Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ha jobban belegondolunk anno sem volt évente olyan sok nagyon jó film...
Évente megszavaztuk (kötetlen beszélgetés közben, nem kell semmi komolyra gondolni...)egymas közt az év filmjét.
Bár általaban kétség sem fért hozzá pl. Terminátor 2.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

irishcream írta:
2018.09.16., vas. 13:43
Hifilala írta:
2018.09.16., vas. 13:01
A VHS alámondásos nemzedék fikázza az laptopokat és telefonokat? Ugye az megvan,hogy kép és hangminőségben fényévekkel jobbak?
Gondolom Te is ezeket a csodákat használod valamelyik plaza padján rogyadozva, és bízom benne, hogy a nick neved is kiröhög most. HiFi és a mai igények. Viccelsz?
Ott van az aláírásomban,hogy mit használok! :tutiok:

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2874
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 843

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Emlékszem a Csillagok háborúját anno a Corvinban néztük meg valahol a tizedik sor közepére kaptunk jegyet több órás sorbanállás után. Rá kb 2-3 hét múlva megint elmentünk megnézni hátha kapunk hátrébb jobb jegyet de sajna csak 2 sorral hátrébb ugyanoda kaptunk jegyet :D . De az az élmény így is hatalmas volt :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

A dinoszauruszok is kihaltak, mi házimozisok is ki fogunk :D Az évekig kuporgatott pénzből összevadászott csodamasináinkat meg feldobja a gyerek vagy az unoka a Vatera antik rovatába 1 ft-ról , vagy kitámasztja a 30 kg-os végfokkal az ajtót, hogy ne csapja be a huzat :D

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

TSanyi írta:
2018.09.16., vas. 14:32
Anno én is moziban láttam a Jedi visszatér-t kiemelt helyáras fim volt, 40 Ft!!! Egy sima mozi max 20 Ft-volt. A bérletes verzió meg kb. 10 Ft-ra jött ki.
Az E.T. is nagy durranás volt moziban számunkra.
:smile32:
Én A birodalom visszavágot láttam először.
Haverom intézte, fogalmam se volt róla mi lesz ez, a címből az ókori Római Birodalomra asszociáltam...

Ja, és 85' karácsonyán csalódott voltam, hogy a tévében nem adták le, pedig számítottam rá. :D
(Ez is mutatja, hogy, anno, egy film megtekintése ALKALOM volt.)
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

scaurus írta:
2018.09.16., vas. 14:39
GTomi írta:
2018.09.16., vas. 14:01
...
megis sokan így néznek filmet pl. vonaton, telefonon, tableten. nem tudsz mit tenni. de az is lehet, hogy a sorozatok esetében a "fogyasztás" a lényeg, néhányat leszámítva a látványvilág nem annyira fontos, hanem a tartalom.
Ezzel egyetértek.
A szellemi rágóguminak, agyzsibbasztásnak, üresjárat kitöltésének bármi megfelel.
Ezeknek az eszközöknek ez is a fő céljuk.

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 768
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

GTomi írta:
2018.09.16., vas. 14:01
...
megis sokan így néznek filmet pl. vonaton, telefonon, tableten. nem tudsz mit tenni. de az is lehet, hogy a sorozatok esetében a "fogyasztás" a lényeg, néhányat leszámítva a látványvilág nem annyira fontos, hanem a tartalom.
Ezzel egyetértek.
A szellemi rágóguminak, agyzsibbasztásnak, üresjárat kitöltésének bármi megfelel.
Pl. a Riverdale 2. évadot én is csak egy 7' telefonon néztem meg vonatozással töltött idő alatt.
Egy percig nem hiányzott a házimozi (még úgy sem, hogy elég jó hangja van, szerintem), mert egy gyönge eresztés volt, ha valakit a történet érdekel, elég ha wiki oldalakat átfutja, telefon átpörgeti, többet nem ér.

Ugyanakkor, egy Stranger Things-et (viszonylag) nagy képernyőn, bekapcsolt erősítővel és mélynyomóval voltam csak hajlandó megnézni.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Anno én is moziban láttam a Jedi visszatér-t kiemelt helyáras fim volt, 40 Ft!!! Egy sima mozi max 20 Ft-volt. A bérletes verzió meg kb. 10 Ft-ra jött ki.
Az E.T. is nagy durranás volt moziban számunkra.

