Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Médialejátszók

onkyo607

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: onkyo607 »

Den írta:
2019.01.07., hétf. 16:06
Aki nem akar semmilyen kompromisszumot kötni az Egreat 11A- t vesz. Tegnap összehangoltam Epson 9300- at az Egreat- el és tényleg high- end ez a média lejátszó. 334 cm széles képről írok, a fekete látványosan erős: ez a pici készülék egy más dimenzió. Jaaaaaaaaa és az Egreat kijelzője sem hétköznapi, valamint az ára hihetetlen: Oppo 205 és a 800 ezres Pioneert tönkreveri képben, árban a töredéke a fent említett elődnek és utódnak.
Nálad az auto fekvencia váltás működik? (nálam nem)
1080p filmeknél nem akad a kép? (nálam akad)
Imprex 2.0 állítható HDR kép esetén? (nálam nem lehet)
Auto hdr beállítás működik? ( auto hdr beállítás nem hdr-es filmeknél is aktív)
Filmek indításakor illetve fejezet váltás közbe sokszor hangosan csattog egyet a hangszóró.

Kép az tényleg szép ha ezek a hibák nem lennének akkor én is tudnám ajánlani ezt a készüléket!

Avatar
Zozi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1790
Csatlakozott: 2012.01.28., szomb. 00:29
Értékelés: 880
Tartózkodási hely: Sopronkövesd

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Zozi »

Den írta:
2019.01.07., hétf. 16:06
Aki nem akar semmilyen kompromisszumot kötni az Egreat 11A- t vesz. Tegnap összehangoltam Epson 9300- at az Egreat- el és tényleg high- end ez a média lejátszó. 334 cm széles képről írok, a fekete látványosan erős: ez a pici készülék egy más dimenzió. Jaaaaaaaaa és az Egreat kijelzője sem hétköznapi, valamint az ára hihetetlen: Oppo 205 és a 800 ezres Pioneert tönkreveri képben, árban a töredéke a fent említett elődnek és utódnak.
Azért a support nem áll a helyzet magaslatán sajnos... én is ezt használom már egy ideje, de a folyamatos ígérgetésekkel már tele a padlás... az első novemberi firm szó szerint szétcseszte a gépet. Csak a downgrade segített. Aztán el kellett telnie 2 hétnek, mire hajlandóak voltak valamit javítás címszóval kiadni... ez no comment kategória
* JVC DLA Z1 * gerriets opera white 2.2 microperf 135" 2.35:1 * Trinnov Altitude16 * FusionAmp FA503 * * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC - MadVR * * Harmony Elite * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme * SonOff *



 

Avatar
Den
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 402
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 15:50
Értékelés: 90

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Den »

Aki nem akar semmilyen kompromisszumot kötni az Egreat 11A- t vesz. Tegnap összehangoltam Epson 9300- at az Egreat- el és tényleg high- end ez a média lejátszó. 334 cm széles képről írok, a fekete látványosan erős: ez a pici készülék egy más dimenzió. Jaaaaaaaaa és az Egreat kijelzője sem hétköznapi, valamint az ára hihetetlen: Oppo 205 és a 800 ezres Pioneert tönkreveri képben, árban a töredéke a fent említett elődnek és utódnak.
Front SVS Ultra Tower
Center SVS Ultra
Surround SVS Ultra
Sub 1 SVS SB16 Ultra
Sub 2 SVS SB4000
2 back 6 atmos Polk SE20 Signature Elite
Processzor Marantz AV10
Média Zidoo UHD5000
2 végfok Emotiva XPA GEN3 7ch
Vászon fix keretes 400x225 cm 4K diamond 16:9 1,4 gain
Projektor Epson 12000B
AQ XLR HDMI

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Kinézetre a Max tetszik a legjobban. Talán még esélyes is lehet nálam....
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Tonyka írta:
2018.12.31., hétf. 17:26
TSanyi írta:
2018.12.31., hétf. 17:22
Tonyka írta:
2018.12.31., hétf. 16:58


Egyértelmű, csak rá kell pillantani a forma is árulkodik.
Várható is volt hogy lesznek akik kihasználják a lehetőséget. Ezzel nincs is semmi baj, szolgalják csak a vevőket. Ha több versenyző indul el egyszerre meg jobb is lehet a kínálat, árverseny alakulhat ki.
Ok, h jönnek az újak, de vajon a régiek bugja javítva van-e már 100%-ig? gondolkodik.gif
Úgy sem vallják be. A felhasználók majd kitapasztalják. De biztos nagyerőkkel dolgoznak rajta vagy kegalábbis kellene. Mist meg könnyű lenne az élre törni, míg a többiek bénáznak, alszanak.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

