Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Aszpirin írta:
2018.10.26., pén. 14:55

Trágárság hiányáról jut eszembe:
Van egy vígjáték-sorozat, The Good Place
...
Nekem többen ajánlották, így belenéztem.
Az 1. évad 3. részénél elkaszáltam.
Jómagam se viccesnek, se szórakoztatónak nem találtam.

bitrograde írta:
2018.10.26., pén. 14:55
Megnéztem tegnap egy ültő helyemben az itt ajánlott Bodyguard c. sorozatot.
...
(tényleg minden testőr megdugja a női főnökét már a történet egyharmadánál?)
...
Szerintem (is) igen. :D


Viszont, Az ifjú pápa 3. részénél tartok, eddig nagyon jó.

Ami még a sorozatokat illeti, még mélázom, hogy a borzasztó gyenge 2. évad után van-e értelme a Riverdale 3. évadába majd (ha meglesz az összes rész) belekezdeni.
Vagy majd a Sabrinába.
Fene tudja.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Tegnap megnéztem a Mandy : A bosszú kultusza című filmet. Ajánlom elemzésre a magasan kvalifikált műértőknek. Már már művészi, jelentsen ez bármit. :)
mandy-movie-2018-10k-l5.jpg
mandy-movie-2018-10k-l5.jpg (210.33 KiB) Megtekintve 2541 alkalommal
Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Hifilala írta:
2018.10.26., pén. 09:15
Mostanában a vigjátékok alap eleme a trágárság sajnos.Két üdítő kivétellel találkoztam mostanában.Ha jól emlékszem ezek még nem voltak itt az akánlóban.Az első az Átejtve.A Hogyan legyünk latin szeretők főszereplőjével,arról,hogy a pénz nem boldogít,de jó ha van.A másik egy Francia vígjáték a Vissza a gyökerekhez.A cím kézértelmű és jól eltalálták.Ezek a filmek nem fogják megváltani a világot,de garantálnak egy kis kikapcsódást.Az utóbbi előzetesét nézve majdnem lemondtam róla,kár lett volna!
Trágárság hiányáról jut eszembe:
Van egy vígjáték-sorozat, The Good Place, a főszereplő csaj balesetben meghal, és egy “Jó helyen” találja magát halála után. Ezen a helyen fizikailag képtelenek az emberek trágar szavakat mondani, ha mégis megpróbálják, ilyenek jönnek ki a szájukon, hogy “What the fork” stb. Amúgy nem lövöm le a poént, elég sok vicces baromság van benne, a kifinomultabb kategóriából, tehát nem a fingós-böfögős műfaj. Aki kedveli a könnyed, nem durván röhögős, inkább “intelligens” viccsorozatokat, annak esetleg érdekes lehet az a sorozat is.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Megnéztem tegnap egy ültő helyemben az itt ajánlott Bodyguard c. sorozatot. Mindkét ajánló nagyon dicsérte, és csak azért írok ide, hogy árnyaljam a véleményüket.
Vagyis egyáltalán nem azt akarom mondani, hogy rossz volt a sorozat. Inkább valami olyasmiről van szó, hogy a BBC is Netflixesedik, s már nem úgy megy az ügymenet, hogy készül egy (akár műfajteremtő) brit sorozat, és utána megszületnek belőle az amerikai változatok, majd klónok. Régebben ilyen volt a hatalmas kedvencem, a nekem most valamiért (talán azért, mert Lengyelországban vagyok) Dr. Fitz néven megjelenő Cracker című alapmű, ami megalapozta az összes profilozós sorozatot (és azóta sem csináltak nála jobbat); vagy a Spooks, a Queer as Folk, a Doctor Who, a Luther, az Office, az Extras, az IT Crowd, stb., sorolhatnám hosszan. (Ami persze nem jelenti azt, hogy az amerikaik ne tettek volna hozzá a sorozatok kánonához a magukét: The Sopranos, Deadwood, The Wire, Breaking Bad, House of Cards, Stranger Things, no meg persze az ősrobbanás Twin Peaks, illetve a csajoknak (is) a Jóbarátok, meg a Szívek szállodája, mai napig szuper Ally McBeal, stb.)
A bajom a Bodyguarddal éppen az, hogy ez egy brit díszletek között játszódó amerikai akciófilm, sorozattá nyújtva. Kissé spoilerezni fogok, bocs:
Klisé-klisé hátán (tényleg minden testőr megdugja a női főnökét már a történet egyharmadánál?), hatásvadász jelenetek (a tudatállapot változását még mindig a képkivágás szélének elhomályosításával jelöljük, tényleg?), a végletekig kiszámított és csavart forgatókönyv (muszáj minden filmnek azzal végződnie, amivel kezdődött?), akció akció hátán (tényleg tűz alá veheti fényes nappal a brit belügyminiszter konvoját egy magányos lövész London belvárosában, akit aztán az autóban utazó testőr egyedül vesz üldözőbe? nemár!).
Nem kérdőjelezem meg: amúgy összerakták rendesen, tisztes iparosmunka, de azon kívül, hogy mindenre van rövidítés (ezt nagyon kedvelem a brit angolban: PPO, mint "Personal Protection Officer"), a filmben alig van valami brit. A leginkább a brit sorozatokra olyan jellemző visszafogottság és invenció hiányzik belőle.
Nem volt rossz, de messze volt attól, hogy "tetszett".
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

