Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Akusztika a moziszobában

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: -KP- »

kistibcsi írta:
2018.09.25., kedd 09:31
Ha talán valakit érdekel, megosztom a meghívót amit kaptam:
Örömmel értesítünk, hogy elindítottuk új brand-ünket, a BABA Acoustics-ot, ami professzionális, teljes körű akusztikai tanácsadás, tervezés és kivitelezés mellett megfizethető, jó minőségű és bárki által használható akusztikai panelek gyártásával is foglalkozik.

Ennek kapcsán szeretnénk meghívni ingyenes, "Hangsugárzók, Lehallgatás, Teremakusztika" című előadásunkra, ahol a BABA Acoustics paneljeit is megtekintheted.

Helyszín: A Hangoktatás stúdiója (1021 Budapest, Budakeszi út 51., Magyar filmlabor "L" épület)
Időpont: 2018. szeptember 29. (szombat), 10:00-16:00
Volt valaki? :quetionmark:

Avatar
kistibcsi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 14:21
Értékelés: 80
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: kistibcsi »

Dorian írta:
2018.09.26., szer. 11:31
kistibcsi írta:
2018.09.25., kedd 15:04
Semmi közöm a projekthez, csak megosztottam egy INGYENES bemutatóra szóló meghívót amit tőlük kaptam, de itt rögtön elkezdődött a fikázás. Talán venné valaki a fáradtságot, hogy elmegy, megnézi és utána mond véleményt. Ja úgy már nem jó, inkább fikázzunk látatlanban és röhögjünk a nevükön?
Ha nincs üzleti érdeked a dologban, akkor nem kell megsértődni, ha kétségek merülnek fel vele kapcsolatban. Ha pedig van üzleti érdeked, akkor pedig nem kell megsértődni, ha kétségek merülnek fel vele kapcsolatban.
Mint mondtam, semmi közöm a projekthez. Sértődésről szó sincs, csak nem érzem indokoltnak ezt a negatív hozzáállást.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Dorian »

kistibcsi írta:
2018.09.25., kedd 15:04
Semmi közöm a projekthez, csak megosztottam egy INGYENES bemutatóra szóló meghívót amit tőlük kaptam, de itt rögtön elkezdődött a fikázás. Talán venné valaki a fáradtságot, hogy elmegy, megnézi és utána mond véleményt. Ja úgy már nem jó, inkább fikázzunk látatlanban és röhögjünk a nevükön?
Ha nincs üzleti érdeked a dologban, akkor nem kell megsértődni, ha kétségek merülnek fel vele kapcsolatban. Ha pedig van üzleti érdeked, akkor pedig nem kell megsértődni, ha kétségek merülnek fel vele kapcsolatban.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Quetz írta:
2018.09.25., kedd 22:29
Hiccusz írta:
2018.09.25., kedd 17:39
Egyelőre szerintem óvatosan az agarakkal!
Nem volt szándékomban semmi féle agarazás, még ha esetleg úgy is jött át.
:noproblemo:

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Hiccusz írta:
2018.09.25., kedd 17:39
Egyelőre szerintem óvatosan az agarakkal!
Nem volt szándékomban semmi féle agarazás, még ha esetleg úgy is jött át. Itthon volt már időm kicsit böngészni, végül is van van pár év hangmérnöki tapasztalat a hátuk mögött. Szerintem ez a csapat alkotja a BaBa-t: http://hangoktatas.hu/, de ezt azért már keresni kellett...
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Csutka

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Hiccusz írta:
2018.09.25., kedd 17:39
Egyelőre szerintem óvatosan az agarakkal! Senki sem látta ezeket, úgyhogy simán lehet, hogy nem csupán arról van szó, amit gondolsz. Az is lehet, hogy ez még régi kalkuláció, s azóta már más az ár. Oda kell menni, meg kell nézni, meg kell hallgatni az előadásukat, el kell beszélgetni a céggel, a képviselőjével, rá kell kérdezni, van-e mérési jegyzőkönyv esetleg, diskurálgatni kell a telepítési lehetőségekről, az elérhető anyagminőségekről és színekről, s aztán jöhet az ár. ;)
Aki mindezt megteszi, leírhatja a tapasztalatait és megoszthatja velünk. :smile32:

Ami esetleg még érdekes lehet és sokan megszenvedtek vele - ajtók:
"we manufacture quality furniture for professional audio applications as well as acoustic isolation doors,"
:smile32:

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

A linken csak egy angol nyelvű oldal jött be.
Ha csak ennyi az nem sok. De inkább az zavar hogy magyar opció miért nincs ha már egyszer hazánk fiai. Értem én hogy ez így nagyon trendi, meg kintre céloznak...

