Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a moziról, házimoziról

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

A fórumnak éppen az a lényege hogy mindenki leírhatja a saját véleményét, álláspontját. Ezzel nem kell senkinek egyetértenie viszont illik elfogadni azt mint egy vélemény még ha az akár hülyeség is. Fel lehet világosítani a másikat róla vagy meg(próbálni)győzni a mi véleményünkről illetve a helyesről ha van abban a kérdésben olyan és nem egy szubjektív dolog ( izlés).
Ha ez calakinek nem fér bele nem kell fórumozni sehol...

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: scaurus »

nadtom írta:
2018.10.17., szer. 14:00
...
Látod, pont ez az egyik probléma, hogy nem írtad oda, szerintem.
Engem ez nem zavar, de vannak akik erre már felkapnák a vizet, hogy nyíltan megcáfolod, kétségbe vonod a másik ember állítását.
Mondjuk, azok a széplelkek is megérnek egy misét, akik minden mondat után elvárják, hogy "szerintem".
Mégis, szerintük én kinek a véleményét, mondókáját közvetítem?
Médium volnék, vagy mi?
Ki másé lenne a leírt vélemény, ha nem az enyém?
SZERINTEM

A Facebook meg kérdezz-felelekre jó, tartalom visszakeresésre alkalmatlan.
De mindegy, ahogy pár hozzászólással lentebb írtam, a fórumozás műfaja szép lassan kihal.
Tegyem hozzá, hogy szerintem?
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nadtom »

-KP- írta:
2018.10.17., szer. 13:08
Lehetne ok, de nem az.
Látod, pont ez az egyik probléma, hogy nem írtad oda, szerintem.
Engem ez nem zavar, de vannak akik erre már felkapnák a vizet, hogy nyíltan megcáfolod, kétségbe vonod a másik ember állítását.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Quetz »

-KP- írta:
2018.10.17., szer. 12:16
Ezt be tudnád linkelni?
Ezek vannak listázva jelenleg amazon.de-n: https://www.amazon.de/Artnovion-Acousti ... +Acoustics

Jut eszembe, a GIK egy másik pozitív vonása, hogy van ingyenes tanácsadás... persze saját terméket fognak ajánlani, de akkor is.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: -KP- »

nadtom írta:
2018.10.17., szer. 12:31
ZolaBA írta:
2018.10.17., szer. 06:04
Én azt vettem észre, hogy tagok/látogatók alig tesznek fel már kérdéseket az avx-en. Régebben szerintem sokkal több volt. Pedig kérdés biztosan van, ha csak a saját példámból indulok ki nekem is van 3-4 kérdésem, amit nincs lelkierőm feltenni, majd kikeresgetem külföldi fórumokról gondolkodik.gif és most nem panaszkodni akarok :D ... de valahogy túl sok a negatív energia egy-egy kérdés kapcsán, túl hangsúlyos a kivagyiság.
Több Sztereo/HM Facebook-os csoportban is negatív példaként emelegetik az AVX-et, hogy itt nagyképű, lekezelő stílusban folyik a sznobok között a beszélgetés. Ez is lehet egy oka, hogy sokan nem jönnek ide kérdezni, beszélgetni.
Lehetne ok, de nem az. Facebook regje kb. mindenkinek van. Ha meg már van, akkor nem fognak még azzal tökölni, hogy fórumra regeljenek.

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nadtom »

ZolaBA írta:
2018.10.17., szer. 06:04
Én azt vettem észre, hogy tagok/látogatók alig tesznek fel már kérdéseket az avx-en. Régebben szerintem sokkal több volt. Pedig kérdés biztosan van, ha csak a saját példámból indulok ki nekem is van 3-4 kérdésem, amit nincs lelkierőm feltenni, majd kikeresgetem külföldi fórumokról gondolkodik.gif és most nem panaszkodni akarok :D ... de valahogy túl sok a negatív energia egy-egy kérdés kapcsán, túl hangsúlyos a kivagyiság.
Több Sztereo/HM Facebook-os csoportban is negatív példaként emelegetik az AVX-et, hogy itt nagyképű, lekezelő stílusban folyik a sznobok között a beszélgetés. Ez is lehet egy oka, hogy sokan nem jönnek ide kérdezni, beszélgetni.

