Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Eredeti nyelven szoktam mozizni, ha egyedül vagyok. Az Atmosra azért kérdeztem, mert még nem hallottam és tudni szeretném, mekkora hátrány, ha nem ismeri a rendszeren.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Szinkronos film meg nem nagyon van hd formatumban, de ha eredeti nyelven nezed, akkor lehet inkabb erdekes
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Mi a helyzet, az Atmos-szal?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Sziasztok!

Lassan eljön az ideje a a hi-fi, illetve a házimozi fejlesztésének. Jelenlegi rendszerem, házimozis szempontból, meglehetősen elavult, ezért, egy olyan erősítő beszerzése lenne a cél, ami legalább a Dolby Digital HD, DTS-HD, stb. formátumokat ismeri. Az Atmos, nem feltétlenül cél. (Sokat vesztek, vele?) Nem hátrány viszont, ha a 3D-vel is boldogul. Tudom, hogy kezdenek felhagyni vele a a gyártók, sőt, már fel is hagytak, de a TV-m 3D-s, ezért, nem akarom kizárni, annak lehetőségét, hogy 3D-s filmet nézzek, esetleg. Ami a minőséget illeti, leginkább sztereóban szeretnék előrelépni, ezért megmaradnék annál a felállásnál, hogy külön, sztereó erősítő szóljon, ha sztereó anyagot hallgatok. Nézegetem egy ideje a kínálatot és a Marantz erősítői, szimpatikusnak tűnnek. Mivel a házimozi a másodlagos, ezért egy belépő kategóriás hm-erősítő + középkategóriás, sztereó erősítő lenne a cél. Láttam a Marantz kínálatában, olyan sztereó erősítőt, ami bontható a elő- és végfokra, de nem a hagyományos, jumperes megoldással, hanem, egy erre a célra szolgáló gombbal. Ez, egy meglehetősen kényelmes megoldásnak tűnik .

Szóval, sztereóban sztereó, filmezéskor a hm + sztereó végfoka kombinációja dolgozna. Ezzel kapcsolatban, rögtön fel is merül egy kérdés. Amikor a sztereó erősítő végfokja van használva, a hangerő-állító gomb, ha jól tudom, nem játszik. Jól tudom?

Házimozi-erősítőt, már 100.000 alatt is láttam, ami megfelelne a fenti kritériumoknak. Például, van egy eladó, SR5005 a közelemben, megfelelő áron, ami pillanatnyilag, 80.000 jó magyar forintot jelent. Az NR-szériából is láttam olyat, ami rendelkezik előfok-kimenetel, a front csatornákhoz. Érdemes foglalkozni ezekkel, vagy inkább, SR-széria?

A későbbiekben, a hangsugárzóimat is cserélném. Itt is több lehetőség van. Maradva a márkánál, szóba jöhet esetleg, a Jamo C-szériája is, vagy Wharfedale Diamond 9, vagy 10 széria. Egyik barátomnál, Marantz-B&W párosítást hallottam és nagyon tetszett, így titkon, B&W-ről is reménykedem. A mennyiséget, minőségre cserélném, így elsősorban kisebb álló, vagy nagyobb állványos hangsugárzókban gondolkodom. Nem cél a high-end, de egy audiofil irányba szeretnék, mozdulni. A szobám egyébként, 24m2. Ez fontos lehet az erősítő és a hangsugárzók kiválasztásánál is.

Minden építőjellegű hozzászólást, véleményt köszönettel veszek!
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: lajos001 »

R.G. írta:
2019.08.24., szomb. 21:47
https://www.av-online.hu/hazimozi/emoti ... szt_2235/2

Ez pl nem annyira haladja meg a keretedet es uj garis stb. Szerintem...
Nagyon szépen köszönöm a segítséget, utána nézek ennek a procinak. :smile53:
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: R.G. »

https://www.av-online.hu/hazimozi/emoti ... szt_2235/2

Ez pl nem annyira haladja meg a keretedet es uj garis stb. Szerintem...
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: lajos001 »

Természetesen szívesebben venék procit, de 260 -ért hol kapok újat? Használtat meg nem szívesen veszek. Ezért gondoltam, hogy veszek egy AVR-t 5.1 kimenettel és procinak használom. Így használhatom a végfokomat és nem kelt csalódást az AVR az eddig használt kombóhoz képest.
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: R.G. »

Ennyi penzert mehet a proci boven. Dontsd el, hogy kell e a vegfok. Ha az marad, akkor inkabb procit keress, ha nem, akkor johet a receiver.
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Azt vedd, amelyik olcsóbb. :smile29: egyébként végfok mellé vehetsz nyugodtan procit is AVR helyett.