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Quetz írta:
2018.09.25., kedd 17:28
kistibcsi írta:
2018.09.25., kedd 15:04
Talán venné valaki a fáradtságot, hogy elmegy, megnézi és utána mond véleményt. Ja úgy már nem jó, inkább fikázzunk látatlanban és röhögjünk a nevükön?
Ha valaki a tények helyett a 200 eurós árat tolja ki a marketing anyagában, akkor joggal várhat negatív reakciót. Ha pedig már csináltál otthon kőzetgyapot panelt, akkor joggal szisszensz fel, hogy drága. Egyenlőre tipikus HIFIS hirdetésnek tűnik, sok rizsával és kevés ténnyel. A méretek alapján: "10mm x 630mm x 1800mm" kapsz 4db rockwool lapot, fa keretet és valami szövetet mindössze 200 euróért. (És még a weboldaluk is amatőr... )
Egyelőre szerintem óvatosan az agarakkal! Senki sem látta ezeket, úgyhogy simán lehet, hogy nem csupán arról van szó, amit gondolsz. Az is lehet, hogy ez még régi kalkuláció, s azóta már más az ár. Oda kell menni, meg kell nézni, meg kell hallgatni az előadásukat, el kell beszélgetni a céggel, a képviselőjével, rá kell kérdezni, van-e mérési jegyzőkönyv esetleg, diskurálgatni kell a telepítési lehetőségekről, az elérhető anyagminőségekről és színekről, s aztán jöhet az ár. ;)

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Quetz »

kistibcsi írta:
2018.09.25., kedd 15:04
Talán venné valaki a fáradtságot, hogy elmegy, megnézi és utána mond véleményt. Ja úgy már nem jó, inkább fikázzunk látatlanban és röhögjünk a nevükön?
Ha valaki a tények helyett a 200 eurós árat tolja ki a marketing anyagában, akkor joggal várhat negatív reakciót. Ha pedig már csináltál otthon kőzetgyapot panelt, akkor joggal szisszensz fel, hogy drága. Egyenlőre tipikus HIFIS hirdetésnek tűnik, sok rizsával és kevés ténnyel. A méretek alapján: "10mm x 630mm x 1800mm" kapsz 4db rockwool lapot, fa keretet és valami szövetet mindössze 200 euróért. (És még a weboldaluk is amatőr... )
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: -KP- »

kistibcsi írta:
2018.09.25., kedd 15:04
-KP- írta:
2018.09.25., kedd 14:27
kistibcsi írta:
2018.09.25., kedd 13:07


Talán kicsit árnyalja a képet az álló panelok mérete:
BABA:0.1x0.63x1.80 meters
GIK:50mm x 600mm x 1520mm
Nem akarok számháborúzni, de

60*120 centis GIK 242 panel 3 darabos kiszerelésben 220 euró. Minimális felárért pedig lehet venni kiegészítőt a falra ill. a plafonra való szereléshez is.

Azaz 70 euró per darab. Ráadásul van róla hitelesített mérés és pontosan tudni lehet, hogy mire számítsunk.

