Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Wittao mozi- és zeneszobája

Avatar
nagygabor1982
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2017.07.03., hétf. 12:22
Értékelés: 201
Tartózkodási hely: Nagykanizsa

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: nagygabor1982 »

wittao írta:
2018.10.09., kedd 00:32
Kemény tesztnek nézek elébe...
A forgalmazó készséggel ideadta ezeket a számomra bakancslista TOP3 hangfalakat, ezúton is óriási köszönet érte.
Alapos tesztet szeretnék, sokféle zenével, kíváncsi vagyok a Harbeth 40.2-k a gyártó zászlóshajói mit fognak produkálni a rendszeremben. Már az első néhány másodperc után elvarázsoltak, úgyhogy nekem is fel kell kötnöm az alsóneműt, nagyon komoly dobozok! Ne lepődjetek meg, ha 1 hétre eltűnök ;peace;

Kis kedvcsináló:
Harbeth 40.2.jpg
Na... a 40.2-k azok a hangsugárzók, amik a legjobban érdekelnének, ha bármit lehetne választani a világ hangsugárzó kínálatából. :)

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

wittao írta:
2018.10.07., vas. 20:08
TSanyi írta:
2018.10.07., vas. 19:47
wittao írta:
2018.10.07., vas. 17:53

Ja :) meg gasztroblogger :D
Főzni is tudsz???? Mert akkor úgy készülök! 31_1_21.gif
En fozok, de megeszed! :fekverohog:
Szóval reform konyhás vagy! :kapdelm:

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

wittao írta:
2018.10.07., vas. 17:53

Ja :) meg gasztroblogger :D
Főzni is tudsz???? Mert akkor úgy készülök! 31_1_21.gif

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: nadtom »

wittao írta:
2018.10.07., vas. 00:40
Nofene, azért történnek dolgok, amik engem is meglepnek (nem audio fronton, mert ott mindig történik ilyen :) ).

Szóval néztem a blogomat, és gondoltam rákuksizok mennyien olvassák... megdöbbentem mert elég nagy csúcs jött ki, és ráadásul ez magával rántotta a többi cikkemet is. Azokat is elkezdék nagyobb számban olvasni. Megtaláltam az okot is :smile29:

index 2 cimlap.jpg
Gratulálok, a végén még hivatásos tesztelő leszel! 👍😀
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: kargidje »

"Úgy döntöttem keresek valami egyszerűbb blogmotort és csinálok egy blogot..."
Zene füleinknek :D

Szerintem nem csak az avx bug-ok miatt, hanem az egész téma úgy, ahogy van megérdemel egy különálló blogot.
Amennyi időt és energiát belefektettél(meg talán némi pénzt is :P ) és még fogsz is.

:tutiok:

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

wittao írta:
2018.10.05., pén. 18:21


Ha kivancsiak vagytok ra itt erhetitek el:
https://wittaozeneszobaja.blog.hu/2018/ ... cserejenek

Koszi, hogy beneztel!
Köszi hogy megosztottad a linket! Remélem a jövőben is így teszel! :) így elég ezt a fórumot böngészni, és így nem maradok le az írásaidról!
Érdekes dolgokat találsz, itt az ősz, lassan beszorulok és akkor megkereslek... :kapdelm:

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

[quote=wittao post_id=2294876 time=1537702115
Legtobbszor igen. Azutan meg van, hogy 5 kepbol 3 ismetlodik, vagy csak az elso megy el... stb. Es ez ugy tunik nem valtozik. A forummal kapcsolatosan meg hiaba koptatom a szamat tobbedmagammal, valaszra sem meltatnak a forum reszerol (nem az adminok). Es ha egyszer kitalalnak mast, vagy 2 hetig megint eltunik a forum (most eleg a kulsos bot beregisztralasat megnezni), nem akarom az eddigieket veszni hagyni.
[/quote]

Megeetelek telhes mértékben! Én csak töredékét írok ide, és képeket sem csatolok, mégis vannak problémáim. Nemhogy Neked!
Nem kívánok sok sikert a bloghoz, hiszen már itt is bizobyítottad hogy életképes, csupán más címeb elérhető! :)

Nelem kényelmesebb itt olvasgatni.

Sok jó tesztet, és sikeres fejlesztéseket is a jövőben!

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Megérett már a helyzet, hogy önálló blog-t vezess. szép munka! :smile32:

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Gratulálok a bloghoz! Várjuk az újabb írásokat! :rolleyes:
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
asebestyen
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 5859
Csatlakozott: 2017.11.26., vas. 10:59
Értékelés: 7192
Tartózkodási hely: Bokod

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: asebestyen »

Jó ötlet volt az a blog, ott összeszedve, sallangok nélkül olvashatók a cikkek, tesztek. :smile32:
Alces 6 | Mac Mini M1 | Audio-gd Reference 10.32 | Genelec 1031APM aktív monitorok | DIY Oyaide kábelezés



 

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

wittao írta:
2018.09.23., vas. 12:36


Természetesen az ott megírt témákat mindig bemásolom ide is és itt is ugyanúgy csinálok mindent, csak szeretném megúszni azt a sok újragépelést és kínlódást amit az elmúlt időszakban átéltem.