Csutka

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Lemmy9 írta:
2018.09.16., vas. 13:15
Ami még nagy durranás volt, amikor nyolcvanvalahányban karácsonykor leadta a tv a Csillagok háborúját.
És igaza van Csutkának, sokakat tényleg egy életen át elkísér ha 40+ vagy, mégha nem is vagy fan. De azért változunk is, és ezek az újak nem ütnek már akkorát mint annó.

(1984 dec. 25.)
Rákerestem. Akkor maradjon itt is egy emlék!
star wars.jpg
star wars.jpg (414.61 KiB) Megtekintve 1720 alkalommal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

irishcream írta:
2018.09.16., vas. 13:54
GTomi írta:
2018.09.16., vas. 11:53
irishcream írta:
2018.09.16., vas. 11:37
A mai fiatalok viszont valszeg azokra legyintenek, s élvezik a maiak kép- és hangorgiáit.
....laptop-n és buzerálós telefonon.........itt aztán érvényesül kép, hang minden.
el kell fogadnunk, hogy a világ és igények változnak. akinek megtanítják, megmutatják, vagy éppen majd igénye lesz rá, lesz belső késztetése, fog vele foglalkozni.

régebben én is morogtam ezek miatt, de ha az ember megtalálja a helyes egyensúlyt, szvsz nem lesz gond.

erre tart a világ, ha fejünket a homokba dugjuk, meg anyázhatunk, attól nem lesz jobb, de el kell dönteni, hogy valamennyire benne maradunk a főáramban, vagy a szélén evickélgetünk. (vagy inkább el/kivonolunk).

szerintem
Mielőtt bárki megtámadva érezné magát, nem az említett eszközöket fikázom, támadom stb. , egyszerűen csak az a meggyőződésem, hogy ezek az eszközök messze állnak attól, hogy például egy filmet élvezhető minőségben lejátszanak.
............kép tenyérnyi, tök mindegy a minősége, hang gyakorlatilag nulla....... Miről beszélünk?
[/quote]

megis sokan így néznek filmet pl. vonaton, telefonon, tableten. nem tudsz mit tenni. de az is lehet, hogy a sorozatok esetében a "fogyasztás" a lényeg, néhányat leszámítva a látványvilág nem annyira fontos, hanem a tartalom.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

GTomi írta:
2018.09.16., vas. 11:53
irishcream írta:
2018.09.16., vas. 11:37
A mai fiatalok viszont valszeg azokra legyintenek, s élvezik a maiak kép- és hangorgiáit.
....laptop-n és buzerálós telefonon.........itt aztán érvényesül kép, hang minden.
el kell fogadnunk, hogy a világ és igények változnak. akinek megtanítják, megmutatják, vagy éppen majd igénye lesz rá, lesz belső késztetése, fog vele foglalkozni.

régebben én is morogtam ezek miatt, de ha az ember megtalálja a helyes egyensúlyt, szvsz nem lesz gond.

erre tart a világ, ha fejünket a homokba dugjuk, meg anyázhatunk, attól nem lesz jobb, de el kell dönteni, hogy valamennyire benne maradunk a főáramban, vagy a szélén evickélgetünk. (vagy inkább el/kivonolunk).

szerintem
[/quote]

Mielőtt bárki megtámadva érezné magát, nem az említett eszközöket fikázom, támadom stb. , egyszerűen csak az a meggyőződésem, hogy ezek az eszközök messze állnak attól, hogy például egy filmet élvezhető minőségben lejátszanak.
............kép tenyérnyi, tök mindegy a minősége, hang gyakorlatilag nulla....... Miről beszélünk?