kargidje írta:
2018.10.26., pén. 12:35
Hifilala írta:
2018.10.26., pén. 09:15
Mostanában a vigjátékok alap eleme a trágárság sajnos.Két üdítő kivétellel találkoztam mostanában.Ha jól emlékszem ezek még nem voltak itt az akánlóban.Az első az Átejtve.A Hogyan legyünk latin szeretők főszereplőjével,arról,hogy a pénz nem boldogít,de jó ha van.A másik egy Francia vígjáték a Vissza a gyökerekhez.A cím kézértelmű és jól eltalálták.Ezek a filmek nem fogják megváltani a világot,de garantálnak egy kis kikapcsódást.Az utóbbi előzetesét nézve majdnem lemondtam róla,kár lett volna!
Nekem pl. tetszett A törvény nemében is.

Megtaláltam a legaranyosabb szinkronhangot:
Skyscraper 2018 - 1:00:29-nél
A film egy nagy ..., ennyi maradt meg belőle.
Az is jó volt tényleg.

Skyscraper viszont elég felejtős.Harminc éve még jó lett volna,de ma már kicsivel több kell!

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Hifilala írta:
2018.10.26., pén. 09:15
Mostanában a vigjátékok alap eleme a trágárság sajnos.Két üdítő kivétellel találkoztam mostanában.Ha jól emlékszem ezek még nem voltak itt az akánlóban.Az első az Átejtve.A Hogyan legyünk latin szeretők főszereplőjével,arról,hogy a pénz nem boldogít,de jó ha van.A másik egy Francia vígjáték a Vissza a gyökerekhez.A cím kézértelmű és jól eltalálták.Ezek a filmek nem fogják megváltani a világot,de garantálnak egy kis kikapcsódást.Az utóbbi előzetesét nézve majdnem lemondtam róla,kár lett volna!
Nekem pl. A törvény nemében is bejött részben, egyszer nézhető volt.
A Szuper - Hipochonder(nagyon fárasztó volt a szerepcsere)/Isten hozott az ... /Finánc a pácban pl nem.

Megtaláltam a legaranyosabb szinkronhangot:
Skyscraper 2018 - 1:00:29-nél
A film egy nagy ..., ennyi maradt meg belőle.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kargidje 2018.10.26., pén. 12:44-kor.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Mostanában a vigjátékok alap eleme a trágárság sajnos.Két üdítő kivétellel találkoztam mostanában.Ha jól emlékszem ezek még nem voltak itt az akánlóban.Az első az Átejtve.A Hogyan legyünk latin szeretők főszereplőjével,arról,hogy a pénz nem boldogít,de jó ha van.A másik egy Francia vígjáték a Vissza a gyökerekhez.A cím kézértelmű és jól eltalálták.Ezek a filmek nem fogják megváltani a világot,de garantálnak egy kis kikapcsódást.Az utóbbi előzetesét nézve majdnem lemondtam róla,kár lett volna!

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Aszpirin írta:
2018.10.24., szer. 22:29
Aszpirin írta:
2018.10.24., szer. 21:56
Hogy konkrétumot is írjak: a trónok harca teljes 7 évada BD-n (Atmos!) az extra előzmény-lemezzel így “normál” változatban 6800 Ft...
Javítas, mert most látom, hogy lemaradt egy pont a “7” után: a Trónok Harca teljes 7., azaz teljes hetedik évadjáról van szó.
A másik elírás: a “sárkánykövet-mágneses” valójában “sárkányköves-mágneses” akart lenni.

