Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Quetz írta:
2018.08.24., pén. 01:43
Két, moziban vetített filmet ajánlanék, egyszeri vetítés a Corvinban mindkettő:

Hans Zimmer - Live in Prague 2016: 2018. augusztus 31. 19.00
[...]
Köszi!

(nem tartozik ide, de gondolom nem csak nekem tűnik fel, hogy a Hans Zimmer-plakáthoz sikerült olyan “művészi” karakterkészletet találnia a grafikusnak, amelyben szinte lehetetlen megkülönböztetni a K-t a H-tól. “A Harib-tenger halózai” remek :rolleyes: )
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Két, moziban vetített filmet ajánlanék, egyszeri vetítés a Corvinban mindkettő:

Hans Zimmer - Live in Prague 2016: 2018. augusztus 31. 19.00
Kép


Queen – Hungarian Rhapsody: Live In Budapest 1986: 2018. szeptember 7. 19.00
Kép
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

tottyi írta:
2018.08.20., hétf. 16:07
Ezt azert nehez elhinni, hogy valaki ne ismerne fel Arnold Schwarzeneggert, nem olyan akit smink nelkul nem ismerne fel valaki.

http://www.borsonline.hu/celeb/ez-nagyo ... bol/158600
Bulvársajtó wazz.... Aki ilyen újságokat olvas, megérdemli őket :-)

Kiváncsiságból azárt rákattintottam.
Cím: Kidobták a boltból Schwarzit
A cikk már arról szól, hogy nem engedték be addig, amíg valaki ki nem jön, mert túl sokan voltak benn... Tehát várnia kellett... Ez azért nem "kidobták".
Aztán a cikk szerint a bennlévő vásárlók könyörögtek a biztonságiaknak, hogy engedjék be, Schwarzit, mert szerettek volna fényképezkedni vele. A gucci-vásárlók mind annyira hülyék, hogy nem jöttek rá, hogy a bolt előtt is fényképezkedhetnének vele? Sőt, akkor még be is engednék utána Schwarzit.

Mondom, bulvársajtó. :smile51:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

tottyi írta:
2018.08.20., hétf. 16:07
Ezt azert nehez elhinni, hogy valaki ne ismerne fel Arnold Schwarzeneggert, nem olyan akit smink nelkul nem ismerne fel valaki.

http://www.borsonline.hu/celeb/ez-nagyo ... bol/158600
Én értékelem az ilyet.
A szabály az szabály, mindenkire vonatkozik.
Vele miért tegyenek kivételt?
Mert ő a Terminátor?
Megha már Magyarországon van, mi a fenének akar Gucciba menni?
Nézegesse a magyar nevezetességeket.

Hogy ON is legyek:

A végzet órája
https://indavideo.hu/video/A_vegzet_ora ... s_elozetes

Az alapanyag 1973-as, szóval Harry Potter ELŐTTI.

A sirály
https://youtu.be/ynGnOf0scl8
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Ezt azert nehez elhinni, hogy valaki ne ismerne fel Arnold Schwarzeneggert, nem olyan akit smink nelkul nem ismerne fel valaki.

http://www.borsonline.hu/celeb/ez-nagyo ... bol/158600
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Haverok harca-A film két szempontból érdekes.Az egyik,hogy lehet amerikai vígjátékot csinálni úgy,hogy nem vagyunk alpáriak,a másik,hogy ritkán csinálnak vígjátékot igaz történet alapján.

:tutiok:

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12096
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5730
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

Csutka írta:
2018.08.18., szomb. 21:01

Otthon mama, papa, untyulu-puntyulu - itt meg ekinszu ocsa és trollkodás?
:D
Az otthon mindig szent.Legalábbis a legtöbbünknek. ;)
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Csutka

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Lemmy9 írta:
2018.08.18., szomb. 19:29
MGMART írta:
2018.08.18., szomb. 17:26
Lemmy9 írta:
2018.08.18., szomb. 16:17
Ő már csendes helyen van.
Bocs, nyugodjon békében.

Tudom, hogy a párodra értetted a mamát, gondoltam a kora még messze nem indokolja ezt.A nők többsége ugrik erre.A nejem nem köszönné meg ha "lemamáznám".Bár nem olvassa az AVX-et , így nem derülne ki.
Nincs semmi gond ne viccelj, honnan tudhatnád. Mi 20 éve mama és papa vagyunk egymásnak, a megismerkedésünk óta. :D
Otthon mama, papa, untyulu-puntyulu - itt meg ekinszu ocsa és trollkodás?
:D

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

Lemmy9 írta:
2018.08.18., szomb. 16:17
Ő már csendes helyen van.
Bocs, nyugodjon békében.