Ettől független nem akarom leírni a Baba Acousticot, de jó lenne egy részletesebb weblap amin bemutatják, hogy pontosan milyen termékek vannak és mennyiért illetve mit vállalnak stb. Milyen panel, milyen diffúzor, milyen bass trap, mekkora méretben és mennyiért. Fényképekkel, esetleg mérésekkel ill. adatlappal (persze tudom, magyar cégtől felesleges ilyet várni).
Ezek alapján nem is lehet, egy 10cm vastag álló panelt hasonlítunk egy kisebb 67mm vastag falra szerelhetőre, ami ráadásul külföldön van. Ha majd tudjuk a BABA 67mm vastag falra szerelhető panel árait, vagy a GIK 180cm magas 10cm vastag álló panel árait, akkor hasonlíthatunk. Semmi közöm a projekthez, csak megosztottam egy INGYENES bemutatóra szóló meghívót amit tőlük kaptam, de itt rögtön elkezdődött a fikázás. Talán venné valaki a fáradtságot, hogy elmegy, megnézi és utána mond véleményt. Ja úgy már nem jó, inkább fikázzunk látatlanban és röhögjünk a nevükön?
Én nem röhögtem a nevén. Egyébként érdekelne a bemutatójuk, de egyrészt dolgozom, másrészt Tolna megyéből egyébként se biztos, hogy csak ezért az eseményért elmennék. Egy netes stream, vagy utólagos youtube videó/felvétel viszont szerintem sokunkat érdekelne. Harmad részt ez nem fikázás, de a weblapjuk még tényleg nagyon kezdetleges. Ezen remélem javítanak majd és akkor még az is lehet, hogy venni foguk tőlük valamit. Na peace.

Avatar
kistibcsi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 14:21
Értékelés: 80
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: kistibcsi »

-KP- írta:
2018.09.25., kedd 14:27
kistibcsi írta:
2018.09.25., kedd 13:07
Quetz írta:
2018.09.25., kedd 11:50


A BABA árak:
The panels are available in three finishes and comes at a price of 200.- EUR/panel. The high polished versions and some diffuser panels have unique prices each.

A GIK álló panelek árai:
245.50€ exkl MwSt. Paarpreis | 122.75€ pro Stück
294.60€ inkl MwSt.

Ok, nem fele árak. Benéztem, hogy a GBP árakat néztem, de a magyar még mindig drága.
Talán kicsit árnyalja a képet az álló panelok mérete:
BABA:0.1x0.63x1.80 meters
GIK:50mm x 600mm x 1520mm
Nem akarok számháborúzni, de

60*120 centis GIK 242 panel 3 darabos kiszerelésben 220 euró. Minimális felárért pedig lehet venni kiegészítőt a falra ill. a plafonra való szereléshez is.

Azaz 70 euró per darab. Ráadásul van róla hitelesített mérés és pontosan tudni lehet, hogy mire számítsunk.

Ettől független nem akarom leírni a Baba Acousticot, de jó lenne egy részletesebb weblap amin bemutatják, hogy pontosan milyen termékek vannak és mennyiért illetve mit vállalnak stb. Milyen panel, milyen diffúzor, milyen bass trap, mekkora méretben és mennyiért. Fényképekkel, esetleg mérésekkel ill. adatlappal (persze tudom, magyar cégtől felesleges ilyet várni).
Ezek alapján nem is lehet, egy 10cm vastag álló panelt hasonlítunk egy kisebb 67mm vastag falra szerelhetőre, ami ráadásul külföldön van. Ha majd tudjuk a BABA 67mm vastag falra szerelhető panel árait, vagy a GIK 180cm magas 10cm vastag álló panel árait, akkor hasonlíthatunk. Semmi közöm a projekthez, csak megosztottam egy INGYENES bemutatóra szóló meghívót amit tőlük kaptam, de itt rögtön elkezdődött a fikázás. Talán venné valaki a fáradtságot, hogy elmegy, megnézi és utána mond véleményt. Ja úgy már nem jó, inkább fikázzunk látatlanban és röhögjünk a nevükön?

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: -KP- »

kistibcsi írta:
2018.09.25., kedd 13:07
Quetz írta:
2018.09.25., kedd 11:50
-KP- írta:
2018.09.25., kedd 11:33
látsz árakat valahol?
A BABA árak:
The panels are available in three finishes and comes at a price of 200.- EUR/panel. The high polished versions and some diffuser panels have unique prices each.

A GIK álló panelek árai:
245.50€ exkl MwSt. Paarpreis | 122.75€ pro Stück
294.60€ inkl MwSt.

