Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

AV Trend & Hifi show

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Igazán szerény, az Oppo 203 kilóg egy kicsit :)
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Fish »

Nem semmi!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Ausztráliában már megvolt az idei házimozi show. Ez volt a felállás az egyik szobában.
Csatolmányok
8725AB70-564B-4623-9893-0B71C9ACC8B1.jpeg
8725AB70-564B-4623-9893-0B71C9ACC8B1.jpeg (83.41 KiB) Megtekintve 1769 alkalommal

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

wittao írta:
2018.09.18., kedd 14:12
-KP- írta:
2018.09.18., kedd 12:31
Megvan az új időpont és a helyszín. Ha jól néztem, idén már csak két napos lesz a show.

Időpont: 2018. október 27-28.
Helyszín: Hilton Budapest City
Cím: Budapest, Váci út 1-3, 1062

http://hifishow.hu/kiallitoink/
Hat nem volt tulpromozva...
Több mint egy hónap van még... szokott lenni óriásplakát is. Bár lehet az idén az is kimarad..

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Megvan az új időpont és a helyszín. Ha jól néztem, idén már csak két napos lesz a show.

Időpont: 2018. október 27-28.
Helyszín: Hilton Budapest City
Cím: Budapest, Váci út 1-3, 1062

http://hifishow.hu/kiallitoink/

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »




2 órája, jabba306 írta:




Az idei hifi show-ról van valami infótok? Már május vége felé járunk időben és még mindig a tavalyi időpont van fent a weboldalon.





Idén 2018. október 27-28-án lesz, s a váci úti HILTON BUDAPEST CITY szállodában kerül (ismét) megrendezésre.


Avatar
jabba306
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 313
Csatlakozott: 2009.06.16., kedd 19:42
Értékelés: 69
Tartózkodási hely: Szeged

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: jabba306 »


Az idei hifi show-ról van valami infótok? Már május vége felé járunk időben és még mindig a tavalyi időpont van fent a weboldalon.

Avatar
svan
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 672
Csatlakozott: 2008.04.19., szomb. 17:57
Értékelés: 183
Tartózkodási hely: Debrecen

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: svan »



A Zebraudionál a Viva + Contrast pároson párszor ment egy Anyám, Édesanyám kezdetű dal, esetleg valaki tudja a szám címét és előadóját?
Előre is köszönöm

A Zebraudio-tól készségesen válaszoltak
 
Nikola Parov - Walter búcsúja: https://soundcloud.com/csonka-valter/ni ... -syndicate
 
 
Sztereó: TMP Ant LE Dac | Jadis DA 60 | JMlab Utopia Mini
Sztereó 2: Musical Fidelity Tri-Vista 21 | TMP Classic | Dynaudio Confidence C1
Mozi:  Onkyo TX-NR807  -  Dynaudio Contour 1.1 / Dynaudio Contour SC -  Klipsch R-112SW  -  Dune HD   -  Samsung QLED

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Szerintem,sem az a kérdés,hogy mozi,vagy sztereo.Sokkal inkább aktiv, vagy passziv rendszer.Vagy 24 bit,dsd,vagy lp.
Mondjuk egy jo passziv rendszernél azért,jo sok időt és pénzt kiván.Nem is beszélve egy jó analóg lp rendszer összeállitásáról.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Most kérek meg útóljára mindenkit, hegy ne OFF-olja szét a topicot.
Létrehoztam egy új topicot a további csevegésre OTT folytassátok, a többi hsz-t is átpakoltam oda.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: scaurus »


A két házimozi szoba közül melyikben hallottad úgy? 
Lent, a földszinten, talán az Octogon?
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Srácok!
Itt lehet folytatni.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Ez oké, de mondjuk a show-on egy kicsit kiábrándító volt a szemben látható énekest/zenészt a hátam mögül is hallani.
A két házimozi szoba közül melyikben hallottad úgy? 

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: scaurus »



egy mozdulattal tudod a 2.0 hangsávot állítani, már is nem fogod a hátsókba hallani ,amit nem akarsz.. és azért mert egy sokcsatornás lemezen a hangmérnök oda szánta azért miért is a házimozi a felelős? nem is értem   
...

Ez oké, de mondjuk a show-on egy kicsit kiábrándító volt a szemben látható énekest/zenészt a hátam mögül is hallani.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


 télen is bringázom. Ez megfelelő álláspont?
Mit jelent a télen bringázás? Havas esőben, havazásban, hóban, latyakban, -20 fokban is tekersz? Ha igen miért? Hajt belülről valami? Valaki bent mondja neked, hogy ne foglalkozz az időjárással csak menj és tekerj-tekerj-tekerj!?    
Bizonyos helyzetekben, gondoltad már valakire azt, hogy "ez nem normális"? Van a hobbinak normálisnak mondható szintje? Van a hifi hobbinak olyan szintje (nézd meg a lentebbi képet), amire te is azt mondanád, hogy ez már neked is sok(k)! 
 