Tudom, hogy a párodra értetted a mamát, gondoltam a kora még messze nem indokolja ezt.A nők többsége ugrik erre.A nejem nem köszönné meg ha "lemamáznám".Bár nem olvassa az AVX-et , így nem derülne ki.

Avatar
MGMART
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 737
Csatlakozott: 2010.06.04., pén. 23:18
Értékelés: 485

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: MGMART »

[quote=Lemmy9 post_id=2284911 time=1534585477 user_id=30193]
Up for Love/Életem NAGY szerelme

Teljesen rendben volt, élveztük a mamával, 10/8

Anyósod bírja hangerőt is ? :D

Avatar
fodesz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 8078
Csatlakozott: 2010.12.26., vas. 23:29
Értékelés: 5164
Tartózkodási hely: Magyarország

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: fodesz »

Szégyentelenek-et (Shameless) nézi valaki? Nem semmi sorozat, ebben aztán van minden ami illik is a címéhez. Nem nagy kedvel kezdtem először hozzá, de már az 5 évadnál járunk. Asszonnyal nézzük, mindkettőnknek tetszik. :smile32: Ha eddig pontoznám, 10/10

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Dorian írta:
2018.08.17., pén. 09:35
Visszafordíthatatlan
https://www.imdb.com/title/tt0290673/

Nagyon kemény fim, kifejezetten súlyos és először céltalannak tűnő erőszak-ábrázolásokkal, amiket a néző hosszasan és csak tehetetlenül szemlélhet.
Két problémám van vele, a film első részében az iszonyatos rángatózó kamerakezelés, és az egy idő után megfordított kronológia, ami jó koncepciónak tűnik, de miután már az ember túl van az erőszak-katarzison, a film végét csak levezetésnek érezheti.
Én ezt még moziban láttam annak idején, ott fizikailag is hihetetlenül megterhelő "élmény" volt, a fordított elbeszélés pedig elég hatásos. Az elbeszélés időbeli kuszaságával egy másik, elég ismert film is játszik, de hátha valakinek kimaradt a Memento. Ez inkább kognitívan terheli meg az embert, mert gyakorlatilag minden jelenet végén (vagy az elején) át kell gondolnia, hogy "akkor most MI VAAAAN?" Az a film is nagyon ajánlott.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
Hifilala
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3791
Csatlakozott: 2014.06.18., szer. 12:37
Értékelés: 747

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Hifilala »

Deadpool 2-Tegnap sikerült megnéznek és ez tényleg nem a 10,hanem a mai húszévesek szintjén van.Igazából egy nagy hibája van a filmnek,ami nem is igazán a film,hanem a társadalom hibája.Ez pedig az,hogy amikor egy ordenáré parszt vagy,az vicces.Amikor sugárban hánysz,az vicces.Nézve a mai amerikai vígjátékokat,ez az általános trend.Mondhatjuk azt,hogy ez kor kérdése,de szerintem nem az.Persze én soha nem rugtam be annyira,hogy sugárban hányjak és lehet ezért nem tartom poénosnak.Mindezek mellett a film tele van ötletes poénokkal,szerelmi szállal.Tehát akinek a gyomra bírta az elsőt,az jól fog szórakozni ezen is.

Avatar
cisco
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1205
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 19:05
Értékelés: 164

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: cisco »

Dorian írta:
2018.08.17., pén. 09:35
Visszafordíthatatlan
https://www.imdb.com/title/tt0290673/

Nagyon kemény fim, kifejezetten súlyos és először céltalannak tűnő erőszak-ábrázolásokkal, amiket a néző hosszasan és csak tehetetlenül szemlélhet.
Én nem bírtam teljesen megnézni. A közepén lévő erőszak olyan kurva hosszú, hogy egyszerűen áttekertem, mert értettem, hogy durva meg minden, de ugorjunk, ne kelljen már 10-15 percig nézni...

