Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
Firekiller
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 21:49
Értékelés: 349

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Firekiller »

Csutka írta:
2018.09.20., csüt. 15:12

Nekem Carrie betegsége miatti kínlódása kicsit túl sok.

Ajánlott még a The Wire sorozat, ha esetleg nem láttad.
:smile32:
Egy ilyen szervezetben labilis személyiséggel és kezelhetetlen viselkedéssel egy percig nem dolgozna a való életben!
Köszi az ajánlást, a Drót megvolt pár évvel ezelőtt, remekbe szabott!

Csutka

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Firekiller írta:
2018.09.20., csüt. 14:52
Örülök, hogy tetszik, a 2.évad még nagyobb svunggal csap bele a történések közepébe.
Nekem a Homeland annak idején kimaradt, volt némi restanciám ezt illetően, így műsorra tűztem pár hete.
Az első három évad zseniális véleményem szerint, még könnyet is csalt az adott széria záróepizódja a szemembe.
Damian Lewis remek színészi teljesítménye kellett hozzá persze, hogy megérintsen, magába szippantsanak a történések.
Hogy miként áll meg a saját lábán nélküle a többi széria, az majd kiderül hamarosan számomra!
A 4-5 még folytatja az eddigieket, a 6-7 évadba az aktuálpolitikát kicsit belevitték és ezáltal más. Pontosabban teljesen más dolgot szerettek volna bemutatni - de fordulatos és izgalmas.
Nekem Carrie betegsége miatti kínlódása kicsit túl sok.

Ajánlott még a The Wire sorozat, ha esetleg nem láttad.
:smile32:

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5746
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1551
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Firekiller írta:
2018.09.20., csüt. 14:52

Hogy miként áll meg a saját lábán nélküle a többi széria, az majd kiderül hamarosan számomra!
Nem gyengén ;)

Avatar
Firekiller
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 632
Csatlakozott: 2012.04.18., szer. 21:49
Értékelés: 349

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Firekiller »

Örülök, hogy tetszik, a 2.évad még nagyobb svunggal csap bele a történések közepébe.
Nekem a Homeland annak idején kimaradt, volt némi restanciám ezt illetően, így műsorra tűztem pár hete.
Az első három évad zseniális véleményem szerint, még könnyet is csalt az adott széria záróepizódja a szemembe.
Damian Lewis remek színészi teljesítménye kellett hozzá persze, hogy megérintsen, magába szippantson.
Hogy miként áll meg a saját lábán nélküle a többi széria, az majd kiderül hamarosan számomra!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Firekiller 2018.09.20., csüt. 15:01-kor.

Csutka

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Firekiller írta:
2018.08.14., kedd 11:30
Tegnap fejeztem be a Milliárdok nyomában c.zseniális sorozat 3.évadát.
Ami a jogi-pénzügyi környezetet illeti, még nem elcsépelt, viszont jogi doktorátus és közgazdasági diploma nélkül is követhetőek az események; vagyis a lényeg: uszítsunk egymásnak két hasonlóan ravasz, gátlástalan, megszállott karaktert, és nézzük meg, mit kezdenek egymással.
A kőgazdag pénz zsonglőr Bobby Axelrod és az államügyész macska-egér párharca a fő szál, szövetén egyre több a tátongó lyuk, a sztori előrehaladtával mesterien foltozva be szinte minden hibát, és szakadást.
Élvezetes történetvezetéssel kecsegtet mindhárom széria mely egyetlen ponton sem ül le, fordulatokban gazdag, jól kidolgozott dramaturgia mezsgyéjén halad előre.
A szereplők magánéleti problémáira is ügyesen reflektál, finoman vezet fel és rajzol meg mindent, majd egy gyomorba vágással taszít a szorító köteleinek, a bent rekedt levegőt próbálva kipréselni magunkból.
Hatalmas élmény volt számomra végigkövetni, hogy hova kívánják kifuttatni a lezárást, ami méltán jelenthetem ki, nem okozott csalódást.
Bízom a mielőbbi folytatásban, melynek nagy várakozással tekintek elébe.
Ha értékelném akkor egyértelműen 10/10!
Az első évadot befejeztem. 10/10 - nagyon jó sorozat.
Paul Giamatti az egyik főszerepre totál nevetségesnek tűnt, de - zseniális színész! Nagy alakítás részéről.
Demian Lewis a Homeland sorozatban megfogott az alakításával, itt is tökéletes a szerepre.

