Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

nemtomm írta:
2019.01.30., szer. 14:49
[A Pali szerint ennyi zsetonért még nem gyártottak olyat... :smile29:
Most már kíváncsi lennék én is az UHD képére... :D
Ezeknek a gépeknek az a nagy előnye, hogy csak be kell dugni a kábelt és működnek, bemegy a HDMI-n az UHD jel és a gép felvetíti a vászonra. Ezáltal az UHD élvezete elérhetővé vált az "átlagos házimozis" számára akkor is, ha DLP "párti".

A jó HDR kép a vásznon egy egészen más módszerrel születik ... szerintem legalábbis.

Az UHD-nak 3 előnye van:
- HDR (PQ alapú EOTF függvény, amely abszolút fényességeket tárol)
- 4K felbontás
- Széles színtér

Nézzük meg, hogy ebből mit mutat meg pl. egy UHZ65 a vásznon:

- A HDR az elég jól megcsinált lézer-vezérlés miatt megjelenik, tehát LÁTJUK mi történik a sötét jelenetekben. Ez már valami. Persze az átviteli függvénynek KÖZE NINCS a szabványhoz, azaz NEM azt látjuk a vásznon, amit kellene. Ezt azonban kevesen veszik észre.

- 4K felbontás: ez is megjelenik a képben, de az optika NEM elég éles ahhoz, hogy a pixeleket elfogadható módon a vászonra képezze. A kép élessége ennek ellenére NEM ROSSZ ... de kb. ugyanilyen éles képet egy "rendes" 1080p (0,95") DLP is tud vetíteni. Egy "átlagos" 4K-s (vagy "rezgetős") LCD-nél azonban valamivel élesebb a kép.

- Széles színtér: ebből semmit nem látunk, mivel a gép a Rec.709 színteret sem fedi le szerintem (ezt szemre mondom, egy műszeres mérés még mondhat mást ... de nem hiszem).

A fentiek nem hangzanak túl jól, de azért nagy öröm, hogy az UHD előnyeiből kettőt részben kihasználhatunk. Ez tényszerű előrelépés.

Ha viszont a "best-of-the-best" kép vetítése a feladat, akkor nagyon is vannak erre lehetőségek, de ezekhez már valamennyi szakértelem kell, tehát NEM a "nagyközönségnek" valók.

Fontos "peremfeltétel", hogy nem nagyon van olyan DLP, ami akár csak távolról is meg tudná közelíteni az igazi HDR-hez szükséges natív kontrasztot. Emiatt LÉNYEGTELEN az, hogy PQ alapú, vagy "sima" gamma kódolású jelet nézünk egy mai DLP projektoron. Egy jó gamma tracking-et tudó projektor pontosabb fényességi-skálát vetít a HDR-ből konvertált (10-12 bites) gamma alapú jelből, mint egy szar UHD projektor az eredeti UHD jelből. Magyarul NEM az számít, hogy milyen kódolású jelet tud a gép fogadni, hanem az, hogy amit fogad, azt mennyire pontosan jeleníti meg. Ebben a régebbi, de komoly gépek NAGYSÁGRENDEKKEL jobbak mint egy mai, műanyag gép.

Olyan DLP viszont nagyon is létezik (és már 10 éve is létezett) amelyiknek a színtere jóval nagyobb, mint a Rec.709 háromszög. Ezek nem jellemzően otthoni felhasználásra szánt gépek, de pl. mozistúdiók számára régóta gyárt az ipar DCI-P3 (közeli) színtérrel pici, formás, szexi projektorokat.