A Jereváni Rádió adását hallották ;peace;
Ez olyan mint a kecsesen ringó fecske, vagy recsegve fingó kecske

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Aszpirin írta:
2018.10.24., szer. 21:56
Hogy konkrétumot is írjak: a trónok harca teljes 7 évada BD-n (Atmos!) az extra előzmény-lemezzel így “normál” változatban 6800 Ft...
Javítas, mert most látom, hogy lemaradt egy pont a “7” után: a Trónok Harca teljes 7., azaz teljes hetedik évadjáról van szó.
A másik elírás: a “sárkánykövet-mágneses” valójában “sárkányköves-mágneses” akart lenni.

A Jereváni Rádió adását hallották ;peace;
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Ritkán esik szó itt természetfilmekről. A BBC-féle Planet Earth sorozat méltán az egyik etalon. A legújabb produkciójuk, az Earth - One Amazing Day az első a műfajban, ami valódi 4k + Dolby Vision + Dolby Atmos kombinációban jelent meg (a narrátor ezen is a jó öreg David Attenborough).

A HighDefDigest-en ódákat zengenek róla, ezért hirtelen felindulásomban megrendeltem a Angliából UHD BD-n, de elég hosszú időt adtak meg céldatumkénta kézbesítésre (november végét, bár nagyon remélem, hogy hamarabb megérkezik), szóval addig is, érdekelne, látta-e már valaki közületek? Ha igen, vélemény?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Hátha esetleg van még itt rajtam kívül eszement gyűjtő, aki képes korongokért meg dobozokért fizetni... esetleg hasznos infó: a MediaMarkt webshopjában most minden film és zene 15% kedvezménnyel kapható (az árból a kosárba helyezéskor von le 15%-ot).
Hogy konkrétumot is írjak: a trónok harca teljes 7 évada BD-n (Atmos!) az extra előzmény-lemezzel így “normál” változatban 6800 Ft, de a fémdobozos-sárkánykövet-mágneses limitált kiadás is csak 8500 forintba kerül. UHD BD-ket is érdemes nézni, az Eredet 4k UHD + BD pl 6800 ft...
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Wonder 7/10

családi komédia/dráma, egy kisfiúról, aki deformálódott arccal született, és 10 évesen megy csak először iskolába.
elfogadásról, barátságról etc.

nagyjából kiszámítható fordulatok, történetvezetés, újat nem ad, de valószínűleg az újabb generációknak szólnak ezek a filmek, kvázi egy "csecsemőnek minden vicc új" jegyében. (a kisfiú sminkjének elkészítése 1,5 órás munka volt)

https://www.youtube.com/watch?v=Ob7fPOzbmzE
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

scaurus írta:
2018.10.23., kedd 18:48
Tegnap este belebotlottam Az ifjú pápa (The Young Pope) c. sorozat 5. részébe a tévében.

Függetlenül attól, hogy nem tudom, hogy honnan hová tart, szinte azonnal megfogott, érdekes és szórakoztató volt.

Mint kiderült, a tévé előfizetéshez kapcsolódó tékában meg is van.
Ha lesz egy kis időm, belenézek.
kezd el előlről, úgy van értelme!
sokszor nehéz eldönteni a stílusát, mert néha jókat nevetsz rajta, néha megdöbbensz, néha meg drámaiak a pillanatok.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

The Villainess 8/10

nikita az alaptörténete, de mindez koreai akció-filmes eszközökkel megoldva, oldboy/killbill/hardcorehenry etc. stílusában, némi koreai lelkizéssel, különböző idősíkokkal, de valami elképesztően jó látványvilággal, kameramozgással, no és természetesen rengeteg vérrel.

aki szereti ezeket a filmes stílusokat, na és természetesen :) , hogy koreai, mindenképpen kihagyhatatlan!

https://www.youtube.com/watch?v=ettsG15TD2Q
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Tegnap este belebotlottam Az ifjú pápa (The Young Pope) c. sorozat 5. részébe a tévében.

Függetlenül attól, hogy nem tudom, hogy honnan hová tart, szinte azonnal megfogott, érdekes és szórakoztató volt.