TSanyi írta:
2018.12.31., hétf. 17:22
Tonyka írta:
2018.12.31., hétf. 16:58
TSanyi írta:
2018.12.31., hétf. 14:19
Gondolom ráhajtanak az Oppo űrre.
Egyértelmű, csak rá kell pillantani a forma is árulkodik.
Várható is volt hogy lesznek akik kihasználják a lehetőséget. Ezzel nincs is semmi baj, szolgalják csak a vevőket. Ha több versenyző indul el egyszerre meg jobb is lehet a kínálat, árverseny alakulhat ki.
Ok, h jönnek az újak, de vajon a régiek bugja javítva van-e már 100%-ig? gondolkodik.gif
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Tonyka írta:
2018.12.31., hétf. 16:58
TSanyi írta:
2018.12.31., hétf. 14:19
Gondolom ráhajtanak az Oppo űrre.
Egyértelmű, csak rá kell pillantani a forma is árulkodik.
Várható is volt hogy lesznek akik kihasználják a lehetőséget. Ezzel nincs is semmi baj, szolgalják csak a vevőket. Ha több versenyző indul el egyszerre meg jobb is lehet a kínálat, árverseny alakulhat ki.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

TSanyi írta:
2018.12.31., hétf. 14:19
Gondolom ráhajtanak az Oppo űrre.
Egyértelmű, csak rá kell pillantani a forma is árulkodik.
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Gondolom ráhajtanak az Oppo űrre.

Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 595

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Az Ultra 4K-nak nagyot kell domborítania hogy eladható legyen 500.000-ért!
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1379

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »


Avatar
upetat2
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2007.01.24., szer. 16:50
Értékelés: 35

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: upetat2 »

Robertó77 írta:
2018.12.18., kedd 12:08
Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy Zappiti ONE SE 4k HDR lejátszóval van valakinek tapasztalata?

A másik jelölt egy Egreat a11

Segítséget előre is köszönöm.

Robi

Nem tudom , hogy segítek e? De vettem egy zappiti 4k mini-t, és ha belépőnek ez ennyire szar , akkor nem tudom milyen lehet a magasabb kategóriája! Borzalmas! Belenyúl a képbe az biztos, nem lehet fixálni a felbontást, mindig sd ben kezd,átláthatatlan, semmi fontos dolgot a képminőségen vagy hangon nem lehet állítani , de felesleges appokat persze szarrá.... sorolhatnám még
Projektor: 3chip DLP,Digital Projection Highlite 660 /
Lejátszó: Oppo93eu / Védelem,szűrő: Isotek Mirra,Isotek Solus,
Hdmi: Furutech,AudioQuest / Tápkábelek: Furutech,Audioquest

Avatar
Robertó77
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1283
Csatlakozott: 2013.05.31., pén. 16:29
Értékelés: 440
Tartózkodási hely: Sándorfalva

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Robertó77 »

Sziasztok.

Érdeklődnék, hogy Zappiti ONE SE 4k HDR lejátszóval van valakinek tapasztalata?

A másik jelölt egy Egreat a11

Segítséget előre is köszönöm.

Robi

Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

Tesztelte már valaki a számítógép helyett a médialejátszóról küldeni a zenét dacon keresztül az erősítőbe? Usb A-B kábellel át tudom küldeni a médialejátszóból a hangot a dacba?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2018.12.02., vas. 11:08
Koszi Quetz a tablazatot, akkor mar csak a kolleganak azon kell izgulnia, hogy az AVR-eben eARC legyen :napsut:
Nem csak az AVR-ben kell eARC legyen, hanem a tévében is.

Mellesleg az Atmos-ból is van tömörített és tömörítetlen. Tömörített Atmost használnak a streaming szolgáltatások (Netflix, Amazon Prime, stb) meg pl. az iTunes Store is. A tömörített Atmos a sima HDMI 2.0 ARC-n is átmegy és az erősítő Atmos-ként fogja érzékelni (kipróbáltam!). A tömörítetlen Atmos és bármelyik 2.nél többcsatornás tömörítetlen formátum (DTS HD, Dolby TrueHD stb) NEM megy át a "sima" ARC-n (ezt is kipróbáltam).