A film eleje meg valóban olyan, hogy azt sem tudom mi van.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Dorian »

Visszafordíthatatlan
https://www.imdb.com/title/tt0290673/

Nagyon kemény fim, kifejezetten súlyos és először céltalannak tűnő erőszak-ábrázolásokkal, amiket a néző hosszasan és csak tehetetlenül szemlélhet.
Két problémám van vele, a film első részében az iszonyatos rángatózó kamerakezelés, és az egy idő után megfordított kronológia, ami jó koncepciónak tűnik, de miután már az ember túl van az erőszak-katarzison, a film végét csak levezetésnek érezheti.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5747
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1552
Tartózkodási hely: Bonyhád

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: -KP- »

Aszpirin írta:
2018.08.16., csüt. 23:12
Tegnap a Shooter c. sorozat első évadját kezdtem el nézni a Netflixen... Ryan Philippe-pel a főszerepben, aki valahogy nem túl hiteles számomra, mint a világ egyik legjobb mesterlövésze, még borostás pofázmánnyal sem.
Végignéztem három részt, aztán a negyedikbe jól belealudtam... A történet viszonylag érdekesnek, de nem túl eredetinek tűnik, érdemes folytatnom szerintetek?
A rövid válaszom: nem.

A bővebb: sajna van egy olyan rossz tulajdonságom, hogy amit elkezdek nézni, azt nehezen hagyom abba. Szóval naprakész vagyok a Shooterrel, mert uborkaszezon van sokszor. Sajna egy igazi B kategóriás iparos munka. Egy darabig reméltem, hogy idővel feljavul, de nem. Végig kiszámítható, sablonos történet, sokszor egydimenziós szereplők és az egész tele van klisékkel. Méghozzá a legrosszabb, ezerszer láttad már más filmekben típusú klisékkel. Izgulni nincs miért és tétje sincs kb. semminek. Az a legszomorúbb, hogy állítólag könyv alapján készült, de ezek szerint a könyv alap se lehet valami nagy eresztés.

Ha uborkaszezon van végig lehet darálni, de ha katonás sori kell, akkor ajánlom pl. a The Unit-ot, ami mai napig a kedvencem ebben a témában, persze szigorúan az Elit alakulat után...

3 szezon után a jelenleg futó helyen kaszálták, a gyártó megpróbál most új csatornát találni neki, az se kizárt, hogy sikerülni fog. De nagyon fel kellenne javuljanak, hogy vissza jöjjek a folytatásra.

Online
Avatar
Quetz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1924
Csatlakozott: 2015.11.10., kedd 08:24
Értékelés: 700
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Quetz »

Aszpirin írta:
2018.08.16., csüt. 23:12
Tegnap a Shooter c. sorozat első évadját kezdtem el nézni a Netflixen... Ryan Philippe-pel a főszerepben, aki valahogy nem túl hiteles számomra, mint a világ egyik legjobb mesterlövésze, még borostás pofázmánnyal sem.
Végignéztem három részt, aztán a negyedikbe jól belealudtam... A történet viszonylag érdekesnek, de nem túl eredetinek tűnik, érdemes folytatnom szerintetek?
3 szezon után cancceltek.
Fear is the path to the dark side. Fear leads to anger. Anger leads to hate. Hate leads to suffering.

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Tegnap a Shooter c. sorozat első évadját kezdtem el nézni a Netflixen... Ryan Philippe-pel a főszerepben, aki valahogy nem túl hiteles számomra, mint a világ egyik legjobb mesterlövésze, még borostás pofázmánnyal sem.
Végignéztem három részt, aztán a negyedikbe jól belealudtam... A történet viszonylag érdekesnek, de nem túl eredetinek tűnik, érdemes folytatnom szerintetek?
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
ValhallA
Tizezresek klubja
Tizezresek klubja
Hozzászólások: 12725
Csatlakozott: 2008.02.11., hétf. 20:48
Értékelés: 6067

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: ValhallA »

Most fejeztem be a Goliath második évadát. Billy Bob Thornton elképesztő, mint általában... Képessége egy adott karakter, zsáner megformálásához egészen kivételes.

https://www.youtube.com/watch?v=jxzr82pLJQE
"Bármely eléggé fejlett technológia megkülönböztethetetlen a mágiától." Arthur C. Clarke (1917-2008)

Online
Avatar
scaurus
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 769
Csatlakozott: 2006.11.04., szomb. 08:32
Értékelés: 224

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: scaurus »

Valamelyik nap, teljesen lestrapálódva, bambulva a tévé nevű szörny monolitja előtt, céltalanul kattintgatva belebotlottam a Mindhunter c. sorozatba.

