Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nade egy kis pléhdarabért 15nél nem adnék többet, akkor sem, ha pokoli jól nézne ki
Viccet félretéve teljesen igazad van. Nézegettem én is a házakat és én sem értem, hogy mi kerül ezekben ennyibe. Azt meg pláne nem értem, hogy az amerikában 35 ezerért megvehető HTPC ház, hogyan lesz Európában 70 ezer.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


de a tiédet megdobta a karácsonyfa díszités :taps: nekem sem táp, sem ventik, semmi sem kell bele.. ugysem felelne meg. Az én codegenem 6k volt, relative jol szerelhető bár csak midi .... Az más kérdés, hogy anyagminőségről itt nem beszélhetünk
 
nade egy kis pléhdarabért 15nél nem adnék többet, akkor sem, ha pokoli jól nézne ki

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: pjotr »

Azért én tudnék venni jó házat 15 alatt...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


mikor látok már 15 ezerért lapos, minimal/szögletes mATX fekvő házat? :taps:
Amikor kimész Amerikába. 15.000 $-ért már egész jó házak vannak.
 
De most komolyan. A sima PC-s házat sem kapsz 15 ezerért. Az enyém is 40 volt.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


ez ilyen lájfsztájl cucc, nem htpc ... be se férne sehova ilyen alakkal, de perszs "jól" néz ki
 
mikor látok már 15 ezerért lapos, minimal/szögletes mATX fekvő házat? :taps:

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


SilverStone:
 
Net Weight 3 kg
Dimension 263 mm (W) x 210 mm (H) x 393 mm (D)
 


van feketeben is..
tap nelkul uressen 3kg nehezebb mint egynehany asztali dvd jatekos..


T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: pjotr »


HTPC-hez ajánlani tudom mindenkinek az MSI alaplapokat, nekem egy 865PEM3-ILS van, minden rajt van ami kellhet, nem csak analóg, hanem spdif, optikai kimenet is van a hangnak, egy zalman fordulatszabályzós procihűtővel amit az alaplap még saját maga is kezel, sima felhasználásnál, ahol nincs proci igény a proci ventilátor el sem indul egy 2.8D celeronnal.
A tápot egy silent blade 2 hűti a gépnek gyakorlatilag nincs hangja.
Mst is arról netezek éppen a proci ventilátor áll...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


- mitszoltok egy ilyen htpc-hez?? 24V-rol megy nincs benne venti, 1 db. mozgo alkatresz van benne az a kis notebook hdd, de ez is kiválthato pl. egy bika CF-re SIMATIC Microbox PC 420

NAGYON gondolkozom egy ilyenen ... mivel a hd a 264 lejátszás miatt elég esélytelen, akkor legalább divx/dvd-re legyen egy tökéletes :taps:
 
(ilyenen=itthon megépiteni, fillérekből)

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Részletes leírás egy brutál HD-HTPC összerakásáról:
 
http://www.firingsquad.com/hardware/bui ... r_pc_htpc/

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


- mitszoltok egy ilyen htpc-hez?? 24V-rol megy nincs benne venti, 1 db. mozgo alkatresz van benne az a kis notebook hdd, de ez is kiválthato pl. egy bika CF-re
SIMATIC Microbox PC 420
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Nitzer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 06:57
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Nitzer »


teljesen különálló dolog. veszel egy 2-2500 forintos vevőt a gépbe (soros vagy USB port, itt rendelhető: http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopi ... infra&st=0 - korrekt nagyon a srác, én is tőle vettem! ) 
ezeután pogrammal megtanitttatod az egyik otthoni távirányitodat a PC-s programok vezérlésére

Köszi a gyors választ!
Hitachi PJ-TX100; Projecta HomeScreen High Contrast D 220x124; Pioneer DV-575A; HTPC: P4/3.0; H/K AVR-435; B&W 705; Wharfedale WH-20 surrond; Hivox Lupus USB

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vetitőt megértem, h meguntad a várakozást .... de a punditot SOHA!
Ne légy ilyen elutasító. :taps: Nekem kifejezetten tetszik a maga módján. Szép fekete, érdekesen áll. Funkcionálisan tökéletesen megfelel. Ha pedig vennék egy másikat akkor odaadom a gyereknek.

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.. Nem akartam sokat költeni rá ezért lett kisfelbontású vetítő és olcsóbb -a jelenlegi célnak megfelelő- HTPC...
- csak nem a 200-as lett belole?

Két-három hét múlva. Van még pár előkészület (kőműves munka) amit meg kell addig csináltatnom. Aztán pár hétig S-Videon lesz bekötve mert a HTPC-t is össze kellene raknom. A DVI csatlakozóról nem is beszélek.
 
Aztán azon is gondolkodom, hogy van-e értelme mert így nyáron nagyon sokat nézünk filmet esténként, de ha megint jön a gyerekek suli ideje megint lehet hajnalban kelni és esténként hulla mindenki.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


.. Nem akartam sokat költeni rá ezért lett kisfelbontású vetítő és olcsóbb -a jelenlegi célnak megfelelő- HTPC...
- csak nem a 200-as lett belole?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


De megígérem ha
...szép szó ... Westendbe nem járok, rakj egyet össze a Saturnnak vagy az Árkádnak :taps: Vetitőt megértem, h meguntad a várakozást .... de a punditot SOHA!
 
még olvasgattam, s ugy néz ki, a h264 csak a legujabb VGAkkal fog menni durva ... ezekután lehet nekiállok HD-nem-redi htpc összerakásának ...