Összesítve, sima ARC-vel:
- a tévé Netflix, Amazon Prime klienseit használva az Atmos hangú filmek Atmosként fognak megszólalni, ha a tévé szoftvere támogatja ezt (attól még, hogy van ARC a tévén, nem biztos, hogy megy a dolog). Az Atmos a metaadatok ARC-n való továbbításához használja a HDMI CEC számára fenntartott kommunikációs protokollt, ezért a tévén ehhez mindenképpen engedélyezni kell a HDMI CEC-t.
- ha viszont rádugsz egy külső winyót a tévére, amelyen van pl egy Atmos-t- tartalmazó MKV, az nagy valószínűséggel nem fog megszólalni

eARC-vel megoldódik ez a kérdés, csak melyik mai tévén van eARC?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1917
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Quetz »

wittao írta:
2018.12.02., vas. 09:40
Azt hiszem erre van egy (talan ketto) olyan HDMI port az AVR-en, ami tudja az ARC funkciot. Csak azt nem tudom, az ARC-n Atmos hangsav atmegy-e. 5.1 biztos megy, Atmost nem tudom, mert ahogy a lenti cikk irja a 2.0 es 5.1 megy-e az is a TV gyartonal dol el es nem az AVR-nel vagy HDMI kabelnel. Mindenesetre egy 2.0 HDMI kabellel kiprobalnam.
Kép
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: R.G. »

almera36 írta:
2018.11.18., vas. 12:35
Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a Dune lejátszóm youtube alkalmazásával nézek videót, lehet-e állítani a felbontást? Elég rossz a kép, pedig minimum 50Mbit-es a netem.
Köszi!
Kerdes milyen a max felbontasa youtube-n..
Ha ott nem eleg jo, akkor.... Keress 4k tartalmat es azzal hasonlitsd ossze amit szeretnel
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
aladin66
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 275
Csatlakozott: 2018.10.24., szer. 16:39
Értékelés: 40
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: aladin66 »

Kedves Fórumozók!
Segítséget, tanácsot kérnék a következőkhöz:
Vettem egy Onkyo TX-NZ 1100 erősítőt, Samsung UHD tv-t, és van egy régi Asus HDP-R1 médialejátszóm. Mivel az erősítő atmos képes, vettem atmos hangfalakat, most szerelem fel őket. Az Asus gondolom nem kopatibilis az atmossal, UHD-val, így nem használom. A tv-re rádugtam a külső vinyót (amire töltöttem le atmos hangú, nagy felbontású filmeket) , de az atmos hangot nem tudta lejátszani a tv, és a filmek között is van olyan amit nem ismer fel. Vennem kell olyan médialejátszót, ami mindent le tud játszani, vagy laptopról is le tudom a külső vinyóról játszani a filmeket?

Avatar
almera36
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 392
Csatlakozott: 2014.04.29., kedd 19:14
Értékelés: 30
Tartózkodási hely: Vértesszőlős

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: almera36 »

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a Dune lejátszóm youtube alkalmazásával nézek videót, lehet-e állítani a felbontást? Elég rossz a kép, pedig minimum 50Mbit-es a netem.
Köszi!
Digital Projection M-Vision Cine LED; Bydium 92"; Marantz SR6014; Dynavoice Definition DF-8 / DM-6 / DC-5 5.0 hangfal szett; Onkyo BD-SP809; HDI Dune BD Prime 3.0; Audioquest madzagok

Avatar
Doky
Törzsgárda
Törzsgárda
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2007.05.19., szomb. 21:20
Értékelés: 1028
Tartózkodási hely: Dusnok (Bács-Kiskun)

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Doky »

Urak!
Zappiti ( Dune) Base 3.0...

