Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Digitális fényképezőgép

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2018.08.24., pén. 11:47
Vinkler írta:
2018.08.24., pén. 11:44
Apropó tükör... Mit szoktatok tenni az idegesítő kis szöszökkel, ami feltapad rá?
Mármint a tükörre? Hát leszedjük róla. ;) LensPen + körtepumpa.
És ha a szenzorra tapadt dolgokra (is) gondolt? Én ahhoz nem nyúlnék semmivel házilag, irány egy szakszerviz tisztításra; de egy erős "körtepumpa" esetleg használható (nekem az a rakéta-alakú van, már nem jut eszembe a neve, marokra fogva komoly légsugarat lehet vele préselni, ami a szenzorról is lefújja a lefújhatót...)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vinkler írta:
2018.08.24., pén. 11:50
Neked van?
Szöszöm? Előfordul, de a tükrön nem nagyon zavar. :D Van LensPen-em is a táskában, bár az objektívhez való. Nagyobb szakboltokban szokott lenni nyílt nap ingyenes tisztítással, azokra szoktam elvinni a cuccot pár havonta, 20-30 perc alatt tisztára pucolják az összes objektívemet és a vázat is.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

fapaci írta:
2018.08.24., pén. 11:47
Vinkler írta:
2018.08.24., pén. 11:44
Apropó tükör... Mit szoktatok tenni az idegesítő kis szöszökkel, ami feltapad rá?
Mármint a tükörre? Hát leszedjük róla. ;) LensPen + körtepumpa.
Neked van? :rolleyes:
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vinkler írta:
2018.08.24., pén. 11:44
Apropó tükör... Mit szoktatok tenni az idegesítő kis szöszökkel, ami feltapad rá?
Mármint a tükörre? Hát leszedjük róla. ;) LensPen + körtepumpa.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

fapaci írta:
2018.08.24., pén. 11:36
Vinkler írta:
2018.08.24., pén. 10:19
A Nikon is beszáll a tükör nélküli fényképezőgépek versenyébe.
A HVG nem túl tájékozott a kérdésben. Valójában két új Nikon MILC érkezik, a 24 Mpixeles Z6 és a 45 Mpixeles Z7, mindkettő fullframe érzékelős, Z bajonettes és nem éppen olcsó (700e ill. 1.150e Ft). 10 nap múlva jön a nagy Canon MILC is, majd jól megnyomkodom őket. Pár hete egy fotós táborban volt szerencsém a Sony A9 csúcsgéppel barátkozni, így hát lesz némi összehasonlítási alapom MILC ügyben.
Lehet, annyira nem kísérem figyelemmel...

Mindenesetre, amikor megjelent a Sony ezzel a technológiával a piacon, lehetett sejteni, hogy ez lesz az irány. Kiiktatni a mechanikát. Nekem tetszettek is a gépek, de végül akkor, árban sokkal többe került volna üveggel, mint a tükörreflexes Nikonom, így végül azt vettem.

A következő sztem már ilyen lesz.

Apropó tükör... Mit szoktatok tenni az idegesítő kis szöszökkel, ami feltapad rá?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vinkler írta:
2018.08.24., pén. 10:19
A Nikon is beszáll a tükör nélküli fényképezőgépek versenyébe.
A HVG nem túl tájékozott a kérdésben. Valójában két új Nikon MILC érkezik, a 24 Mpixeles Z6 és a 45 Mpixeles Z7, mindkettő fullframe érzékelős, Z bajonettes és nem éppen olcsó (700e ill. 1.150e Ft). 10 nap múlva jön a nagy Canon MILC is, majd jól megnyomkodom őket. Pár hete egy fotós táborban volt szerencsém a Sony A9 csúcsgéppel barátkozni, így hát lesz némi összehasonlítási alapom MILC ügyben.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12627
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

A Nikon is beszáll a tükör nélküli fényképezőgépek versenyébe.

