Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Skyscraper volt ma terítéken. Egy újabb Dwayne Johnson film, ami tökéletes, esti szórakoztató program, ha könnyed kikapcsolódásra vágyunk. Van egy-két meseszerű mometum a filmben (ami még belefér az ilyen akciófilmekbe), illetve látványos jelenetekből is van bőven. 7/10.
4C9FC890-0ECE-4F9A-868B-9E076918510D.png
4C9FC890-0ECE-4F9A-868B-9E076918510D.png (158.96 KiB) Megtekintve 2348 alkalommal
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 367

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: geza123 »

geza123 írta:
2018.10.20., szomb. 17:14
... Kivállóan kivitelezett akciójelenet ...
Természetesen helyesen: kiváló.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
geza123
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 681
Csatlakozott: 2013.03.07., csüt. 09:33
Értékelés: 367

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: geza123 »

kargidje írta:
2018.10.08., hétf. 18:35
Operation Red Sea(2018)
színes, kínai háborús -akció- film.
Megtörtént eseménye(ke)n alapul, de persze van hozzáadva bőven.
A kivitelezés meglepően jó, néha viszont kell hozzá gyomor, mert azon nyers valóságában mutatják a trancsírt!
Akcióbuzerátoroknak :rolleyes: ajánlott vagy ha éppen csak a gagyi amcsi felhozatal van és vevő vagy az ilyesmire.

Nekem az Operation Mekong kimaradt valamiért, de ezek után pótolom.
Az ajánlás hatására elkezdtem nézni. Kivállóan kivitelezett akciójelenet az van benne, döbbenetesen jó DTS:X hang is. Viszont konkrét fizikai fájdalmat okozott a párbeszédek művi mivolta, a természetesség tökéletes hiánya. 20 percig bírtam és Shift+Del.
Ezután még egy közepeske Sicario 2. is felüdülés volt.
Lindemann Musicbook Source; Anthem P2; Elac FS 409, HiDiamond

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

A filmek megtekintésével évekkel el vagyok maradva, a bakancslistámra is több film kerül fel, mint amennyit megnézek.

Belenéztem a Kémek hídja c. opuszba.
Kb. félóráig bírtam, teljesen érdektelen.

Megnéztem A víz érintése c. opuszt.
Nem bántóan rossz, de nem is jó, amolyan semmilyen filmipari hulladék, amit elkészíteni is kár volt, amire megtekintés után 2 nap múlva nem is emlékszik az ember.
Hájpot, Oscar-sikert nem értem.
(Ha kapott volna egy értelmes forgatókönyvet, még jó is lehetett volna.)

Kínomban (más néznivaló híján) belenéztem a Dark c. Netflix sorozat 1. részébe.
Nem fogott meg, mélázom, hogy nézzem-e tovább vagy elég átfutni egy wiki oldalt, hogy miről szól, oszt' pipa.

A halloween-i All Hallow's Read mintájára én All Hallow's Movie-t tartok, idén az AZ lesz terítéken.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

HBO bejelentette, hogy lesz Watchmen sorozat.

Kép

Netflixen pedig pár napja elérhető a Daredevil 3. évad.

Kép

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Aszpirin írta:
2018.10.19., pén. 16:08
Csutka írta:
2018.10.19., pén. 08:06
GTomi írta:
2018.10.18., csüt. 21:59
úgy általában: szerintem több jó sorozatot is kaszálnak :(
A baj, hogy ez a sorozat most lett volna igazán jó. Úgy kaszálták el, hogy semmi lezárás és most jött volna a lényeg.
:angry:
Sh.t :smile30:
Azt lehet tudni, miért kaszálták el?
gyenge nézettség. igazából már az utolsó évad is csak nyögvenyelősen került berendelésre.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Csutka írta:
2018.10.19., pén. 08:06
GTomi írta:
2018.10.18., csüt. 21:59
úgy általában: szerintem több jó sorozatot is kaszálnak :(
A baj, hogy ez a sorozat most lett volna igazán jó. Úgy kaszálták el, hogy semmi lezárás és most jött volna a lényeg.
:angry:
Sh.t :smile30:
Azt lehet tudni, miért kaszálták el?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Csutka