Van egy olyan kérdésem hogy tapasztaltatok már ilyet?
Adott a Zappiti, utána egy Heed Dactilus II (coax, optika) és onnan a Denonba analógon megy a zene.
Tapasztaltatok olyat hogy zene lejátszásnál léptetésnkor mielőtt elkezdené a soron következő számot akkor előtte az előző számból bő 1 mp megszólal (hálózatról és belső vinyó esetében is ez van).
Cd játszóval ezt nem tapasztaltam.
Másik hálózati lejátszóval nem tudtam kipróbálni!
Régebben a Dune Prime 3.0 nem produkálta ezt (azonos beállítások).
Ötlet?
Köszönöm!
Dune HD Smart H1.,Yamaha WXAD-10., NAD C 326BEE., Evidence Audio Siren II., ZsoltAudio StandART Two Pro., Asus K50IJ. (WD 1.5 TB, WD Pasport 250 GB)., Zimonyi Attila Forte IC., Profigold., Gotham., Lapp., Viablue X60 táp, CA. és Profigold HDMI... Samsung UE46EH6030., HiVox Alces.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2018.09.12., szer. 20:48
Nos ebben a hónapban megkapja az Apple TV is az Atmos támogatást. Szerintem ez jó hír, jöhetett volna hamarabb is, akkor nem más gyártó termékét vettem volna anno.
Na megkapta az AppleTV 4K az Atmos támogatást. A menüben nincs sok vacakolás, a kimeneti hangformátum beállítás eddigi "Az elérhető legjobb" (vagy valami hasonló) beállítása változott meg "Eredeti Atmos-szal"-ra, ennyi utal arra, hogy a kütyü már Atmos-t is ad.
Ennek örömére kikölcsönöztem az iTunes Store-ból és meg is tekintettem vele Spielberg legújabb opuszát, a Ready Player One-t. A film maga nem tetszett, de ez nem lényeges itt..., viszont az Atmos formátumú angol hangsávja kiválóan szólt az AppleTV 4K-val.

Ami a streamelő alkalmazásokat illeti, a Netflix AppleTV-s kliense egyből támogatja az Atmost, és elég sok Atmos hangú sorozat és film is van a Netflix kínálatában.

Az Amazon Prime-nak egyelőre egyetlen Atmos-os sorozata van (ami mellesleg Dolby Vison-ös is), ez a Jack Ryan, de sajnos az AppleTV-s Amazon Prime kliens nem Atmos-szal játssza a filmet (és nem is Dolby Visionben, csak sima HDR10-ben), tehát aki Amazon Prime előfizetéssel rendelkezik, annak kell még várnia az app frissítésére. (az LG B7 tévémen lévő Amazon Prime kliens pl. gond nélkül Dolby Vision-ben és Atmos hanggal játssza le a Jack Ryan-t)

Az érdekesség egyébként, hogy ezzel az "Eredeti Atmosz-szal" beállítással a nem-Atmos hangsávokat továbbra is konvertálja Multichannel PCM-be (mint korábban, tehát nem annyira "Eredeti" az eredeti), csak az Atmos esetén van pass-through és bízza az erősítőre... hmmm... úgy tűnik az Apple mindenképpen maga akarja elvégezni a Dolby Digital Plus, stb. hangsávok dekódolását, kivételt csak az Atmos-szal tesz. Fura hozzáállás...

A lokális hálózatról lejátszó appokat még nem próbáltam, mert mint említette, egyelőre nincs "rendes" NAS-om...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2018.09.17., hétf. 17:15
Aszpirin írta:
2018.09.17., hétf. 17:03
wittao írta:
2018.09.12., szer. 20:48
Nos ebben a hónapban megkapja az Apple TV is az Atmos támogatást. Szerintem ez jó hír, jöhetett volna hamarabb is, akkor nem más gyártó termékét vettem volna anno.
Szóval, úgy néz ki ma jön az Atmos az AppleTV 4K-ra:
https://www.gearbrain.com/apple-tvos-12-2605672825.html

Ezt viszont folyamatosan hangoztatja az Apple:
With this new software installed, the Apple TV 4K will become the first media streaming device to offer both Dolby Vision and - as part of tvOS 12 — Dolby Atmos.
és ha a különálló médialejátszókat vesszük, akkor ez igaz is lehet, de az én LG B7 tévém máj újkora úta tudta az Atmos-t is meg a Dolby Vision-t is, meg ugye médialejátszó-funkciókkal is rendelkezik (ezen a téren konkrétan nem tudom, mivel tud tövvet az AppleTV, mint az LG beépített vagy telepíthető appjai... most a jatékokról persze nembeszélek, csak a médialejátszásról).
Szerintem a letölthető MrMC (gyakorlatilag KODI más köntösben és butítva), vagy a törés nélkül felküzdhető KODI most már le tudja játszani majd ezeket a tartalmakat is. Eddig nem nagyon boldogultak velük.
Viszont a kezelőfelületük sokkal jobb mint mondjuk egy LG, Samu stb. TV beépített OS-énél. Nekem fontos, hogy borítókat lássak, éppen egy-egy szinészt meg tudjak nézni, milyen filmjei voltak, iMDB értékek stb. Sokkal jobb kezelőfelületet adnak.