Kicsit több, mint két éve regisztráltam ide, napi szinten olvasom a fórumot. Én nagyon sok hasznos infóhoz jutottam itt, valamint jó árú beszerzéseket, és itt eladott eszközöket is köszönhetek az AVX-nek.
Gondolnunk kell a pozitívumokra is, és nem csak mindig károgni (jó Magyar módra :rolleyes: ) persze abban egyetértek a korábban leírtakkal, hogy türelmesebbnek, elfogadóbbnak kell/kellene lennünk egymással.
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Quetz írta:
2018.10.17., szer. 11:21

Megnéztem, az Artnovion/Vicoustic panelek 60x60 méretben 50-60 euro körül mennek az amazonon, 6-12 darabos csomagban. Nem hiszem, hogy kifizethetetlen lenne, még itthoni fizetések mellett sem. A DIY út pedig még ennél is sokkal olcsóbb, bár saját példámon látom, hogy az első batchek... hát.... nem lesznek olyan minőségűek.
"Megnéztem, az Artnovion/Vicoustic panelek 60x60 méretben 50-60 euro körül mennek az amazonon, 6-12 darabos
csomagban." Ezt be tudnád linkelni?

180 euró áfásan 4 darab GIK Versifusor.

https://gikacoustics.co.uk/product/gik- ... ersifusor/

De a 242-es panel ára sem horror, 60*120-as méretben:

https://gikacoustics.co.uk/product/gik- ... tic-panel/

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Dorian írta:
2018.10.17., szer. 10:53
Semmiféle keresztre feszítés nem történt. Én pl. ezt írtam:
Olyan elvárásaid vannak, amelyek nem egyeznek azzal a realitással, hogy az emberek túlnyomó többségének mik a lehetőségei a házimozi kialakítására. Én pedig tizenéves korom után kinőttem az álmodozásból, szóval olyan dolgokkal szeretek foglalkozni, aminek a megvalósítására reális lehetőségem van maximum a közeljövőben. Minden bizonnyal a fórumozók nagy többsége is pont így van vele, ezért esik kevés szó a külön moziszobákról.
Én sem éreztem keresztre feszítésnek. De azért azon csodálkozom, hogy pár moziszoba példának felhozása kiverte az embereknél a biztosítékot, míg az egészet elindító millás kábelezés meg nem. Én sokkal inkább vártam azt a kérdést, hogy ez nem fér bele, de tudsz példát nappalis kombi kivitelezésre?

Nagyon leegyszerűsítve ennyi a moziszoba, és ez a valós helyzet:
- Akusztikai panelek: nem törődnek vele, pedig nem kivitelezhetetlen
- Nagy vászon, vetítő: sokaknak van, de nem AT
- Hangrendszer: van mindenkinek
- Kábelezés: ez annyira fontos sokaknak, hogy külön kategóriát igényel

Megnéztem, az Artnovion/Vicoustic panelek 60x60 méretben 50-60 euro körül mennek az amazonon, 6-12 darabos csomagban. Nem hiszem, hogy kifizethetetlen lenne, még itthoni fizetések mellett sem. A DIY út pedig még ennél is sokkal olcsóbb, bár saját példámon látom, hogy az első batchek... hát.... nem lesznek olyan minőségűek.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Semmiféle keresztrefeszítés nem történt. Én pl. ezt írtam:
"Ez a téma a moziszoba építés. Ha ilyesmiről lehetne csak itt beszélgetni, akkor maradnának kb. ketten az egész topikban, így ennek semmi értelme. A magyar realitás az, hogy a "házimozi = nappaliban kialakított, mozizásra, zenehallhatásra alkalmas rendszer"
Olyan elvárásaid vannak, amelyek nem egyeznek azzal a realitással, hogy az emberek túlnyomó többségének mik a lehetőségei a házimozi kialakítására. Én pedig tizenéves korom után kinőttem az álmodozásból, szóval olyan dolgokkal szeretek foglalkozni, aminek a megvalósítására reális lehetőségem van maximum a közeljövőben. Minden bizonnyal a fórumozók nagy többsége is pont így van vele, ezért esik kevés szó a külön moziszobákról.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Amíg mindenkinek nem lesz egyforma a hallása,addig nem lehet objektivítást várni.Talán el sem tudjuk képzelni mekkora szakadék lehet két ember hallása között és akkor ott van még az egyéni ízlés.Tovább binyolítja a dolgot,hogy jelenleg nincsenek megfelelő mérési módszereink sem.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1916
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 695
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Quetz »