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Hifilala írta:
2018.09.16., vas. 13:01
A VHS alámondásos nemzedék fikázza az laptopokat és telefonokat? Ugye az megvan,hogy kép és hangminőségben fényévekkel jobbak?
Gondolom Te is ezeket a csodákat használod valamelyik plaza padján rogyadozva, és bízom benne, hogy a nick neved is kiröhög most. HiFi és a mai igények. Viccelsz?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Hifilala írta:
2018.09.16., vas. 13:01
A VHS alámondásos nemzedék fikázza az laptopokat és telefonokat? Ugye az megvan,hogy kép és hangminőségben fényévekkel jobbak?
Akkor nem volt lehetőség másra, most pedig van.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Ma már egész más a helyzet.Lehet,hogy az újabb generáció már virtuális mozit fog nézni.Ha visszamegyünk az időben kb 30 évet akkor ott vagyunk a gömbölyű miniatűr képernyőnél,a másolt Vhs kazettánkál,szóval elképzelhető egy olyan fejlődés amiről korábban csak álmodoztunk.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

A VHS alámondásos nemzedék fikázza az laptopokat és telefonokat? Ugye az megvan,hogy kép és hangminőségben fényévekkel jobbak?

Csutka

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Csutka »

GTomi írta:
2018.09.16., vas. 12:00
helyesebben :)

"nem, én vagyok az apád"
Igen! :smile53:

Mi a különbség egy mexikói sorozat és a Star Wars között?
A mexikóiban a legnagyobb meglepetés - Nem én vagyok az apád.
A Star Wars-ban - "Nem, én vagyok az apád".
:D

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Csutka írta:
2018.09.16., vas. 10:41
wittao írta:
2018.09.16., vas. 01:38


Az 5. résznél már legendává vált az egész és a Birodalom Visszavág kapcsán iszonyatosan hosszú sorok kígyóztak a mozi előtt.
Az átlag 5X-6X megnézte, de volt aki simán 10 fölött.
Ez a rész a legjobb szerintem mindenki számára, nem lehet az élményt túlszárnyalni.
"Én vagyok az apád...." Még Mark Hamill sem tudta előre állítólag. ;)
helyesebben :)

"nem, én vagyok az apád"
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

irishcream írta:
2018.09.16., vas. 11:37
A mai fiatalok viszont valszeg azokra legyintenek, s élvezik a maiak kép- és hangorgiáit.
....laptop-n és buzerálós telefonon.........itt aztán érvényesül kép, hang minden.
[/quote]

el kell fogadnunk, hogy a világ és igények változnak. akinek megtanítják, megmutatják, vagy éppen majd igénye lesz rá, lesz belső késztetése, fog vele foglalkozni.

régebben én is morogtam ezek miatt, de ha az ember megtalálja a helyes egyensúlyt, szvsz nem lesz gond.

erre tart a világ, ha fejünket a homokba dugjuk, meg anyázhatunk, attól nem lesz jobb, de el kell dönteni, hogy valamennyire benne maradunk a főáramban, vagy a szélén evickélgetünk. (vagy inkább el/kivonolunk).

szerintem
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

The Last Ship

csak jelzem, hogy az ötödik évad elkezdődött, mikor amerika újra megmeni a világbékét, de pont ezért jó, mert bevállalja :)

https://www.youtube.com/watch?v=vSu2rkUBdQc
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

A mai fiatalok viszont valszeg azokra legyintenek, s élvezik a maiak kép- és hangorgiáit.
[/quote]

....laptop-n és buzerálós telefonon.........itt aztán érvényesül kép, hang minden.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Befejeztem a Solo-t. A film második része jobb volt, mint az első fele, de így is nagyon vékony a végeredmény. Sajnos nem állt össze az egész egy kerek filmmé. Ráadásul számomra nem volt hiteles, hogy ez lenne Han Solo fiatalon. De ugyanez elmondható Lando-ra is. Sajna a főszereplőnk sem állt helyzete magaslatán. Nagyon kiütközött az ő és Woody Harrelson színészi kvalitásai közti különbség. De ugyanez elmondható a sárkánykirálnyőre. Csinos, kedves, helyes, aranyos meg tud nagyon szépen mosolyogni, de a Terminator Genisys után sajnos itt is elég súlytalan volt. Nem akarom egyértelműen kijelenteni, hogy gyenge színész, de ezekre a szerepekre valami sokkal inkább "badass" színésznő kellett volna.