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: lajos001 »

Nem jár erre senki? :smile29:
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: lajos001 »

Sziasztok.
Huh, jó rég jártam már erre. Az utóbbi években kissé háttérbe szorult nálam a házimozi eszközök beszerzése, részben a jól működő rendszerem, részben pedig a más irányú elfoglaltságom miatt.
A következő probléma megoldásában kérném a segítségetek.
Már jó ideje egy Rotel RSP 1066 és Marantz MM9000 párossal mozizok. Jó 15 évesek már, de eddig (számomra legalább is) jól végezték a dolgukat.
Nemrég a Rotel elkezdett torzítani a center csatornán. Eleinte csak a filmek elején pár percig, aztán helyreállt, de egy ideje már folyamatosan ezt teszi. Így élvezhetetlen a mozizás.
A kérdéseim:
1. Érdemes-e egy 15 éves processzor javítására pénzt áldozni? A filmeket magyar szinkronnal szoktam nézni, 5.1 hangfal kiosztással, így az új formátumok kezelésének hiánya nem mérvadó.

2. Sajnos új processzorra nem tudok áldozni egy elhúzódó házfelújítás miatt, ezért olyan integrált hm erősítő beszerzésén gondolkodom, aminek van 5.1 kimenete, így a Marantz fégfokomat használni tudnám és nem lépnék visszafelé az integrált erősítővel.
A következő erősítökre gondoltam: Denon AVR 3500H, illetve Marantz SR5013. Jelenleg kb. ezekre tudnék áldozni.
Melyiket ajánlanátok, illetve van-e javaslatotok ebben az árketegóriában 5.1 kimenettel rendelkező erősítőre?
Előre is köszönöm a segítséget.
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Belfiapu
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 1
Csatlakozott: 2019.05.26., vas. 21:09
Értékelés: 0

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Belfiapu »

Sziasztok!

Denon x3500h erősítő + polk audio s55 _ 5.0 szettről van valakinek tapasztalata, pozitív/negatív véleménye?

Házimozira szeretném, 25nm a nappali, tehát nem moziszoba.

Köszönöm!
Szép estét!

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: -KP- »

banfizoltan84 írta:
2019.04.29., hétf. 16:52
Sziasztok! Audioquest jitterbug-ról van valakinek véleménye, tapasztalata?
Esetleg tedd fel ezt a kérdést a hifis részen. Itt elsősorban házimozisok vannak...

Pl. itt:

viewtopic.php?f=4&t=6164

Avatar
banfizoltan84
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 57
Csatlakozott: 2015.12.07., hétf. 10:28
Értékelés: 0

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: banfizoltan84 »

Sziasztok! Audioquest jitterbug-ról van valakinek véleménye, tapasztalata?

Avatar
kalmi22
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 395
Csatlakozott: 2013.03.15., pén. 08:51
Értékelés: 12

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: kalmi22 »

Sziasztok!

Onkyo prsc5508 procit érdemes onkyo txrz810 procira leváltani?5508 om még garis nem olyan rég volt hdmi panel csere benne,nagyon szeretem,csak ugye nem tudja a 4k-t és az atmos-t.....

Avatar
raczjani
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 118
Csatlakozott: 2010.08.11., szer. 11:45
Értékelés: 27

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: raczjani »

Sziasztok, 4k uhd lejátszót tudtok ajánlani? fontos a mérsékelt ár és két hdmi kimenet.
Első körben a Panasonic DP-UB420 típust néztem ki. Van tapasztalat róla?
OLED55C9PLA oled tv, Varamorph anamorphic lens(eladó lehet) ,   LG 55UJ6307 4K ULTRA HD SMART TV , Mede8er MED600X3D , Sony blu-ray player , Denon AVR-1312 , Jamo S418 , Jamo E-350 , Magnat Vector Center 13 (2db) , Wharfedale Vardus VR-SUB8 , 

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Köszönöm mindenkinek a segítséget, végül úgy döntöttem, ahogy nem szabad, és amitől mindenkit eltanácsolok magam is hifis vásárlás kapcsán. Győzött a márkahűség és az, amit ár-érték aránynak gondolok. Egy Sharp Aquos LC-40UI7352 lett belőle. Bőven sikerült az öt számjegyű árcédulát tartani, egy nap alatt jött meg a webáruházból, két perc alatt került a régi helyére a falon, és 10 perc volt megbirkózni az alapbeállításokkal. Kicsit bajlódtam a wifi-jelszó begépelésével, de azóta flottul megy minden, sőt a Netflix is felajánlotta +2EUR-ért az Ultra HD-felbontást. Eddig minden OK, a kép is rendben van. A hang lehetne jobb, de majd eljátszom a beállításokkal, meg szerzek egy optikai kábelt, és rákötöm a DAC-ra.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
stx
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 746
Csatlakozott: 2011.06.15., szer. 09:13
Értékelés: 358
Tartózkodási hely: Csonka-Magyarország, Középfölde
Kapcsolat:

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: stx »




1 hour ago, bitrograde said:




Tudom, nem egészen "házimozi", de nekem mégis. Dúl a foci-VB, alacsonyan repkednek a TV-árak, és a kísértés, ugye...