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


amugy titkon abban reménykedtem, hogy veszel egy ilyen gyönyörű htpc házat és majd rax fel sok szé pképet :taps: a punditrol nem kell ... )))
Igen, úgy alakult, hogy nagyon kompromisszumos megoldás született a házimozi fejlesztésére. Nem akartam sokat költeni rá ezért lett kisfelbontású vetítő és olcsóbb -a jelenlegi célnak megfelelő- HTPC.
Egyébként raktam már össze "olyan" HTPC házat, a WestEndben meg is nézheted. Sőt elvileg össze kell raknom még egyet, csak nincs ár időm. De megígérem ha kész lesz csinálok róla sok fotót.

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


inq irta, h a h.264et a mostani dual core CPUk sem képesek dekodolni normális VGA nélkül ... asszem simon g400asának itt lesz a vége
Simon vesz jövő hónapban egy HTPC-t és onnantól nem lesz értelme a G400-nak. Ez már a második (egyébként G550) a régi G450-el kiszolgálták az árukat, kb 500-800 filmet néztem meg velük kiváló minőségben. Ettől függetlenül a H.264-nek is csak akkor lesz értelme ha a FOV, DEiTY, DVL, stb. csoportok is használni fogják. Ha nem akkor engem nem mozgat.

sztem fogják, mivel van free h264 alternativa ... márpedig divxben nagyon lennének a HD cuccok ....
amugy titkon abban reménykedtem, hogy veszel egy ilyen gyönyörű htpc házat és majd rax fel sok szé pképet a punditrol nem kell ... :taps:)))
(én anno g400/450/550el sokat szivtam divx+tvkimenetnél .... ugyértem, a divxg400 előtti időkben )
 
nitzer: teljesen különálló dolog. veszel egy 2-2500 forintos vevőt a gépbe (soros vagy USB port, itt rendelhető: http://forum.hwsw.hu/index.php?showtopi ... infra&st=0 - korrekt nagyon a srác, én is tőle vettem! )
 
ezeután pogrammal megtanitttatod az egyik otthoni távirányitodat a PC-s programok vezérlésére

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


inq irta, h a h.264et a mostani dual core CPUk sem képesek dekodolni normális VGA nélkül ... asszem simon g400asának itt lesz a vége
Simon vesz jövő hónapban egy HTPC-t és onnantól nem lesz értelme a G400-nak. Ez már a második (egyébként G550) a régi G450-el kiszolgálták az árukat, kb 500-800 filmet néztem meg velük kiváló minőségben. Ettől függetlenül a H.264-nek is csak akkor lesz értelme ha a FOV, DEiTY, DVL, stb. csoportok is használni fogják. Ha nem akkor engem nem mozgat.

Avatar
Nitzer
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 96
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 06:57
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Nitzer »

HTPC-ba milyen dvi kimenetes videókártyát ajánlotok, amit lehet távirányítóval használni (bár nem tudom, hogy ezt a videókártya tudja vagy valami más a gépben).
Hitachi PJ-TX100; Projecta HomeScreen High Contrast D 220x124; Pioneer DV-575A; HTPC: P4/3.0; H/K AVR-435; B&W 705; Wharfedale WH-20 surrond; Hivox Lupus USB

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »

inq irta, h a h.264et a mostani dual core CPUk sem képesek dekodolni normális VGA nélkül ... asszem simon g400asának itt lesz a vége

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


...Mindenesetre egy hd film egy kis ffdshow-val azért tudja stabilan 100%-on tartani a procit Celeron 2.8D
- hat igen, sajna eromu kell ezekhez..
- meg hat a celprocesszorokat {jellemzoen RISC} nemigen lehet felulmulni..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Már megoldódott, de sokat szívtam vele a windows konfigurációmentes vezeték nélküli hálózatát kellett teljessen letiltani...
 
Ma még elmegyek a mistralba mert csak ott van 6cm-es ventilátor, meg kell vennem egy másik procihűtőt is, mert az eredeti intel hangos, (de mit fogok csinálni az eredetivel????).
Aztán teljessen kész a gép, majd kérek még egy rendes fényképezőt a képeknek...
 
Mindenesetre egy hd film egy kis ffdshow-val azért tudja stabilan 100%-on tartani a procit Celeron 2.8D

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


én, de semmi segítséget nem kaptam, úgy néz ki ott az arcuk nagyobb az emberkéknek mint a tudásuk...
- tok segiteni?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
aurum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2005.02.26., szomb. 21:21
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: aurum »


én, de semmi segítséget nem kaptam, úgy néz ki ott az arcuk nagyobb az emberkéknek mint a tudásuk...
hat van egy par az biztos. de inkabb az a gond, hogy a windows alatti wlan hibaelharitas kb az ordoguzessel hataros kategoria.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: pjotr »

én, de semmi segítséget nem kaptam, úgy néz ki ott az arcuk nagyobb az emberkéknek mint a tudásuk...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”