A jó UHD kép receptje tehát (szerintem):

- veszünk egy referencia-minőségű projektort aminek legalább 1080p a felbontása (nyilván 0,95"-es chip lesz benne). Lesz még benne izmos lámpa, korrekt szín-dekódoló rendszer, jól működő CMS, becsületes RGB együttfutás és gamma tracking.
- előny ha a gépnek eleve nagyobb a színtere, mint a Rec.709 háromszög, de ez NEM létkérdés (arra van a színszűrő! :-)
- 10 vagy 12 bites színcsatornánkénti színmélységgel (de gamma függvénnyel) meghajuk a gépet HTPC-vel
- bekalibráljuk a projektort DCI-P3 (vagy BT.2020) színtérre. Magyarul a gép csak nyugodtan "próbálkozzon" a nagy színtérrel, nyilván tökéletesen NEM fog neki sikerülni, de ha jó a gép, akkor a saját színterén belül (ami tipikusan nagyobb mint a Rec.709 háromszög) gyakorlatilag tökéletes lesz a színvisszaadás.
- ha a projektor felbontása nagyobb, mint 1080p, akkor a 4K plusz fényességjel-felbontásából is látunk valamit.

Ezzel a rendszerrel mit látunk az UHD előnyeiből?

- A HDR jel KORREKT módon lesz megjelenítve a vásznon. Persze a gép feketeszintje miatt az űrsétás jelenetekben picit szürke lesz a háttér ... de ami a vásznon megjelenik, abba nem nagyon lehet belekötni. A kép dinamikája sokkal jobb lesz, mint az SD képé, vagy mint egy pici chip-es HDR projektor képe.

- 4K felbontás: A kép élessége kiváló lesz ugyan, de a 4K (fényesség-jelének) élvezetéhez 1080p feletti felbontású projektor kellene. Viszont a 4K kép 4:2:0 kódolással éppen egy 4:4:4 kódolású 1080p jellé "válik" akkor, ha a fényességjel felbontását megfelezzük. UHD forrásból tehát 4:4:4 színábrázolással mozizhatunk az 1080p projektoron, ha MadVR-t (és HTPC-t) használunk. Ez csak pici része a 4K előnyének ... de azért sokkal több, mint a semmi. 1440p géppel pedig a plusz felbontás is jól láthatóvá válik (még ha el is marad a valódi 4K-tól).

- Széles színtér: ezt gyakorlatilag jól, vagy akár teljesen is kihasználhatjuk (a DCI-P3-nál nagyobb színtérre felesleges lőni, ez viszont simán megoldható).

Ezzel a módszerrel tehát a UHD összes előnyét kihasználhatjuk valamennyire. A széles színteret akár "fullosan" kihasználhatjuk, a többi előnyt kisebb részben, de mindegyiket "láthatóan". NAGYSÁGRENDEKKEL jobb lesz a végeredmény, mint bármi, amit a modern, műanyag, pici chip-es gépek tudnak. Ez az út természetesen NEM való mindenkinek ... de aki igazi minőséget akar, annak VAN rá lehetősége, a kifogások tehát feleslegesek. :-)

Mivel azonban a legtöbben új, bolti, csili-vili gépet akarnak jótállással és "plug and play" működéssel, szerintem NAGYON kell örülni, hogy végre ez is lehetséges! Végre mindenki járhatja a saját útját, a lehetőség már adott.

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: irishcream »

nemtomm írta:
2019.01.30., szer. 14:49
-KP- írta:
2019.01.30., szer. 14:43
Kérdés ha ezek a gépek nem jók, csak használhatóak, akkor melyik az a gép, ami ennyiért jó is, nem csak használható? Van egyáltalán ilyen?
A Pali szerint ennyi zsetonért még nem gyártottak olyat... :smile29:
Most már kíváncsi lennék én is az UHD képére... :D
Szerintem, csak maradjunk a földön.

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

-KP- írta:
2019.01.30., szer. 14:43
Kérdés ha ezek a gépek nem jók, csak használhatóak, akkor melyik az a gép, ami ennyiért jó is, nem csak használható? Van egyáltalán ilyen?
A Pali szerint ennyi zsetonért még nem gyártottak olyat... :smile29:
Most már kíváncsi lennék én is az UHD képére... :D
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1552
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Kérdés ha ezek a gépek nem jók, csak használhatóak, akkor melyik az a gép, ami ennyiért jó is, nem csak használható? Van egyáltalán ilyen?