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Csutka »

GTomi írta:
2018.10.18., csüt. 21:59
úgy általában: szerintem több jó sorozatot is kaszálnak :(
A baj, hogy ez a sorozat most lett volna igazán jó. Úgy kaszálták el, hogy semmi lezárás és most jött volna a lényeg.
:angry:

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

-KP- írta:
2018.10.18., csüt. 20:27
Csutka írta:
2018.10.18., csüt. 18:42
Aszpirin írta:
2018.10.18., csüt. 18:32
Colony 2. évad - 9/10

Tegnap a végére értem a Colony második évadjának. Félelmeim nem igazolódtak, a második évad nemhogy nem múlja alul az elspőt, hanem még fölül is múlja azt. És micsoda évadzáró! Alig várom, hogy megnézhessem a harmadikat!

Feltétlenül ajánlom.
Bizony, hogy jó!

A harmadik viszont csalódás a végéig. Talán az utolsó három már rendben van, plusz az egyikben történik olyan, ami nem szokványos. ;)
Még így is kiemelkedik a sorozat.
Jöhet a negyedik évad!
:smile32:
Nem lesz 4. évad. Kaszálták.
úgy általában: szerintem több jó sorozatot is kaszálnak :(
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

Hold the Dark 6/10

az itteni ajánló és kommentek miatt néztem meg.
fura egy film, skandináv látványvilággal(valszeg mert az operatőr az :P ), a messzi alaszkában, és nem tudom meg kell-e fejteni, vagy csak hagyni kell az egészet...
viszont ilyen "bosszúfilmes" mészárlást már régen láttam...

a film után néztem meg a kritikákat, azok inkább fikázósak, meg nagyon meg akarják érteni és fejteni. valószínűleg a könyv sokkal alaposabb és ott a megfejtés is direktebb lehet (ha belefutok, elolvasom).
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Csutka

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Csutka »

-KP- írta:
2018.10.18., csüt. 20:27
Nem lesz 4. évad. Kaszálták.
Ááááá, miért árultad el!!!???
;)

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Csutka írta:
2018.10.18., csüt. 18:42
Aszpirin írta:
2018.10.18., csüt. 18:32
Colony 2. évad - 9/10

Tegnap a végére értem a Colony második évadjának. Félelmeim nem igazolódtak, a második évad nemhogy nem múlja alul az elspőt, hanem még fölül is múlja azt. És micsoda évadzáró! Alig várom, hogy megnézhessem a harmadikat!

Feltétlenül ajánlom.
Bizony, hogy jó!

A harmadik viszont csalódás a végéig. Talán az utolsó három már rendben van, plusz az egyikben történik olyan, ami nem szokványos. ;)
Még így is kiemelkedik a sorozat.
Jöhet a negyedik évad!
:smile32:
Nem lesz 4. évad. Kaszálták.

Csutka

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Aszpirin írta:
2018.10.18., csüt. 18:32
Colony 2. évad - 9/10

Tegnap a végére értem a Colony második évadjának. Félelmeim nem igazolódtak, a második évad nemhogy nem múlja alul az elspőt, hanem még fölül is múlja azt. És micsoda évadzáró! Alig várom, hogy megnézhessem a harmadikat!

Feltétlenül ajánlom.
Bizony, hogy jó!

A harmadik viszont csalódás a végéig. Talán az utolsó három már rendben van, plusz az egyikben történik olyan, ami nem szokványos. ;)
Még így is kiemelkedik a sorozat.
Jöhet a negyedik évad!
:smile32:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

GTomi írta:
2018.10.17., szer. 16:48
A Discovery of Witches (sorozat)

egyelőre nagyon jó, látványos képek, és színvilág, jól eltalált hangulat, boszorkány vs vámpírok vs démonok, játszmák a különböző lények között egy könyvért, amiben mindenki a maga vélt igazát szeretné megtalálni, de a kulcs egy boszorkány kezében van, aki nem igazán szeretné használni az erelyét, plusz egy vámpírral kavar, ami viszont senkinek nem tetszik...

