Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

thxfan moziszobája

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Glettelés és a kapcsolódó élvédőzés, szalagozás stb. részben megtörtént:
 


10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Kicsit még a sub téma. Reflexesre nem szívesen váltanék vissza, így marad a zárt, esetleg passzív sugárzós opció. A szoba elkészülte után úgy néz ki, hogy lehetőségem lesz saját rendszerben kipróbálni a Pio subot, őszintén szólva nagyon mozgatja a fantáziámat. A Pio ex szériájához tartozó sub, ezért csak nem lehet rossz .
Megtaláltam a Basys honlapján is, közel 500e is volt az ára annó:
http://basys.hu/pioneer-s-w250s.html
 
 
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Szerintem meg az apránként építkezés mindenkinél kizárólag a pénz hiánya miatti nyüglődés egy szükséges rossz. Ha közülünk bárkinél korlátlan lenne a keret, akkor nem hinném, hogy ne a csúcskategóriákat célozná meg, hanem inkább a tapasztalatszerzés jegyében fokozatosan fejleszgetné a rendszerét és élvezné, hogy mennyi tudás rakódik rá az út során. Ez vicc, még akkor is, ha vannak olyan drága rendszerek, amelyeknél nem látszik, hallatszik a ráfordított nagy pénz. De azért az itt fórumozó többségnél ilyen nem lenne, mert ha saját maga nem is tudná jól elkölteni a pénz, biztos, hogy találna ehhez szakértőt.
Most úgy csinálsz mintha az úgynevezett egyből megveszem amire vágyok az örök életre szólna. A nagyban játékosok is csereberélnek, most pl tudok olyat aki felszámolja a nem egyszerű rendszerét. Érts ez alatt húszon, de lehet 30 milla. Aztán jön a következő nem szerény rendszer. Megint csak félre értesz, most éppen azt akartam mondani, h nem éppen haszontalan lépkedni felfelé a lépcsőn. Igazad van, a kisebb pénzű ember lépeget felfelé, bár ez igaz a nagyobb pénzűekre is akár. Senki ne várja már el, h gyűjtögessen valaki akár éveket az áhított célért. Egyszerűbb kiszámíthatóbb lépcsőzni. Szakértők vannak, én mégis azt tanácsolom mindenki keresse meg a neki megfelelőt. Ahány szakértő annyi féle istenítés, neked sztem nem kell márka szerint felsorolnom a neveket. Köztük sem egyszerű eligazodni. Inkább azt mondanám előbb legyen valakinek füle, h tudja mit szeretne, aztán válaszon szakértőt. Ha nincs füle, könnyen táncba viszi a legelső szakértő. Akire a második azt mondja, h az nem tud semmit, minek hallgattál rá.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Speter
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1039
Csatlakozott: 2013.05.29., szer. 13:36
Értékelés: 261
Tartózkodási hely: Budapest IX.

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Speter »

Én a helyedben ezt megvenném mellé és addig kibírod velük amíg lesz Klipsch... 
Anthem D2V; Musician Audio Pegasus R2R; HTPC-Intel-Nvidia; AudioSquare-SB Acoustics-DIY MZ/X-Kalmi aktív 5.0; Rythmik Audio F15SE-MZ/X mod; Samsung 77" S90C OLED; ValhallA kábelezés; AudioQuest HDMI; Isotek Aquarius; Isotek Polaris; Hivox Alces; Synergistic Research; MZ/X-USB kártya

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Cutler »



No meg azért jól hangzik a várd ki gyűjtögess szlogen. Kisebb pénzűeknek jobban fekszik a mindig kicsit mellérakok aztán fejlődöm lassacskán. Nevezheti ezt az utat Doki feleslegesnek, én azt mondom egyáltalán nem felesleges. Megélni végig járni apró fokonként az utat egyáltalán nem rossz. Útközben meg simán ráragad az emberre egy csomó tapasztalat, apró trükkök fortélyok. Arról nem beszélve, h sokszor nem elég pusztán az anyagiak megléte. Hallottam már olyan rendszert ahol egymásra van hajigálva egy rakat drága cucc, és még sem szól jól. H miért, mert hiányzik mögüle a tudás, a tapasztalat.
 