A feladvány: 40", ha lehet, nem okos TV (de legalábbis nem okosabb, mint a gazdája, mert úgyis PC-ről megy majd minden rajta), nem muszáj 4K legyen, de a színei legyenek szépek, ne szaggasson be, a fekete legyen fekete, az ára maradjon öt számjegyű, vagy annak közvetlen közelében.



Tudom, nagy a kihívás, de hátha tudtok segíteni. Kettőt-hármat néztem ki eddig, de tanácstalan vagyok, mert a megtekintés körülményei a szakboltban, khm...



Most Sharp van, csodálatos szép képpel és természetes színekkel, de 32" helyett 40" is elférne a nappaliba, ezt meg lenne, aki megörökölné a családban.



Tudtok ajánlani valamit/ajánljátok valamelyiket?



 





Van még nem okos tv? 



Tavaly nyáron megnéztem több tíz tv-t élőben, aztán fórumokat böngészve, végül egy LG 49"-os lett. A nem túl harsány, nem túltolt színvilág döntött. 


Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »




1 órája, bitrograde írta:




Tudom, nem egészen "házimozi", de nekem mégis. Dúl a foci-VB, alacsonyan repkednek a TV-árak, és a kísértés, ugye...



A feladvány: 40", ha lehet, nem okos TV (de legalábbis nem okosabb, mint a gazdája, mert úgyis PC-ről megy majd minden rajta), nem muszáj 4K legyen, de a színei legyenek szépek, ne szaggasson be, a fekete legyen fekete, az ára maradjon öt számjegyű, vagy annak közvetlen közelében.



Tudom, nagy a kihívás, de hátha tudtok segíteni. Kettőt-hármat néztem ki eddig, de tanácstalan vagyok, mert a megtekintés körülményei a szakboltban, khm...



Most Sharp van, csodálatos szép képpel és természetes színekkel, de 32" helyett 40" is elférne a nappaliba, ezt meg lenne, aki megörökölné a családban.



Tudtok ajánlani valamit/ajánljátok valamelyiket?



 





Szia! Ugyanebben a cipőben jártam pár hónapja, csak nálam 49” volt a feladványban, egy 40” “buta” Sony Bravia helyett. A nehéz oldala a dolognak, hogy “ne legyen okos”, ehhez én is ragaszkodtam egy darabig, de ezt végül nekem nem sikerült teljesíteni. Nem fogom megoldani a feladványodat, csak annyit, hogy én - sok embert megkérdezve - végül arra az általános véleményre jotupottam, hogy - és most lehet, hogy szentségtörő leszek - vagy LG, vagy Samsung - az összes többi ugyanis már nem az, aminek “látszik”.  Nekem egy 49” LG lett végül, és elég sokat kellett fele “játszadoznom”, hogy a 10 éves Sony Bravia színvilágát megtaláljam - de végül sikerült. Szóval számíts arra, hogy ha márkát váltasz, akkor nem feltétlenül fog elsőre alapból az a színvilág visszaköszönni, amit megszoktál - de jó eséllyel jó sok kísérletezéssel visszahozod azt is. 



A 4K egy 40”-os tévénél teljesen fölösleges, szerintem. Ha viszont találsz “nem okosat”, ami tetszik, akkor az öt számjegyű ár reális lehet.



Csak NE Philipset! Az nálam uganis színvilágban teljes zsákutcának bizonyult.



A többi leginkább a funkciókon múlik, amire szükséged van. Ha házimozi-erősítőre akarod kötni, akkor az ARC lehet  érdekes funkció számodra (illetve hogy Dolby Digital-t tudjon), feltéve, hogy a házimozi erősítőd legalább HDMI 1.4 szabványt ismer.

  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: bitrograde »



Tudom, nem egészen "házimozi", de nekem mégis. Dúl a foci-VB, alacsonyan repkednek a TV-árak, és a kísértés, ugye...



A feladvány: 40", ha lehet, nem okos TV (de legalábbis nem okosabb, mint a gazdája, mert úgyis PC-ről megy majd minden rajta), nem muszáj 4K legyen, de a színei legyenek szépek, ne szaggasson be, a fekete legyen fekete, az ára maradjon öt számjegyű, vagy annak közvetlen közelében.



Tudom, nagy a kihívás, de hátha tudtok segíteni. Kettőt-hármat néztem ki eddig, de tanácstalan vagyok, mert a megtekintés körülményei a szakboltban, khm...