https://www.youtube.com/watch?v=B5qMoVTAwGk&t=2s
Belekezdtem én is pár héttel ezelőtt, sajnos nem jutottam messzire - talán 3-4 részt néztem végig.
Azt hiszem, nem nekem való ez a vámpíros-démonos-boszorkányos fantasy sorozat műfaj, meg különben is, hányadik bőrt nyúzzák már le ezekről a témákról?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Colony 2. évad - 9/10

Tegnap a végére értem a Colony második évadjának. Félelmeim nem igazolódtak, a második évad nemhogy nem múlja alul az elspőt, hanem még fölül is múlja azt. És micsoda évadzáró! Alig várom, hogy megnézhessem a harmadikat!

Feltétlenül ajánlom.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

venomer írta:
2018.10.18., csüt. 10:26
UFO - valamirevaló sci-fi nézhető filmadaptációja, egynek jelég jó. Nem a storyboard az erőssége, inkább a tudomány és az elmélkedés-ábrándozás (ahogy kell).
Mostanában néztem meg én is, és szerintem azért a manapság "sci-fi"-nek minősített filmek között bőven a felső harmadba tartozik. Ahogy kell (amint azt Te is írtad) - a "sci-" előtag itt azért jelentést nyer.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: venomer »

UFO - valamirevaló sci-fi nézhető filmadaptációja, egynek jelég jó. Nem a storyboard az erőssége, inkább a tudomány és az elmélkedés-ábrándozás (ahogy kell).

Hurrikán Meló - usák-germán COop-produkció, a fordulatok, főleg az akciók nagyon jók, de épp annyira fájóak a párbeszédek. Nem kell entellektüell akciókategória, de azért mégis már, na.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

GTomi írta:
2018.10.17., szer. 16:48
A Discovery of Witches (sorozat)
erelyét,
javítás: erejét
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

A Discovery of Witches (sorozat)

egyelőre nagyon jó, látványos képek, és színvilág, jól eltalált hangulat, boszorkány vs vámpírok vs démonok, játszmák a különböző lények között egy könyvért, amiben mindenki a maga vélt igazát szeretné megtalálni, de a kulcs egy boszorkány kezében van, aki nem igazán szeretné használni az erelyét, plusz egy vámpírral kavar, ami viszont senkinek nem tetszik...

https://www.youtube.com/watch?v=B5qMoVTAwGk&t=2s
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: GTomi »

-KP- írta:
2018.10.17., szer. 11:53
A napokban találtam rá egy új angol sorozatra The Bodyguard címmel.

http://www.sorozatjunkie.hu/2018/09/02/pilot-bodyguard/



A történet középpontjában egy terrorhelyzetben helytálló volt katona van, akit így előléptetnek, ő lesz a nemzetbiztonsági miniszter új testőre. Aztán kezdenek bonyolódni a szálak, nyomozás a terrorista sejt után, politikai játszmák, bekapcsolódik a terrorelhárítás, a titkos szolgálat elkezdődik a farokméregetés köztük stb.


10/8-at adok rá, hamar elment a hat rész.
úgy látszik nem nagyon szoktuk egymás hozzászólásait olvasni (itt nem személy szerintre gondolok), de jó pár hete írtam róla és kb. ugyanezt :D
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nadtom »

Átejtve egy vidám, vasárnap délutáni film, ami alapvetően tetszett nekünk, jól szórakoztunk. 6,5/10.
A sztori nagyon hasonlít a Vasmacska kölykei című film történetére, amiben Goldie Hawn és Kurt Russell szerepelt.
59011E63-093E-4385-B465-87F5FD3155CA.jpeg
59011E63-093E-4385-B465-87F5FD3155CA.jpeg (136.42 KiB) Megtekintve 1944 alkalommal
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

-KP- írta:
2018.10.17., szer. 11:53
A napokban találtam rá egy új angol sorozatra The Bodyguard címmel.

http://www.sorozatjunkie.hu/2018/09/02/pilot-bodyguard/

Kép

A történet középpontjában egy terrorhelyzetben helytálló volt katona van, akit így előléptetnek, ő lesz a nemzetbiztonsági miniszter új testőre. Aztán kezdenek bonyolódni a szálak, nyomozás a terrorista sejt után, politikai játszmák, bekapcsolódik a terrorelhárítás, a titkos szolgálat elkezdődik a farokméregetés köztük stb.