http://tablet.hvg.hu/tudomany/20180824_ ... ykepezogep
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2018.07.18., szer. 21:26
Aszpirin írta:
2018.07.18., szer. 21:21
Nincs AKKORA különbség a Canon meg a Nikon között, ami egy totális rendszerváltást indokolttá tenne.
Nincs, így hát az ilyen vitáknak sincs értelme. Az ilyen döntéseket csak komoly fájdalom árán lehet felülbírálni. Én beleragadtam a Canon világba 30 évvel ezelőtt, már így fogok meghalni, bármit is hoznak össze a mérnökök és a tesztelők.
Nem is vitának szántam - mert úgy érzem ezen a téren teljesen egyetértünk - csak szimpla megjegyzésnek.
Addendumként: Nikonosként, szentségtörés vagy sem - hegymászások alkalmára (ez az a felhasználás, amire elég vad ötlet lenne DSLR-t használni) éveken keresztül egy Canon G10-et használtam. (A “canon-hívő” jóbarátomé volt hasonló célból, ő adta el nekem féláron, pár hónaposan, mert beleszerelmesedett egy másik kis masinába - aztán fél év múlva vett magának ismét inkább egy G10-et.). Imádtam. Komolyabb amatőröknek szánt, full fémvázas gép volt, nevezzük “szappanosdoboznak”... de a szappanosdobozok Jaguárja volt, ilyen nyalánkságokkal, hogy élő hisztogramm, meg beépített fényszűrő... A Nikon hasonló kategóriás gépei labdaba sem rúgtak mellette. Hogy az a gép miket élt át... és hányszor gondoltam, hogy kész, ennek most befellegzett... de mindent túlélt, pedig nem arra tervezték, amire használtam. Mai napig megvan és működik, bár szegény hogy néz ki már.... (aztán a használatban leváltotta pár éve egy kis Olympus-strapagép, ami már tényleg víz- por- és ütésálló, és extrém hőmérsékleteket is kibír. - és persze korszerűbb elektronikával rendelkezik: GPS, telefon-appból irányíthatóság, WiFi stb)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2018.07.18., szer. 21:21
Nincs AKKORA különbség a Canon meg a Nikon között, ami egy totális rendszerváltást indokolttá tenne.
Nincs, így hát a márkavitáknak sincs sok értelme. Az ilyen döntéseket csak komoly fájdalom árán lehet felülbírálni. Én beleragadtam a Canon világba 30 évvel ezelőtt, már így fogok meghalni, bármit is hoznak össze a mérnökök és a tesztelők.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2018.07.15., vas. 11:20
Másik új élményem a Nikon D850 volt, amit nyomkodhattam néhány órán át. Fantasztikus masina, talán a legjobb DSLR jelenleg, nekem jobban tetszik, mint az 1DX és az 5DmIV. Gyors, precíz, kényelmes és nagyon okos. Ha most kezdeném a szettem összeállítását, szerintem ezzel a masinával nyitnék.

Off: Amúgy a felsoroltak közöl BMW-t vennék legkevésbé.
Hadd szóljak hozzá bunkó BMW-sként :smile29:

Mivel nálam minden, ami SLR, az Nikon, egy Canon-váz megvásárlása teljes “rendszerváltást” jelentene...
(valszeg te is erre gondoltál)
Volt már ilyen ingerenciám (még az 5D megjelenésekor, akkoriban egy darabig szerintem az volt a legjobb DSLR váz), de aztán győzött a józan ész... Most már eszemben sem áll Canon-ra áttérni, még ha gondolkodnék is fejlesztésben (de nem...). És ez nem azt jelenti, hogy nem tetszik, amit a Canon produkál. Csak ha már egy magamfajta amatőr egyszer meghozott egy (szerencsés vagy szerencsétlen) döntést a két nagy között, és rendelkezik már egy rakat obival is, akkor lássuk be, ezt megváltoztatni anyagi szempontból nem annyira indokolt. Nincs AKKORA különbség a Canon meg a Nikon között, ami egy totális rendszerváltást indokolttá tenne.