Szerintem meg az apránként építkezés mindenkinél kizárólag a pénz hiánya miatti nyüglődés egy szükséges rossz. Ha közülünk bárkinél korlátlan lenne a keret, akkor nem hinném, hogy ne a csúcskategóriákat célozná meg, hanem inkább a tapasztalatszerzés jegyében fokozatosan fejleszgetné a rendszerét és élvezné, hogy mennyi tudás rakódik rá az út során. Ez vicc, még akkor is, ha vannak olyan drága rendszerek, amelyeknél nem látszik, hallatszik a ráfordított nagy pénz. De azért az itt fórumozó többségnél ilyen nem lenne, mert ha saját maga nem is tudná jól elkölteni a pénz, biztos, hogy találna ehhez szakértőt.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Tonyka »


Meglátom majd mit tud a Swans az új helyen, de Tamoo írta le a tutit , nemhogy kettő, de még fél évig sem tudnám úgy használni a rendszert, hogy nem lesz elég mély, pláne hogy ennyi munkát - és pénzt- már és még mennyit bele fogok tenni az új moziba. Szerintem senki nem várna a sub cserével, ha szükség lenne rá, még akkor sem, ha nem a legminőségibbekből lenne lehetősége válogatni. 
No meg azért jól hangzik a várd ki gyűjtögess szlogen. Kisebb pénzűeknek jobban fekszik a mindig kicsit mellérakok aztán fejlődöm lassacskán. Nevezheti ezt az utat Doki feleslegesnek, én azt mondom egyáltalán nem felesleges. Megélni végig járni apró fokonként az utat egyáltalán nem rossz. Útközben meg simán ráragad az emberre egy csomó tapasztalat, apró trükkök fortélyok. Arról nem beszélve, h sokszor nem elég pusztán az anyagiak megléte. Hallottam már olyan rendszert ahol egymásra van hajigálva egy rakat drága cucc, és még sem szól jól. H miért, mert hiányzik mögüle a tudás, a tapasztalat. 
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Csutka

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Csutka »


Meglátom majd mit tud a Swans az új helyen, de Tamoo írta le a tutit , nemhogy kettő, de még fél évig sem tudnám úgy használni a rendszert, hogy nem lesz elég mély, pláne hogy ennyi munkát - és pénzt- már és még mennyit bele fogok tenni az új moziba. Szerintem senki nem várna a sub cserével, ha szükség lenne rá, még akkor sem, ha nem a legminőségibbekből lenne lehetősége válogatni. 
 
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... nt=1991927
 
Egy ilyen is komoly dolgokra lenne képes nálad.
Cseréld le a Swans szubot mondjuk ilyenre!


Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Hifilala »


A b1 vagy b2 azert irtam mert kb 150 es 180e Ft aron elerheto hasznaltan es jobbat meg nem nagyon hallottam naluk. Nem elrugaszkodott otlet volt.Kérdés hogy mikkel hasonlítottad össze közvetlenül?

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: komarfamily »


Akkor már G1 vagy G2 
A b1 vagy b2 azert irtam mert kb 150 es 180e Ft aron elerheto hasznaltan es jobbat meg nem nagyon hallottam naluk. Nem elrugaszkodott otlet volt.

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8079
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: fodesz »


Egyre jobb lesz. Ha jól eltalálod az arányokat a berendezéssel,(vászon mérete,hangfalak mérete,állványok,kanapé stb..) akkor nem lesz zsúfolt és nem tűnik majd túl kicsinek a szélesség sem.
Értem úgy,hogy két hatalmas mennyezetig érő frontsugárzó itt sehogy nem férne el és nem is mutatna.Viszont kisebb dobozos LCR rendszerrel is lehetne játszani,kompaktak így nem kell nagy hely nekik.
De a vetítő vászon méreténél kell kompromisszumot kötnöd.
 


Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Meglátom majd mit tud a Swans az új helyen, de Tamoo írta le a tutit , nemhogy kettő, de még fél évig sem tudnám úgy használni a rendszert, hogy nem lesz elég mély, pláne hogy ennyi munkát - és pénzt- már és még mennyit bele fogok tenni az új moziba. Szerintem senki nem várna a sub cserével, ha szükség lenne rá, még akkor sem, ha nem a legminőségibbekből lenne lehetősége válogatni. 
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Fish »


Szerintem meg vegyel Rel B1 v B2 ebayrol
Akkor már G1 vagy G2 
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »

Szerintem meg úgyis összegzés után azt veszel amit akarsz és pénzed lesz.☺

Avatar
komarfamily
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2185
Csatlakozott: 2015.04.27., hétf. 16:30
Értékelés: 1002
Tartózkodási hely: London

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: komarfamily »

Szerintem meg vegyel Rel B1 v B2 ebayrol

Avatar
Spiky03
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 882
Csatlakozott: 2015.01.23., pén. 20:07
Értékelés: 196
Tartózkodási hely: Halásztelek

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Spiky03 »


Én meg javaslom az olyan szubot, mint ami nekem is van.
Kb az emlegetett SVS-el lehet egy szinten, legalábbis a hozzáértők azt mondták, akik hallották egymás mellett őket.
 
Én megvagyok vele elégedve és 200-ből kijön 2 db is a kinti akcióból. Mert itthon még egy sem jönne ki annyiból.
 
