Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Htpc (Home Theatre PC)

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


- lett egy ilyenem: Microbox PC 420 
Intel® Pentium® III 933 MHz
SDRAM 512 MB
 
- semmi mozgo cucc nincs benne
- szerver + PDC gep lesz odahaza belole...

Ez nem rossz ötlet, de elég rögös út vezet a HTPC-ig ebből Én inkább valami fullintegrált via lapból indulnék. Van már nano ITX méretű is!
 
SzaboZE

Amúgy hol lehet kapni ilyen alaplapot?
Én semmilyen online árlistában nem találok...

Avatar
SzaboZE
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2005.01.06., csüt. 21:16
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: SzaboZE »


- lett egy ilyenem: Microbox PC 420 
Intel® Pentium® III 933 MHz
SDRAM 512 MB
 
- semmi mozgo cucc nincs benne
- szerver + PDC gep lesz odahaza belole...

Ez nem rossz ötlet, de elég rögös út vezet a HTPC-ig ebből Én inkább valami fullintegrált via lapból indulnék. Van már nano ITX méretű is!
 
SzaboZE

Avatar
SzaboZE
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2005.01.06., csüt. 21:16
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: SzaboZE »


 
Egy ilyen érdekelne valakit?
 
 
Tesztelők wanted....

Ez még aktuális?

Avatar
SzaboZE
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 87
Csatlakozott: 2005.01.06., csüt. 21:16
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: SzaboZE »


en csak azt nem ertem, hogy minek a pc-t abba a szobaba rakni ahol a megjelenito van? svideo/rgb/lirc/spdif kabel elviheteo akar 50m-re is minoseg romlas nelkul. zaj sincs ha valahol mashol zummog, ahol tenyleg zummoghet...

Minőségromlás nélkül? Ezt most nem mondod komolyan Olyan kábel nincs, amin nincs veszteség. Amíg a képi jelet analóg módon továbbítod, addig lesz veszteség. A másik az, hogy én nem szeretek két szobával arrébb menni, hogy berakjak egy dvd-t, egy vinyót stb
 
SzaboZE

Avatar
Maszko
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2005.06.01., szer. 11:39
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Maszko »


Nem telejsen az erdekel amit ti muveltek tehat nem htpct epitek, csupan egy vivos nvidia kartyat komponenes kabelen rakotottem egy 1080i 50hz-es tvre.
 
Par oldalt visszaolvastam de nemigen talaltam olyat, hogy technikai megvalopsitas teren beasta volna valaki magat a temaba.
 
Alapvetoen ez erdekelne, hogyha nem szbavanyos 1080i felbontast kuldunk a pc rol a tvnek akkor hogyan is kene ezt megvalositani.
 
Adott ket program, az egyik maga az nvidia forceware 7x szerias csomagja - tehat maga a vidkari drivere es annak kezelofelulete - valamint egy powerstrip 3.6x amivel lehetosegunk van a kulonbozo elore definialt felbontasokat es frissitesi frekvenciakat felulbiralni es meg sok sok mindent megvalositani.
 
Es ezen kivul ugye kell meg vmifele hdtv "szeru" :taps: megjelenito is a megfelelo csatlakozassal.
 
Talaltam egy nagyon jo leirast az egesz eljaras sorozatrol:
 
Keohi - HTPC Superguide
 
Gondolom ezt az alapmuvet mindeki ismeri es kivulrol fujja :smile19:
 
Amennyiben nem tetszik a "tema" elore elnezest kerek, nem kivanom szetoffolni a temat. Tudom eredetileg HTPC PC - Projektor modnak indult, dehat akkor, hogy is kene azt nevezni, ha nagyobb felbontasu modokat akar az ember a TVjen megjelneiteni legalabb komponens bemeneten.
 
Viszont ekkor kerek egy atiranyitast oda ahova sztetek ez tartozhat, amennyiben ide akkor hajra!
 
Jelenleg itt tartok:
 
Az nvidia forceware driverei az USA szabvanyt tamogatjak tehat 1080i 60Hz (30Hz inerlaced).
 
Az en tvm ezt sajnos nem eszi meg, ezert kell ez az egesz mizeria.
Hivatalosan 1080i 50Hz compatible Samsung CRT TV (vagyis 25Hz Interlaced, igen gyengecske de ez van...)
 