Ja, a lényeg lemaradt: a BMW jó autó ;peace;
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

lehoako írta:
2018.07.15., vas. 08:47
Az, h Magyarországon a rendőrautók bizonyos része Skoda, bizonyos része VOlkswagen és bizonyos része Audi, abból levonható a következtetés, h a BMW nem jó autó? Mert kb. itt tart az előbbi filozófia.
Részemről nem volt ilyen következtetés, csak a pár héttel ezelőtti, a Canon zuhanásáról szóló kijelentésedre reagáltam a fotóval. Tőlem még egyik fotómárkáról sem hallottál olyant, hogy nem jó, maximum annyit, hogy számomra nem pálya, vagy egyszerűen nem érdekel. Hogy egy korrupt hivatal mire költi felelőtlenül a közpénzt, erősen más eset, mint hogy egy fotográfus, vagy vállalkozás milyen munkaeszközöket vásárol a saját pénzén. Utóbbiaknál vélhetően némi piacelemzés és logikus gondolkodás is lezajlik a döntés előtt.

Az Azori szigeteken volt szerencsém találkozni egy svájci fotós öregúrral, aki mikor meglátott minket a párommal és a felszerelésünkkel (távolról szemlélve képesek vagyunk profiknak tűnni :D ), odajött hozzánk beszélgetni. Elmondta, hogy 30 éven át cipelte a mienkhez hasonló zsákot Canon cuccokkal megtöltve, de már fáj a háta, eladott mindent és vásárolt egy Leica kompaktot egy utazózoommal (ott is lógott a nyakában). Nem tudja azt a minőséget, mint a Canon tükrösei és objektívjei tudtak, viszont mindig nála van és már nem is akar művészkedni, csak travel fotókat készít emlékbe. Erről van szó, kérem! Feladathoz és körülményekhez választunk eszközt.

Másik új élményem a Nikon D850 volt, amit nyomkodhattam néhány órán át. Fantasztikus masina, talán a legjobb DSLR jelenleg, nekem jobban tetszik, mint az 1DX és az 5DmIV. Gyors, precíz, kényelmes és nagyon okos. Ha most kezdeném a szettem összeállítását, szerintem ezzel a masinával nyitnék.

Off: Amúgy a felsoroltak közöl BMW-t vennék legkevésbé.

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »

fapaci írta:
2018.07.13., pén. 08:22
Aszpirin írta:
2018.07.12., csüt. 21:18
...És ebben a körben egyelőre valóban nem kell a Canon-nak féltenie a piacát. Azt már régóta megfigyeltem, hogy a profi sportfotósok körében messze vezet a Canon... ha nem méssz közel, akkor is egyből látod a fehér színű “kályhacsöveket”...
Világos, csak pár hete arról volt itt szó, hogy a Canon néhányak szerint évek óta nem fejleszt, csak másokat kopíroz és le is maradt a versenyben... Ennek fényében elég fura, hogy töretlenül vezeti a Pro világ piacát.
Na, megjöttem, kicsit le vagyok terhelve de a talit ne feledjük!

A Canon az elején lopott rengeteget, erről megfeledkezett a kollektív emlékezet, de akkor már ne menjünk bele újra. A
z, h Magyarországon a rendőrautók bizonyos része Skoda, bizonyos része VOlkswagen és bizonyos része Audi, abból levonható a következtetés, h a BMW nem jó autó? Mert kb. itt tart az előbbi filozófia.