A legtöbb problémát az okozza, hogy az emberek hit kérdést csinálnak belőle. Illetve a saját tapasztalatukat tévedhetetlennek gondolják. Ez azért alakulhat ki, mert amíg gyerekkorban megtanuljuk, hogy létezik az optikai illúzió (rengeteg könyv és újság oldalain találkozhatni velük, illetve a levezetésükkel), addig a hangi illúziókkal nem találkozhatunk ilyen oktató formában, hangos könyveket, nem szokás kiadni. Az előbb említett hit és magabiztosság pedig háttérbe szorítja a józan gondolkodást, és fel sem merül sokakban, ha a szememet be tudják csapni, akkor a fülemet nem?
Ezzel máris megtörténik a kettő vagy több táborra szakadás és indul a vita...
Szerintem ezért lenne jó, ha a szubjektív tapasztalás mellett nagyobb szerepet kapna az objektív tudományos, mérésen alapuló rész is, mert ekkor például meg lehetne ismételni kísérleteket. Ha tudnám, hogy mondjuk ugyanúgy van kalibrálva a rendszerem, mint X fórumtársnak és ő azt mondja, hogy a hangzás olyan mint X, akkor tudok vonatkoztatni, vajon hozzá képest mit hallok. Hallok-e egyáltalán változást vagy javulást... és persze kevesebb vitára számítanék.

Mivel engem "feszítettek keresztre" a bizonyos másik fórumon, furcsa volt azt látni, hogy a zsigeri reakció az, hogy miért nem lehet olyan moziszobám amiket linkeltem. Ez számomra érthetetlen, igaz, az én munkám az, hogy old meg a problémát, ergo a miért nem lehet megcsinálni az az utolsó utáni opció. Nekem sincs még olyan szobám, nem is tegnap kezdtem a projektet, de haladok, és lassan majd célba érek. (ez egy kb 10 éves projekt, ami most talán kicsit felgyorsulni látszik :napsut: )
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

TSanyi írta:
2018.10.17., szer. 06:22
Kérdezz bátran, és ami nem tetszik kukázod. Azért senki sem fog a házad elött megvárni hogy elababugyáljon a kérdésed miatt.
Köszi :) Átfogalmazva ... arra próbálok rávilágítani, hogy ha a hozzám hasonló rinocéroszbőrűek is inkább kitérnek kérdezés helyett, akkor az érzékenyebbeknél súlyos lehet a visszatartó érzés.
Persze az egyértelmű, hogy nem a ház előtt megvárás a félsz, szerencsére nem itt tartunk :) kicsit eltúlozva ...pl. gyakran van/volt olyan, hogy X kérdez, A-B-C-D hozzáértő nem reagál, Y hobbista reagál, próbál segíteni, erre A-B-C-D lehurrogja Y-t, sokszor a kérdéstől függetlenül. Eredmény X meg Y csak hüledezik, Z pedig ezt látva eldönti, hogy ő inkább nem is kérdez :D :D Persze itt is alapvető baj, hogy a hülyék holtbiztosak mindenben (pl én), az okosak meg tele vannak kételyekkel.
Néha elő kell venni a "szerintem" szót és szinonímiáit és egyből kevesebb a vita. Szerintem :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 766
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 223

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Szerintem, a fórumozás kihalóban lévő műfaj.
(Ahogy az emailozás is, néhány éve még rengeteg emailt küldtem és kaptam, most meg kizárólag netes rendelések visszaigazoló emailjai jönnek csak, meg, persze, spam.)