Kicsit olyan Homelandes, de realisztikusabbra van véve a figura. Helyenként kissé lassú, az akciójelenetek is egész reálisak bár nincs túl sok belőlük, és semmiképp sincs túltolva hollywoodi módra. Szóval ez nem egy agyatlan 24 klón. Akik folyamatos akciót és csimbummcirkuszt várnak, azoknak nem feltétlen ajánlom a sorozatot.

A sok amcsi film után meg nekem kifejezetten tetszett az "echte" eredeti british angol, megfejelve a (Robb Stark :D) főszereplő skót akcentusával.

Angliában átütő siker volt, több tízmillióan nézték a részeket és a készítők 3-4 évaddal terveznek.

10/8-at adok rá, hamar elment a hat rész.
Köszi, én is nagyon csípem azt a sajátos brit ízt, ami a leírásod alapján ebben is benne lehet. Amúgy a 24 is agyatlan Spooks-klón, európai szemmel nézve. ;)
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

A napokban találtam rá egy új angol sorozatra The Bodyguard címmel.

http://www.sorozatjunkie.hu/2018/09/02/pilot-bodyguard/

Kép

A történet középpontjában egy terrorhelyzetben helytálló volt katona van, akit így előléptetnek, ő lesz a nemzetbiztonsági miniszter új testőre. Aztán kezdenek bonyolódni a szálak, nyomozás a terrorista sejt után, politikai játszmák, bekapcsolódik a terrorelhárítás, a titkos szolgálat elkezdődik a farokméregetés köztük stb.

Kicsit olyan Homelandes, de realisztikusabbra van véve a figura. Helyenként kissé lassú, az akciójelenetek is egész reálisak bár nincs túl sok belőlük, és semmiképp sincs túltolva hollywoodi módra. Szóval ez nem egy agyatlan 24 klón. Akik folyamatos akciót és csimbummcirkuszt várnak, azoknak nem feltétlen ajánlom a sorozatot.

A sok amcsi film után meg nekem kifejezetten tetszett az "echte" eredeti british angol, megfejelve a (Robb Stark :D) főszereplő skót akcentusával.

Angliában átütő siker volt, több tízmillióan nézték a részeket és a készítők 3-4 évaddal terveznek.

10/8-at adok rá, hamar elment a hat rész.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Tegnap esti moziélmény az Egy nap. Elfogult vagyok, ismerem a készítőt, még azokat is, akik segítették őt a történet kidolgozásában. Ezzel együtt azt kell mondjam, ez egy nagyon-nagyon jó film. Megmutat valamit abból, hogy múlik az idő, és hogy az idő múlásának mikéntje hogyan boldogságunk/boldogtalanságunk kulcsa. Aki nem kívánja a hétköznapiságot viszontlátni a mozgóképen (pedig milyen nehéz is azt filmesen reprodukálni), annak kerülendő, mindenki másnak melegen ajánlott. Ritkán látni első nagyjátékfilmes rendező(nő)től ennyire érett alkotást. Jogos minden jelölés és díj a rendezőnek, de a színészek, különösen a gyerekszínészek (és az őket vezetők) is hatalmas dicséretet érdemelnek. 9.5/10.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1375
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 358

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Quetz írta:
2018.10.14., vas. 16:21
Tegnap megnéztük az El Royale-t. Valamiért Cohenes fekete humorra számítottam, ami van is benne, de alapjában véve egy komolyab történet, megfűszerezve emberi esendőséggel, véletlenekkel, és sok-sok erőszakkal. És Jeff Bridges karakterét ismét Flynn-nek hívják :D.Természetesen csak eredeti nyelven ajánlom, de az Aréna Pláza 9-es terme messze kerülendő, csapnivaló a hang ott.

Szerintem 7/10
Trailer + első blikkre = Aljas nyolcasnak tűnik, modern változatban.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”