AZt sem hiszem, h a Leica pl. ne lenne annyira jó, mint a Canon, mégse használják ennyien. Nyilván nem minőségi okokból. Sok dolog jön itt össze.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2018.07.12., csüt. 21:18
...És ebben a körben egyelőre valóban nem kell a Canon-nak féltenie a piacát. Azt már régóta megfigyeltem, hogy a profi sportfotósok körében messze vezet a Canon... ha nem méssz közel, akkor is egyből látod a fehér színű “kályhacsöveket”...
Világos, csak pár hete arról volt itt szó, hogy a Canon néhányak szerint évek óta nem fejleszt, csak másokat kopíroz és le is maradt a versenyben... Ennek fényében elég fura, hogy töretlenül vezeti a Pro világ piacát.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2018.07.12., csüt. 19:48
Az alábbi képen láthatjuk, ahogy szerencsétlen Canon éppen piacot veszít a professzionális felhasználók körében (is). :smile29:

World Cup 2018.jpg
Jah, hát ha van valami, aami nehezebb, tudás- és felszerelés-igényesebb még a természetfotózásnál is, akkor az a sportfotózás, főleg ha az esemény egy focivébé... Az a 90 perc és a fontos eseményei egyszer vannak, ha lemaradtál róla, annyi. Naná, hogy kell ide a sokmilliós felszerelés... És ebben a körben egyelőre valóban nem kell a Canon-nak féltenie a piacát. Azt már régóta megfigyeltem, hogy a profi sportfotósok körében messze vezet a Canon... ha nem méssz közel, akkor is egyből látod a fehér színű “kályhacsöveket”, és csak annyit kell tudni, hogy a fehér a profi Canon teleobjektívek színe...
Minden tiszteletem ezeké az embereké, ide bizony nem elég a sokmilliós cucc sem, ez egy nagyon nehéz és valószínűleg stresszes szakma is... nem is szólva arról, hogy milyen körülmények között gyakorolják, összezsúfolódva, egymás hegyén-hátán... :smile53:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Az alábbi képen láthatjuk, ahogy szerencsétlen Canon éppen piacot veszít a professzionális felhasználók körében (is). :smile29:
World Cup 2018.jpg
World Cup 2018.jpg (520.16 KiB) Megtekintve 1231 alkalommal

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »




2 hours ago, Aszpirin said:




No problemo, akkor megnézem otthon... nem ígérek semmit, mert közben volt egy nagy költözés, és remélhetőleg nem lettek akkor kidobva... az utolsó filmes gépem (egy Nikon F75  , szóval az F4 “kisujjáig sem ér fel) mindenesetre még megvan....



Amúgy milyen gép az a középformátumú, amit említettél?





Semmi baj, kedves vagy, h felajánlottad, de tele vagyok filmmel, van kb 200 tekercs Kodacolorom, meg lejártból is nagyon jó vagyok, elképesztő, milyen a 20 éve lejárt Ilford Delta 400as...



A MF egy Yashicamat 124G. Igen, van ilyen kis kapucnija is, mint az alsó lencsén látszik :-). Amikor az emberek meglátják, látom rajtuk, h vagy tudják, mi az, vagy nem. A fiatalabbak már egyáltalán nem... :-) Az viszont, ahogy fel kell csörlőzni 2 expo között, óriási. Ha nem lehetne vele fényképezni, ez lenne a legjobb rész :-))).


Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »




6 perce, fapaci írta:




Offtopic!




Tényleg, bocsi!!! 
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




41 minutes ago, Aszpirin said:




Ha még fotózol filmre, emlékeim szerint lehet hogy van néhány tekercs felhasználatlan filmem (köztük talán Tri-X is), ha érdekel előkeresem őket és neked adom ingyen-bérmentve... (remélem meg is találom őket)





Offtopic!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »




1 perce, lehoako írta:




Előre is köszönöm, ha úgy alakul, hálás vagyok már most. 




No problemo, akkor megnézem otthon... nem ígérek semmit, mert közben volt egy nagy költözés, és remélhetőleg nem lettek akkor kidobva... az utolsó filmes gépem (egy Nikon F75  , szóval az F4 “kisujjáig sem ér fel) mindenesetre még megvan....