Firekiller barátom leírása tökéletes, nem tudok mit hozzátenni.
Alig várom, hogy este elkezdhessem a másodikat!
:tutiok:

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

TSanyi írta:
2018.09.20., csüt. 09:21
Azt is mondták hogy kicsit csalóka az a következtetés hogy mennyi köze van a feliratozáshoz, inkább tartják valószínűnek az idegennyelv oktatás jobb helyzetének mint a szinkron hiányának az eredményt.
Touché!
Második osztály, heti egy(!!!) idegen nyelv óra, félévenként száz szó, szódolgozat. Arra biztosan jó lesz, hogy elvegyék a gyerekek kedvét a nyelvtanulástól.

Most a Line of Dutyt "binge-elem". Nem tudom, volt-e már itt ajánlva? Nem rossz, kicsit visszahozza az alap brit sorozatok hangulatát (Spooks, Cracker), de persze mersze elmarad tőlük. Mondom ezt a második évad közepén.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

TSanyi írta:
2018.09.20., csüt. 09:21
A rádióban is beszéltek róla. Ott is említették hogy a magyarok az utolsók itt Európában az idegennyelvek beszélése tekintetében.
Azt is mondták hogy kicsit csalóka az a következtetés hogy mennyi köze van a feliratozáshoz, inkább tartják valószínűnek az idegennyelv oktatás jobb helyzetének mint a szinkron hiányának az eredményt.

Tökéletesen egyetértek, általában felirattal nézek filmet de a szinkron is nagyon fontos mondjuk egy vígjátékot csakis
így lehet élvezni sztem. Egy természetfilmet nem is tudnék elképzelni felirattal... :unsure:
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

A rádióban is beszéltek róla. Ott is említették hogy a magyarok az utolsók itt Európában az idegennyelvek beszélése tekintetében.
Azt is mondták hogy kicsit csalóka az a következtetés hogy mennyi köze van a feliratozáshoz, inkább tartják valószínűnek az idegennyelv oktatás jobb helyzetének mint a szinkron hiányának az eredményt.

Avatar
Tonyka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5827
Csatlakozott: 2005.09.08., csüt. 00:27
Értékelés: 2564

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Tonyka »

Samsung 65NU7022,Epson TW9400,Focal Electra:1027Be,CC1008 Be,1008Be,Atmos:RevelW560,Oppo UDP205,Marantz AV8802A,Parasound:5125,5250,2x Velodyne SPL12000ultra,Kábelek:Nordost,Shiva, Magus,Blue Heaven,Dream Caster,Hi Diamond 2,LAPP ÖLFLEX,2x AQ Husky,Fapaci&Kontaset,Bydium TI-TAB119"5xMiniDSP

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Ready Player One - nos SZERINTEM, eltekintve az eszméletlen jó angol Atmos hangsávtól, ismétlem SZERINTEM, a film nagyon gagyira sikeredett. Spielbergtől azért ennél mindenképp igényesebb munkákat szoktunk meg. Az egy dolog, hogy a történet egy kiszámítható, minden eredetiséget nélkülöző, ugyanakkor sok helyen logikátlan zagyvaság, és hogy a színészek egyetlen kivétellel eléggé B-kategóriásak, finoman fogalmazva; de hogy miből gondolták a film készítői, hogy a kb 25 év múlva bekövetkező jövő hiperszuper virtuális valósága gagyibb CGI-t jelent, mint amire ma már képesek a gépek? Illetve mitől jó az, ha a film 80%-ában ezt a gagyi CGI-t bámuljuk, zagyvábbnál zagyvább helyszíneken és jelenetekben? (valamiféle cyber-retro látványvilág akart ez lenni?) No mindegy.
SZERINTEM nagy jóindulattal 4/10
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Captain Marvel első trailer:

youtu.be/Z1BCujX3pw8
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

wittao írta:
2018.09.17., hétf. 20:03
lacee írta:
2018.09.17., hétf. 18:21
kargidje írta:
2018.09.17., hétf. 11:45


Már a trailerén is látszott a minőség + azok a semmitmondó szereplők megint, tiszta AVP 2.
Na igen az Avp 2-vel 1 szint....pedig sokkal többet ki lehetne hozni belőle,a film 70%-a meg sötétben játszódik :smile51:
:D tegnap este jot nevettunk ezen, amikor az uj Jurisics Park gyikos filmet neztuk, hogy : sotet + eso... de mindegyik reszben.
"az uj Jurisics Park" Pedig annak nem rossz a képe. Kell hozzá egy jó megjelenítő. Igaz a film egy rakás kakker, bugyuta baromság.