Ugyhogy miutan aktivalom a driverben a TVre a 1080i-t azonnal szetesne a TV kepe, igy a beallitas utolso reszeig azonnal ki is kapcsolom a TV-t hogy ne buzeralja semmi - viszont ezutan a PC ugy erzekeli hogy ra van kotve a TV tehat vigan lehet buzeralni es nem egy szet kozbe a TV
 
Vagyis 1080i jel kiadva, TV kikapcs, a drivernek meg azt mondom Ok mentse el igy -szarul-.
 
Ezutan Powerstrip - Disp.Profiles Config, masodlagos kijelzo kivalaszt (TV), 1920x1080-as felbontast erzekel 60Hz-en. Ez az ami nem jo.
Advanced Timings: RealTime Adj, kikapcsolt, Interlaced mod bekapcsol, Vertical Refresh Rate 25 Hz, majd LOCK Refresh Rates majd Apply.
Majd OK es visszalep az elozo menube, itt pedig a kis lakat ikont nyomjuk be hogy 25Hzen maradjon a frissites a masodlagos kijelzon. Majd kapcsoljuk vissza a TV-t es nezzuk meg, hogy mit latunk.
Esetemben egy 50hzen vibralo de lagalabb nagyfelbontasu kepet, (desktop hatterkepet)
 
Vagyis felulbiralva az eredeti 1080i-s modot a vidkari kepes 1080i 50Hz(25) modban mukodni.
 
A problemam pedig a kovetkezo: hogyan lehetne ravenni a kijelzot arra, hogy a nagyobb felbontasu modban egy kisebb felbontasu kepet rakenyszeritsen a TVre.
Pl 1280x1024-et az 1920x1080-ra.
 
Lehetőseg van a 1080-as modban sajat felbontast definialni a TV szamara, ami akar 1280x1024-is lehet. Ekkor azonban ez nem lesz teljes keprenyos csupan a kep kb 2/3-at foglalja el a TV jobb sarkaban, a bal oldalon meg egy kb 10cm-es szurke csik lathato(samsung sajatossag).
 
A 1080-as megjelnitesnel valaszható zsugoritas is.
 
Ha ezt 3%-osra teszem: 1862*1046-os felbontast kapok, ami 100%-ban kitolti a TV képet. TEhat a windwos desktop 100%a latható es "kihasznalhato" a TV-n is.
 
A bokkeno az, hogy ez egy igen igen "fura" felbontas es semmi nem tamogatja.
 
Pl teljes kepernyos modban egy program sem indul el.
 
Ha 1280x1024-ben volt a felbontas akkor meg ment mindent, csak eppen egy kis ablakban a kepernyo jobb szelen...
 
Ha erti valaki, hogy mirol beszelek akkor ne tartsa vissza tudasat, hameg a tema nem ide tartozik, akkor kiszedem, vagy iranyitsatok oda ahova szerintetek mehet


Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Nézegettem régebben én is, jó kis gép ezért az áráért meg nagyon megéri.
Mivel, lehet, hogy kéne egy laptop, lehet, hogy eladom vagy elcserélem majd a saját htpc-met, kíváncsi vagyok lesz-e rá érdeklődő...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az egyetlen probléma vele a videókártyája.
Éppenhogy ez az egyetlen Barbone PC aminek DVI-os VGA kártyája van. Tudom, nem DirectX 9-es.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: pjotr »

Az egyetlen probléma vele a videókártyája.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


- ez sem rossz: 40.000,-Ft
Volt már róla szó korábban (pár hete). A legolcsóbban eddig az Extreme Digitalnál talákoztam vele bruttó 42 ezer Ft. Egy buta dolgot fedeztem fel, hogy az elején van az optikai digitális hangkimenet. Ha meglesz majd megnézem mennyire tudom hátra vezetni a dolgot félek, hogy semennyire és akkor hangkártyát is kell vennem.