Amúgy milyen gép az a középformátumú, amit említettél?

  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »




Just now, Aszpirin said:




Ha még fotózol filmre, emlékeim szerint lehet hogy van néhány tekercs felhasználatlan filmem (köztük talán Tri-X is), ha érdekel előkeresem őket és neked adom ingyen-bérmentve... (remélem meg is találom őket)





Előre is köszönöm, ha úgy alakul, hálás vagyok már most. 

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »




2018. 06. 06. at 10:15, lehoako írta:




Volt egy kósza ötletem, hogy kiviszem a középformátumút, de végül is így jobb lett az eredmény. Az F4es a Világ legjobb gépe, bocsánatot kérek :-))).





Ha még fotózol filmre, emlékeim szerint lehet hogy van néhány tekercs felhasználatlan filmem (köztük talán Tri-X is), ha érdekel előkeresem őket és neked adom ingyen-bérmentve... (remélem meg is találom őket)

  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: lehoako »




13 hours ago, fapaci said:




Kis géppel még inkább turistának néznek.  Van egy olyan érzésem, hogy most éppen keveredik benned a fotós és a turista kategória.



Ami Neked Budapesten közhelynek minősül és direkt nem fotózod, arról születhet egy néhány országgal odébb díjakat nyerő fotó, szóval érdemes ezzel óvatosan bánni. Francia fotópályázatokon nem találkozol az Eiffel toronnyal, de oda tévedt külföldi fotósok közül kevesen hagynák ki a vasszörnyet.



Nem fogsz egyetérteni vele, de a fotós képzés első lépcsőfoka szerintem az, hogy tudj képeslapfotókat készíteni (és most nem a gagyira gondolok, mert akár egy naplementés kép is lehet igényes). Ha ehhez megvan a technikai tudás, akkor lehet művészkedni. Én legalábbis azt a művészt tisztelem, aki tisztában van a szakmai alapokkal és tudatosan rúgja fel, tekeri ki a szabályokat. Aki nem tudja a szabályokat, de művészkedik, az számomra csak ripacs és csaló. Ezzel a véleményemmel erősen megosztom a fotós ismerőseimet, szóval nem kötelező egyetérteni vele.





Ezt hosszabbra akartam, tegnap délután rohanósba voltam...



NIncsenek fix kategóriák, illetve akármennyire fixek, természetesen keverednek. 



Pont ezt írom, h nagyon kell vigyázni, h ne azt és ne úgy, ahogy mások, mert csak rágsz még 1 picit a 293szor lerágott csonton. Először rám is hatott az Eiffel-torony nagyon, by night lőttem róla egy egész tekercset színesre. Aztán többedszerre és aztán sokadszorra már mást lőttem Párizsban, ha épp volt nálam gép és nem ettem le egy gyros-szal a Quartier-ben :-))). Vagy ugyaniulyen reveláció volt a Défense, ahol először láttam felhőkarcolót meg a Grande Arche-t 1991-ben. Épületeket doksinak, szocio-háttérnek tudok elképzelni, de nem önálló témának, az archi egyáltalán nem vonz, a képre kifejező ember kell, egy házról, építményről én, lehoako senkinek nem szeretnék üzenni. Arról, h azt m ilyen emberi kontextusban láttam, már talán. 



Talán adja magát, h betegyek egy korábban már betettet, pont ide illik ezzel az "épületes közhelyezéssel". A képet még akkor csináltam, amikor spontán és rendőrök által büntetett örömködés volt a hídramászás a Szabihídon (látható, h nincs hetrázás meg hullahoppozás a sínen stb.), ráadásul, bocsánat, hideg bökő, FILMRE. :-) (Nikon F4 + Sigma 18-35 f/4-en, Kodak Tri-X 400) Azóta, hogy Tarlós direkt promotálja a Szabi hídon a Woodstockot, számomra varázsát vesztette. Csinálják csak a mainstreamerek, akik mennek a divattal meg Tarlóssal. Mennek is már nem is sokára. :-)