Ok, nem fele árak. Benéztem, hogy a GBP árakat néztem, de a magyar még mindig drága.
Talán kicsit árnyalja a képet az álló panelok mérete:
BABA:0.1x0.63x1.80 meters
GIK:50mm x 600mm x 1520mm
Nem akarok számháborúzni, de

60*120 centis GIK 242 panel 3 darabos kiszerelésben 220 euró. Minimális felárért pedig lehet venni kiegészítőt a falra ill. a plafonra való szereléshez is.

Azaz 70 euró per darab. Ráadásul van róla hitelesített mérés és pontosan tudni lehet, hogy mire számítsunk.

Ettől független nem akarom leírni a Baba Acousticot, de jó lenne egy részletesebb weblap amin bemutatják, hogy pontosan milyen termékek vannak és mennyiért illetve mit vállalnak stb. Milyen panel, milyen diffúzor, milyen bass trap, mekkora méretben és mennyiért. Fényképekkel, esetleg mérésekkel ill. adatlappal (persze tudom, magyar cégtől felesleges ilyet várni).

Avatar
kistibcsi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 14:21
Értékelés: 80
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: kistibcsi »

Quetz írta:
2018.09.25., kedd 11:50
-KP- írta:
2018.09.25., kedd 11:33
látsz árakat valahol?
A BABA árak:
The panels are available in three finishes and comes at a price of 200.- EUR/panel. The high polished versions and some diffuser panels have unique prices each.

A GIK álló panelek árai:
245.50€ exkl MwSt. Paarpreis | 122.75€ pro Stück
294.60€ inkl MwSt.

Ok, nem fele árak. Benéztem, hogy a GBP árakat néztem, de a magyar még mindig drága.
Talán kicsit árnyalja a képet az álló panelok mérete:
BABA:0.1x0.63x1.80 meters
GIK:50mm x 600mm x 1520mm

Csutka

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Lemmy9 írta:
2018.09.25., kedd 11:09
Ilyen névválasztást...
:fekverohog:
Ahogy olvastam Balázs és Bálint nevekből lett.
Mi lett volna, ha BÁlint és BAlázs?
Még jobb!
:D

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Quetz írta:
2018.09.25., kedd 11:50
-KP- írta:
2018.09.25., kedd 11:33
látsz árakat valahol?
A BABA árak:
The panels are available in three finishes and comes at a price of 200.- EUR/panel. The high polished versions and some diffuser panels have unique prices each.

A GIK álló panelek árai:
245.50€ exkl MwSt. Paarpreis | 122.75€ pro Stück
294.60€ inkl MwSt.

Ok, nem fele árak. Benéztem, hogy a GBP árakat néztem, de a magyar még mindig drága.
GIK-ből ne az állót nézd, hanem mondjuk a 242-t.

https://gikacoustics.co.uk/product/gik- ... tic-panel/

A 60*120 centis panel 3 darabos kiszerelésben 220 euró.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Quetz »

-KP- írta:
2018.09.25., kedd 11:33
látsz árakat valahol?
A BABA árak:
The panels are available in three finishes and comes at a price of 200.- EUR/panel. The high polished versions and some diffuser panels have unique prices each.

A GIK álló panelek árai:
245.50€ exkl MwSt. Paarpreis | 122.75€ pro Stück
294.60€ inkl MwSt.

Ok, nem fele árak. Benéztem, hogy a GBP árakat néztem, de a magyar még mindig drága.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Quetz írta:
2018.09.25., kedd 11:20
Jó magyar lehúzós árazással készülnek azok a panelek. Vagy pedig drága az audiofil kőzetgyapot bocs.gif . A GIK acoustics, ami még mindig jóval drágább mint a DIY megoldás, kb fele áron kapható.
látsz árakat valahol?

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Jó magyar lehúzós árazással készülnek azok a panelek. Vagy pedig drága az audiofil kőzetgyapot bocs.gif . A GIK acoustics, ami még mindig jóval drágább mint a DIY megoldás, kb fele áron kapható.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Hiccusz írta:
2018.09.25., kedd 09:57
kistibcsi írta:
2018.09.25., kedd 09:31
Ha talán valakit érdekel, megosztom a meghívót amit kaptam:
Örömmel értesítünk, hogy elindítottuk új brand-ünket, a BABA Acoustics-ot, ami professzionális, teljes körű akusztikai tanácsadás, tervezés és kivitelezés mellett megfizethető, jó minőségű és bárki által használható akusztikai panelek gyártásával is foglalkozik.