- ohh akkor duplikaltam..
40k-ert itt lattam
- az optikai csatijat en sem ertem miert van elol
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »


- ez sem rossz: 40.000,-Ft
Volt már róla szó korábban (pár hete). A legolcsóbban eddig az Extreme Digitalnál talákoztam vele bruttó 42 ezer Ft. Egy buta dolgot fedeztem fel, hogy az elején van az optikai digitális hangkimenet. Ha meglesz majd megnézem mennyire tudom hátra vezetni a dolgot félek, hogy semennyire és akkor hangkártyát is kell vennem.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


- ez sem rossz: 40.000,-Ft


Asus Pundit-R




CPU:
Intel P4 3.2 GHz-ig (Northwood/Prescott)

Socket 478

800/533/400 MHz

Chipset
North Bridge: ATI RS300

South Bridge: IXP200

Memory
2 x DIMM

DDR 400/333

max. 2GB támogatása

Expansion Slots
2 x PCI
Graphics
ATI Radeon 9100 integrált grafika
IDE
1 x ATA 100

S-ATA

1 x SATA


LAN
10/100 Mbps
Audio
ADI AD1888

6 csatornás

Dimension (mm) W x H x D
91 x 357 x 275
Drive Bays
1 x 3.5"

1 x 5.25"

Front Panel
1 x PCMCIA

1 x 4-in-1 kártyaolvasó

1 x S/PDIF-out

2 x IEEE 1394 (6pin/4pin)

2 x USB 2.0

1 x mikrofon

1 x fülhallgató

Rear Panel
2 x USB 2.0

Line-In/Line-Out/Mic-in

1 x PS/2 billentyűzet

1 x PS/2 egér

1 x párhuzamos Port

1 x soros Port

1 x D-sub (VGA Out)

1 x DVI-out (VGA Out)

1 x S-Video (TV Out)

1 x Composite (TV Out)

1 x RJ45 LAN

- Power Supply
200W (PFC/ nem PFC)

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


- no az a kisgep ipari celokra szant embedded PC, mostoha korulmenyek koze szantak, nagy ipari PLC-k melle, tud egyben WindowsCE-t futtani is, es rakhatsz ra barmilyen PC-s oprendszert is, most epp Fedora kerult ra..
- ilyen itthoni kis kiszolgalo lesz belole, berakom egy eloszto szekrenybe azt kalap.., elfut minden I/O periféria nelkul is, nincs rajta se eger, bill, moncsi, benne van egy UTP madzag aztan kesz.., van rajta DVI meg nemtudom mit birna a kozel 1GHz Pentium III.
 
a phpsysingo ezt mondja:
 
Processzor 1
Modell Intel® Pentium® III CPU - S 933MHz
Chip MHz 928.93 MHz
Cache Méret 512 KB
Rendszer Bogomips 1839.1
PCI Eszközök 00:07.1 IDE interface: VIA Technologies, Inc. VT82C586A/B/VT82C686/A/B/VT823x/A/C PIPC Bus Master IDE
00:09.0 Ethernet controller: VIA Technologies, Inc. VT6105 [Rhine-III]
00:0a.0 Ethernet controller: VIA Technologies, Inc. VT6105 [Rhine-III]
00:0f.0 Network controller: Siemens Nixdorf AG: Unknown device 3141
01:00.0 VGA compatible controller: S3 Inc. 86C380 [ProSavageDDR K4M266]
IDE Eszközök hda: FUJITSU MHT2040AT (KapacĂ­tĂĄs: 37.26 GB
Fizikai Memória 516032 kB
 
Detected VIA ProSavage PM133/PL133/PN133 chipset
 
- A VGA-t nemismerem szamomra idegen, van benne 64Mb DDR 266 RAM, a marketing duma: :taps:
http://www.via.com.tw/en/products/chips ... es/p4m266/
 
- hogy mibe kerul, fogalmam sincs, ajandek volt merete kisebb mint egy A4-es, az egesz egy nagy aluminium-tombre van raszerelve ami egyben a huttofelulet is
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »


él velem egy "szaki" és ő is csak mosolyog
na a masik okostojas...
 
ha mar ennyire fel vagytok vertezve szakmai tudassal csak ugy korvonalakban vazoljatok mar fel mikent lehet plc-vel megoldani:
 
web-es kezelofelulet, statisztikakkal
sms riasztas rendkivuli esemenyrol
parancsok fogadasa sms-en
parancsok fogadasa ssh-n
percenkent log keszitese
napi log kuldese
16 pontos homerseklet szabalyozas a partartalmom, besugarzas napszak fuggvenyeben.
arapalyos rendszernel a kulonbozo tapoldatok keveredesenek megakadalyozasa a locsolas utemezesevel.
energiaernyo vezerlese kivant belso fenyviszonyok szintentartasaval
 
ezt most egy altalam keszitett arm-os cucc csinalja amin linux fut. a 200mips amire kepes mar keves es a hdd hozzakapcsolasa sem megoldott igy cf-be es ftp-re log-ol.
 