XY Screen Black Crystal 110";ProjectionDesign F22
Panasonic TX-P42ST50E;Anthem MRX710
HTPC-DELL MT7030, Amazon Firestick 4K MAX
5 db Jamo D6 LCR
T.amp E-1200+15"Ultimax+15"MicroMarty
Oehlbach 108
ZyXEL NSA325v2 2T+4T WDRed
Xbox OneS+Kinect

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Jogos amit írtok. De ha teszem azt valóban két évről van szó ... én sem tudnék ülni a seggemen.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
dhcodoki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2745
Csatlakozott: 2012.01.22., vas. 11:07
Értékelés: 2157

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: dhcodoki »

Egyetértek az előttem szólókkal. 

Avatar
Cutler
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2882
Csatlakozott: 2009.01.25., vas. 20:21
Értékelés: 1377

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Cutler »



A szubbal kapcsolatos gondolatokat áthozom ide.
 
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat , kb. 50-50 % az arány a 2 db gyengébb és 1 db jobb között, így még bizonytalanabb lettem .
 
A jelenlegi szubom szerintem kevés lesz az új helyre, ezért gondoltam egy sub cserére, 15 m2-re még elég volt a mostani, de 22 m2-re részben könnyűszerkezetes falakkal már kevés lehet. A keret max. 200e Ft, aminek kb. a felét a mostani szubom eladása tenné ki. Nem tudok most kiadni 300e+-t subra, csak láttam egy említett Pio subot eladót, amit kb. 180e Ft-ért lehetne megvenni és továbbra is tetszik annak megépítettsége. Ami ebbe az árba még beleférne az a T12 és az NSD a zártak közül, passzív membránosból pl. a Sunfire SDS 12, reflexesben nem gondolkozok. 2 db-ra alternatíva lehet a Dynavoice Challenger Sub 10 EX új -véleményem szerint- tényleg belépő zárt subja.
Az új subra azért sem akarok sokat költeni, mert csak ideiglenes megoldás lenne, amíg meg nem veszem talán jövőre, de lehet csak 2 év múlva a kiszemelt rendszert kompletten, ami nem titkoltan a Klipsch THX rendszere lesz. Értelmét nem látom annak, hogy folyamatosan cserélgessem lépkedve a hangfalakat és subokat jó sok bukóval, inkább kivárom, míg egy komolyabbat megvehetek.
Ennek fényében én hagynám a szub kérdést még egy darabig és a régivel tolnám. Ilyen szűkös kerettel sokkal előrébb úgysem jutnál. Ha meg a Klipsch a cél, akkor gyűjts, amig az össze nem jön.

Online
Avatar
Roli80
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 986
Csatlakozott: 2013.09.13., pén. 11:36
Értékelés: 124

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Roli80 »



A jelenlegi szubom szerintem kevés lesz az új helyre, ezért gondoltam egy sub cserére, 15 m2-re még elég volt a mostani, de 22 m2-re részben könnyűszerkezetes falakkal már kevés lehet. A keret max. 200e Ft, aminek kb. a felét a mostani szubom eladása tenné ki. Nem tudok most kiadni 300e+-t subra, csak láttam egy említett Pio subot eladót, amit kb. 180e Ft-ért lehetne megvenni és továbbra is tetszik annak megépítettsége. Ami ebbe az árba még beleférne az a T12 és az NSD a zártak közül, passzív membránosból pl. a Sunfire SDS 12, reflexesben nem gondolkozok. 2 db-ra alternatíva lehet a Dynavoice Challenger Sub 10 EX új -véleményem szerint- tényleg belépő zárt subja.
Az új subra azért sem akarok sokat költeni, mert csak ideiglenes megoldás lenne, amíg meg nem veszem talán jövőre, de lehet csak 2 év múlva a kiszemelt rendszert kompletten, ami nem titkoltan a Klipsch THX rendszere lesz. Értelmét nem látom annak, hogy folyamatosan cserélgessem lépkedve a hangfalakat és subokat jó sok bukóval, inkább kivárom, míg egy komolyabbat megvehetek.

Akkor NE cserélgesd!
Még ki sem próbáltad, de már cserélnél. Jó lesz az a pénz addig máshová.

Avatar
Tamoo
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1204
Csatlakozott: 2011.11.24., csüt. 10:56
Értékelés: 686

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Tamoo »

Ami 200ezres keretbe még beleférne: 2db Canton Sub 85 - passzív membrános. Én még nem hallottam sajnos, de dicsérik. Kint nagyon jó áron van, itthoni listaára talán 260eFt.
PC hangkártyával, kommersz Monitor Audio szett, lomis PA végfokok, DIY szub, hullámos talján vászon, porszívó hangú mókolt PD F22

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


Végre kész a kartonozás, holnap glettelés. A színes nyílászáró csúszik, miért is ne .
 
