Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Hegylakó... igazi filmtörténeti gyöngyszem. Kár, hogy a TV-sorozatot abbahagyták. A remake esetében hatalmas dilemma lehet, hogy kivel helyettesítsék például Christopher Lambertet felejthetetlen alakítása után. Hol találnak olyan színészt, aki ennyire kifejezően képes egyetlen arcizmának mozdításával mindent elmondani, ami benne zajlik.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

The Machine 5/10 sci-fi

jó is lehetett volna, néha logikai bukfencek, de sajnos kb. az utolsó 1/3-át összecsapták, sokkal jobb is lehetett volna, bár a folytatás ígérete benne van. látványosan megcsinálva, kis költségvetés, nyomasztó környezet.

https://www.youtube.com/watch?v=qVadlANZ9wU
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Tonyka írta:
2018.09.02., vas. 17:25
scaurus írta:
2018.09.02., vas. 08:52
Nagy zűr kis Kínában [Big Trouble in Little China]
...
...
Ma már én sem tudom megnézni, ilyen a Hegylakó is pl. anno örült nagy kedvenc volt, vagy egy Támadás a Krull bolygó ellen. Ma már csak kényelmetlenül fészkelődik az ember, és eltöpreng miért volt úgy oda ezért a gyerekes idétlenségért.
...
Ezzel nem értek egyet, nekem a nosztalgia faktor sokat lendít a dolgon, a hibái ellenére a Hegylakó 1. részét vagy a Krull bolygót gond nélkül meg tudom nézni. ;)

MGMART írta:
2018.09.02., vas. 18:56
..
Viszont az The Edge of Seventeen, 2016 amit utoljára láttam ebben a műfajban az tetszett , tudom ajánlani.
..
Erről nem is hallottam, utánanézek.
Kösz az ajánlást! :smile32:
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Lemmy9 írta:
2018.09.02., vas. 16:44
A Nagy zűrbe belefutottam én is. Nincs betű rá a zs után sajnos :)
Ultragagyi.
most már igen... kéne egy jó remake neki :D
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

MGMART írta:
2018.09.02., vas. 18:56


Viszont az The Edge of Seventeen, 2016 amit utoljára láttam ebben a műfajban az tetszett , tudom ajánlani.

5712646_sa.jpg;maxHeight=640;maxWidth=550.jpg
listán van :)
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

bitrograde írta:
2018.09.02., vas. 10:27
Én a lentiekből a Mindhunterrel tettem egy próbát, de annyira unalmasan fincheresnek találtam, hogy nem érte meg a második epizódot
pedig érdemes folytatni, sokat változik a film egyre "több és több" lesz.

érdemes megnézni a youtube-on az egyik sorozatgyilkosról eredeti és a sorozatbeli felvételt. tökéletesen hátborzongató a megjelenítése...

sorozat erősségét abban látom, hogy egy olyan időszakot mesél ami, alapja lesz a világon is az ilyen jellegű bűnűldözésnek, a gyilkosok mind valósak és a neten "ellenőrizhetőek".

az író, akinek a könyvéből ő az egyik a karkaterek közül, akinek a nevéhez fűződik az fbi-on belüli ilyen jellegű profilozás megalapozása, ill. 25 évet húzott lett az fbi-nál.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Lady Bird

Sok pozitív kritikát lehet olvasni a filmről, a tetszési indexe is elég magas.

A coming of age filmek sorát bővíti szerintem teljesen feleslegesen.Magasan jobb darabok vannak a műfajban.Sosem értettem hogy egy adott műfajban ha nem tudnak újat, más nézőpontot, más ízt stb. beletenni egy filmbe akkor minek forgatják le.