Jurassic Park Fallen Kingdom meg az ellenéte, teljesen korrekt a film első fele, hogy a végére átmenjen az is picit gagyiba. De még így is bőven nézhető volt. A befejezésre nem számítottam, de elég sok potenciált tartogat újabb részekhez. Bár nem tudom akarják-e folytatni.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Én moziban láttam a SW filmeket az ősidőkben és hihetetlen élmény volt.Az első részek hozták az erő varázsát,ami gyerekként elvarázsolt.Technikában élenkáró volt nagyon sokáig.Ma újranézve viszon megfakult,csakúgy,ahogy az Indiana Jones is.Ma már nagyon lassú és kicsit gyermeteg is.

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Csutka írta:
2018.09.16., vas. 10:41
wittao írta:
2018.09.16., vas. 01:38

De ezek az újak?!? A Rouge One az egyedüli, mert ott nem megy ez a nagy vicceskedés, ott szopóroller van, komolyság és mindkét fél sötét oldalát megismerhetjük. Nálam abszolút a Birodalom visszavág-gal egy szint. A VII., VIII, Solo számomra a széria megtiprása. Úgy jöttem ki, hogy a IX-et meg sem nézem moziban. Múltkor fiam és a kis szomszéd srác fakardozott (8 évesek), no lehet fel kellett volna vennem és elküldeni a Disney-nek, hogy bedigizhetik a mozdulatokat, jobban járnak és a fiamék csak két fagyit kérnek a produkcióért. A Solo ha az Indiana Jones egy része lenne, annak elmenne, de SW-nek nevetséges. Már amit azon a vonaton művelnek kivágta nálam a biztosítékot, felálltam volna a moziból és kijöttem volna.
A Star Wars egy olyan "dolog", ami talán egy életen át elkísér.
A 4. rész (akkor persze még nem tudtuk, hogy a negyedik lesz) a moziban egészen elképesztő lehetett. Akkoriban nem is nagyon voltak hasonló filmek. Néhány Gojko Mitic Winetou film, pár western és Bud Spencer + Terence Hill (akkoriban talán az első csak) jelentette a nagy mozit.
Ebbe robban be a Star Wars. Hang, kép, egy egészen új világ megmutatása, stb...
Én arra emlékszem, hogy valami megfogott, bár még kicsi voltam és hangos volt a mozi + hosszú a film és nem is értettem meg mindent.
Az 5. résznél már legendává vált az egész és a Birodalom Visszavág kapcsán iszonyatosan hosszú sorok kígyóztak a mozi előtt.
Az átlag 5X-6X megnézte, de volt aki simán 10 fölött.
Ez a rész a legjobb szerintem mindenki számára, nem lehet az élményt túlszárnyalni.
"Én vagyok az apád...." Még Mark Hamill sem tudta előre állítólag. ;)
A 6. valóban a evokok miatt kicsit gáz lett, főleg annak, aki felnőttként látta, de gyerekként fantasztikus.

De az élmény csak annak lehet teljes, aki a bemutatáskor látta a filmeket. Talán már a harmincasoknak sem, akik VHS-en nézhették meg később.
79-ben mutatták be a Csillagok háborúját, 82-ben a Birodalom Visszavágot és 84-ben a Jedi Visszatér filmet.
Akkoriban nem az volt a helyzet, mint manapság. Megnézted és utána nem lehetett elővenni a BD lemezt, vagy letölteni és újra megnézni. Plusz nem tudom, hogy emlékeztek-e rá, de a Birodalom Visszavág volt szinkronos a filmek közül a moziban.
Biztosan emiatt is a legmeghatározóbb élmény.

Ha nem cseszik el teljesen, nekem az élményt mindegyik új visszahozza 20 év múlva is.

Élmény szempontjából nem szabad elfelejteni az E.T. filmet, Indiana Jones-t és a Vissza a Jövőbe trilógiát.
Semmi nem fogható ezekhez manapság...
:smile32:
Így van. Azzal a nüansznyi kiegészítéssel, hogy akkoriban, a magyarországi '79-es bemutató idején még legfeljebb csak sztereó hangja volt a Star Wars IV-nek, de ez pont senkit sem érdekelt. Tódultunk rá. A DD5.1 újrakevert mozihang csak 17 évvel később jött. Az volt a 2. mennybemenetel, mert ismét megrohamoztuk a jegypénztárakat. Én már valószínűleg vén f@sz vagyok, de nekem az Ébredő Erőtől kezdődően minden egyes rész már lejtmenet volt. A mai fiatalok viszont valszeg azokra legyintenek, s élvezik a maiak kép- és hangorgiáit.