kicsit olyanok vagytok, mint amikor valaki pic-re ir web szervert es nem erti mekkora baromsag amit csinal.. bar vegulis gyufabol is lehet parlamentet epiteni...

nem mondtam, hogy hozzáértő lennék, ezeket nekem csak úgy mondják én meg beirom:
 
ha egy autógyártósort-atomerőművet el-elműködtetnek PLC-vel, talán egy "locsolórendszer" sem olyan nagy feladat ... tekintsünk el attól, hogy Te inkább máshoz értesz, így más módon oldod meg :taps: Nyilván a csicsás funkciokra ez egyszerübb
 
Tami: arról irj inkább, honnan van az a P3 kisgép!!! és mennyi volt meg ilyenek, hol lehet venni ... bla bla milyen a VGA benne? htpc célokra lehet.... ?

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Vendég

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Nagyon érdekes a téma kár, hogy nem a Kertészet rovatban hoztátok fel és az is kár, hogy a névelőkön kívül egy szót sem értek belőle.

Avatar
aurum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2005.02.26., szomb. 21:21
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: aurum »


Az érzékelők és vezérlendő dolgok számától függően elképzelhető, hogy olcsóbban megoldható a dolog pc-vel.Lehet, hogy egyszerűbb megirni a programot hozzá pc-re, pláne ha ott a helyszínen akarsz egy monitoron jól áttekinthető, nyomtatható kezelőfelületet hozzá.
Tényleg az a baj, hogy nem tudunk semmit a feladatról, egy-két fix program között váltogatni, mindent logolni simán elég egy arm vagy egy plc.

nem kell ujrairni. egszer megirtam meg pic-re c-ben azt kis modositassal vittem tovabb vegul linux-ra is az kerult. csak az io kezelo fuggvenyeket kellett teljesen ujrairni, de az egy nagyon kis resze az egesznek.

Avatar
aurum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2005.02.26., szomb. 21:21
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: aurum »


él velem egy "szaki" és ő is csak mosolyog
na a masik okostojas...
 
ha mar ennyire fel vagytok vertezve szakmai tudassal csak ugy korvonalakban vazoljatok mar fel mikent lehet plc-vel megoldani:
 
web-es kezelofelulet, statisztikakkal
sms riasztas rendkivuli esemenyrol
parancsok fogadasa sms-en
parancsok fogadasa ssh-n
percenkent log keszitese
napi log kuldese
16 pontos homerseklet szabalyozas a partartalmom, besugarzas napszak fuggvenyeben.
arapalyos rendszernel a kulonbozo tapoldatok keveredesenek megakadalyozasa a locsolas utemezesevel.
energiaernyo vezerlese kivant belso fenyviszonyok szintentartasaval
 
ezt most egy altalam keszitett arm-os cucc csinalja amin linux fut. a 200mips amire kepes mar keves es a hdd hozzakapcsolasa sem megoldott igy cf-be es ftp-re log-ol.
 
kicsit olyanok vagytok, mint amikor valaki pic-re ir web szervert es nem erti mekkora baromsag amit csinal.. bar vegulis gyufabol is lehet parlamentet epiteni...

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Az érzékelők és vezérlendő dolgok számától függően elképzelhető, hogy olcsóbban megoldható a dolog pc-vel.
Lehet, hogy egyszerűbb megirni a programot hozzá pc-re, pláne ha ott a helyszínen akarsz egy monitoron jól áttekinthető, nyomtatható kezelőfelületet hozzá.
Tényleg az a baj, hogy nem tudunk semmit a feladatról, egy-két fix program között váltogatni, mindent logolni simán elég egy arm vagy egy plc.