Teljesen lehangoló volt nézni a proli amerikai családot a hétköznapi gondokkal.Nyilván ilyen az élet, tudjuk, hogy már régen nincs "amerikai álom" de ez most nekem nem adta el magát.A főszereplővel sem tudtam igazán együttérezni nem jött át a figura.Szerintem nem igazán tudták eldönteni, hogy vicces legyen vagy drámai a történet ezért lett számomra lapos és érdektelen. 10/5

Viszont az The Edge of Seventeen, 2016 amit utoljára láttam ebben a műfajban az tetszett , tudom ajánlani.
5712646_sa.jpg;maxHeight=640;maxWidth=550.jpg
5712646_sa.jpg;maxHeight=640;maxWidth=550.jpg (67.5 KiB) Megtekintve 1404 alkalommal

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

[quote=scaurus post_id=2288910 time=1535871134 user_id=8665]
Nagy zűr kis Kínában [Big Trouble in Little China]

Tudom, hogy kultikussá vált, de, anno, a 80' években nem láttam, valahogy kimaradt, és azóta se került a látóterembe.
Valamelyik nap ment a tévében, gondoltam, ha a Szikla ebből (is) új filmet akar (hírek szerint nem "újrázást", hanem valamiféle folytatást), teszek vele egy próbát.

Ezt ma nem szabad megnézni, teljesen felesleges. Abban a korban született mikor pár villámot szóró ember már óriási dolognak számított. Össze sem lehet hasonlítani a két világot, már a régit is a mait. Ha volt egy jó film a hónapban akkor örültünk. Rongyosra néztük ezeket a filmeket az öreg VHS-en. Ma már én sem tudom megnézni, ilyen a Hegylakó is pl. anno örült nagy kedvenc volt, vagy egy Támadás a Krull bolygó ellen. Ma már csak kényelmetlenül fészkelődik az ember, és eltöpreng miért volt úgy oda ezért a gyerekes idétlenségért. Szóval ezek a filmek pont azok amik akkor abban az időszakban igazán nagy dolognak számítottak. Mai szemmel nem is szabad neki állni, még a régivel sem.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Én a lentiekből a Mindhunterrel tettem egy próbát, de annyira unalmasan fincheresnek találtam, hogy nem érte meg a második epizódot (csak a kései Fincher ilyen unalmas, egyre jobban besimul a hollywoodi konvencióba, szerintem).
A Lady in the Vant én még moziban láttam, tényleg nem volt rossz. Egyébként A kertbérlő a magyar címe.
Az Arthur-sorozatot a gyerekkel néztük: az első rész szerintem zseniális volt, de a 2-3. esetében már látszik a szándék, hogy be kellene hozni a belefektetett tők(e többszörös)ét.
Nem igazán tartozik a film- és sorozatajánlók közé, de a vélemények szubjektivitásáról folytatott diskurzushoz talán igen. Mivel látom, többen Netflixeznek itt, ajánlom Ricky Gervais Humanity c. standupját, és nem csak azért, mert a pasas ismét zseniális (A hivatal és a Futottak még nálam ott van a polcon is), hanem mert szépen elmagyarázza a vélemény és a tény összekeverésének, és az ebből adódó problémáknak a lényegét. És a pasasnak tényleg semmi sem szent... Sajnos csak angolul (vagy románul) tudóknak.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Nagy zűr kis Kínában [Big Trouble in Little China]

Tudom, hogy kultikussá vált, de, anno, a 80' években nem láttam, valahogy kimaradt, és azóta se került a látóterembe.
Valamelyik nap ment a tévében, gondoltam, ha a Szikla ebből (is) új filmet akar (hírek szerint nem "újrázást", hanem valamiféle folytatást), teszek vele egy próbát.

Nem kellett volna, rosszul öregedett.
Tipikusan az a film, amire nosztalgiával néz az ember, ha, anno, látta és akkor tetszett neki, de szent borzadállyal, ha nem.

Nem a látvány a gond, egy 30+ éves filmen azt nem lehet számonkérni, attól el lehet vonatkoztatni.
De, SZÁMOMRA a cselekményszövés, a dramaturgia csapnivaló, a dialógusok és humor borzalmasak, a színészi játék (annak hiánya) fájó volt.
(Van egy olyan érzésem, hogy ez engem, anno, sem nyűgözött volna le.)

Újabb intő példa, hogy az idő nem mindig szépíti meg a múltat, van, amit kár felidézni.
Ilyen volt még nekem pl. a Menekülés New Yorkból, Szárnyas fejvadász, Thelma és Louise.