Tapasztalataim szerint a kommunikáció áttevődik a Facebookra és különböző csevegő app-okba.

Aztán, mivel kevesebben vannak a fórumozók, a fórumok egyre belterjesebbé válnak.
Ahová egyre kevésbé érdemes írni, mert már pontosan tudod, hogy ki milyen gittet rág, milyen fixa ideáját ismételgeti.

Én évekig kb.5-6 fórumot látogattam napi szinten (az avx nem volt köztük), van ami úgy megszünt, hogy törölték, van, amit bezártak és csak olvasgatni lehet, több pedig kb. 4-5 ember csetfórumává vált.
Az avx még nem tart itt, de elindult ezen az úton, számos téma van, ami halottnak tekinthető.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Fish
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5312
Csatlakozott: 2013.06.17., hétf. 16:30
Értékelés: 2203

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Fish »

Te kis naiv! :D Engem hivtak mar fel es fenyegettek meg, mert rakerdeztem valamire valamelyik eladasi topicban. :D
Kopni ,nyelni nem tudtam a meglepetestol,na nem azert mert megijedtem ,hanem ,hogy ezert kepes volt nyonozni a szamom utan es felhivni. Nagy az isten allatkertje.... :D
proj:Epson EH-LS12000B,proc/amp:Lexicon MC10/JBl Synthesis SDA-7200, hangfalak:Revel Concerta F12,M12,Performa C52,Canton Incelling 885,sub:REL HT/1508 predator,player:Zidoo UHD3000, kábelek: HiDiamond D2 rca,D3 sub,AQ Carbon 4K+HDR,P568-15M-FBR,Wireworld Solstice,Aq X2,FP.Luxor

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

ZolaBA írta:
2018.10.17., szer. 06:04

Pedig kérdés biztosan van, ha csak a saját példámból indulok ki nekem is van 3-4 kérdésem, amit nincs lelkierőm feltenni, majd kikeresgetem külföldi fórumokról gondolkodik.

de valahogy túl sok a negatív energia egy-egy kérdés kapcsán, túl hangsúlyos a kivagyiság.
Na ez a gond! Ha már kérdezni sem mer az ember.

Ha feltennéd akkor mi történne???? Legfeljebb szelektálsz, és lehet hogy 1-2 jó hozzászólásból megkapod a kívánt információt, a többit meg fogyelmen kívül hagyod.

Mindenki megelégedésére amúgy sem lehet tenni.

Ott van pl. Pali aki megosztja tapasztalatait, és sokon szerintem el sem olvassák, pedig nem is hülyeségeket ír. De ezzel sincsen semmi probléma, elolvassa akit érdekel.
Attól Ő nem lesz hülyébb mint amennyivel mi okosodunk....

Kérdezz bátran, és ami nem tetszik kukázod. Azért senki sem fog a házad elött megvárni hogy elababugyáljon a kérdésed miatt.

Jó hogy leírrad a gondolatodat, aggályodat!

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Én azt vettem észre, hogy tagok/látogatók alig tesznek fel már kérdéseket az avx-en. Régebben szerintem sokkal több volt. Pedig kérdés biztosan van, ha csak a saját példámból indulok ki nekem is van 3-4 kérdésem, amit nincs lelkierőm feltenni, majd kikeresgetem külföldi fórumokról gondolkodik.gif és most nem panaszkodni akarok :D ... de valahogy túl sok a negatív energia egy-egy kérdés kapcsán, túl hangsúlyos a kivagyiság.
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