Mint kiderült, a tévé előfizetéshez kapcsolódó tékában meg is van.
Ha lesz egy kis időm, belenézek.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Ha Tarantino a kilencvenes években véletlenül noirt készített volna, akkor az olyan lett volna, mint a Too Late. Csak nem lett volna olyan jó, mert a noirnak nem pusztán az egész világot átható erőszak a lényege, hanem a reménytelen szentimentalizmus. Vizuálisan is briliáns film, de ezt csak az értékeli igazán, aki nem sztoriként, hanem filmként nézi.
Majdnem 8/10.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

kargidje írta:
2018.10.22., hétf. 14:17
geza123 írta:
2018.10.21., vas. 12:50

Látom, nem igazán tudod elfogadni, hogy a Tiéddel nem egyező véleménye legyen valakinek.
Részemről az utolsó hozzászólás ebben a témában:
Ha valami olyan borzalmas, hogy szokni kell, attól még nem lesz jó. ;)
És köszönöm, magam is el tudom dönteni, hogy miről legyen rossz véleményem, nem kérek benne segítséget.
Elfogadom, de nem értek veled egyet, mert nem volt annyira rossz. Azért egy Sharknado-t hasonlítani hozzá, bár igaz ilyen színvonalas filmeket nem nézek, még trailer szinten sem. Szóval ha ilyenekbe belenézel ... őőőő
........szóval, igen ez a Sharknado és jó néhány hasonszőrű "alkotás" csak a címe elolvasásáig tart. És máris tudod. hogy ez nem kerül ennél több időbe.

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

geza123 írta:
2018.10.21., vas. 12:50

Látom, nem igazán tudod elfogadni, hogy a Tiéddel nem egyező véleménye legyen valakinek.
Részemről az utolsó hozzászólás ebben a témában:
Ha valami olyan borzalmas, hogy szokni kell, attól még nem lesz jó. ;)
És köszönöm, magam is el tudom dönteni, hogy miről legyen rossz véleményem, nem kérek benne segítséget.
Elfogadom, de nem értek veled egyet, mert nem volt annyira rossz. Azért egy Sharknado-t hasonlítani hozzá, bár igaz ilyen színvonalas filmeket nem nézek, még trailer szinten sem. Szóval ha ilyenekbe belenézel ... őőőő :D

Más
Fortitude:
10. rész végre történt valami, ami továbbviszi a főszálat.

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

geza123 írta:
2018.10.21., vas. 12:50
kargidje írta:
2018.10.21., vas. 12:15


Hát ha megszoktad volna már a kínai filmeket, akkor nem lehetne annyira rossz véleményed erről sem!
Látom, nem igazán tudod elfogadni, hogy a Tiéddel nem egyező véleménye legyen valakinek.
Részemről az utolsó hozzászólás ebben a témában:
Ha valami olyan borzalmas, hogy szokni kell, attól még nem lesz jó. ;)
És köszönöm, magam is el tudom dönteni, hogy miről legyen rossz véleményem, nem kérek benne segítséget.
Nincs a véleményeddel semmi gond, teljesen normális, hogy másképp vélekedjünk egy-egy dologról.
Sőt a fórum pont ettől fórum. Mi lenne ha mindenki egyetértene mindenkivel?
Milyen lenne egy fórum?

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 367

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: geza123 »

kargidje írta:
2018.10.21., vas. 12:15


Hát ha megszoktad volna már a kínai filmeket, akkor nem lehetne annyira rossz véleményed erről sem!
Látom, nem igazán tudod elfogadni, hogy a Tiéddel nem egyező véleménye legyen valakinek.
Részemről az utolsó hozzászólás ebben a témában:
Ha valami olyan borzalmas, hogy szokni kell, attól még nem lesz jó. ;)
És köszönöm, magam is el tudom dönteni, hogy miről legyen rossz véleményem, nem kérek benne segítséget.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Felirat vs. szinkronhoz egy érdekes szubjektív élmény.

Előrebocsátom, hogy rendszeresen nézek angol nyelvű filmeket angol nyelvű felirattal.

Ahogy lentebb írtam, belenéztem a Dark c. sorozatba, ami német nyelvű.
Jómagam sosem tanultam németet.
Rendkívül zavaró volt angol felirattal nézni.
Hangsúlyozom: SZÁMOMRA.