Avatar
gyulaipal
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1447
Csatlakozott: 2014.10.21., kedd 10:54
Értékelés: 807

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: gyulaipal »

Kedveskéim,

projektorok témakör:

Az UHZ65-tel (és a "haverjával") kapcsolatban még pár dolog eszembe jutott:

- a lézeres gépben a gyári adatok szerint RGBY színkerék van. Ez nekünk azért gond, mert a gép színterét akkor lehet egyszerűen és hatékonyan megnövelni egy színszűrővel, ha tisztán RGB színekkel vetít a gép. Vagy ha okos benne CMS. Nos, ezzel kapcsolatban vannak (szerintem érthető) kétségeim. Aki széles színteret akar a VÁSZNON, az ezt a projektort (első körben) felejtse el. Ettől még a gép használható, de Rec.709 színtérben fog "brillírozni".

- az UHP lámpás "kistesó" (UHD65) színkereke RGBRGB szegmensekből áll. Annak a gépnek a színtere "tágítható" lenne színszűrővel (még akkor is, ha a CMS egyébként rendkívül ostoba). Annak a gépnek viszont fényereje eleve nincs sok és a szűrő ezt még tovább fogja csökkenteni. De kis vászonra ez a gép vetíthet Rec.709-nél nagyobb színteret (pl. pici mozi, hálószoba, stb.).

A 0,67"-es DLP chip tehát alkalmas a mozizásra, de azért kell kompromisszumokat kötni. Ennek megértéséhez egy kis matematika/fizika óra következik:

A kisebb mikrotükrökről (a fizikai törvények által garantáltan) gyengébb kontrasztú kép verődik vissza. A kontraszt a tükröcskék felület/kerület arányával, azaz a mikrotükrök méretével "egyenesen arányos". Ha semmi mást nem változtatunk, csak a tükröcskék 2x nagyobbak lesznek, akkor a kontraszt is (kb.) 2x jobb lesz. A kontraszt tehát EGYENESEN ARÁNYOS a tükröcskék méretével (ha minden más változatlan).

A tüköralagút magasságát a lámpa fényfoltjának a mérete határozza meg. Adott lámpa esetén adott magasságú tüköralagút kell (hogy a fényfolt "beférjen" a bejáratán). A tüköralagút "kijáratát" pár lencse leképezi (és közben nagyítja) a DMD-re. Ahányszor magasabb a DMD a tüköralagútnál, annyiszor kisebb szög alatt érkeznek meg rá a fénysugarak a lámpa fókuszpontjánál mérhető kúpszöghöz képest. Ha egy DMD (mondjuk) 2x nagyobb egy másikhoz képest, akkor 2x kisebb KÚPSZÖGGEL érkezik meg a nagyobb DMD-re a fény. A vetítő lencséjébe ekkor fele átmérőjű (azaz negyed felületű) blende elég lesz a fény hasznosításához ... ez viszont 4x-es kontrasztot jelent. A 2x nagyobb méretű DLP chip tehát 4x jobb kontrasztot jelent a kúpszög csökkenése miatt. A kontraszt tehát NÉGYZETESEN ARÁNYOS a DMD méretével.

A végső kontraszt tehát a fenti két hatás szorzata: mikrotükrök méretével lineárisan ÉS (még e felett) a DLP chip abszolút fizikai méretével NÉGYZETESEN arányos lesz a kontraszt (ha minden más változatlan).