R.G. írta:
2018.10.16., kedd 21:15
A mi kis orszagunk nem tul nagy, ezert a forumon elkezdett vitat akar szemelyesen is lehetne folytatni. Persze ez ne is a kioktatasrol es lenezesrol szoljon, hanem a tapasztalatcsererol. A legtobb troll nem is jelenne meg egy ilyen talalkan... Kivancsi lennek, hogy a Rezső rendezvenyen mennyi forumos fog elmenni egymas mellett. Eleg nagy a valoszinusege, hogy innen sokan kilatogatnak. A regi forumosoknak azert is van a kis beltenyeszetuk, mert valoszinu mar talalkoztak legalabb valami keszulek csere bere miatt es megtalaltak a hangot, vagy csak ninimalisan segitoen alltak a masikhoz. Es itt kanyarodnek vissza a tapasztalat cserehez. Wittaot is paran kioktathatjak stb. De megis olvassak az irasait. O csak a sajat tapasztalatat irja le es nem azt mondja, hogy marpedig minden ugy van es kesz. Nem kell egyetertenunk, de jo ha van vita, mert abbol lehet ujabb es ujabb dolkokat kiprobalni. Lehet, hogy a te rendszeredben nem jon be, de legalabb tettel valami azert, hogy jo legyen. Par eve ki foglalkozott otthoni szobaakusztikaval??? Most meg az egyik legfontosabbnak tartjuk. Ezert is jok a vitak, de nem azokkak akik sajat bevallasuk szerint erre szulettek. Van itt par forgalmazo is akik, ahogy olvasom segitenek, es nemcsak a sjat dolgaikat akarjak reklamozni. Ezert nagy koszonet nekik!!! Valoszunu ok rendelkeznek az egyik legnagyibb tapasztalattal, tudassal es egyeb hatterinformacioval
Nagyon jól megfogalmaztad a lényeget, mert ha az ember esetleg akar segíteni és nem úgy van ahogy elgondolják abban a pillanatban nem jó esetleg eltulzó amit leírtál rögtön trollkodik az ember. Pedig csak a saját tapasztalatomat osztom meg nem azt mondom, hogy követni kell csak megosztom és ki ki eldöntheti mennyit akar abból megvalósitani. Megvitatni a dolgot kulturált módon azt sajnos nem mindig sikerül -:(
Csak halkan jegyzem meg hogy nálam már 6 éve járt szobaakusztikához értő szaki aki nagyon sokat segített a mozinappali akusztikában. De irhatnék még egy pár dolgot amit kipróbáltam az évek alatt amit csak mostanában kezdenek felfedezni a forumosok és amire azt mondják nem igaz... Csak vudu...Pedig nagyon is beválik.. :D
Ennyi röviden - :D
.
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
R.G.
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1322
Csatlakozott: 2012.04.12., csüt. 10:45
Értékelés: 276
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: R.G. »

A mi kis orszagunk nem tul nagy, ezert a forumon elkezdett vitat akar szemelyesen is lehetne folytatni. Persze ez ne is a kioktatasrol es lenezesrol szoljon, hanem a tapasztalatcsererol. A legtobb troll nem is jelenne meg egy ilyen talalkan... Kivancsi lennek, hogy a Rezső rendezvenyen mennyi forumos fog elmenni egymas mellett. Eleg nagy a valoszinusege, hogy innen sokan kilatogatnak. A regi forumosoknak azert is van a kis beltenyeszetuk, mert valoszinu mar talalkoztak legalabb valami keszulek csere bere miatt es megtalaltak a hangot, vagy csak ninimalisan segitoen alltak a masikhoz. Es itt kanyarodnek vissza a tapasztalat cserehez. Wittaot is paran kioktathatjak stb. De megis olvassak az irasait. O csak a sajat tapasztalatat irja le es nem azt mondja, hogy marpedig minden ugy van es kesz. Nem kell egyetertenunk, de jo ha van vita, mert abbol lehet ujabb es ujabb dolkokat kiprobalni. Lehet, hogy a te rendszeredben nem jon be, de legalabb tettel valami azert, hogy jo legyen. Par eve ki foglalkozott otthoni szobaakusztikaval??? Most meg az egyik legfontosabbnak tartjuk. Ezert is jok a vitak, de nem azokkak akik sajat bevallasuk szerint erre szulettek. Van itt par forgalmazo is akik, ahogy olvasom segitenek, es nemcsak a sjat dolgaikat akarjak reklamozni. Ezert nagy koszonet nekik!!! Valoszunu ok rendelkeznek az egyik legnagyibb tapasztalattal, tudassal es egyeb hatterinformacioval
Emotiva T2, C2, B1, Marantz SR 7013, DIY Ultimax 15", Crown XTi 4002, Sony 55", Benq W2000, Elite Screens Saker 100",Zidoo Z9X, Synology DS218play, Supra, Furukawa, Vention