Érdekes, mert a Sógun c. sorozatban a szinkron ÉS felirat nélküli részek nem zavaróak, sőt.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

geza123 írta:
2018.10.21., vas. 09:25

Alapvetően előnyben részesítek minden nem hollywoodi filmet, mindig eredeti hanggal. Úgyhogy nem azzal volt bajom, hogy komfortzónán kívül kerültem. És igen, az Általad említett filmek valóban nagy része kiszámítható, alul/túljátszott. De a szóban forgó film számomra a Sharknado színvonalát is épphogy elérte (azt sem néztem végig).

Más szemmel nézzük a filmeket, sorozatokat, a Fortitude minden hibája ellenére nekem tetszett.
Hát ha megszoktad volna már a kínai filmeket, akkor nem lehetne annyira rossz véleményed erről sem!
Nálam a Halálos iramban viszi a prímet, pedig nem egy olcsó zs kat. film. Na az valóban kínos, főleg vin dízel miatt, szöveg+színészi játék szempontjából. Siralmas!!!

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 367

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: geza123 »

kargidje írta:
2018.10.21., vas. 08:49
Ez az amcsi akciófilmek ~80%-ára szintúgy elmondható!
Amúgy az első akció = ~30perc, ami kicsit kimért/katonás/esetlen, utána beindul.
Szoktál nézni kínai filmeket?

Más:
Fortitude sorozat ajánlásra:
1. évad, a 7.rész következik, de már kezdem unni a sok felesleges mellékszálat/rizsát.
Alapvetően előnyben részesítek minden nem hollywoodi filmet, mindig eredeti hanggal. Úgyhogy nem azzal volt bajom, hogy komfortzónán kívül kerültem. És igen, az Általad említett filmek valóban nagy része kiszámítható, alul/túljátszott. De a szóban forgó film számomra a Sharknado színvonalát is épphogy elérte (azt sem néztem végig).

Más szemmel nézzük a filmeket, sorozatokat, a Fortitude minden hibája ellenére nekem tetszett.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Online
Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

geza123 írta:
2018.10.20., szomb. 17:14

Az ajánlás hatására elkezdtem nézni. Kivállóan kivitelezett akciójelenet az van benne, döbbenetesen jó DTS:X hang is. Viszont konkrét fizikai fájdalmat okozott a párbeszédek művi mivolta, a természetesség tökéletes hiánya. 20 percig bírtam és Shift+Del.
Ezután még egy közepeske Sicario 2. is felüdülés volt.
"Viszont konkrét fizikai fájdalmat okozott a párbeszédek művi mivolta, a természetesség tökéletes hiánya."

Ez az amcsi akciófilmek ~80%-ára szintúgy elmondható!
Amúgy az első akció = ~30perc, ami kicsit kimért/katonás/esetlen, utána beindul.
Szoktál nézni kínai filmeket?

Más:
Fortitude sorozat ajánlásra:
1. évad, a 7.rész következik, de már kezdem unni a sok felesleges mellékszálat/rizsát.
Az 1. rész 20 perc után le sem tagadhatná, hogy ez biza sorozat.
Hiába, ezek nem nekem valók.

Online
Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

The Haunting of Hill House 10/10

Mike Flanagan a forgatókönyvírója, rendezője, vágója és producere ennek a 10 részes minisorozatnak, ami Shirley Jakson azonos című regényének adaptációja.

Nos, Mike Flanagan nevét érdemes megjegyezni, mert ez a fickó egy zseni, és biztosan látunk még tőle nagyszerű dolgokat. A Haunting of Hill House egy remekmű, mondom én, aki egyébként egyáltalán nem vagyok rajongója a “szellemes” horrornak

A különböző idősíkokat rendkívül intelligensen keverő nemlineáris történetfonás, a hosszú (akár 10 perces) snittek, a szereplők nagyszerű teljesítménye, a fantasztikus operatőri munka, amely a simán (nem blairwitchesen rángatósan) mozgó kamerát önálló szereplőként belehelyezi a cselekménybe, és persze a film hangulatához mindig passzoló látványvilág összessége a fotelhoz szögez.

Ráadásul a Netflix “minden jóval ellátva” adja az élményt: 4K felbontás, Dolby Vision, és tömörítetlen Dolby Atmos hang, ami nagyon jól szól!

Feltétlenül ajánlom.
Csatolmányok
53F08AEF-E653-47A2-B517-E988642019E2.jpeg
53F08AEF-E653-47A2-B517-E988642019E2.jpeg (81.67 KiB) Megtekintve 2340 alkalommal
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”