ELLENPÉLDA: Állj mellém (Stand by me), anno, nem, csak tavaly láttam először, azóta még egyszer végignéztem, illetve egyszer a végét újranéztem, vagy a Menekülő ember (The Running Man), amit szintén csak pár éve láttam először, de minden gagyisága ellenére szórakoztatónak találtam.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Mindhunter 8/10 (I.évad)

nagyon jó hogy belekezdtem, leköti az embert, az fbi sorozatgyilkos profilakotóinak nem könnyű kezdeteiről szól, a nyomozói gondolkodás lassú változásáról, (és mai napig is élő) sorozatgyilkosok történetein keresztül, magukat a gyilkosságokat nem mutatják (szerencsére).
David Fincher több résznek is a rendezője.

https://www.youtube.com/watch?v=7gZCfRD_zWE
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Megtekintettem a Tombolás [Rampage] c. opuszt.

https://port.hu/adatlap/film/mozi/rampage...

Mostanában csuda jó filmeket nézek. :D
Nehéz eldönteni, hogy az ajánlott vagy a nem ajánlott kategória.
Egyik oldalról egy vérgagyi, zs kategóriás, Megashark vs. Giant Octopus szintű sztori, és cgi.
Ugyanakkor látványos, és Rock elviszi a hátán (tényleg van valami abban a melákban).
A hang meg tipikusan olyan, hogy ezért vesz az ember házimozit.
Pontosan azt nyújtja, ami a címe: ész nélküli tombolást.

Szóval, az alábbi hozzászólással alapvetően egyetértek, egyedül a 9 pontot érzem túlzásnak:
Csutka írta:
2018.07.30., hétf. 08:37
Rampage.
Ahogy olvastam a korábbi kritikákat és véleményeket - sokaknak nagyon nem jött be a film.
...
Csúnyát fogok írni - nekem ez a film is 9 pontos. Leültem, elkezdtem nézni és végig jól szórakoztam. Magyar szinkronnal néztem és "elkövettem azt a hibát", hogy mivel a center-hang nagyon halknak tűnt - feljebb vettem a hangerőt a szokásosnál hangosabbra. Az akció jeleneteknél tényleg tombolás lett így a szobában. De SZVSZ erre való a házimozi és nem a Terápia magyar sorozatra. ;)
...
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Lady Bird 8/10

kamaszkor vége, lázadás és a felnőtté válás története, szeretni való sztorival, humorral fűszerezve. (rottenen 99%-on áll, tetszési indexe 79%...)

https://www.youtube.com/watch?v=JEayEj4vHtk
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4780
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

The Lady in the Van 7/10

angol film, angolos hangulattal, keserédes történet egy öreg högyről, elfogadásról, emberi sors(ok)ról.
15 évig lakott egy kocsiban, az utcán majd egy író (az eredeti író is felbukkan a filmben) feljáróján a kisbuszában. kivételesen a szinkron is meglepően jól sikerült, de mindenképpen az angolt preferálom. főszerepben Maggie Smith.

https://www.youtube.com/watch?v=47T0HORY9gs
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Tavaly ősz óta sikerült végre befejeznem a Stranger Things 2. évadát.

Hm.
Az első egyből beszippantott, kb. 3 nap alatt ledaráltuk.
Ez egy kicsit tovább tartott.
Feleslegesen lassú volt a felvezetés, kb. a 4. résztől kezdődött, magyarul a 9 rész helyett 4-5 elég lett volna ehhez a sztorihoz.
A megosztó 7. rész nekem tetszett, nem láttam kivetnivalót abban, hogy Eleven kiruccan egy kicsit az addig megszokott környezetből, és, felteszem, nem(csak) öncélú volt, hanem a további évadokban lesz jelentősége is (vagy nem).


Megtekintettem az Arthur és a villangók [Arthur et les Minimoys] rettenetet.

Az alapötlet nem is volna rossz, csak épp forgatókönyvet kellet volna írni normálisat, meg dialógusokat és a látványon egy kicsit csiszolni.
Egyedül egy diszkózenére bunyózós jelenet volt számomra értékelhető.
Feltehetőleg Luc Besson beszívva alkotta meg.
Gyerekeknek sem ajánlom.


Megtekintettem a Sokkal több mint testőr [The Hitman's Bodyguard] c. opuszt.