Akkor viszont bevezethetünk egy "kontraszt állandó" mérőszámot, amit a fenti adatokból számolhatunk ki (és persze csak a chip-ek egymáshoz hasonlítására használható, semmi másra). A mikrotükrök méretét szorozzuk össze a chip méretének négyzetével, így tehát (persze kerekítve):

A 0,47"-es "fos-4K" chip esetén ez a szám:
5,4(mikron)*0,47"*0,47" azaz 1,19. A 0,45"-es DLP chip "kontraszt állandója" tehát kb. 1,19

A 0,66"-es "kaki-4K" chip esetén ez a szám:
5,4(mikron)*0,66"*0,66" azaz 2,35. A 0,66"-es DLP chip "kontraszt állandója" tehát kb. 2,35

A 0,9"-es 2560 pixeles chip esetén:
7,56(mikron)*0,9"*0,9" azaz 6,12. A 0,9"-es, 2560pixeles DLP chip "kontraszt állandója" tehát kb. 6,12.

Ugyanez a 0,95"-es 1080p chip esetén:
10,8(mikron)*0,95"*0,95" azaz 9,75. A 0,95"-es, 1080p DLP chip "kontraszt állandója" tehát kb. 9,75.


Egy dolgot azonban még nem vettünk figyelembe: az 5,4 mikronos "pici-ócó" chip-ek esetén a Texas Instruments megnövelte a mikrotükrök billenési szögét 12-ről 17 fokra. Ez valamennyit javít a pici chip-ek kontrasztján. De a kontraszt ettől "csak" első hatványon függ, a chip méretétől viszont négyzetesen, tehát a DLP CHIP MÉRETE A LEGFONTOSABB PARAMÉTER a végső kontraszt szempontjából. Mivel a 0,47"-es és a 0,66"-es DMD-k teljesen azonos tükröcskéket használnak, a közöttük levő különbség tényszerűen egy 2x-es szorzó, itt nincs "kifogás". Emiatt a 0,47"-es chip szerintem alkalmatlan házimozis használatra.

Ezek a számok csak a chip-ek összehasonlításra szolgálnak, de pl. azt szépen mutatják, hogy ha "azonos módon" építenénk mindegyik chip-ből egy-egy projekrort, akkor a példa kedvéért:
- ha a 0,45"-es chip (mondjuk) 1190:1 kontrasztot produkálna, ugyanakkor
- a 0,66"-es kb. 2350:1-et mutatna,
- a 0,9"-es (2560pixel) chip kb. 6120:1-et és
- a 0,95"-es (1080p) chip 9750:1 kontrasztot érne el.

Vannak a feladatban további elhanyagolások is, de a lényeg szerintem látszik.

Természetesen a valóságban a projektorok kontrasztja kevésbé különbözik a fenti számoknál, mivel:

- Ma már léteznek kisebb fényfoltra (és/vagy kisebb szögben) világító UHP lámpák, ezért a modern gépek (gyárilag) relatíve jobbak, mint egy hasonló, de 10 éves gép VOLT (szintén gyári állapotában). A modern lámpát azonban könnyen be lehet tenni egy régebbi, nagy chip-es gépbe is, tehát a modern technológia előnyeit a valóságban MINDEN gép kihasználhatja. Akkor viszont ismét a fenti számok közelébe kerül a különbség ... és MINDIG a nagy chip "nyer". Itt tényleg a méret a lényeg.

- A lézer fényforrás is javíthat a helyzeten, ez kisebb foltra világíthat és nagyobb fényerővel, így valamennyit javulhat a kontraszt. Ez is segít a modern chip-ek pici méretből adódó hátrányát csökkenteni.

- Senki NEM mondta, hogy a projektornak a lámpa által termelt fényt jól kell hasznosítania. A házimozis gépek között jelentős különbségek vannak fényerőben akkor is, ha azonos lámpa és azonos DMD van bennük. A tervezéskor dől el, hogy a gépet jobb kontraszra "hegyezik ki" és ennek érdekében a mérnökök "beáldoznak" valamennyi fényerőt (tipikusan a lámpa nagyobb szögű sugarait kizárják a képalkotásból) vagy pedig fényerőre optimalizálnak (és kihasználják a "ferde" sugarakat) de ekkor persze csökken a kontraszt. A pici chip kontraszt-hátránya tehát a fényerő "kárára" is csökkenthető, akár gyárilag is. A nagy chip használatával viszont minden paraméter egyszerre lehet maximális.