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


él velem egy "szaki" és ő is csak mosolyog :taps:

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
arty
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 11:59
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: arty »

él velem egy "szaki" és ő is csak mosolyog

Jó volt itt.
(2003 Marárcius - 2007 Október)

Avatar
aurum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2005.02.26., szomb. 21:21
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: aurum »


egy plc nem kepes lekezelni azt amire itt szukseg van. gyk 1ha-os felulet van tele erzekelokkel, stb. ide mar kell egy pc teljesitmenye.
- ezen csak mosolyogni tudok kerdezz meg egy szakit..

azert annyira ne mosolyogj, mert nem ismered a feladatot, az igenyeket, meg azt se tudod hogy en egy "szaki" vagyok.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


egy plc nem kepes lekezelni azt amire itt szukseg van. gyk 1ha-os felulet van tele erzekelokkel, stb. ide mar kell egy pc teljesitmenye.
- ezen csak mosolyogni tudok kerdezz meg egy szakit..
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
aurum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2005.02.26., szomb. 21:21
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: aurum »


csinaltam eddig 6 fele mikrovezerlos cuccost, de mindet kinottem elobb utobb kezdve pic16f877-el befejezve at91rm9200-al. a pc jo. nem kell micro- tcp/ip-vel tokolni, van benne kapacitas, van teljesitmenye webes konfig futtatasara, stb. 
az ip vedetseg nem gond, akad par bazinagy zart kapcsoloszekreny es meg 24V is van bennuk.

- vazzeg, miert jatszol kicsibe?? habar a tanulopenzt megkell fizetni :taps:
- veszel egy mini PLC-t azt juhhe..
- pl. ez vezerli nekem a kerti ontozorendzsert, melykut-szivattyut.., meg meg fog ezt azt, ha lesz idom jatszani vele


egy plc nem kepes lekezelni azt amire itt szukseg van. gyk 1ha-os felulet van tele erzekelokkel, stb. ide mar kell egy pc teljesitmenye.

Avatar
pjotr
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1649
Csatlakozott: 2004.06.08., kedd 17:27
Értékelés: 6

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: pjotr »


Egy picit drága mulatság plc-vel vezérleni a kerti önötzést nem?
Mondjuk az igaz, hogy olcsóbb, amennyiből megveszel egy 1000mhz körüli gépet annyiból nem lehet legyártatni egy kétoldalas nyákot egy arm-nak és akkor azt még programozni kell.... (mondjuk a pc-t is...)
De azért egy nagyobb arm-ba kényelmessen bele lehet férni ezekkel a dolgokkal...

Mozi: Mitsubishi HC-3000 Yamaha RVX-340 Popcorn A100 Pioneer 575 Panasonic DMR ES10 Wharfedale Pacific Evo 10, Wharfedale Pacific Evo Center, Wharfedale Diamond 9.0 Grunidg sub
Hifi: Cambridge 640C Popcorn + Pocket Dac Heed Luna & Canopus MKIII Sonus Faber Concertino Domus

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: Tami »


csinaltam eddig 6 fele mikrovezerlos cuccost, de mindet kinottem elobb utobb kezdve pic16f877-el befejezve at91rm9200-al. a pc jo. nem kell micro- tcp/ip-vel tokolni, van benne kapacitas, van teljesitmenye webes konfig futtatasara, stb. 
az ip vedetseg nem gond, akad par bazinagy zart kapcsoloszekreny es meg 24V is van bennuk.

- vazzeg, miert jatszol kicsibe?? habar a tanulopenzt megkell fizetni :taps:
- veszel egy mini PLC-t azt juhhe..
- pl. ez vezerli nekem a kerti ontozorendzsert, melykut-szivattyut.., meg meg fog ezt azt, ha lesz idom jatszani vele


T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
aurum
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 578
Csatlakozott: 2005.02.26., szomb. 21:21
Értékelés: 0

Htpc (Home Theatre PC)

Hozzászólás Szerző: aurum »


Ehhez miért kell egy komplett pc?Azért neked erősen figyelembe kell venned azt is, hogy egy növényházba nem lesz ez jó, oda egy IP5-64-es védetségű gép kell minimum, nem lesz olcsó...

csinaltam eddig 6 fele mikrovezerlos cuccost, de mindet kinottem elobb utobb kezdve pic16f877-el befejezve at91rm9200-al. a pc jo. nem kell micro- tcp/ip-vel tokolni, van benne kapacitas, van teljesitmenye webes konfig futtatasara, stb.
 
az ip vedetseg nem gond, akad par bazinagy zart kapcsoloszekreny es meg 24V is van bennuk.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”