https://www.imdb.com/title/tt5290382/

Az első rész nem volt zseniális, semmi világmegváltó nem volt benne, de fenntartotta annyira az érdeklődésemet, hogy a 2. részt is megnézzem, és a 3. rész is kap esélyt majd valamikor.
A továbbiakat meglátjuk.
Ez is lassú, mint a True Detective, tele hosszú, néma jelenetekkel (az én ízlésemnek már túl sok is), de valami mégis van benne - lehet, hogy pusztán csak azért, mert a Criminal Minds eredeti karakterei szimpatikusak voltak, és ez kvázi előzménynek tűnik, fene tudja.
Másrészt, olyan kifejezéseket használnak, szlenget beszélnek, hogy bőszen visszatekernem, illetve szótáraznom kell, holott általában erre film/sorozat nézésekor nincs szükségem, úgyhogy nekem angol nyelvleckének sem rossz.
Talán belépőszintűnek mondható rendszerem: Sony BDP-S7200, Pioneer VSX329, Jamo S626, Jamo J112 sub, Audioquest Pearl és KáCsa kábelek

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

A Hologram for the King - könnyed, egyszernézős vígjáték az amerikai (nyugati) és szaúd-arábiai (keleti) kultúrák közötti különbségekről; Tom Hanks főszereplésével, akinek szerintem ez az egyik leggyengébb alakítása. 6.5/10
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Csutka

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Csutka »

bitrograde írta:
2018.08.14., kedd 13:19
Csutka írta:
2018.08.14., kedd 12:57
Firekiller írta:
2018.08.14., kedd 11:30
Tegnap fejeztem be a Milliárdok nyomában c.zseniális sorozat 3.évadát.

Ha értékelném akkor egyértelműen 10/10!
Köszi az ajánlást! Este kikölcsönzöm. Mindenhol csupa jókat írnak róla, nem is értem, hogy nem figyeltem fel rá.
:smile32:
Fenn van az HBOgo-n.
Kölcsönzőből kikölcsönöztem.
Az első jelenet után majdnem kikapcsoltam. (egy szőrős mellkason egy hölgy elnyom egy cigit és utána lehűti "sárga folyadékkal")
Na mondom ez meg mi a szar????? gondolkodik.gif
De jó lesz, utána végig lekötött - meg sem állok a harmadik évad végéig.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Csutka írta:
2018.08.14., kedd 12:57
Firekiller írta:
2018.08.14., kedd 11:30
Tegnap fejeztem be a Milliárdok nyomában c.zseniális sorozat 3.évadát.

Ha értékelném akkor egyértelműen 10/10!
Köszi az ajánlást! Este kikölcsönzöm. Mindenhol csupa jókat írnak róla, nem is értem, hogy nem figyeltem fel rá.
:smile32:
Fenn van az HBOgo-n.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Csutka

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: Csutka »

Firekiller írta:
2018.08.14., kedd 11:30
Tegnap fejeztem be a Milliárdok nyomában c.zseniális sorozat 3.évadát.

Ha értékelném akkor egyértelműen 10/10!
Köszi az ajánlást! Este kikölcsönzöm. Mindenhol csupa jókat írnak róla, nem is értem, hogy nem figyeltem fel rá.
:smile32:

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Filmajánlók,sorozatok,vélemények,csevegő...

Hozzászólás Szerző: bitrograde »

Nálam a Rendes fickók volt nemrég terítéken. Ha valaki szereti a kedvesen idióta, kellően önironikus műfaji paródiákat némi nosztalgikus beütéssel, akkor ez a film nagyon kellemes szórakozást fog biztosítani számára. Mindkét "rendes fickó", Gosoling és Crowe is hozza a tőle elvárhatót. 7.5/10
Újranéztem az A Kört is. Egyszerűen csak kíváncsi lettem rá megint. Eléggé eltér a regénytől (különösen a vége), és attól még egy kicsit jobb is (nem nehéz), de a világot nem fogja megváltani. Ami érdekes volt benne, az az, hogy egyrészt megpróbáltam egy kicsit a kütyühasználó kamaszok szemével nézni (nekik érdemes lehet megmutatni), másrészt mind Emma Watson, mind Tom Hanks szerepe elég áthallásos benne, előbbié a színésznő közéleti fellépései, utóbbi a Steve Jobs-utalások, valamint saját, Da Vinci-kódos főprófétai szerepe miatt. Ettől még csak 6/10, de nem telt az a 110 perc teljesen haszontalanul.
Amúgy nekem A szolgálólány meséjének első évada bejött, bár a könyv ott is jobb (és Atwood még a nyolcvanas évek közepén írta!!!). A True Detective és a Stranger Thing pedig igazi klasszikusok, főleg persze az első évad. Állítólag mindegyikből készül már a harmadik, és hagynak rá időt, mert kicsit sikerült feltornászni a velük kapcsolatos elvárásokat.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Válasz küldése

Vissza: “Házimozi”