- A lámpa teljesítményének a növelése is javít a helyzeten, régebben a lámpák tipikusan sokkal kisebbek voltak a házimozis gépekben, mint mostanában. Ez is előny az új gépek javára.

Megjegyzendő, hogy a 3 chip-es DLP-k fényhasznosítása legalább 2x jobb az 1 chip-es gépekhez képest, tehát ezekkel fele felületű lencsével érhető el azonos fényerő (azaz kb. dupla kontraszt mellett). Ez picit olyan, mintha a 3db chip megfelelne egyetlen "nagyobb" chip-nek kontraszt szempontjából. Ha valóban "best-of-the-best" minőségű HDR kép megjelenítése a cél, akkor a legjobb egy 3db NAGY DLP chip-et tartalmazó gép lenne. Ezek azonban drágák ... ma még legalábbis.

A projektornak azonban (sajnos) elengedhetetlen része az elektronika is. Ebben sajnos az olcsó gépek nem szoktak jók lenni ... de hát valamit valamiért.

Az UHD65-öt és az UHZ65-öt alapvetően NEM azért szeretem, mert jó projektorok. Nem azok. Jó projektorok akkor lennének, ha a vetítési paramétereik legalább megközelítenék a korrekt szín- gamma és szürkeskála megjelenítésre képes gépeket. Ettől függetlenül ez a két gép végre megüti a HASZNÁLHATÓ szintet, csak bele kell dugni a kábelt, bekapcsolni őket, vetítenek UHD forrásból és a kép nézhető. Ennyi pénzért ezt még eddig nem láttam, hogy (új) DLP meg tudta volna csinálni. És persze a lézeres gép fényereje is jó, a "jól" megcsinált lézer-vezérlés miatt az UHD előnyeiből kettőt is kihasználhatunk: a HDR-t és a 4K felbontást. Aki ezek után azon szomorkodik, hogy a gép a Rec.709 színteret sem éri el teljesen, az túl sokat akar a pénzéért. Ezek pici chip-es gépek, itt MUSZÁJ kompromisszumot kötni, jelen esetben a fő kompromisszum a korlátolt színtér. Ennél rosszabb sose legyen, mivel ez látszik a legkevésbé az "átlagos" filmeken.

Aki ért a projektorokhoz, az ilyen gépet ("komoly" célokra) nem vesz, az valami "komoly" gépet választ (használtat vagy újat) így a gyártó nyilván NEM is ezt a "réteget" célozta meg ezekkel a gépekkel. A hobbista számára viszont ezek szerintem (végre) elfogadható kompromisszumot jelentenek.

GyP

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Fish írta:
2019.01.29., kedd 19:27
zseniális, viszont nem találom az okos pro cinema hangáteresztő festéket , pedig vettem volna szívesen! :D
Perforált lemezt fested le vele!

Avatar
csacsumicsa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.12.06., szomb. 18:01
Értékelés: 30

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: csacsumicsa »

Fish írta:
2019.01.29., kedd 19:27
zseniális, viszont nem találom az okos pro cinema hangáteresztő festéket , pedig vettem volna szívesen! :D

De lehet DIY módon pelenka anyagot kifeszíted és lefested okos festékkel és az már tudja a dolgát :D :D :napsut:

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Fish »

zseniális, viszont nem találom az okos pro cinema hangáteresztő festéket , pedig vettem volna szívesen! :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
csacsumicsa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 123
Csatlakozott: 2014.12.06., szomb. 18:01
Értékelés: 30

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: csacsumicsa »


Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

winzsolt írta:
2019.01.28., hétf. 14:16
Üdv. Mitsubishi HC7000 projektorhoz szeretnék izzót rendelni gyárit, vagy gyárival megegyező minőségűt, de annyi féle webshop van a világban, nem tudom hogy melyik árul tányleg jó minőségű izzót. Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, konkrét webáruház is jöhet!