A házimozisok gyakorlatilag tudomást sem vesznek a sztereósokról. A sztereósok folyamatosan degradálják a házimozit és azt állítják, hogy a sztereó felsőbb rendű! Ezt egyébként te is szoktad sugallni! Ez nagyon hasonlít arra a kocsmai szituációra, amikor a pultnál áll egy faszi, aki folyamatosan becsmérli a nála erősebbeket. Majd amikor az egyik erős szájon húzza, értetlenül, ártatlan arccal néz körbe, hogy ez miért történt meg vele ... 
 
Egyébként a házimozi komplexebb, nagyobb ismeret anyagot és felkészültséget igényel, mint a rém egyszerű, két hangsugárzós sztereó. 

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »



Fapaci:
A kérdésed filozófiai, pont olyan amilyen a gondolkodásmódod! Döntsük el, hogy melyik a jobb hobbi a motorozás vagy az autózás? Próbáljuk ki őket -20 fokban, esőben, nagy szélben, családdal-csomaggal, nagy bevásárláskor és baleset esetén! Foglalj légyszíves álláspontot, hogy szerinted melyik a jobb jármű?!  

Én már ilyen maradok, ez van. Sem a motorozás, sem az autózás nem érdekel, pláne nem hobbi szinten, viszont télen is bringázom. Ez megfelelő álláspont?
 
Valójában azt nem értem, miért lesz jobb egy házimozisnak, vagy hifistának, ha egy másik hobbira szórhat átkot. A jelenség létezik, én is megkaptam már, hogy kussoljak az ódivatú 2.0 rendszeremmel. A kiállításon láttatok verekedéseket a két csapat között? Az elvárások sok szempontból azonosak, akár egymást is segíthetné a két gárda, de nem, rögtön elkezditek a különbségeket keresni.

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


Van értékes és értéktelen hobbi? Érdemes ezek között ellentétet felállítani?
Szerinted van esztétikus testékszer? Bírálnád azt akinek ez tetszik?
 
Ilyen képeket ne pakoljatok be légyszi!

Avatar
feherlaci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1438
Csatlakozott: 2006.01.12., csüt. 19:25
Értékelés: 433

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: feherlaci »


 eszemben nem lenne mindent 2.0 ban hallgatni, pont az élményt ölöd meg 
Kb. ennyi a lényeg. 
Fapaci:
A kérdésed filozófiai, pont olyan amilyen a gondolkodásmódod! Döntsük el, hogy melyik a jobb hobbi a motorozás vagy az autózás? Próbáljuk ki őket -20 fokban, esőben, nagy szélben, családdal-csomaggal, nagy bevásárláskor és baleset esetén! Foglalj légyszíves álláspontot, hogy szerinted melyik a jobb jármű?!  

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: revox »


egy mozdulattal tudod a 2.0 hangsávot állítani, már is nem fogod a hátsókba hallani ,amit nem akarsz.. és azért mert egy sokcsatornás lemezen a hangmérnök oda szánta azért miért is a házimozi a felelős? nem is értem    ettől lenne jobb 2.0 ba mozizni? Én szeretek zenét hallgatni és azt 2.0 ba teszem, de szeretem a sokcsatornás koncerteket is és a mozit is természetesen.. eszemben nem lenne mindent 2.0 ban hallgatni, pont az élményt ölöd meg ha egy jó akció filmet stereon nézel. de persze nem vagyunk egyformák ,és én eltudom fogadni ,hogy más máshogy gondolja,csinálja..    
én aztán totál elfogadom,pontosabban nem érdekle,ki hogy néz filmet egyszer nekem is volt 5.1-em. átnyomtam sztereóra és a frontra bekötöttem 1 pár Buschorn tölcsért. a szubot meghagytam,mert ez a xar úgy votl megcsinálva,hogy a fromntok szeteróban is vágták az alsó frekit. aztán mikor lett valami baja,kidobtam
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Van értékes és értéktelen hobbi? Érdemes ezek között ellentétet felállítani?

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: Fish »



 
 akkor moslyodgtam nagyot,amikor a vásznon előttem fújták a szaxofont, de a hangja le volt keverve a hátsó surroundra.
 

egy mozdulattal tudod a 2.0 hangsávot állítani, már is nem fogod a hátsókba hallani ,amit nem akarsz.. és azért mert egy sokcsatornás lemezen a hangmérnök oda szánta azért miért is a házimozi a felelős? nem is értem    ettől lenne jobb 2.0 ba mozizni? Én szeretek zenét hallgatni és azt 2.0 ba teszem, de szeretem a sokcsatornás koncerteket is és a mozit is természetesen.. eszemben nem lenne mindent 2.0 ban hallgatni, pont az élményt ölöd meg ha egy jó akció filmet stereon nézel. de persze nem vagyunk egyformák ,és én eltudom fogadni ,hogy más máshogy gondolja,csinálja..    
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: revox »


Úgy emlékszem, egyetlen házimozi-bemutató azért mégiscsak volt a HES történetében - 1992 Platán.
 