Az utóbbi időben is "csak" bemásoltad mert külön írtad meg, nem?

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: avl2 »

thxfan írta:
2018.09.20., csüt. 12:53
...Ennek van tudományos magyarázata a placebón kívül?...
lehet magyarazni, biztosan lehet talalni mondjuk elektronmikroszkoppal a szerkezetben a hajlitgatasok miatt valtozasokat.
utan pedig idövel "megynyugszik", rendezi magat, ahogy tudja. ez biztosan letezö valosagos fizikai folyamat.

akár elkepzeles szintjen egy lassu folyashoz is hasonlithato; mozgatas miatt - termeszetesen normalis körülmenyek között - mikrovaltozasok, mikro"repedesek" allnak elö, de ha nyugton van hagyva, akkor ujrarendezi magat.
lehet ezt gyorsitva elkepzelni mézzel, dermedö zselatinnal, homokdünek felületevel (zavaras utan lassan szepen kisimulnak).
...söt az ember is: ha felb..ák az agyat, egy idö utan magára hagyva le tud nyugodni, simulekony alapállapotba kerül :-)

nekem a hallhatosagat nehez elkepzelni, épp a placebo (no meg a kicsiny es lassu valtozasok) miatt.
azt keszseggel elhiszem, hogy ujradugott rendszernel valakinek epp nincs kedve ugy zenet hallgatni (de forditva is lehet), csak a rengeteg pszichoösszetevö miatt ki tudja biztosan, hogy miert ? vaktesztben meg nehez lenne ezt "bizonyitani"

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

thxfan írta:
2018.09.20., csüt. 20:35
Vinkler írta:
2018.09.20., csüt. 13:37
Teljesen normális jelenség, ami létezik. Én is tapasztaltam ilyet és írtam is róla többször. Azt nem mondanám, hogy hetekig, de el kell telnie némi időnek, mire újra helyreáll a megszokott hangzás.
Á, akkor Te is placebós vagy :D .
Viccet félretéve, mitől függ az idő, minél drágább a rendszer annál több, vagy kevesebb? VF-el hamarabb javul? :D
Fogalmam sincs. Az tény, hogy változik, aztán egy idő után visszaáll a megszokott kerékvágásba.
Vf-et nem próbáltam.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Vinkler írta:
2018.09.20., csüt. 13:37
Teljesen normális jelenség, ami létezik. Én is tapasztaltam ilyet és írtam is róla többször. Azt nem mondanám, hogy hetekig, de el kell telnie némi időnek, mire újra helyreáll a megszokott hangzás.
Á, akkor Te is placebós vagy :D .
Viccet félretéve, mitől függ az idő, minél drágább a rendszer annál több, vagy kevesebb? VF-el hamarabb javul? :D
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

wittao írta:
2018.09.20., csüt. 13:00



A másik amiről hallottam, hogy a kábeleknek van egyfajta "kristályszerkezete". Amikor hajlítgatjuk, tekergetjük stb. ez biztosan változik (ebben nincs semmi hókuszpókusz).

Ennyi erővel jobb irányba is tekergethetjük....

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

wittao írta:
2018.09.20., csüt. 12:02


Sanyi a PC-met nem sajnalom le, de azert el tudom helyezni a rangletran.

Természetesen, csupám úgy értettem hogy gyengébbnek tartod mint a 2 PC-s változat.

Legalább van remény hogy nem kell rohanni a 8000 Euros PC-ért!

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Csutka írta:
2018.09.20., csüt. 08:44
Megint egy érdekes írás! :smile53:


A harmadik, ami eszembe jutott:
Egy ismerősöm elment valakihez, akinek viszonylag komolyabb HIFI rendszere volt.
Egy hangfalkábelt akart kipróbálni és kérte a tulajt, hogy kössék be a rendszerbe.
Erre az volt a válasz, hogy a másodrendszerében tudja csak bemutatni, mert ha kihúzza a jelenlegi kábelt és bár nem sokkal később visszacseréli, akkor még hetekig nem tudja élvezni a zenét. Annyi idő kell, amíg "visszaáll" a rendszer az eredeti állapotába.
Teljesen normális jelenség, ami létezik. Én is tapasztaltam ilyet és írtam is róla többször. Azt nem mondanám, hogy hetekig, de el kell telnie némi időnek, mire újra helyreáll a megszokott hangzás.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: avl2 »

thxfan írta:
2018.09.20., csüt. 12:53
...A kábelfagyasztók vajon ezt hogy oldják meg, ott mindenképpen ki kell húzni és visszadugni? ...
hütöt epitenek a drotok köre es üzem közben is lehet fagyasztani !

söt: üzem közben beallitani a hömersekletet, mert nyilvan Haydn es Mozart mas höfokon a legjobb (vagy Sade-t nyilvan melegebb drot, Aurora Aksnes-t meg hidegebb drot hozza elethübben)

..nincs hütögyaram vagy kereskedesem sem :-))))

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: avl2 »

Csutka írta:
2018.09.20., csüt. 10:36
...Én magamon azt vettem észre, hogy ami tetszik, vagy amihez valamilyen érzelem fűz - annak a hangja is szebb. :D...
hejjj ha ennek minden tesztelö tudataban lenne es maganak es beirasaiban is bevallaná !!