Nem váltja meg a világot, nem zseniális, semmi extra, semmi meglepetés vagy csavar, egyszerűen egy szórakoztató akcióvígjáték.
Ryan Reynolds és Samuel L. Jackson jópofák, Elodie Yung meg csinos.
Egy esős vagy kánikulai szombat délutánra egy limonádé mellé teljesen jó.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Fish írta:
2018.08.30., csüt. 20:08
Aszpirin írta:
2018.08.30., csüt. 19:45
De hát erről (szubjektív véleményekről) szól ez a topik, nem?
Másrészt bitrograde nemcsak egyszerűen annyit írt, hogy számára szar volt, hanem meg is indokolta rendesen. Ez azért egy picit több támpontot nyújt - mégha az indoklások is szubjektívek.
Igen erről szól persze, de az hogy valakinek valami nem tetszik avval még nem jut előrébb senki sem..

100 emberből 50 azt írja ,hogy szar a másik fele meg azt ,hogy jó, na ebből próbálj dönteni.. nem fogsz tudni..le kell ülni elé és meg kell lesni.. vélemények kellene persze, de én sosem döntenék ez alapján, max annyit lehet leszűrni ,hogy kinek egyezik a saját véleménye,ízlése az enyémmel és kinek nem, de a következő filmnél ez már is borul mert az meg lehet neki nem tetszik vagy éppen igen és nekem nem.. szóval ezek alapján semmi értelme,mint ahogy a filmkritikák is igen megosztóak,pedig ez a szakmájuk egyes embereknek.. de persze jó ,hogy ki lehet dumálni egy-egy filmet sorozatot, ilyen is kell.. :D
Bármit is írjanak egy filmről, vagy sorozatról, egy esélyt lehet adni neki. Ez kinek mennyi - 10perc ,fél óra, egy két epizód?
Ennyit megér. Aztán lehet dönteni a folytatásról.

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Fish »

Aszpirin írta:
2018.08.30., csüt. 19:45
De hát erről (szubjektív véleményekről) szól ez a topik, nem?
Másrészt bitrograde nemcsak egyszerűen annyit írt, hogy számára szar volt, hanem meg is indokolta rendesen. Ez azért egy picit több támpontot nyújt - mégha az indoklások is szubjektívek.
Igen erről szól persze, de az hogy valakinek valami nem tetszik avval még nem jut előrébb senki sem..

100 emberből 50 azt írja ,hogy szar a másik fele meg azt ,hogy jó, na ebből próbálj dönteni.. nem fogsz tudni..le kell ülni elé és meg kell lesni.. vélemények kellene persze, de én sosem döntenék ez alapján, max annyit lehet leszűrni ,hogy kinek egyezik a saját véleménye,ízlése az enyémmel és kinek nem, de a következő filmnél ez már is borul mert az meg lehet neki nem tetszik vagy éppen igen és nekem nem.. szóval ezek alapján semmi értelme,mint ahogy a filmkritikák is igen megosztóak,pedig ez a szakmájuk egyes embereknek.. de persze jó ,hogy ki lehet dumálni egy-egy filmet sorozatot, ilyen is kell.. :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Fish írta:
2018.08.30., csüt. 18:56
nem olyan borzasztó azért a the 100 sorozat, mi megnéztük az 5 évadot, nem mondom ,hogy jó de nézhető..az első 3 emészthető a 4.-ik. 5.-ik évad már elborult sztem.. :D Én azt mondom ha belekezdtél volna akkor hajrá, max. kaszálod ha neked nem jön be.. nem kell mindig a más véleménye alapján dönteni, akkorra itt a szakadék egy -egy ember véleménye között,hogy ha én is ezekre támaszkodtam volna, sok jó filmet kihagytam volna és sok szarba meg belefutottam volna.. persze ízlések, ami nekem jó az másnak szar stb... ezért is nem adok más véleményére,mert felesleges sztem!
Ettől még bele fogok nézni, csak kicsit hátrébb került a prioritási listámon :)