Szóval, ez volt a várós játék, az alak, aki a lámpa alatt áll, vagy a 2 csajszi, akik felülről nézik az akciót, mind ott voltak, ilyen a pillanat, rolleres csajszi se volt megbeszélve, jött és ment. A kép egy etűd, nem indítom, nevezem, örülök, h megvan a pillanat a rolleres csajszi combfixes árnyékharisnyájával, felül a több mint 1/3 holttérrel, csajszika 2/3-nál, korlátok is jók, sok fény-árnyák kontraszt van, okosan dolgozik a film (kábé nulla utómunka van rajta, kereten látszik, h még a kivágással se játszottam), csajszi feje árnyéka is a helyén, hajlik a zöld vas, felfelé tart a kompozíció, és állított, ami külön tetszik benne. 



Volt egy kósza ötletem, hogy kiviszem a középformátumút, de végül is így jobb lett az eredmény. Az F4es a Világ legjobb gépe, bocsánatot kérek :-))).



Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »




4 órája, ZolaBA írta:




. és az emléket jobban visszaadja 800 szar átpörgetése mint a 10 válogatott, netán 1-2 profi kép... Szerintem




Majd írd meg, hogy azt a 800 “szart” hányszor pörgeted át elejétől végéig még egyszer az elkövetkező 10 évben. Ha csak egyszer is, akkor tényleg nagyon tisztellek, de ha egynél többször, akkor istencsászár vag, de tényleg. De ne kínozd vele szerintem a haverjaidat. Ha ki tudsz választani belőlük mondjuk 25-öt, azt majd szívesebben pörgeted át, akár családdal, akár haverokkal, akár egymagad. Szerintem. 
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15208
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »




2 minutes ago, ZolaBA said:




Mégsem fogom letörölni, mert a gyors turista fotó célja nem a professzionális kép készítés, ahol a kép önmagában mutat valamit, hanem személyes emlék, amihez jó ha ferde, jó ha életlen, jó ha helyenként bemozdult... és az emléket jobban visszaadja 800 szar átpörgetése mint a 10 válogatott, netán 1-2 profi kép... Szerintem  





Abszolút így van. Ezért szajkózom, hogy tisztázni kell a célt, aztán ahhoz választani eszközt és módszert. Én is lövök emlékbe werkfotókat a túrákon, de azokat nyilván nem publikálom.


Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Digitális fényképezőgép

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »




2018. 05. 31. at 14:58, Aszpirin írta:




lefotóznak mindent huszonötször, hazamennek 1300 digitális képppel, majd komoly időt eltöltve kiválasztják azt a 10-et, amit megéri megtartani. A többit is megtartják, de valószínűleg életükben már soha nem veszik elő többé. Így születik a digitális szemét, ami aztán HDD-hegyeken végzi... 





Vicces  de persze van alapja.



Tegnap jöttünk meg egy családi hétvégi Hallstatt-i turistáskodásból. 800 képet lőttem a kis Samsung NX300 MILC-el. Tulajdonképpen külső szemmel ennek 100%-a digitális szemét. Baráti mutogatáshoz meg van benne kb. 10 valamire való, véletlen jobban sikerült kép   Mégsem fogom letörölni, mert a gyors turista fotó célja nem a professzionális kép készítés, ahol a kép önmagában mutat valamit, hanem személyes emlék, amihez jó ha ferde, jó ha életlen, jó ha helyenként bemozdult... és az emléket jobban visszaadja 800 szar átpörgetése mint a 10 válogatott, netán 1-2 profi kép... Szerintem  



Itt van pl ez. mondhatni digitális szemét csak, nekem mégis tetszik és emlék, hogy lestük mikor megy el a felhő


(Dachstein/Krippenstein/5fingers)


Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Válasz küldése

Vissza: “Technikai eszközök”