg volt a képe a gépnek, most jó lett :-)
 
Ami még eszembe jutott: nézd meg akkuval és anélkül, hogy meddig megy fel a processzor órajele? A Feladatkezelőben a Teljesítmény fülön ott van, mozog ide-oda, az enyémen valami 1-2,4GHz között. A lényeg, hogy akku nélkül is felmegy-e ugyanannyira terhelés alatt, mint akkuval? Mert ha felmegy, akkor nem kellene lassabbnak lennie.
 
Több ötletem sajnos nincs...
 
Üdv: Vasti
 

 
Megnéztem az órajelet: akksival 2,5-3,6 Ghz között mocorog, akksi nélkül pedig nem megy 0,78 fölé.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »


Na feltelepítettem. Az első induláskor letöltött még vagy 220MB-ot a Lenovo-tól, azt feltelepítettem, újraindította a gépet, és már volt is Vantage.

 

Hát, olyan beállítások, amikre számítottam, pont nincsenek benne :-( Bár most jön az, hogy géptől is függ, mert az én gépemhez Win8-hoz sincsenek olyan programok, amik a tiédhez meg vannak. Úgyhogy még az is lehet, hogy a te gépeden meg lesznek a teljesítményre vonatkozó beállítások ;-)

 

Egy dologra jó volt: a kijelző színhőmérsékletét lehet állítgatni, eddig (számomra) zavaróan hideg volt a képe a gépnek, most jó lett :-)

 

Ami még eszembe jutott: nézd meg akkuval és anélkül, hogy meddig megy fel a processzor órajele? A Feladatkezelőben a Teljesítmény fülön ott van, mozog ide-oda, az enyémen valami 1-2,4GHz között. A lényeg, hogy akku nélkül is felmegy-e ugyanannyira terhelés alatt, mint akkuval? Mert ha felmegy, akkor nem kellene lassabbnak lennie.

 

Több ötletem sajnos nincs...

 

Üdv: Vasti

 

 


Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »


Köszi.
 
Na mennek lassan aludni a gyerekek, ellopom a laptopjukat ;-)
 

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5711
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: tonee73 »



Semmi gond: miután írtam, kikapcsoltam a gépet ;-)
 
Valami teljesítmény beállítást kellene keresni abban a programban! Az én Lenovo-mat a lányaim püfölik, de majd ha lekattannak róla, feltelepítem ezt a progit, és megnézem, miket lehet állítgatni. Én csak Linuxot használok, Windows meg van ugyan jogtisztán mindkét gépünkön, de az az iskolások miatt ;-) Feltelepítettem, és annyi. Na majd meglesem!

 
Köszi.
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
Vasti
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 858
Csatlakozott: 2007.09.15., szomb. 22:57
Értékelés: 307
Tartózkodási hely: Ausztria

Számitógépek és ami velük kapcsolatos

Hozzászólás Szerző: Vasti »


Bocs, hogy este nem válaszoltam.Még tegnap leszedtem a Vantage-t, egyelőre csak egy rendszer tesztet futtattam le vele, az mindent rendben talált, de még nem volt időm külön játszogatni vele.
 
Semmi gond: miután írtam, kikapcsoltam a gépet ;-)
 
Valami teljesítmény beállítást kellene keresni abban a programban! Az én Lenovo-mat a lányaim püfölik, de majd ha lekattannak róla, feltelepítem ezt a progit, és megnézem, miket lehet állítgatni. Én csak Linuxot használok, Windows meg van ugyan jogtisztán mindkét gépünkön, de az az iskolások miatt ;-) Feltelepítettem, és annyi. Na majd meglesem!
 

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”