Lassan újra beköszönt a sötét korszak, ismét előtérbe kerül a projektor + egy rakás régi/új film. :tutiok:

Avatar
nadtom
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1472
Csatlakozott: 2016.08.31., szer. 01:25
Értékelés: 402

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nadtom »

nadtom írta:
2018.09.16., vas. 01:07
Egy újabb megtekintésre ajánlott bűnügyi sorozatot nézünk, az első évadot már befejeztük. A Fortitude szintén egy "északi" bűnügyi sorozat, különleges havas tájakon, érdekes világban játszódik (a Norvég Svalbard szigeteken). Néha kicsit lassan folynak az események, összekuszálódnak a szálak, úgy tűnik csak misztikus magyarázat van arra, ami történik. 7,5/10
covers_15215.jpg
Update. A második évad sajnos nem éri el az első színvonalát, kicsit szétesett a story, de persze egyszer azért nézhető . 6/10
Sztereo: Bodor Audio PC - Asus Xonar STX II - AQ Wel IC - NAD M25 végfok - AQ Wel hsz kábel - Elac 249.3 front
Mozi: Anthem AVM60, Elac 241.3, 4 x 243.3, 2 x 2070
Füles: Acoustic Research AR-H1

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: cisco »

Solo-hoz csak annyit, hogy mindenki azt mondja ez kép meg hang orgia.

2 órán keresztül azon agyaltam, hogy véletlenül a 4k-s remuxot húztam e le, mert sima fullhd megjelenítőn úgy nézett ki mint egy hdr tartalom. Fakó szürke volt az egész. Borzasztóan szarul nézett ki. Én nem értem, mire volt ez jó, mert az nem képi világ hogy minden környezet ugyanolyan rosszul néz ki.

Avatar
lacee
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2660
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 18:22
Értékelés: 1090

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: lacee »

kargidje írta:
2018.09.17., hétf. 11:45
Quetz írta:
2018.09.17., hétf. 08:09
Ritkán szoktam film nemajánlót írni, de ha valaki az új Predatort nézné meg, gondolja át még egyszer. Shane Black eddigi filmjei után nem is értem, ez hogy kerülhetett mozikba. gondolkodik.gif Ez a film még .... egyszerüen technikalig rossz, főleg a vágás.
Már a trailerén is látszott a minőség + azok a semmitmondó szereplők megint, tiszta AVP 2.
Na igen az Avp 2-vel 1 szint....pedig sokkal többet ki lehetne hozni belőle,a film 70%-a meg sötétben játszódik :smile51:

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6131
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5191
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Jack Ryan - a hétvégén eljutottam az 5. epizód végéig, tuti nem ez lesz a kedvenc sorozatom, de azért szerinem rendben van, egészen nézhető. Kép és hang is viszont nagyon jó, szerintem.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
kargidje
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1381
Csatlakozott: 2010.06.07., hétf. 11:27
Értékelés: 359

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: kargidje »

Quetz írta:
2018.09.17., hétf. 08:09
Ritkán szoktam film nemajánlót írni, de ha valaki az új Predatort nézné meg, gondolja át még egyszer. Shane Black eddigi filmjei után nem is értem, ez hogy kerülhetett mozikba. gondolkodik.gif Ez a film még .... egyszerüen technikalig rossz, főleg a vágás.
Már a trailerén is látszott a minőség + azok a semmitmondó szereplők megint, tiszta AVP 2.

Avatar
irishcream
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3421
Csatlakozott: 2015.05.28., csüt. 22:11
Értékelés: 1202

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: irishcream »

Hifilala írta:
2018.09.16., vas. 20:03
irishcream írta:
2018.09.16., vas. 13:43
Hifilala írta:
2018.09.16., vas. 13:01
A VHS alámondásos nemzedék fikázza az laptopokat és telefonokat? Ugye az megvan,hogy kép és hangminőségben fényévekkel jobbak?
Gondolom Te is ezeket a csodákat használod valamelyik plaza padján rogyadozva, és bízom benne, hogy a nick neved is kiröhög most. HiFi és a mai igények. Viccelsz?
Ott van az aláírásomban,hogy mit használok! :tutiok:
Igen, látom talán érthető az irónia.

Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1923
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Ritkán szoktam film nemajánlót írni, de ha valaki az új Predatort nézné meg, gondolja át még egyszer. Shane Black eddigi filmjei után nem is értem, ez hogy kerülhetett mozikba. gondolkodik.gif Ez a film még .... egyszerüen technikalig rossz, főleg a vágás.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Lada
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 139
Csatlakozott: 2004.09.07., kedd 08:21
Értékelés: 8

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Lada »

Én is emlékszem a 84 karácsony esti családi tévézésre. Nagy élmény volt.
De az is nagyon megmaradt bennem, amikor 86-ban az egyik nap a Bástya moziban 10-től az Egy új reményt, 13-tól meg a Jedi visszatért vetítették. Anyukám befizetett mindkettőre. :smile52:
Még örültem is neki, hogy a Birodalom visszavágot nem adják, mert annál féltem Vadertől, meg hogy a jók kikapnak. :D
Egyértelműen a Jedi visszatér volt a kedvenc részem ewokokkal együtt, egészen az előzmény trilógiáig. A Sith-ek bosszúja után már nem nagyon tud labdába rúgni egy SW-film sem. Még a Zsivány Egyes adott valamit... valamit, amit nem éreztem, mióta... :smile50:
Mozi - Megjelenítő: Sony VPL-HW55ES Vászon: Elite Screens Electric125H
Proci: Emotiva UMC-1, Végfok: DIY 5 ch, FHangfalak: B&W CM8 S1+B&W LCR60 S3+B&W DM601 S3+Polk Audio PSW10, Lejátszó: HTPC
Hifi - DIY 2ch erősítő, DIY DAC, hangfalátváltó, Gigabyte Brix mini PC DIY-táppal (Daphile)

Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 767
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

nemtomm írta:
2018.09.16., vas. 17:11
...
valahol a tizedik sor közepére kaptunk jegyet több órás sorbanállás után.
...
A jedi visszatér volt az első film amire önállóan, egyedül vettem a jegyeket.
Úgy örültem, hogy a 3. sorba kaptam jegyet, mert addig nem tudtam, hogy nem a bejárattól, hanem a vászontól kezdődik.
31_1_21.gif
A nyakunk elgémberedett, de az élmény kárpótolt.
(Az ewokok gagyisága is csak a második megtekintéskor tűnt fel.)
Mentségemre szolgáljon, hogy még kisgyermek voltam.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
TSanyi
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2661
Csatlakozott: 2017.04.06., csüt. 21:59
Értékelés: 408

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: TSanyi »

Ha jobban belegondolunk anno sem volt évente olyan sok nagyon jó film...
Évente megszavaztuk (kötetlen beszélgetés közben, nem kell semmi komolyra gondolni...)egymas közt az év filmjét.
Bár általaban kétség sem fért hozzá pl. Terminátor 2.

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

irishcream írta:
2018.09.16., vas. 13:43
Hifilala írta:
2018.09.16., vas. 13:01
A VHS alámondásos nemzedék fikázza az laptopokat és telefonokat? Ugye az megvan,hogy kép és hangminőségben fényévekkel jobbak?
Gondolom Te is ezeket a csodákat használod valamelyik plaza padján rogyadozva, és bízom benne, hogy a nick neved is kiröhög most. HiFi és a mai igények. Viccelsz?
Ott van az aláírásomban,hogy mit használok! :tutiok:

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2873
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 842

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

Emlékszem a Csillagok háborúját anno a Corvinban néztük meg valahol a tizedik sor közepére kaptunk jegyet több órás sorbanállás után. Rá kb 2-3 hét múlva megint elmentünk megnézni hátha kapunk hátrébb jobb jegyet de sajna csak 2 sorral hátrébb ugyanoda kaptunk jegyet :D . De az az élmény így is hatalmas volt :D
"Az igazi barát szemből támad."

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

A dinoszauruszok is kihaltak, mi házimozisok is ki fogunk :D Az évekig kuporgatott pénzből összevadászott csodamasináinkat meg feldobja a gyerek vagy az unoka a Vatera antik rovatába 1 ft-ról , vagy kitámasztja a 30 kg-os végfokkal az ajtót, hogy ne csapja be a huzat :D

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”