Ennek kapcsán szeretnénk meghívni ingyenes, "Hangsugárzók, Lehallgatás, Teremakusztika" című előadásunkra, ahol a BABA Acoustics paneljeit is megtekintheted.

Helyszín: A Hangoktatás stúdiója (1021 Budapest, Budakeszi út 51., Magyar filmlabor "L" épület)
Időpont: 2018. szeptember 29. (szombat), 10:00-16:00
http://www.babaacoustics.com/panel.html
Elég semmit mondó ez a weboldal eddig...

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

kistibcsi írta:
2018.09.25., kedd 09:31
Ha talán valakit érdekel, megosztom a meghívót amit kaptam:
Örömmel értesítünk, hogy elindítottuk új brand-ünket, a BABA Acoustics-ot, ami professzionális, teljes körű akusztikai tanácsadás, tervezés és kivitelezés mellett megfizethető, jó minőségű és bárki által használható akusztikai panelek gyártásával is foglalkozik.

Ennek kapcsán szeretnénk meghívni ingyenes, "Hangsugárzók, Lehallgatás, Teremakusztika" című előadásunkra, ahol a BABA Acoustics paneljeit is megtekintheted.

Helyszín: A Hangoktatás stúdiója (1021 Budapest, Budakeszi út 51., Magyar filmlabor "L" épület)
Időpont: 2018. szeptember 29. (szombat), 10:00-16:00
http://www.babaacoustics.com/panel.html

Avatar
kistibcsi
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1043
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 14:21
Értékelés: 80
Tartózkodási hely: Gödöllő

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: kistibcsi »

Ha talán valakit érdekel, megosztom a meghívót amit kaptam:
Örömmel értesítünk, hogy elindítottuk új brand-ünket, a BABA Acoustics-ot, ami professzionális, teljes körű akusztikai tanácsadás, tervezés és kivitelezés mellett megfizethető, jó minőségű és bárki által használható akusztikai panelek gyártásával is foglalkozik.

Ennek kapcsán szeretnénk meghívni ingyenes, "Hangsugárzók, Lehallgatás, Teremakusztika" című előadásunkra, ahol a BABA Acoustics paneljeit is megtekintheted.

Helyszín: A Hangoktatás stúdiója (1021 Budapest, Budakeszi út 51., Magyar filmlabor "L" épület)
Időpont: 2018. szeptember 29. (szombat), 10:00-16:00

Avatar
redbulova
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 234
Csatlakozott: 2005.01.27., csüt. 21:00
Értékelés: 75

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: redbulova »

Nekem a javaslatom a következő. Jelöld ki a 38 -40%-os ülési poziciót a hátsó vagy a szembe faltól. Nappaliban a hátsó fal inkább müködhet...
Az egyenlő szárú háromszög méretei alapján megkapod a hangfalak helyzetét, természetesen ez sztereóra müködik. A mozihoz a hangfalakat hátrább kell mozgatni a vászon irányába közel vonalba a centerhez. Ehez a hangfalat mozgatni kell a szerint hogy zenét halgatsz vagy mozizol. Én így csinálom a mellékelt kép alapján. Kicsit kellemetlen mert tolni kell és fixálni de valamit valamiért...
Kezelni kell még az első visszaverődési pontokat, ez fontos az utózengés miatt és a sarkokat a mélyek miatt de ezeket szerintem már tudod, sokan írtak róla.
20180919_202948.jpg
20180919_202948.jpg (6.48 MiB) Megtekintve 1312 alkalommal

Avatar
Hiccusz
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3213
Csatlakozott: 2013.08.21., szer. 10:16
Értékelés: 1380

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Hiccusz »