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Fish írta:
2018.08.30., csüt. 18:56
nem olyan borzasztó azért a the 100 sorozat, mi megnéztük az 5 évadot, nem mondom ,hogy jó de nézhető..az első 3 emészthető a 4.-ik. 5.-ik évad már elborult sztem.. :D Én azt mondom ha belekezdtél volna akkor hajrá, max. kaszálod ha neked nem jön be.. nem kell mindig a más véleménye alapján dönteni, akkorra itt a szakadék egy -egy ember véleménye között,hogy ha én is ezekre támaszkodtam volna, sok jó filmet kihagytam volna és sok szarba meg belefutottam volna.. persze ízlések, ami nekem jó az másnak szar stb... ezért is nem adok más véleményére,mert felesleges sztem!
De hát erről (szubjektív véleményekről) szól ez a topik, nem? Aztán mindenki eldöntheti, hogy ér valamit számára a másik véleménye, vagy sem. Aki régebb óta követi a topikot, az már úgyis nagyjából tudja, hogy mekkora az általad említett szakadék a saját és az ide gyakran írogató egy-egy konkrét topiktárs ízlése között.

Másrészt bitrograde nemcsak egyszerűen annyit írt, hogy számára szar volt, hanem meg is indokolta rendesen. Ez azért egy picit több támpontot nyújt - mégha az indoklások is szubjektívek.

Én mindenesetre örültem neki, szóról szóra pont azért, amiért -KP- is. Kapott is egy lájkot.
A hozzászólást 3 alkalommal szerkesztették, utoljára Aszpirin 2018.08.30., csüt. 19:50-kor.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Fish »

nem olyan borzasztó azért a the 100 sorozat, mi megnéztük az 5 évadot, nem mondom ,hogy jó de nézhető..az első 3 emészthető a 4.-ik. 5.-ik évad már elborult sztem.. :D Én azt mondom ha belekezdtél volna akkor hajrá, max. kaszálod ha neked nem jön be.. nem kell mindig a más véleménye alapján dönteni, akkorra itt a szakadék egy -egy ember véleménye között,hogy ha én is ezekre támaszkodtam volna, sok jó filmet kihagytam volna és sok szarba meg belefutottam volna.. persze ízlések, ami nekem jó az másnak szar stb... ezért is nem adok más véleményére,mert felesleges sztem!
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

bitrograde írta:
2018.08.30., csüt. 16:49
Lemmy9 írta:
2018.08.30., csüt. 16:47
MGMART írta:
2018.08.30., csüt. 15:01


Te mazohista vagy :D
Érthetetlen, hogy miért pazarol valaki időt, és néz végig egy szerinte mocskot, és utána lekörmöli, hogy mocsok. gondolkodik.gif
Hogy neked ne kelljen. 31_1_21.gif
Én őszintén örülök az írásodnak, mert rajta volt a listámon. De akkor inkább elkezdek mást.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Lemmy9 írta:
2018.08.30., csüt. 16:47
MGMART írta:
2018.08.30., csüt. 15:01
bitrograde írta:
2018.08.30., csüt. 12:57
Kizárólag, hogy ne azon járjon az agyam, amin éppen dolgozom, esténként lemorzsoltam a The 100, a.k.a A visszatérők első évadát.

A Barátok között amerikai, Ashenvale-ben játszódó sci-fi változata. :smile51:
2/10, de csak azért, mert vannak benne csúnya emberek is.
Te mazohista vagy :D
Érthetetlen, hogy miért pazarol valaki időt, és néz végig egy szerinte mocskot, és utána lekörmöli, hogy mocsok. gondolkodik.gif
Hogy neked ne kelljen. 31_1_21.gif
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

bitrograde írta:
2018.08.30., csüt. 12:57
Kizárólag, hogy ne azon járjon az agyam, amin éppen dolgozom, esténként lemorzsoltam a The 100, a.k.a A visszatérők első évadát.

A Barátok között amerikai, Ashenvale-ben játszódó sci-fi változata. :smile51:
2/10, de csak azért, mert vannak benne csúnya emberek is.
Te mazohista vagy :D

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5745
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Remélem nem felejtettétek el, hónap végén jön a

Kép

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6127
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5180
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

JÖN.... JÖN...

Szeptember 7.-én jelenik meg az Atypical második évadja a Netflixen.
Számomra az utóbbi évek egyik legjobb sorozata volt az első évad, remélhetőleg hasonlóan jó lesz a második is!
Atypical_Season2_.jpg
Atypical_Season2_.jpg (137.31 KiB) Megtekintve 1572 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”