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Aszpirin írta:
2018.10.16., kedd 20:33
1. A belterjesedés minden magyar fórum rákfenéje. Ez alól sajnos az AVX sem kivétel. Inkább példa rá.

2. A magyar fórumozók igen nagy hányada el kellene járjon külföldi (nyugateurópai, amerikai) fórumokba vitakultúrát tanulni, és megtanulni tisztelni a vitapartnereket. Nem lenézni. Megérteni, hogy ha valaki nem ért egyet, az nem feltétlenül troll (nagyon elkoptatták ez a szót itt az AVX-en), nem sértegetni akar, és mindenki, még egy “szakértő” is tévedhet.

3. Az AVX a mai napig ideális felület az adásvételhez. Ezt kár lenne tagadni, és ezen szerintem nincs mit szégyellni.
Azért külföldi fórumokon is elgurul néha a gyógyszer. ;peace;

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

1. A belterjesedés minden magyar fórum rákfenéje. Ez alól sajnos az AVX sem kivétel. Inkább példa rá.

2. A magyar fórumozók igen nagy hányada el kellene járjon külföldi (nyugateurópai, amerikai) fórumokba vitakultúrát tanulni, és megtanulni tisztelni a vitapartnereket. Nem lenézni. Megérteni, hogy ha valaki nem ért egyet, az nem feltétlenül troll (nagyon elkoptatták ez a szót itt az AVX-en), nem sértegetni akar, és mindenki, még egy “szakértő” is tévedhet.

3. Az AVX a mai napig ideális felület az adásvételhez. Ezt kár lenne tagadni, és ezen szerintem nincs mit szégyellni.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Abban Hiccusznak is igaza van ( talán ezt is akarta belőle kihozni) hogy nem anyagi helyzet függő kell hogy legyen egy fórum nívója. Mert egy nappalis alap rendszert birtokló is hozzászólhat értelmesen, érdekesen pláne kultúráltan.
Azért mert valakinek igénye van egy moziszobára ( még ha per pillanat nincs is neki) annak nem kell egyből f@szkapap kö..ög, sznob akárminek lennie.

Nem az a jó fórum hogy lehúzunk mindenkit a mi szintünkre, annál inkább a felhúzunk mindenkit a jó hozzáállás.

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Talán lehet az is probléma ez ügyben, hogy időnként a nem egyező vélemények elég kemény, személyeskedő vitává alakulnak. Nem ritka, hogy moderátorok zárnak be topikokat, szórják ki off-ba a hulladékot. Erősen tapasztalható helyenként a kioktató magas lóról lekezelően érkező leszólás. Nyilván aki ezt nem bírja, nem akarja nem fog írni ide, semmit, vagy legfeljebb csak poénkodik. Van fórumos, aki még csak az élő fába nem kötött bele - nyilván ez a szórakozása.
Néhány kisebb csoport ápol szorosabb kapcsolatot, de kifelé nem nyitottak.