Szereld ki a lámpát, olvasd le mi van ráírva, írd be ugyanazt a google ba és kidobja a találatokat. Érdemes a fényképen látottakat leegyeztetni, hogy valós-e?
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Csutka írta:
2019.01.28., hétf. 19:18
Tettem fel egy kérdést, újra megkérdezem.

Mi a jelenleg kapható legjobb képminőséget nyújtó médialejátszó.
4K és HDR is fontos, a 720 és 1080 anyagok felskálázása plusz a stabilitás.
Esetleg mi várható a közeljövőben, ami über-brutál képminőséget tud majd?

HTPC nem pálya, sokat összeraktam és valóban jobb is lehet - csak médialejátszó.
Plusz a rengeteg kipróbáltam és semmi különbséget nem láttam véleményekkel sem tudok mit kezdeni.

Nekem jelenleg OPPO 205 van és egy Dune Solo4K is.
Az OPPO marad, de szeretnék egy csúcs készüléket vásárolni.

:smile32:
Nekem ez a csúcs: https://osmc.tv/vero/
Wireless távirányító, lejátszik mindent amim van, jár hozzá 5 év support és az sem fáj ha elromlik és csak íves megoldással lehet javítani.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Szalon
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 930
Csatlakozott: 2011.11.14., hétf. 13:09
Értékelés: 1373

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Szalon »

Csutka írta:
2019.01.28., hétf. 19:18
Quetz írta:
2019.01.28., hétf. 18:24
Ebben a formában ez a kijelentés barokkos tulzás. Elsőként tisztáznod kellene, mit jelent a nagyságrend. Ha mondjuk fullhd és uhd az egy nagyságrend, akkor az oppo natív 1080p-ből natív 8k vagy esetleg 16k képet csinál?
Tettem fel egy kérdést, újra megkérdezem.

Mi a jelenleg kapható legjobb képminőséget nyújtó médialejátszó.
4K és HDR is fontos, a 720 és 1080 anyagok felskálázása plusz a stabilitás.
Esetleg mi várható a közeljövőben, ami über-brutál képminőséget tud majd?

HTPC nem pálya, sokat összeraktam és valóban jobb is lehet - csak médialejátszó.
Plusz a rengeteg kipróbáltam és semmi különbséget nem láttam véleményekkel sem tudok mit kezdeni.

Nekem jelenleg OPPO 205 van és egy Dune Solo4K is.
Az OPPO marad, de szeretnék egy csúcs készüléket vásárolni.

:smile32:
Ez engem is érdekelne, bár szerintem érdemesebb lenne a helyére átvinni ezt a részt...
https://avx.hu/forum/viewtopic.php?f=104&t=111928
Avantgarde Acoustic Duo G2
Avantgarde Acoustic Model THREE
Lumin A1
Siltech

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: kargidje »

redbulova írta:
2019.01.28., hétf. 18:28
Mozisabb, plasztikusabb, nézhetőbb. De ez nekem a véleményem és nehéz meghatározni mi a nagyságrend.
HD filmre mindig Oppot használok.
Oppo 105D review:
"If you just want your Blu-ray player to output exactly what's on the disc then Darbee processing is probably not for you"

gondolkodik.gif

Kapcsold ki a Darbee-t, úgy is?

Csutka

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Quetz írta:
2019.01.28., hétf. 18:24
Ebben a formában ez a kijelentés barokkos tulzás. Elsőként tisztáznod kellene, mit jelent a nagyságrend. Ha mondjuk fullhd és uhd az egy nagyságrend, akkor az oppo natív 1080p-ből natív 8k vagy esetleg 16k képet csinál?
Tettem fel egy kérdést, újra megkérdezem.