Csutka

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Csutka »

wittao írta:
2018.09.16., vas. 01:38

De ezek az újak?!? A Rouge One az egyedüli, mert ott nem megy ez a nagy vicceskedés, ott szopóroller van, komolyság és mindkét fél sötét oldalát megismerhetjük. Nálam abszolút a Birodalom visszavág-gal egy szint. A VII., VIII, Solo számomra a széria megtiprása. Úgy jöttem ki, hogy a IX-et meg sem nézem moziban. Múltkor fiam és a kis szomszéd srác fakardozott (8 évesek), no lehet fel kellett volna vennem és elküldeni a Disney-nek, hogy bedigizhetik a mozdulatokat, jobban járnak és a fiamék csak két fagyit kérnek a produkcióért. A Solo ha az Indiana Jones egy része lenne, annak elmenne, de SW-nek nevetséges. Már amit azon a vonaton művelnek kivágta nálam a biztosítékot, felálltam volna a moziból és kijöttem volna.
A Star Wars egy olyan "dolog", ami talán egy életen át elkísér.
A 4. rész (akkor persze még nem tudtuk, hogy a negyedik lesz) a moziban egészen elképesztő lehetett. Akkoriban nem is nagyon voltak hasonló filmek. Néhány Gojko Mitic Winetou film, pár western és Bud Spencer + Terence Hill (akkoriban talán az első csak) jelentette a nagy mozit.
Ebbe robban be a Star Wars. Hang, kép, egy egészen új világ megmutatása, stb...
Én arra emlékszem, hogy valami megfogott, bár még kicsi voltam és hangos volt a mozi + hosszú a film és nem is értettem meg mindent.
Az 5. résznél már legendává vált az egész és a Birodalom Visszavág kapcsán iszonyatosan hosszú sorok kígyóztak a mozi előtt.
Az átlag 5X-6X megnézte, de volt aki simán 10 fölött.
Ez a rész a legjobb szerintem mindenki számára, nem lehet az élményt túlszárnyalni.
"Én vagyok az apád...." Még Mark Hamill sem tudta előre állítólag. ;)
A 6. valóban a evokok miatt kicsit gáz lett, főleg annak, aki felnőttként látta, de gyerekként fantasztikus.

De az élmény csak annak lehet teljes, aki a bemutatáskor látta a filmeket. Talán már a harmincasoknak sem, akik VHS-en nézhették meg később.
79-ben mutatták be a Csillagok háborúját, 82-ben a Birodalom Visszavágot és 84-ben a Jedi Visszatér filmet.
Akkoriban nem az volt a helyzet, mint manapság. Megnézted és utána nem lehetett elővenni a BD lemezt, vagy letölteni és újra megnézni. Plusz nem tudom, hogy emlékeztek-e rá, de a Birodalom Visszavág volt szinkronos a filmek közül a moziban.
Biztosan emiatt is a legmeghatározóbb élmény.

Ha nem cseszik el teljesen, nekem az élményt mindegyik új visszahozza 20 év múlva is.

Élmény szempontjából nem szabad elfelejteni az E.T. filmet, Indiana Jones-t és a Vissza a Jövőbe trilógiát.
Semmi nem fogható ezekhez manapság...
:smile32:

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

wittao írta:
2018.09.16., vas. 01:38
-KP- írta:
2018.09.14., pén. 10:30
Kikölcsönztem a Han Solo-t. Legszívesebben már a legelején lelőttem volna a fenébe, végül 1 órát bírtam. Majd ma este megnézem a 2. felét.

Nem értem miért van az, hogy minden újabb SW filmben egy addig nem látott,de az addig látottaknál bugyutább, kreténebb kinézetű és hangú fajokat kell kreálni, ráadásul úgy, hogy minden újabb film rá akal licitálni ebben az előzőekre. Helyenként annyira gagyi, hogy már fáj.
Valamelyik csatornán - természetesen mintha össze-vissza lennének a részek - elkezdték ismételgetni az egyes régebbi részeket. ....
Solo: A lányok 53 percnél felálltak. Jómagam, hősiesen még fél órát bírtam. :D

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”