 
Mindig eszembe jut a sztereósok fújjolása a házimozi irányában. Ha a sztereósok azt állítják, hogy a sztereó magasabb rendű mint a házimozi, mi lehet ettől még magasabban? Szerintem az egy-két hangszórós, egyetlen egy db. hangsugárzó!
 

kapaszkodj meg, a monó lemezek a legjobbak
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: revox »



Hat nem tudom... nekem nehez generacios problemakent kezelni egy Hifi Show latogatottsagat, piac allapotat.
Inkabb mondanam azt, h:
a., talan rossz a marketing (mas kell mint 20 evvel ezelott)
b., talan atlagban, altalanosan az embereknek erre kevesebb penzuk van, kevesebbet szannak, vagy szannanak de nincs
c., az uj dolgok nem piszkaljak fel az ingerkuszobot (valaki iphone-os peldAt hozott, de szerintem mas gyarto termekere is igaz lehet: korabban amikor bejott az iphone mindenki letette az allat a padlora, mert akkora atuto siker volt... most audio fronton milyen ujdonsagok vannak? Betettek a medialejatszoba a spotify meg a tidal tamogatast tavaly ota? Oszinten kit erdekel? A hardvergyartok a periodusos rendszer osszes elemet eldurrantottak mar valamelyik eszkozukben, papir membran, keramia membran, alu membran stb. stb. azt latjuk, halljuk h. SOKKAL rezletezobb, nyiltabb stb. a valosagban pedig nuansznyi a kulonbseg.
En ugy latom, hogy a hifi vilaga kicsit megtorpant, nincs olyan atuto termek amire a mai megemelt ingerkuszobre felemeli mindenki a fejet es 3 hettel elore foglal idopontot. Hangfalak vannak, kabelek, erositok, lejatszok... pont mint 30 eve, csak most 16 bit csucs helyett 32-rol beszelunk.
d., tomegnyomor: a mindennapokban tomeg van az utakon, bemegyek egy plazaba, 1 millio ember, a munkam soran reggel 8-tol este 8-ig basztatnak valamivel... egy ilyen hifi showra ugy szeretnek kimenni, hogy nem kell sorban allnom, nem verik ki a prospektust a kezembol, nem lepnek a labamra, ha sokan is vannak a nagy terben eloszlik... nekem ez heringparti lett volna, a kepeket visszanezve orulok h nem mentem ki vegul, mert a 3. szoba utan hazajottem volna. (Mindamellett tisztelem es becsulom a kiallitokat, de szerintem ezek a helyszinek nem alkalmasak nagyobb embertomeg fogadasara, es ilyen feltetelek mellett nagyobb embertomeg nem is lesz
e., fenti okokbol en mas kiallitasokkal egyutt/mellett rendeznem, igy bevonzva azt a tabort is aki nem ezert ment, klasszikus "csak beesett az utcarol", nagyobb latogatoi potencial van benne, nagyobb hely... minosegi audio hallgatasra a visszaolvasasok alapjan aligha volt a mostani lehetosegek kozott sem lehetoseg, sokat nem rontana a helyzeten SZERINTEM.

ez egyszerűbb. régen egy fiatal fiúnak kb annyi lehetősége volt hobbizni,hogy focizott  agrundodn,mizoba járt(!!!) dscoba ment csajozni és persze zenét hallgatott. régen a zene tárolására,minimum magnó kellett,de sokan szerették,ha dübörög is,így kell hangfal,aztán nincs megállás. heti szinte másolgattuk egymástól a lemezeket,kazettákat. ma ugyanez van,csak átküldik bluettoth egymásnak,vagy spotify. mellesleg mivel mostmár totál kinyílt  világ,egy fiatalnak van egyéb lehetősége is az időt eltölteni és már nem simsonra vágyik,vagy videoton erősítőre,hanem 15évesen porschera. í hifi neki drága is,meg kb le is xarja,így kopik. Persze csak nagyvonalakban...
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

AV Trend & Hifi show

Hozzászólás Szerző: revox »


ez ennyi és kész. nincs ezen mit ragozni. egyszer beültem egy házomizsón,mozin koncertet nézni. akkor moslyodgtam nagyot,amikor a vásznon előttem fújták a szaxofont, de a hangja le volt keverve a hátsó surroundra. nekem is rá van kötve a dvd évek,de már évtizedek óta a nagy rendszerre és a projektor.is. a második,kis rendszerben meg csak DVD volt a forrás egy audio note erősítővel és furuyama szélerssávú hangsugárzóval. köszönöm,nekem ne fújják mögöttem a szaxofont,amikor előttem látom 15éve nem voltam moziban. de azóta van projektorom. visszasírom gyerekkorom moziját,amikor még nem fájt a fejem 20pec után a széteffektezett, hallgathatatlan mozitól. cserébe volt kellemes hang,kellő hangtömeg az "izgalmas" részeknél, megkomponált filmzene és művészi érték a filmben.
 

azaz hatalmas vászon és egy baromi jó kétcsatornás rendszer, mert ugye a koncert is ilyesforma dolog.)
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Lezárt

Vissza: “Házimozi”