Jelenlegi állapot:





10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


A mély frekvenciák leadása mellett essen szó azok kordában tartásáról is . Ma végre készen lesz a mozi teljes kartonozása, beleértve a sarkokba kerülő bass trappek is. Egy már el is készült, ilyen lett:
 




10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »


A szubbal kapcsolatos gondolatokat áthozom ide.
 
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat , kb. 50-50 % az arány a 2 db gyengébb és 1 db jobb között, így még bizonytalanabb lettem .
 
A jelenlegi szubom szerintem kevés lesz az új helyre, ezért gondoltam egy sub cserére, 15 m2-re még elég volt a mostani, de 22 m2-re részben könnyűszerkezetes falakkal már kevés lehet. A keret max. 200e Ft, aminek kb. a felét a mostani szubom eladása tenné ki. Nem tudok most kiadni 300e+-t subra, csak láttam egy említett Pio subot eladót, amit kb. 180e Ft-ért lehetne megvenni és továbbra is tetszik annak megépítettsége. Ami ebbe az árba még beleférne az a T12 és az NSD a zártak közül, passzív membránosból pl. a Sunfire SDS 12, reflexesben nem gondolkozok. 2 db-ra alternatíva lehet a Dynavoice Challenger Sub 10 EX új -véleményem szerint- tényleg belépő zárt subja.
Az új subra azért sem akarok sokat költeni, mert csak ideiglenes megoldás lenne, amíg meg nem veszem talán jövőre, de lehet csak 2 év múlva a kiszemelt rendszert kompletten, ami nem titkoltan a Klipsch THX rendszere lesz. Értelmét nem látom annak, hogy folyamatosan cserélgessem lépkedve a hangfalakat és subokat jó sok bukóval, inkább kivárom, míg egy komolyabbat megvehetek.
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: Tonyka »



 
A CHT-t nem minőségileg, hanem minősítésben hasonlítottam az NSD-hez. Nem ugyanaz. ("milyen jól hangzik, ha valakinek SVS szubja van")
Gyerekek azért, mert minden fórumon azt olvasni, hogy a 150ezer forintos SVS NSD ilyen jó szub, meg olyan jó, s mindenkinek azt ajánlani anélkül, hogy komplexen átlátnánk a másik helyzetét, terveit, kissé nevetséges. Erre csak azt mondom, hogy megint született egy divat (mint anno a Velo), a szemellenzős bandát beszippantotta és együtt kántálják mindenkinek:  "Éljen K!!!!! Majd 2 perc múlva Éljen J!!"  Nem azt mondom, hogy az NSD nem üt meg egy bizonyos elvárási szintet. Csak azt mondom, hogy ne ajánlgassuk agyba főbe anélkül, hogy tájékozódnánk a másik igényeiről.
 
 
Robi terveit figyelembe véve, olyan saját kezűleg épített mozi születhet, amiből kevés van az országban. Átérzem a helyzetét, mert én is benne voltam és hasonló akadályokba ütköztem. Lehet kicsit későn, de mellém állt pár határozott emberke, aki szembe mert állni a sodrással, s felnyitotta a szemem. Megmutatta, ha kiállok a tömegből és más irányt veszek, rövidebb idő alatt juthatok ugyanazon célhoz. Ezt szeretném most Robinak is sugallni. 

Azért ez nem ilyen egyszerű. Feltett egy kérdést amiben egy 329e.-es sub szerepelt. A véleményem ennek az összegnek a környékén fejtettem ki. Viszont ennél az összegnél nagyon is reális akár 2 T12, akár 2 NSD. Annyira nem nagy a választék ebben az árkategóriában a hú de szuper subokból. Szó sincs semmiféle kántálásról. Ha azt kérdezi mit vegyen 700K-ból akkor hidd el nem az NSD, T12 vonalat fogom ajánlani. A belépő dolog meg igaz valóban belépő, adott cégnél. Csak egynémely cégeknél a belépő modell más cégek felső középkategóriáját tükrözi lespórolva az 50-200e.-ig lépcsőfokokat. Ami ha úgy vesszük egyezik valójában a te gondolat meneteddel. Vagyis spóroljunk meg jó néhány mellényúlást, mert innen már érdemes elkezdeni.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
G-Gabi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1320
Csatlakozott: 2014.08.09., szomb. 11:12
Értékelés: 835

thxfan moziszobája

Hozzászólás Szerző: G-Gabi »


ÉLJEN   j     ÉLJEN j     ÉLJEN   j     ÉLJEN j   !!!
 
 
 

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”