Most Sharp van, csodálatos szép képpel és természetes színekkel, de 32" helyett 40" is elférne a nappaliba, ezt meg lenne, aki megörökölné a családban.



Tudtok ajánlani valamit/ajánljátok valamelyiket?



 

Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
junior19
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2011.02.18., pén. 07:40
Értékelés: 28

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: junior19 »



Nekem ez gyanús, igaz lenne? :http://fungadgeting.com/vagja-le-a-kabe ... sitesu-min
ialkalmazasokkal/?gclid=EAIaIQobChMI5L78kbLO2QIViI6aCh0M4QMrEAEYASAAEgIravD_
BwE

Csalás. Egy mezei szobaantenna jó drágán.

Avatar
Linn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 405
Csatlakozott: 2010.03.18., csüt. 20:29
Értékelés: 55
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Linn »

Nekem ez gyanús, igaz lenne? :http://fungadgeting.com/vagja-le-a-kabe ... sitesu-min
ialkalmazasokkal/?gclid=EAIaIQobChMI5L78kbLO2QIViI6aCh0M4QMrEAEYASAAEgIravD_
BwE
Solidsteel asztal, Isotek GII Sigmas tápszűrő
Linn Sondek Lp12,Mose-Hercules, Ittok LVII, EMT HSD 006 MC hangszedő
Marantz SA-15S1
Unison Research Sinfonia+Simply Phono,
Sonus faber Venere 2.5
Kábelek: Van den Hul

Avatar
Komattila
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.02.13., kedd 19:59
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Komattila »



Nálam is rossz az akusztika. Van egy jobb mélyládám de nem tudja igazán megmutatni magát mert alklamatlan rá az akusztika. Simán hallom hogy fél méterrel hátrébb, főleg állva olyan mélyek vannak hogy csak nézek..hallgatói pozícióban meg semmi. Ott pont beszakadás van, hátrébb meg kiemelés. Nem egyszerű de mindenképp az akusztikával foglalkoznék a helyedben mert így belemész egy mókuskerékbe és nem kapod meg amit keresel.
Kezdd basszuscsapdákkal a sarkokba ha megoldható és vagy készíts házilag paneleket kőzetgyapotból...mehet a tv és a hangfalak mögé, hátsó falra, plafonra.
 
Ja és az audisseyt el lehet felejteni. Általában többet ront mint javít. Kalibrálj manuálisan vagy saját mikrofonnal, szoftverrel.
Rendben köszönöm, már rajta vagyok a teman,

Online
Avatar
traumraise
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 677
Csatlakozott: 2014.08.18., hétf. 21:28
Értékelés: 78

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: traumraise »


Igen az atrendezest megpróbálom , több variációban, az érdekes h az erősítő saját maga kalibralta be szobát , többször is nekifutottam hátha elsőre nem jól sikerült neki, de próbáltam manualban is, gondolkodom meg egy zárt melysugarzoban esetleg ami vkivel olcsób8b beruházás mint a vincentNálam is rossz az akusztika. Van egy jobb mélyládám de nem tudja igazán megmutatni magát mert alklamatlan rá az akusztika. Simán hallom hogy fél méterrel hátrébb, főleg állva olyan mélyek vannak hogy csak nézek..hallgatói pozícióban meg semmi. Ott pont beszakadás van, hátrébb meg kiemelés. Nem egyszerű de mindenképp az akusztikával foglalkoznék a helyedben mert így belemész egy mókuskerékbe és nem kapod meg amit keresel. Kezdd basszuscsapdákkal a sarkokba ha megoldható és vagy készíts házilag paneleket kőzetgyapotból...mehet a tv és a hangfalak mögé, hátsó falra, plafonra.
 
Ja és az audisseyt el lehet felejteni. Általában többet ront mint javít. Kalibrálj manuálisan vagy saját mikrofonnal, szoftverrel.

Avatar
Komattila
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2018.02.13., kedd 19:59
Értékelés: 1

Ilyet veszek...szerintetek O.K.?

Hozzászólás Szerző: Komattila »


Nem venni, meghallgatni, akár a forgalmazónál, akár az otthonában. Feltételeztem, ha már végfok magasságban gondolkozik, és erőhiányra panaszkodik egy tényleg nem izompacsirta AVR-ből, A hozzá nemértők nem egy Vincent végfokkal szoktak nyitni. Ha már mély hiány érdemes lenne megpróbálni egy sub-os zenehallgatást, hátha..............Igen az atrendezest megpróbálom , több variációban, az érdekes h az erősítő saját maga kalibralta be szobát , többször is nekifutottam hátha elsőre nem jól sikerült neki, de próbáltam manualban is, gondolkodom meg egy zárt melysugarzoban esetleg ami vkivel olcsóbb beruházás mint a vincent

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”