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Csutka írta:
2018.09.20., csüt. 08:44

Egy ismerősöm elment valakihez, akinek viszonylag komolyabb HIFI rendszere volt.
Egy hangfalkábelt akart kipróbálni és kérte a tulajt, hogy kössék be a rendszerbe.
Erre az volt a válasz, hogy a másodrendszerében tudja csak bemutatni, mert ha kihúzza a jelenlegi kábelt és bár nem sokkal később visszacseréli, akkor még hetekig nem tudja élvezni a zenét. Annyi idő kell, amíg "visszaáll" a rendszer az eredeti állapotába.
Kicsit meg kellett volna nyalogatni a csatlakozót, az állítólag semlegesíti a hatást :D. A kábelfagyasztók vajon ezt hogy oldják meg, ott mindenképpen ki kell húzni és visszadugni?
Ennek van tudományos magyarázata a placebón kívül? Tényleg kíváncsi vagyok, nem trollkodás. :smile32:
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Csutka

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Csutka »

TSanyi írta:
2018.09.20., csüt. 10:41
Hát még a csöves erősítők fénye, amilyet Wittao is mellékelt már, szinte gyertyafényes vacsora meghitt feelingje! 36_3_1.gif
Má mé?
Nem másabb úgy a zenehallgatás?

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Csutka írta:
2018.09.20., csüt. 10:36




Én magamon azt vettem észre, hogy ami tetszik, vagy amihez valamilyen érzelem fűz - annak a hangja is szebb. :D
Ezért értem meg azokat, akik lemezjátszót használnak. Az egésznek a varázsa olyan plusz, amitől élvezetesebb lehet a zenehallgatás.

Hát még a csöves erősítők fénye, amilyet Wittao is mellékelt már, szinte gyertyafényes vacsora meghitt feelingje! 36_3_1.gif

Csutka

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: Csutka »

wittao írta:
2018.09.20., csüt. 09:09

Kinezet: igen, ez nem egy dizajndijas termek, bar a sok “dzsunka” PC haz kozott a Streacom passziv hazak meg ugy gondolom a jol kinezok koze tehetok.

A lelketlenseg szora kicsit felkaptam a fejem, mert erre en is elegge erzekeny vagyok es nem szeretem azokat a rendszereket amikbol hianyzik az emocio, “csak” szimplan nagyon jol lenyomjak a kotelezot.

A harmadikra reagalva: en is hallottam mar ilyet, eddig meg nem hallottam sirni a rendszeremet ha kihuzkodtam valamit es utana azonnal szoba allt velem, nem csak 2 het mulva :D
Természetesen a kinézete miatt írtam a "lelketlen" jelzőt.

Én magamon azt vettem észre, hogy ami tetszik, vagy amihez valamilyen érzelem fűz - annak a hangja is szebb. :D
Ezért értem meg azokat, akik lemezjátszót használnak. Az egésznek a varázsa olyan plusz, amitől élvezetesebb lehet a zenehallgatás.

A harmadikat csak a változó véleményed miatt írtam a kábelek fontosságával kapcsolatban.
Egyébként van benne valami, de lehet, hogy csak pszichológiai alapon a fejben történik változás amiatt, hogy a szeretett rendszert megbolygatta a illető.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

[quote=wittao post_id=2293920 time=1537428812


Ja kerem, en kerek elnezest :smile53:
[/quote]

31_1_21.gif Csak hogy tuddd hanyas a kabát!
Egyébként erre is igaz mint az élet bármelyik részére hogy bárhol is tartasz középütt vagy mert mindentől can jobb és rosszabb is

A mostani AudioPC-d hangját még kb. 1 évvel ezelött is csak álmodoztad, miután a 2 részes rendszert meghallgattad "lesajnálod"....
Kegyetlen sport ez! gondolkodik.gif
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára TSanyi 2018.09.20., csüt. 10:37-kor.

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Wittao mozi- és zeneszobája

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

wittao írta:
2018.09.20., csüt. 09:09

A harmadikra reagalva: en is hallottam mar ilyet, eddig meg nem hallottam sirni a rendszeremet ha kihuzkodtam valamit es utana azonnal szoba allt velem, nem csak 2 het mulva :D
Csutka azt írta hogy az illetőnek egy komolyabb HI-FI rendszere volt nem olyan egydobozos Tesco Gazdaságos, vékony kis vezetékekkel összekötött médialejátszós "rendszere"! :kapdelm:

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”