Azon kívül én eddig 2db 4k HDR-es LG TV-t próbáltam ilyen jellegű filmek lejátszására bírni, egyszer a feliratot nem ismerte fel, utána a hangsávok közötti váltásokkal volt gond. Részemről még mindig messze elkerülöm a TV-k beépített szoftvereit és külső médialejátszót használok.

u.i. azon meg nem kell meglepődni, ha az Apple valamiről azt állítja, hogy ő csinálta meg először és közben pedig nem (ez általában úgy az esetek 99,9%-ára igaz :D )
Köszi, akkor most majd örvendezek, mert van AppleTV 4K-m.
Netflixre meg Amazon Prime-ra már egy ideje a tévé megfelelő kilenseit használom az AppleTV 4K helyett, mert az LG B7 kiadja az Atmost az ARC-n, így szépen meg is szólal az AVR-emen (épp mostanában nézegetem a Jack Ryan c. sorozatot az Amazon Prime-on, na az “fullos”, 4K UHD, Dolby Vision plusz Atmos hang.

NAS-ról még nem próbáltam komolyabb anyagot lejátszani, mert nincs NAS-om, csak egy régi 1 TB-os Time Capsule-om, na meg egy 2009-es iMac-em, amin fut ugyan egy Plex szerver, de hardverileg már gyenge ezekhez a nagyfelbontású kép+hang kombinációkhoz... De akkor majd most, az AppoleTV-vel ☺︎
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2018.09.12., szer. 20:48
Nos ebben a hónapban megkapja az Apple TV is az Atmos támogatást. Szerintem ez jó hír, jöhetett volna hamarabb is, akkor nem más gyártó termékét vettem volna anno.
Szóval, úgy néz ki ma jön az Atmos az AppleTV 4K-ra:
https://www.gearbrain.com/apple-tvos-12-2605672825.html

Ezt viszont folyamatosan hangoztatja az Apple:
With this new software installed, the Apple TV 4K will become the first media streaming device to offer both Dolby Vision and - as part of tvOS 12 — Dolby Atmos.
és ha a különálló médialejátszókat vesszük, akkor ez igaz is lehet, de az én LG B7 tévém máj újkora úta tudta az Atmos-t is meg a Dolby Vision-t is, meg ugye médialejátszó-funkciókkal is rendelkezik (ezen a téren konkrétan nem tudom, mivel tud többet az AppleTV, mint az webOS-es LG téve beépített vagy telepíthető appjai... most a jatékokról persze nembeszélek, csak a médialejátszásról. Ugyanúgy megvan a webOS-re is minden streamelő szolgáltatás appjaér mint a különféle DLNA-szerverek, stb... mint a tvOS-re, de legalább az AppleTV-hez direktben nem tudsz adathordozót csatlakoztatni USB-n, míg a webOS-es tévéhez igen..).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2018.09.12., szer. 20:48
Nos ebben a hónapban megkapja az Apple TV is az Atmos támogatást. Szerintem ez jó hír, jöhetett volna hamarabb is, akkor nem más gyártó termékét vettem volna anno.
Ez az, amit nagyon várok már... Az "ebben a hónapban" már valami hivatalos közlésből származik? (nem követtem az eseményeket).

Szerk.: most rákerestem, és tényleg úgy néz ki, hogy nagyon közel van a tvOS 12 megjelenési dátuma, viszont a hírhez még az is hozzátartozik, hogy nagyon úgy néz ki, csak a 4K-s verzió (5. gen) kapja meg az Atmos-támogatást, tehát nem mindegyik tvOS-es AppleTV.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Médialejátszók

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

wittao írta:
2018.09.11., kedd 21:14
Aszpirin írta:
2018.09.11., kedd 21:06
Hifilala írta:
2018.09.11., kedd 20:39
És újra bevezetik a Német márkát is!
Szavadat ne feledd, mert még igazad lehet :D
Rubelt hamarabb :fekverohog:
Elírtad, wazz... szerintem jüanra vagy dirhamra gondoltál 31_1_21.gif
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”