Dorian írta:
2018.09.19., szer. 09:27
Hiccusz írta:
2018.09.17., hétf. 20:57
Dorian írta:
2018.09.17., hétf. 19:20
Hossz irányban jó lenne, ha a hangfalak mögötti most 50 centis hely legalább 1m lenne, a hallgatási poz. mögött a jelenlegi ~90cm helyett legalább 2m.
A mozi (a "bass management" és a diffúz tér kellő nagysága miatt) jó lesz, sztereónál viszont (amennyiben 2.0-ban hallgatsz zenét) kidobod az ablakon ezzel a középmélyeket, amelyek pont "testet" adnak bizonyos hangszereknek. Átgondolnám a helyedben még 1x!
Ezt nem értem. Pont a jelenlegi szobámban volt ez probléma akusztikai kezelés előtt. Faltól 45 cm-re vannak a hangsugárzók, tehát az membránok ~85-re. Így a kioltások miatt pont ez a mélyközép 100-150Hz-es tartomány volt nagyon durván beszakadva. Akusztikai kezelés után ez jelentősen csökkent (biztos nem szűnt meg teljesen, de már nem hallom problémának). Ha a 45 centi helyett 100 lesz, a 85 helyett 140, akkor jelentősen lejjebb tolódik ez a kioltási frekvenciatartomány, amit gondolom szintén lehet csökkenteni némi falfelületi kezeléssel.
Azt hittem, a membrán felülete lesz 1 m-re a faltól. Ebben esetben a kioltási frekvencia is mélyebbre tolódik. A dolgod és nehezebb lesz, hogy megoldd.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Dorian írta:
2018.09.19., szer. 09:27
Ezt nem értem. Pont a jelenlegi szobámban volt ez probléma akusztikai kezelés előtt. Faltól 45 cm-re vannak a hangsugárzók, tehát az membránok ~85-re. Így a kioltások miatt pont ez a mélyközép 100-150Hz-es tartomány volt nagyon durván beszakadva. Akusztikai kezelés után ez jelentősen csökkent (biztos nem szűnt meg teljesen, de már nem hallom problémának). Ha a 45 centi helyett 100 lesz, a 85 helyett 140, akkor jelentősen lejjebb tolódik ez a kioltási frekvenciatartomány, amit gondolom szintén lehet csökkenteni némi falfelületi kezeléssel.
A Te eseted is jó példázza, hogy a 100 Hz körüli kioltások hatékonyan kezelhetőek a visszaverő felület célirányos burkolásával. Ha az új szobában lesz elég helyed ahhoz, hogy távolabb húzhatod a hangsugárzókat a falaktól, annak rengeteg előnye lesz (stabilabb térhatás, tisztább középtartomány, szebb hangszerhangok...) és azt is eredményezi majd, hogy a falak visszaverése miatt létrejövő kioltások gyengébbek lesznek, frekvenciájuk pedig kissé lejjebb kerül, de az még bőven a kezelhető tartományba fog esni.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Akusztika a moziszobában

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Hiccusz írta:
2018.09.17., hétf. 20:57
Dorian írta:
2018.09.17., hétf. 19:20
Hossz irányban jó lenne, ha a hangfalak mögötti most 50 centis hely legalább 1m lenne, a hallgatási poz. mögött a jelenlegi ~90cm helyett legalább 2m.
A mozi (a "bass management" és a diffúz tér kellő nagysága miatt) jó lesz, sztereónál viszont (amennyiben 2.0-ban hallgatsz zenét) kidobod az ablakon ezzel a középmélyeket, amelyek pont "testet" adnak bizonyos hangszereknek. Átgondolnám a helyedben még 1x!
Ezt nem értem. Pont a jelenlegi szobámban volt ez probléma akusztikai kezelés előtt. Faltól 45 cm-re vannak a hangsugárzók, tehát az membránok ~85-re. Így a kioltások miatt pont ez a mélyközép 100-150Hz-es tartomány volt nagyon durván beszakadva. Akusztikai kezelés után ez jelentősen csökkent (biztos nem szűnt meg teljesen, de már nem hallom problémának). Ha a 45 centi helyett 100 lesz, a 85 helyett 140, akkor jelentősen lejjebb tolódik ez a kioltási frekvenciatartomány, amit gondolom szintén lehet csökkenteni némi falfelületi kezeléssel.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”