Szakértők és nem szakértők.....nem ez a fő probléma.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1677
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 718

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: phyton71 »

fapaci írta:
2018.10.16., kedd 13:31
Amennyiben az a felvetés lényege, hogy egy hobbiba valaki miért (nem) ássa bele magát mélységében, akkor nem igazán értem a csodálkozást. Minden passzióra igaz, hogy a többség felületesen érinti, egy szűk csoport pedig magas szinten űzi. Miért pont a házimozi lenne kivétel ez alól? Nézzük a fotózást! Tegye fel a kezét az, aki már készített valamilyen fotót! (100 %) Most tegye fel a kezét az, aki elméleti síkon is érti a fényképezés eljárásait, esetleg tanulta is valahol a fotografálást, vagy elolvasott néhány szakcikket! (1 %) Most pedig az jelentkezzen, aki magas (művészi) szinten űzi ezt a hobbit. (0,01 %) Ugyanezek a számok jönnének ki a kerékpározásnál, a főzésnél és a zenélésnél is. Bármelyik adaton meglepődünk? Vagy bármelyik hobbi megkülönböztetett figyelmet érdemelne? Kétlem, hiszen ugyanazok az erők mozgatják őket. Mindegyikből lehet vásárlási őrületet, kütyüzést generálni és mindegyiket lehet tudásvágyból is űzni (egy szűk kisebbség részéről).
Én még anno ,kézzel hívtam elő a filmre (negatívra)a fényképeket,és papírra is saját magam varázsoltam,de szép is volt.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
thxfan
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2850
Csatlakozott: 2010.05.03., hétf. 18:58
Értékelés: 1187
Tartózkodási hely: Nyíregyháza

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: thxfan »

Csutka írta:
2018.10.16., kedd 14:46

Ezt meg kellene tízszerezni, hogy igazán jó és hatékony legyen.
Én már annak is örülnék, hogy akik eltűntek, azok visszatérnének a fórumos életbe, posztolnának és képeket osztanának meg :smile32: . Pl. Bandi szobája és filmes tizesei, Vuki hadronkodásai, Ceci(L) minimál dizájn, a Halálcsillag 2 avataros és nem utolsó sorban Flaci az autókkal és babákkal ;peace;, de még sokakat fel lehetne sorolni...
10.1 Auro3D
Erősítő:Marantz SR7013+Crown XLS 1502,Hangfalak:HIVI Swans Allure+F2.2R+VR-8W,Sub:Behringer NX3000D+JBL 4641,PS4,Projektor:Optoma UHD 51,Vászon: Lumene Curve Acoustic,Kábelek:Taga Harmony Blue-12/Azure-14-2C, KáCsa KCE-FLW40, NorStone Classic B 250,Hálózati szűrő:Taga Harmony PF-1000

Csutka

Re: Általában a moziról, házimoziról

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Hiccusz írta:
2018.10.16., kedd 11:30
Azt kell, mondjam, továbbra is – tetszik vagy sem - az AVX (és egy másik, hasonló nevű fórum) az a felület, ahol a beszélgetések megütnek egy bizonyos szakmai színvonalat, s ahova ilyen infókért érdemes regisztrálni és fordulni. A környezet igenis nivellál…
Ez csak nagyon felületesen igaz.
Igen, itt fel lehet tenni olyan kérdést, amire csak szakértő tud válaszolni és fog is. Általában ezt egy másik szakértő megcáfolja és utána szépen lehet olvasni a két szakértő egymásnak feszülését.

Van itt olyan szakértő, aki gyakorlatilag egy kisebb novellát ír le minden egyes hozzászólásában. Talán az első néhány szót értem belőle, de jó hogy itt van.

Van egy nagyobb csoport, aki nem szakértő, de mivel már régóta ebben a hobbiban tevékenykedik - tud néhány dolgot, esetleg rácsodálkozik valamire, vagy tapasztal valamit, amit leír. Ez egyre kevesebb, a nullához konvergál, ha jobban megfigyeled. Sokan kiestek, nem fórumoznak már.

Vannak néhányan, akik dumcsiznak. Poénkodnak, vitatkoznak és fórumoznak.

Néha felbukkan néhány új, aki föltesz valami kérdést, amire általában hosszú ideig nem kap választ, vagy kap vmi idiótaságot.

Ezek között van átmenet is, de SZVSZ
A szakértői létszám mondjuk 3-4 max.
A nagyobb csoport 10 fő kb.
A dumcsizók még 10 max.
gondolkodik.gif

Ezt meg kellene tízszerezni, hogy igazán jó és hatékony legyen.

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”