Mi a jelenleg kapható legjobb képminőséget nyújtó médialejátszó.
4K és HDR is fontos, a 720 és 1080 anyagok felskálázása plusz a stabilitás.
Esetleg mi várható a közeljövőben, ami über-brutál képminőséget tud majd?

HTPC nem pálya, sokat összeraktam és valóban jobb is lehet - csak médialejátszó.
Plusz a rengeteg kipróbáltam és semmi különbséget nem láttam véleményekkel sem tudok mit kezdeni.

Nekem jelenleg OPPO 205 van és egy Dune Solo4K is.
Az OPPO marad, de szeretnék egy csúcs készüléket vásárolni.

:smile32:

Avatar
redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 21:00
Értékelés: 75

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: redbulova »

Mozisabb, plasztikusabb, nézhetőbb. De ez nekem a véleményem és nehéz meghatározni mi a nagyságrend.
HD filmre mindig Oppot használok.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Quetz »

redbulova írta:
2019.01.28., hétf. 18:03
Nekem egy oppo 105D van meg egy Egreat is a 4K lejátszáshoz.
Sima HD filmen az oppo nagyságrendekkel jobb képet ad.
Ebben a formában ez a kijelentés barokkos tulzás. Elsőként tisztáznod kellene, mit jelent a nagyságrend. Ha mondjuk fullhd és uhd az egy nagyságrend, akkor az oppo natív 1080p-ből natív 8k vagy esetleg 16k képet csinál?
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 21:00
Értékelés: 75

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: redbulova »

Nekem egy oppo 105D van meg egy Egreat is a 4K lejátszáshoz.
Sima HD filmen az oppo nagyságrendekkel jobb képet ad.

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: kargidje »

TSanyi írta:
2019.01.27., vas. 14:14
kargidje írta:
2019.01.27., vas. 13:26


Ebben szerintem az a dühítő, amit az Oppo művel az árazásával illetve amit a baromi drága ára sugall.
Az ára szerint szerint ez a legjobb vagy mégsem? gondolkodik.gif
Ne dühögj! Az Oppo tulajok elegedettek a lejátszóval, mást meg ne érdekelje. Bőven elég ha pont a fogyasztók elegedettek!
Én nem dühöngök, mert nem veszek Oppo-t 4-5-10x áron, mint pl. egy Himedia vagy Egreat vagy egy Pana/Sony uhd bd lejátszó.
Igaz, nálunk ill. Európában baromi drága, Amcsiban ~30-40%-al olcsóbb, köszönhetően az európai forgalmazónak.
Akik itt vettek Oppo-t, inkább nekik lehet bosszantó, hogy jóval magasabb áron mennyire nem tud többet.
gondolkodik.gif
Aztán persze jönnek a bizonygatások, hogy de, aztán meg mégsem annyira, aztán meg ... i tak dalse.

Online
Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

winzsolt írta:
2019.01.28., hétf. 14:16
Üdv. Mitsubishi HC7000 projektorhoz szeretnék izzót rendelni gyárit, vagy gyárival megegyező minőségűt, de annyi féle webshop van a világban, nem tudom hogy melyik árul tányleg jó minőségű izzót. Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, konkrét webáruház is jöhet!
Tessék itt van, lehet velük telefonon is értekezni nagyon készségesek...

https://www.projektoros-lampa.hu/lampak/
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

winzsolt írta:
2019.01.28., hétf. 14:16
Üdv. Mitsubishi HC7000 projektorhoz szeretnék izzót rendelni gyárit, vagy gyárival megegyező minőségűt, de annyi féle webshop van a világban, nem tudom hogy melyik árul tányleg jó minőségű izzót. Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, konkrét webáruház is jöhet!
Volg itt korábban ajánlás, keress rá/vissza. De Batyo fórumtárstól is érdeklődhetsz.

Avatar
winzsolt
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2010.02.10., szer. 00:24
Értékelés: 0

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: winzsolt »

Üdv. Mitsubishi HC7000 projektorhoz szeretnék izzót rendelni gyárit, vagy gyárival megegyező minőségűt, de annyi féle webshop van a világban, nem tudom hogy melyik árul tányleg jó minőségű izzót. Ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni, konkrét webáruház is jöhet!

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Csutka írta:
2019.01.27., vas. 21:04
thxfan írta:
2019.01.27., vas. 20:56
Ez az egész mozi biznisz arról szól, hogyan lehet minél silányabbat óriási haszonnal adni, akár az élet többi területén minden mást, hahó, fogyasztói társasdalom van.
Ha már projektoros topic, a négykánál minél élesebb képet szeretnénk, érdekes módon a DLP projektorok DMD mérete ezzel homlok egyenest szembe megy. Régebben egy Benq W5000-be is belerakták a 0,95-t, egy Samu A600-ba a 0,65-t, most ugyan ezekbe a kategóriákban egyel kisebbet tesznek. No persze nem a nagyobb profit miatt..., ha jól gondolom akkor ez más alkatrészek, többet között az optika méretbeli csökkenését (olcsósítását) is magával hozza. Persze más téren biztosan volt fejlődés, de nem hiszem, hogy szoftveresen kiváltható lenne a hardver.
Most rengetegen lecserélik az Epson9300-as projektort Epason9400-ra.
Ehhez mit szólsz?
Lehet, hogy kicsit elhamarkodott lépés?

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Kicsit témánál maradva. Használ valaki XBox konzolt média és lemez lejátszásra? Van rá Kodi is, meg egyéb médiaplayer alkalmazás is. Én próbáltam a PS4 - Denon 1713, illetve PS3-Onkyo 809 BD lejátszókkal összevetni, lemeznél semmi különbséget nem tapasztaltam képben és hangban sem, de a Sony média része nem játssza le a HD hangokat és csak FAT32-re formázott HDD-t, pendriveot kezel, emiatt nem jó.

Az XBox one X elég combosnak tűnik, alkalmas lehet ez normális minőségben 4K anyagok lejátszására ilyen paraméterekkel?
Csatolmányok
x box.jpg
x box.jpg (326.62 KiB) Megtekintve 1866 alkalommal
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2851
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1188
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Csutka írta:
2019.01.27., vas. 21:04

Most rengetegen lecserélik az Epson9300-as projektort Epason9400-ra.
Ehhez mit szólsz?
Semmit, mit kellene? DLP párti vagyok és maradok :D.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Csutka

Re: Mindent a házimozi projektorokról és vásznakról, A-Z-ig

Hozzászólás Szerző: Csutka »

thxfan írta:
2019.01.27., vas. 20:56
Ez az egész mozi biznisz arról szól, hogyan lehet minél silányabbat óriási haszonnal adni, akár az élet többi területén minden mást, hahó, fogyasztói társasdalom van.
Ha már projektoros topic, a négykánál minél élesebb képet szeretnénk, érdekes módon a DLP projektorok DMD mérete ezzel homlok egyenest szembe megy. Régebben egy Benq W5000-be is belerakták a 0,95-t, egy Samu A600-ba a 0,65-t, most ugyan ezekbe a kategóriákban egyel kisebbet tesznek. No persze nem a nagyobb profit miatt..., ha jól gondolom akkor ez más alkatrészek, többet között az optika méretbeli csökkenését (olcsósítását) is magával hozza. Persze más téren biztosan volt fejlődés, de nem hiszem, hogy szoftveresen kiváltható lenne a hardver.
Most rengetegen lecserélik az Epson9300-as projektort Epason9400-ra.
Ehhez mit szólsz?

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”